T.E.S.O. geeft opdracht tot het maken van een nieuwe Texel-film De Paardensportvereniging heeft grote plannen Waddenruiters weer actief Texel ontvangt Paasgasten een meisje voor kantoor werkzaamheden Het eiland Texel krijgt voor de bevordering van het toerisme de beschikking over een nieuwe film. De N.V. T.E.S.O. (Texels Eigen Stoomboot Onderneming) heeft de Haagse cineast Reinier de Taunay Me ij er opdracht gegeven voor het vervaardigen van een kleurenfilm van ongeveer zestig minuten, met daarnaast een dertig minuten kleurenfilm in de moderne taalversies voor propa ganda in het buitenland. De nieuwe film zal dienen ter vervan ging van de beroemde Texelfilm, die Herman van der Horst in 1942 voltooide. De oude Texelfilm, die Van der Horst tot in de voorste rijen der Nederlandse cineasten bracht, heeft nog niets aan charme ingeboet, maar is technisch niet meer bruikbaar. Bovendien heeft het eiland zich in de afgelopen jaren zodanig ontwikkeld, dat Van der Horst versie zich steeds meer van de werkelijkheid verwijdert. De rolprent is in een kluis opgeborgen, daar de documentaire waarde ervan zo groot is, dat verlies tot iedere prijs ver meden dient te worden. De keuze voor het maken van de nieu we film is gevallen op Reinier Meijer, daar deze zich als toeristische cineast reeds faam heeft verworven. Voor Arn hem maakte hij een zeer dynamische VW-film. Kortgeleden voltooide hij voor Amsterdam een korte documentaire, die door het gebruik van het modernste kleurenmateriaal geworden is tot een sprookjesachtig filmverhaal. Reinier Meijer heeft bij zijn filmwerk grote steun van zijn vrouw Ellen, foto grafe van beroep. Reinier Meijer (45 jaar) is van geboorte Rotterdammer. Na de H.B.S. kreeg hij een filmische scholing, en ontwikkelde zich tot een van de belangrijkste kleuren- specialisten in Nederland. Hij werkte voor de VVV's in Arnhem en Amster dam, maar heeft daarnaast ook veel in dustriële opdrachten. Zijn laatste film, BRIDGEN Uitslag van de competitiewedstrijd van 13 april: A: 1. Mantje-Veenema 56 02% 2. Backer-Raven 55.55% 31/*. Dam-Dros 53 70% 3Vt. Kellner-van Lente 53.70% 5Vt. mevr. Kooijman-Wessels 52.31% 5Vs. Gebr. Van Sambeek 52.31% 7. mevr. Wonder-Stolk 49 07% 8. Echtpaar Jouwersma 48.15% 9. Bruin-Blom 40.74% 10. Echtpaar v.d. Heerik 38.43% B.: lVt. De Vries-v. Heerwaarden 57.29% lVt. mevr. Keijser-Brücher 57.29% 11. Bakker-Kuiper 55.21% de Amsterdam-film, trok aandacht in het buitenland. De heer Leonidof, directeur van de Radio City Music Hall te New York heeft er een kopie van besteld voor een roulement in zijn theater. Ellen Meijer, geboren in Djakarta, week in 1942 bij de bezetting van het voormalige Nederlands-Indië uit naar de Verenigde Staten, waar zij later in New York is opgeleid tot fotografe. Zij werkt veel voor de KLM, maar heeft zich ook gespecialiseerd in kinderfotografie. Bij het filmen assisteert zij haar man bij de enscenering en de aankleding. Het ma ken van de nieuwe Texelfilm zal onge veer een jaar in beslag nemen. Verwacht wordt dat de film in de voorzomer van 1961 in première zal komen. Reinier Meijer denkt nog deze maand met de opnamen te kunnen beginnen, welke alleen onderbroken zullen worden voor het maken van een documentaire over het baggerbedrijf in het Suezkanaal, waar veertien dagen mee gemoeid is. HOTEL „DE TOEKOMST" KREEG ANDER AANZIEN De Koog Door het plaatsen van een groot spiegelruit, inplaats van de be staande deuren, heeft hotel „De Toe komst" een heel ander aanzien gekregen. Het hierachter gelegen vertrek, dat bij de zaal getrokken is, komt hierdoor beter tot zijn recht en nodigt tot een bezoek uit. Een grote verbetering dus. TEENAGERS-BAL TE OUDESCHILD Ten bate en onder toezicht van het bestuur van het Dortpshuis zal a.s. zater dag te Oudeschild een teenagers-bal worden gehouden. Een aantal jongelui had daar al herhaaldelijk om gevraagd en het bestuur hoopt dan ook op een grote belangstelling voor dit experiment. DAMCLUB TEXEL Door het nieuwe competitiesysteem had voorzitter G. Dros dit jaar slechts één kampioen te huldigen. Hij deed dit met onverholen trots, want niet iedere damclub heeft een zo uitgesproken sterk ste speler als damclub Texel in C. Dijker heeft. We hoeven slechts naar de eind stand van de clubcompetitie te zien om het krachtsverschil te constateren. Vervolgens speelde C. Dijker tegen vijftien opgekomen clubleden en won met 1911. S. Ros, A. v.d. Slikke, A. Vinke, Jas Vinke, R. Zijm, P. Bruijn en G. Dros brachten het tot remise, terwijl J. J. de Beurs en J. Hooijberg de volle winst haalden. Nullen werden genoteerd voor: C. Vinke, Jac v. Heerwaaren, C. P. Bur ger, W. A. v. Zeijlen, S. van Heerwaar den en Jb. Koorn. 4. dames Hattuma-v. Heerwaarden 5. Bakker-Huizinga 6. dames Baars-Brücher 7. Bos-Gieze Slotavond woensdag 27 april. 53.13% 50.00% 39.58% 37.50% PAASPUZZEL-RIT De door de M.A.B.-club georganiseerde puzzelrit op tweede paasdag is goed ge slaagd. De heren S. Kooi en A. Ran hadden een heel mooi ritje uitgezet met leuke weggetjes en paashazen in het land en hier en daar paaskuikentjes verstopt.. Het was jammer, dat het direct na de start op de Westerweg fout liep. En wat bleek het geval. Tussen de 2e en 3e aan duiding was er iets vergeten. Men kreeg het in de gaten en bijna allen konden op de Westerweg opgevangen worden en naar de Waalderweg worden gezonden om opnieuw te starten Door de Dennen over Den Hoorn, Horntje, Westergeest, Oudeschild, Dijkmanshuizen, Oosterend, Oost, 't Noorden op De Waal af en toen richting Den Burg. Het was een heel mooie rit. Het rijdt prettiger dan over de rechte wegen in Eierland. De finish was in Hotel „De Lindeboom", waar om plm. half zes de voorzitter, de heer C. de Wit, de winnaars bekend maakte na de uitzetters en controleurs hartelijk dank te hebben gebracht. U ziet wel dat het niet gemakkelijk is om een rit uit te zet ten, aldus de voorzitter. De ,,eier"-prijzen werden gewonnen door: Auto's, 29 deelnemers: 1. Jac. van Lenten Jzn., Eierland, 5 str.; 2. Jn. v.d Vis, Oosterend, 8 str.; 3. Boo gaard, Wieringermeer, 11 str.; 4. L. Sok, Den Burg, 12 str.; 5 Joop v.d. Vis, Den Burg, 13 str.; 6. H. de Ridder, Den Burg, 23 str. Motoren, 10 deelnemers: 1. C. v. Lenten, Eierland, 4 str.; 2. A. v.d. Vis, Oosterend, 14 str. Brommers, 15 deelnemers: 1. A. Keizer, Den Burg, 6 str.; 2. P. v.d. Molen, Den Burg, 10 str.; 3. A. Douma, De Koog, 11 str. Tevens maakte de voorzitter bekend, dat de Tulpenrit in Anna Paulowna a.s. zondag wordt gehouden. Vertrek boot 7.40 uur. Deze rit is voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen. Verplichte leng te 100 km., voor brommers 50 km. Is het nu niet mogelijk, dat we van onze club met een groot aantal deelne mers meedoen? Dan maken we kans op een extra clubprijs. Er zijn veel extra ■prijzen aan deze rit verbonden. De jong ste en oudste deelnemer uit elke groep. De oudste voertuigen enz. enz. Iedere rijder krijgt een plaquette. Als U zin hebt om mee te gaan, geef het direct even op aan B. Dros of C. P. Moojen. Dachten we een jaar geleden, dat de ■paardensport op Texel van de baan zou raken, een gesprek met een van de voor lopige bestuursleden van de „Vereniging van Vrienden van het Paard" brengt ons cp heel andere gedachten. Deze, nog jonge, vereniging heeft grote plannen. Om te beginnen is ze ge start met een ledenwerfactie. Honderd leden hebben zich reeds gemeld, maar er kunnen er nog meer bij. Een programma samen te stellen dat ieders goedkeuring kan ontvangen is een hele toer. Toch is de Paardensportvereni ging begonnen: 26 juni a.s. hoopt het bestuur een gezelligheidsrit te organise ren met vele attracties. Natuurlijk ko men dan alle tilbury's, dresseerkarren en andere wagens van stal om deel te ne men aan deze rit. Paardensportdag Ook staat er weer een paardensportdag op het programma. Het is de bedoeling TEXELS MUSEUM Het Museum is tot 15 mei voor het pu bliek te bezichtigen alleen na afspraak, telefoon 327. EINDEXAMENS De mondelinge eindexamens van de Rijks Hogere Burger School zullen plaats vinden op 6, 7 en 8 juli a.s. S.V. TEXEL Uitslagen van deze week: Zaterdagmiddag- adspiranten Ooster end a-Texel a 70; welpen: Oosterend- Texel 13. 2de Paasdag: junioren Texel- Texelse Boys 42; welpen Texel-Tex. Boys 31. Doordat weer eens een aantal adspi ranten zonder afbericht wegbleven, moest een verzwakt elftal aantreden. Het wordt eens tijd dat onze adspiranten ook in deze richting opgevoed worden. De welpen deden het beter en wisten mooi te winnen. De wedstrijd junioren Texel-Tex. Boys was voor de rust het aanzien volkomen waard. De combinaties bij Texel waren veelal beter van afwerking en doorzicht, die van Tex. Boys over het algemeen meer doorzichtig. De T.-verdeaiging klopte heel aardig en de invaller doel man Hans was z'n plaats ten volle waard. Uit een strafschop schoot Niek ons naar de leiding. Spoedig vergrootte Texel de voorsprong, maar Tex. Boys antwoordde met een prachtig doelpunt uit een voor zet van links ingekopt. Texel liet het niet op zich zitten en met enkele haar fijne combinaties sneden ze door de Boys-defensie, waaruit Henk heel be heerst en keurig gespeeld de stand op 41 bracht. De tweede helft was van veel minder gehalte. Nu werd de Boys-ploeg aanmer kelijk sterker. De Boys-keeper opereerde meest op de strafschoplij n en niemand uit de T.-voorhoede probeerde door hoog over hem heen te spelen, van deze unieke gelegenheid te profiteren. Inmiddels kwam het T-doel meermalen onder druk te staan, waar Hans handen vol werk kreeg. Eenmaal redde Teun op de doellijn en slechts eenmaal moest onze defensie zwichten voor een heel mooi hard schot van links: 42 dus. Scheidsrechter Bakker alle lof voor zijn correcte leiding. Onze welpen, wel niet op volle sterkte, wisten in een pittige wedstrijd van de Boys te winnen. Een goede oefening voor de trip naar Beverwijk, Dat komt al aardig dichtbij, jongens. Bij geruchten vernamen we dat Texel voor de beker tegen Helder moet spelen. Of, en zoja, waar die gespeeld zal wor den, hoort U in het volgende nummer. om 's morgens de keuring van het VLN en Trekpaardenstamboek te houden en middags concours-hippiqueDeze sportdag vindt plaats op zaterdag 27 augustus. Van de gemeente Texel is toe zegging ontvangen een „zeer geschikt" terrein nabij Den Burg te mogen ge bruiken. „Nieuwelingen" Er komt ook een „nieuwelingen"- nummer. Een nummer voor paarden uit sluitend gespannen voor het twee-wielig voertuig. Andere plannen zijn in voor bereiding. Wie heeft? Het bestuur is niet alleen aan het plan nen maken maar tevens aan het verza melen. Oude voertuigen worden overal opgescharreld. Heel wat ouderwetse boerenwagens zijn de laatste jaren ver dwenen. Dikwijls werden ze als een sta in de weg beschouwd om na veel heen en weer gegooi te worden verhakt als brandhout. Een „glazen wagen" is gered en nu het eigendom van de Vereniging van Vrienden van het Paard. Een ouder wetse boerenwagen is bijna compleet en kan straks weer dienst doen. Maar heeft U in een vergeten hoek nog iets staan? Geef dan even een seintje aan de secre taris, de heer P. Hin Dzn Spang W 24a. Het wordt gaarne bij U weggehaald. Waddenruiters actief! Het is niet alleen de paardensportver eniging die weer actief is geworden De Waddenruiters zijn iedere zaterdagmid dag aan het rijden onder deskundige leiding van de heer Jac. Schoorl. Ook hier zijn nieuwe leden van harte welkom Wij hopen beide verenigingen de ko mende zomer dikwijls actief te zien. FLINKE BELANGSTELLING VOOR DE DERDE TEXEL-WANDELTOCHT Het troephuis van de „Zwalkers" was tweede paasdag omgetoverd in een druk passagebureau. Honderden wandelaars kwamen zich melden voor de tocht over ons eiland. Met een extra boot waren de deelnemers naar Texel overgestoken. Die extra boot was zeker nodig: niet minder dan 600 deelnemers van de vastewal na men deel aan de wandeltocht. De heer J. Dekker, die deze tocht heeft uitgezet, heeft alle eer van zijn werk ge had. Er namen dit jaar ook diverse Texe laars deel Leerlingen van scholen en particulieren die de 10, 15 of 25 kilometer vol goede moed hebben afgelegd. De Zwalkers hebben zich in hun eigen •huis goed geweerd. Ze wisten het nuttige met het aangename te verenigen. Zater dag was juist de naam op hun huis ver schenen „Zwalkersburcht". Inderdaad een toepasselijke benaming! Langs de hele route bevonden zich leden van de Rode Kruis-colonne; geluk kig hebben ze geen extra hulp verleend; hier en daar was een blaartje weg te werken. De wandelaars waren niet alleen uit de kop van Noordholland gekomen. De deelnemers kwamen uit het hele land, zelfs Bergen op Zoom was vertegenwoor digd. Over het weer hebben ze niet te klagen gehad; was het voor de kijkers nog een beetje fris, voor de wandelsport was het weer ideaal. Zo kan de Wandelsportvereniging „De Duinkanters" van Den Helder, die in samenwerking met de V.V.V.-Texel deze tocht heeft georganiseerd, terugzien op een geslaagde derde wandeltocht op het eiland Texel. Ondanks de vroege Paas dit jaar heeft ook Texel niet te klagen gehad over be langstelling van de vreemdeling. Bij hon derden zijn ze weer het Marsdiep over gestoken. Aan de haven was een begin van seizoendrukte te bespeuren. Extra boten werden ingelegd om al de auto's over te kunnen brengen. Reeds vrijdag moest al het materiaal van de TESO in gebruik worden genomen om de grote stroom auto's te kunnen verwerken. Om ruim elf uur vertrok vrijdag de laatste boot vanuit Den Helder. Enkele kampeerders hadden hun ten ten opgeslagen in de duinen; anderen bezetten reeds een zomerhuisje. Maandagmiddag was het op de Texelse haven een drukte van belang. Extra diensten moesten worden gevaren. De vier boten, die TESO thans rijk is, waren allen in bedrijf. Het waren niet alleen de Hollanders, die een bezoek aan ons eiland hebben gebracht. Het aantal Duitse wagens over trof het aantal Nederlandse. Verder wa ren er gasten uit België, Engeland en Frankrijk. GROOTSTE MEIERBLIS ALLER TIJDEN De jeugd zal dit jaar de grootste meierblis aller tijden kunnen ontsteken. De heer K. uit De Koog heeft een grote partij sparrentakken gekocht en stelt die ter beschikking van de jeugd van heel Texel. Voor de jeugd van De Koog wil hij met een vrachtwagen een vracht ha len en roept daarvoor de jongens op om zich met hem in verbinding te stellen. Vrachtrijders van Texel, rijd één keer voor de kinderen van Uw klanten. Boeren, help de jeugd uit Uw buurt en haal een vracht. Als U een stel flinke jongens meeneemt, bent U zo aan de vracht. Bel, liefst 's avonds, 375 De Koog voor een afspraak en K. helpt U laden. Kom in de Tureluursweg aan de Wes- termient. Vanaf Den Burg gaat U langs Visser en daarna tweede weg links, INGEZONDEN Texel, 16 april 1960. Zeer geachte Redactie, Als Amsterdammer, tijdelijk verblijf houdend op één van de mooiste punten van Uw eiland, geniet ik van de eerste lenteverschijnselen, waaronder de groen- wordende landen en de met bloemen bespikkelde, zo unieke „tuunwoaltjes". In hun simpelheid verhogen zelfs de paardenbloemen het landschapsschoon van Texel. Nu is mij al enkele malen op gevallen, dat sommige mensen die „tuunwoaltjes" als privé-bezit beschou wen, in die betekenis dan, dat ze maar raak snijden en rukken om de z.g. ,,knie- nenbladen" te bemachtigen. Vraagt men „Och, haalt U niet alles weg, het staat zo aardig", dan is het antwoord meestal: „Mijn beesten moeten toch eten" en een hoos gezicht toe. Maar Texel zal, even als het vasteland, toch zeker in de vakantietijd, het beste beentje willen voorzetten wat het landschapsschoon be treft? En hierin tellen ook de gewoonste dingen mee, volgens mij. Zélfs de veld bloemen! Zuid-Haffel B 67 J. J. de Mol, GEVRAAG0 BARKER'S IJZERHANDEL HOUD DE (BROM)FIETS IN ERE Wie van de fiets op de bromfiets over gaat doet méér dan alleen maar een „overstapje" met de bedoeling om het voortaan wat gemakkelijker te hebben Hij verkiest de gezonde en gezapige zelf werkzaamheden voor een vervoermiddel dat misschien wat meer beantwoordt aan de geest van de tijd: meer resultaat met minder inspanning. Helaas zijn er nog altijd weggebrui kers, die zich niet realiseren dat om méér dan deze ene reden de overgang naar een „brommer" een belangrijke gebeurtenis is. Immers, wie sneller gaat, zal sneller moeten reageren. Bromfietsen is in dat opzicht héél wat anders dan fietsen, al verandert er uiterlijk niet veel meer dan het gele plaatje en het soms tot geloei aanzwellende gepruttel van het feite zo onschuldige motortje. Ook wat de gedragsregels betreft zal de fietser die het trappen er aan geeft, zich nog eens terdege moeten bedenken. Wat zijn ge dragingen in het verkeer betreft zal hij méér en beter moeten weten dan de fietser. Maar bij alle verschillen is er éen punt, waarop er voor de bromfietser-ex-fietser niet veel verandert in zijn nieuwe status: de zorg voor zijn karretje. Regelmatig onderhoud betekent meer dan alleen met een doekje waaien om het stof weg te vegen. Een (brom)fiets is en blijft een mechanisme en dat vraagt wil het feilloos en veilig functioneren nu een maal onze aandacht. Goede remmen, goede verlichting, goede stuurinrichting, goede wegligging, het zijn allemaal dingen waar fietser en bromfietser regelmatig naar moet kijken of beter nog: laten kijken. De maanden staan voor de deur, waar in wij op onze vervoermiddelen een extra beroep zullen doen. Met goed onderhoud zal géén (brom)fiets er iets op tegen heb ben, om er straks op uit te trekken on. weer veilig (en heelhuids) thuis te komen. (Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer) AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN Vrijdagmiddag vond te Den Burg een ernstig ongeluk plaats. Het vierjarige zoontje van de familie F. Buisman speel de in de werkplaats van de fa. Vlessing aan de Hollewal. Door een kantelende rol linoleum werd het knaapje aan het hoofdje gewond. Het patiëntje werd naar Leiden vervoerd. In het Academisch zie kenhuis is het zondagnacht aan de ver wondingen overleden. BEROEP AANGENOMEN Ds. W. M. van Reijendam, Ned. Her vormd predikant te Den Burg heeft het beroep naar de gecombineerde gemeente Cuyck en Grave aangenomen. IIERV. GEMEENTE DEN BURG A.s. donderdag n.m. 8 uur in de con sistorie vergadering van de dames en heren van de bezoekcommissie van de kerkbouwactie. Afrekening. EERSTE RONDGANG DOOR DRUMBAND De Margaretha Sinclair Band heeft tweede Paasdag haar eerste rondgang ge maakt door Den Burg. Het was weer een vrolijk en keurig geheel. De afmars vond plaats bij de Elemert, waar onder het tal rijke publiek ook Kapelaan Stam aan wezig was. MOETEN WIJ DIT JAAR BLADLUIZEN GAAN BESTRIJDEN? Mededelingen van de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst te Schagen. Over dit onderwerp wordt veel ge sproken en bij velen leeft de mening om het niet meer zo „aan te laten lopen als vorig jaar en daarom tijdig te gaan spuiten. Vele factoren bepalen echter of er ge spoten moet worden en wanneer het mo ment is aangebroken om het grootste effect van de zeer kostbare bespuitingen te krijgen. Het is nodig het gedrag van de luizen vanaf de eerste ontwikkeling te volgen om een goede bestrijding op het juiste tijdstip vast te stellen. Daarom is een landelijke waarschuwingsdienst inge steld, die door vele waarnemingsposten op de hoogte gesteld wordt over de ont wikkeling van de luizen. Zodra het nood zakelijke en meest gunstige moment van een bestrijding is aangebroken, ontvangt U een waarschuwingskaart. Voor aardappelen en bieten zijn de perzikbladluis en de zwarte bonenluis het meest gevaarlijk. Ze blijven gedurende de winter als ei over op de heesters en bomen. Dit zijn voor de groene perzikluis de perzikboöm en de amerikaanse vogelkers en voor de zwarte bonenluis de struiken de kardinaalsmuts, de Gelderse roos en de sneeuwbal, die nogal eens voorkomen in tuinen en plantsoenen. De eieren die hier op gelegd worden, komen in het voorjaar uit, waaruit zich dus een „haard van luizen" ontwikkelt. De gevleugelde luizen, die ontstaan, zijn zeer gevaarlijk, omdat ze naar de aardappelen- en bietenpercelen kunnen vliegen en het virus daarna kunnen over brengen. Naast bovengenoemde luizen komt ook nog een kuilluis voor, die uit bietenKui- len het vergelingsziekte-virus op een ge middeld vroeger tijdstip op jonge bieten- plantjes over kan brengen. Het moment van het verschijnen van de gevleugelde luizen is zeer belangrijk, omdat deze het virus over het gehele per ceel kunnen verspreiden. Het aantal luizen en het voorkomen van vergelingsziektevirus (bijv. bieten- kuilen en bietenopslag) bepaalt het tijd- ttip van bestrijding. Opgemerkt kan nog worden dat gevleugelde luizen steeds on gevleugelde nakomelingen hebben. Dit is uit bestrijdingsoogpunt. zeer belangrijk. Voor pootaardappelen hebben wij met 2 viren te maken. 1. Persistent virus blijvend - bijv bladrol. Dit virus wordt door de luis pas na een vrij lange zuigtijd bijv. 1 uur uit de plant opgenomen. Het virus moet eerst in het lichaam van de luis ver meerderd worden en pas na 24 - 54 uur kan de besmette luis gezonde planten infecteren. De besmette luis blijft gedu rende zijn gehele leven virusdrager. 2. Niet-persistent virus niet blijvend - bijv. nieuw y-virus. Dit virus wordt door de luis gemakkelijk opgenomen (zuigtijd bijv. enkele seconden). Zodra de besmette luis zijn zuigsnuit in gezonde planten steekt, worden deze meteen besmet. De besmette luis blijft echter maar enkele dagen „virusdrager". Conclusie: Een luis, die besmet is met bladrol- virus is, vóór het virus overgebracht wordt, te doden door en systemisch be strijdingsmiddel (werkingsduur 6 - 12 uur). De bladrolzieke planten kunnen bij vroege ontwikkeling reeds verwijderd zijn vóór de luizen er zijn. Een luis besmet met nieuw y-virus, kan dit virus in 6-12 uur reeds vele ma len overgebracht hebben, voordat hij door een bestrijdingsmiddel is gedood. Bestrijding 1. Streven om besmetting van uit bie- tenkuilen en -opslag te voorkomen, dient men de bietenkuilen op te ruimen en de bietenopslag te vernietigen. 2. Zorgen voor een vroeg gewas, zowel bieten als aardappelen, waarbij het voor de aardappelen mogelijk is alle afwij kende planten vroeg te herkennen en te verwijderen. 3. Afwachten met bespuiten tot het ge wenste tijdstip is aangebroken. Hiervan wordt U onzerzijds op de hoogte gesteld, nadat de landelijke waarschuwingsdienst ons hiervan bericht heeft gedaan.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2