Profiteert hiervan v Landbouwjongerendag 1960 Groot bal na. A. v. d. SLIKKE, »De Spar« MET AUTO OVER DE KOP Dierenarts J. Dorrestijn is zaterdag middag met zijn volkswagen over de kop gevlogen. Met een vaart van 100 km reed hij over de Hoofdweg door Het Noorden toen hij plotseling de weg ver sperd zag door een motor, bestuurd door de heer A. de Smidt met een buurjon getje als duo-passagier. De heer Dorre stijn wist zijn wagen in de wegberm te krijgen, maar door de vaart sloeg de wagen over de kop. Het mag een wonder genoemd worden dat de bestuurder hier met de schrik vrij kwam. Ook de motor rijders liepen geen letsel op. JOYRIDING LANGS HET STRAND Vernielzuchtige individuen zijn het af gelopen weekend in de weer geweest aan het Westerslag. Wagens van de fa. Daal der, die gebruikt worden voor werk zaamheden aan het strand, zijn zwaar beschadigd. Ruiten zijn stuk gegooid en deuren geforceerd. Uit een loods werd een amfibievoertuig gestolen en daarmee zijn de vandalen aan het rijden gegaan. Tot slot van deze joyriding is het voertuig vernield achtergelaten op het strand. Ook werden instrumenten ver nield. De politie heeft een onderzoek in gesteld. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de vernielingen door andere personen wer den verricht. De. vandalen, die met het voertuig aan de rij zijn gegaan, hebben een accu uit een truc gehaald en deze in het amfibievoertuig geplaatst. De schade wordt geraamd op 1000, Zondagavond werd de politie gebeld door de jeugdige Kees Swarthof, die met zijn fiets naar het strand was geweest. Toen hij weer naar huis terug wilde, wa ren zijn banden en lamp onbruikbaar ge maakt. De politie zoekt enig verband tussen beide zaken. UNICUM VOOR TEXEL Vol trots (en terecht) toonde de heer M. S. Langeveld ons zijn gekweekte bloemkool. Midden tussen de bloemen 2ijn voor- en achtertuin aan De Zes wa ren de plantjes uitgezet. Talrijke bloem kolen, die het aanzien waard waren, was het resultaat. De heer Langeveld vertel de ons van het nieuwe wintersoort, dat op een luwe plaats overal gekweekt kan worden. Een tip dus voor de heren tuin ders. GESLAAGD De heer C. Slag heeft te Parijs met goed gevolg examen gedaan voor werk tuigkundige helicoptermotoren. Zaterdag komt de heer Slag uit Parijs terug, daar na zal hij drie maanden naar Perzië gaan als helicopter-werktuigkundige. De heer Slag blijft in dienst van de zelfde maat schappij, waarbij hij ook op Texel werk zaam was. „MELKWEG" IN DEN BURG Krijgt de Wilhelminalaan een andere benaming? Dit werd ons dinsdagmorgen gevraagd. Naamsverandering komt er echter niet. De groentewagen van Van der Vis kwam in aanraking met de melk wagen van de heer Lips. Het witte vocht vloeide rijkelijk over de straat. POSTZEGELNIEUWS Willen we er aan denken dat het maandag 16 mei onze laatste clubavond is van dit seizoen. Daarom vragen we aller medewerking om de afrekening van de laatste zowel als van voorgaande 2ichtzendingen op deze avond in orde te maken en U bespaart ons veel extra werk. Traditiegetrouw houden we een twee tal verlotingen waarvan één gratis. Voor de andere verloting is de prijs per lot op ƒ0,10 gesteld zodat ook hieraan iedereen kan deelnemen. De prijzen waaronder vele zeer mooie bestaan uit zegels van Nederland en Overzeese Gebiedsdelen. Leden, die verhinderd zijn om deze laatste ruilbeurs te bezoeken en hiervan kennis geven aan het bestuur, doen even eens mee aan de gratis verloting. Voor de intekenaars op Surinaamse zegels is een serie van hulp aan vluchte lingen beschikbaar. Hiervoor is reeds geld gestort, zodat niet bijbetaald be hoeft te worden. Tevens zullen op de slotavond zegels beschikbaar zijn van de Ned. Antillen en wel eveneens een serie voor hulp aan vluchtelingen en een zegel uitgegeven ter gelegenheid van de Dag van de Arbeid. De kosten hiervan bedragen 1,05 totaal. UITSLAG ETALAGEFOUTENWEDSTRIJD De Winkeliersvereniging Den Burg mag tevreden zijn met het resultaat van de door haar georganiseerde etalagefou- tenwedstrijd: bijna 1200 formulieren werden ingeleverd. De slagzin, gevormd door de beginletters van de te noteren „foute" artikelen luidde: „Koopt in de vreemde niet wat Den Burg U biedt". De prijswinnaars zijn: 1ste prijs (waar debon van 100,Ko Lexmond, Mo lenstraat 35, Den Burg; 2de prijs (waar debon van ƒ50,Theo Zuidewind, Ker- keplaats S 33, Oudeschild; 3e prijs (waar debon 25,A. C. Kager, Polderweg 5, De Waal; 4e prijs (taart van bakker Tim mer) D M. Zoon-Dros, Zandvaart 190A, Breezand; 5e prijs (fles drank van fa. J. de Wit) Benna Dros, Eierland E 34 „De Volharding"; 6e prijs (fles wijn van fa. C. Kooijman) L. van Heerwaarden-Gieles, Wilhelminalaan 78, Den Burg en, ten slotte, de 7e prijs (5 ijscoupes van 't IJsbeertje) Joh. Smit, De Waal 79. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer A. J. Vonk, Hogerstraat 1. Alleen de ijscoupes zijn daar natuurlijk niet S.V.O.-NIEUWS Zaterdagmiddag speelden onze welpen en adspiranten tegen Boys-elftallen. De welpen (met 10 man) verloren met 30 en de adspiranten wonnen met 21. Voor zaterdag wordt er waarschijnlijk weer een wedstrijd voor jullie vastge steld. Kijken jullie even in het kastje? Dit elftal is voor de komende competitie. Ons lid W. Halsema is weer terug uit het ziekenhuis. We zullen hopen, dat hij weer spoedig kan spelen. Ook v.d. Meer is weer hersteld. Binnenkort hopen we weer eens te spelen. Het HST-toernooi is vastgesteld op 24 juni a.s. Naar onze mening hebben wij te wei nig reacties gekregen op onze oproep in de rubriek van zaterdag j.l., waarin wij ae leden vragen mededeling te doen van accommodaties die voor juli en augustus rog vrij dan wel gedeeltelijk vrij zijn. Er was namelijk enige kritiek op het feit, dat wij reeds een juni-campagne voerden, terwijl juli en augustus nog niet honderd procent bezet waren. Of deze kritiek is opgeblazen geweest, óf wij hebben te weinig meldingen gekregen. Zij, die vrije ruimte in betrokken twee maanden nog niet hebben gemeld, ver zoeken wij dat alsnog te doen. Wij sluiten de aanmelding donderdag (morgen) om vier uur. Daarna maken wij de lijst ter "erzending klaar. Vaste bezoekers van Texel, een gezin met drie kinderen uit Amsterdam, heb ben zich tot ons gewend met een verzoek om medewerking. Daar een van de drie kinderen ruim een half jaar in een gips verband heeft moeten liggen, kan het gezin niet meer verblijven in een een voudig kampeerverblijf, zoals zij voor heen deden. In verband met het herstellende kind zoekt het gezin nu voor ongeveer ƒ200, een eenvoudig zomerverblijf, ergens °P Texel. Wie kan in dit geval helpen? Opgave gaarne aan di- \J rectie V.V.V. Periode 9-30 juli. V.V.V.-Texel GESLAAGD BEVRIJDINGSFEEST TE DE WAAL Ook te De Waal is de bevrijding van het Duitse juk 15 jaar geleden, op feeste lijke wijze gevierd. Vele vlaggen hingen uit, wat bij de stralende zonneschijn een feestelijke aanblik bood. Tevens waren enige huizen met slingers en dennegroen versierd. Voor de hiervoor beschikbaar gestelde taart kwam in aanmerking mevr. J. Verijzer-Koopman. De jury, be staande uit mevr. Albers, mevr. Bake- laar en mevr. Verberne, bepaalde tevens dat de prijs voor de aardigste en meest originele costuums bij het ringsteken was voor de dames T. en R. Eelman. („Met wol meer mans"), terwijl een troostprijs ging naar de heer R. P. Keijser („baby doll"). Na de interkerkelijke dienst, geleid door ds. Waardenburg, startte om 10.15 uur de veldloop. Bij de senioren waren de winnaars: 1 Dick Eelman (Den Burg), 2. Jaap Zuide wind (Kerkeplaats), 3. P. Eelman (Den Burg), terwijl een troostprijs ging naar 4 Gerard Roeper (Ora et Labora). Ook de junioren lieten zich niet kennen. Dapper liepen zij hun rondje en kwamen als volgt bij de finish aan: 1. Kees Koopman 2. Sijb Kuiper, 3. Jaap Betsema. Daarna begonnen op het sportveld de kinderspelen. Er waren vier spelen: bal gooien, hoefijzerwerpen, touwtrekken en hardlopen met hindernis. De uitslagen waren: 6-7 jaar jongens: 1. Dik Rikkenberg; 2, Adri Kager; 3. Peter Jan Verberne. 6-7 jaar meisjes: 1. Joke Zoetelief; 2. Emmy Hin; 3. Jennie Ellen. 8-9 jaar jongens: 1. Wim Keijzer, 2. Hans Witte, 3. Dicky Kuiper. -9 jaar meisjes: 1. Gretha Bakker, 2. Gerda Hin; 3. Marianne Rikkenberg. 10-11 jaar jongens: 1. André Keijzer; 2. Piet Wim Roeper. 10-12 jaar meisjes: 1. Emmy Bakelaar; 2. Agnes Kager; 3. Lida Plaatsman en Coba Zoetelief. 12-13-14 jaar jongens: 1. Nico Bakker; 2. Chiel Witte; 3. Jaap Betsema. 12-13-14 jaar meisjes: 1. Ariena Verijzer, 2. Hannie Keijser, 3. Marja Verberne. Tijdens de spelen kreeg ieder kind ijs en na afloop stond de limonade al klaar in het Dorpshuis. Middags werd er onder grote be langstelling de wedstrijd in het ringste ken op de fiets gehouden in de Dorps- straat._ Er waren 33 deelnemers, uitein delijk waren de winnaars: 1 mej. R. Eel man, 2. leg Plaatsman; 3. Jaap Betsema. Daarna kwam de historische optocht door De Waal. Het was eigenlijk jammer, dat de stoet in het dorp niet even stopte, opdat men op z'n gemaïk de verschillende wagens kon bekijken. Nu ging het eigen lijk een beetje te snel. Een volgende keer zal de leiding zeer zeker trachten om enige nu gemaakte fouten te voorkomen. Het is natuurlijk altijd gemakkelijk om met kritiek te komen aandragen, maar wanneer men zoiets voor het eerst orga niseert, moet men aan vele dingen tege lijk denken. Wij zijn uiteraard verheugd, dat een dergelijke manifestatie over het gehele eiland weerklank heeft gevonden. Ieder dorp heeft zijn bijdrage geleverd. Geza menlijk is er gewerkt aan een groot ge heel. Het C.J.O.T.-bestuur is dan ook zeer zeker tevreden over het resultaat. Nadat de optocht De Waal was gepas seerd, togen de Waalders naar het sport veld voor een geanimeerde kruiwagen race. Winnaars waren hier: het echtpaar A. Keijser-Wiersma; 2. mevr. J. Verijzer-Koopman; 3. mej. J. van Veen met de heer leg Plaatsman. Om half acht begon de Vossenjacht. Dit nog nimmer op De Waal gespeelde spel trok grote belangstelling. Een prach tig spel voor diegenen, die moeten af vallen in gewicht! Ook voor de been spieren is het zeer nuttig. Verscheidene deelnemers(sters) liepen de volgende dag enigszins moeilijk met stijve benen. De jeugdprijzen werden gewonnen door: 1. Nico Bakker, 2. Wim Keijzer, die als eersten hun volle kaarten inleverden. De prijzen voor de ouderen waren, na loting voor: 1. mevr. A. Keijzer-Kikkert; 2. de heer S. G. du Porto. Vervolgens werd de dag besloten met een filmvertoning in het Dorpshuis, t.w. een komische klucht (Abbott en Costello als Waaghalzen). Om kwart over elf was het eind gekomen van deze gezellige dag en ging ieder naar huis. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag, consultatiebureau Woensdag 11 mei( heden) worden de moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht tot vier uur. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: KNVB-beker: Succes-Texel 20. Juniorentoernooi afd. N.H. te Wormer- veer, Groep N.: Go Ahead-Winkel 40; Winkel-Texel 03; Texel-Go Ahead 12 Welpen, „Cornelis van Veen"-toernooi te Beverwijk. Adspiranten, poule A: Beverwijk a- Texel a 1—0; Texel a-ZVV a 0—0; CSV a-Texel a 01; Arsenal a-Texel a 01; Texel a-Onze Gezellen a 00. Welpen, poule B: Beverwijk b-Texel b 0—0; Texel b-ZW b 0—0; Texel b-CSV b 00; Texel b-Onze Gezellen b 01; Arsenal b-Texel b 00. De derde bekerwedstrijd Succes-Texel is een teleurstelling geworden. Texel kon niet in haar spel komen. Er werd stevig op de man gespeeld, terwijl het veld hard en effectvol was. Door onbereken baarheid van het veld veranderde de bal van richting en was voor Bertus on bereikbaar. Uit een corner werd ineens gescoord. Max had pech toen zijn harde kogel de lat trof, terwijl een volgend schot van binnenkant paal in het veld terug sprong. En zo zijn we dus uitgebekerd. Jam mer, we hadden nog graag wat doorge gaan. De junioren hadden er wel erg veel zin in; getooid met feestmutsen, gewapend met een gitaar en tamtam gingen we Henk ophaleri, die z'n wekker niet ge hoord had en hij kon halsoverkop nog mee. Nu, geluid zat er genoeg in, ten minste op de heenreis. Terug kwamen ze pas bij Den Helder weer op dreef. Een grappig intermezzo was, dat een jongen, die zich verdienstelijk wilde maken door een bal uit een sloot te ha- ien, over een draad struikelde en de bal nadook. De eerste wedstrijd tegen Winkel ver liep gunstig. We kwamen spoedig aan de leiding door Frans. We werden sterker en het was Henk, die de zaak goed be keken had en vrij op de linkervleugel plaatste, waar Hans de stand op 30 bracht. In de verdediging ging het vrij goed. Ook de comb tussen Ab en Hans vlotte prima. De 2e wedstrijd tegen Go Ahead begon prachtig en al spoedig wisten we de lei ding te nemen. Maar een zwakke opstel ling en slecht wegwerken voorkwam de samenwerking en het sloot niet meer. Fokko kon er niets aan doen, dat hij 2x moest vissen. De welpen hebben een paar heel pret tige dagen gehad in Beverwijk. Zaterdag een trip naar Schiphol; kan men de jeugd iets interessanters bieden?! 's Middags de Cup-final voor de T.V. gevolgd en daar na naar wielerwedstrijden wezen kijken. Zondag het toernooi, waarvan de uit slagen hierboven zijn vermeld. Tijdens de laatste wedstrijd Texel a-Onze Gezellen bleef het 00, volgens de scheidsrechter, maar iedereen, het bestuur van Bever wijk, het publiek en de leiders van Onze Gezellen, zagen dat een speler met de hand de bal van achter de doellijn weg trok. Dit onrecht was eigenlijk maar jammer, want hierdoor zou hun de prijs ontgaan. Het B.-bestuur zal ook onze jongens alsnog de speldjes uitreiken als ze met Pinksteren bij ons komen. Mogen we Beverwijk dankbaar zijn; dit zijn we ook t.o.v. de heren leiders, nl. de heren Pansier, ten Cate en van Zeij- len. We hopen ook met Pinksteren hier een paar heel prettige dagen te kunnen verzorgen. Voor familie- drukw erk Drukkerij Texelse Courant tixelaabtjes Wij passen en leveren af bij U thuis en komen elke week op Texel. Model- kleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr. tel. 3615, Alkmaar Te koop puikbeste aard appelen, geen blauw er in. P. Beers, tel. 613 Den Burg Puikbeste aardappelen te koop ƒ3,50 per zak. J. Grisnigt, De Hal B 7 Te koop kinderwagen. N. Eelman, De Koog K 30 Te koop nog in pr. st. z eiken ameubl., 4 stoelen. 2 armst. Schilderend 34 Nog te koop beste aardappelen. 13 ct. p. kg. J. de Waard, Hollandse- weg C 56a, De Cocksdorp Te koop kinderwagen, fototoestel m. tas, duo zadel. Polderweg 19, De Waal Te koop Hermes Baby schrijfmach., pr. st. f 200,v.d. Berg, Den nen. Te zien bij Lange veld De Rooij, Den Burg Te koop kinder wagen. Weverstraat 6 Gevraagd net winkel meisje. A. v.d. Slikke, De Spar Gevraagd kin dertafeltje Waalderstr. 5 Te koop z.g.a.n. box. 11, Doolhof Wie heeft Anneke haar blau we blazer donderdag avond, na afloop gidsen- band, per abuis meegeno men uit de St. Jozef school. Gaarne terug P. Beers, Molenstr. 30 Te koop trouwjapon, m. 42. Adres bur. Tex. Crt. Wegens overcompl. te k. elektr. wasmachine, pr. houten kuip. S. Zijm, Ba- rentszstr. 9, Oudeschild Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Maria AUegonda Ria A. van Egmond- de Jong N. van Egmond Tienhoven W 6, De Waal Texel, 7 mei 1960 TijdelijkSt. Lidwinazie- kenhuis Den Helder. Met blijdschap endank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Marjolijn Antonette W. Stam A. Stam- Schinkelshoek Vogelmient 15, De Koog Texel, 7 mei 1960. Tijdelijk adres: St Lidwi- naziekenhuis, Den Helder Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Reina Zij ontving bij het H Doopsel de namen Reinalda Johanna Theresia Th. A. Bos—Witte J. Bos Tinie en Frans Eierland, 5 mei 1960 Tijdelijk adres: Lidwina- ziekenhuis Den Helder Hierbij geven wij U met blijdschap kennis van de geboorte van onze zoon Guustaaf Jan Famine V^EENSTRA Californiëweg K84b, De Koog, Texel, 10 mei 1960 Gerrit Smidt en Grietje de Jong hebben het genoegen U mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 20 mei 1960 om 13 30 uur ten gemeentehuize te Den Burg. Waalderstraat 5, Den Burg Walddijk 20, Dokkum Receptie in hotel De Graaf van 14.30 - 16 30 uur. Toekomstig adresWever straat 27, Den Burg. Donderdag 12 mei hopen wij met onze ouders C. v. d. WerI Kzn. N. v. d. Werf- Bakelaar de dag te herdenken dat ze 50 jaar getrouwd zijn Dat ze nog vele jaren ge spaard blijven is onze wens C. Garritsen-v. d. Werf C. Garritsen Gelegenheid tot feliciteren 3 30 - 4.30 uur in huize St Jan Tot onze diepe droef heid is heden na een kort ziekbed nog plot seling van ons heenge gaan onze lieve man, broer, zwager en oom Jan Hendrik Kikkert op de leeftijd van 68 j. Namens de familie A. Kikkert-v d. Vis Den Burg, 7 mei 1960 De begrafenis heeft dinsdag 10 mei plaats gevonden. Heden nam de Heere tot Zich, onze geliefde vder, behuwd- en groot vader Pieter Helmen Az. weduwnaar van Stijntje Timmer in de ouderdom van 81 jaar „Ik weet dat mijn ver losser leeft" Haarlem A. Eelman M Eelman- v. Mierlo IJmuiden A C Los-Eelman Jac. Los Haarlem J Eelman P. Eelman-Dalmeijer Beverwijk C. Eelman C. E. Eelman-Beulink Haarlem P Eelman jr L Eelman-Ridley Hoorn G Ch. Weijdt-Eelman L. J. Weijdt en kleinkinderen Haarlem, 9 mei 1960 Rozenhagestraat 31 De teraardebestelling zal D V. plaats hebben donderdag 12 mei as. te 1 30 uur n.m. op de Noorder Begraafplaats te Haarlem aan de Ver- gierdeweg. Vertrek van het sterf huis om 1 uur. Met droefheid geven wij u kennis dat na een kortstondige ziekte in „Parkzicht" plotseling van ons is heengegaan onze geliefde zwager en oom Jan Hendrik Kikkert op de leeftijd van 68 j P v. d Vis-v. d. Vis P. v d. Vis Ariszn. B. v. d Vis Pzn G. v d. Vis-Ellen J. v. d. Vis Pzn. B. v d. Vis-Roepèr Texel, 7 mei I960 Met droefheid geven wij kennis van het over lijden van onze goede vriend Jan Hendrik Kikkert Hij heeft onze vereni ging gedurende vele jaren trouw gediend. Hij ruste in vrede. Bestuur van de Alg. Texelse Middenstands vereniging Texel, mei 1960 VERLOOFD Louis M. de Lussanet de la Sablonière en Marijke Beumkes Veenendaalkade 340, Den Haag Zwaanstraat 8, Den Burg, Texel 12 mei 1960 Heden is van ons heen gegaan onze innig ge liefde, zorgzame vrouw en moeder Cornelia Dogger echtgenote van |ac. Eelman in de ouderdom van 63 jaar Oudeschild Jac. Eelman T. Eelman B Eelman- de Ridder Oudeschild, 7 mei 1960 de Ruylerstraat 38 De begrafenis heeft in middels plaats gehad dinsdag 10 mei op de Oudeschilder begraaf plaats. 7 mei is van ons heen gegaan onze lieve zus ter en schoonzuster C. Eelman-Dogger Namens wederzijdse familie Familie Dogger Familie Eelman Texel, 7 mei 1960 Heden is van ons weg genomen onze lieve Uma. We zullen haar erg missen. joop, Corrie, Mieke Oudeschild, 7 mei 1960 Plotseling is van ons weggenomen, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader, oom en zwager Ruurd Henstra, echtgenoot van R. W. Mollenhof in de ouderdom van ruim 60 jaar De Koog R. W. Henstra- Mollenhof N. G. Kikkert- Henstra K. Kikkert Slootdorp H. J. v. d. Berg- Henstra J. A. v. d. Berg De Koog I. A Henstra J. M. Verlaan G Mollenhof Eierland G. Oosterhol- Henstra C. Oosterhof en kleinkinderen Brink 9, De Koog, Texel, 9 mei 1960 De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 12 mei a.s. 's namid dags 2 uur vanaf het sterfhuis cp de Algeme ne begraafplaats ie Den Burg, Texel. Heden is zacht en kalm van ons heengegaan tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde vader en opa, de heer Jan Dekker Szn. weduwnaar van Antje Tijsen in de gezegende ouderdom van 80 jaar na meer dan 60 jaar als schipper gevaren te hebben C. P. Wiegman-Dekker A. Wiegman Jannie, Neelie Rotterdam, 9 mei I960 a.b. ms „Neelie-Anna" liggende Maashaven. 1 Corinthe 13 De teraardebestelling zal plaats vinden vrijdag 13 mei as om 2 15 uur n m. vanuit de Herv Kerk Ie Westerland op de begraafplaats aldaar Condoleantie adresa b. m.s. „Neelie-Anna" te De Haukes, donderdag 12 mei as. Ver. van Oud-leerlingen Landbouw- en Landbouwhuishoudschool op woensdag 18 mei in De Oranjeboom Programma 10,15 lezing door dhr. Dr Ir. Mesu, oud directeur van de Waterstaat over het Dellaplai 13,30 Rondrit over Texel 18,— Gezamenlijke broodmaaltijd 20,Opvoering van het toneelstuk Ballet op de boerderij. Kosten voor de gehele dag f 10,—. Opgave bij d< secretaris(esse) Voorverkoop van een beperkt aanta kaarten voor het avondprogramma a 1,50 met inganj van heden bij dhr C. P. Laan tel. 126. Meisjes met U.L.0. diploma of minstens 3 jaar middelbaar onderwijs kunnen aan de Vakschool voor meisjes, Den Helder geplaatst worden in de 1-jarige vormingsklasse Dit is een algemene huishoudelijke opleiding er tevens de vooropleiding voor huishoudkundige, kin derverzorgster, lerares, diëtiste, e.d. AANGIFTE voor het met september aan Ie vanger schooljaar voor 18 juni as. van 9 t.m 13 mei en lf t m 20 mei van 2—4 uur en tevens op dinsdag- er donderdagavond van 7—8 uurdaarna tijdens dr spreekuren, dinsdag 2,30—4 en donderdag 7—8 uur Voor meisjes die nog examen moeten doen is eer voorlopige aangifte gewenst. Trouwboekje of geboortebewijs meebrengen. VAKSCHOOL VOOR MEISJES DEN HELDER Cursussen en toelatingseisen 2-jarige voorbereidende opleiding 6 klassen gewone lagere school, GEEN leeftijdsgrens. 1-jarige opleiding huishoudassistente 2-jarige voorbereidende opleiding. 2-jarige opleiding naaister 2-jarige voorbereidende opleiding. AANGIFTE voor het met september aan te vangen schooljaar voor 18 juni a.s. van 9 tm 13 mei en 16 t m 20 mei van 2—4 uur en tevens op dinsdag- en donderdagavond van 7—8 uurdaarna tijdens de spreekuren dinsdag 2,30-4 uur en donderdag 7—8 uur Trouwboekje of geboortebewijs meebrengen. 250 gram roomboter 0,98 1 hele edammer kaas 3,50 500 gram jonge edammer 1,10 5 stuks toiletze-p 0,75 250 gram rozijnen 0,29 Diepvries loempia's p stuk 0.45 1 pak kabeljauw E50 I pak choc, hagel (de echte) en 1 pak vruchtenhagel samen voor 0,89 Oploskoffie per busje van 1,95 voor 1,50

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2