Bij elkaar reeds SPINAZIE Gelderse ham 100 gram 38 Grote repen r,- 8™ioo Ontbijtspek To„™.37 Ananas8 Moizena Havermout pak 500 gram Biscuits Zuurkool so» 17 Zuurkoolspek 250 gram 69 Spliterwten pondspak 39 Rookworst Aardbeienjam Boterhamworst Zachte zeep maakt u het leven goedkoper! 18 33 88 78 39 „Zij kochten mijn kind" „Nu zeg ik ook: niet praten, maar doen! Ik ga over naar Albert Heijn! Want nu gaat het mij te veel schelenI' 200 JL O Appelmoes Hele augurkjes Zwarte ballen Choc.biscuils Borstulevellen Soepgroenten uBEKÏ SlTNtói LITER BLIK KWALITEITSGARANTIE Macaroni •lleboogjes 250 gram 20 Soepballetjes blik 30stuks 55 Ananas 20 halve schijven blik 119 Droptoffees zak 200 gram 43 Kapucijners kant,n.uerb,k 66 Bode bessesap per fles Dik vet spek 500 gram Choc, hagel Abrikozen Amandelen 100 gram Toiletpapier zak 4 rollen 63 76 57 59 58 48 Koffie huishoud 250 grem 82 Saksische leverworst 100 gr. 37 Sherry Pale per fles 350 Molton dweil 5ox6ocm 55 Sperziebonen;.'.4 3-W 77 Perziken Dewklst per blik 110 Choc, tabletten per stuk 39 Schuurpoeder grote bus 38 Landwijn rood of wit per fles 165 Menioldrups 2 rellen 35 44 prijsverlagingen schijven blik per pak snelkokend 28 Zaanse Molen rol ca. 225 gram Gelderse p. stuk 250 gr. per pot gram "T w pondsbus van goudreinetten literblik Tnniin flinke moot lUniJll StarKistper blik zoetzuur per pot .200 gram 100 gram rollen 'S Wanneer u enig bij AH gekocht artikel niet élke cent waard acht die u ervoor betaalde, dan geeft Albert Heijn u het volledige bedrag prompt terug. puur of melk strooier 200 gram Riiet dro°gkokend' 07 llljol gebroken500 grem Li Albert Heijn S.V. TEXEL Uitslagen van zondag; De Foresters- Hollandia T. 11; LSW-Schagen afg.; RKAFC-Texel 6—1; BKC-Limmen 7—2; Helder-USVU 2—3. HRC 6-Texel 2 0—1; Jun. Texel-Wa tervogels 11. We waren er stellig niet van over tuigd, dat Texel met een overwinning thuis zou komen, maar op 1 puntje had den we toch wel gerekend. Dat het zo'n stevige opstopper zou worden, valt ons wel bijzonder tegen. Wat de oorzaak is hopen we nog nader te vernemen. Texel 2 heeft na haar zeer lange rust geen misstap begaan. Wel geen dende rende, maar wel een waardevolle over winning. Best gedaan, mannen! De junioren hebben wel heel erg te leurgesteld. Het begon al met een fout van Fokko, waardoor Watervogels direct al voor kwam te staan. Een mooi doel punt werd gemaakt, maar wegens bui tenspel afgekeurd. Toch kwamen we nog gelijk. Vooral achter was het niet te best, terwijl Teun te veel in de aanval zat. Voor liep het niet; door pingelen, peuter- pasjes en langzame uitvoering, kregen we weinig kans op succes. De voorzetten, allemaal op de keeper gericht, zijn on bruikbaar. Enfin, we weten nu hoe het niet moet, dus volgende keer beter. A.s. zondag; Texel-LSVV, Texel 2- ZAP 2; Tex. Boys b-Texel a (adsp.). TEXELSE BOYS-NIEUWS Tex. Boys 1-Zeemacht 1 14. Boys 1 heeft het in de zware wedstrijd tegen Zeemacht niet tot een overwinning kun nen brengen. In de eerste helft werd er door de Boys heel goed partij gegeven, waardoor het een snelle en aantrekke lijke wedstrijd was. Zeemacht wist na ca. 15 min. de leiding te nemen door een doelpunt van hun 1.binnen. A. Boogaard zorgde echter na 5 min met een prach tige kopbal voor de gelijkmaker. Tegen de verhouding in nam, vlak voor het einde van de eerste helft, Zeemacht weer de leiding; 12. Na de rust kwam Zeemacht sterk in het offensief. Met open aanvallen wisten zij het de Boys-achtehoede zeer lastig te maken. Ook de Boys ondernamen ver scheidene aanvallen. Deze waren echter te doorzichtig om het de verdediging van de bezoekers moeilijk te maken. In de 20ste min. moest de Boys-verdediging zwichten voor een vrije schop, welke hard werd ingeschoten. Als het bewuste muurtje goed was opgesteld, dan had dit doelpunt niet nodig geweest, Boys, nu vertoonde het echter te veel gaten, waar van ook een dankbaar gebruik werd gemaakt. 10 min. later was het de rechts buiten van Zeemacht, die er 41 van maakte door een voorzet van zeer dicht bij in te schieten. Vlak voor het einde kreeg Zeemacht wegens hands een penal ty te nemen. Deze werd door keeper Spigt gestopt, doch door te vroeg bewe gen van de keeper moest deze overgeno men worden. Deze werd toen naast ge schoten. In de resterende minuten kwam geen verandering meer in de stand. Scheidsrechter Baan leidde op de be kende rustige manier. Boys 2 was op bezoek bij Watervogels 3 en kwam met een 43 overwinning naar huis. Met de rust was de stand van 41 bereikt. Een prima resultaat, Boys Onderstaand laten wij de stand volgen van de juniorenafdeling, geen rekening houdende met wedstrijden van zondag jl.: (resp. gespeeld en punten): HCSC a 9 18; HRC b 10 17; Tex. Boys 9 12; JVC 10 12; Texel a 10 11; Wa tervogels 11 8; Helder b 12 6; WGW b 8 2; ZAP b 9 2. Programma voor zondag a.s.: St. Adel- bert-Tex. Boys 1; Tex. Boys 2-Wieringer- waard 2. Zaterdagmiddag: HCSC jun.- Tex. Boys jun. Tex. Boys b-Texel a en Oosterend a-Tex. Boys a. Denken de ju nioren erom dat we zaterdagmiddag moeten spelen. Vertrek met de boot van 1.00 uur. Terreindienst: A. Zevenhoven, H. Zijm FEUILLETON: door HANOL SPOOR. 43. Voor haar was het plezier van het feest eraf. Het onrustige gevoel verliet haar niet meer. Walter trachtte haar be zwaren weg te praten, maar dit lukte niet. Het versterkte zijn vermoedens, dat Iris toch wel wonderveel van de kleine jongen hield. Ze was zo zorgzaam als een moeder maar zijn kon. Maar Iris, die de baby beschouwde als de sterkste keten, die Walter en haar aan elkaar verbond, had nog altijd de stille vrees, dat Jane eens het kind zou weghalen en zo Walter opnieuw aan zich binden. Ze moest daar om op de kleine passen, als op de groot ste schat, die ze bezat. Een vreemd meisje als oppas bij de waarborg van haar liefde was veel te gevaarlijk. Daarom stelde ze voor, dat ze even heel vlug thuis zou gaan kijken. Stond het meisje haar aan, dan was ze zo weer terug. Walter, die zag dat de onrust niet uit haar ogen week, vond dit de beste op lossing. Ze moest alleen niet zo gehaast doen. Het was geen kwestie van leven of dood. Daarom had hij haar bezorgd na gekeken. Ze leek om zo'n bagatel veel te opgewonden. Haar zenuwen waren de laatste tijd toch al zo overgevoelig. In feite had de kleine Walter hem niet dat geluk gebracht, wat hij er van had ge hoopt. Iris en hij waren elkaar niet na der gekomen. Een onzichtbare hindernis leek remmend te werken op iedere ver trouwelijkheid. Hun huwelijk was nog altijd mooi en goed, maar dat intens ge nieten van hun geluk, die kleine intieme woordjes en gebaren, die ze beiden zo goed begrepen en van genoten, dat was er niet meer. Ging haar hevige verliefd- S.V.O.-NEEUWS Adsp. a deed zaterdag goed werk door De Koog a te verslaan met 43 en dat met 2 invallers die best voldeden. De doelpunten werden gemaakt door Jan, Piet, Frans en Kees. Ga zo door jongens, dan zit er nog een kansje in. Piet was uit vorm omdat hij last van de kou had. A.s. zaterdag thuis tegen Tex. Boys a. Programma voor a.s. zondag: Ooster end 1-Oudesluis 2; Helder 6-Oosterend 2. Toto. Donderdag komt Piet langs om de formulieren no. Ill op te halen. Deze week dubbele pot, dus waag een gokje en U steunt er tevens Uw vereniging mee! Formulieren kunt U krijgen bij A. Kalis en P. Beuving. Z.D.H.-NIEUWS Alle wedstrijden van onze vereniging werden 'afgelast. Het programma voor dit weekend is als volgt: ZDH 1-Callantsoog 1, aanvang half twee; Zeemacht 2-ZDH 2; De Koog a-ZDH a, aanvang 3 uur. Voor het eerste en adsp. een belang rijke wedstrijd. Willen de heren om de training denken en aan de afspraak. De training begint morgenavond weer: 7-8 uur adspiranten; 8-9 uur senioren. Dus allemaal present! S.V.C.-NIEUWS Vrijdag 29 januari j.l. werd de jaar vergadering van S.V. Cocksdorp gehou den. De opkomst was matig. Voorzitter De Graaf kon slechts 34 belangstellenden welkom heten. Na het passeren van de notulen en jaarverslag secretaris, volgde jaarverslag penningmeester. Hieruit blijkt, dat de vereniging ongeveer rond kan komen over 1959, mede dank zij de voetbalpool. De kascommissie had alles keurig in orde bevonden, wat naar voren werd gebracht door het lid Joh. Zoete lief. De penningmeester De Waard wordt door de voorz. bedankt voor zijn accurate beheer. De begroting voor 1960 vertoont een tekort van 400, De drie aftredende bestuursleden, mevr. Tromp, mevr. Zuidema en de heer A. van Hoorn stellen zich niet herkies baar. In de plaats hiervan worden ge kozen de dames M. v. d. Beek en H. Schouten en de heer A. A. Westdorp. Ter sprake komt verder het afnemen van de belangstelling voor de Sportver eniging. Gym en adspirantenvoetbal kun nen niet of ter nauwernood draaien door gebrek aan leden, terwijl er toch prima leiding aanwezig is. De voorzitter zegt dat hierin wel zeer spoedig verandering moet komen wil S.V. Cocksdorp in stand blijven. Tijdens ouderavonden van de scholen in Eierland zal ook op dit pro bleem gewezen worden. De mogelijkheid zal worden onderzocht om gymonder- wijs te gaan geven in Zuid-Eierland. Mis schien dat daar belangstelling is. Mo menteel ontbreekt dit in De Cocksdorp geheel. Na de scheidende bestuursleden te hebben bedankt voor hun arbeid gedaan voor de vereniging, volgt sluiting. De gymwedstrijd S.V. Cocksdorp - S.V. Oosterend, gehouden op zaterdag 6 februari in de Sluftervallei, had een spannend verloop en bracht goede pres taties. De resultaten waren: Meisjes: le prijs; Yvonne Roest, S.V.O., 94,7 punten; 2e prijs Tonnie v.d. Vis, S.V.O., 93,5 punten. De twee hoogstgeplaatste meisjes van S.V.C. waren* le. Marijke Nota, 91,8 punten; 2e Riet Buys, 90,3 punten. Bij de dames viel de eerste prijs ten deel aan Ria van Tongelen met 100,9 punten, op de voet gevolgd door Henny Schouten met 100,1 punten. De twee hoogstgeplaatste dames van S.V. Ooster end waren Ria v.d. Vis met 91,3 punten en mevr. Krotje met 90,1 punten. De meisjes van Oosterend waren be duidend sterker dan die van S.V.C. De dames van S.V.C. maakten dit verschil ruimschoots goed, zodat de einduitslag was S.V.C. 1244 punten en S.V.O. 1179,5 punten. Grote dank is S.V.C. verschuldigd aan de directie van de Sluftervallei voor het beschikbaar stellen van haar gebouw en aan de heren juryleden. heid over, of werd hij te zakelijk?, vroeg hij zich meermalen af. Durfde hij mis schien niet meer openlijk in haar flu weelzachte en onweerstaanbare mooie ogen te kijken, zonder zich bezwaard te voelen door zijn geheim? Hij had gedacht dat hij, door haar dit kind te bezorgen, op de duur alle gewetensbezwaren wel kwijt zou raken. Maar dat onzegbare bleef tussen hem en Iris was nog steeds niet dat levendige en hartelijke vrouw tje van vroeger. Nu moest hij echter alle muizenissen uit zijn hoofd zetten. Er werd straks een opgewekte tafelrede van hem verwacht. Hij mocht met zijn gezinszorgen de stem ming van zijn feestend personeel niet be derven. Vera's humeur was de laatste tijd ook al beneden peil. Het leek wel of ze alles van de zwarte kant ging bekij ken. Was het toeval of verbeelde hij het zich, dat juist zijn eigen vrouw en Vera, die dagelijks in zijn omgeving verkeer den, hem de laatste tijd met andere ogen aanzagen. Hij moest voorzichtig Vera hierover eens polsen. Misschien wilde ze in deze omgeving, die zo verschilde van de kantoorsfeer, zich eens uitspreken. Hij kon haar duidelijke reserve niet volko men negeren. Misschien ontdekte hij dan de juiste methode, om later met Iris tot een open gesprek te komen. Dit om el kaar heendraaien, de dingen met halve woorden aanduiden, om dan op het kri tieke moment helemaal niets meer te zeggen, verdroeg hij niet langer. Vera bloosde licht, toen haar directeur zonder veel omwegen weer naast haar plaats nam. Ze had gedurende het diner zeer weinig aan het gesprek deelgeno men. De stemming aan tafel was buiten gewoon feestelijk. Men was gewend, dat Vera zich enigszins op een afstand hield, dus viel haar afzijdigheid de anderen niet op. Bennickhoff maakte enige opper vlakkige opmerkingen, maar beiden voel den, dat dit slechts een aanloopje was, tot een belangrijker gesprek. Ze wist nog steeds niet, of ze spijt moest hebben van het versturen van de anonieme brieven. Was de uitwerking wel zo geweest, als ze had verwacht. Bennickhoff had nooit meer dat loyale optreden en dat opgewekte humeur van weleer. Zelden hoorde ze hem lachen en de uren van dromerijen op het kantoor, waarbij ze hem nauwlettend door de glazen wand gadesloeg, kwamen steeds veelvuldiger voor. Het was duidelijk, dat nog vele zaken hem hinderden. Het kind van .Jane was nu bij hem :n huis, doch nog nooit was hij aangekomen met een opgetogen verhaal over iets, dat hem bij de kleine was opgevallen. Hij scheen dus weinig interesse voor de baby op te brengen. Jane was onverwacht ver trokken. Zij was er nooit achter geko men, waarom. Was Jane vertrokken, na een woordenwisseling en treurde hij daar nog steeds om? Of kon zijn vrouw hem niet vergeven, dat hij zo cru een kind van een andere vrouw had geadopteerd? Het leven bleef vol raadsels. Het was wel eigenaardig, dat ook Iris met verdrietige ogen rondliep en dat haar tere gezond heid nog steeds een punt van grote be zorgdheid was. Overigens kon iedereen constateren, dat die twee nog steeds zeer veel van elkaar hielden. Het was echt bedroevend dat hij in een onbewaakt ogenblik, die beurse plek in hun gave hu welijk had veroorzaakt. Als was de ver houding der echtgenoten zo op het oog volmaakt in orde, de aanwezigheid van het kind zou telkens weer zijn misstap accentueren. Waarom gaf hij Jane het kind niet mee, plus een vergoeding, die voor de opvoeding noodzakelijk was? Daar waren alle partijen mee gebaat. „Was er iets met de kleine jongen, omdat mevrouw zo haastig vertrok?" vroeg Vera belangstellend. Walter haalde zijn schouders op. „Juf frouw Verhagen was weggeroepen en haar vervangster is pas kort aan onze huishouding verbonden. Mijn vrouw wilde zich overtuigen of de kleine nu wel in goede handen was". „Dan houdt ze erg veel van de baby", zei Vera, meer om iets te zeggen, dan dat ze overtuigd was van de waarheid van haar opmerking. „Gelukkig wel", zei Walter hartgron dig en verstrooid voegde hij daaraan toe. „Stel je voor, dat alle moeite voor niets was geweest". „Alle moeite....", vroeg Vera ver baasd. Walter schrok op. „Ach, neem mijn woorden niet letterlijk....?" en toen Vera vragend bleef kijken: „Nu ja, het kwam prachtig uit, dat Jane geen raad wist met haar kind en dat mijn vrouw een kwijnend verlangen naar kinderen had. Het was louter toeval dat we op zo'n manier de baby in huis kregen". Vei a was sprakeloos. Toeval, hij sprak van toeval, terwijl zij zich als de dag van gisteren ieder woord, dat hij tot Jane sprak, en iedere minuut waarin hij aan dacht aan haar besteedde, kon herinne ren. Wanneer zij zich deze tijd voor de geest haalde, kon ze zich iedere keer weer opwinden. Wat had ze zich niet geërgerd aan zijn overdreven belangstel ling voor Jane. Hoe bespottelijk waren zijn voorstellen tegenover dat onbedui dende meisje. Wat waren mannen toch onhandig, als zij trachtten hun fouten goed te praten. Zou hij denken, dat ook zijn vrouw die doorzichtige praatjes had geloofd? Was hij misschien overtuigd, dat hij het kind van Jane op een heel onop vallende manier in hun gezin had ge ïnstalleerd? Dan kon ze nu de houding en de smartelijke uitdrukking in de ogen van Iris begrijpen. Iris had natuurlijk ook haar conclusies getrokken, maar wilde geen breuk forceren en nam dus maar de baby op de koop toe. Bennick hoff dacht beslist twee vliegen in één klap te vangen door het kind een onder dak te verschaffen en tegelijk het ver langen van zijn vrouw naar een kind te bevredigen. Een man begrijpt niet welk een marteling het voor een vrouw moet zijn, als ze het gevoel heeft tekort ge schoten te zijn, in haar natuurlijke aan leg voor het moederschap. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4