Nr 3'|4 PCT. RENTE winkelinstallaties NIEMEIJER garandeert de kwaliteit Jan van der Leek im Keetmeisje in Europoort Super kwaliteit halfzware shag in plastic shagbeurs, dus altijd vers en lekker, tot de laatste sigaret. nieuw ADEK sportfiets 149,60 Rijwielhandel ZEGEL Tel. 150 GedipL Opticien BAKKER TEXELSE NUTSSPAARBANK SPAARBANK Coöp. Boerenleenbank te Texel Café restaurant „FORMOSA" Dros' Ing. bureau en Autocentrale passen is pasvorm kiezen Den Burg Ph. Vlessing Gravenstraat 15 SPAAR DE SPORT- EMBLEMEN Volkswagenbusjes te huur voor kleine gezel schappen met en zonder chauffeur. Van Koningsbruggen Loodsgracht 22 Den Helder, tel 2026 Garage v.h M. v. d. SLIKKE Taxi en verhuur. Parkstraat 2, Den Burg voor de ongelooflijk lage prijs van (compleet met lamp, slot en jasbeschermer) Een prachtig degelijk sportrljwlel met remnaaf, pomp, verchroomde velgen, patent kettlngkast, wielen 26 x 1 3/8. Komt U eens kijken bij: Het is nu weer tijd voor een goede kijker. Wij heb ben voor u alle forma en Japanse kijkers Uitsluitend de betere merken Reeds vanaf f 81 Voor vogelliefhebbers heb Iben wij o a de 7 x 35 grool hoek. Iels aparts Vraagt vrijblijvend demonstratie bij Groeneplaats VOOR ALLE SPAARGELDEN TOT Fl.K BEDRAG met bovendien veel meer rentedagen 1 Vlotte terugbetaling 1 Kantoor Binnenburg 9 Den Burg Tel. 620 van de Spaardeposito's 3'/2 pet Jeugdspaarwet 3'/4 pet Ambtenarenspaarregeling 3'/4 pet Inlichtingen aan ons kantoor en tijdens de zittingen Gauw 19, tel. 4265, Hoorn op het gebied van bieden wij u het beste en het mooiste tegen billijke prijzen. Broodje kroket f 0,50 Gehakt m. brood f 1,50 Koffie per kop f 0,35 Hele uitsmijter f 2,— Huzarensalade met brood f 1,75 Koningstraat - Den Helder DB VEREDELDE PETROLEUM MÉÉR WARMTE VOOR MINDER GELD! Verkrijgbaar bij Telefoon 41, Den Burg TEENAGERS HEBBEN OOG VOOR MODE - è/t voor modieuze, goede foundations. Walette-ontwerpsters weten dat! Hier zijn Walette-beha's, panties en jarrelelgordelljes van goede pasvorm (dat is nódig, juist voor een teenager) - en heel sierlijk (dat is I/uk voor een teenager. -f/A --?(v. Walette Youthform beha van blijvend wit nylon, met gebor duurde cups. Aa en Bb cup 3.95 Walette Youthform beha met smal maagbandje - voor teen agers. Borduursel in zachte pas teltinten. Cup Aa en Bb 3.25 (Voorgevormd -1.25) Bijpassende Walette jarretcl- gordel. Rose/bleu geborduurd. 3.45 Walette Youthform beha fijn- geborduurd in lichtrose en bleu... Cup Aa en Bb 2.95 (Voorgevormd of in nylon 3.95) Bijpassende Walette panty voor een goed figuur in pantalon of aansluitend rokje. (Jarretels makkelijk in te haken!) Corri gerend voorpand, zacht tricot kruisje. 9.75 FEUILLETON: door H.A.N.S. 5. Lachend en pratend zorgde ze voor de koffie en al gauw trok een heerlijke geur door het houten gebouwtje. Op dat mo ment ging de deur open en een klank rijke mannenstem riep verheugd. „Ha, eindelijk weer een keetjuffrouw, die kof fie kan zetten. Geef me maar vlug een kopje van dat pittige brouwsel". Verstoord draaide Christa zich af. Niet alleen, omdat ze voor een keetmeisje werd aangezien, maar de laatste opmer king klonk een beetje gebiedend. Er was niets, dat haar zo in oppositie bracht, dan een bevel, op welke manier ook ge geven. Haar gezicht verdonkerde. Op eens viel haar blik op Lucie en ze zag, hoe het kind iedere trek op haar gezicht met angst bestudeerde. Het was haar al opgevallen, dat Lucie een overgevoelig natuurtje bezat. Het kind zou zeker schrikken, als ze haar scherp hoorde uit vallen, ook al waren de woorden niet voor haar bestemd. Ontstemd keek ze naar de jongeman, die zonder veel noti tie van haar te nemen, op een der ban ken had plaats genomen. Hij diepte wat papieren uit zijn zak en ging deze vol overgave bekijken. Ze moest toegeven, dat hij een prettig gezicht had. Zijn muts, grijs van het stof, lag naast hem op de bank en ze kon vrij zijn golvend, donker blond haar bewonderen. Eigenlijk klonk zijn stem toch ook niet onaangenaam, dacht ze. Ach, wat gaf het, om hem één kopje koffie te geven. Lucie, die nog steeds met een angstig gespannen gezichtje naar Christa keek, kreeg een lachje en een knipoogje van haar en ze schonk drie kopjes koffie in. Voor Lucie heel veel melk erbij. „Alsjeblieft", zei ze tot de jongeman. Hij dankte beleefd en verdiepte zich weer in zijn papieren. „Zo", zei Christa e ven later. „Nu gaan we voor jouw papa zorgen. We kunnen niet zomaar de koffie opdrinken en al die harde werkers niets". Vrolijk sprong Lucie op en danste om Christa heen. De jongeman had bij het horen van de woorden even verrast op gekeken, maar zich daarna weer over zijn papieren gebogen. Toch scheen hij te zijn afgeleid, want weer gleden zijn blik ken over Christa heen. Zij voelde zijn kijken en draaide hem resoluut de rug toe. Een opzichter of ingenieur was haar conclusie. Sinds de omwenteling van het eiland wemelde het altijd van studerende of pas afgestudeerde jongelui. De grote plannen, die op hun omgewoeld eiland tot werkelijkheid werden, leverden na tuurlijk -heel wat interessante gegevens. Hij moest zich anders niet verbeelden, dat hier nog meer te commanderen viel. Dan zou ze hem de waarheid zeggen, zelfs al was Lucie erbij. De jongeman zag haar strakke afwerende houding. Nu Roel, zei hij tot zichzelf, ik geloof niet, dat je een beste beurt hebt ge maakt. Meestal zijn de jonge meisjes, hier van het eiland wel vereerd, als je belangstelling voor hen toont, maar zij schijnt zich op een apart niveau te voe len. Ze is anders beslist de moeite waard, om extra aandacht aan te besteden De gelegenheid kwam, toen Christa hem, met Lucie op haar hielen, wilde passeren. Snel sprong hij op en opende galant de deur voor haar. „Mag ik mij misschien even voorstel len", zei hij op beleefd, warme toon. „Mijn naam is RoelRoel Valk". Met oprechte blik keek hij haar aan en verloor zich in de onpeilbare, donkere diepten van haar ogen, die hem in tinten van warmgroen en flitsjes goudbruin, met zo'n vaste uitdrukking aanzagen, dat hij al zijn overwicht op het landelijke meisje in het niet voelde verzinken. Een stijve hoofdknik was het bescheid. „Christa Petersen", zei ze uit de hoogte en hij zag niet het verraderlijke trillen van haar mondhoeken, omdat ze bij het zien van zijn verbouwereerd gezicht, met geweld haar lachen wilde inhouden. „Kom Lucie", vervolgde ze op effen toon. „Kom, anders wordt de koffie koud". Het gevoelige hartje van Lucie bleek evenwel met de jongeman medelijden te hebben. „We komen straks terug.... hoorRoel", zong ze met haar hoge stemmetje. De aarzeling en daarna de trots, dat ze hem bij zijn naam had dur ven noemen, deed zo komisch aan, dat zowel Roel als Christa in de lach scho ten. Op dat moment keken ze elkaar vol in het gezicht. Seconden, die een eeu wigheid leken kruisten hun blikken el kaar en ze voelden zich plotseling eigen aardig verwant. Een vreemde gewaar wording benam Christa bijna de adem en hield haar op haar plaats gekluisterd. Alle mensen, kreunde Roel inwendig Ik ben verloren. Midden in Europoort mijn hart kwijt geraakt aan een keet meisje. Maar de zelfspot gaf hem zijn zekerheid niet terug en hij kon zijn blik niet meer van Christa's gezicht loslaten. Deze voelde zich oneindig verward en volledig overgeleverd bij dit in tense kijken en had daarbij de zonder linge sensatie, dat ze hetprettig vond. Met een bruusk gebaar wendde zij zich af, maar hij zag nog juist, hoe een donkerrode blos over haar wangen vloog. Haar weggaan geleek meer een vlucht. Met peinzende ogen keek Roel haar na. Bij het werk werd Christa nu met echt gejuich ontvangen. Ze trachtte haar ge zicht weer in dezelfde strakke plooi te brengen als voorheen. De inwendige storm, die 'haar hart even had beroerd, mocht niet merkbaar zijn. Daarbij had ze al haar aandacht nodig om veilig met de hete koffie over de stukken afgesprongen beton te balanceren. Maar de dankbaar heid van de mannen was echt en dat deed haar toch wel goed. De kelen waren droog van het stof en even pauzeren na de harde arbeid was dubbel welkom. De jonge opzichter stond met een stroef ge- zich toe te zien. Bij de vriendelijke vraag van Christa, of hij ook koffie wenste, ontdooide hij iets, maar bedankte toch kortaf. In een der salonwagens van de uitvoerder werd er voor hem koffie ge zet. Daar kwam hij langs, als hij naar de andere werkzaamheden moest gaan kij ken. „Als je van plan bent, om hiermee door te gaan, geef je naam op, dan kan ik dat doorgeven', zei hij. „Dit is voor de uitbetaling van je salaris", verduidelijkte hij nog. Christa schonk hem een "koele blik. Zij vond zijn optreden arrogant en zeer onsympathiek. „Ik denk er niet over", zei ze gedecideerd. „Ik heb er geen zin in". Haar woorden ontlokten een koor van protesten van de arbeiders. Zij had toch wel een hart in haar lijf?, vroegen ze. Zij zagen toch wel, dat ze veel tijd overhad. Moest ze dan de harde werkers, zo vlak in haar omgeving laten verdro gen? De kleine Lucie, die kans had gezien om even haar vader te omhelzen, streek met haar handje over zijn stoppelige wangen en troostte. „Ik doe het wel, hoor papa, Christa is stout". „Uw dochtertje liep daar groot gevaar in de keet", zei Christa tot de jonge arbeider, die Lucie met een teder gebaar tegen zich aandrukte. Ondanks de be zwete stoflaag die hem bedekte, zag ze, hoe alle kleur uit zijn gezicht trok. „Ik.ik.wist geen andere op lossing en moest haar een paar dagen meenemen. Wij komen uit Groningen en wonen midden in een nieuwe buurt, die ons nog geheel vreemd isLucie is altijd erg lief en verstandig.Ik dacht, dat het bij uitzondering wel een paar da gen van de baas zou mogen, maar die heeft ook al bezwaren", liet hij er lichte lijk verstoord op volgen, terwijl hij ver wijtend naar de jonge opzichter keek. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 6