De Fijne Engelse Melange'. Douwe Egberts lliil Texel zal dit jaar een verenigingsgebouw rijker zijn De plannen voor een Rode Kruisgebouw zijn afgerond 0 S.O.O.S, Staatsloterij Klaverjassen Ontwikkelen en afdrukken Taxi nodig publiek verkopen Taxi Garage Reij Taxi Knoop dit goed in Voor onze Teenagers Mode-nieuws speciaal voor teenagers Kom gezellig winkelen in Douwc Egberts Pickwick thee voor ieder, die een kernachtige Engelse smaak prefereert. Let ook op de goudkleurige, rijke afschenk csssst Dit was een oefeningmaar het kan ook werkelijkheid zijn. Binnenkort zal de aanbesteding plaats vinden van een Rode Kruisgebouw op ons eiland. De tekening werd ons een dezer dagen getoond door het plaatselijk bestuur. Het ziet er veelbelovend uit. Het (eenvoudige) gebouw zal verrijzen aan de Secr. Jonkerstraat te Den Burg. Het ontwerp is van architectenbureau H. A. en Ir. G. Pothoven te Amersfoort Hetzelfde bureau ontwierp de nieuwe Boerenleenbank. Het gebouw krijgt een frontbreedte van 13.87 m. en is 7.45 m. diep; het bestaat uit drie appartementen; een zaal van acht meter is de „hoofd moot". Door dubbele deuren komt men in een hal en daarachter bevinden zich magazijn en (kleine) keuken. Boven de zaal is geen zolder aangebracht, wel bo ven de beide andere appartementen. De Texelse colonne, ook al is die klein, was aan een „eigen" woning toe. Het materiaal ligt nu verspreid en zal dan in eigen home ondergebracht kunnen wor den. Daarnaast is een eigen onderdak een stimulans voor betere en meerdere acti viteit. Is de plaatselijke colonne dan zo actief? Misschien ziet U er weinig van, maar dat is dan een geruststelling. Zouden wij deze mensen dagelijks door de straten zien rennen, dan was het minder prettig gesteld. Maar juist de zekerheid te weten dat er mensen in de weer zijn om als het nodig is te kunnen helpen, moet ons allen dankbaar stemmen. Wie betaalt dit bouwwerk? Misschien is U met de werkzaamheden van het Rode Kruis minder goed op de hoogte. Wij nemen U dat niet kwalijk, er zijn er meer in ons land. Maar dit ge bouw wordt geheel gefinancierd door de afdeling Texel. Is er dan zoveel ping? Deze vraag stelde ook Uw verslagge ver aan de leden van het bestuur, de heren Van Loon, Schalkwijk en Graaf. „U weet", zo luidde het antwoord, „dat het Rode Kruis haar jaarlijkse collectie houdt. Ook binnenkort zal dit weer het geval zijn. 50% van de opbrengst is voor het landelijke werk en de overige 50% voor plaatselijke activiteiten. Dat is dus een bron van inkomsten. Maar dat is niet zoveel. Als we bedenken dat Texel onge veer 2500 gezinnen rijk is en daarvan 730 lid zijn van deze instelling". (De heer Graaf van de Boerenleen bank is altijd bereid U als nieuw lid te noteren!) „Het is jammer, zo vertelde men ver der, dat wij niet kunnen zeggen dat het bedrag er is. Maar wij weten dat Texe laars voor een goed doel steeds offer- „VOORLOPIG" MONUMENT VERDWENEN Het voorlopige monument aan de Ko- gerstraat is dezer dagen door de ge meente opgeruimd. Als de plannen voor een nieuw en blijvend monument voor de vierde mei niet verwezenlijkt kunnen worden, zal op deze plaats een vlagge- mast verrijzen. HONDERDVIJFTIG JAAR HERVORMDE GEMEENTEN WAAL EN KOOG Vrijdag 1 april was het 150 jaar gele den, dat Lodewijk Napoleon het besluit nam dat Waal en Koog samen één pre dikantsplaats zouden onderhouden. De Waal was de grootste en oudste. Zo zien we dat er in de loop der jaren wel wat veranderd is. De Koog is thans een vrij grote gemeente. Morgen, drie april, zal dit feit 's avonds worden herdacht in een herdenkings dienst te De Waal. Na afloop van deze dienst zullen kerkeraden, oud^predikan- ten en genodigden nog een ogenblik sa menzijn. SCHOON EN WEL De Dokter Wagemaker heeft zijn reisje naar Harlingen weer achter de rug. Op de werf „Welgelegen" werd deze oud-gediende van alle vuil ontdaan. NOG EEN MAAND De beslissing tot aankoop van de Ko ningin Wilhelmina is nog niet gevallen. Voorlopig blijft de Zeeuwse boot nog een maand proefvaren tussen Den Helder en Texel. Daarna zullen de onderhandelin gen worden voortgezet. v aardigheid tonen. Wij hopen dan ook dat, als er een beroep zal worden gedaan, wij niet bedrogen uit komen". Maar na dit alles zijn er misschien toch nog lezers die zeggen: „Maar wat pres teert nu dat Rode Kruis, en is dat wel nodig!" Kent U het hospitaalschip „Henry Dunant"? Ieder jaar worden er zieken in de gelegenheid gesteld een reisje met dit schip te maken. Gunt U dat een ziexe? Dan is er het werk van de Welfare. Rode Kruis mensen, die wekelijks de zieken bezoeken en hen een middag be zighouden. Bij voorkeur niet met baker praatjes, maar met pogingen de zieken actief te krijgen. Daar is materiaal voor nodig. Offert U hiervoor? Zo zouden wij door kunnen gaan: moe- dermelkcentrale, hulp aan getroffen ge bieden. „Komt de Texelse kolonne dan iedere avond bijeen?" Het was natuurlijk een zotte vraag, maar het antwoord was minder zot. Texel heeft behoefte aan lokaliteit. Ook andere verenigingen zullen gebruik kun nen maken van het gebouw. Het dorps huis in Den Burg zal dan iets meer arm slag krijgen. Want het is daar soms wat al te bar. De heer Boom was enkele we ken geleden met zijn mannenkoor in het dorpshuis aan het repeteren en in het zelfde gebouw (gescheiden door een matig muurtje) werd een kerkdienst ge houden. Dat bracht enkele komische momenten. Zo zien wij dan ook deze nieuwbouw met spanning tegemoet. GESLAAGD Oudeschild Onze vroegere plaats genoot Gerrit Terwindt behaalde te Utrecht als jongste leerling het patroons diploma van de slagersvakschool. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 25 tot en met 31 maart 1960 Geboren: Anna Elisabeth Alida, dv. Jacob Witte en Christina J. M. Bastiaans; Maria Grietje, dv. Gerbrand Boogaard en Bertha Dros. Ondertrouwd: Cornelis P. v.d. Werve en Johanna Th. Benen. VERTROKKEN PERSONEN Theodor J. Born, van Boodtlaan 2 naar 's-Gravenhage, Haarlemsestr. 6; Anna M. v.d Geest, van H 20 naar Alkmaar, Kennemerstraatweg 43; Annie P. A. Rol, van Schilderend 131 naar Warmenhuizen, Dorpsstr. 157, Adriaan Jansen (en gezin) van E 77 naar Canada; Hendrikus v.d. Wal, van B 107 naar Het Bildt, St. Anna- parochie 52; Johanna E. v. Soeren (wv. Keijzer) van De Zes 12 naar Warnsveld, Abersonplein 9; Maria H. v.d. Bogert, van E 8 naas Soest, Stadhouderslaan 43. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 2 april De Koog, De Toekomst, toneelavond Lubertischool. Oosterend, o.l. school, De Duinkanters voeren op „Ballet op de boerderij" voor de S.O.O.S. Eierland, vliegveld, tussenlanding wed strijd voor sportvliegers (bij slecht weer 9 april a.s.) Zondag 3 april De Waal, Ned. Herv kerk, 7 30 uur Ge combineerde dienst i.v.m. de herdenking van het 150-jarig bestaan van de combi natie Waal en Koog. Maandag 4 april Den Burg, „De Graaf", Postzegelbeurs. Dinsdag 5 april Den Burg, „Ijsbeer", klaverjasdrive. Woensdag 6 april Den Burg, Landbouwhuishoudschool, 16.30 u. Opening van de tentoonstelling „Vakmanschap Nederlands Faam". De Waal, Dorpshuis, instructiebijeen komst voor kinderspelen. Donderdag 7 april Den Burg, Dorpshuis, bijeenkomst foto club De Kiekendief. Den Burg, De Zwaan, R.-K. Ontwikke lingsclub, mej. C. M. Zwaan spreekt over het werk van de kinderpolitie. Oosterend, Ontwikkelingsclub, mej. Hoe kendijk spreekt over Donker Amsterdam Zaterdag 9 april Den Burg, 2.30 uur, heropening Jeugd herberg „Panorama". \.y Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van onze dochter Maria Grietje Margriet B. K. Boogaard—Dros G. Boogaard Mient Texel, 29 maart I960 Kerkesteeg 3, Oudeschild Bij deze groeten wij alle familie, vrienden en bekenden, bij ons vertrek naar Nieuw Zeeland. Fam. |ac. Huisman Voor de zeer vele blij ken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden zeggen wij mede namens wederzijdse ouders harte lijk dank. Joh D. Roeper T. Roeper—Koorn „De Hertekamp" Hedenavond uitvoering van de Duinkanters De Koog Gebracht wordt Ballade op de boerderij Entree 0.50. In de openb school te Oosterend 8 uur Maandag 4 april weer loten afhalen Beperkt aantal verkrijgbaar P. Stechweij. Koffers en weekend tassen vindt u bij J. P. Stam Leraarsgezin ruim huis in Bussum ('tGooi)bewo nend zoekt woningruil op Texel voor de maanden juli en aug. (vac.) Inlicht W. v. B str. 19 of Tel 17227 Bussum Dinsdagavond 5 april 1960 om 8 uur klaverjassen om het kampioenschap van Texel met vaste maat in „'t IJsbeertje" te Den Burg Inleggeld 75 ct TÊHOVtKMf mensem N.S.U. Lambretta M. A. J. VONK I.angeveld De Rooij Den Burg - Texel REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper I Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg Zend vroegtijdig Uw advertenties inl Bei dan Den Burg 58 Autobedrijf A. Kievif Notaris J. R. van Wijland zal op woensdag 6 april a.s. des avonds 8 uur in hotel „De Toekomst" te De Koog op Texel voor mw. C Eelman-Witte Den Burg. Een perceel grond gelegen aan de Kaapstraat te De Koog op Texel, kadastraal bekend Gemeente Texel sectie H nummer 2563 groot 2 aren 43 centiaren ter breedte langs de straat van 10 meter. Betaling koopsom uiterlijk 7 mei 1960. Nadere inlichtingen wor den verstrekt ten kantore van notaris van Wijland Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend I Kapper Bakker, Tel. 203 Den Burg, Texel Telefoon 333 b.g.g. telefoon 101 U belt, wij komen Kooiman, Den Burg Telefoon 630 MiT'wSoed. overal; Kom eens kijken bij NI. en A. J. VONK uw oor tel 315 bungalowterrein geeft nu GEEN gehoor I. Zwan, De Koog, tel 312 Aparte clocké nachtponnen in drie dessins vanaf 7,95 Clocké baby doll 6,75 Clocké pyjama in 3 dessins 14,50 Zeer moderne schuimplaslic pettycoafs 9,95 Coupons schuimplasfic per mtr voor pettycoafs, apane kleuren per coupon van 2,5 mtr voor 1,50 Wijd-uitstaande petticoats, ook met schuimplastic, vanaf 9,75 Schuimplastic, met kant overtrokken, om zelf je petticoat te maken, in geel en blauw. Ook voor allerlei andere stoffen in prachtige kleuren voor uitslaande petticoats Donkere nylons, zojuist weer ontvangen in corail en red copper Amerikaanse denimstripes, streepstoffen voor over- gooiers en rokken en straks voor pantalons en shoris Schaitige babydolls in moderne niet strijken stoffen Ruitstoffen in lichte pastelkleuren en wit-zwart voor rokken en pakjes. Stoffen voor rokken en jurken in zomerse kleuren. En zelf-maken scheelt stukken in de prijs xtlelnuls Ceylon Melange (Geel etiket) Engelse Mtlang (Grein etiket) 90 Vraag uw winkelier ook eens naar de handige Pickwick Theezakjes Doosje van 20 stuks 98 cc.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2