Het gaat steeds vlugger en gemakkelijker „Zij kochten mijn kind" Nu ook mestafvoer gemechaniseerd Enkele weken geleden hebt U in de Texelse Courant het een en ander kun nen lezen over de loopstal op het bedrijf van de heer Rutten. Naast andere doel einden streeft men met dit systeem ook naar besparing en veraangenaming van de arbeid. En wij menen wel te kunnen vaststellen, dat dit er zeker in zit. Het staat echter wel vast, dat ook in wat ik wil noemen „normale" stallen besparing van arbeid te bereiken is. Deze keer wil ik wijzen op de besparing aan arbeid, die mogelijk is door het mechani seren van de mestafvoer uit de stal. Mede met het oog op het feit, dat het eenmaal of tweemaal per dag verwijde ren van de mest uit de stal niet tot de meest aangename bezigheden behoort, zoekt men al jaren naar een systeem om dit werk mechanisch uit te voeren. Aan vankelijk had dit maar zeer weinig suc ces. Er werd geen of zeer weinig arbeids besparing verkregen, terwijl de kosten vaak aanzienlijk waren. Sinds enkele jaren komt hier meer perspectief in. Op verschillende bedrijven aan de vaste wal kan men hiervan voorbeelden vinden en sinds enkele weken is dit ook op ons eiland het geval. De primeur heeft deze keer het bedrijf „Hunsingo" van de heer H. Leber. Eén dezer dagen hebben wij de installatie van de heer Leber bekeken en in bedrijf gezien. Het eerste, dat ons van het hart moet is, dat wij respect hebben voor de wijze, waarop de heer Leber de zaak van de mechanische mestafvoer heeft opgelost. Weliswaar kon daarbij ook gebruik wor- GRASZAADTELERS OPGELET! Mededelingen van het Rijkslandbouw- consulentschap te Schagen: Bij de meeste graszaadsoorten begin nen de bloeiwijzen, die later het zaad moeten leveren, zich al heel vroeg te ont wikkelen. Voor een goede halmvorming en zaad- produktie is het daar van grote betekenis dat de stikstofbemesting zeer vroeg in het jaar gegeven wordt. Uit proeven van het Proefstation voor Akker- en Weidebouw is namelijk geble ken, dat half februari de gunstigste tijd is voor het strooien van de voorjaars stikstof. In verband met de werkzaam heden komt dit zeer goed uit, want in die tijd van het jaar is er altijd wel gelegen heid om de stikstof over het land te strooien Bovendien is er geen enkel bezwaar tegen om dit na een flinke nachtvorst te doen, ook al zou er zelfs een vorstperiode op volgeh. Bij het toepassen van een gedeelde stikstofgift moet men de eerste keer toch zoveel strooien, dat het gewas normaal gaat groeien en de tweede gift moet gegeven worden in het begin van de halmvorming. Daar de meeste grassoorten vroeg ge oogst worden is de groeitijd kort en moeten de grassen hier zoveel mogel jk van profiteren. Op kalkrijke gronden kan ook met kalkammonsalpeter bemest worden Voordelen van de vroege stikstofbe mesting zijn: 1 Er ontwikkelt zich minder blad en in verband met de oogst is dit voor de zaadteelt zeer gewenst. 2. De stevigheid van het stro wordt gun stig beïnvloedt, zodat het gewas lan ger overeind blijft staan. 3. Men heeft op elk bedrijf de tijd be schikbaar om het uitstrooien vakkun dig te verrichten. Hoeveel stikstof gegeven moet worden hangt af van het ras, de selectie, de grondsoort enz. Het beste kan dit in overleg met de zaadfirma worden be paald. Het is van groot belang de verde ling van de stikstof zo nauwkeurig mo gelijk te doen, daar anders moeilijkheden tijdens de oogst optreden en tevens een opbrengstverlaging het gevolg is. Waarschijnlijk door het zachte weer zijn reeds veel zaadonkruiden tot ont wikkeling gekomen, vooral kamille. Dit laatste is een lastig onkruid, dat in een zeer jong stadium gevoelig is voor vernevelbare D.N.C. (8 a 12 liter D.N.C en 2 a 3 liter Arseniet op 800 1000 liter water per ha). In verschillende gevallen zal het moei lijk zijn om nu reeds met een sproei- machine op het land te rijden. Op de lichtere gronden komt kamille echter het meest voor en op deze grond zal men al gauw met de bestrijding kunnen begin nen. Schagen, C. Zijdewind. Lappie Knijn en het verdwenen standbeeld 4. Maar de grote groep mensen op het midden van de markt groeide en groeide en niemand scheen er zelfs maar aan te denken, dat er op de hoek een marskra mer stond, die graag wat wilde verkopen. Het leek wel of heel Meeuwenoord uitge lopen was. „Misschien is er wel iets be langrijks gebeurd", mompelde Jonas, „we gaan daar even kijken, Lappie", besloot Jonas. „Maare. wilde Lappie tegen werpen, maar het was niet meer nodig. den gemaakt van elders verkregen erva ringen, maar in de installatie van de heer Leber zitten ook een aantal punten, die men als „eigen vinding" zou kunnen aan duiden. Op het bedrijf van Leber wordt ge werkt met de zgn. mestbak. Deze bak, die gemaakt is van plaatijzer heeft een lengte van ruim 1 meter en een breedte, die iets kleiner is dan de breedte van de zgn. mestgrup. Deze mestbak wordt in het eind van de grup, die het verst van de mestvaalt is verwijderd, geplaatst en door middel van een elektrische lier en staaldraad door de grup in de richting van de mestvaalt getrokken. Het bleek op deze wijze mogelijk om in een stal van plm. 25 meter lengte de mest van een halve dag in één keer op de mestvaalt of in de omgeving van de mestvaalt ge plaatste wagen te trekken. Na het ledigen van de bak wordt deze door de lier ook weer op de plaats van uitgang in de grup getrokken. Het viel ons op hoe buiten gewoon goed de mest op deze wijze uit de grup werd verwijderd. Dit is op de ouderwetse manier zeker niet te verbe teren. Het staat wel vast, dat bij het door de heer Leber gevolgde systeem een belang rijke besparing aan tijd wordt verkregen en dat één van de meest onaangename onderdelen van de zgn. veeverzorging een heel ander karakter heeft gekregen. Belangstellende veehouders kunnen wij daarom aanraden eens een kijkje op het bedrijf van de heer Leber te gaan nemen. Indien U van te voren een af spraak maakt, zal de heer Leber zeker bereid zijn U te ontvangen. Mocht er eventueel veel animo voor dit object zijn, dan zijn we graag bereid een soort „ex cursie" naar „Hunsingo" te organiseren. C. v. Gr. JAN BOOM LIET ZN NIEUWE KOTTER PROEFVAREN (Vervolg van pagina 1) vrienden en kennissen zijn eveneens ge tuige van het incident, dat zich enkele minuten later voordoet. We naderen de razende bol en komen in het Schelpen gat. De zee is hier wat ruwer. Een beetje erg ruw zelfs volgens de pastoor van Den Burg, die met z'n kapelaans eveneens aanwezig is. De kapelaans vinden het heerlijk. Kapelaan Koopman is zelfs in de voorste mast geklommen om luidop te laten weten hoe mooi het uitzicht wel is Een beste stemming dus, die even later wel iets tempert, wanneer het wa ter steeds ruwer wordt. Als verslaggever voel je, dat je actief moet zijn en de zaak van dichtbij moet gaan bekijken. We lopen naar voren. „Hééé, kijk uit", roept Jan Boom ons toe. „Direct krijgen we een zeetje over!!" Wij laten ons niet voor de gek houden en gaan rustig tegen de verschansing zitten. Dan gebeurt het. De schuit wordt plot seling met enorme vaart opgetild. Met een zwaai ploft ze weer terug. Ineens alles water om ons heen Tevergeefs pro beren we ons ergens aan vast te klam pen. We zien niets meer en voelen alleen maar de sleurende kracht van het kol kende water om ons heen. Op dat mo ment drong het duidelijk tot ons door waarom de Razende bol aan z'n onheil spellende naam komt. Eindelijk bedaart het geweld. Het water verdwijnt. We blijken bij het openen der ogen nog steeds op het dek te liggen. Echter niet meer voorop bij de boeg maar geheel achterop bij de stuurkast Jan Boom en z'n passagiers zijn wel even geschrokken toen zij vanuit de stuurkast zagen hoe die arme verslaggever onder het schuimende water verdween Maar toen hij onge deerd bleek te zijn en met drijfnatte kle ren op het dek zat, duidelijk versuft, be gonnen ze te lachen. Bah! Kent U het ge voel kletsnatte kleren aan te hebben in een frisse wind? Jan Boom heeft ons in de machinekamer gezet, waar we wat konden opdrogen bij de warmte van de motor. Ondertussen komen we weer in de haven. „Jullie denkt nu toch zeker niet, dat de kotter niet zeewaardig is?" vraagt Jan Boom bezorgd. „Zo'n zeetje over is heel gewoon en ik had jullie ge waarschuwd". We druipen af. Letterlijk. Maar dit neemt natuurlijk niet weg, dat wij ten volle van de hoogwaardige kwaliteiten van deze kotter zijn over tuigd. De mogelijkheden zijn vergroot. Er kan nu met grotere netten gevist wor den. De motor is krachtiger en ook de Noordzee hoort thans bij het viswater. In het zomerseizoen wordt het plezier- varen grootser dan ooit aangepakt. De gasten zullen in groter getale komen en zich met nog meer genoegen over de Waddenzee laten varen waar Jan Boom hen de kunst van het garnalenpellen zal bijbrengen. Jonas liep reeds naar de groep mensen toe. Lappie pakte de mars weer in en volgde hem. „Heb je nu ooit van zoiets schandaligs gehoord?" vroeg een dikke dame verontwaardigd. „Ik zeg je, ze mot te ze pakke", opperde een man met een pet op. „Dat vind ik nou ook!" riep een ander, ,,'t Is ongeheurd", vond een heer met een fiets. Jonas keek eens naar Lappie en Lappie naar Jonas. Beiden haalden de schouders op. „Wat is hier S.V.O.-NEEUWS Onze adspiranten a deden deze week zeer goed werk door leider ZDH a met een 20 nederlaag naar huis te sturen. In een zeer goede wedstrijd waren bij O. Piet en Wim de uitblinkers. Wim en Frits scoorden ieder eenmaal. De eerste plaats van ZDH komt nu in gevaar, want met een gelijk aantal gespeelde wedstrijden staat SVO a maar een punt achter. Jon gens, doe je best om deze positie te be houden en zo mogelijk de hoogste plaats te bereiken. A.s. zaterdag spelen jullie tegen Tex. Boys b uit om 4 uur. SVO 1 speelde zondag ook een goede wedstrijd tegen Wieringerwaard 2. Voor al voor rust gelukte het in de O.-voor- hoede, waar Piet en Drikus zeer goed op dreef waren, best. Drikus en Jaap doel puntten voor rust voor SVO ieder een maal. Na de thee kreeg SVO de wind mee en al spoedig werkte Jaap een mooie voorzet van Frits goed af. Ook Wieringerwaard begon zich nu te roeren en wist de achterstand te verkleinen. Het mooie raakte nu van de wedstrijd af, vooral toen enige spelers van beide par tijen zich niet konden beheersen. De scheidsrechter begon ook al in de malaise te delen en gaf 2 penalty's aan W.W. Dat Wieringerwaard één wist te benutten, gaf SVO de moed om het heft weer in handen te nemen. In de laatste seconde schoot W. J. met een gloeiende kogel vanaf de middencirkel SVO definitief naar een 42 zege. Voor Oosterend 2 werd het veld afge keurd. Programma a.s. zondag: Helder 5- SVO 1; SVO 2-WGW 4. S.V. DE KOOG Uitslagen: De Koog a-Tex Boys b 80; De Koog 1-Oudesluis 2 22. De adsp. behaalden een flinke over winning op het moedige Boys b-elftal. Het eerste kon het niet tot een over winning brengen. In een slechte, harde wedstrijd werden de punten gedeeld. De Koog nam na een kwartier de leiding, toen Tjeerd uit een voorzet van Leo de bal in het doel liep (10). Het was spoedig gelijk, toen de te ver opgedron gen achterhoede van De Koog bij een uit val werd verrast. Na de rust was De Koog ook veel sterker, maar Oudesluis scoorde weer bij een uitval. Deze 21 achterstand bleef zeer lang gehandhaafd, maar 5 minuten voor tijd zette Leo Schelfhout goed door en schoot onder de vallende keeper door in het net. Eindstand 22. Z.D.II.-NIEUWS Programma voor zondag: BKC 3-ZDH 1, ZDH 2-Helder 6, aanvang half 2. Zaterdagmiddag- ZDH a-Texel a, aan vang 4 uur Scheidsrechter P. A. Zegers. Donderdagavond trainen van 8-9 uur voor de senioren. We rekenen op een grote opkomst. Bij goed weer buiten an ders in de Waldhoorn. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 heeft in een aardige wedstrijd een overwinning weten te behalen op Petten 1. Met het windvoordeel onder namen de Boys direct enige goede aan vallen op de P.-veste. Deze verdediding was echter uit het goede hout gesneden en doorstond deze eerste druk. Petten's voorhoede wist ook met snelle aanvallen tot in de Boys-verdediging door te drin gen, waardoor het geheel een spannende en aantrekkelijke wedstrijd werd. Na een kwartier namen de Boys de leiding uit een voorzet van links, die door invaller J. Witte netjes werd ingekopt: 10. Vijf min. daarna schoot A. Boogaard in en de P.-keeper, die dit schot verkeerd beoor deelde, kon de bal uit het net vandaan halen: 20. In de 2de helft kwamen de Boys zeer geladen in het veld om de voorsprong te verdedigen. Door zeer enthousiast spel is deze voorsprong geen enkele maal in ge vaar geweest, want Petten werd in deze drie kwartier meer in de verdediding ge speeld. De weinige P. aanvallen leverden dan voor de Boys-verdediging geen ge vaar op. De Boys-midvoor M. v.d. Wete ring wist het spel goed te verdelen, waardoor er verrassende aanvallen on dernomen werden en vaak kroop Petten dan ook door het bewuste oog van de naald. In de stand kwam echter geen ver andering. Scheidsrechter Van Zweden leidde prima. De junioren moesten in hun uitwed strijd tegen Helder b met enkele invallers uitkomen, waardoor zij het tegen het sterk gewijzigde Helder-elftal niet kon den klaren. Met 43 werd er verloren. Boys a moest met 10 in Texel a zijn meerdere erkennen. Het b-elftal ging eervol ten onder tegen De Koog, nl. 80. Zondag a.s.: Tex. Boys 1-Koedijk 1; Kaagvogels 3-Tex. Boys 2; ZAP b-Tex. Boys-jun. Zaterdag a.s.: Tex. Boys b-Oosterend a; De Koog a-Tex. Boys a. Boys, denk toch aan de training don derdagsavonds. Deze is zeer belangrijk! Terreindienst: H. Spigt, M. v.d. Wetering. dan gebeurd, mensen?" vroeg Jonas. „Ze hebbenbegon de man met de pet op, maar hij werd in de rede gevallen door de heer met de fiets. „Schavuiten zijn het, ze.Ook hij kon zijn verhaal niet afmaken, want de dikke dame wist het beter. „Man", begon ze. ,,'t Is een schandaal, dat zeg ik je! Ze hebben. Op dat moment werd het doodstil op het marktplein(Wordt vervolgd). SPORTNIEUWS S.V.C. Het 2de speelde zondag thuis tegen Helder 6. De punten werden broederlijk verdeeld: 22. Het SVC elftal begon goed, want na tien min. spelen keek Hel der door doelpunten van Wim en Henk tegen een 20 achterstand aan. Maar H. werd hierdoor niet ontmoedigd en weet, na een half uur, de achterstand te ver kleinen 21. En nog voor de rust is de stand gelijk met een prachtig doelpunt van de Helder-linksbuiten: 22. Na de rust is het S. dat de toon aan geeft. Maar de mooie voorzetten van Henk en Koos worden niet benut. Het einde komt dan ook zonder dat er meer gedoelpunt wordt met een gelijk spel: 22. Scheidsrechte Zegers leidde correct. Programma zondag a.s.: Callantsoog 1- SVC 1; SVC 2-Watervogels. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: 4e kl. A. KNVB: Vios-Limmen 50; LSW-Schagen 01. Afd. N.H.: Texel 2-Kaagvogels 2 51; jun. afgelast; adsp. Tex. Boys-Texel 01. Texel 2-Kaagvogels 2 is een belangrijk betere wedstrijd geworden dan vorige week. Gerrit was niet van de partij maar werd goed vervangen door Thijs. Kees was weer op zijn plaats onder de lat. Met de wind mee was Texel voortdu rend sterker, maar het duurde tot het laatste kwartier van de eerste helft vonr Texel de leiding kon nemen door Henk uit een beste vrije schop. K. wist gelijk te maken, maar Ouweltjes bracht ons met een listig boogballetje opnieuw aan de leiding. De 2de helft bleef Texel aan vankelijk sterker door goede steun in de halflinie van Maarten en Dick, terwijl achter Henk de verdediging goed diri geerde en Frans en Thijs mede voor een gesloten geheel zorgden. Bij een T.-aan- val scoorde Hartman no. 3 en even later uit een goede pass opnieuw no. 4. Wel trachtte K. met lange verre trappen de achterstand te verkleinen en ze hadden eenmaal bepaald pech toen Kees reeds was gepasseerd, maar een verdediger nog juist kon wegwerken. Een goede wedstrijd dus en zo maar doorgaan. De adsp. wonnen na spannende strijd met 10 van Tex. Boys. Goed gedaan, jongens! A.s. zondag: Texel-Hollandia T.; JVC 2-Texel 2; jun. vrij; adsp ZDH-Texel. NOG BETER! In ons nummer van verleden week woensdag beweerden wij, dat de Boot revue t.b.v. de vluchtelingen netto ƒ250,opgebracht zou hebben. De me dedeling berustte op een minder juiste informatie: het werkelijke bedrag, en dan tot op de cent precies, bedraagt namelijk 298,86. Bravo! FEUILLETON: door HANOL SPOOR. 49. (Slot) De wereld was voor hen allen ver anderd. Walter en Rudy hadden als man tegenover man een vertrouwelijk gesprek gehad, dat besloten was met een stevige handdruk. Door zijn ondoordacht ingaan op de anonieme brieven, voelde Rudy zich ook niet vrij van schuld. Vrij van zorgen grabbelde Rudy nu door de zakelijke aanbiedingen heen en uitte een kreet van verrassing, toen hij een brief van Joyce en Roland tegen kwam. Jane was dadelijk bij hem en sa men lazen ze hoe Roland na het aan bieden van zijn ontslag de zaak van Vo rens had kunnen overnemen. Vorens had geen behoefte meer aan zakendoen en zeker niet met een nieuwe bedrijfsleider. Hun huwelijk zou dus al heel vlug plaatsvinden en Jane en Rudy werden bij deze vast uitgenodigd. We zullen goede zaken doen, schreef Roland ondeugend, want Joyce is tegenwoordig een levende reclame voor de afdeling schoonheids middelen. Jane klapte in de handen. „Fijn Rudy, dan kun je ook met mijn vrienden daar kennis maken. Ik zou niet weten wat er van mij was terecht gekomen, als zij niet op de juiste manier hun vertrouwen in mij hadden getoond". Rudy trok even wit weg. Jane sloeg de handen voor de mond. „O, neem me niet kwalijk schat. Heus geloof me, ik zei het niet als een verwijt". Rudy trok haar in zijn armen. „Lieve ling, zelf als je er wel iets mee bedoelde, namelijk dat zij meer vertrouwen in je hadden, dan je eigen man, dan zou ik de afstraffing verdiend hebben. Maar ik weet immers dat je van me houdt en dat is voorlopig alles wat ik verlang. Blijf van me houden Jane«en ik zal zorgen, dat ik in de loop der jaren je liefde waardig wordt". „Malle jongen", lachte Jane ontroerd. „Wij waren beiden te onvolwassen, om ons geluk op de juiste waarde te schat ten. We praten er nooit meer over. Kijk maar liever de rest van je post na, ik moet voor onze kleine Walter zorgen. Hij trommelt tegen zijn ledikantje van de honger. Kijk eens, hoe sterk hij wordt. Hij kan de grote beer, die hij van juffr. Verhagen kreeg al optillen. Fijn dat toen haar moeder weer helemaal is opge knapt. Als ik nog denk aan de avond, dat ze werd weggeroepen en dat ze toen al een vermoeden had, wie ik was. Toch durfde ze me alleen thuis te laten.Ze Rudy.... je zegt niets.... heb ik weer Jongen, wat kijk je raar. Met grote ogen en zonder enige bewe ging stond Rudy naar een langwerpige lila brief te staren. Daar was weer zo'n behekst schrijven. Hoe dikwijls had hij zich in de achter hem liggende dagen af gevraagd, wie tot die anonieme schrijf ster wel geweest mocht zijn? Samen, met Bennickhoff en Jane hadden zij besloten de zaak te laten rusten. Bennickhoff BRIDGEN De gemiddelde percentages na 10 wed strijden zijn: A.: 1. Echtpaar Jouwersma 53.86% 2. Mantje-Veenema 53.10% 3. Dam-Dros 50.77% 4. Blom-Bruin 50.62% 5. mevr. Kooijman-Wessels 50.31% 6. Backer-Raven 50.14% 7. Kellner-van Lente 49.92% 8. Gebr. Van Sambeek 48.36% 9. Echtpaar v.d. Heerik 47.75% 10. mevr. Wonder-Stolk 47.30% B.: 1. Bakker-Huizinga 56.08% 2. mevr. Keijser-Brücher 53.32% 3. de Vries-v. Heenvaarden 53.00% 4. Bakker-Kuiper 48.55% 5. Bos-Gieze 48.04% 6. Roeper-v.d. Werf 47.63% 7. dames Hattuma-v. Heerwaarden 46.36% DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 26 februari: C. Dijker-S. Ros 11 P. Bruijn-S. v. Heerwaarden 20 C. v. Heerwaarden-S. Bakker 20 S. v. Heerwaarden-A. Vinke 20 A. Vinke-Jac. v. Heerwaarden 02 R. Zijm-C. P. Burger 20 S. v. Heerwaarden Jzn.-J. A. v. Enst 20 G. Dros-Jb. Koorn 11 C. v.d. Werf-A. de Haan 02 F. v. Sambeek-C. Vinke 20 Ook nu vertoonde de partij C. Dijker- S. Ros een remisestelling. Dit keer wer den geen fouten gemaakt, P. Bruijn deed het ook nu weer goed en benutte in het late middenspel een fout van zwart. Een partij met wisselende kansen speelden R. Zijm en C. P. Burger, die werd beslist door wit met een combinatie via de eigen damlijn. S. van Heerwaarden Jzn. had het deze week niet moeilijk en kan z'n score weer wat opvoeren. HET WAS KOUD IN „DE ORANJEBOOM" Het is vorige week een paar dagen bar koud geweest in „De Oranjeboom". Dat kwam niet omdat de heer Breeuwer de kachel niet stookte. Maar de oorzaak zat in de show van de firma De Graaf en Schoorl. Tientallen ijskasten en vries kisten waren er heen gebracht. Het was een show, die er mocht zijn. Wij voelen ons zo'n beetje Amerikaan worden als wij die kasten zo zien staan. Diepvrieskisten die er voor zorgen het gehele jaar voordelig te kunnen dineren. De prijzen, och die zijn zeker geen be lemmering. U moet nu niet denken, dat U deze diepvrieskasten nu niet meer zal zien, omdat U niet op de show bent geweest. De organisatoren hebben ze in voorraad voor U staan en zij zijn steeds bereid U deskundig voor te lichten. voelde zich het meest schuldig en had gezegd, dat zijn gedrag alle aanleiding had gegeven, om de anonieme dame aan verkeerde gedachten te helpen. Bennickhoff had er niet bij verteld, dat hij bijna zeker was de daderes te kennen. Hij wilde daar liever niets over uitlaten. Tenslotte had hij Vera ook niet fair be handeld, door haar onder valse voor wendsels Jane in haar kantoor te laten opnemen. Doch alles was nu ten goede gekeerd. Ieder voelde zich tevreden en gelukkig. Zo dacht Rudy er ook over. Nu kwam deze brief de rust weer verstoren. De brief, deze gehate brief zou hij in ieder geval ongelezen verscheuren. Niet zich opnieuw overgeven aan de venijnige galspuwerij. Het was natuurlijk iemand, die Jane nog steeds vijandig gezind was en nu opnieuw trachtte haar geluk te verstoren. Hij stond geschrokken, dood stil met de brief in zijn hand. Jane zag hem totaal verbijsterd naar het schrijven staren. Daar ze geen antwoord kreeg, pakte ze de brief en draaide hem om. Juist wilde hij er weer zijn hand naar uitstrekken, toen Jane met verbaasde stem zei. „Gunst zeg, van Vera. Wat zal zij te schrijven hebben?" „Van.... van.. Vera?" hakkelde Rudy wat onnozel. „Ja schat.. ..je weet wel.... van kantoor.... Wat kijk je toch vreemd?" Ineens kreeg ze een ingeving. „Zeg waren het soms dit soort brieven, die jij cp je schip kreeg toegestuurd? Schrik ie daarom zo erg?" Rudy streek zijn weerbarstig haar naar achteren en lachte. „Ja, is dat wat? Nu kan ik mijn hele leven wel van lila brie ven blijven schrikken en je ziet, het is helemaal onnodig. Het zal een boodschap voor jou zijn". „Hij is uitdrukkelijk aan jou geadres seerd", zei Jane weifelend. Hier maak maar open. Ik brand van nieuwsgierig heid". Rudy scheurde de brief open en begon te lezen. Dan stokte hij opeens en fluis terde: „Ze was het toch". „Wat wie.Vera.zei Jane, de naam langgerekt uitsprekend. „Eerlijk waar, ze bekent. Ze had geen rust meer, al weet ze dat nu alles in orde is. Ze vraagt ook aan jou, niet al te hard over haar te denken". Nadenkend bleef Jane staan. „Arme eenzame vrouw", zei ze dan. „Wat moet ze met weinig in het leven genoegen nemen. Laten we het haar maar niet kwalijk nemen. Uiteindelijk weten we ons geluk veel meer te waar deren. Misschien heeft ze, ondanks de hatelijke brieven, daartoe ook nog een steentje bijgedragen" Rudy versnipperde de brief. „Kijk Jane", zei hij met ontroerde stem. „Zo heb ik ook eens op het schip gestaan en mijn hart was zo leeg, dat de pijn daar van door heel mijn lichaam trok. En nu", zei hij, terwijl hij bevrijd zijn armen wijd naar Jane uitstrekte. „Nu moet ik groeien, want ik kan mijn geluk niet meer bevatten. Oh, mijn lieveling". Tijdens de omhelzing fladderden de lila snippers luchtig naar de grond en nu was het of ze een grote hoek vormden, als een figuur van de letter L. De L van Loutering en Liefde. EINDE.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4