m Tel machine Prijs f135, fT»;- 'JSL - VLESSING tex-co.stuiii» \JkffiM RIPOLIN SNELVERF 509 De nieuwste »REGINA« Op binnen- en buitenlandse shows School m.d. Bijbel te Oosterend. PHILIPS een meisje etalage DE SPECIAALZAAK As. maandag op de markt Sj. NOTA Schrijfmachines Langeveld en de Rooij n.v. fasen 1%() zegT'.'iC""°S"schl Philips Radio 1960 M. A. J. Vonk FLITSER GAAT TEXEL EEN GOED SEIZOEN TEGEMOET? (Van een medewerker) De V.V.V.-Texel heeft* onder veertig van haar leden een eenvoudige enquête gehouden over de verwachtingen van het seizoen-1960. Zestien leden stuurden hun formulier terug. Een samenvatting van de antwoorden geeft het volgende resul taat: a. Op de vraag „Welke is Uw indruk van de mogelijkheden van het seizoen voor 1960 voor Uw omgeving?" is het ant woord overwegend optimistisch. Vijf tien antwoorden gelijk of beter dan 1959; slechts één is pessimistisch, b Op de vraag „Welke is Uw indruk van de reserveringen die in Uw omgeving thans reeds zijn geboekt" geven slechts twee leden een negatief antwoord. Zeven zien gelijke mogelijkheden als in 1959; zeven zien reeds meer reser veringen dan vorig jaar. c. Ten aanzien van de mogelijkheden voor juni is de helft pessimistisch; de andere helft tevreden tot optimistisch. d. Ten aanzien van de mogelijkheden voor september liggen de verwachtin gen thans nog aan de pessimistische kant. e. Voor juli en augustus is er geen enkel lid onder de geënqueteerden die te ruggang ziet. Veertien zien dezelfde resultaten als in 1959; twee zien zelfs betere resultaten. f Op de vraag of het voor Texel wense lijk wordt geacht evenals andere bad plaatsen over te gaan tot het plaatsen van V.V.V.-bordjes voor de ramen, waarop zoekende gasten kunnen af lezen wat reeds bezet is en welke periode nog vrij, geven negen leden 'n afwijzend antwoord. Vier zijn er voor; drie hebben geen mening. De „afwijzende" leden zijn van me ning, dat hierdoor het contact exploi tant gast wordt geschaad. Ook al is men voor het lopende jaar bezet, per soonlijk contact kan leiden tot moge lijkheden voor een komend jaar. g. Op de vraag of er reclame gemaakt moet worden, wordt unaniem geant woord dat dit voor de maanden juli In september stellig nodig is, met een voorkeur voor september. Slechts een enkele geënqueteerde dringt aan op grootscheepse reclame, het merendeel acht beheerste reclame voldoende. Tot slot geven wij nog enkele citaten uit de formulieren: „Ik vind juni en september nog zeer slecht" (Den Hoorn). „Vooral mei moet in de reclame be trokken worden" (De Koog). „Alle aanvragen zitten weer op een hoop tussen half juli en 20 augustus" (De Koog). „Interesse voor gemeubileerd loopt iets achteruit. Te hoge prijzen?" (De C'dorp). „Ook reclame voor mei. Vogels en lammeren" (Den Burg). De algehele conclusie is, dat Texel in het algemeen met goed vertrouwen het seizoen tegemoet gaat, maar en net is riet de eerste keer dat het geconstateerd wordt dat reclame voor voor- en na seizoen onontbeerlijk is en blijft. WE HEBBEN NU EEN SCHAPENBOETCOMMISSIE Bij het horen van de naam mag U mis schien even lachen en het hoofd schud den; het is toch heus waar dat onze ge meente een schapenboetcommissie rijk is geworden. Jongstleden dinsdag is deze commissie, die tot stand kwam op initiatief van B. en W., geïnstalleerd. Doel: advies aan het gemeentebestuur omtrent het behouden van schapenboeten. Daarnevens wil de commissie zich verdiepen in de mogelijkheid oude per ceelsnamen (als „Kakebien" in De Wes ten, „De Geelvink" in Waalenburg, „De Verbrandehuuskoog" e.d.) te laten voort leven. De commissie staat onder voorzitter schap van de heer Jb. Roeper Joh.zn., de heer E. Noordijk is secretaris. Leden zijn de heren W. H. Bakker, Den Hoorn, C. H Roeper Lzn, N. Eelman, Kempenaar, De Haan en Veldstra. Op ons eiland staan momenteel nog 70 a 80 schapenboeten. Verschillende staan op de nominatie te verdwijnen. Het zou bijzonder jammer zijn als de boet geheel uit ons landschap zou verdwijnen. Dat gevaar wordt nu door de nieuwe com missie binnen de perken gehouden. TENTOONSTELLING „VAKMANSCHAP NEDERLANDS FAAM" Van 6 tot en met 14 april a.s. zal in de Landbouwhuishoudschool een tentoon stelling opgesteld staan van de Vereni ging Nederlands Fabrikaat. Aan deze tentoonstelling „Vakmanschap Neder lands Faam" is een instructrice verbon den. De tentoonstelling is in de eeiste plaats bedoeld voor de leerlingen van het voortgezet en middelbaar onderwijs, doch cok de hoogste klassen van de lagere scholen zullen deze tentoonstelling des gewenst kunnen zien. Op de tentoonstel ling worden o.m. belicht: de wolindus trie; de wereld-vefcpositie; de warm watervoorziening in huis; de kunststof- fenfabricage; dc verfindustrie; aardolie (winning en verwerking), de automobiel- fabricage; de vervaardiging van enkele school- en leermiddelen. Op woensdag 6 april n.m. 4.30 uur vindt de opening en voorbezichtiging van deze tentoonstelling plaats. Verenigingen, die interesse hebben in een bezoek aan deze tentoonstelling in de avonduren en gaarne nadere toelichting omtrent één of meer van de bovenge noemde onderwerpen zouden willen heb ben kunnen zich hiervoor in verbinding stellen met de administrateur van de Stichting cultureel werk Texel, de heer G. A. Oskam p.a. raadhuis Den Burg. De expositie heeft reeds meerdere an dere gemeenten in Noordholland bezocht en allerwege een gunstige ontvangst ge had. NIEUWE AUTOBUSSEN VOOR DE N.V. TJ3.S.O. Gistermiddag arriveerden enkele nieuwe autobussen op ons eiland. Het zijn Mercedes-bussen voor de N.V. TESO die werden vervaardigd bij carrosserie- fabriek Den Oudsten te Woerden. De bussen zullen zowel voor toer- als lijn dienst worden gebruikt. Voor toerwerk biedt de bus plaats aan 38 personen, ter wijl voor de gewone lijndienst 55 perso nen geplaatst kunnen worden. STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Publikatie van reeds vastgestelde data van uitvoeringen, vergaderingen bijeenkomsten. April 1960. Woensdag 13, Den Burg, R.K. Vrouwen bond afd. Gilde. Woensdag 13, Den Burg, bridgedrive. Woensdag 13, De Waal, instructiebijeen komst over kinderspelen. Donderdag 14, De Koog, uitvoering Matthaus Passion. Maandag 18, Den Burg, wandeltocht VW Donderdag 21, Den Burg, fotoclub De Kiekendief. Zaterdag 23, Den Burg, Toneeluitvoering Rederijkerskamer UDI. Woensdag 27, Den Burg, Plattelands vrouwen met boekbespreking. Woensdag 27, Den Burg, bridgedrive, Woensdag 27, De Cocksdorp, bijeenkomst Plattelandsvrouwen. Donderdag 28, Den Burg, Amateurs avond georganiseerd door N.V. „Intrass" Donderdag 28, Den Burg, ledenbijeen komst K.A.V. Vrijdag 29, Den Burg, Viering 50-jarig bestaan padvinderij. Mei 1960. Maandag 2, Den Burg, Meifeest. Woensdag 4, Alle dorpen, Nationale herdenking. Donderdag 5, geheel Texel, Viering be vrijdingsdag. Maandag 16, Den Burg, Postzegelbeurs. Woensdag 18, Den Burg, Prov. Land- bouwjongerendag. Woensdag 18, Den Burg, ledenbijeen komst K.A.V. Donderdag 19, Den Burg, Fotoclub De Kiekendief. Juni 1960. Donderdag 2, Den Burg, fotoclub „De Kiekendief". Zaterdag 11, Den Burg, concert door Die Haerlemsche Musyckcamer m.m.v. An nette de la Bye. Donderdag 16, Den Burg, fotoclub „De Kiekendief". Dinsdag 21, Den Burg, schoolconcert. Zaterdag 25, Den Burg, Texels jeugd musiceert. Donderdag 30, Den Burg, fotoclub „De Kiekendief". Juli 1960. Woensdag 13, Eierland, Polderfeest. Donderdag 14, Eierland, Polderfeest, Vrijdag 15, Eierland, Polderfeest. Donderdag 14, Den Burg, fotoclub „De Kiekendief". Zaterdag 16. Den Burg, Parkuitvoering V.V.V., Birdland Combo. Donderdag 21, Den Burg, Parkuitvoering V.V.V., New Orleans Syncopaters. Zaterdag 23, zondag 24, maandag 25, Oosterend, viering 25-jarig bestaan Sportvereniging Oosterend. Donderdag 28, Den Burg, V.V.V. Park uitvoering. Donderdag 28, Den Burg, fotoclub „De Kiekendief". Augustus 1960 Donderdag 4, Den Burg, V.V.V. Park- uitvoering. Donderdag 11, Den Burg, V.V.V. Park- uitvoering. Donderdag 18. Den Burg, V.V.V. Park uitvoering. Men wordt verzocht wijzigingen en aanvullingen van deze lijst zo spoedig mogelijk door te geven. Dit kan schrifte lijk of telefonisch gebeuren aan de admi nistrateur van de Stichting cultureel werk Texel, p.a. Raadhuis Den Burg (tel, Den Burg 21). U bewijst er andere ver enigingen een dienst mee als U tJw data zo spoedig mogelijk doorgeeft. Voor schriftelijke opgaven zijn koste loos kaarten verkrijgbaar ten raadhuize. Wilt U bij het bepalen van een datum voor een bepaalde activiteit zoveel moge lijk rekening houden met de andere ac tiviteiten. Hierdoor wordt onderling con currentie van verschillende verenigingen voorkomen. ZONDAGAVOND EXTRA BUS VAN DE KOOG NAAR DE WAAL Voor de morgenavond te houden kerk dienst in de Hervormde kerk te De Waal zal een extra bus rijden. Deze vertrekt om 7 uur vanaf de kerk te De Koog. Le den, die aan de Kogerweg wonen kunnen om even voor 7 uur aan de weg gaan staan. Na zeven uur zal de bus rijden langs de Boodtlaan en Mienterglop, waar de daar woonachtigen kunnen instappen PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur Ds. Van Reijendam Maandcollecte kerkvoogdij De Cocksdorp 10 uur Ds. Klijnsma Zuid-Eierland, Bethel, 3 uur Zondags school met film. Vertrek bus Midden- Eierland 2.30 uur en van De Cocksdorp om 2.45 uur. 's Avonds 8 uur in Bethel contactavond met de ouders. Vertrek bus van De Cocksdorp 7.45 uur. Den Hoorn 10 u. weleerw. heer Veldhuis De Waal 19.30 uur Ds. Van der Waa Gezamenlijke dienst met De Koog, met medewerking van Koger kerkkoor Oosterend 10 uur Ds. Soesan Maandcollecte v.d. kerkeraadskas Oudeschild 11 uur Ds. van Reijendam GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.15 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 10 uur Ds. van Bilderbeek H. Avondmaal Den Burg 19.30 uur Ds. van Bilderbeek Indien bij advertentie opdrachten niet duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir. Texelse Courant TEXELAABTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Poekh.) en onder nr. 0,20 meer. Te koop puikbeste aardap pelen. Geen blauw er in en Peen afkokers, alles kruim Beers Den Burg, Telef 613 - Dood vee J Zwan, De Koog, telefoon 312 Wij passen en leveren af bij U thuis en komen elke week op Texel. Model- kleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr tel. 3615, Alkmaar Deurw Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, in' asso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika. Canada enz. Te koop puikbeste aard appelen, 16 ct. per kg. M. H. Bakker, Schilder end 143 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn, Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, teL 1369 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave V.T.B.. Den Burg, tel. B5 Voerbieten te koop gevr B. Dros Pzn. Kadijksweg Den Burg, tel. 579 Te k. antiek kabinet met kuif gebogen la's en leeuwen poten. Adres Oost 84 Te k. plm 100 m. z.g.a.n. kip pengaas 2" 1 M hoog, ook bij gedeelten. J Dekker, Heemskerkstr. 19, O'schild Tel 345 Nog te k. een mooi partijtje nieuw tim merhcut, Balken en plan ken Nog een 10-delig ko nijnenhok. Voorweiniggeld moet weg Max Rtjk Te k. een 2 pers. Walker kam- peertent. Drevel, Strijbos- straat 2, De Koog Verl een want donkerrood met grijze strepen. Barhorst, Postweg C 56 - Te koop uitneembare volière Mo lenstraat 15 Te k. z.g an, snelbrommer. Th. Mo lenaar, Burgwal 31, Den Burg - Doe de gym van O'end een groot plezieren schenkt haar Uw oud pa pier. Jo Daalder, Ger de of Rentenaar. Tel 227 Te k. z g a n. kinder wagen, 41 weckfessen alle maten, qerenfiets, 3 gaas- bakken, 4,5 mm Windbuks Tuinslanghaspel, pracht hangklok, dubbele bollen- troffel. Schilderend 109 Den Burg, telef. 229 Te koop 2 eiken blcemtafels bloembakken, 2 slaapka merstoelen, kinderledikant keukentafel, Bess kachel Wintermantelgr.m., heren jekker, colbertjasje Ift. 14 voor de kleine zakenman LANGEVELD DE ROOU N.V. ☆☆☆☆☆☆lil en 6 jaar, plusfourpak Ift. 8 jaar. Moekstr. 10, Ooster end, na 5 30 uur, tel. 278, zondags geen verkoop Te k kl. model linnenkast wastafel, 2 wastellen en moterhelm. Waayer, Pe perstraat 29, Oosterend, tel 258 Te koop gevraagd voerbieten. P, Kooiman, Molenbuurt W 43 Te k. zeer mooie Ford Anglia '56, Salonwagen, Holle- walsweg, Den Burg Hiermede geven wij kennis van het overlij den in Amerika van onze lieve zuster, schoonzuster en tante Theodora Geer- truida Thomassen Wed. van C. Griek in de ouderdom van 79 jaar. Haarlem E. C. Thomassen M. Thomassen- Geus Texel H. J Thomassen D. Thomassen- Vlaming P Lap Kzn. kozen wij voor u de vrolijkste, plezierigste japonnetjes uit. Die zijn nu bij ons gearriveerd. Het is dus tijd, om bij ons langs te komen en on bezorgd een goede keuze te doen Ze zijn er in charmante, gemakkelijke modellen, in zomers blije dessins en natuurlijk in alle maten. In verband met de a.s. feestdagen, zult U het uiter aard prettig vinden, Uw garderobe op een uiterst voordelige wijze te kunnen aanvullen. Uw bezoek zien wij gaarne tegemoet. Het Bestuur van bovengenoemde school stelt de ouders in de gelegenheid hun kinderen voor de cursus 1960-61 aan te geven in de week van 4-9 april as bij het hoofd der school Leerlingen vuor de eerste klas moeten voor 1 okt a s. 6 jaar geworden zijn Voor I Idie tussen de morgen- en middagschooltijd niet naar huis kunnen, bestaat in een zaaltje in de school gelegenheid onder toezicht te eten. Na die tijd kunnen daar spelletjes gedaan worden, terwijl zij bij gunstig weer op het sportveld achter de school kunnen spelen. Heden overleed zacht en kalm na voorzien te zijn van de H H. Sa cramenten der sterven den, in de gezegende ouderdom van 83 jaar, onze lieve vader en grootvader Hendrik Zijm Pzn Weduwnaar van Elisabeth du Porto Rozenkransgebed des avonds 8 uur in de kapel. Den Hoorn P J Zijm A Zijm-Nooy S P Hiii A M Hin- Commandeur en kleinkinderen Den Burg, 31 maart'60 Huize „St jan" De gezongen H. Mis van Requim zal aan God worden opgedragen op maandag 4 april v m. 9 uur in de paro chiekerk van de H Jo annes de Doper, waarna de begrafenis op het R K. kerkhof alhier LANGEVELD DE ROOIJ N.V. EEN KIND KAN DE KWAST DOEN mmwm. met de enige verf waarmee u 't alleen maar goed kunt doen. Die fameuze (dubbeldekkend) staat voor u klaar bij DIRK WITTE, Gravenstraat 4, tel. 224 GEVRAAGD voor huishouding en winkel k Beu ving, Kogerstraat Zend vroegtijdig Uw advertenties in! Ziet onze met de nieuwste voorjaarsjasjes, jurkjes, broekjes, enz. vooral voor de heel kleintjes, vanaf 8 mn een grote sortering. Wij bieden u waar voor uw geld door 1 kwaliteit, goede pasvorm, extra zomen, di langer levensduur. Komt u ook eens binnen kijker, het vei plicht u tot niets. in het mooiste en beste baby- en kleutergoed Warmoesstraat 9 Marktactie maandag 28 maart Iste prijs A v.d Graft, R.P. Keijseiweg 7, Den Bui 2de prijs M J Bakker, Warmoesstr 5, 3de prijs Dick Huizinga, De Zes 9 A s maandag weer grote marktactie lste prijs, 2-pers flanellen lakens 2de prijs, dames blouse 3de prijs damespantoffels Koopt bij de deelnemers P Vroegop, schoenen, laarzen, leren kleding SI Nota, textiel, dekens, wol D. Raven, groenten en fruit De Smulpot patat, worst, croquetten Twentse lappenkraam, Textiel en lappen Gebr van Etten groenten en fruit F Halsema' zaden en heesters L. Schouten, alle soorten vis warm gebakken Gratis bonnen, koopt op de markt Prachtige witte flanel lakens 1-p 3.98 2-p. 4,98 Geborduurde lakens pracht kwal 1-p 4,98 2-p5,98 Leuke kinderpyama's 4,98 Dames pyama's 6,98 Wollen dekens restanten 2 pers. 17,50 Nylon kousen 1,48 per paar Nylon beha's alle kleuren 3,98 Zware krimpvrije overalls waarde 14,95 maten 46-56 nu 11,9 De beste manchester broeken geen 22,75 maar 17,5 Alles is zolang de voorraad strekt. Let op Wij staan in de Binnenburg Onze naai staat op de kraam Mensen 1/ n K°m' U aren? d°zega"rn"e khm- Wij to 9 vrijblijvend 1 '°nen U Type B4X89A Prijs f 228,00 Houten kast met tront- paneel van polystyreen Vijf druktoetsen voor golfgebiedinstelling. Met visserijband. Afm. 46 X 27 x21 cm Bij uw CAMERA hoort een (Een Philips flitslampje kost een kwartje Langeveld De Rot

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 8