Een ander beeld MODIEUSE ROKKEN SHELL n 5C n cc f 15< Zeven jaar later: Extra februari-aanbieding 4,95 5,95 6,95 7,95 2 M cc haardolie Monument opgericht in tr D tfl SÜ O O 2 praktijk hervat een meisje Voeraardappelen Voorlichtings avond De kenner en weter zegt Roest viees is beter Manchester werkbroeken in de maten 38 t/m 48 Poplin en zuiver wollen tweeds de keus van mensen die ure J^walitelt wensen Kwaliteit Lage prijzen Gratis Dividendzegels Extra voordeeltjes Omspoeld door het water staat hier eenzaam in de uiterste Westkant van polder „De Eendracht" een woning.Dit schreef de Texelaar 4 februari 1953. Thans1 februari 1960, is op een eenzame plaats op ons eiland een monument onthuld voor die mannen wier leven werd afgesneden toen zij bezig waren hun naasten te helpen. bestuur, deze bouw mogelijk gemaakt. Tot slot van deze bijeenkomst droeg de heer Keijser deze stille getuige over aan de zorgen van het polderbestuur van Eierland. Namens de polder Eierland sprak Dijk graaf K. Kalis. Hij verzekerde de ge meenschap, dat het onthulde monument steeds in goede staat zou verkeren. Met de woorden: „Wij hopen dat dit monument een symbool zal zijn van een vastberaden streven ons eiland te be schermen, en dat wij ons nimmer meer bedreigd zullen voelen door de kracht van de zee", sloot de heer Keijser deze korte plechtigheid. Maandagmiddag is op de dijk tussen de polders Eendracht en Eierland een monument onthuld ter nagedachtenis van de gevallenen. Met een kort woord open de Dijkgraaf S. Keijser de plechtigheid. Hij sprak woorden van welkom tot de nabestaanden, tot het College van B. en W. van Texel, Polderbesturen, de heer J. v.d. Pijl als ontwerper en de heer J. Agter. Zij allen stonden rond het monu ment geschaard. Hierna onthulde burgemeester C. de Koning het eenvoudige monument, waar na hij om een ogenblik stilte verzocht. Burgemeester De Koning memoreerde met enkele woorden de rampdagen van 1953. Daarna sprak, namens de nabestaan den, mevrouw M. Kuip-Hoogenbosch, in Hotel „De Hoop": „Ik geloof niet dat, als onze mannen of vaders er nog zouden zijn, er één zou zijn die zich op de borst zou kloppen en zeggen: dit hebben wij gepresteerd. Want was het niet zo dat al onze Texels mannen en jongens bereid waren om anderen te helpen? Zij allen, zo sprak mevrouw Kuip, hebben hun le ven in de waagschaal gelegd voor ande ren en jammerlijk hebben zes van ons het met hun leven moeten betalen. Hoewel hier slechts zes namen zijn vermeld, zou ik dit gedenkteken toch ook als waardering willen zien voor die an deren, die evenveel hebben aangeboden, maar gelukkig niet zoveel hebben moe ten geven. Laat dit gedenkteken toch altijd een waarschuwing voor ons allen blijven, dat de zee voor ons een verra derlijke vijand is. Ik zou namens ons allen, al degenen, die hebben meegewerkt aan het totstand komen van dit gedenkteken, heel harte lijk dank willen zeggen". Verder werd het woord gevoerd door de heer J. Agter, op wiens initiatief dit monument is verrezen. Het monument is opgetrokken van bazaltstenen. De steenzetters van de Gemeenschappelijke Polders, de heren J. van der Slikke en K. B. Kalf, hebben in een zeer korte tijd de werkzaamheden verricht; ook zij waren bij de onthulling aanwezig. De polderbesturen van ons eiland heb ben, in samenwerking met het gemeente- VADER EN KINDEREN BEKROOND De heer J. Veltkamp is met zijn hon den naar de kampioen-clubmatch te Hilversum geweest. „Bambi van 't Vogeleiland" behaalde het kampioenschap en werd nu tevens definitief kampioen. In de Reu-klasse werd „Bruintje van Texels strand"; een afstammeling van Bambi, nummer 1 met predikaat uit muntend. Ook „Tyger van Texels strand", eveneens een afstammeling van Bamby en thans eigendom van de heer Pesman te Hengelo, werd eerste (uit muntend) bij de jonge teven. „Bella donna van Texels strand" werd nummer drie (zeer goed) in dezelfde klasse als Tyger. Belladonna is het eigendom van de heer B. van Doorn, Den Burg. „Prin ses", eigendom van de heer A. Witte, Molenstraat, behaalde het predikaat zeer goed. Onze felicitatie! S.V. TEXEL Deze keer geen uitslagen. Alle wed strijden werden afgelast. Bij Henk en Alie is een zoon geboren. Dat is daar grote vreugde, waarin wij gaarne delen. Namens de hele vereniging hartelijk gefeliciteerd. Naar we vernomen hebben, was de training vooral door Texel 1 heel slecht bezocht; slechts een man was present Wij zijn zo vrij dit hoogst beschamend te noemen. Natuurlijk zullen er wel eens zijn, die moeilijk aanwezig kunnen zijn, maar een zo kleine opkomst getuigt van een onvergeeflijke slapheid. Laten we dus nu maar vaststellen, dat we voortaan weer present zullen zijn. Ook van Texel 2 hoorden we van vele afberichten; dat lijkt ons fout. Mocht dan door de lange rustperiode de gang er wat uit geraakt zijn; maar het wil ons voor komen, dat er nu juist een balhonger be hoort te zijn. Ook voor de junioren is het niet pret tig uit hun elftal te moeten worden ge haald. Adsp. Texel a-Tex. Boys a werd 22; een goede uitslag. Onze welpen hadden er zin in en klopten de Boys. HOE WONEN WIJ? Den Hoorn Mej. Y. Veenstra, lerares Huishoudelijke voorlichting voor Texel, hield in het dorpshuis „De Waldhoorn" een zeer geslaagde voorlichtingsavond. Zij werd bijgestaan door de heer Laan, die enkele films vertoonde. Mevr. G. Eel- man-Lap, „Nieuw Leven", woonde deze avond bij als lid van de voorlichtings commissie, op wiens initiatief mej. Veen stra naar ons eiland is gekomen. Zij staat klaar om een ieder bij te staan met inlichtingen op huishoudelijk gebied. De eerste film ging over de voorbeeld dorpen Rottewalle nabij Drachten in Friesland, en Kerkhoven bij Oisterwijk in Noord-Brabant. Wat in deze twee voorbeelddorpen tot stand gebracht is, is frappant. In samenwerking wat wel geweldig belangrijk is werden zeer oude boerderijen, waar alles een eeuw achter was, tot modelboerderijen omge toverd. Deze voorbeelddorpen trekken jaarlijks duizenden belangstellenden. De volgende film „Met minder moeite" toonde aan hoe de huisvrouw haar slo vende werk door modernisering veel be ter kan doen, en zodoende meer tijd over heeft voor haar gezin en andere doel einden. In de pauze lichtte mej. Veenstra de dames verder in over het gebruik van diverse huishoudelijke artikelen. Ook konden de dames neuzen in de staaltjes gordijnstof, die zij hiervoor had meege bracht. Na de pauze werd nog een tweetal films op het doek gebracht, n.l. „Eigen haard meer waard" en „Een droom wordt werkelijkheid". Deze laatste film was een interessante tekenfilm, als waardig sluit stuk van deze geslaagde avond. FILMNIEUWS: Zondagmiddag: goede vrouwen, slechte vrouwen, dappere vrouwenhet strijdbaarste garnizoen, dat het Westen ooit kende. „DE SLAG OM HET VROUWENFORT" Een origineel en onderhoudend wild west-verhaal. Men probeert een vrou wenbataljon voor de Indianen verborgen te houden, maar als een ontijdig schot hen verraadt, leveren zij moedig slag. Dertig vrouwen leren het krijgsbedrijf en één van hen leerde hém de liefde! Zondag- en maandagavond: „DE NACHT VOOR DE PREMIERE" In deze film Marika Rökk, Theo Lin- gen, Wolfgang Lukocey, Peer Schmidt e.v.a. Een van die anderen: Louis Arm strong met zijn „All Star" solisten. „Het leven is een van de zwaarste problemen, waarmee wij geconfronteerd worden", dit zei eens.Ach, wat doet dat er toe wie deze woorden sprak. Een goed humeur is de enige remedie cm cnze aanwezigheid op dit ondermaanse enigszins dragelijk te maken. Dus: lach zoveel U kunt! Bijvoorbeeld om deze film, die niet maar zonder meer een revuefilm is, doch wemelt van geestige situaties, de een nog doller en dwazer dan de ander. Wij willen niet verraden wat de wer velwind Marika uithaalt. Natuurlijk is er een happy end. Nederlands nieuws O.a.: Hockeyers trainen voor Olym pische Spelen; „Het landbouwwerktuig" tentoonstelling in R.A.I. te Amsterdam Rallye-rijders voor Monte Carlo vertrek ken uit Den Haag; Voedering van hon gerig wild op de Veluwe; Het water zakt, Tuindorp Oostzaan valt langzaam droog. Wereldnieuws O.a.: Anti-nazi betoging in Saar- brucken; Een drijvend weerstation in de Poolzee evacueert; Triomf voor een Amerikaanse poliopatient; Een masker- kuur voor verkouden mensen; De inter nationale afdalingswedstrijd te Kitz buhel; Sjanghai vandaag. „READY ACTIEF' Leden en belangstellenden worden op geroepen om het tafeltennisspel weer te gaan beoefenen. Vrijdagavond wordt er in het lokaal van de R.H.B.S. weer ge traind. Zie ook advertentie. VERKEERDE MEDICIJNEN Het dochtertje van de familie A. van ons eiland moest zaterdag naar het Gem. Ziekenhuis te Den Helder worden ver voerd, omdat het verkeerde medicijnen had ingenomen. Door het leegpompen van de maag zijn ernstige gevolgen voor komen. PLAATSBESPREKEN Zondag heeft het plaatsbespreken voor de uitvoeringen van Texels Fanfare plaats gevonden. Daar de wegen zeer moeilijk begaanbaar waren heeft het be stuur besloten om ook morgenavond de gelegenheid daartoe te geven. Van 7-8 uur kunnen belangstellenden in „De Oranjeboom" terecht. VOLLEYBALLNIEUWS Donderdagavond (morgen) wacht ons een belangrijke en vooral leerzame avond. Er zullen n.l. enkele films worden vertoond op volleyballgebied, t.w. een film van de wereldkampioenschappen volleyball en tevens nog een instructie film. Niet alleen het zien van deze films al de moeite waard zijn, doch er is ook ontzettend veel van te leren. Alle dames- en herenleden worden verzocht deze avond present te zijn. Ook andere belangstellenden zijn welkom. De entree (50 ct.) kan geen bezwaar zijn. U wordt verwacht om 8 uur in de R.H.B.S. DRIE GEBROEDERS Er wordt op het strand nabij paal 18 druk gewerkt om de kotter HD 74 vlot te krijgen. Zandzuigers zijn geplaatst en proberen het schip, met behulp van een bulldozer, in een vrij diepe vaargeul te krijgen. Maar moeder natuur is in deze niet erg behulpzaam. Steeds wordt de geul met de vloed weer dicht gespoeld. Volgens deskundigen kan het nog wel enkele maanden duren voor dat het schip weer van het strand zal zijn ver dwenen. LAGE WATERSTAND Zondagmiddag had de N.V. TESO te kampen met zeer lage waterstanden. De dienst van vier uur kwam daardoor te vervallen. Ook de eerste verbinding van maandag j.l. kon niet worden onderhou den. De Dageraad maakte haar eerste reis om 7.45 uur. TIJDEN VERANDEREN Dat de tijden veranderen wordt door ieder dagelijks geconstateerd. Zo zal het gebeuren dat een Waalder jongeling za terdagavond zijn verjaardag gaat vieren in het dorpshuis „De Wielewaal". De „service" is tot in de puntjes ver zorgd, want de genodigden worden per bus vanaf de Groeneplaats vervoerd om het festijn mee te maken Deze jongeling weet in ieder geval hoe het hoort, al is het dan niet te hopen, dat alle ouders zulke ondernemende kinderen hebben! REDDER IN NOOD De firma Reij, garagebedrijf Den Burg, heeft een „redder in nood" aangeschaft. Dezer dagen is door genoemde firma een kraanwagen in gebruik genomen. Het is een gebruikte militaire wagen, waar een oersterke kraan op gemonteerd is. De eerste werkzaamheden zijn er mee ver richt. DOOD MOETEN ZE! RATTENBESTRIJDING De laatste tijd schijnt de rattenplaag cp Texel, speciaal in Eierland, weer de kop op te steken. Hedenavond zal de heer Lan- geveld, vertegenwoordiger van de Plan- tenziektekundige Dienst te Wageningen, in Hotel „De Hoop" te De Cocksdorp, een lezing met films houden over een doel matige rattenbestrijding. Belangstellen den worden dringend verzocht deze le zing bij te wonen. De bijeenkomst wordt, in overleg met de Commissie voor Rattenbestrijding, ge organiseerd door de afdelingen Eierland van de Holl. Mij. van Landbouw en de L.T.B. en vangt aan om 20.00 uur. t-1 2 O M HH TEXELAABTJES Gevraagd nette huishoud ster bij lieer alleen. Brieven nr. 44 bur. van dit blad Te koop i pr st.z dres soir en petroleumkachel. I. v. d. Linde, Cocksdorp Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Maria Geertruida P. Grootjen-Dalmeijer C. Grootjen Van Neckstraat 4 Oudeschild, Texel 1 februari I960 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en ons broertje Jan S. Grisnigt-v. d. Beek W. J. Grisnigt Janny en Joke Den Burg, Texel, 30 januari 1960, Halier weg B 4. Tijdelijk adres: Wever straat 38, Den Burg. Met dank aan God en grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Jeannetle Beatrix Jeannet J. de Visser T de Visser—Hessels Hilda, Bram, Fokke-Jan, Anneke P.H. polder H 36 Texel, 31 jan. 1960 In aanvulling op de advertentie van M. Vermeulen en BeaPool In plaats van kaarten. Tevens receptie in Eigen Gebouw. Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Marian Wijnanda Wij noemen haar Marian A Dekker—Duinker A G. Dekker Adri Vogelmient 33, De Koog Texel, 31 jan. I960 Met grote vreugde er. dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Ferry die bij het H Doopsel de namen ontving van Ferdinand Johannes Willem W. de Graaf A de Graaf-Barhorst en kinderen Gravenstraat 14, Den Burg Texel, 28 januari 1960 TijdelijkSt. Lidwina ziekenhuis Den Helder Voor de vele blijken van deelneming bij het heen gaan van onze innig ge liefde vrouw en moeder Johanna Catha.ina Remmers geb Langeveld betuigen wij allen onze oprechte dank Uit aller naam H. K. Remmers Onverwacht heeft God in Zijn heerlijkheid op genomen, onze oud penningmeester, later voorzitter, de heer G. Bremer in de ouderdom van 69 jaar en 6 maanden. Met dankbaarheid ge denken wij zijn arbeid vooronze schoolvereni ging- Namens het bestuur van de Schooi met de Bijbel Oosterend, Texel Koninklijk Texels Fanfarecorps Voor beide uitvoeringen is er nog gelegenheid voor plaatsbespreken donder dagavond 4 febr. van 7-8 uur in De Oranjeboom ingang Groeneplaats. Tafeltennisclub „Ready" Wij roepen onze leden, oud-leden en degenen die zich aangetrokken voelen tot het mooie tafeltennis spel op om vrijdag 5 febr. a s. te komen trainen in het nieuwe gym lokaal van de R H B S. ingang Hoornder- weg nm 8 uur. Wel moet u er aan denken dat er op witte gymschoenen moet worden gespeeld Nieuwe leden en belang stellenden hartelijk welkom Het Bestuur. Te koop aangeboden l.g.st.z. accordeon 120 bassen F. Beijert, Peperstr. 11 Oosterend Ch. W. van Waveren oogarts Den Helder GEVRAAGD voor hele of halve dagen leeftijd plm 16 jaar. M. Huisman, De Veen B 15 Den Burg tel 205 te koop R. W. Stoepker, .Vruchtbaaroord" Zendt vroegtijdig Uw advertenties int met filmopnamen bestrijding ratten op woensdag 3 februari 8 uur in hotel De Hoop te De Cocksdorp. Voor ieder toegankelijk Entree vrij Dik mager rookspek 1,40 per 500 gram Dik vet rookspek 75 ct per 500 gram Schuttersveld (Goudmerk) DE BESTE in bretel- en heupmodellen f 21,00 Extra grote maten f 23,50 Textielhandel DOGGER Oudeschild Tel. 144 Ziet onze etalage en loopt u eens binnen. jaren de zaak van Texel Den Burg/Texel tel. 42 „Shell" haardolie PK wordt u geleverd door: J. C. Rab N.V. Kantoorstraat 11 Mocht hierboven geen „SHELL" PK-detaillist In uw omgeving zijn genoemd, belt ol schrijft u dan even Shell Nederland Verkoopmaatschappij N.V. Postbus 69, Den Haag. Tel. 07048.34.00. toestel 202. 250 gram zandmelange 53 met 15 punten extra 1 rol cocoskoeken 65 met 15 punten extra 150 gram chocotruffels 72 met 15 punten extra 1 grote Stereo ontbijtkoek 54 met 15 punten extra 500 gram pracht rozijnen 85 met 10 punten extra 1 pak Venz echte choc hagel 80 met 10 punten extra. 1 bus Goudboon poederkoffie 205 met 30 punten extra 1 liter blik appelmoes en 1 Itr bl sperciebonen 175 met 15 punten extra 1 doos a 100 levertraancapsules 365 met 50 punten extra 250 gram dropmelange 53 1 groot blik makreel 59 I pot abrikozen op sap 89 250 gram choc vlokken 55 1 blik soepballen 59 3 pannensponsen 25 2 bus soepgroenten 39 2 kaart knijpers 45 Pé Dé Cordejong Fa. Lagerveld

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2