ALTIJD lO CENT VOORDEEL BIJ TWEE PAKKEN SNEEUWWIT Douwe Egberts Nieuwe Spoorboekje Boekhandel „Parkstraat" Keetmeisje in Europoort U REIST fy Taxi POMARSOL Het Taxi nodig nieuwe telefoon nummer rubberstempel Taxi Garage Reij Het grootste wasvoordeel wordt nu gebracht door Sneeuwwit en... de naam zegt het al, niet alleen in geld, maar ook In resultaat. FLITSER! J. G. Dekker Douwe Egberts Pickwick thee! Een verfijnde thee voor ieder, die een kernachtige Engelse smaak prefereert. Let ook op de afschenk. zo goudkleurig en rijk! KOfFKHH] FEUILLETON: door H.A.N.S. 19. Wanneer ze de verwoesting in ogen schouw nam, kon ze niet dankbaar ge noeg zijn, dat ze er heelhuids was afge komen. Maar ze dacht nu allerminst om zichzelf. Ze had desnoods haar leven wil len geven voor het behoud van Roel. Als Roel dood was, een snik welde in haar keel, dan had het leven voor haar ook geen waarde meer. Ze wist nu, dat al de tijd, dat ze van Roel gescheiden was ge weest, de hoop hem weer te zien, haar het leven draaglijk had gemaakt. De voortdurende verwachting, dat Roel zijn trots zou laten varen en haar liefhebben en aanvaarden zoals ze was, met of zon der fortuin, had haar op de been gehou den. Niet alleen het heimwee naar haar eiland had haar hier gebracht, maar het voortdurend verlangen, het tussen Roel en haar tot een verklaring te laten ko men, zodat ze de moordende onrust in haar hart de baas zou worden. Hier lag hij nu, binnen een handbereik, maar het leek of al het leven uit hem was ge vloden. Zijn ogen waren gesloten en zijn donker, golvend haar was veranderd in een massa grijze stof, waar het bloed doorheen sijpelde. Ze trok haar manteltje uit en lichtte uiterst behoedzaam zijn hoofd op en vlijde hem dan weer zacht neer. Tranen drupten over haar gezicht. Met een zucht van verlichting zag ze de mannen haastig aankomen Hun gezich ten toonden dat zij het ergste vreesden. Zij maakten Christa, die over haar hele lichaam nog beefde van de doorgestane emoties, geen verwijten. Een van de man nen knielde bij Roel neer, een ander had reeds de verbandkist voor eerste hulp meegebracht. Met de handen in elkaar geklemd en met geweld het schokken van haar lichaam beheersend, wachtte Christa af. De man, die Roel een voorlo pig verband aanlegde, scheen enige erva ring te hebben. Het ging hem bijzonder handig af en tegelijk gaf hij de mannen aanwijzingen een primitieve brancard te maken en daarop werd Roel voorzichtig neergelegd. Door het sterke trillen van haar handen kon Christa geen hulp bie den, maar nu was ze blij, dat ze van enig nut kon zijn, door de kortste weg naar de boerderij te wijzen. Vlakbij was het duin pad weggeslagen, maar direct daarop kwam er een smalle en meer begaanbare weg. Versuft van ellende maakte Christa aanstalten de stoet te volgen toen ze haar shawl in de struiken zag hangen. Nog geheel verwezen trok ze deze naar zich toe waarbij het boompje in het los geslagen zand, meeschoof. Een kort ogen blik gingen haar ogen in grote verbazing wijd open en keek ze star naar een punt, waar het zand weer langzaam samen vloeide. Diepe rimpels trokken in haar voorhoofd, dan schudde ze haar hoofd, alsof ze iets van zich afwierp en liep gehaast achter de mannen aan. De toe stand van Roel was nu haar enige zorg. Weg was haar vreugde om bloeiende bramenstruiken en rijk met oranjebesjes getooide boompjes. RoelRoel hamerde het door haar hoofd. Helsingen kwam hen al op het erf tege moet en keek verbaasd naar de draag baar. „Grote help, het is mijn vriend Roel", bastte hij los. „Wat is er in vre desnaam gebeurd7" Die meelevende woorden deden Christa enorm goed. Het was alsof ze het verdriet en de zorg om Roel niet meer alleen hoefde te dragen. Helsingen werd haar bijzonder sympa thiek. Hij wist ook van aanpakken. Nog geen uur later was er een dokter gearri veerd. Deze gaf opdracht de ziekenauto op te roepen. Terwijl de dokter zich met Roel in een der kamers afzonderde, ble ven zij in angstige spanning wachten. Helsingen trachtte zoveel mogelijk Christa te troosten. Hij raakte steeds meer onder de bekoring van het meisje, dat hij zo onverwachts had ontmoet. Haar persoonlijkheid, die voortdurend deed denken aan een vrij en ongecompliceerd leven op het platteland, wekte zijn bij zondere belangstelling. Haar verander lijke groene ogen trokken hem onweer staanbaar aan. Haar kleding sloot correct aan, om haar bijna volmaakt figuur. Ver legenheid scheen ze niet te kennen, al zag hij op sommige momenten een ver raderlijke blos omhoog stijgen. Een krachtige wil, maar een uiterst gevoelig hartje, was zijn conclusie. Sterk gehecht aan tradities. Een meisje met een tere in slag en toch sterk karakter. Nog even, Don Juan, dacht hij met zelfspot, en je hebt het dik te pakken. Ik mag wel op passen, want ik geloof dat Roel haar hart reeds bezet heeft. Zacht fluisterend stonden ze op de gang te wachten op berichten over Roel. De rustige houding van Helsingen liet niet na, Christa wat meer op haar ge mak te stellen. In groot vertrouwen zag ze nu de uitslag van het onderzoek tege moet. Ze kreeg nu de tijd, om zich te ver bazen over het veilige gevoel, dat Hel singen bij haar opwekte. Werd ze, door haar veranderde levensomstandigheden toegankelijker voor nieuwe invloeden, of was het besef, dat hij hun oude woning met zoveel piëteit ging behandelen de oorzaak, dat ze zich sterk tot hem voelde aangetrokken? Zij onderging zijn stille bewondering als een hulpmiddel, dat haar zelfvertrouwen moest vergroten voor een ontmoeting met Roel. Nog altijd was Roel de hoofdpersoon van haar dro merijen, maar niettemin voelde ze zich gesterkt door de oprecht aangeboden vriendschap van Helsingen. Het kortte de tijd van het wachten en hij wist haar dermate op te vrolijken, dat ze helemaal niet verwonderd was toen de dokter ver klaarde, dat er voor Roel absoluut geen gevaar bestond, hij hoefde zelfs niet naar een ziekenhuis, maar kon regelrecht naar huis worden vervoerd. Christa stond bij de ziekenwagen, toen Roel naar binnen werd gêschoven. Even ontmoetten hun ogen elkaar. Die van Christa wijd geopend, als in één grote smeekbede. Een kort ogenblik leek het alsof hij haar blik met een glimlach wilde beantwoorden. Dan sloot hij echter de ogen, als iemand, die het felle licht niet kan verdragen. In een waas zag Christa de auto ver trekken. Die ene blik van Roel had haar duidelijk gemaakt, dat hij zich niet ge wonnen gaf. Als een ridder had hij zijn leven voor haar gewaagd, maar zijn no bel karakter had hem dat waarschijnlijk voor ieder ander ook laten doen. Ver drietig keerde ze zich af en zag dat Hel singen al die tijd had gewacht, tot ze weer voor iets anders aandacht zou heb ben. Ze zag begrip, maar ook teleurstel ling in zijn ogen. Ze kon het echter niet opbrengen, haar houding te veranderen. Voor de tweede keer had Roel haar tot in haar diepste wezen geschokt. Liefde en trots streden om de voorrang. Wanneer Roel zelfs in deze ogenblikken nog van geen toegeven wist, hoe zou het dan ooit tussen hen tot een verzoening kunnen komen? Waarom was hij zo halsstarrig? I Had ze niet duidelijk genoeg bewezen, I hoe dierbaar hij haar was? Al haar trots I had ze op dat moment laten varen en I haar liefde moet klaar en helder in haar I ogen te lezen zijn geweest. Nu weer ge- I woon doen, terwijl heel haar hart I schreeuwde om een klein beetje genegen- I heid van Roel, dat was meer, dan ze kon I opbrengen. Dat ogenblik van ontzetting, bij het zien van de gewonde Roel had al haar weerstand gebroken. Met gebogen hoofd ging ze naar de stal om Betty te halen. Zacht wreef ze het dier over de neus en leunde gebroken tegen de deur post aan. Ze putte wat troost uit de flu weelzachte bruine ogen van het paard. Het trouwe beest bleef aanhankelijk, zelfs nadat ze het in de steek had gelaten. Loom bracht ze de leidsels aan en wilde juist het dier naar buiten geleiden, toen i Helsingen naar haar toe kwam. (Wordt vervolgd) CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 15 juni consultatiebureau Woensdag 15 juni a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht cp de volgende uren: Den Hoorn 1.15 uur; Oosterend 2.00 uur; De Cocksdorp 3.00 uur; D® Koog 4.00 uur rustiger en prettiger JT als u voor uw bootovertocht of treinreis vooraf plaatsbewijzen haalt bij de V.V.V. Bel dan Den Burg 58 Autobedrijf A. Kievit Vergeet niet op tijd uw op uw briefpapier te vermelden I De netste oplossing is een Het wordt gaarne voor u verzorgd door LANGEVELD DE ROOIJ N.V. Den Burg, Texel Telefoon 333 b.g.g. telefoon 101 Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend I Kapper Bakker, Tel. 203 U belt, wij komen R. Kooiman, Den Burg Telefoon 630 VOORDEEL IN 6ELD: door de Klokzegels die op de pakken Sneeuwwit zitten. Spaar die Klokzegels I Twee Klokzegels hebben een waarde van 10 cent. Voor 100 zegels betaalt de Klok u 5 gulden contant. Lees de Klok spaarkaart, daarin staan ook de vele cadeaus, die u voor Klokzegels kunt kiezen. VOORDEEL IN RESULfAATt Sneeuwwit is het vertrouwde middel voor snel, veilig en schóón wassen I Zó in het Sneeuwwit sop ziet u het goed al gaan fonkelen als bevroren sneeuw. En... is het goed kastklaar, dan zult ook u weer zeggem 't is sneeuwwitl vraag GRATIS spaarkaart aan ZEEPFABRIEK „DE KLOK" -HEERDE Bij uw CAMERA hoort een (Een Philips flitslampje) kosl een kwartje Langeveld De Rooij verantwoord; voor een beter figuur er* In het belang van Uw gezondheid. Met regelbaar vetersysteem. Speciaal adres voor Korsetten o a met buikband, Stepins Bh» Korsettière Paskamer aanwezig

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4