FQTOBE Jan de Waa ZEGEL ruimt op en hoe I goed boek I 7 «"»fe In onze OPRUIMING gekke prijzen Nieuwe arrestaties in benzinefraude „Zij kochten mijn kind' lit Een net meisje WAAR Het Witte Huis gesloten - gouden zegelring Nieuw Guinea Puik beste aardappelen afwezig Aluminium fluitketel met deksel f 3,20 bij J. P. Stam Opruiming Wij ontdooien elektrisch groente en fruit N. LUIKEN no. 628 Vergadering VVV Winterweer Fotoweer Taxi Garage Rei; Taxi nodig ind De gehele winkel is een en al opruiming. Komt u eens binnen. Er is zeker iets voor u bij 10 pet. korting Modehuis voor damesstoffen ESKA aan de Top 4. POLITIE ACTIEF Zoals wij reeds in een ander berichtje hebben vermeld, is de politie actief ge weest met het verlenen van hulp aan zieken. Met het vervoeren van het jonge patiëntje is de bemanning met de jeep drie uur in de weer geweest om aan de haven te komen. Een woord van dank is dus zeker op zijn plaats. Wij willen er tevens op wijzen, dat elke bewoner van ons eiland verplicht is het wegdek voor zijn woning van sneeuw te ontruimen. Er is altijd wel een plaatsje te vinden, waar de sneeuw, zonder dat het verkeer hiervan belemmering onder vindt, „opgeslagen" kan worden. Vooral met het oog op het vervoeren van zieken kan dit van groot belang zijn. De bepaling luidt: een ieder, die dit ver zuimt is strafbaar! De Rijkspolitie Luchtvaart, die met het onderzoek naar de benzinefraude op vliegveld „Vlijt" is belast, heeft vrijdag drie personen gearresteerd. Van hen werd, na verhoor, de G. weer op vrije voeten gesteld. Twee bevinden zich nog onder arrest. J. van V. en N. v.d. D. wer den in hun woonplaats gearresteerd. Beide heren zijn vrijdag voorgeleid voor de officier van Justitie te Alkmaar. Het onderzoek is nog lang niet ten einde. VOORLICHTINGSDAGEN Binnenkort kunnen de Texelse bloem bollenkwekers hun kennis nog meer ver rijken. 8 en 9 maart a.s. worden twee voorlichtingsdagen gehouden te Den Burg. FEUILLETON: door HANOL SPOOR. 32. „Mijn lieveling", fluisterde ze. „Mijn kleine lieveling, eindelijk heb ik je dan heel dicht bij me. Mijn kleine schat, je lijkt op je vader. Je hebt zijn haar en dat eigenwijze kuiltje in je kin is ook van hem. Wat zou hij trots op je zijn, mijn kleine lieve jongen. Hij weet niet wat hij heeft stuk gemaakt.Wat een liefde en geluk zou je ons geschonken hebben. Hoe zouden we je elke dag opnieuw heb ben bekeken, besproken en steeds weer iets nieuws bij je hebben ontdekt.Nu lig je hier lieveling, in alle rust en je hebt het goedIk mag je niet weg halen, hoewel alles in me, om je bezit schreeuwt. Je eigen moeder is niet bij machte om je een behoorlijk onderkomen te geven.Ik moet nog dankbaar zijn. ondanks alle leed waaronder mijn hart ineenkrimpt Duizend banden van liefde verbinden ons met elkaar, maar op geen enkele kan ik me beroepen, want alles zou slechts nadeel voor jou betekenen. Met wijdopengesperde ogen, als wilde ze geen detail van het gezichtje van haar kleine zoon missen, stond Jane verdron ken in de aanblik van haar slapend kind Ingelukkig en trots en zich tegelijk zc smartelijk bewust, dat dit geluk slechts tijdelijk was, bleef ze doodstil staan. Dit was een van de ogenblikken, die in de toekomst met angst en grote voorzichtig heid gestolen moesten worden. Telkens zakten haar handen lager en grepen naar het kind, om dan, bij het raken van de dekentjes schrikachtig om hoog te veren, waarna ze zich slechts even een strelende beweging over het dek gunde. „Ik zou je zo graag eens even vast willen houden, lieveling", hernam ze haar fluisterende alleenspraak. Eventjes maar.en dat je me dan aankijkt. en je eigen moedertje ziet.... Oh, mijn kleine schat, ik sta als een bedelares bij je bedjeJe zou me zoveel rijk ge luk kunnen geven, maar ik mag het niet aanvaarden, want het zou gaan ten koste van jouw toekomst. Jane keek met een verinnigd gezicht naar het kleine kopje en de teer rose wangentjes. Een licht lokje haar stond eigenwijs omhoog. Ze beroerde het even met haar vingers, maar trok haar hand ijlings terug toen het gezichtje plotse ling in beweging kwam. Er kwam een klein grappig rimpeltje in het neusje en even later nieste de kleine hartgrondig. De oogjes gingen open en keken ver baasd, maar helder in de klare blauwe ogen van zijn moeder, die zo vreemd dichtbij waren. Jane begon over haar hele lichaam te beven, als verwachtte ze, dat de kleine nu al tegen haar zou gaan spreken en haar veroordelen. Even had ze het gevoel of haar leven afhing van de manier waarop hij zou reageren bij het zien van een vreemde vrouw aan zijn bed. Ga alsjeblieft niet huilen, bad ze in wendig. Het zou mijn hart breken. Lach tegen je moeder, die het toch al zo zwaar heeft? Lach tegen me? Ik zal er maan denlang gelukkig om zijn. Opeens moest ze zelf een lachje verbijten, want de kleine geeuwde met zulke typische vol wassen gebaren, dat het bepaald grappig was om te zien. Dan werd haar onuitgesproken gebed verhoord. Het zachte kindermondje plooide zich zonder terughouding tot een vriendelijk lachje. Zonder enig geluid te geven staarde Jane in uiterste verruk king naar haar kind. De baby werd nu klaarwakker, zwaaide met de handjes en stootte vertedering wekkende onbehol pen geluidjes uit. Dit joeg de laatste verstandelijke over wegingen van Jane op de vlucht. Ze strekte de armen uit en tilde de kleine uit zijn bedje. Voorzichtig beroerde haar lippen het hoofdje en de handjes van de NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Den Burg: no. 625 J. Bakker, Koger- straat 73; no. 624 C. G. van Es, Ada van Hollandstr. 6; no. 500 F. J. Halsema, bloembollenkweker en -handel en handel in hoveniersartikelen, Gerritsland B 170. De Cocksdorp: no. 260, A. Smit, dames- en herenkapsalon, annex parfumerieën, Dorpsstraat 6. Eierland: no. 265 M. Smit Thzn., Hoofdweg E 33. De Koog: no. 370, Drs. H. L. de Beau fort, Californiëweg; no. 375 P. N. W. Kikkert, „Het Sneeuwklokje", Kaapstr. 11; no. 267, N. C. Rijk, Boodtlaan 16; no. 266 W. v.d. Werf, Veehouder. Bloembol lenkweker, K 82; no. 264 A. Zoete-Blom, K 83b. Oosterend: no. 389 J. J. Oudes, timmer man, O 17a. „ONS ZILVEREN FEEST" De Vereniging van Oudleerlingen Lagere Landbouwschool brengt twee maal de jubileumrevue „Ons zilveren leest". De eerste avond wordt gehouden zaterdag 23 januari a.s. Kaarten voor deze revue zijn verkrijgbaar bij de heer C. P. Laan, Kogerstraat. EXTRA BOOT De TESO heeft donderdagavond een extra reis gemaakt. Een dochtertje van de familie Reinders te De Koog moest v/orden opgenomen in een ziekenhuis t'e Den Helder. Door de grote sneeuwval was de Ko- gerweg practisch onbegaanbaar. Taxi's konden dan ook niet voor het vervoer zorgen. De jeep van de politie heeft het patientje naar de haven gebracht. De jeep was ook 's middags in bedrijf geweest. Toen betrof het een ongeval op hoeve „Bloemwijk". De heer Van Heer- waarden, die daar aan het schapenhoeven besnijden was, kreeg van een der dieren een trap. Een hoofdwond moest door een der artsen in Den Burg worden behan deld. peuter. Ze trilde van emotie en ze moest op een stoel gaan zitten, omdat haar be nen haar dreigden in de steek te laten. Ze drukte het kleine lichaampje tegen zich aan. De warmte van zijn lijfje en de zachte bloesemgeur, die herinnerde aan zijn avondbadje maakte haar brooddron ken van geluk. Zacht wiegde ze hem op en neer en neuriede een kinderliedje. Dit was het volmaakte moment, waarnaar ze al zo lang gesnakt had. De kleine was zo levendig, alsof hij volkomen was uitge slapen. Zijn mollige beentjes spartelden vrolijk en zijn kleine handjes leken de maat te slaan op haar blote armen. Hij was een en al actie. Alle schatten der aarde hadden Jane niet kunnen bewegen, om de kleine terug in zijn bedje te leg gen. Ze begon zich zelfs af te vragen, of ze wel ooit weer afstand van hem zou kunnen doen. Ze keek de rijk gestoffeer de kinderkamer rond. Zonder het te zien, wist ze, dat ook de speelkamer er naast prachtig was bekleed en van kost baar speelgoed voorzien. Al zou er de eerste jaren niets worden aangevuld, dan zou de kleine Walter nog geen behoefte hebben aan nieuw speelgoed, zo groot was de verzameling. „Dat mag ik niet van je afnemen, mijn zoon", zei Jane plechtig. „Onthoudt goed mijn kleine engel, dat ik niet vrijwillig afstand van je doe.De nood dwingt schoot van je eigen moeder zit, dat je me, maar ik beloof je, terwijl je op de hier geen dag langer zal blijven dan be slist noodzakelijk is". Ze boog haar hoofd over de baby heen en kuste hem ter bezegeling van haar uit gesproken belofte innig op beide wan getjes. Er klonk geritsel bij de deur en een zachte, maar ernstig vermanende stem zei: „Maar juffrouw, het kind mag niet zomaar door elke vreemde gekust wor den en was het nu beslist noodzakelijk cm hem uit zijn bedje te halen?" Jane vloog verschrikt overeind. On willekeurig klemde ze haar armen vaster om de kleine jongen. Star van ontzetting staarde ze naar de deuropening. Daar stond Iris, die met een ontstemd gezicht de kamer inkeek. Als door de bliksem getroffen bleef ze staan. „Jane.... jij -hier...." De kleine Walter, die Jane's armen steeds steviger om zich heen voelde klemmen en met de fijne intuïtie van een klein kind, de geladen sfeer aanvoelde, begon zacht te schreien. Over het huilend kind heen, staarden de twee vrouwen elkaar aan, als twee tijgerinnen, die tot elke prijs hun welp wilden verdedigen. Rudy op de terugreis Na een maandenlange zeereis, waarbij Rudy van een jolige, jonge en gelukkige bruidegom in een, in zichzelf gekeerde sombere jongeman was veranderd, ging de mare over het schip, dat de thuisreis, waarvan telkens al berichten waren op gedoken en weer tegengesproken, toch nog aanvaard zou worden. Rudy wilde zichzelf wijsmaken, dat dit bericht hem niets deed. Integendeel, hij vreesde dat bij het weerzien van de be kende plaatsen, het leed en de vernede ring van zijn verloren liefde en huwelijk weer in alle felheid over hem heen zou den komen. Hij wilde niet aan Jane denken en had haar voorgoed uit zijn hart gebannen. Maar in stille uren moest hij zichzelf bekennen, dat dit bij een voornemen was gebleven en dat het beeld van Jane nog bijna dagelijks voor zijn ogen opdook. Zonder het goed te beseffen bracht de thuisreis hem volkomen uit zijn even wicht. Zijn hart sprak veel sterker dan zijn verstand. Het was soms of Jane hem van verre iets toeriep. Het gebeurde dat hij in de glanzende scheepsonderdelen het gezicht van Jane zag weerspiegeld. Altijd en overal en steeds sterker achter volgde hem haar beeltenis. Altijd ston den haar ogen zacht treurend en verwij tend en tekende zich rondom haar kin derlijk gevormde mond, verdrietige lij nen af. (Wordt vervolgd) FORUMAVOND TE DE COCKSDORP Woensdagavond werd er in De Cocks dorp een forumavond gehouden. De be langstelling hiervoor was zeer gunstig. De vragen werden beantwoord door de fractie-voorzitters van de raad. Een uit voerig verslag zullen wij in ons volgend nummer opnemen. Er werden diverse vragen op de leden van het forum afgevuurd en daarom zou den wij er tekort aan doen slechts een kort verslag te geven. KLAVERJASCLUB DEN BURG Stand na 8 partijen is als volgt: Echtpaar Brum 13.706 5 v.d. Hoort-v.d. Molen 13.397 2 Huisman-v.d. Slikke 12.764 8 Zuidewind-Kiewiet 12.761 5 Stobbe-Hartog 12.579 5 Huisman-mej. Bagge 11.522 4 Borgman-v. Heerwaarde 11.394 2 Barhorst-mevr. Kiewiet 11.155 2 v. Dorp-v. Leersum 10.966 2 Beuving-Snoek 10.560 1 Witte-Kramer 10.193 2 mevr. Kooy-J. Prins 8.337 4 Het laatste koppel heeft 5 partijen ge- speeld. TEXELSE BOYS-NIEUWS Zoals het weer zich nu laat aanzien, zal er dit weekend wel niet gevoetbald wor den. Wij raden de spelers aan om dit weekend te luisteren naar de radio- r.ieuwsdienst, waarin de algehele afge- lasing bekend gemaakt zal worden. BRIDGEN Uitslag comp.-wedstrijd 6 januari: A.: 1. Mantje-Veenema 58.33% 2. Echtpaar Jouwersma 53.70% 3. Gebr. van Sambeek 51.85% 4. Backer-Raven 51.39% 5. Dam-Dros 50.00% 6Vt. mevr. Kooijman-Wessels 49.07% 61/*. mevr. Wonder-Stolk 49.07% 8. Bruin-Blom 45.83% 9V2. Echtpaar v.d. Heerik 45.37% 97t. Kellner-van Lente 45.37% B.: 1. Bakker-Kuiper 05.62% 2. mevr. Keijser-Brücher 59.37% 3. Roeper-v.d. Werf 53.12% 4. De Vries-v. Heerwaarde 46.88% 5. Bakker-Huizinga 43.75% 6. Bos-Gieze 41.67% 7. dames Boon-Hattuma 39.58% Volgende drive 20 januari a.s. SCHAAKNIEUWS H. Rugenbrink-A. Keizer 1- C. Schulte-J. Hoogerheide 1- J. L. Veldhuis-J. Doornbos 1- J. Hooijberg-A. de Haan 1- C. Joustra-A. Terpstra 1— PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam H. Avondmaal 19.30 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn half tien Ds. Wolfensberger De Koog 10 uur Ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur Ds. Waardenburg Om 11.30 uur geen zondagsschool Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Collecte v.h. Rusthuisfonds Oudeschild 11 uur Ds. Wolfensberger Bevestiging van kerkeraadsledt GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.15 en 15.30 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Geen dienst wegens ziekte van de pre dikant. Donderdag 21 januari, 8 uur Zusterkri: 1 te Den Burg. na: nai nai nai ast ast ast ast un un \lun llun ak iess< lie Voor een LANGEVELD DE ROOIJ N.V. TEXELAABTJES 3 regels 0,80; elke regel meer 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Wij geven de hoogste prijs voor lompen, ijzer en metalen. A. v.d. Vis, Wilh.laan 17, tel. 256 P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi- gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken Voor al Uw textiel. Zware krimpvrije overall waarde 14.95 nu 11.95 wollen garens te kust en te keur, vanaf ƒ1,25 per knot; Draion camisoles vervangt zuiver wol, vanaf 3,95. Interlock hemden en lange onderbroeken, waarde 5,95 nu 3,95 Sj. Nota. Maandags op de markt Wij passen en leveren af bij U thuis en komen elke week op Texel. Model- kleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr., tel. 3615, Alkmaar Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn, Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur tel. 1369 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika. Canada enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave V.T.B.. Den Burg, tel. 85 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Te k. 'n pracht partij ge zonde poot- en cons, sja lotten, ontsmette zaaibo nen zonder draad, vroege wagenaars en dubbele witte; bruine bonen en stamsnijbonen en Flak- kese winterwortelen, ge wreven zaad bij C. Haarsma, De Waal 9 Te koop pr. dubb. sla- bonen z. dr. 3,p.p. Wilh.laan 94 Te koop 1 paar z.g.a.n. Nooitgedagt kunstschaatsen. K. Ver meulen, Oude Kamp B 89 Wij danken U haitelijk oor de grote belangstel ling welke wi| bij ons hu •ve'ijk mochten ODder vinden. C. Gieles A. Gieles-Idema Schilderend 121a, Den Burg exel, januari I960 GEVRAAGD Zondags vrij, jaarbetrek king. Binnenburg 5 Adriaan Barhorst en Gré Verseput hebben de eer u kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats heb hen op zaterdag 30 jan '60 vm 1 uur in de parochie kerk van de H Joannes de Doper te Den Burg, Texe Den Burg, Witte Kruis'aan 3 Gerritsland B 164 Receptie op de trouwdae van 15,30—17 uur in hotel De Graaf. Toekomstig adres: Warmoesstr. 55 Den Burg heb ik mijn bruine tas met ritssluiting achtergelaten t Gaarne even een berichtj A. Breet, Tel 189, Den Bur. Heden is plotseling van ons heengegaan onze lieve man, vader en schoonzoon Nico Flapper echtgenoot van G. 4. van Twisk in de leeftijd van 42 jr. G. A. Flapper— v. Twisk Bettira F v. Twisk B. v. Twisk- Kikkert en familie Strandhofel, De Koog Texel, 14 jan, 1960. De begrafenis zal plaats hebben op maandag 18 jan. a s nm 2 uur op de Alg begraafplaats te Den Burg. Liever geen bezoek Hotel-Café-Restaurant wegens verbouwing Waarschijnlijk verloren (F v d K) Tegen hoge bel. terug t bi zorgen bij v. d. Koo Binnenburg 15 Tot ons groot leed wezen overleed plotse ling onze trouwe donateur N. Flapper Rust zacht sportvriend Het bestuur van S V. De Koog Voor een betere PERMANENT •laagt U zeker in Oosterend 1 Kapper Bakker, Tel. 203 „Mens eu Maatschappij- voordracht m lichtbeelde' door de heer P Kasberg dinsdag 19 januari in he Waalder Dorpshuis Aanvang 8 uur Entree I,— studerende jeugd f 0,50) Goed gesorteerd Eens geprobeerd nooit anders begeerd Maas' Groentehandel Den Burg Oudeschilc Ch. W. van Waveren oogarts, Den Helder tot 2 februari Dr. W. F. J. v. Waveren neemt waar. Restanten pantoffels, Kin ierschoenen -f- damesf at: voor halve prijs Alleen op de markt en a contant PIET -«rROEGOP rima oordelio St. Pancras tel K 2267 588 I Uw waterleiding bevroren I.oodgietersbedrijf Verstegen Beatrixiaan 11 Tel. 38t Voor al uw Maas' Groentehandel Oen Burg Oudeschild U kan rietdekkersbedrijf nu ook bereiken onder afd. Den Hootn 21 jan in Loodsmans welvaren Uw adres voor: Ontwikkelen Afdrukken Pasfoto's Kinderfoto,s ook aan hu| Atelierfoto's Trouwreportages Z Z Weverstraat 51 Telefoon 353, Den Bur? Den Burg, Texel Telefoon 333 b.g.g. telefoon 101 0e praktijk van Dokter Feikema wordt per 15 januari voortgezet door Dokter Siebenga De Cocksdorp 16, tel. 23 Iers 8el dan Den Burg Autobedrijf A. etin Verkoop uitsluitend a contant toxneihuis Den Burg Oudeschild Fantasie japonstol 90 breed nu v.a. 1,2? Wollen martelslof 140 br. nu v a. 4,- 2,95 2,50 2,95 Mousseline 90 breed nu v a Fantasie japonstof 135 breed Tweed v rokken 140 Wollen japonstof marine 145 Pantalonstotfen en strepen 140 breed van 6,95 nu 3,95 Op niet opruimings artikelen 6,50 Kamgaren ruilen 130 br. nu v.a. 4,7 Woll kinderruitjes 90 br nu va. 1,1 De nieuwste mohair ruiten 145 br. van 18,75 nu 13,75 p nt| Diverse zijden coupons 90 breed tot 4 mtr nu per mtr f 1, Den Helder Koringstraat 44

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2