SUfERpKORRELS voor.>|; Klokwit gebruiken theedoek cadeau! LIJST! BIGGEN» winkelinstallaties H. KUIP NIEUW! nu verpakt in vochtwerend aluminium NIEMEIJER GARANDEERT DE KWALITEIT Jan van der Leek Super kwaliteit halfzware in plastic shagbeurs, dus altijd vers en lekker, tot de laatste sigaret. MEULENHOFF POCKETS 4? 4' 8 f Keetmeisje in Europoort Ontwikkelen en afdrukken V hseerd bedrijf OOSTSLOOTSTRAAT 4- DEN HELDER TEL. 373 Vraag een gratis spaarkaart aan ZEEPFABRIEK DE KLOK - HEERDE SON shag SPAAR DE SPORT- EMBLEMEN Zet tekening, foto of diploma in een passende Boekhandel LANGEVELD DE ROOIJn.v. Een paar oude petroleumstellen stonden op een ondegelijk uitziende tafel. Een waterketel en een koffiepot completeer den het servies. Enkele roestige bussen deden vermoeden, dat er ook koffie en suiker aanwezig was. Slordig verspreid stonden er enige flessen melk in de keet. „Hoe oud ben je?" vroeg Christa. Als antwoord hield het meisje haar handje uitgespreid omhoog. „Vijf jaar", zei ze daarna met niet geringe trots. „Dat is een hele hoop", prees Christa. „Maar toch nog te weinig, om hier koffie te zetten. Dat is veel te gevaarlijk". „Doe jij het dan", zei het kind gevat. Christa lachte vrolijk. Ze voelde zich he lemaal opfleuren door het gezelschap van dat parmantige ding. Het was echter niet verantwoord, om dat kind aan de lucifers en de petroleumstellen te laten komen. Ze zag evenwel, dat er tranen zouden komen, als ze zou weigeren. En die kij kers stonden nu juist zo stralend en blik ten vol verwachting en vertrouwen naar haar op. Ze miste de moed om hierin ver andering te brengen. Even later zette ze water op en begon de koffie af te meten. Ondertussen kwam ze te weten, dat haar nieuwe vriendin netje Lucie heette en niet naar de kleu terschool kon, omdat de juffrouw ziek was. Thuis kon ze ook niet blijven, want moeder moest onverwachts naar het zie kenhuis. „Daar komt een nieuw broertje van", zei ze met zo'n grote zekerheid, dat Christa opnieuw in de lach schoot. (W#rdt verv#lg) M Nieuwe titels in de Arthur van Schendel, Een Hollands Draina Honoré de Balzac Eugénie Grandet .ord Russel of Liverpool, 3e gesel van het hakenkruis John Steinbeck. Cannery Row J. W. Hofstra, Bloemen voor Brenda Uit de Nederlandse Histo riën van P. C. Hooft, bij eengebracht en bewerkt door drs. Niemeyer en drs Schmit. Prof. Mr. P. J. Oud, Het jongste veneden Parlementaire geschiedenis van Nederland 1918-1940 Meulenhoffpockets kosten per deeltje *1,50 Ze zijn verkrijgbaar bij LANGEVELD DE ROOU N.V. Telefoon II - Den Burg mensen, die een nieuwe toekomst op hun eiland kwamen zoeken. In hun optreden lag eveneens een groot verschil. Bij de eigen mensen was een streven om zo gewoon mogelijk te doen; de vreemde lingen schenen er juist behagen in te scheppen, om aller aandacht te vangen. Toch moest Christa erkennen, dat er aantrekkelijke en aardige meisjes onder waren, maar ze voelde geen lust om na der kennis te maken. Daardoor kwam ze bijna met niemand meer in aanraking. Nu ze plotseling op een geheel onver wachte plaats een kind hoorde zingen, voelde ze een lichte ontroering. Ze hoop te, dat ze bij de mannen geen nieuwe reacties zou uitlokken, maar haai nieuwsgierigheid won het van haar te ruggetrokken houding en ze stapte voor zichtig de werkkeet binnen, van waaruit het ijle kinderstemmetje haar tegen- klonk. Op een van de wankele stoelen zat een meisje, met een pop in haar armen gekneld. Teder zong ze een slaapliedje. „He", zei ze blij verrast en helemaal niet verlegen. „Kom je op visite? Christa meende in de uitspraak een Gronings dialect te bespeuren. Het gui tige, ronde gezichtje werd vrijmoedig naar haar opgeheven en ze voelde zich dadelijk door het kleine ding aange trokken. M „Ik wil graag bij jou op visite komen", zei ze lachend. „Heb je thee?" „Nee", zei het meisje spijtig. „Maar straks ga ik koffie zetten. Papa is dol op een bakkie troost", voegde ze er eigen wijs aan toe. Met een bedenkelijk gezicht keek Christa naar de primitieve bedoening. Hardere biggen 8 Zwaardere biggen w 4 Beter marktbare biggen Hogere winst SUPERBA-KORRELS VOOR BIGGEN rYmt Uj i> DdJU-UwkU»- m A Mt klggtnvoir, Jot d» Jonflo blffltn door do pra«tiseho vorm on oxtra speciale folder Juperba-korrtls voor biggen" smakelijke samenstelling graag opnemen. FEUILLETON: door H.A.N.S. 4. Ze naderde een gedeelte, op de grens tussen het vlakke land en de duinen, waar men bezig was de bunkers bloot te graven. Hier hield ze haar driftige pas sen wat in en trachtte een onverschillig air aan te nemen. Zoals gewoonlijk, als ze zich daar in de buurt vertoonde, von den de mannen dit een aangename af wisseling en probeerden dan door diverse uitroepen haar aandacht te trekken. Christa snoof minachtend. Vroeger ge beurde zoiets nooit op hun eiland, maar een der arbeiders, die voordien op hun boerderij had gewerkt en toen alleen maar beleefd aan zijn pet tikte, als zij in zicht kwam, deed nu ook al mee. Niet alleen het eiland, maar ook de mensen schenen te veranderen. Meestal nam ze geen notitie van hen en wendde ae zich zo snel mogelijk af. Maar haar geest was in opstand en ze kreeg lust de hele we reld uit te dagen. Met een strak, hoog hartig gezicht bekeek ze de werkzaam heden. De stukken puin, die door de ontploffingen van de bunkers waren los geslagen, werden, met behulp van hou welen nog fijner gemaakt. Het was zwaar werk. Tussen het vaste beton zat dik, roestig ijzer, wat daaruit verwijderd moest worden. Wie had ooit gedacht, dat deze bijna onneembare verdedigingsgor del, die door de Duitsers in de bezet tingstijd was uitgedacht en door gedwon gen werkkrachten moest worden aange legd, nog eens zou worden opgeruimd. Door een mooie begroeiing hadden de bulten en hoogten, die de bunkers ver oorzaakten, een onschuldig uiterlijk ge kregen en waren helemaal aan het land schap angepast. Nu kwamen ze grimmig en onverzettelijk te voorschijn, maar de voortdurend vakkundig aangebrachte explosieve stoffen deden de bunkers uit een rijten en de wegspringende steen klompen veranderden de omgeving in een barre steenwoestijn. Alle afval werd naar een bepaalde plaats weggevoerd en daar vormde zich een onmetelijk hoge, kale stoffige berg, die door Christa werd beschouwd als een symbool van vergane macht. „He juffie", riep een der arbeiders, „Je staat daar toch maar te niksen, ga eens koffie voor ons zetten? Alles staat klaar in de werkkeet!" Christa deed alsof ze niets hoorde. Hoewel ze bijzonder naar bezigheid ver langde, had ze geen zin, om de arbeiders, die meehielpen haar land ondersteboven te gooien, een dienst te bewijzen. De mannen lieten zich niet uit het veld slaan. „Ja jongens", gilde er een. „Ze doet het vast, een hoera voor het nieuwe keet meisje". „Hiep, hiep, hoera!!" juichten ze alle maal, ofschoon Christa geen vin ver roerde. Ze wist, dat men voortdurend trachtte op de verschillende objecten een keetjuffrouw aan te werven, die ge durende de dag voor koffie of thee zorg de. Doch juist op dit afgelegen gedeelte was het extra moeilijk om daarvoor een vrouw of meisje aan te trekken. Er kwamen nog verschillende, spot tende opmerkingen, maar Christa ver trok geen spier van haar gezicht en stap te even later langzaam weg. Opgejaagd door een opzichter, die met een zuur ge zicht het toneeltje had gade geslagen, gingen de mannen weer teleurgesteld aan het werk. Langs de keet gekomen hield Christa opeens haar pas in. Temidden van de grote verlatenheid hoorde ze een kinderstemmetje zingen. Even speelde er een glimlach om haar mond. Een kind. Hoe lang was het geleden, dat ze een kind had gezien? Al leen bij de zondagse kerkgang, maar ver der had ze praktisch met niemand con tact Bijna alle bekenden waren wegge trokken en met de nieuwe inwoners voelde ze geen behoefte om vriendschap te sluiten. Dat waren merendeels stads lui. Hun kleding wees al uit, dat ze heel andere opvattingen van het leven had den. Christa had zich er altijd op laten voorstaan, dat ze de mode op een veilige afstand volgde, maar dit bepaalde zich tot het dragen van klassieke modellen, waarmee ze er wel elegant en sjiek uit zag, doch waardoor ze bij de eigen be volking geen aanstoot gaf. Soms speet het haar, dat de jongeren de kleder drachten van het eiland met meer over namen. Ze voelde, dat juist haar figuur daarin bijzonder zou uitkomen. Maar al leen de oudere vrouwen verschenen nog met hun mooie, kanten staartmutsen, met gouden oorijzers en verdere bijbehorende sieraden. Hun ftemmige, zwarte kleding stak wel heel scherp af bij de lichte en soms wat opzichtige toiletten van de Langeveld De Rooij Den Burg - Texel Gauw 19, tel 4265, Hoorn op het gebied van bieden wij u het beste en het mooiste tegen billijke prijzen. BOOHAAN IA DE KOOG (TEXEL) TB. MS FIRMA G. A. VAN KLOOSTER DOHA WEDERVERKOPER Uw witte was hagelwit... uw vaat glanzend schoon... d&t doet Klokwit! Bovendien zit ten op elk pak Klokwit twéé Klokzegels voor waardevolle cadeaus. Wie nü Klok wit gaat gebruiken voor was en vaat kan over twee weken een theedoek hebben I 20 Klokzegels

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 3