3 Meester Kikkert 90 jaar Geslaagde uitvoeringen van Fanfare D.F.K. 2 meisjes C.N.V. Feestavond H.H. Landbouwers voorjaarsrapen de alg. jaarvergadering Coöp werkt. ver. VRIJDAG 4 MAART VROUWENWERELDGEBEDSDAG Op de eerste vrijdag van de Lijdens weken, dit jaar op 4 maart, wordt over de gehele wereld door miljoenen vrou wen deelgenomen aan de Vrouwen- Wereldgebedsdag. In ongeveer 150 landen wordt deze dag gehouden. De Vrouwen-Wereld gebedsdag vindt zijn oorsprong in Ame rika, waar in 1887 voor het eerst vrou wen samenkwamen om voor de in- en uitwendige zending te bidden. Op het ogenblik komen er in Nederland, waar voor het eerst in 1928 aan dit wereld- gebed werd meegedaan, ongeveer 120.000 vrouwen samen voor een gebed van één uur. Moge het aantal diergenen, die zich daartoe geroepen voelen, dit jaar getui gen van en groeiend begrip voor de waarde van dit de aarde omspannende gemeenschappelijke gebed. In Den Burg vindt de bijeenkomst plaats in de Doopsgezinde kerk om 8 uur. In De Waal in de Doopsgezinde kerke- kamer om 8 uur. In De Koog in de Hervormde kerk om 8 uur. (Wordt vervolgd) Door gebrek aan tijd en plaats is deze rubriek zaterdag jl. zeer voorlopig in de krant gekomen. Vandaag dus geven wij een herhaling van een aantal belangrijke mededelingen en nader nieuws. Eerst echter een woord van dank. Troosteloos beeld Het is de V.V.V. een behoefte op deze plaats een blijk van grote dank en waar dering te richten aan hen die het ons mogelijk hebben gemaakt snel en door tastend te handelen. In de eerste plaats aan mevrouw Mosk de bovenbuur die door snelle alar mering heeft bereikt dat het blussen in minder dan geen tijd op gang kon komen. Grote waardering ook voor de vrijwillige brandweer in Den Burg, die zeer des kundig is opgetreden, en daardoor zeer enrstige gevolgen heeft kunnen voorko men. Een word van dank ook aan politie, P.T.T. (technici en telefonistes), gemeen te, firma Langeveld De Rooy, T.E.M. en installateurs en aan tal van anderen, die van grote hulpvaardigheid hebben blijk gegeven. Onderstaand volgen voor de leden een aantal technische aanwijzingen: Aanvraaglijsi. De lijst met abonnementen is verloren gegaan. Wij verzoeken derhalve hen die zich al hadden opgegeven dit nogmaals te doen. Gaarne schriftelijk, want het verwerken van de tientallen telefoontjes en mondeling bezoek stagneert het werk. De aanvraaglijst van zaterdag is uiter aard komen te vervallen. Bezet tingslijst. De lijst met correcties voor de uitgave van een nieuwe bezettingslijst is even eens verloren gegaan. Ook hierbij dus het verzoek schriftelijk opgave te doen van Uw bezetting. Let wel: schriftelijk. Plaatsbewijzen. In ons gerieflijke „noodonderkomen" bij de firma Langeveld De Rooy be staat weer de mogelijkheid kaartjes voor boot en trein te kopen. Het „noodkan- toor" is bereikbaar via het steegje tussen genoemde firma en het pand van de firma Moerbeek. Bedrijfsfolders. Ook de folders van de diverse bedrij ven zijn verloren gegaan. Vervangings materiaal kan eerst over een maand (vanwege de tijdelijke beperkte ruimte) door de V.V.V. geaccepteerd worden. Contributies. Wij willen er nogmaals melding van maken, dat velen van de VW-leden reeds gevolg hebben gegeven aan ons verzoek tot spoedige betaling van het lidmaatschap. Het behoeft hier geen be toog (de brandlucht hangt nog aan deze rubriekdat wij voor grote uitga ven staan, en dat derhalve iedere bin nenkomende contributie of advertentie- post met enthousiasme zal worden be groet. Stortingen gaarne over bank en giro. Voorlopig liever niet contant aan de balie. it Dezer dagen is een uitnodiging aan een twintigtal betrokkenen uitgegaan om vandaag (woensdag 2 maart) om 20 00 uur aanwezig te zijn in Hotel „Texel" voor een bespreking over maatregelen, die verwacht kunnen worden voor het verwijderen van borden, die zonder toe stemming langs de weg zijn geplaatst. Het betreft hier borden die door ex ploitanten zijn aangebracht om de aan dacht op hun bedrijf te vestigen. Hier en daar heeft de opeenhoping van borden geleid tot een uitgesproken ontsiering van het landschap. Daar wij nog slechts een voorlopige opgave hebben van hen die borden heb ben neergezet, nodigen wij langs deze weg gaarne ook allen uit, die geen per- jT\^ soonlijke uitnodiging hebben YY ontvangen, maar die menen dat er ook voor hen belangen op het spel staan. V.V.V.-Texel. V.V.V. AFD. DEN HOORN Donderdagavond wordt in Loodsmans welvaren een vergadering gehouden voor leden van de V.V.V. afd. Den Hoorn om 8 uur. Er wordt gesproken over propa ganda en verlichting. EXTRA BOOT? Komende week wordt er te Den Helder een Maranatha Zoeklicht conferentie ge houden. Als er voldoende animo op Texel is om deze samenkomst te bezoeken, zal er op woensdag 9 maart een extra boot varen. (Zie adv. in dit nummer). HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om 8 uur samenkomst in de school van Oost. REEDS NU EEN SPREEUWEËI De heer Jaap van Heerwaarden te De Waal vond op 28 februari j.l. in zijn tuin een spreeuweëi. Dit ei was vanaf het dak tepletter gevallen op de grond. Volgens vogelkenners in De Waal is dit toch wel uitzonderlijk vroeg. Voor zover bekend heeft men nooit eerder zo vroeg in het voorjaar een dergelijk ei gevon den. Een spreeuw legt doorgaans haar eieren half april. Het weer is ook niet van dien aard, dat de vogels in de ver onderstelling zijn, dat het al de tijd is, zodat dit feit toch wel een grote bijzon derheid is. ZITTING RUILVERKAVELING OOSTEREND Donderdag 3 maart wordt weer zitting gehouden in het Gebouw voor Chr. Be langen te Oosterend. De zitting zal duren van 9 tot 12 uur. Wij wijzen belanghebbenden er op, dat dit tevens de laatste zitting te Oosterend zal zijn. Wij hopen, dat de werkzaam heden rondom Oosterend in de loop van de komende weken zullen aflopen. De behoefte aan een speciale ztting wordt dan minder groot. Persoonlijk zijn wij van oordeel, dat deze „spreekuren" in een behoefte heb ben voldaan. Zij, die in de gelegenheid zijn de drukte op het maandagse spreek uur op de markt gade te slaan zullen het met ons eens zijn, dat het onmogelijk is alle kwesties dan te bespreken. C. v. Gr. MATERIËLE SCHADE Zaterdagmiddag om ongeveer half zes vond op de Schilderweg, nabij het Selec- tiebedrijf, een vrij ernstige aanrijding plaats. De heer J. Kikkert, De Koog, kwam met zijn kleine Goggo van Den Burg en wilde linksaf slaan. Hij had zijn wagen voorgesorteerd (wat op deze weg ver boden is) en signaal van veranderde richting aangegeven. Achter hem ver scheen een wagen bestuurd door de heer N., van de vastewal, die zonder pardon doorreed. De materiële schade was aanzienlijk, maar toch konden de wagens nog op eigen kracht verder. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De politie heeft verbaal opgemaakt. „EN TOEN KWAM OMA" In de school van Midden-Eierland werd zaterdagavond het blijspel opge voerd „En toen kwam Oma". In zijn openingswoord sprak de heer A. Dros een speciaal woord van welkom tot wethouder Roeper en zijn echtgenote. Spreker hoopte, dat dit de laatste uit voering in dit gebouw zou zijn en dat volgend jaar de nieuwe school in gebruik zou zijn. Het blijspel, dat werd opgevoerd, was een groot succes. De spelers en speelsters hebben stuk voor stuk een pluim ver diend. Uitslag verloting Tijdens de toneeluitvoering werd een verloting gehouden. Houders van de nummers: wit 127, 146, 269, 324 en 895; blauw 416, 457 en 496 en geel 291 en 358, kunnen de prijzen afhalen bij de heer A Dros, „De Volharding". „AUSTRALIË ROEPT" In verband met de vermeerderde be langstelling voor emigratie naar Austra lië, waardoor vele a.s. emigranten zich voor inlichtingen tot Den Haag wenden, zodat dit kantoor wordt overbelast, maakt de „Christelijke Emigratie Cen trale" bekend, dat men voor inlichtingen èn aanmelding ook terecht kan in: Alkmaar, Stationsweg 48, tel. 2215, maandags, dinsdags, donderdags en vrij dags van 9.30 - 4 uur; tevens elke woens dagavond van 7-8 uur. Den Helder: Chr. Militair Tehuis, Ka- naalweg 151, elke donderdagavond van 8-9 uur. Op aanvraag wordt gratis lek- luur beschikbaar gesteld. Vrijdag 4 maart a.s. hoopt de heer M. Kikkert zijn negentigste verjaardag te gedenken. Die dag zal zeker niet onge merkt voorbijgaan, want de heer Kikkert behoort tot de meest bekende figuren uit de Texelse samenleving. Men kent hem uit de dagen, dat hij nog Hoofd was van de Openbare School te Oosterend, als directeur van diverse zangkoren en later als bibliothecaris van de Nutsbibliotheek. Men kent hem ook als de man, die zich voor elk goed doel beschikbaar stelde en die steeds paraat stond, als hij iemand kon helpen. Hij behoort tot die zeldzame figuren, die slechts vrienden kon maken en geen tegenstanders kent. Hij leidt thans een rustig leven, zoals in „de Gollard" mogelijk is. De velen, die hem hun gelukwensen willen aanbieden, doen goed dit niet te doen volgens de veel gebruikelijke weg van een kort bezoek en een persoonlijke handdruk, hoe goed dit alles ook is be doeld, maar op andere wijze. We hopen, dat meester Kikkert deze dag mag vieren te midden van zijn fa milie en een kleine kring van zeer in tieme vrienden, maar dat deze dag zich niet zal kenmerken door overdruk be zoek, dat nadelig geacht moet worden voor zijn gezondheid. Stelt men een bezoek uit voor een la tere dag, dan zal hij zulks stellig aange naam vinden. E. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 29 februari 1960, 1 geit plm. 25,2 koeien 700 - 850 40 nuchtere kalveren 50 - 70; 20 big gen 35 - ƒ45; 10 schapen 75 - ƒ80. WEER KOE GEOPEREERD Den Hoorn Voor de derde maal heeft veearts De Boer een koe geope reerd. Nu werd een koe van de heer S. Tjepkema, 't Horntje, van scherp ver lost, nl. van een spijker. FOTOCLUB DE KIEKENDIEF De fotoclub houdt een extra avond en wel hedenavond 8 uur bij de heer J. Nauta. De foto's van de bekende foto amateur Bas van Wingen zullen hier met geluidsband worden vertoond. ONTWIKKELINGSCLUB OOSTEREND Zaterdagavond a.s. heeft de Ontwikke lingsclub weer een voor Oosterend inte ressante avond, nl. over het Loodswezen langs de Nederlandse kust. Deze lezing omvat 11 punten van bespreking en er zullen waarschijnlijk wel dia's vertoond worden om het geheel toe te lichten. Er wordt verwacht, dat van de zijde van de schippers veel belangstelling zal bestaan. Je doet weer eens wat op hè! (Zie ook adv. a.s. zaterdag). DE NIEUWE TX 48 AFGELEVERD Scheepswerf „Welgelegen" te Harlin- gen, heeft thans ook de tweede, in sec ties in de machinehal gebouwde en daarna op de walkant tot een casco aan- eengelaste viskotter compleet afgebouwd afgeleverd. Ook dit werd wederom een fraai schip, dat tot een der mooiste sche pen van de Texelse vloot gaat behoren, (aldus de Harlinger Crt). Het schip werd gebouwd voor reke ning van rederij gebr. C. en J. Vlaming. Het meet, evenals het reeds afgeleverde zusterschip, de TX 49, 25.60 x 6.10 meter en heeft een holte van 3.05 meter Het is voorzien van een 220 pk. industriemotor, met straalbuis om de schroef en is uitge rust met de modernste navigatiemidde len. Bediening van motoren en hulpmo toren gaat elektrisch. Ook in dit schip is het visruim geheel met aluminiumplaten geïsoleerd. De TX 48 heeft certificaat voor onbeperkte vaart en zal op de ha ringvangst in de Noordzee worden uitge zonden. Vorige week maakte het een welge slaagde proefvaart op de Wadden en vertrok het naar Texel, waar het met feestgejuich werd binnengehaald. In het dorpshuis ,De Waldhoorn" te Den Hoorn heeft het Fanfarekorps D.E.K. vrijdag en zaterdag de jaarlijkse muziekuitvoeringen gegeven onder lei ding van hun directeur, de heer U. D. Bousma. Voor beide avonden bestond een grote belangstelling. In zijn openingswoord kon de voorzitter, de heer G. Kiljan, wethouder C. H. Roeper en echtgenote hartelijk welkom heten, evenals bestuur en leden van Koninklijk Texels Fanfare, Excelsior en Vios. De voorzitter deelde nog mede, dat er een subsidie was bin nengekomen van het Prins Bernhard- fonds, een bedrag van ƒ650,Aan de uitvoering was feitelijk een feestelijk lintje verbonden. D.E.K. bestaat nl. 35 jaar. Namens de dorpscommissie, feest- commisise, VVV afd. Den Hoorn en de S.V. Z.D.H., werd D.E..K gefeliciteerd en een enveloppe met inhoud aangeboden. Ook de uitvoering van dit jaar is prima geslaagd, want hetgeen D.E.K. de bezoe kers bood, was van zeer goed gehalte. Met de mars „Freiweg" opende D.E.K, de avond. Het eerste nummer van het programma was de mars „Capricornia" van Bisse- link; hierbij enkele ongelijkheidjes. Het volgende nummer hoopt D.E.K. als vrije nummer op het a.s. concours te pre- :enteren, de Normandië, Symphonie ode van H. Geehl; in 3 gedeeltes, Vrede, Strijd, Vrijheid, werd goed gespeeld, al leen het laatste deel iets minder. „De Tippelaar", mars, C. J. N. Cori, en Bloeiende Lente, ouverture van A. Meijns werden door de jeugd-muzikanten van D.E.K. zeer pittig gespeeld. Een goed re sultaat voor de heer Jn. Kiljan, die de leiding van de jeugd heeft. De wals „Schone Blaue Donau" van J. Strauss, in het begin niet vlekkeloos, later veel beter. Sinfonia in Bes, van Joh. Chr. Bach, zeer mooi, met prachtige solo van de heer Kuik. „Orpheus in de onderwereld", ouver ture, Offenbach. De primeur, uitstekend gespeeld. Besloten werd met de pittige mars „Sons of the Brave" van T. Bidgood. Als verplicht nummer voor het con cours, dat in Venhuizen wordt gehouden, heeft D.E.K. Suite Tri Plé van Joh. Pala. Na de pauze „Cel 13 is vrij" een klucht in 2 bedrijven. Om dit stukje werd sma kelijk gelachen. Hierin speelden mee, de heer W. Kikkert als Heintje, de kwart jesvinder, en zijn hulp, de avonturierster Kitty (Martha Slegh), als portier zag men Tini Witte, Gérant van het hotel was de heer G. Kiljan, Dick Smit, zwemkampioen Onderwater, de heer S. Zijm, trainer Droogrek; een kamermeisje (Emma Bakker); een dweperige juffrouw (Nel Kikkert) en Kees Slegh als verslag gever. De tweede avond moest Martha Slegh wegens ziekte verstek laten gaan. Nel Kikkert nam haar rol over, terwijl mevr. W. Kikkert-Duinker het kleine rolletje dat opengevallen was aanvulde. Hulde voor de invallers, zodat alles goed verliep. Zaterdagavond werd met een gezellig bal met muziek van gebr. Kok de uit voering besloten. AMSTERDAMSE BRIEF In een vorige brief schreef ik over de vele Tesselaars, die hetzij voor zaken, hetzij louter voor hun genoegen Amster dam bezoeken, maar die gewoonlijk niet verder komen dan de oude binnenstad. Dikwijls heeft mij dit verwonderd: welis waar zijn in de „city" de meeste en mooiste winkels gevestigd, maar buiten de grachtengordels biedt de hoofdstad te veel belangwekkends om daar achteloos aan voorbij te gaan. Er is bij het ge meentebestuur een streven om grote be drijven, die veel publiek aantrekken en die dus het verkeer in de oude stad in omvang beïnvloeden, over te plaatsen naar de buitenwijken. Zo is b.v. het Ge meenschappelijk Administratiekantoor, dat een reeks panden in de binnenstad in beslag nam, onlangs verhuisd naar een immens groot en modern gebouw in nieuw-West. Daar in de buurt is ook een groot gebouw op komst, dat binnen niet al te lange tijd onderdak zal verlenen aan de vele confectie-bedrijven, die nu meestal op de grachten gevestigd zijn. Wie wel eens op zijn gemak het verkeer in Amsterdam gadegeslagen heeft, die zal begrijpen, dat het parkeren van auto's een welhaast onoplosbaar probleem ge worden is. Het wordt hoe langer hoe moeilijker om in de loop van de dag in de binnenstad nog parkeergelegenheid te vinden. Er is natuurlijk niets op tegen dat de vele bezoekers van het platteland gezel lig in de wijk tussen Centraalstation en Muntplein gaan winkelen. Dat vooral de dames aan de Espressobar van de Bijen korf of in soortgelijke gelegenheden een kopje koffie drinken met schuimende C. DE BRUIN WINNAAR IN DE C-KLASSE Zaterdagavond werd de laatste partij gespeeld van de afdeling C. van de bil jartwedstrijden. De uitslag is: (rsep. gespeeld, gewonnen, verloren, hoogste serie en gemiddelde) C. de Bruin 7 6 1 11 2,64 J. Boon 7 5 2 19 2,08 C. de Graaf 7 4 3 16 1.88 G. Smit 7 4 3 13 1,77 H. Spigt 7 3 4 9 1,96 S. Rijk 7 3 4 14 1,84 J. Kramer 7 3 4 13 1,53 H. Prins 7 0 7 9 1,35 VOORKOM SCHADE DOOR RITNAALDEN Het laat zich aanzien, dat er dit jaar meer „nieuw" bouwland zal komen dan de laatste jaren het geval is geweest. Wij denken hierbij speciaal ook aan de delen van ons eiland, waar de nieuwe toedeling van de ruilverkaveling zijn beslag heeft gekregen. Het komt dan telkens voor, dat als gevolg van werkzaamheden grasland zwart moet worden gemaakt of, dat een gedeelte van een perceel grasland ge voegd wordt bij een perceel bouwland. In het laatste geval wordt dit grasland vaak gescheurd en bij het bouwland aan gesloten. De meeste landbouwers kennen uit ervaring de schade, die ritnaalden in dit nieuwe bouwland kunnen aanrichten. Toch komt het nog telkens voor, dat ver geten wordt om op het juiste moment maatregelen te nemen. Dit juiste moment lig vóór het zaaien. Sinds enkele jaren hebben we een uitstekend bestrijdings middel tegen ritnaalden. Het zijn de z.g. HCH-produkten. Ze worden onder ver- chillende merknamen geleverd. Uw handelaar of coöperatie kan ze U leveren. Een kleine hoeveelheid van zo'n HCH- middel moet met het zaaizaad worden gemengd. Dit kan eventueel tegelijk met het zgn. ontsmetten van het zaaizaad ge beuren. In de meeste gevallen voorkomt U op deze wijze alle schade. Indien zeer veel ritnaalden voorkomen is een zaaizaadbehandeling soms niet afdoende. In deze gevallen is een grond- behandeling met het genoemde middel nodig. De kosten zijn dan belangrijk hoger, omdat een veel grotere hoeveel heid moet worden gebruikt. Wij zijn ech ter van oordeel, dat in practisch alle ge vallen een behandeling van het zaaizaad voldoende is. C. v. Gr. GEVRAAGD: voor het seizoen en 1 werkster voor de ochtenduren en 1 extra hulp voor de zondag. Café Rest. Paal 9 G. Coevert Den Hoorn Telefoon 276 TEXELAABTJES Te koop puikbeste aardap pelen. Geen blauw er in en geen afkokers, alles kruim P. Beers. Den Burg, Telef. 613 - Wij geven de hoogste prijs voor lompen, ijzer en metalen A. v.d. Vis, Wilh.laan 77. tel. 256 Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-( Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. Den Burg 421 of 380 Te k. divan en rookstoel en enig gedragen kleding Adres bur. van dit blad Te k. zgan. „Zündapp" 200 cc Kogerstr 50 —Te k wegens beëindiging be- bedrijf: voerbakken, krib ben en schuttingen. P. J Bremer, Den Hoorn 74 Te huur 'n perceeltje bouw land op de Geest. Te be vragen C. J. Veeger H 81 Den Hoorn melk, waarop een beetje cacaopoeder wordt gestrooid, een drankje, dat men hier hoe langer hoe meer met de Ita liaanse naam „capucino" gaat betitelen. Maar waarom komen er practisch nooit Tesselaars in het café-restaurant van het bekende Américain-Hotel op het Leidse- plein? Kromhout was de architect van dit gebouw, dat zowel uiterlijk als in nerlijk herinnert aan de stijl, die zo om streeks de eeuwwisseling in aanzien was. Men betreedt het café over een brede, vrij hoge granieten trap, passeert de portier met zijn grote uitstalling van kranten en tijdschriften uit vele landen en komt dan in de zeer grote café-zaal, waar gemakkelijk enige honderden be zoekers een plaatsje vinden. Er zijn wandschilderingen in de zg. Jugendstil, de hoge ramen zijn aan de bovenzijden rijkelijk met glas in lood versierd. Don kerblauw, warmrood en goudgeel over heersen in dit werk, dat voorstellingen draagt van velerlei vogels, van edellie den, dorpers en ambachtslieden. Mis schien symboliseren deze ramen de veel soortigheid van het publiek, dat een café, eigenlijk een openbare verzamelplaats, bezoekt. Het meubilair van het café bestaat uit ouderwetse tafeltjes met kleedjes en stoelen met pluche, de lampen zijn van glas in lood, ook al uit het begin van deze eeuw. Men mist er het lelijke chroom en een „bar" is er niet. Muziek is er zelden of nooit, gewoonlijk is er een licht geroezemoes van de bezoekers, die in gemakkelijke houding hun conver satie voeren. De café-zaal is hoog, grote gemetselde bogen van gele steen schra gen de zoldering. Op het stilst van de dag, zo ongeveer drie uur in de middag zijn er altijd nog wel een veertig of vijftig bezoekers, een aantal dat snel op klimt tegen lunch- en dinertijd. 's Avonds om een uur of elf als schouwburg, cabaret en bioscoop zijn af gelopen is in de grote ruimte nog maar zelden een vrij tafeltje te vinden. Letter lijk iedereen komt in Américain. Zaken lui maken er hun afspraken, artiesten van allerlei slag, vooral veel toneelspe lers komen er dagelijks. Johan Elsen- sohn kan men er iedere middag aan het zelfde tafeltje vinden. Caro van Eyck, U weet dat haar de Bouwmeesterring werd toebedacht, Toon Hermans en vele anderen behoren tot de regelmatige be zoekers. Musici van opera- en Concert gebouworkest, journalisten, mensen uit de filmwereld, mannequins en fotomo dellen, professoren, ja „tout Amsterdam" kan men vinden in dit ouderwetse café, dat zo in het geheel niet met zijn tijd is meegegaan. Onlangs zat ik aan een tafeltje te pra ten met de bekende journalist Mr. Eduard Elias. Ik vroeg hem of hij ver klaren kon waarom Américain, eigenlijk zo verouderd in zijn inrichting, deson danks zijn loop behouden had. ,,'t Is net een stationswachtkamer", merkte hij op, „maar wat kan ik er aan doen, ik kom hier graag". Het café heeft iets ontast baars, dat men wel met het woord „sfeer" pleegt aan te duiden. De sfeer van Américain heeft iets cosmopolitisch. Herhaaldelijk ziet men er kleurlingen uit alle delen van de wereld. Jongelui met vlasbaardjes en jongere vrouwen, soms verschrikkelijk toegetakeld, vinden er een plaatsje. Niemand let op hen. Ieder gevoelt er zich op zijn gemak. Hoe belangrijk het café van Américain in het Amsterdamse leven wel is, blijkt misschien het best uit het feit, dat ge middeld per dag 3000 koppen koffie worden geserveerd. Op stille dagen zal dit aantal wat lager, maar op drukke dagen stellig veel hoger zijn. Ik heb een ogenblik voor het beëindigen van deze brief, die ik in het café zit te schrijven, rond gekeken. Het publiek was als van ouds. Maar weet U wie ik zag? Een jonge vrouw van Tessel! U kent haar zeker zo goed als Uw briefschrijver. Zij is de ge waardeerde rechterhand van de direc teur, die over dit vermaarde café-restau rant met het niet minder gerenommeerde hotel de scepter voert! VL. Te koop zgan wieg met bedje De Ruijterstraat 5, Oudeschild Tc k.zga n Etna kachel f 40,- A Jansen, Hoeve Breda, Eier- land E 78 Te k. enkele solide konijnenhokken, waaronder practisch 10- delig, partij nieuw timmer hout, planken en baddings Transportrijwiel voor f6,- Max Rijk, Oudeschild Heden is plotseling zacht en kalm van ons heengegaan, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader Pieter Bakker Dz. in de leeftijd van 64 jr. Uit aller naam C. Bakker-Koorn Kogerweg K 85 De Koog Texel, 28 februari 1960 De teraardebestelling zal plaats vinden don derdag 3 maart a s op de Algem begraafplaats te Den Burg, 's namid dags 2 uur vanaf het sterfhuis. Hiermede zeggen wij mede namens wederzijdse ouders, onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. M. Vermeulen B. j. Vermeulen-Pool Postweg E 89 vrijdag 4 maart in Casino De buitendorpers worden beleefd verzocht bij de aankoop van het toegangs bewijs zich ook op te ge ven voor vervoer, indien zij dit wensen. Anders kan niet voor ver voer worden gezorgd U weet, de bussen rijden gratis Verkoop toegangs bewijzen bij de bekende adressen. Het is nu tijd om te zaaien. Wij hebben nog meer contractgewassen o.a rapen, erwten, spinazie, bonen, koolrapen, alles tegen scherp concurreren de prijzen. Ook alle soor ten graszaden, deze op participatie U ontvangt dan voor 80 pet van de marktprijs. Vraagt inlicht. Agent Jan Trap, Telf. 304 Weststraat 36, Oosterend. T.eden en belangstellen den bezoekt morgenavond van de in hotel Texel. Inleiding: grasmaai-kneu-

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2