Heden Koninginnedag De heer D. Dapper nam afscheid van de T.E.M. PUROL Keetmeisje in Europoort Huidgenezing 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts, TEXELSE COURANT ZATERDAG 30 APRIL 1960 In de raadzaal heeft de heer D Dappér woensdagmiddag afscheid genomen van commissarissen en medewerkers van de T.E.M.. Deze oudgediende gaat van zijn pensioen genieten. De heer Dapper kwam in 1926 bij de „centrale". Het was in die tijd nog maar een klein bedrijfje. De aangestelde mon teur moest tevens de directie vervangen. Als we de personeelslast vergelijken, dan zien we dat er met vier arbeiders werd begonnen en dat er nu 25 man het dage lijks brood verdient. Burgemeester C. de Koning sprak de scheidende heer Dapper toe namens de raad van commissarissen Spreker memo reerde hoe Dapper van de P E N naar de T.E.M. kwam Twee bedrijven die alles gemeen hebben. Dat het in het begin niet allemaal ging zoals nu, dat werd o.a. duidelijk uit de verhalen uit de oude doos. De heer Dap per heeft het elektra-net op Texel zien groeien. De eerste kabel die onder zijn leiding werd aangebracht, ging richting Den Hoorn. Het bijgehouden dagboek uit die dagen gaf precies weer wat voor moeilijkheden er toen waren. „U, heer Dapper," zo vervolgde de burgemeester, „heeft de groei megemaakt. U heeft heel wat buitenleidingen verzorgd en wij kunnen niet anders zeggen dan tot volle tevredenheid. U wist een prettige samen werking onder het personeel steeds te bevorderen. En U gaat het bedrijf ver laten nu er talrijke ontwikkelingen gaan de zijn. Wij denken daarbij aan de wijzi gingen in het net, die de ruilverkaveling met zich meebrengt. Het is er de laatste jaren niet makkelijker op geworden, maar Uw medewerking was steeds tot genoegen. Dank gaat in deze moderne tijd gepaard met een vrij koel gebaar, overhandiging van de traditionele cou vert. En voor U mevrouw Dapper een bloemetje voor Uw kamer. Wij wensen U nog gelukkige jaren". De directeur van de T.E.M., de heer B. Kleinhuis sprak namens het gehele per soneel. De heer Kleinhuis was op de hoogte van de plannen, die de heer Dap per heeft gemaakt nu hij aan zijn pen sioen begonnen is. Tal van belangen zal hij blijven behartigen. De heer Dapper is niet alleen de eerste monteur van de T.E.M. geweest, maar tevens de man die de sport een warm hart toedraagt. Na mens het personeel werd een klooster tafel aangeboden. Dat de heer Dapper het als werknemer niet geheel eens was met de woorden van zijn werkgever, dat is meer voorge komen in de jaren dat hij werkzaam is geweest bij de T.E.M. De heer Dapper verbeterde in zijn dankwoord enkele zin nen van de burgemeester. Dat hij behalve monteur, sportman ook „iets" voor de Vakvereniging heeft gedaan, werd duide lijk. Inderdaad heeft de heer Dapper steeds weer gestreden voor een betere beloning in de bedrijven. Het was daar om begrijpelijk, dat hij ook de vooruit gang van na de oorlog illustreerde Het verheugde de heer Dapper, dal hij aan de vooruitgang van de T.E.M. heeft mogen meewerken en dat zijn werk ook gewaardeerd is. Tot zijn vrienden van de T.E.M. zei de scheidende: Bewaar de goede geest in het TEM-team. RuIdzulverheid - Huidgezondheid En puUtJo»"vnrdrogon door Purolpoedar kan ook verlossen van die rheumatlsche pijn. Lijders aan onzuiver bloed, worden stee vast ook slachtoffer van Rheumatische pijnen. Daarom is een bloedzuiverende kuur met Kruschen zo weldadig. Kruschen spoort de bloedzuiverende organen aan tot krachtige werking onzuiverheden in het bloed worden weg gevaagd en kunnen zich niet meer vast zetten. Spieren en gewrichten bewegen zich weer normaal, zonder een zweem van pijn! 'n Heerlijke uitkomst die Kruschen Salts. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 26 april 1960 Gevonden te Den Burg: witte kinder handschoen, dubbele bruine fietstas; zwart transformatorsleuteltje; zwartle deren (rechter) handschoen. Verloren: bruine meisjesportemonnee zonder inhoud; zwarte gummilaars; mo- torbril; hoekeschopje voor stucadoors- werk; rode plastic portemonnee met ong. 3 gulden; zwarte vulpen; oude bruinlede- len handschoen; damespolshorloge merk Prisma; bruine portemonnee met ong. 5 gulden en kaartje, waarop „Bas van Geel". Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 1 mei op om 5.11 uur en gaat onder om 20.05 uur; woensdag 4 mei op om 5.05 uur en onder om 20.09 uur. Maan; 4 mei E.K.; 11 mei V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 30 apr. 10.57 en 23.14; 1 mei 11.26 en 23.46; 2 mei 11.53 en 3 mei 0.20 en 12.24; 4 mei 0.58 en 13.09; 5 mei 1.54 en 14.17; 6 mei 3.14 en 15.42; 7 mei 4.42 en 17.08. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 4 mei consultatiebureau Woensdag 4 mei a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn 1.15 uur; Oosterend 2.00 uur; De Cocksdorp 3.00 uur; De Koog 4.00 uur JAARVERGADERING R.-K. ONTWIKKELINGSCLUB Donderdagavond j.l. vond de jaarver gadering der R.-K. Ontwikkelingsclub plaats in hotel „De Zwaan". Zoals tegen woordig gewoonlijk, was de opkomst voor deze toch zeer belangrijke bijeen komst tamelijk klein gebleven. In zijn openingswoord stelde de voor zitter, de heer P Zeegers vast, dat dit eigenlijk het hele seizoen zo geweest was. Het is moeilijk de oorzaken op te noe men. Het zijn er meerdere- Het lid zijn van veel andere verenigingen en niet te vergeten de televisie, die met haar to neelstukken op donderdagavond vele mensen thuishoudt. Tijdens het afgelopen jaar zijn er een groot aantal zeer interes sante avonden geweest, waarvan de aan wezige leden beslist hebben genoten, zij het ook dat het een enkele keer voor kwam, dat het programma in de war liep, doordat de betreffende spreekster of spreker verstek liet gaan. Mevrouw Timmer bewees met haar jaarverslag bijzondere kwaliteiten te be zitten. Dan het jaarverslag van de penning meester. Na een grote reeks getallen, op tellingen en aftrekkingen bleek oen ba tig saldo over te Zijn van 1,63 Niet genoeg om een rondje van te geven", al dus een der leden. Volgende punt was de bestuursverkie zing. De heren Zeegers (voorzitter) en Van Heerwaarden (secretaris) hadden zich wegens drukke werkzaamheden niet herkiesbaar gesteld. Uit de leden werden twee bestuurskandidaten naar voien ge bracht: De heer Van Heerwaarden (broer van de oud-secretaris) en de heer P Witte. De heer P. Witte werd voorzitter en de heer Van Heerwaarden secretaris. Beiden verklaarden zich gaarne bereid te zijn de functie op zich te nemen. De rondvraag bracht enkele interes sante voorstellen ter tafel. Voorgesteld werd om eens in plaats van de avond- bijeenkomst een excursie te organiseren naar b.v. het waterleidingbedrijf of een vogelkolonie. Anderen wilden nog verder gaan en stelden voor een reis te onder nemen naar de Deltawerken of Floriade. Vooral het laatste wordt tamelijk moei lijk maar beloofd werd een en ander te bestuderen. Men bracht ook in het mid den een debatavond te organiseren. Van verschillende richtingen werd hiertegen geprotesteerd, omdat in het verleden reeds zoiets is geprobeerd. Indertijd was dat matig bevallen. Na de pauze draaide de heer Zeegers een interessante filmstrip over de land aanwinning in Nederland. Met het mon delinge commentaar was dit een leerrijk besluit van een geslaagde bijeenkomst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER ELIAS (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Oosterend en De Cocksdorp: DOKTER RENOUT (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Dierenartsen: H. DE BOER (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Lappie Knljn en het verdwenen standbeeld 16. Na het zien gingen Lappie, Klop en Jonas op weg naar Meeuwenoord om hun vondst aan de burgemeester te overhan digen. Jonas droeg het beeld onder zijn arm en babbelde honderd uit. „Ik zou het gezicht van de burgemeester wel eens willen zien, als ik hem vertel hoe FEUILLETON. door H.A.N.S. 11. Wat milder gestemd bracht ze bij de nieuwe gebouwen de auto tot stilstand. In begrijpelijke woorden voor Lucie ver telde ze, wat daar allemaal gebeurde. Nieuwe schepen werden daar gebouwd, hele grote. Hier branden ook de raffina derijen, de vlammen, die Lucie van verre zag, als het 's avonds donker was. De fa brieken zorgden, dat er vele dingen kwa men, die men in het dagelijks leven nodig had. Daar was heel wat bij waardoor het leven gemakkelijker en mooier werd. Iedere zin kostte Christa een kleine overwinning op zichzelf. Bewondering en verbittering streden om de voorrang. Lucie raakte vermoeid en Christa startte de wagen weer, die zich zacht zoemend aan haar leiding overgaf. Fijn, dat Mark ook dadelijk het nut van een auto had ingezien bij deze lange afstan den. Hij had er trouwens dubbel plezier van, nu hij onverwachts in de Noord oostpolder moest zijn, of op het eiland. Ofschoon zij niet tot het uiterste waren gegaan en niet op de gedwongen ont eigening hadden gewacht, vielen er toch nog heel wat zaken te regelen. Bij het plotseling beëindigen van de nieuw aangelegde weg moest Christa zeer langzaam rijden, om via metalen rij platen weer op de oude weg te komen. ik het beeld gevonden heb. „Ik blijf er bij, dat dit het resultaat is, van snel rea geren en kordaat aanpakken, begrijpen jullie.Lappie heeft mij daar natuur lijk wel bij beholpen en Klop heeft zijn bootje, enzevoort, wel beschikbaar ge steld, maar als ik geen beet had gehad Een eenzame wandelaar ging een weinig opzij, om het haar gemakkelijker te ma ken. Plotseling maakte Christa een schokkende beweging waardoor de motor afsloeg. Zenuwachtig begon ze opnieuw. In de eenzame figuur had ze Roel her kend. Juist door haar onhandige ma noeuvre vestigde ze de aandacht op zich zelf. Ze zag hem sterk verbaasd de wenk brauwen optrekken. Onzeker groette hij alsof hij vreesde een dubbelgangster van haar te zien. Al voelde Christa het hart in haar keel kloppen, ze had tegelijker tijd moeite een geamuseerd glimlachje te verbijten. Dit raadseltje zou hem wel een avondje bezig houden. Het keetmeis je in overall, waaraan je op gebiedende toon om koffie vroeg, nu ineens in een aardig wagentje. Toch moest ze zichzelf beter leren beheersen. Een ontmoeting met hem mocht haar niet zo van streek brengen. Als ze zo doorging, zou ze over enige tijd op haar knieën liggen, alleen voor een glimlach van hem. Ze moest haar hart in staat van verdediging bren gen precies zoals hun grondgebied maar niet met hetzelfde resultaat. Deze strijd moest en zou ze winnen.... Ter wijl Lucie slaperig tegen haar aanleunde, betrapte zij zichzelf bij het zacht neuriën van een teer liefdesliedje. Dat was na tuurlijk, omdat de auto zo prettig reed, maar diep in haar hart wist ze, dat ze zo goed gehumeurd was, omdat ze Roel had gezien. De „Mohamcd Reza Shah" Op de dag van de tewaterlating van de Mohamed Reza Shah was het eiland al vroeg in feesttooi. Zelfs Christa, die wel met de dreg...." „Dan was het bootje riet omgeslagen", gaf Lappie hem van katoen. Klop knikte instemmend. „Ja, en dan hadden we het beeld nog niet gehad Jonas knikte en zweeg. Wantrou wend keek hij naar het tweetal dat el kaar een veelbetekenend knipoogje gaf. Appelbomen bloeien, Ook al bleef het kil; Zo komt weer de datum Dertigste april; Nogal veel aubades Voor het hoogst gezag, Want we vieren samen Koninginnedag. Lang niet alle zaken Geven werkers vrij. Denken ook nog even Aan de vijfde mei Slechts de ambtenaren, Waar het moet en mag, Vieren, frontgesloten, Koninginnedag. Wie maar even kans heeft Kijkt naar de t.v., Naar Soestdijks uitbundig Bloemendefilé; Vooraf moet de Quay nog Even aan de slag; Het is ook zijn eerste KoninginnedagI 's Avonds moet je kiezen. Dat is eenmaal zo, Tussen onze beeldbuis En je radio; Overal artiesten. Wat een hard gelach: Er is haast téveel op Koninginnedag. Wat een dag vol vreugde In ons Wit Paleis; Hoor ons oud Wilhelmus, De bekende wijs; Zie de hoge hoeden Onder onze vlag: Vrolijkmaar ook plechtig, Koninginnedagl Jaap Mijderwijk. (Nadruk verboden). BOOTDIENSTREGELING T.E.S.O. Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 VanDenHelder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Zon- en erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 11.00 16.00 18.25 Van Den Helder: 9.15 12.10 17.15 19.3U Foto Max Koot wist, dat zeer weinig mensen hun boer derij zouden passeren, had toch de va derlandse driekleur gehesen. Lucie had gejuicht. De vlag uit betekende feest en Christa had haar beloofd, dat ze mee mocht kijken naar een grote boot, die voor het eerst ging varen. Het verhaal van Christa leek net een sprookje, want er zou een keizer komen en de koningin, de prins en een prinsesje. Christa zelf leek trouwens ineens ook wel een prinses geworden, zo mooi was ze, in een licht blauw mantelpakje en witveren hoedje. Haar schoenen, tasje en handschoenen waren in wit-zwart uitvoering. Toen Christa zich vertoonde kon Lucie alleen maar „ooooh" uitbrengen. Datzelfde zei den Mark en Truus ook. Mark vond, dat Christa door dit toiletje een bijzondere uitdrukking in haar ogen had gekregen. Haar houding was meer zelfbewust en er was nu ook iets uitdagends in haar blik en tegelijk een onzekerheid, die haar on danks haar uiterlijke flinkheid, een arge loos en aantrekkelijk voorkomen gaven. Truus had zo haar eigen gedachten over het uiterlijk van Christa. Als vrouw zag ze zeer goed, dat Christa zich tot in de puntjes had verzorgd en met een heel lichte make-up iedere trek in haar ge zicht zo voordelig mogelijk tot zijn recht liet komen. Christa had een volslagen metamorfose ondergaan. De vorige dag had Truus haar in overall en op san dalen minstens net zo lief en aantrekke lijk gevonden. Dezelfde indruk was gebleven toen Christa later op de dag in een eenvou dig japonnetje was verschenen. In dit geklede toiletje maakte ze echter een verwarrende indruk. Ze zou met een ge rust hart durven beweren, dat Christa verliefd was. Er sprak een grote ver wachting uit haar ogen. Had de kleine Lucie gisteren niet over een zoen gespro ken. Maar toen was het gezicht van Christa dadelijk gaan bewolken, al was dit slechts een fractie van een seconde. Soms wisten de jonge meisjes zelf niet, of ze echt verliefd waren of niet. De intelligente blik van Truus had Christa bijna verlegen gemaakt. Als ze in die schrandere ogen keek, zag ze daar haar eigen gedachten weerspiegeld. Fei telijk wist ze niet wat haar bezielde. Ze had een hevige aandrang gevoeld, er zo bekoorlijk mogelijk uit te zien. De weten schap dat ze elegant gekleed was, gaf haar de nodige zekerheid, want het ge voel, dat haar liefde voor Roel met het uur toenam, maakte haar radeloos. Hoe kon zij, met haar altijd nuchtere kijk op het leven, zich zo laten gaan? Waarom kon je met de beste wil van de wereld toch geen baas worden over je eigen hart? Deze liefde zou haar enorme pijn en vernederingen berokkenen. Waar schijnlijk zou Roel een klein beetje mede lijden met haar hebben en haar op een zachte manier aan het verstand brengen, hoe hopeloos haar liefde voor hem was. Het landelijke meisje had misschien even enige indruk op hem gemaakt, omdat ze wat opviel tussen de tere fijne stads- dametjes die hij anders ontmoette, maar aan een serieuze kennismaking en om gang zou hij beslist niet denken. Al haar trots zou ze te hulp moeten roepen, om hem geen gelegenheid te geven ten twee de male een blik in haar hart te slaan. Het wordt zo langzamerhand tijd, dat wij opgave krijgen van die adressen waar wij als V.V.V. als de drukte in het hoogseizoen het grootst is gasten kunnen onderbrengen die niet tijdig be sproken hebben. Wij bedoelen de zoge naamde „slapersadressen". Zoals gebrui kelijk houden wij van die adressen een lijst bij, die benut wordt als Texel zo goed als vol is. Zij, die bedden voor sla pers beschikbaar hebben, verzoeken wij opgave daarvan te doen aan het bureau Farkstraat, waar men tegen betaling van 5,wordt ingeschreven. Ook zij die als zodanig vorig jaar reeds geboekt stonden, verzoeken wij eveneens zulks te doen, daar hun adressenmateriaal bij de brand verloren is gegaan. Inschrijving in het register slapers- adressen kan alleen geschieden tegen contante betaling. Onze speciale advertentie-campagne voor juni heeft tot op heden 48 aanvra gen opgeleverd. Alle aanvragers hebben een afzonderlijke brief gekregen met een overzicht van de juni-mogelijkheden, met daarbij het gebruikelijke informatiema teriaal, zoals krant, bezettingslijst, fol ders etc. etc. Wij hopen, dat deze actie, die wij ook voor het na-seizoen nog eens hopen te herhalen, gunstige resultaten zal ople veren. Het is een moeilijk onderwerp, daar het in feite neerkomt op het forceren van de vakantiespreiding, en vakantie- spreiding is een probleem dat zo hard en traag is als een bunker. En dan tot slot het geheugensteuntje: Denk om de schriftelijke op- ?aven voor de \J BEZETTINGSLIJST. Q V.V.V.-Texel. Hij moest dat ene onvergetelijke ogen blik gaan beschouwen als een flirt, waaraan haar gevoelens slechts opper vlakkig deelnamen. In de behoefte zich op deze manier te handhaven, had ze lange tijd aan haar toilet besteed, ter wijl daarbij onbewust het verlangen leefde hem te behagen. De onverholen bewondering van haar huisgenoten bracht haar in een opgewekte stemming, die zich ook aan de anderen meedeelde. Lachend en pratend stapte men in de auto, die door Mark bestuurd werd. Hoe wel ze links en rechts van de weg als het ware met hun neus op de feiten werden gedrukt die hen innerlijk zo beroerden, werden als in stille afspraak, geen pro blemen aangevoerd. Men benaderde de scheepswerven van Verolme en duizenden mensen haastten zich in dezelfde richting. Het was prak tisch niet meer mogelijk zich met de auto daardoor een weg te banen. Besloten werd, de auto te parkeren en te voet ver der te gaan. Van verre zagen ze de ere poort, die voor de Sjah van Perzië was opgericht. Langzaam werden ze door het publiek meegezogen, steeds dichter bij de plaats, waar het grote schip te water zou worden gelaten. Mark had Lucie op de arm genomen, daar het kind bij de op eenhoping van mensen in de verdrukking dreigde te geraken. Vanaf haar hoge post gaf ze opgewonden verslag van al de mooie dingen die ze zag. Vanaf een hoger gelegen gedeelte zag Alex Lucie boven het publiek uitkomen. Daardoor opmerkzaam geworden zocht hij met scherpe blik naar Christa. Op eens ontsnapte hem een zacht gefluit.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4