L Bij NEELS Koopt bij NEELS f Bakkers Ijzerhandel Den Burg, Weverstr., 17 tel. 67 3'|* PCT. RENTE winkelinstallaties 2000 Oxfordcostuums SLO wasmachine -Het ideale apparaat voor de gezinswas 278.- a£tcfd..af Blijf meester Taxi Garage Reij Taxi IN UW BELANG DOOR VAKSPECIALISTEN UITGEZOCHT! GEEF NIET MEER UIT DAN NODIG IS SPAARBANK Coöp. Boerenleenbank te Texel VOOR ALLE SPAARGELDEN TEXELSE NUTSSPAARBANK t Philips Radio 1960 M. A J. Vonk Taxi nodig Heren- en jongensblazers 800 sportcolberts van 29,75 tot 77,50 JASSEN JASSEN Enorme sortering heren- en jongensjacks passen is pasvorm kiezen Den Burg Ph. Vlessing Gravenstraat 15 Keetmeisje in Europoort Den Burg, Texel Telefoon 333 b.g.g. telefoon 101 PERMANENT Voor een betere slaagt U zeker in Oosterend I Kapper Bakker. Tel. 203 U belt, wij komen R. Kooiman, Oen Burg Telefoon 630 Alleen verkrijgbaar Amco-handelaren herkenbaar aan dit embleem - die tezamen dit merk In de handel brengen en voor 100% garanderen; is de verrassende prijs van de AMCO langzaamwasser met de extra grote inhoud. zonder wringer heen- en weer- gaande wasbewegcr (langzaamwasser) oliebad-aandrijving schakelaar en rubber stootrand In- en uitwendig geëmailleerd inhoud 55 liter (2 a 3 kilo wasgoed) van de Spaardeposito's 3'/, pet Jeugdspaarwet 3'/4 pet Ambtenarenspaarregeling 3'U pet Inlichtingen aan ons kantoor en tijdens de zittingen Jan van der Leek Gauw 19, tel. 4265, Hoorn op het gebied van bieden wij u het beste en het mooiste tegen billijke prijzen. titift-trtrtrk-fr-k'trtrti-frit-frit-trirkti-irb'k'ti TOT ELK BEDRAG met bovendien veel meer rentedagen I Vlotte terugbetaling I Kantoor Binnenburg 9 Den Burg Tel. 620 Gespecialiseerd bedrijf OOSTSLOOTSTRAAT 4-6 OEN HELDER TEL. 3733 Type B 4 X 89 A Prijs f 228,00 Houten kast met front paneel van polystyreen Vijf druktoelsen voor golfgebiedsinstelling Met visserijband. Afm 46 x 27 x 21 cm Knoop dit goed in uw oor tel 315 bungalowterrein geeft nu GEEN gehoor I. Zwan, De Koog, tel. 312 Bel dan Oen Burg 58 Autobedrijf A. Kievit advertenties in! Zend vroegtijdig Uw het grootst gesorteerde kledingmagazijn voor Den Held'.r en omstreken vindt u steeds voorradig in 26 opvolgende maten Buikkostuums voor personen wegende tot 250 pond Ook in de bekende merken Victory, Santega enz Ontvangen een prachtige collectie Herenblazers vanaf 38,50 Kinderblazers in 16 opvolgende maten vanaf 14,00 Wij tonen u meer dan alle in de nieuwste dessins Bezichtigt onze voorraad op de le etage waar het prettig k pen is onder de 8 meter lange lichtkap, van meer dan 1000 JASSEN in de bekende solide merken Falcon, Victory, Oxford, Santega in alle prijzen van 35 75 49 75 tot 145 in 26 opvolgende maten Hazewind en andere kwaliteit vanaf 14,75 enz grootste speciaalzaak voor Den Helder en omstreken Wij zijn 20 pet goedkoper „HAD IK DAT MAAR EERDER GEWETEN zei een van onze bezoeksters gisteren nog. Inderdaad Mevrouw, ook voor heeft Wala het juiste model. Dat vóelt u - en u ziet het in de spiegel! (En ook anderen zien het elegante ejfect). Wala Tosca beha voor een vlakke ruglijn, een vlakke mriaglijn. Sterke importstof, cups C c/m F. Cup C 12.75 Wala zijsluiting-corsct. Medisch verantwoorde steun- band voorkomt moeheid en rugklachten Stevige stof, 29.90 (Ook in bleu broché) Wala zijsluiting-beha geeft een natuurlijke bustelijn en centimeters slankere taille. Wit sanfor poplin, zacht- gevoerde schouderbandjes, cups D t/m F. Cup D 11.95 Wala Flexfront-corset (ba leinen zelts bij 't bukken niet te voelen) Wit broché 19.75 (Sterke coutil, 14.50) a V, VS fi. FEUILLETON: door H.A.N.S. 7. Er was ook een klein motorbootje, dat helemaal niet bang was van het woelige water, of van de enorme boten. De ka pitein heette Prins, had Christa verteld, en hij onderhield een veerdienst voor voetgangers en fietsen, tussen Rozenburg en Hoek van Holland. Christa wist alles zo goed. Met haar durfde ze ook op de lange aanlegsteiger, waardoor je nog dichter bij de grote schepen was. Aan de overkant, op Hoek van Holland kon je de Harwichboot zien liggen. Daarmee kon je naar Engeland. Lucie kwam niet uit gekeken. Nu zat ze weer stil in de keet te wach ten tot Christa de koffie klaar had Tel kens had ze ongerust gevraagd, of Chris ta toch vooral haar papa en de andere mannen niet zou vergeten. Nu was die vervelende opzichter gekomen, die giste ren zo onaardig tegen Christa was, zodat ze haast wegliep. Moest je hem nu zien. Zeker pas ontdekt hoe lief Christa was, als je haar aan het lachen maakte. Met vroegwijze ogen keek Lucie naar de man, die steeds maar om Christa heen draaide. Als daar maar weer geen ruzie van kwam. Je kon zomaar zien, dat ze hem niet aardig vond. Onrustig schoof Lucie op de bank heen en weer. Ze had al zo lang stil gezeten. Christa, die met groeiende ergernis en een rimpel boven haar neus naar de overdadige compli mentjes van de opzichter moest luisteren, gaf Lucie een bemoedigend knikje. Hij zou het uitspreken van deze holle frazen zeker gauw moe worden. Het was haar een raadsel, hoe je in één dag zo van optreden kon veranderen. Waar toch al die mooie woorden vandaan kwamen? Van top tot teen was er een ode aan haar figuur ten beste gegeven. Gezicht, teint, handen en voeten hadden een beurt ge had. Op veetentoonstellingen was ze zulke tirades gewend, maar daar waren het de hoeven, de staart of de mooie glanzende huiden, die men om strijd prees. De beesten knikten dan zwaar moedig of zwiepten vrolijk met hun staart, vooral als je hen nog eens be wonderend op hun flanken klopte. Maar wat werd er nu van haar verwacht? Ze kreeg echt schoon genoeg van die rare snuiter. Alex Vonst heette hij. Nu, een vondst was het, maar geen gelukkige, stelde ze vast. Hoe raakte ze hem met goed fatsoen kwijt? Hij was een aanhou der, daar viel niet aan te twijfelen. Ge lukkigde woordenstroom scheen te ebben. Bijna was ze klaar met de kof fie, dan kon ze zelf het initiatief nemen om te vertrekken. De kleine Lucie zat daar lief en zoet te wachten, tot ze haar vader weer even mocht zien. Die Vonst zou toch zeker niet de moed hebben het te verbieden? Zij had al een paar keer 'n donkere blik van hem naar het kind opgevangen. Gelukkig vertrouwde Lucie volledig op haar en liet zich niet af schrikken. Alex had toch niet het succes, dat hij van zijn hoffelijke opmerkingen had ver wacht. Het leek wel of ze immuun was voor zijn praatjes, of anders begreep ze het niet. Dat kon je van zo'n plattelands- dochter verwachten. Hoe meer hij echter naar haar keek, hoe begeerlijker ze hem werd. Ondanks de blauwe overall, waar van ze blijkbaar onafscheidelijk was, kon je duidelijk zien, welk een goed ge- \ormd figuur ze had. Drommels nog aan toe, het was echt wel de moeite waard om je een beetje uit te sloven. Ging dat kleine wurm, daar op de bank nu maar e ven weg, dan zou hij tot een meer regel rechte aanval overgaan.Zijn bloed werd warmer, naarmate hij Christa gadesloeg. Het zou interessant kunnen worden, om zo'n weinig ervaren meisje in extase te brengen, maar ze leek hem toch geen katje, om zonder handschoenen aan te pakkenZou ze hem afweren, als hij een kus in haar frisse, licht ge bruinde hals gaf? Misschien liep ze wel op een meer daadwerkelijke liefdesbetui ging te wachten Wist hij maar, wat er achter die telkens flitsende, donker groene ogen omgingVeel zin als een schooljongen, een klap in zijn gezicht te krijgen voor een gestolen kus, had hij ook niet. Toch was het best mogelijk, dat zo'n gezond, sterk meisje, dat zich hier kennelijk de laatste tijd liep te vervelen, wel tot een avontuurtje was over te ha len. Daarom drong Alex zich steeds dichter naar Christa toe, zodat deze zich bijna niét meer kon verroeren zonder te gen hem op te botsen. Haar onbewogen heid prikkelde hem tot driester optreden. Hij moest en zou indruk op haar maken en hij zou zich door die koele uitdruk king op haar gezicht niet laten misleiden. Tot zijn eigen verwondering hoorde hij zichzelf vragen, of Christa morgen met hem naar de tewaterlating van het nieu we schip voor Iran wilde gaan kijken. Hij had feitelijk helemaal niet het voorne men zich met zo'n boerenmeisje te ver tonen. De hemel weet, uit welk tijdperk haar uitgaanskleding kwam, om nog maar niet aan de mogelijkheid te denken, dat ze zich in het dialect van de streek zou laten horen. Zijn vrienden zouden hem uitlachen. Hij wist dan ook niet, of hij verheugd moest zijn, of schrikken, toen Christa plotseling belangstelling toonde. Aarzelend lichtte hij zijn voor stel toe. De volgende dag zou de Sjah van Perzië komen en er zou een schip, met een laadvermogen van 33.000 ton, bestemd voor de National Iranian Tanker Company, te water worden gelaten. Hij kon, in zijn functie Alex legde bijzon der veel nadruk op dit laatste woord daarom op een zeer goede plaats rekenen bij dit voor Rozenburg unieke gebeuren. Hè, hè, nu scheen ze toch echt een beetje onder de indruk. Nu zou hij wel een kansje kunnen wagen om een kus te drukken op die verleidelijke rode lippen. Nog aarzelde hij. Zijn aanbod overwe gend, keek Christa met een ondoorgron delijk gezicht naar buiten. Haar intuïtie had haar dadelijk doen begrijpen, waar om hij zo aarzelend zijn verzoek had toe gelicht. Hij verdiende eigenlijk niet beter, dan dat ze in overall bij de officiële plechtigheid zou verschijnen. Ze ver langde eigenlijk helemaal niet naar zijn gezelschap, maar deze tewaterlating be loofde interessant te worden. Tenslotte zei Mark ook altijd, dat ze haar ogen niet moest sluiten voor de belangrijke ge beurtenissen, waarbij hun eiland reeds zo nauw was betrokken. De werf Verolme was door zijn opzet te Rozenburg over heel de wereld beroemd geworden. Als ze deze kans niet aangreep, zou ze bij het verlaten van haar geboortegrond nog weinig hebben gezien van al de daveren de dingen, die heel Nederland beroerden. Maar zou ze Alex niet teveel aanmoedi gen als ze toestemde? Ach kom, ze zou hem vlug genoeg van het tegendeel over tuigen. Ze betrapte zichzelf op de ge dachte. dat, als dit voorstel van Roel was uitgegaan, ze niet zo lang had behoeven na te denken. Ze zou met vreugde zijn uitnodiging hebben aanvaard. Bij deze zelfbekentenis kwam er een zacht, teder lachje op haar gezicht. Op dat moment voelde zij zich ruw beetgepakt en vurige kussen op haar mond gedrukt. Ze ver weerde zich zonder geluid te geven. Even worstelden ze zwijgend, dan begon Lucie, die dodelijk was geschrokken, luid er schel te huilen. ,,Houd je mond, klein serpent", beet Alex haar toe, met het gevolg, dat het kind nog harder gilde. Plotseling werd de deur open geworpen en was Christa, als bij toverslag bevrijd. Alex lag half ver suft op een bank en keek met glazige ogen, waarin een steeds grotere woede zich afspiegelde, naar de onverwachte verdediger van Christa. (Wordt vervolgd) over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel WAT munharpt maakt isGOED ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 10 april op om 5.55 uur en gaat onder om 19.29 uur, 13 april op om 5.48 uur en onder om 19.34 uur. Maan: 11 april V.M.; 18 april L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 9 april 6.40 en 19.01, 10 april 7.39 en 19.58; 11 april 8.32 en 20.51; 12 april 9.17 en 21.32; 13 april 9.51 en 22.10; 14 april 10.24 en 22.42; 15 april 10.56 en 23.13; 16 april 11.26 en 23.42. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4