FOTO M BGTER, Sportuitwisseling Texel- Wieringen een volledig succes t Taxi bezorging Nutsspaarbank handwerkclub nieuwe telefoon nummer rubberstempel Taxi nodig 7 EEN DAGJE UIT? LANGEVELD DE ROOIJ N.V. Het weer was al merkbaar slechter toen we zaterdag met de „Voorwaarts" naar Den Oever vertrokken. Een half uur lang had het niets van een plezierreis, maar in de luwte van het vaste land ging het weer beter, tot spijt van veel jongelui, die de ruwe zee „meesterlijk' vonden. De reis verliep verder vlot en de ont vangst te Hippo op tijd en hartelijk, waarbij burgemeester Schellinger met enkele Texelse herinneringen de juiste sfeer stimuleerde. Het onderbrengen vergde nog enige tijd, want natuurlijk waren er ook nu weer veranderingen en afberichten op de valreep en enkele absenties zonder meer. Dat neemt niet weg dat we allen op tijd aanwezig konden zijn om onze sport te beoefenen of als kijkers present te zijn Voetbal junioren De Texelse junioren waren de eersten, die de strijd aanbonden en hoewel nau welijks te zeggen was, dat ze minder wa ren, werd met 32 verloren. Hierbij kun nen we terloops opmerken dat haast alles goed was op Wienngen. Het veld even- SIGAREN-ROOKWEDSTRIJD TE DE KOOG 29 deelnemers hadden ingeschreven voor de Sigaren-rookwedstrijd, die door ,,'t IJsbeertje" te De Koog j.l. zaterdag avond was uitgeschreven Er waren zes prijzen uitgeloofd, t.w. 3 voor de „lang ste as" en 3 voor hen, die hun sigaar het langst aan konden houden. Het is een zeer spannende wedstrijd geworden, waarbij de zenuwen wel een grote rol speelden, wat voor rokers funest is. Door een zeer groot aantal toeschouwers werd de wedstrijd gevolgd. Tenslotte kwamen de volgende winnaars uit de bus: voor de langste as: 1. S. Daalder, De Koog; 2. S. v.d. Knaap, Den Burg, en 3 Kausels, Duitsland. Bert Witte, Den Burg, wist zijn sigaar 1 uur en 40 minuten aan te houden, wat een geweldige prestatie is, terwijl als 2de en 3de hiervoor in aanmerking kwamen resp. A. v.d. Slikke, Den Burg, met een tijd van 1 uur 30 min. en Ben Collou met 1 uur 19 min. Een zeer geanimeerde wedstrijd, die voor herhaling vatbaar is. JAN DRIJVERSCHOOL Den Hoorn De leerlingen van de 5e en 6e klas van de Jan Drijver-school hebben vrijdag hun schoolreisje gemaakt. Na eerst een bezoek gebracht te heb ben aan de pieren in Scheveningen, werd in Den Haag, met zijn vele leuke attrac ties, Maduradam en Panorama Mesdag bezocht. Na nog een wandeling gemaakt te hebben langs de regeringsgebouwen, werd ,,'t Haagje" weer verlaten. Voordat het Marsdiep weer werd over gestoken, werd in Bergen de speeltuin „de Bedriegertjes" nog aangedaan en zo is ook het reisje van de oudere leerlingen weer achter de rug. DE COCKSDORP KRIJGT ZANGVERENIGING Maandagavond is er in de school te De Cocksdorp in principe besloten tot op richting van een neutrale zangvereniging. De voorbereidingen voor deze bijeen komst werden getroffen door de Dorps commissie. Begin september zal de op richtingsvergadering worden gehouden. Een aantal leden heeft zich reeds gemeld. MIJN GEDEMONTEERD Oudeschild Een jeugdige Oude schilder zag bij laag water een mijn lig gen vlak bij de dijk van Oudeschild en maakte daar ijlings melding van. De mijnopruimingsdienst werd gewaar schuwd en vrijdag werd het gevaarlijke monster verwijderd. Er zat wel 300 kg. springstof in, dus het projectiel zou een behoorlijke ravage hebben aangericht als het was ontploft. Overigens lag het ding er al vele jaren en was reeds gedeeltelijk gedemonteerd. Het was aan velen bekend, vooral di verse jongelui wisten ervan, want ze doken er wel eens van af, als ze daar aan de dijk aan het zwemmen waren Z.D.H.-NIEUWS De adspiranten trokken zondag naar Alkmaar om deel te nemen aan de adspirantendag. De eerste wedstrijd vond plaats tegen Zaanse Boys a uit Zaandam, het bleef 00, al scheelde het maar een haar, want net toen de scheidsrechter voor het einde floot, verdween de bal in het Zaanse doel. Toen penalty's ne men; onze jongens benutte er 4 en de te genpartij 2. In de tweede wedstrijd werd de strijd aangebonden tegen Zeevogels a uit Eg- mond. Met 32 werd verloren ondanks een grote meerderheid. En zo is dit grote sportevenement weer achter de rug, waaraan 5000 adspiranten deelnamen. TELEFOONNUMMER GEWIJZIGD Het telefoonnummer van de heer Jac. Duinker, Den Hoorn, is nu 246. Zijn oude nummer 235 is voor Wachtmeester Vlugt, die thans in Den Hoorn woon achtig is. Alle Politieposten in de dorpen hebben nu hetzelfde telefoonnummer, n.l. 235. Na de automatisering krijgt het bureau te Den Burg nummer 2235. LIJKJE VAN 8-JARIGE JONGEN GEVONDEN Vrijdagmiddag heeft de H.M. mijnen veger Alblas nabij Oudeschild het lichaampje gevonden van de achtjarige Jan Imthorn uit Katwijk aan Zee. Dit knaapje was op drie juni tijdens zwem men in zee verdronken. CORRESPONDENTIE Een ontvangen ingezonden stuk zullen wij niet plaatsen daar wij weten dat de ondertekening niet juist is. Een ander ingezonden stuk kan wegens plaatsgebrek eerst zaterdag worden ge plaatst. RED. wel was alleen maar slecht en bovendien niet gemaaid. Gym De meisjes gymsters van Wieringen boden de meeste tegenstand, maar al spoedig werd duidelijk, dat ook hier Texel de meerdere was. De uitslagen werden: (Wieringen-Texel) Meisjes 161,1 163,7 Dames 152,1 160,3 Jongens 136,157,7 Heren 111,128,3 Vier gewonnen onderdelen dus, die een goede basis vormden voor de uiteinde lijke overwinning. Dammen C. Vinke werd spoedig verrast, waar door we tegen een 20 achterstand aan keken. Blijkbaar was dit een stimulans, want nadat P. Bruijn het evenwicht had hersteld, volgde winst voor Siem en wist W. A. v. Zeijlen door knap puzzelen in een moeilijke stand de zege veilig te stellen. L. Schouten-J. Hooijberg 1 J. Lont-S. v. Heerwaarden Jzn. 02 J. Kuut-W. A. v. Zeijlen 02 D. Lont-P. Bruijn 02 v. Hemert-C. v.d. Werf 1 C. Schaddelee-C. Vinke 2 4—1 Schaken Onze nog naamloze schaakclub plukte de vruchten van het eerste clubseizoen. Waren de Texelse schakers vorig jaar kansloos, nu werd de uitslag: W. Boersma-C. Joustra S. Pranger-C. Schulte J. Hoopman-A. Keizer J. Bosker-J. L. Veldhuis J Vijzelaar-A. Terpstra R. Prins-A. Laan Vt—Vt */fVï VïVe 0 0—1 1—0 2V2—3 Vt Biljarten De partij van de avond speelde J. Hooijberg, die won met een gemiddelde van 6.De overige Texelaars bleven nergens, wat dus de Wieringers een éclatante zege bezorgde: Van Dongen-D. Koopman 7532 J. Engel-P. Zegers 9049 Bugel-P. de Graaf 15082 Hoekstra-J. Dijker 4024 Th. de Koning-Th. Molenaar 5545 J Brandsma-C. Graaf 5037 J. Mol-C. Groen 7043 M. v. Hoesel-J. de Wit 6057 Huiberts-J. Hooijberg 100120 Driebanden: J. W. Koorn-W. Rijk Einduitslag 25—11 18—2 Bridge In de eerste twee ronden namen de Wieringers een fikse voorsprong, die in de derde ronde vrijwel geheel werd inge lopen. De voorlaatste ronde was even wel zo duidelijk in het voordeel van W., dat herstel vrijwel uitgesloten was er een nederlaag dan ook niet uitbleef. Klaverjassen Ook hiervan was geen juiste punten telling te begaan. Naar verluid een over winning voor W., met een gering verschil. Deze attractie was inmiddels in volle gang en naar hartelust is er gedanst en gezongen. Aan het sluitingsuur van één uur werd hier strikt de hand gehouden. Volleybal Zondag 10 uur waren de dames alweer present en in drie sets was de Texelse overwinning een feit. Ook de heren presteerden dat, hoewel het er even op leek, dat door een over winning in de derde set van W. best of five nodig zou zijn. Zonder de volley ballers te kort te doen, moet mij even wel van het hart, dat ik het meest heb genoten van de haarzuivere en zeer be kwame leiding van de vriendin van „Marja". Werkelijk subliem! Handbal Het Texel-zevental had geen moeite met haar tegenstanders en won overtui gend met 06. Tonegido 1 nam duidelijk revanche voor de 73 van vorig jaar; 41 werd hier de uitslag. Speelsters noch toeschou wers konden de leiding steeds volgen, waarmee beslist niet gezegd is, dat de Texel-nederlaag niet verdiend zou zijn. Het tegendeel is eerder waar. Voetbal senioren Alleen de eerste helft kon het door wegblijvers gedupeerde Texelse elftal enigermate standhouden. Er is gelukkig niet krampachtig gepoogd de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Bob ging mee naar voren en men trachtte de eer te redden, wat tenslotte Bertus gelukte, die voor de rust enkele goede voorzetten verloren zag gaan, daar Ruud hoofdza kelijk stil stond. P. J. Stolk was in doel niet feilloos, maar redde ook vele malen heel goed. Het sluitstuk van het weekend ebde weg in een 51 overwinning voor Wieringen. Inmiddels was duidelijk, dat de terug keer met de „Voorwaarts" nauwelijks verantwoord te noemen was. Bij het officiële afscheid in Hotel „De Haan" (mooi suikerzakje) werd bekend gemaakt dat bussen waren besteld om met de dienst van 19.30 uur van Den Helder naar Texel terug te gaan. Dit verliep allemaal vlot en met een hoeraatje voor de Sportraad verlieten de jongelui de bus te Den Burg. Een stimu lans voor het bestuur, voor sport in deze sfeer! Totaal uitslag Wieringen-Texel: Voetbal jun. 32 20 Voetbal sen. 51 20 Dammen 48 02 Schaken 2Vs3V2 02 Biljarten 18—2 20 Gym meisjes 161,1163,7 02 dames 152,1160,3 02 jongens 136. 157,7 02 heren 111. 128,3 02 Bridge 20 Klaverjassen 20 Handbal adsp. 06 02 Handbal sen. 41 20 Volleybal dames 03 02 Volleybal heren 03 02 12—18 SPOEDEISENDE VERGADERING B. en W. hebben gisteravond de leden van de raad in een spoedeisende verga dering bijeen geroepen. Het enige agendapunt: Aankoop van grond met opstallen in de Prins Hendrik- polder ten behoeve van de aanleg van de zgn. Pontweg. De grond en de opstallen zijn het eigendom van de heer Jur. Beumkes. VANAF ZATERDAG WEER RONDVLUCHTEN BOVEN HET EILAND Vanaf zaterdag a.s. zal het weer moge lijk zijn het eiland vanuit de lucht te be wonderen. In samenwerking met de N.V. Nationale Luchtvaartschool te Den Haag heeft de N.V. Sinberg, Rotterdam, het plan om dagelijks rondvluchten boven het eiland te houden. Vanaf 's morgens tien uur tot zonsondergang kunnen lief hebbers zich melden bij Vliegveld Vlijt. Ook in Zeeland worden door deze firma vluchten gehouden. Zijn er liefhebbers, die verder willen zien dan alleen wat Texel biedt, dan is dit eveneens mogelijk. Wij stellen ons voor dat er buitenlanders zijn, die graag eens boven de nieuwe polders willen kij ken. Het is mogelijk vluchten te maken van een uur en in een uur valt er vanuit de lucht heel wat te bewonderen. BEJAARDEN DEN BURG NAAR POLDER E IERLAND Op donderdag 14 juli wordt voor de bejaarden van heel Texel een feestmid dag georganiseerd in polder Eierland. De bejaarden van Den Burg en omgeving kunnen zich opgeven bij de bestuursleden van de Bejaardensociëteit. De bejaarden uit de rusthuizen worden verzocht zich op te geven bij hun directrices. Opgave moet geschieden uiterlijk zaterdag 18 juni. a.s. Het (gratis) vervoer heeft plaats met autobussen, welke van een centraal punt vertrekken. Plaats en uur van vertrek worden nog nader bekend gemaakt. J. Wassenaar-Wilmink, Witte Kruislaan 18, Den Burg. VOETBALVERENIGING „VOLENDAM' NAAR OOSTEREND Jaarvergadering S.V. Oosterend Ruim half negen opent voorzitter G. Kuiper de vergadering en zegt, na zijn welkom, dat op het ogenblik de sport vereniging er financieel goed voor staat, maar de rest t.w. de sportieve medewer king van de leden, is bedroevend en als dit zo moet hebben bestuur en organisa toren niet veel moed en zin in de komen de drie feestdagen, welke gepland zijn. Secretaris S. Keijzer las vervolgens notulen en jaarverslag, waaruit bleek dat de bazar 1959 niet ten volle was ge slaagd, evenals de competitie '59-'60, die voor S.V. Oosterend nu niet bijzonder succesvol is geweest. Uit het verslag van de penningmeester, in zeer beknopte vorm, bleek dat er een oatig saldo van 857,45 was. De heren dankend voor hun verslag resumeert voorzitter een en ander, maar ziet de toe komst zwaar in i.v.m. het nieuwe veld. Het bestuur doet al het mogelijke om hier medewerking van de gemeente te verkrijgen. Hier blijken echter nogal ha ken en ogen te zijn. Verschillende mede delingen passeren de revue, speciaal de voetbalsport - jeugdtoernooi, terwijl het bestuur bijna zeker verwacht, dat de nieuwe competitie op het nieuwe terrein zal plaats vinden. De secretaris geeft toe lichting op de aanvrage voor Koninklijke erkenning, welke nu verwacht kan wor den en de voorzitter vraagt de aanwezi gen ook in de toekomst aan de toto te blijven deelnemen, daar dit een goede ondersteuning van de kas blijkt te zijn. Wat betreft de viering van het 25-jarig bestaan, heeft men al verschillende vast omlijnde plannen. Op 25 juni zal er een revue zijn voor leden en oud-leden. Op 22 juli hoopt men, met medewerking van een drumband, het drie-dagen-feest te openen, waarop de eerste avond een teenagersbal gehouden zal worden met een „echte" band. 23 juli 's middags zal er een ballonnenwedstrijd zijn voor kin deren tot 12 jr.; deze is gratis, 's Avonds weer bal. 24 Juli 's middags is er een jubileumwedstrijd en zal men twee be kende clubs zien voetballen. Hiervoor is Volendam uitgenodigd en inmiddels is met deze club overeenstemming bereikt en zal zij komen voetballen. De tegen stander blijft nog een verrassing. Bij deze wedstrijd zal tevens de officiële opening van het veld plaats vinden. Er is ook om medewerking van VIOS en de gym verzocht op zaterdag, terwijl er nog vele attracties op deze drie dagen aanwezig zullen zijn, zoals zweefmolen etc., ijs, bier, patates, enfin, van alles en ook 's zondagsavonds bal. Dus 3 dagen van zeer grote activiteiten en hopelijk met een goed batig saldo, zodat bij de bouw van een kleedlokaal de soprtver- eniging de grootste initiatiefnemer zal blijven. Bij de nu volgende bestuursver kiezing is de uitslag als volgt: voorzitter G. Kuiper, secretaris S. Keijzer, penning meester L. v. Kooten, M. Mosk en A. Kalis. De verkiezing elftalcommissie wordt aangehouden tot de competitiever gadering in september. Toto-donateurs zullen in de toekomst 3,per half jaar gaan betalen, zoals men volgens bondsvoorschrift moet doen. Als slot de zeer geanimeerde rond vraag. Er zijn vele en ook goede sugges ties omtrent het in orde maken van het terrein voor de feestdagen en niet te vergeten het zeer belangrijke kleedlokaal dat er moet komen. Voorzitter dankt tot slot het scheidende bestuurslid, de heer P. Roozendaal en de elftalcommissie voor het vele werk aan de sportvereniging ge geven. Voorzitter mocht in het begin der avond een en ander donker hebben in gezien, nu zag hij weer een lichtpuntje en hij hoopte en verwachtte, dat met een sportieve geest de komende competitie weer succesvol voor S.V. Oosterend mag zijn. De aanwezigen dankend voor hun belangstelling, sloot hij deze vergadering. Zend vroegtijdig Uw advertenties inl TEXELAABTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Foekh.) en onder nr. 0,20 meer. Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming, Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. Den Burg 421 of 380 Wij passen en leveren af bij U thuis en komen elke week op Texel. Model kleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr., tel. 3615, Alkmaar Te koop Solex of ruilen voor nette damesfiets, te vens te koop kinderzitje, liefst na 6 uur. Burgwal 35 Puik beste aardappelen geen blauw. P. Beers, Mo lenstraat tel. 613 Te koop motor Puch 150 cc en bromfiets NSU. B 150, Tel. 565 Te koop dames schoenen mt 41, zg.an f 10,—. Hoekstraat 26 Oos terend Te koop jonge slachthanen. Jn. de Ridder E 60b Te kooa 4-jarige stamboek merrie Gronings type. M. Boon Dz., Hoeve Klein Zeeland, 't Noorden O 148 Met dank aan God er. grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Fijtje We noemen haar Femmy. P. A. van der Vis M. P. L. van der Vis— Bremer Pia en Louis Vliestraat 4, Oosterend Texel, 13 juni 1960 Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Catharina Wilhelmina J. C. Janssen—van Esch D. Janssen Gerrit Adriaan Eierland E 21, Texel II juni I960 Enige kennisgeving voor Texel Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van Eveline Sandra dochter van N. Keijser—Lap en D. Keijser Karei Doormanlaan 18 Utrecht, 11 juni 1960 Frans Groot Kormelink en Atty Reij hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats heb ber. op maandag 4 juli a.s. om 10 uur inde parochie kerk van de H Callixtus te Groenlo. Marhulzenpad 6, Groenlo Weststraat 10, Den Burg Gelegenheid tot feliciteren op 19 juni a s. in Den Burg Weststraat 10 van 16 tot 18 uur en 4 juli in Hotel de Moriaan Groenlo van 13 30 - 14 30 uur Toek. [adres: Flalgebouw Borculoseweg, Groenlo Heden overleed tot on ze diepe droefheid, in het ziekenhuis te Saffi (nabij Casablanca), ge heel onverwachts, onze lieve zoon, broer zwager en oom de heer Anton Lap, in de leeftijd van 30 jaar Utrecht, P. Lap K. Lap-Kraus Rotterdam, C. Lap M Lap-Mommers en kinderen Utrecht, N. v.d. Kraak-Lap W. v. d. Kraak en kind Harmeien, P. Lap A. S Lap-Logge en kind s s. Lawak, G. Lap Utrecht, Jan A C. Lap Arie C Lap Utrecht, 7 juni 1960 Surinamestraat 14 In verband met vele vervoersproblemen zal de datum der begrafe nis u nader worden bekend gemaakt. Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man en onze zorg zame vader, behuwd-en grootvader, de heer Willem Hendrik Lap Oud-gezagvoerder Java China Japan Lijn Ridder in de Orde van Oranje Nassau oud 81 jaar. Den Burg H. E. Lap- Dijt 8ennekom A. W. J. Lap G G. Lap—Rehorst Willy en Gerda Emely Den Burg, lulianastr. 1 Texel, 12 juni 1960 De begrafenis zal plaats hebben heden 15 juni te Den Hoorn vanuit de Ned. Herv. kerk aldaar Aanvang rouwdienst 2 uur. Vertrek autobus voor belangstellenden te 1,15 uur vanaf de Groene- plaats te Den Burg. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde broeder, zwa ger en oom, de heer Willem Hendrik Lap echtgenoot van mevr. H. E. Lap—Dijt in de ouderdom van 81 jaar. IJ. Lap N. Lap—Bruin P. W. Lap A. Lap Azn. Sr. G. Lap— Kok neven en nichten Den Hoorn, Texel 12 juni 1960 Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze beste zwager en oom, de heer Willem Hendrik Lap echtgenoot van mevr. H. E Lap—Dijt in de ouderdom van 81 jaar. Texel J Drijver G. Drijver—Dijt Haarlem M. D Dijt G Dijt-von Egerhèzy Rheden J. v. d. Heijden M. v. d. Heijden-Dijt Texel H. C. Dijt G. P. Dijt—Dijksen 'sGravenhage E. Dijt J. H. Dijt—Fockens Texel E. Dijt neven en nichten Den Burg, Texel 12 juni 1960 Het personeel de N.V. TESO geeft U hierbij met eerbied kennis van het overlijden van de heer W. H. Lap oud presidentcunmmis- saris der N.V Het Plaatselijk bestuur van de KN.Z.HR.M. geeft hierbij kennis van het overlijden van haar vroegere voorzitter de heer W. H. Lap Zijn arbeid strekkeons tot voorbeeld. Raad van Commissaris sen en Directie van NV TESO geven U hierbij met eerbied kennis van het overlijden van de heer W. H. Lap oud president commis saris der N.V. Aan allen die van hun be langstelling getuigden bij ons huwelijk, betuigen wij onze hartelijke dank. G Smidt G. Smidt-de Jong Aan allen die bij onsl2'/2 jarig huwelijk hun belangd stelling hebben getoond, betuigen wij onze hartelijke dank. A. Zielman, M. Zielman-Pen De Laagte, Oudeschild Hartelijk dank voor de gro te belangstelling welke wij 19 mei mochten ontvangen Joh. J. Roeper J. Roeper-v. d. Oord Texel, 19 juni 1960 Kogerstraat 22, Den Burg U belt, wij komen R. Kooiman, Den Burg Telefoon 630 GEVRAAGD iemand voor de in de Koog BAKKERIJ DE HOOP GEVRAAGD administratieve kracht (m. of vr.) Goed kunnende typen Br. ond no 102 bur. T.C. woensdagmiddag gesloten Vanwege de geboorte van onze dochter gaat de woensdagmiddag en vrij dagavond niet door. Mevr. Janssen-van Esch voon pc Vergeet niet op tijd uw op uw briefpapier te vermelden I De netste oplossing is een Het wordt gaarne voor u verzorgd door LANGEVELD DE ROOIJ N.V. Bel dan Oen Burg 58 Autobedrijf A. Kievit MAAK ER EEN VAN I Alle materiaal bij

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2