t Wij worden langer Vreemd maar waar Ontwikkelen en afdrukken zomerhuisje aardappelen vakkundig echtpaar EXCURSIE NAAR FRIESLAND De leden van de Streekontwikkelings- commissie hebben vrijdag haar eerste excursie gemaakt. In Drachten werd een lezing bijgewoond en diverse dorpen in Friesland werden bezocht. OP REIS Den Hoorn Volgende week woens dag en donderdag gaat de oudere reis- vereniging het jaarlijkse uitstapje maken. SERENADE Den Hoorn Dinsdagavond bracht D.E.K. een serenade aan het echtpaar Bakker-Commandeur, dat in Loodmans- weivaren het 50-jarig huwelijksfeest vierde. Deze serenade trok grote be langstelling. PERSONEEL N.V. T.E.S.O. OP REIS Donderdagmorgen is een deel van het personeel van de N.V. TESO op stap ge gaan. De toer wordt gemaakt naar het Ahrdal in Duitsland. In de komende weken zullen nog twee ploegen de reis maken, en dan.... zijn de nijvere werkers weer klaar voor het seizoen! „KLEIN TONEEL" De uitvoering van „Klein Toneel", die in de agenda van de Culturele Raad op hedenavond stond aangegeven, gaat door omstandigheden niet door. Het ligt nu in de bedoeling om de uitvoering eind juni te doen plaats vinden. S.V. TEXEL Voor zondag 15 mei de bekerwedstrijd handbal: „Con Zelo"-Texel. Uiterlijk woensdag 18 mei a.s. kunt U Uw contributie nog persoonlijk betalen. Na deze datum wordt er per postkwitan- tie over beschikt, waarbij de inkasso- kosten in rekening worden gebracht. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK Zaterdag 14 mei Den Burg, 2 uur, schoolvoetbaltoernooi Maandag 16 mei Den Burg, De Graaf, postzegelbeurs Woensdag 18 mei Den Burg, Provinciale Landbouwjonge- rendag. Den Burg, De Zwaan, Ledenbijeenkomst Vrouwenver. K.A.V. Donderdag 19 mei Den Burg, Dorpshuis, fotoclub De Kie kendief. FOTO- EN FILMAVOND (Vervolg van pagina 1) Haan: Een documentaire over het Texels museum. De film duurt een half uur en gedurende die tijd maken we a.h.w. een excursie naar het museum in de Dennen en de Oudheidskamer. Dezelfde film heeft al verschillende malen in het zomer seizoen gedraaid voor de toeristen in de diverse hotels en kampementen. De film is de moeite van het zien waard. Verreweg het beste deel vormen de opna men van de zeewateraquaria. Zelfs zijn we getuige van het vervellen van een zeekreeft! Het geluid wordt gevormd door een muzikale omlijsting met sober commentaar. Ook de opnamen in de oudheidskamer zijn uitstekend geslaagd. Wij begrijpen, dat een dergelijke film zijn reklamewerking niet kan missen! Het derde filmpje werd opgenomen door Harry de Graaf. „Halen....!" Een film over de garnalenvisserij. Mede door de zeer goede kleurweergave het was een kodachrome kleurfilm was het 'n boeiend kijkspel. Door een juiste mon tage en een ritmische scènewisseling is een vloeiend geheel verkregen. De kij kers kregen onwillekeurig de indruk, zelf op de kotter van Jan Th Boom te varen, wat mede te danken is aan het illustre rende geluid: motorgeronk, het krijsen van meeuwen en goedgekozen muziek, 'n combinatie, die goed de sfeer aan boord van een garnalenvisser weergaf Mis schien zou het voor Jan Th. Boom een welkome reklame zijn wanneer deze film b.v. samen met het museumfilmpje zou worden gedraaid in de toeristencentra. Zoals bekend organiseert schipper Boom in het zomerseizoen z'n populaire tochten over de Waddenzee. Alle films werden geprojekteerd op een scherm van ruim twee meter. Dat het beeld toch nog zeer heidei was, is te danken aan de moderne kleine huiska- merprojektoren, welke zijn uitgerust met iaagvoltagelampen. Ook de apparaten in de laagste prijsklassen hebben al een verrassend grote lichtopbrengst. Na de pauze werd overgegaan tot het projekteren van de oude 16 mm. films. Begrijpelijk is het dat films met een ouderdom van 25 jaar moeilijk een pu bliek beneden die leeftijd kan interes seren. Het was dan ook hoofdzakelijk het oudere deel der toeschouwers, plat met kennelijk genoegen allerlei personen uit vroeger dagen herkende. Film nu voor later. Deze films bewijzen de waarde van die slagzin. Toch vergde dit onder deel van het programma wat te veel tijd. Dit wreekte zich tijdens het vertonen van de dia's. Een groot deel hiervan moest men laten schieten. Deze niet-vertoonde dia's zijn eahter de volgende avond voor de bezoekers der foto-tentoonstelling, welke door de „Kiekendief" werd geor ganiseerd, op het scherm gebracht. Direct daarop volgde het wedstrijdje- „Waar bevind ik mij op Texel?" Het leek niet zo moeilijk, de juiste plaats te raden, maar toch waren er weinig mensen, die een foutloos formulier inleverden. Hier de uitslag: le prijs: M. Witte, Den Hoorn 105, 2e prijs: G. Lakerveld-Huisman, Keesom- laan 27, Den Burg; 3e prijs: mevr. C. M. H. Witte, Beatrixlaan 82, Den Burg. De winnaars kunnen hun prijsje afha len bij Langeveld De Rooij. Een uitstekend geslaagd flitsbal, met enthousiast gespeelde dansmuziek van het orkestje van Henny Kok, vormde een uitbundig slot van dit „festival" van foto- en filmamateurs. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 12 mei 1960 Gevonden te Den Burg: gele das; zwartlederen (linker) motorwant; munt biljet van 2,50; Esso vulpotlood; jon genspet; geel kinderwantje met bruine rode en groene figuren; doosje met foto ontwikkelaar; bruine étui met rode vul pen en vulpotlood merk Mont Blanc; roodbruinlederen dameshandschoen; bl. meisjes jas met grootgeruite stof gevoerd; blauw kinder jasje; blauwe ballpointpen; gulden; zwarte herenwant; vierkante halsdoek bedrukt met Spaanse motieven; kinderautoped; bruine fietstassen. Verloren te Den Burg: glas-in-lood strip; rode damesportemonnee met ong. 25,zeer oude bruine dubbele fietstas; rood gymnastiekpakje; lederen (linker) zwarte motorwant; Marokkaans lederen portefeuille met paspoort enz.; hond (boxer); witte sjaal; zwartlederen dames handschoenen; nota van een Amster damse arts, waarop patiënt geld van zie kenfonds kan krijgen; grijze dameshals doek; wit kinderschoentje. Gevonden te Oosterend: witte sjaal; grijs kinderpetje; polshorloge; snelbinder fiets. Verloren te Oosterend: crème tasje inh. portemonnee; kerkboekje; rode sjaal; zil veren bedelarmband; koper pijpje met vernevelaar. Gevonden te De Koog: nikkelen dames polshorloge langwerpig model met nik kelen bandje Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. ONDER DE POMP Weet jee wat een koet is? Wei jajik, da's een stommeling! Je zei in de koete buurt moete weune! Ok een koet die dat bedocht het! FEESTAVOND S.V.C. IN SLUFTER VALLEI De Cocksdorp De jaarlijkse feest avond werd zaterdag gehouden in het hoofdgebouw van de Sluftervallei en is weer prima geslaagd. Het is bijna half negen als de voorzitter, de heer De Graaf deze avond opent. „Het is al wat laat in de tijd", aldus spreker, „maar toch wordt ook dit jaar weer een gezel lige avond gehouden, dank zij de spon tane medewerking van directie en per soneel van de Sluftervallei, waarvoor wij namens SVC hartelijk dank zeggen". Hierna wordt opgevoerd het blijspel „De onbekende wereld" Nu er is danig gelachen en dit betekent dat het gebo- dene goed in de smaak is gevallen. Re gisseur B. v.d. Beek heeft wel eer van zijn werk. Zonder uitzondering waren de spelers allen zeer goed. Wim Ran was wel zeer bijzonder in zijn rol. Het is al bij twaalven als het doek voor het laatst valt. Er wordt besloten met een gezellig bal, dat nog geruime tijd de danslustigen bij elkaar houdt. De medewerkenden in dit kluchtige stuk waren: mevr. B Buis-Waldus, mevr J. Ran-Smit, mej. Rina de Graaf, mej. Henny Schouten, mej. Maria v.d. Beek en de heren M. de Waard, K. Smit, B. v.d. Beek, J. van Heerwaarden, F L. van Tongelen en W. Ran. Tenslotte een mededeling voor de adspiranten: maandagavond worden de adspiranten om 8 uur in de school ver wacht. „JONG" DEN HOORN OP REIS (van onze correspondent) Den Hoorn Dinsdagmorgen met de eerste boot vertrok de jonge Hoornder leisvereniging voor hun jaarlijks uit stapje. Het stuur van de TESO-autobus in vertrouwde handen van de heer J Maat, werd eerst Purmerend aangedaan, waar de bekende veemarkt werd bezocht. Vervolgens werd in Schoonhoven, de zilverstad, een kijkje genomen in het Edelambachtshuis, waar men kon zien wat er daar allemaal gefabriceerd wordt. In Gorinchem werd eerst nog eens opge stoken voor we de Merwede per pont overstaken, op weg naar het hart van Brabant „de Efteïing". Na met de Pape gaai te hebben gesproken, ging de reis op Dordrecht aan, waar we zouden bivak keren in hotel „Bellevue" met een prach tig uitzicht, 's Avonds werd de verlichte „Floriade" te Rotterdam bezocht. De volgende morgen werd in Dordrecht de bekende Victoria biscuit-, wafel- en chocoladefabriek bezichtigd. In de ontspanningszaal werden we wel kom geheten en zagen we enkele dia's over de werkzaamheden in de fabriek. Hierna werd een excursie gemaakt door een gedeelte van deze grote zaak met 1000 personeelsleden en een oppervlakte van 40.000 m2. We zagen aan de lopende band al de heerlijkheden van Victoria fabriceren. Een machine van b.v. 300 repen per min. Na deze zeer interessante rondgang v/erd nog een film vertoond en kreeg een ieder bij het afscheid een doosje heerlijke bonbons. 's Middags werd in Rotterdam het bezoek aan de Floriade voortgezet en met de laatste boot werd ons eiland weer bereikt. VEILIG VERKEER Gistermiddag hebben 200 schoolkinde ren van het eiland deelgenomen aan het verkeersexamen. Om half twee werd aan de o.l. school te Den Burg gestart. Na af loop werd een speciale verkeersvraag gesteld, omdat in het traject door Den Burg geen „valkuilen" gemaakt waren. Voordat de start plaats vond werden de rijwielen aan een onderzoek onder worpen. SCHIETOEFENING OP HET WAD Bekend gemaakt wordt, dat op dinsdag 17 en woensdag 18 mei 1960 van 08.00 tot 16.30 uur of zoveel korter als mogelijk of langer als noodzakelijk zal zijn, door een in de haven afgemeerd schip geschoten zal worden met 12 cm. geschut in de rich ting van het wad. De onveilige strook wordt gerekend vanaf Havenkantoor op Harssens te Den Helder langs peilingslijn 050 rechtwij zend 1 mijl breed in NW-richting en 4 mijl in ZO-richting. De maximum on veilige afstand bedraagt 10 mijl. Een veiligheidsschip (sleepboot A 847 cf type sleepboot Y 8037 t.m. 8040) zal in het oostelijk gedeelte Malzwin-Texel- stroom aanwezig zijn ter waarschuwing van de scheepvaart. WAT OORSPRONKELIJK het onderwerp van vele grapjes is geweest is het middelpunt van een aantal ernstig bedoelde wetenschappelijke studies ge worden. Wordt de mens langer? Worden onze kinderen gemiddeld groter dan wij en zijn wij op onze beurt gemiddeld gro ter dan onze ouders? Het antwoord moet even vreemd als waar bevestigend zijn. Dr. Stanley M. Garn, werkzaam bij het Fels Research Institute for the Study of Human Development of in goed Ne derlands; Het Instituut voor de bestude ring van de Menselijke Ontwikkeling heeft beweerd, dat de mensheid iedere tien jaar 1 cm. langer wordt. Een staving van deze bewering kan men vinden in verscheidene musea. De getoonde middeleeuwse harnassen laten weinig illusies bestaan over de lichaams lengte van de legendarische ridders. Onze 20ste-eeuwse scholieren kunnen er nau welijks in! Deze gestage groei van de mens is iets merkwaardigs. Een afdoende verklaring voor het verschijnsel is nog nooit ge geven. Misschien ligt het aan de betere voedingsmethoden, die dank zij de we tenschappelijke vooruitgang ontwikkeld zijn. Misschien ligt het aan atmosferische omstandigheden. Het blijft „misschien". Zekerheid heeft men niet. Voor velen is dat trouwens minder belangrijk dan het bestaan van het blote feit. Want welke bijzondere consequenties houdt de ge middelde groei van de mens in! Bredere zitplaatsen Hoe graag zal men niet in het jaar 2060 eens hier op aarde een kijkje willen nemen? Naar de berekeningen van Dr. Stanley M. Garn, moet de gemiddelde lengte van de mens dan maar liefst 10 cm. langer zijn dan op het ogenblik. En dat niet alleen. De mens wordt niet al leen langer, maar ook andere maten ne men toe. Zo heeft een Amerikaanse schoenfabrikant naar aanleiding van zijn productie berekend, dat de menselijke voet iedere 20 jaar bijna een cm. langer wordt. In de toekomst kan men naar onze begrippen dus werkelijk bij schoenen gaan spreken over „zolderschuiten", ge steld dat de gesignaleerde ontwikkeling zich voortzet. Overigens heeft men in de Verenigde Staten nog meer merkwaar dige ontdekkingen gedaan. Zo kwam een meubelfabrikant tot de conclusie, dat ook de heupmaten zich wijzigen. Vijfentwin tig jaren geleden rekende men bij de aanmaak van stoelen op een gemiddelde maat van 55 centimeter. Op het ogenblik meet men 60 centimeter. Dit levert veel moeilijkheden op. In oudere operagebouwen bijvoorbeeld bie den de zitplaatsen te weinig ruimte. Men heeft bredere stoelen moeten plaatsen Stoere mannen De groei van de gemiddelde menselijke maten geeft de mannen geen reden tot 1 lagen. Zij worden er namelijk nog man nelijker door. Mode voor mannen is na melijk een smal middel en een brede, stoere borst. De ontwikkeling schijnt hen te helpen. Terwijl de maten van het middel hetzelfde zijn gebleven, stegen de afmetingen van de borstkas en wel iedere vijfentwintig jaar met 3,2 centimeter. Voor de fabrikanten van overhemden is het dus opletten! Sneller bereikt Dank zij schoolkeuringen in de Ver enigde Staten heeft men ook een inzicht gekregen in veranderingen, welke zich voordoen bij de ontwikkeling van het menselijk lichaam. Zo is gebleken, dat in 1954 jongens onder de negen jaar ge middeld 1,2 centimeter langer waren dan hun leeftijdsgenoten in 1937. De jongens boven de negen jaar bleken 2,5 centi meter langer te zijn. De groei zet op latere leeftijd nog sterker (en sneller) door. In Amerika worden de jongens gëmiddeld 21/s centimeter langer dan hun vader. De meisjes groeien nog sneller. Zij worden gemiddeld 2,9 centimeter langer dan hun moeder. Als dat niet op een vrouwenoverheersing uitloopt! Bovendien is gebleken, dat de maxi mum lengte van het lichaam eerder wordt bereikt. In Duitsland is bij onder zoekingen naar voren gekomen, dat de grootste lengte op het ogenblik veelal op 20-jarige leeftijd is behaald, wat vroeger een grote zeldzaamheid was. In Engeland ligt deze grens op 21 jaar. In 1880 was dit daar op 26 jaar! (Nadruk verboden). UITSLAG ACTIE 4 x Z N De verloting, die door de Jonge Vrou wenclub te Den Burg werd georgani seerd is afgerond. Winnaars zijn de eige naars van de volgende nummers: Rood- 936, 289, 611, 890, 103, 778, 189, 359, 981, 132, 307, 76, 358, 151, 683, 576, 593, 108, 33, 910, 181, 274, 537, 535. 217, 422 en 591. Blauw: 392, 379, 286, 462, 948, 306, 184, 393, 447, 277 en 212. Inlichtingen over de prijzen worden verstrekt door mevr. Terpstra, Molen straat 24. HET VALT TWEE GULDEN MEE In een advertentie van de Landbouw- jongerendag, die volgende week woens dag op Texel wordt gehouden, stond een deelnemersprijs van 10,vermeld. Dit moet zijn 8,De inschrijving sluit a.s. zondag. Belanghebbenden kunnen zich telefonisch opgeven via nummer 232 Den Burg. Er zijn voor de avondvoorstelling (op gevoerd wordt „Ballet op de boerderij") nog enkele losse kaarten verkrijgbaar bij de heer Laan. Deze avond wordt besloten met een specifiek jongerenbal. De deel nemers van de vastewal zullen met een extra boot huiswaarts keren. LAM DOOR AUTORUIT Een volkswagen van het kadaster reed met een matig gangetje over een van de buitenwegen van Oosterend. De niets vermoedende chauffeur zag plotseling een lam tegen zijn voorruit verschijnen. De ruit werd vernield. Chauffeur èn lam bleven ongedeerd. De politie wijst de boeren in deze op de aansprakelijkheid in dergelijke geval len. Loslopende lammeren (en dat zijn er nog al wat) zijn een gevaar op de weg. DADERS BEKEND De knapen die het afgelopen weekend aan de rij zijn gegaan met een amfibie voertuig hebben hun daad bekend. Het is een minderjarige knaap van de vaste wal, die twee Texelse jongens heeft mee genomen naar de opslagruimte aan Wes terslag. Het staat wel vast dat de ver nielingen aan de gebouwen niet door dit drietal zijn verricht. Dit hebben andere knapen gedaan. De drie jongens, die aan de rij zijn ge gaan, zullen wel voor de aangebrachte schade aan de voertuigen aansprakelijk worden gesteld. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Doopdienst De Cocksdorp 9.30 uur Ds. Soesan Extra collecte kerkeraadskas Den Hoorn 10 uur Ds. Wolfensberger De Koog 19.30 uur Ds. Wolfensberger De Waal 10 uur Eerw. heer Veldhuis Oosterend 10 uur vicaris Harmsen van Rotterdam Diaconale collecte voor de zorg voor gerepatrieerden. Extra collecte voor de kerkvoogdij. Oudeschild 11 uur Ds. Soesan Diaconale collecte voor de zorg voor gerepa trieerden GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19.30 uur Ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.15 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur mevr. G. A. Reinhold-Scheuermann Oosterend 11.15 uur mevr. G. A. Reinhold-Scheuermann Langeveld De Rooij Den Burg - Texel TEXELAA BT JES Te koop puikbeste aard appelen, geen blauw er in. P. 'Beers, tel. 613, Den Burg Puikbeste aardappelen te koop ƒ3,50 per zak. J. Grisnigt, De Hal B 7 Grote sortering hard board, zaohtboard, tegel- board, asbestboard, con currerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhel- minalaan 17, tel. 256 Deurw Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, in' asso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika. Canada enz. Te koop puikbeste aard appelen, 16 ct. per kg. M. H. Bakker, Schilder end 143 Grote sortering nieuw hout, tegen concurrerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 256 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave V.T.B.. Den Burg, tel. 85 Op en top heer! Carcl Schmidt maakte het weer Modelkleermakerij Boomkampstr. 8, Alk- naar, tel. 3615. Elke week op Texel Knutselaars! Hout, board, triplex enz. enz. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelmina laan 17, tel. 256 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn, Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Te k 5 nieuwe nylon bin- nenfuiken. Adres bur. Tex. Crt. Te k. aangeboden radio pickup met 75 platen Gasthuisïtr. 6 Goed tehuis gezocht voor lief klein hondje C Winter, Waalderstraat 22 Te k 100 Hy Line hennen, 9 weken, v Uden, Holland- seweg C53 Te k. hou ten wasmachine met prima motor A Plaatsman, Schil derend 7, Den Burg Te koop aangeb wegens overcompl grote staande schemerlamp. Adr. bur. v. d bl. Te koop 5 jonge kippen, 17 weken Beatrix laan 38 - Vandaag, prima zware rabarber Vers van de tuin. 10 kg f 2,50 S. Knol, „De Mars"n.b. Den Burg Te k. Solex brom fiets igst C. Schoenmaker Beatrixlaan 42 Den Burg Te k. i gst.z. kinder wagen. Boogerd 4, Den Burg Te k. 3 koperen scheepsstekkerbussen voor boord of toplichten, water dicht. C. Kooiman, Graven straat 19, Den Burg Met blijdschap en dank baarheid geven wij U ken nis van de gebooorte van onze zoon Hans Bij het H Doopsel ontving hij de namen Cornells Johannes L. v. Heerwaarden- Schoenmaker v Heerwaarden De Koog K 25a Texel, 12 mei 1960 God die leven gaf en spaa'de schonk ons een dochteitje en zusje Geeske Anskje (Gea) M. de Vries—Knol L. de Vries Piet De Waal W 18 Texel, 10 mei I960 Tijdelijk adresStLidwi- naziekenhuis, kamer 106, Den Helder. M. van Exel en F. Dootjes hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op viijdag 27 mei 1960 's voormiddags 10,30 uur ten gemeentehuize te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening in de Ned Herv kerk te De Cocksdorp om 11,30 uur door de Weleerw heer Ds W A. Soesan. Eierland E 50, Texel De Cocksdorp 117a, Texel Receptie op de trouwdag van n m. 3,30 tot 5 uunn hotel „Het Witte Huis", De Koog, Texel. WVWf-W Op woensdag 18 mei ho pen onze lieve ouders, groot en overgrootouders Jan Vlas Wz. en Antje den Braven hun 60 jarige echtvereni ging te herdenken Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Zaandam J. J v. Leeuwen Den Helder G. Zeedijk-Vlas D j. Zeedijk Der. Burg: W. Vlas N. Vlas-Tjonk klein-en achter kleinkinderen O'schild, De Ruijterstr. 53 Donderdag 19 mei zijn on ze ouders en grootouders Joh. J. Roeper Johz. en J. Roeper v.d. Oord veertig jaar getrouwd Hun dankbare kinderen J. C Roeper G Roeper-Keyser Ans, Janny, Caroline Gelegenheid tot feliciteren tot 6 uur Kogerstraat 22, Den Burg. Texel WWf-VW Wij vervullen hiermede de droeve plicht u mede te delen, dat nog voor zien van het H Olies-I geheel onverwachts is overleden op 87 jarige leeftijd onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader Foppe van H eerwaarden echtgenoot van Hendri- ca Catharina Hubertina Brouwer Den Burg H C. H.v Heerwaarden- Brouwer P, v. Heerwaarden P. G v. Heerwaarden V. M v. Heerwaarden- Brouwer Australië L K. v. Heerwaarden Olive v. Heervaarden- Kelly Den Burg N. v. Heerwaarden I v Heerwaarden-Slot Den Hoorn P Zijm A Zijm-Nooy en kleinkinderen Molenstr. 51, Den Burg Texel, 11 mei 1960 De gezongen H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedragen heden 14 mei v m. 9 u. in de Parochiekerk van de H Joannes de Doper waarna de begratenis op het r.k kerkhof al hier. Voor de grote belangstel ling ons betoond bij ons 50-jarig huwelijksfeest be tuigen wij onze hartelijke dank. W v. Heerwaarden M. v. Heerwaarden- de Porto Gasthuisstraat 9, Den Burg Te huur gevraagd van 13 aug.—4 sept door echt paar met 1 kindje vrij gedeelte van woning of caravan, in omg van 2ee en buiten dorp. Brieven onder no. T-9I92 adv. bur. Alta, Utrecht. Wij kunnen voor het a.s zomerseizoen nog enige meisjes plaatsen Goede beloning, als regel zaterdag gehele dag vrij. Stoomwasserij „Texel" H. J Collou Jr. Voor puikbeste naar Maas' Groentenhandel Den Burg Oudeschild tel. 225 tel. 515 Biedt zich aan voor Horecabedrijf voor seizoen. Brieven onder nr 1363 aan Boekhandel K. ter Burg NV te Alkmaar.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2