Conclusies Waddenconferentie Dat ben ik K Ontwikkelen en afdrukken TEENAGERSBAL vaste kracht Woensdag Gehaktdag voor grasmaaien het slopen van het woonhuis Vooral om te voorkomen dat in 1960 wederom een sectie vergadering zal moe ten worden belegd, zonder dat dit be hoorlijk wordt voorbereid en zonder agendapunten, werd besloten een secre tariaat in te stellen dat opdracht krijgt om deze vergaderingen te prepareren en waartoe men zich in de loop van het jaar zou kunnen wenden met het verzoek, bepaalde problemen in de sectie commis sie ter tafel te brengen. Van de secreta ris wordt voorts verwacht, dat hij zelf het initiatief neemt tot het samenstellen van een agenda, in overleg met de voorzitter van de sectie. De heer N. van Schoon hoven, Kamphuis „Bosch en Zee" te De Koog (Texel), werd bereid gevonden het secretariaat waar te nemen. De aanwezigen ter vergadering waren het er over eens, dat er geen enkele aan leiding bestaat om te vermoeden dat de groei van het aantal kampeerders in de naaste toekomst zal verminderen en evenzeer was men het er over eens dat de akkommodatie van de kampeerter reinen aan dat grotere aantal zal moeten worden aangepast, maar bovendien ook aan de instelling van de moderne kam peerder die niet langer tevreden is met zeer summiere voorzieningen op de ter reinen. De kampeerder van 1960 ziet niet in waarom hij het moderne comfort waar hij thuis aan gewend is (stromend water, behoorlijk sanitair, douches e.d.) zou moeten ontberen, alleen maar omdat hij kampeert. Hij is graag bereid om daar voor een hoger kampgeld te betalen en ziet niet in waarom hij min of meer tot de oerstaat moet terugkeren omdat hij nu eenmaal in een overigens zeer com fortabele tent verblijf houdt. Vakopleiding In dit verband kwam ook de wens naar voren, dat meer aandacht besteed moet worden aan de vakopleiding van houders van kampeerbedrijven, bivakken kampschuren, voor zover die althans niet uitsluitend groepen onder eigen leiding herbergen. Papieren op tafel Reeds sedert enige jaren dienen ver schillende kampeerbedrijven op alle Waddeneilanden gegevens in aan het Centraal Bureau voor de Statistiek. De sectie verzoekt het secretariaat van de Waddenconferentie het C.B.S. te vragen, de resultaten van deze enquêtes nu eens kenbaar te maken. Hieruit kunnen be langrijke conclusies getrokken worden. Het stemt tot voldoening, dat op het gedrag van de kampeerders op de Wad deneilanden weinig kritiek geleverd kan worden. Van excessen was ondanks het grote aantal kampeerders gelukkig geen sprake. Rumoer door de jeugdige kampeerders Wel werd wederom geklaagd over het feit, dat de dansgelegenheid op enkele eilanden die blijkbaar een sterke aan trekkingskracht uitoefenen op de jeug dige kampeerders, zo laat sluiten. Daar door ontstaat dikwijls na 12 uur 's nachts een rumoer op de kampeergele- genheden door de terugkerende dans- lustigen. Reden temeer om zo spoedig mogelijk over te gaan tot het scheppen van behoorlijke recreatie-gelegenheid vooral op de grotere terreinen, waarvoor de leiding dan beter zorg kan dragen dat hun gasten de andere kampeerders geen overlast aandoen. 12 uur: Muisstil Men achtte het voorts reëel niet langer te verlangen, dat de kampeerders 's avonds om 10 uur rustig moeten zijn maar 11 uur als limiet te stellen. Tussen 11 en 12 uur kan dan nog wel wat door de vingers gezien worden, maar na mid dernacht dient het muisstil te zijn op de terreinen. Verdere suggesties: Zo weinig mogelijk bordjes „Verboden Liever meer positieve opschrif ten, wanneer er althans opschriften noodzakelijk zijn. Als voorbeeld werd genomen het nieu we bordje van Staatsbosbeheer dat ge komen is voor het bordje „Verboden Toegang", „Vrij wandelen op wegen en paden". Rust op kampeerterreinen Honden op kampeerterreinen dienen onverbiddelijk aan de lijn te worden gehouden. Onverbiddelijk dient ook te worden opgetreden tegen het rijden op bromfietsen met aangezette motor op de kampeerterreinen. Geen prikkeldraad Gewezen werd nog op de noodzakelijk heid de grenzen van de kampeerterrei nen op een duidelijke wijze af te bake- In een aantal artikelen willen wij zoals indertijd reeds toe- gezegd de conclusies weer geven, die de sectievergaderin gen op de Waddenconferentie- 1959 te Ameland hebben opge steld. Deze secties zijn: -fr Kamperen •fr Vervoer Politie/Justitie Horeca ■fr Middenstand In dit eerste artikel volgen de conclusies van de Sectie Kam peren. nen, liefst door natuurlijke houtopslag en zo weinig mogelijk met draad. De A.N.W.B. heeft dit jaar goede voortgang gemaakt met de plaatsing van de aanduidingsborden naar kampeerter reinen. Alle aanvragen werden verwerkt hetgeen echter niet betekent, dat aan alle aanvragen voldaan werd. De A.N.W.B. en de Nederlandse Kam- peerraad zijn door het Ministerie van Waterstaat aangewezen als de instanties die moeten beoordelen, of een terrein al dan niet voor de plaatsing van een aan duidingsbord in aanmerking komt. Dat hangt niet alleen af van de akkommoda tie maar ook van de kapaciteit met name ten aanzien van passanten. Er zal een begin gemaakt worden met de plaatsing van voorrichtingsborden waar dat uit overwegingen van verkeersveiligheid ge wenst of noodzakelijk geacht wordt. Juiste voorlichting Vanuit de vergadering werd gewezen op de wenselijkheid in folders, adverten ties e.d. een juiste voorlichting te geven, opdat teleurstellingen voor de gasten vermeden worden. Met name geldt dit voor de verhuur van tenthuisjes, cara vans, kampeerboerderijen e.d. Het zal wel een vrome wens blijven te verwachten, dat men in reclame ook de nadelen en de tekortkomingen van de aangeboden akkommodatie noemt. Een zo groot mogelijke eerlijkheid op het gebied van reclame e.d. is in hoger mate ge wenst. Dat ook in de kringen van exploi tanten van kampeerbedrijven een veel verder gaan de vakantiespreiding ge wenst wordt ligt voor de hand. Ruim honderdvijftig mensen hebben maandagavond genoten van het herha lingsprogramma der foto- en filmavond. Hoewel ook de eerste avond een groot succes was, had men toch niet het ideale publiek voor de oude Texelse films. Dit was maandag wel het geval! Allemaal Texelaars boven de dertig. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat de archief- opnamen een enorm succes oogstten. De hierbovenstaande uitroep werd geslaakt door mevr. Keesom-Logman, die daarmee wel enige hilariteit verwekte. Vooral dit soort opnamen overtuigt het publiek wel, hoe waardevol het filmen is. Film nu voor later. De firma's Nauta en Langeveld de Rooij hopen dat het publiek dit beseft, en overgaat tot de aanschaf van een installatie. Immers de mogelijkheden liggen tegenwoordig zo gunstig. Was het filmen vroeger een lief hebberij, die alleen door de veel beter gesitueerden kon worden beoefend, te genwoordig is iedereen in staat een een voudige camera .plus projektor met scherm aan te schaffen. De beide organi serende handelaren hebben een zeer grote keuze op dit gebied, en zullen U gaarne van advies dienen. Wanneer men een direkte aankoop van een komplete in stallatie wat al te bezwaarlijk vindt, dan kan men ook alleen de camera kopen en voorlopig de projektor met het scherm tegen een zeer lage huurprijs lenen. De vorige avond moest men een groot gedeelte van het diaprogramma afvoeren wegens tijdnood. Doordat de oude films iets waren bekort, en omdat niet het ge hele vorige 8 mm.-filmprogramma werd fgedraaid, was men in staat rustig de gehele serie ingezonden kleurdia's te ver tonen. Verreweg de meeste kleurplaatjes waren opgenomen door leden van de Texelse fotoclub „Dé Kiekendief". Al vaker hebben wij het lid worden van deze vereniging sterk aangeraden, omdat door het samen bespreken en bekritiseren der resultaten, het opnamepeil aanmer kelijk stijgt. Dit bleek wel overduidelijk uit de uitslag der fotowedstrijd, welke cnlangs werd gehouden. De meeste prij zen werden weggesleept door clubleden. Ongetwijfeld zal ook het volgende jaar weer één of meer avonden in dezelfde stijl worden georganiseerd. De voorraad oude films is nog lang niet uitgeput! PAVILJOEN „JAN AYESLAG" Het echtpaar C. Kooiman, Graven straat, Den Burg, heeft aan het Jan Aye- slag, paal 12, een paviljoen gebouwd. Op het duin is een ontspanning geplaatst van 8x5 meter. „Vanaf morgen kunnen de klanten komen", aldus mevrouw Kooiman. Sinds een paar jaar heeft het echtpaar Kooiman ook strandhuisjes aan het Hoornderslag in exploitatie. De zaken zijn dus uitgebreid. Het is een ideaal punt. Reeds vroeg in het voorjaar komen ook hier de gasten om te genieten van zeldzame rust. Zo kunnen we langzamerhand langs de gehele kust het Hollandse kopje koffie nuttigen. Want blijkens een advertentie opent ook de heer Eelman, „paviljoen De Krim" morgen zijn bedrijf. Als het nu maar zomer wil worden MUZIKANTEN OP CONCOURS Morgen wordt te Wijdenes (Noordhol land) het jaarlijkse concours gehouden. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps, directeur de heer Rijf, en D.E.K., Den Hoorn, directeur de heer Bousma, zullen aan het concours deelnemen. Wij wensen onze muzikanten veel succes. Beide korp sen komen uit in de ere-afdeling. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 23 mei 1960: 3000 lammeren 5075; 35 Pietrain zeu gen 150250; 12 biggen 4050; 16 nuch tere kalveren 4062; 4 pinken 350150; 36 schapen 75120. VINGERTOP ACHTERGELATEN De heer P. Vlaming, chauffeur Van Gend Loos, heeft bij het laden van zijn wagen aan de haven zijn top van de wijsvinger achtergelaten. Bij het sluiten van de klap kwam zijn vinger in het nauw. De top viel op de grond. Misschien dat vel pon alles lijmt? WEER TEENAGERSBAL TE OUDESCHILD Aangemoedigd door het succes van het eerste teenagersbal, hebben de jongelui besloten om met het experiment door te gaan. Ze hopen, dat het door de teen agers gewaardeerd zal worden en dat ze a.s. zaterdag in groten getale in het dorpshuis ,,'t Skiltje" aanwezig zullen zijn. FILMNIEUWS Zaterdagavond en zondagmiddag: „BATTLE TAXI" Kapitein Russ Edwards heeft de lei ding van een helikoptereenheid K 59. Hij moet zoveel mogelijk piloten, die in vijandelijk gebied zijn neergehaald zien terug te halen. Dat reddingswerk vraagt veel geduld. Een van zijn leerlingen is de straaljagerpiloot Pete Stacy. Dat deze man liever van geweld houdt en er niets aan vindt zonder wapens boven de linie te moeten wordt al gauw duidelijk. Maar kapitein Russ weet het hem toch aan zijn verstand te brengen dat ook dit werk van groot belang is. Zij storten zich in de grootste gevaren om hun mensen achter de vijandelijke linies vandaan te halen. Zondag- en maandagavond: „BITTERE RIJST" De film „Bittere rijst" geldt nog steeds als de grote triomf van de Italiaanse filmspeelster Silvana Mangano en als een van de knapste produkties van de regis seur Giuseppe de Santis. Met grote ver wondering zal men kennis nemen van dé wijze waarop tal van Italiaanse vrouwen de kost moeten verdienen op de rijstplan- tages. Temidden van toch al drukkende taferelen speelt zich dan een aangrijpend drama af, dat velen sterk zal ontroeren. Het feit, dat men deze rolprent op nieuw in roulatie brengt, toont naar onze mening voldoende de waarde ervan aan. Nederlands nieuws O.a.: Floriade-postkoets weer thuis, Istanboel-Rotterdam in 39 dagen; Drie maal is scheepsrecht, 3 schepen op één dag, op één werf te water; De 11e Ronde van Nederland, Roger Baens wint Am sterdam-Heerenveen; Afsluiting van de Zandkreek, eerste fase van Drie-Eilan den-Plan voltooid; Prinses Beatrix in Limburg, opening van jeugddorp Bethanië. Wereldnieuws O.a.: Fidel Castro waarschuwt Ame rika; Overleg in Perzie; Chroestsjov spreekt voor de Opperste Sovjet; Een op stand in Venezuela bedwongen; Soekarno te gast in Tunesië; Studentenbetogingen in heel Japan; Het Filmfestival in Can nes geopend; 70 Ton vis wordt uitge deeld in Camogli; Amerikaanse turners voor de Olympische Spelen; Atletiekwed strijden in de Verenigde Staten. Lappie Knijn en het verdwenen standbeeld 19. De burgemeester keek zijn secretaris heel boos aan en bromde wat onver staanbaars. „En wat hebben die mensen op het plein daar allemaal mee te maken, Williams. Ik vroeg je, wat willen die mensen daar buiten van me, er wachten wel eens meer mensen in de wacht kamer op me. Kom op, vertel 't me". Angstig keek Williams in een hoek van de kamer. „Jamaar, ik che....". „Nou, vertel op!" beet de burgemeester. Ja, ehe die drie in de wachtkamer hebben daar wat mee te maken. Ze hebben een beeld geAls bij donderslag ver- andere het gezicht van de burgemeester en hij zei: „Neem 't me niet kwalijk, Williams, ik heb vannacht wat slecht ge slapen, begrijp je. Ga nu maar vlug de heren van de gemeenteraad bijeen roe pen. enne, zeg tegen de heren die wachten, dat ze nog eventjes geduld moeten hebben; presenteer ze maar een koekje BLOEMENEXPRESSE STELT BLOEMENCHEQUE IN De Nederlandse bloemisten, die dankzij hun perfekte „Bloemenexpresse"-organi- satie in staat zijn nagenoeg ogenblikke lijk in het gehele land bestellingen uit te voeren, hebben opnieuw een belangrijk initiatief genomen door het instellen van een bloemencheque. Deze cheque bevindt zich in het hart van een vernuftig toegevouwen papieren bloem, die men in een Fleurop-enveloppe kan verzenden, maar die men tevens heel gemakkelijk bij zich kan steken. Deze cheque, die natuurlijk niet het boeket bloemen wil vervangen, betekent een uitkomst in de gevallen waarin het voor de gever moeilijk is bloemen of een plant te vervoeren, en waarin het voor de ontvanger bezwaarlijk is de bloemen hulde mee te nemen. Een ander geval, waarin de cheque bij zonder goed van pas zal komen is wan neer men de keuze van bloemen of plant vrij wil laten. Niet op de laatste plaats zal de cheque een toeverlaat kunnen zijn voor de ver- geetachtigen. Immers, met een bloemen cheque in de portefeuille zal men op iedere onverwachte' feestelijkheid een goed figuur slaan. Voorlopig zal de cheque alleen in Ne derland geldig zijn. Het is mogelijk dat t.z.t. via de organisaties Fleurop en In- terflora ook cheques naar het buitenland zullen kunnen worden gestuurd. De voortreffelijke samenwerking tus sen deze organisaties leidde tot spectacu laire resultaten. Zo beliep de wereldom- zet in 1959 ruim 15 miljoen orders tot een waarde van ongeveer 260 miljoen gulden. De binnenlandse omzet bedroeg in de zelfde periode 3 miljoen gulden. CONSULTATIEBUREAUVOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag, consultatiebureau Woensdag 25 mei, heden, worden dt moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht tot vier uur. AANRIJDING TE OOSTEREND Aan de Bosweg te Oosterend was een auto, bestuurd door de heer Drijver het gistermorgen niet eens met een brom fiets. Deze transportmiddelen kwamen met elkaar in aanraking. Persoonlijk let sel deed zich niet voor. De materiële schade is door de politie opgenomen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Hemelvaartsdag (donderdag 26 mei 1960) HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Klijnsma De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Wolfensberger De Koog 9.30 uur Ds. Waardenburg De Waal 11 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Eerw. heer Veldhuis Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma GEREFORMEERDE KERK Den Burg half tien Ds. de Lange Oosterend 10 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 uur Ds. D. Vreugdehil, van Zwolle DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. van Bilderbeek TEXELAABTJES De eieren worden duur- ierü Jonge hennen, 3*/a mnd. tot legen de leg. Goede afstamming, kern gezond hij v.d. Ban, Pij- persdijk, tel. 352, De Koog Goed tehuis gezocht voor spierwit katje, dat dol op Felix is. De Ruy- terstraat 92, Oudeschild Af te halen Emmalaan 10, 2 leuke katjes, eten het liefst Felix Aange boden een Melotte melk- ontromer. K. Roeper, Joannes Hoeve, tel. 212, Eierland Te koop een kuikalf. P. Former, De Waal 27 Vandaag vieren onze lieve ouders J. Weijdt-v.d. Schans en B. Weijdt hun 25-jarig huwelijksfeest Hun liefhebbende dochter Anna en verloofde. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon, die bij het Heilig Doopsel de namen ontving Johannes Petrus Wij noemen hem jan Pieter. H. N. Witte M. A. G. Witte- van Gerven „Mont Rosa" Bill Den Burg, Texel 20 mei I960 Na langdurige ziekte is nog plotseling van ons weggenomen onze kleine lieveling Tjando in de leeftijd van 11 maanden. P. de Graal A de Graaf— Scheper Nicky Den Burg, Weverstr. 95 Texel, 20 mei 1960 De begrafenis heeft jl maandag plaats gehad op de alg. begraafplaats Den Burg Heden overleed mijn innig geliefde man, de heer Jan Kuyper in de ouderdom van 61 jaar. Hilversum, 20 mei 1960 Corn. Evertszenstr. 51 Heden overleed plot seling onze lieve broer zwager, oom en oudoom de heer J. Kuyper in de ouderdom van 61 jaar. Nieuwkoop C. de Jager—Kuyper J. de Jager Utrecht C. de jager D. de Jager—Rienks en kinderen T. K. de Jager E. de lager Nieuwkoop 20 mei 1960 Fuutstraat 25 Wij vervullen hier mede de droeve plicht u mede te delen, dat nog voorzien van het H. Oliesel, geheel on verwacht van ons is heengegaan in het St Lidwinaziekenhuis te Den Helder onze lieve man, vader, behuwd en grootvader Regnerus Johannes Timmer echtgenoot van Guurtje Bakker in de ouderdom van 63 jaar. Namens de familie G Timmer-Bakker Den Burg, Weststraat 8 Texel, 22 mei 1960 De plechtige gezon gen H. Mis van requiem zal aan God worden opgedragen hedenmor gen 9 uur in de paro chiekerk van de H.Jo annes de Doper waarna de begrafenis ophetr-k kerkhof alhier. Met droefheid en ver slagenheid namen wij kennis van het plotse linge overlijden in het St. Lidwinaziekenhuis te Den Helder, na nog voorzien te zijn van het H. Oliesel, van onze hooggewaardeerde pa troon Regnerus Johannes Timmer in de leeftijd van 63 jr. In zijn welbesteed leven heeft hij lange jaren de belangen van het bedrijf en zijn personeel ge diend Hij zal ons een blijvende herinnering zijn als vriend en nobel mens. Dat hij moge rusten in vrede. Personeel Centr. Coöp. L T B Texel, 22 mei 1960. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de overweldigende belang stelling en het medeleven ons betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefde vrouw, moeder en oma C. Eelman—Dogger Een bijzonder woord van dank aan dokter Elias en zuster Baars voor hun hulp en liefderijke verzorging. Verder dank aan Ds Klijnsma en mevr. Koning- Bruin voor de gevoelvolle en troostrijke woorden ten afscheid gesproken. Te vens dragers en kleedop- legsters en allen die haar de laatste eer hebben be wezen. Mede namens kinderen en kleinkinderen |ac. Eelman Oudeschild, mei I960 Langeveld De Rooij Den Burg - Texel Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank voor de belangstelling bij ons 45- jarig huwelijksfeest onder vonden. M. Koorn T. Koorn—Kok W 66 De Koog Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons 60-jarig huwelijksfeest ondervonden betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. J. Vlas Wz. A. Vlas-Den Braven De Ruyterstraat 53 Oudeschild Voor de grote hulpen vele blijken van deelneming ons betoond na het overlijden van onze lieve moeder en zuster J. Tuinder-Vlas betuigen wij U allen onze welgemeende dank. N. Tuinder W. Vlas Oudeschild, mei 1960 zaterdag 28 mei a s. in 't Dorpshuis ,,'t Skiltje" te Oude schild. toegang 14-18 Entree f0,75 aanvang 8 uur STICHTING SOCIAAL TOERISME TEXEL zoekt voor terrein „Ko- gerstrand" twee sei zoenkrachten, nml. terreinhulp in bezit van rijbewijs, controleur in de duinen Voor LOODSMANSDUIN wordt gevraagd een voor aanplantonder- houd en terreinwerk Rijbewijs noodzakelijk Aanbiedingen Parkstraat 18 Den Burg f 1,50 per 500 gram Slagerij Hogerstr. D. VISSER GEVRAAGD vrouwelijke hulp In een pension Goed kunnende koken. Brieven onder no 98 bureau Texelse Courant BIEDT ZICH AAN: J. v. Strien, Oudeschild Telefoon 584 De Plaatselijke Commis sie voor Ruilverkaveling Texel wenst bij inschrij ving aan te besteden voorheen bewoond door de heer J. Klippel en aan gebouwde opstallen, voor heen in gebruik bij de heer P. Vlaming te Oost. Nadere inlichtingen bij de secre taris van de commissie Weverstraat 49 Den Burg

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2