Jordaan-Texel flitsen Alg. vergadering PHILIPS zomercollectie kinder truitjes Firma KI. Boon goede werkster repetitie 7 uur klaverjas-drive G.V. Texel Woensdag Gehaktdag 417 Den Burg MIDGETGOLFBAAN TE DEN HOORN De heer Klok, eigenaar van de Midget- golfbaan te De Koog is van plan ook een golfbaan te Den Hoorn te maken en wel naast de schuur van de heer I. Bruin aan de Witte weg. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 19 mei: 1800 lammeren 5070; 45 biggen 4050; 25 nuchtere kalveren 4570, 2 pinken 400—500. MET VAKANTIE NAAR POLEN Maandag is het gezin W. van Heer waarden, Den Burg, en mevrouw J. Koopman-Kodek naar Polen vertrokken voor familiebezoek. De trip zal een maand duren. ZULLEN DE OOIEVAARS BLIJVEN? Dit weekend zijn er weer ooievaars ge signaleerd op het eiland. Drie jonge ooievaars waren neergestreken in de om geving van „Buitenkist". Den Burg. Maar of ze zich zullen huisvesten is nog niet met zekerheid te zeggen. ATTENTIE, VERZAMELAARS! De ruilbeurzen vangen weer aan op zaterdag 21 mei en worden steeds om de drie weken gehouden (dus 11 juni, 2 juli, 23 juli enz.) Telkens van 15.30 - 16.30 uur in de Paardenstal. Er zullen geen berichtjes meer worden geplaatst. De Verkenners van de St. Jeroen-groep POLITIEDIPLOMA B Den Burg De heer W. van de Berg, wachtmeester eerste klas der rijkspolitie alhier, behaalde te Amsterdam diploma B NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Den Burg: 634/2934 W. Huijsman, Schilderweg B 41 Den Hoorn: no 272 F. Zwanenburg, Den Hoorn 163. De Koog: no 394, C. Smit, Dorpsstr 58; no. 307 J. Verhoeve, Kogerweg K 67. Oosterend: no. 390 S. Ellen, W 35; no. 389, C. J. Koning, Oost 96. EERSTE CONTACT MET DE WAL Dinsdag a.s. wordt de eerste O. S. O.- avond in dit seizoen gehouden. Het is het zgn. eerste contact met de wal. Er zijn weer vele medewerkers gearran geerd voor deze avond: o.a. Barend Ba- rends en de Gerto's. Voor deze ontmoeting, die plaats vindt in Casino, zijn kaarten a 0,50 verkrijg baar bij de V.V.V. MOEILIJKHEDEN AAN DE HAVEN Zondagmiddag ontstond een kleine stribbeling aan de haven tussen de kapi tein van De Dageraad en een automobi list De laatste wilde met zijn wagen zo maar even de boot oprijden Dat dit vol gens plan gaat kon niet aan zijn ver stand worden gebracht. Voor de komende zondagen is weer politiehulp gevraagd. Het wordt seizoen! VERSTERKING IS KOMENDE Ook deze zomer zal het politiekorps op ons eiland weer versterking krijgen. Vier man van de bereden politie zullen weer hun intrek nemen op Bloemwijk. De Cocksdorp en Oudeschild krijgen ver sterking van één agent, De Koog zal met twee man worden uitgebreid en Den Burg met drie. Het eigen korps is 9 man sterk. BRIDGEN Uitslag competitie 1959-1960: A: 1. Eohtpaar Jouwersma 53.59% (kampioen) 2. Mantje-Venema 52.69% 3. Dam-Dros 51.30% 4. mevr. Kooyman-Wessels 50 78% 5. Bruin-Blom 50.60% 6. Backer-Raven 50.15% 7. Kellner-van Lenten 49.92% 8. mevr. Wonder-Stolk 48.81% 9. gebr. van Sambeek 48.67% 10. Echtpaar v.d. Heerik 45.71% B.: 1. Bakker-Huizinga 54.51% 2. mevr. Keijser-Brücher 54.17% 3. v. Heerwaarden-de Vries 52.79% 4. Bakker-Kuiper 48.36% 5. Bos-Gieze 48.27 6 dames Hattuma-v. Heerwaarden 47 44% 7. Roeper-v.d. Werf 47.10% De prijswinnaars van de slotdrive zijn: A.: 1. Blom-Bruin 68 pnt. 2. Echtpaar Jouwersma 60Vz pnt B: 1. Dam-Dros 46 pnt. 2. Bakker-Kuiper 45 pnt. De drives voor het zomerseizoen zijn voorlopig vastgesteld op 21 juni, 5 en 19 juli en 9 en 23 augustus. De eerste wordt gehouden in de kantine van de Slufter vallei, dus dinsdag 21 juni. Waar de an dere worden gehouden wordt nog nader bekend gemaakt. PLATTELANDSVROUWEN NAAR ZEEUWS-VLAANDEREN Op 10 mei vertrokken met de eerste boot 54 Plattelandsvrouwen voor een drie-daagse trip naar Zeeuws-Vlaande ren. Waar zij de gasten waren van de afd. Zuidzande, Nieuwvliet en Cadzand. In goede stemming en stralend weer ging de tocht met twee TESO-bussen verder. De leiding was in handen van de reis commissie, de dames Pelgrim en Bruin. In Haarlem stapten 5 leden van de afd. Purmer in, die de reis met ons mee maakten. Bollenvelden, mooie tuinen en het drukke verkeer hadden aller aandacht. Na koffie in Voorburg en Breda gebruikt te hebben, kwamen we in Kruiningen aan. De pont bracht ons in 20 min. naar Perkpolder. Na begroeting door het be stuur van de afd. Zuidzande, N.vliet en Cadzand vervolgden we de tocht. Via Kloosterzande, waar de grootste zuivel fabriek van Zeeuws-Vlaanderen is, hier bevinden zich ook kroondomeinen, naar Kuitaart. In deze omgeving is de enige visgelegenheid van Z.-Vl. Bij Zaamslag stond veel vlas. Klederdrachten worden hier bijna niet meer gedragen. In Terneuzen reden we door het oude stadsdeel. Hier is veel industrie. Zeeuwse schapen zagen we in de Braakman-pol der. Ze zagen er armoedig uit, daardoor was er veel commentaar. De herder had twee honden, die de achterblijvers door hun blaffen tot haast aanspoorden. Bij Isabella-Sluis verlieten we de Braak man. West-Zeeuws-Vlaanderen heeft grote bedrijven, meest landbouw. Er zijn weinig paarden. De boerderijen en erven worden keurig onderhouden. De huizen staan apart. Overal hadden ze een mooie bloementuin. „Jammer, dat onze mannen niet mee zijn", zei een der dames, „ze konden er nog veel van leren". Op de straten zag je ook geen papier tjes liggen Oostburg is het centrum van West- Zeeuws-Vlaander en. Hier zijn veel ban ken, winkels en scholen. Zuidzande heeft een meubelfabriek, die mooie en solide waar aflevert. Om 5.15 uur bereikten wij Cadzand. Na een rondrit werd in „Hotel Zeebad" een gezamenlijke maaltijd gebruikt, waarna we met de inmiddels gearriveer de gastvrouwen naar de logeeradressen vertrokken. Tweede dag. 's Morgens maakten velen een uitstapje met de gastvrouw (heer), 's Middags met gastvrouw samen naar België. Via Sluis, St. Anne ter Muiden, passeerden we de grens. Vervolgens naar Knokke, een luxe badplaats. Langs de kust tot Blanken- berghe. Door Zeebrugge, waar Z.-Vl het gas van betrekt, naar Brugge. Na een kopje thee, een rit door de stad. Daarna een wandeling. We bezochten het Begijnenhof, waar we er ook een zagen. De O.L. Vrouwenkerk, waarin twee drie luiken hingen en veel schilderijen, de preekstoel was prachtig. Oude vrouwen zaten op pleinen en in de straten te klossen. Ze probeerden aan de belangstellenden hun kleedjes enz. kwijt te raken. Over Westkapelle, Sluis, terug naar Zuidzande. Waar de koffietafel gereed stond. De Prov. presidente, mevr. Van Veen, gebruikte de maaltijd met ons. Waar we o.a. een bolus, paptaartje en Brussels ijs bij kregen. Mejuffr. Keijser van de Huishoudschool uit Goes was hier voor ook over gekomen. In „De Rode Leeuw" was daarna een gezellige avond. Burgemeester Everwijn draaide de „Texel-film", die zeer in de smaak viel. Verder werden er enige ge dichten en liederen gebracht, waarna burgemeester Everwijn dia's van Zuid zande en omgeving vertoonde. Ook van de Z.L.M., een tentoonstelling, die vorig jaar werd gehouden. Aan het slot dankten diverse spreek sters. Burg. Everwijn vroeg in zijn dank woord of wij propaganda wilde maken voor het mooie Zeeuws-Vlaanderen. Derde dag Om kwart voor acht werd er afscheid van de gastvrouw genomen. Bij Breskens met de Prinses Beatrix naar Walcheren. Waar we een rondrit over maakten. Hier liepen velen in klederdracht. Bij West kapelle was een vluchtheuvel voor water. Op de vuurtoren hing een bord: Bezoek de toren! (Waarom hier niet?) In Vrouwenpolder zagen we de Delta werken. Het was heiig, zodoende kon men de dam niet goed zien. In Middelburg namen we afscheid van het bestuur der Zuidzandse Plattelands vrouwen. Tot Voorburg ging het dezelfde weg terug. Via Hoofddorp naar Haarlem, waar afscheid werd genomen van de Purmer dames. Met de laatste boot arri veerden we op Texel. Dankbaar voor de mooie reis, waar velen niet over uitge praat raken. S. R. FILMNIEUWS: Zaterdagavond en zondagmiddag: „TURF IN JE RANSEL" Puccinelli en Korwin, die in militaire dienst zijn, kunnen nu direct geen vrien den worden genoemd. Puc, die sergeant is, heeft een zekere minachting voor Kor win, die nog steeds soldaat is. Deze man nen maken van het leger een gekkenhuis. Een vriendinnetje van Puccinelli ver wacht een baby en zijn superieur draagt hem op de man te zoeken die hiervoor verantwoordelijk is. Het is een toer om de vader te vinden. Sergeant Puccinelli (Dean Martin) wordt gedegradeerd, maar we horen van hem in deze prent vier bekende top-hits. Een film om je tranen te lachen! Zondag- en maandagavond: VOOR BEULEN GEEN GENADE Deze dramatische film schildert ons de dagen waarin Tsjecho-Slowakije leefde, toen de beul van dit land, Reinhard Heydrich, de zogenaamde Reichsprotec- tor, er zijn terreur uitoefende en als ver gelding voor zijn wandaden werd ge dood. Die dood brengt een ongekende spanning. De Nazi's nemen scherpe maat regelen, arresteren vele intellectuelen, die als gijzelaars ter dood worden ge- bracht. Een film, die ons confronteert met de gewetenloze methoden van de Gestapo. 1 Nederlands nieuws O.a.: Zilveren jubileum van de heer J. 1 G. J. Bosman, directeur van de Neder landse Bioscoopbond; De verjaardag van Koningin Juliana; Sensationeel slot van de Varsity; Modeshow op de Noordzee; Het 3e lustrum van onze bevrijding. Wereldnieuws O.a.: Jordaanse versterking voor Alge rijnse rebellen, Minister Tsjoe en Lai ontvangen in Nepal; De Hertogin van Luxemburg bezoekt Koning Boudewijn; Het huwelijk van Prinses Margaret. ONDER DE POMP Zulle de ooievaars bluve? Wel ninnet, de fotografies hewwe ze de sknk op 't lief jaagd! DIKKE MIST Mannen van de B.B. zouden maandag nacht met het „Mokbootje", van een lan delijke bijeenkomst huiswaarts keren. Dikke mist was oorzaak dat taxichauf feurs uren hebben gewacht. PAARD OMGEKOMEN Tijdens een onweersbui, vorige week vrijdagavond, is een paard van de heer Zoetelief, hoeve „De Arend", Waalen burg, getroffen. S.V. TEXEL We waren j.l zaterdag ter receptie van HRC te Den Helder, ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum. Dit is een grote demonstratie van sympathie geworden. Niet alleen van het gemeentebestuur, bij monde van burgemeester Rehorst, maar ook van de KNVB, die naast vele welgekozen woorden, de Bondsvlag aan bood. De heer Sougé, voorzitter van de afd. N.H. schonk eveneens een afdelings- vlag. Aan een trouwe kerker werd het bondsspeldje uitgereikt. Reeds voor 3 jaar werd bij HRC een jubileumfonds gesticht. Het begon met van el1: bestuurslid een dubbeltje. Dit fonds is uitgegroeid door deelname van leden, oud-leden en tal van HRC-vrien- den en is een grote manifestatie van clubliefde geworden, wat op deze dag tot uiting kwam in het aanbieden van een aantal nuttige cadeaus, o.a.: Ie stofzuiger voor de kleedkamer en HRC nieuwe be stuurskamer; 2e 6 trainingspakken om de ïeserves tegen koude te behoeden; 3e 2 stel doelnetten; 4e schrijfmachine voor bet secretariaat, 5e stencilmachine voor vervaardiging clubblad en tot slot een spaarbankboekje met 9300 gulden. De zaal van Formosa was eigenlijk nog te klem, maar men was een moment stil bij dit grote moment, waar op zo duide lijke wijze een prachtige saamhorigheid werd getoond. Tal van sprekers volgden, maar tot onze spijt konden we onze beurt niet af wachten en moesten ons haasten om de boot te halen. Maar zoveel spontaniteit doet een mens beslist goed. Lappie Knijn en het verdwenen standbeeld 18. Terwijl de samengeschoolde menigte nog na stond te grinniken om de man die met lantaarnpaal en al tegen het asfalt was gevallen, ging de balkondeur van het stadhuis open en verscheen de burge meester. Het werd doodstil en iedereen was klaar om te luisteren naar hetgeen hij te vertellen had. Die voelde echter alleen met zijn hand of het wel of niet regende en ging weer naar binnen. Te leurgesteld keken de bewoners elkaar aan en mompelend klonken er enige pro testen hetgeen spoedig in een luid gejoel ontaarde. Ontzet kwam de burgemeester in zijn werkkamer terug. Wat is er aan de hand, Williams?" vroeg hij aan zijn secretaris, „Wat willen die mensen alle maal van mij?" Williams gluurde van achter de gordijnen naar het marktplein. „Alle dommels, burgemeester, ik ben helemaal vergeten. Neemt U 't me niet kwalijk. Maar er zitten drie mensen op U te wachtenduizendmaal excuses, meneer Na enkele weken weer inteelt-Texe- laar te zijn geweest, schonk het ons vol doening, voor het eerst de Meierblis- viering mee te maken. Bij ons in de Jor- daan kennen we alleen maar de kerst boomvuren met oud en nieuw. Afgezien dan van de dagelijkse of zaterdagavond fikkies, welke door de jeugd gestookt worden van het marktafval en dat is heel wat. De Lindengracht, waar ons ge bouw staat is een van de oudste dag- markten van Amsterdam, dat is te zeg gen na de demping dan De vuilnisschuit in de Brouwersgracht is soms ook een object voor jeugdige pyromanen. Nee, dan is het mei-vuur op Texel wat anders en heb ik met genoegen de jeugd zien slepen en sjouwen, zelfs in het duister van de avond en hun vreugdemonumen ten zien opbouwen, waarbij autobanden schijnbaar een dankbaar onderdeel vor men. Toen we zo in 't stille avondlijke uur op een der natuurlijke hoogten van de aanblik genoten der hoog oplaaiende vreugdevuren, moesten we toch even denken aan dat andere vuur, toen zich de tragedie over ons eiland voltrok. Het Bevrijdingslustrum is zowel bij u, als overal elders, dank zij het fraaie weer met opgewektheid gevierd. Bij ons in de Jordaan waren er gezellige evenementen voor jong en oud en onze jongens wisten de prijzenkast bij te vullen met een wes- tertoren-van-een-beker, na een enerve rende beslissingswedstrijd met volley ball gewonnen. Die kast moet nodig uit gebouwd worden, want bij de zwemwed strijden werden van de 8 prijzen, 4 door onze jongens en meisjes m de wacht ge sleept w.o. twee gouden plakken en een lauwertak; het taffeltennestoernooi le verde 7 prijzen op. Maar laat ik ophou den met dat gesnoef, want er is voor het J.L.-huis op Texel ook een prijswinnaar aan te wijzen en wel voor de tweede achtereenvolgende maal. Reeds eerder hebben we en wel bij her haling onze dank uitgesproken, dat er zovele Texelaars het mogelijk hebben ge maakt, dat de jeugd uit het J.L.^huis van zee, bos en duin kon genieten. Door ver koop van kampzegels door jongens en meisjes van Oosterend, mag ik de op brengst van ƒ80,verantwoorden en Jan v.d. Berg feliciteren als de succes rijkste verkoper. Dank jullie wel alle maal jongens en meisjes voor de moeite. Door de jeugd, voor de jeugd. Met gemengde gevoelens gaan onze gedachten ook uit, naar twee prominente figuren die metterwoon elders domicilie hebben gekozen. Ds. Klijnsma en Ds van Reijendam beiden, hebben in dc loop der jaren wel „iets" met het J.L.-huis te maken gehad, terwijl hun echtgenoten zich nu niet bepaald afzijdig hebben ge houden. Dat wilde ik alleen maar dank baar memoreren, waarbij niemand mij kwalijk zal nemen wanneer we daarbij de hoop uitspreken, dat hun eventuele opvolgers hun daadwerkelijke belang stelling zullen bestendigen. Ons domein in de .Prins heeft weer een metamorfose ondergaan, na het aanbren gen van een keurige omheining, heeft Staatsbosbeheer in het kader der ruil verkaveling voor de beplanting als om lijsting verzorgd. Ongeveer 400 grijze wilgen zullen bovendien, naar wij hopen, niet alleen het achterdécor voor onze tenten zijn, maar tevens een natuurlijke beveiliging tegen de harde winden „langs de Waddenkust". Tenslotte is het mijn oprechte wens, dat de financiële voordelen voortkomen de uit het zonnige weer, daarvan niet alles in één bepaalde sector van ons maatschappelijk leven terecht komt. Waar ik maar mee zeggen wil, dat er spoedig de spade regen moge vallen, waar mens en dier naar snakt. Nee, regen maken kunnen de mensen i'nog?) niet, maar een waterleiding aan leggen in het achtergebleven gebied, bij ons in de Prins is wel mogelijk, als U begrijpt wat ik bedoel. Waarvan acte! Joh. K. A. Schreuder TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Poekh.) en onder nr. 0,20 meer. Te koop puikbeste aard appelen, geen blauw er in. P. Beers, tel. 613, Den Burg Voorheen en nu hèt adres voor U, Carel Schmidt, uw kleermaker. Boomkampstr., tel. 3615, Alkmaar. Elke week op Texel Te keen maaimachinemet zgan. balk W Keesom, Molenstr 60 tel 286 Te k een damesrijwiel. Jon- kerstr. 5, Den Burg Te k prima cons aardappelen 12 ct per kg. Thuis bezorgd A. J. Lap, tel 238, Den Hoorn Te k prima rode ster 15 ct per kg, thuis bezorgd. G de Geest, Post weg Eierland Te koop compl. set stapelpannen Tj Bergstra, Trompstr 22 Oudeschild Te k race fiets Super Vittario z g.a.n valhelm, broek en shirt. Schilderend 33 Te koop schuurtje 2,50 x 1,50 uit- neembaar D J Wessels, Vogelmient 43 De Koog Te k BSA motorrijwiel 500 cc in pr. st. J. Grisnigt, Schilderend 87 - Aangeb. perc. prima hooigewas tevens de naweide Max Rijk, Loodssingel 3C, Oude schild - Te k gevr hou ten WC in goede staat Adres bur v d. blad Wie heeft mijn fiets bij pakhuis van Langeveld meegeno men. gaarne terug. Jan Winter, Waalderstraat 22 Zo goed als nw beige Hollandia sandalen mt 39 prijs f 12,50 K Lap, P M polder H 32a - Te k 2 I-jarige ossen en 2 kui- kalveren G v. d. Star, Slufterweg E 130 - Tek puik beste aardappelen 10 ct per kg Van Egmond, Tienhoven Tek haard stoel met kussens en een fauteuil f 15,— Oudeschild Trompstraat 30 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Gijsje Pieternella Wij noemen haar Nelda A. Agter—Brans O. J Agter Peter Den Burg, Stenenplaats 7 Texel, 16 mei 1960 Zaterdag 21 mei hopen onze ouders W. Koning en P. Koning-Kok hun 25-jarige huwelijksdag te herdenken. Hun kinderen Riet en Jaap Nelie en Cees Gelegenheid tot feliciteren zaterdag van 16—17,30 uur Schilderweg S 22a. Zondag 22 mei hopen wij D V met onze geliefde ouders M. J. Bremer en N. Bremer-Schot hun 25-jarig huwelijk te herdenken Dat zij nog lang voor ons en voor elkandergespaard mogen blijven is de wens van Leendert Marry Marius Lunteren Molenparkweg 23a Wij vervullen hier mede de droeve plicht, u mede te delen, dat geheel onverwacht, voorzien van het H Oliesel van ons is heen gegaan onze lieve zoon en broer Wim in de jeugdige leeftijd van 14 jaar Zijn diepbedroefde ouders C. Hin A M Hin—Bakker broers en zusters „Witte Engel" B IC9 Texel, 15 mei 1960 De H Mis van requiem zal aan God worden opgedragen heden 18 mei vm 9 uur in de Parochiekerk van de H Joannes de Doper, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof al hier Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank voor de grote belangstelling bij ons 45-jarig huwelijksfeest on dervonden. M W. Bakker A. Bakker—du Porto Duinweg B 148, Den Burg Hiermede betuigen wh onze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling bij de herdenking van ons 30-jarig huwelijk ondervonden C. A. Eelman M. Eelman Vlaming Noordwijk O 173, Texel S.V.C. De Cocksdorp op vrijdag 20 mei om 8 uur in 't Theehuis. LANGEVELD DE ROOIJ N.V. Wederom een T0PARTIKEL uit onze Nieuwste dessins voor spotprijzen Maat 12 3 4 1,85 2,— 2,15 2,30 Den Hoorn GEVRAAGD cf zelfstandige hulp boven 18 jaar. M. Bremer, Hoekstraat 8 Oosterend De Stem des Volks Hedenavond aanvang Neemt hier goede nota van en kom op tijd. Het Bestuur. een rijwiel voor elke beurs m. A. J. VONK Klaverjassers opgelet. Donderdagavond 19 mei in hotel De Graaf. Aanvang 20,30 uur. Het Bestuur In verband met de televisie uitzendingen op zaterdag middag zfm de lesuren als volgt vervroegd. Kleuters 4—5 j 1,45—2,45 Meisjes 6—7 j 2,45—3 45 Jongens 6-7-8 j 3,45—4,45 f 1,50 per 500 gram Slagerij Hogerstr. 0. VISSER Vanaf 18 mei tot begin juni is ons telefoonnummer ESSO Ned Depot Texel

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2