Nieuws van de diepploegproeven de staatsschuur Nieuwe Pockets Bankbiljetten van f 50,- en f 1000,- NUTSSPAARBANK Gezondheid en genezing ixxyi de duld. hulp voor de morgen- en middaguren Te koop droomtrico model 1945 Het is nog maar kort geleden, dat we U iets vertelden van de gewassen op de diepploegproeven. We hebben er behoefte aan U opnieuw het een en ander mee te delen. Na de vorige mededeling heeft zich de gunstige ontwikkeling voortgezet. Het was nl. zo, dat we op dat moment nog niet verder durfden gaan dan tot de con statering, dat de gewassen op het gediep- ploegde gedeelte er even goed voor ston den als op het onbehandelde deel van de percelen. Mogelijk heeft deze of gene bij deze mededeling gedacht, dat er dan toch nog maar weinig bereikt was. Het lijkt ons daarom nodig U te vertellen, dat na een bewerking als deze percelen vorige zomer ondergingen het eerste jaar nooit een volle opbrengst wordt verkregen. Deze week werden de proeven bezocht door de heer Van Damme, de man, die dit werk heeft uitgevoerd en enkele heren van de Domeinen uit de Wieringermeer. Zij verzekerden ons nog eens, dat meest al het eerste jaar geen hogere opbrengst dan 75°/o van het normale wordt behaald en spraken dan ook hun verwondering uit over de goede stand van de gewassen op onze gediepploegde percelen. Dat van een goede stand kan worden gesproken zal iedereen, die de proeven bezoekt moeten onderschrijven. Een kort overzicht van deze percelen maakt U dit duidelijk. Op het perceel van de heer S. C. Keij- ser aan de Postweg staat de haver op het gediepploegde gedeelte op dit ogenblik aanmerkelijk veel beter dan op het ge deelte, dat een normale behandeling kreeg. Het is een lust dit gewas te zien. Opvallend is de buitengewoon goede ste vigheid van de haver, die het gewas een „rietachtig" karakter geeft. Het gedeelte dat geploegd werd tot plm. 1 mtr. diep heeft eveneens een betere stand dan het normale" gedeelte, terwijl ook het enke le woelen enige verbetering heeft gege ven. Geen van deze objecten komt echter toe aan de stand van het gediepploegde deel. Op het perceel van de heer Jac. Dros, „Propagatie" heeft de zomergerst op het gediepploegde deel een zeer goede stand. We kunnen echter nog niet zeggen, dat deze beter is dan op het normaal ge ploegde deel. Wel maakt het gewas een gezonder indruk en ook op het bedrijf van Dros krijg je de indruk, dat de gerst op de gediepploegde grond steviger Het ploegen tot 1 mtr. heeft hier geen verbetering gegeven en ook het enkele woelen laat geen verbetering zien De haver op het bedrijf van Dros staat op de diep bewerkte grond duidelijk be ter dan op de andere objecten. Opvallend BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 17 tot en met 23 juni 1960 Geboren: Carola, dv. Ruurd de Bruin en Mina Barhorst; Dirk Jacob, zv. Jacob C. Janssen en Johanna van Maldegem; Jacqueline Maria Louise, dv Tijs van Heerwaarden en Elisabeth Witte. Ondertrouwd: Jan Pieter Kok en Jo hanna Nooij; Johannes C. van Wijk en Neeltje Drijver. Overleden; Wilhelmina Cornelia van Maldegem, oud 68 jaar, echtgen. v. P. L. Kikkert; Jacob Keijser, oud 56 jaar, echt- gen. van A. H. Langeveld, Jan Aris Eel- man, oud 56 jaar, echtgen. van Johanna M. van Poppel. GESLAAGD Het MULO-dlploma A werd deze week behaald door de dames G. J. Grisnigt en A. Breeuwer, Den Burg, en A. J. Smale, 't Noorden; van de heren slaagden J. Koorn, Den Burg, Fr. Plantinga, Den Burg, J. Bakker, De Cocksdorp en W. J. Dernison, Den Burg. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Oosterend en De Cocksdorp: DOKTER SIEBINGA (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Dierenartsen: H. DE BOER PUROt RECTIFICATIE In ons vorig nummer werd een be richtje geplaatst 2 x 1 en 2 x 2. Hiermee is een abuis gemaakt. Ook de heer Jan Kooger, Oudeschild, behaalde twee eer ste prijzen en wel bij de nieuwelingen. STICHTING KLEUTERSCHOOL DE COCKSDORP-EIERLAND Dinsdagavond werd de eerste ouder avond gehouden van de onlangs opge richte kleuterschool in De Cocksdorp. De belangstelling van de zijde der ouders was groot. De voorzitter, de heer G Monen, gaf een uiteenzetting over de werkzaamheden van genoemde stichting. De dorpscommissie heeft hier stimule rend gewerkt. Tot leidster is benoemd (er waren zes sollicitanten) mej. J. J. de Visser uit Alphen aan de Rijn.. Het bestuur werd als volgt gekozen: de heer G. Monen, voorzitter, de heer A. van Hoorn, secretaris; mevr. Kikkert- Neuteboom en de heren J. J. Westdorp en M. de Graaf. Met ingang van 1 september a.s. zal de school in gebruik worden genomen. Een lokaal van de o.l. school zal hiervoor worden verbouwd. Ook werd deze avond een oudercommissie gekozen, bestaande uit: dokter Siebenga, mevr. Daalder- Huizinga en mevr. Witte-Blom. Het schoolgeld voor het eerste kind bedraagt ƒ20,en voor het tweede kind ƒ10,Ook kan men zich als donateur laten inschrijven. Tijdens de gehouden vergadering hebben vele ouders dit ge daan. Het was een goede start van deze jonge stichting en gezien de opgave van de kinderen, zal ook deze kleuterschool in een behoefte voorzien. is, dat het gewas vooral veel regelmati ger is. Zoals wij de vorige keer al vertel den is dit mede een gevolg van het feit, dat op de normaal bewerkte grond het gewas plaatselijk lijdt van het haver- aaltje. Bij de heer Rutten missen wij een goede vergelijking. De heer Rutten is echter van mening, dat zonder deze diep tewerking bij een zo late zaaidatum als hier het geval was nimmer zo'n goed gewas zou zijn verkregen. De gerst staat er inderdaad, ondanks de zeer late zaai datum en de buitengewoon slechte staat, waarin dit perceel de afgelopen winter en voorjaar verkeerde goed voor. De ont wikkeling van de bieten op de diep ge ploegde grond is zeer goed. Hoewel de bieten pas op 3 mei werden gezaaid, be gint het gewas zich al te sluiten. Ook op het bedrijf van de heer C. Vla ming, „Utopia", missen we een directe vergelijking. Als we de stand van de bieten op het gediepploegde perceel be kijken, kunnen we echter wel vaststellen, dat de heer Vlaming op zijn bedrijf nog nooit eerder een perceel bieten heeft ge had, dat zich zo gunstig ontwikkelde. Met een minimum aan verplegingswerk is hier een gewas bieten op de been geko men, dat er zijn mag. Samenvattende mogen we dus zeggen, dat er alle reden is om de mogelijkheden, die het diepploegen biedt hoopvol te be kijken. C. v. Gr. DIEFSTAL SPOEDIG OPGEHELDERD Dinsdagavond werd de hulp van de politie ingeroepen voor een diefstal in de R.-K. Jeugdherberg „Eyerkoog". Een Hollands meisje miste in het begin van de avond 10,Toen zij later weer haar tas inspecteerde, was er een briefje van vijfentwintig gulden verdwenen en het tien gulden-biljet weer terug ge bracht. Deze dame sliep op een kamer met twee Duitse medetreksters. De politie verscheen nog laat op het appèl, maar was ook weer spoedig ver dwenen. Aanvankelijk had de „sterke arm" gedacht: dat vinden wij vanavond toch niet (vijftig personen bevonden zich in het gebouw), maar na verloop van een half uur was de dader bekend en het geld terug. Een 17-jarige Duitse had geen geld voor haar terugtocht en was tot diefstal over gegaan. Zij zal in haar woonplaats voor dit feit worden berecht. INGEKOMEN PERSONEN Cornelis Th. Dappers, van Den Helder, Buitenhaven 5 naar H 131, Adriana M. Munters, van Willemstad C 79, naar Den Burg, Groeneplaats 14. VERTROKKEN PERSONEN Gernt Smit (en gezin) van Beatrixlaan 26, Den Burg, naar Almelo, P. C. Bouten- straat 171; Albertus Reumerman (en gezin) van Oudeschild, Het Buurtje 2 naar Alphen aan de Rijn, Hoorn 272; FuLps Koopman (en gezin) van Vliestraat 11, Oosterend, naar Wormerveer, Mark straat 153. VOORLICHTINGSAVONDEN P.T.T. Geen toegang zonder uitnodiging Dinsdag- en woensdagavond wordt de voorlichting verzorgd voor de overscha keling op de geautomatiseerde telefoon. Vrijdag 1 juli wordt het nieuwe bedrijf van de PTT in werking gesteld. Rond 100 uur is het dan mogelijk, dat U een ogenblik verbroken bent. Tijdens de voorlichtingsavonden, die een enorme belangstelling ten deel vallen (zonder kaart heeft U beslist geen toe gang) zullen de abonnees worden geïn strueerd hoe de telefoon te gebruiken. Hoe moet men nu voortaan De Cocks dorp telefonisch bereiken? Deze vraag kunt U stellen, en vele andere. Onderstaande kengetallen zijn binnen kort van groot belang: Den Burg 02220 De Cocksdorp 02222 Eierland 02225 Den Hoorn 02226 De Koog 02228 Oosterend 02223 WOENSDAG 29 JUNI A.S. GEEN CONSULTATIEBUREAU Men deelt ons mede, dat er wegens vakantie woensdag 29 juni a.s. GEEN consultatiebureau wordt gehouden. S.V.O.-NIEUWS Adspirantendag wegens omstandig heden uitgesteld tot zaterdag 2 juli, te Oosterend. Programma. 13.00 uur De Koog a-SVO a 13.30 uur Texel a-Tex. Boys a 14.00 uur SVC a-ZDH a 14.30 uur SVO b-Tex. Boys b 15.00 uur Texel b 15.30 uur Winnaarsronde a-elftallen 16.30 uur Finale a. 17.00 uur Wmnaarsronde b 17.30 uur Finale b. Bij een eventueel gelijkspel nemen vijf willekeurige spelers strafschoppen. Be slissingen van de scheidsrechters zijn bin dend. Bij 15 minuten te laat opkomen van een elftal wordt de wedstrijd als ver loren beschouwd. Vanmiddag wordt het veld klaarge maakt voor het HST-toernooi. Willen de leden om 14.00 uur aanwezig zijn. Dan kunnen ze de helpende hand nog even bieden. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 Van DenHelder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.30 10.10 16.00 18.25 VanDenHelder: 8.55 11.35 17.15 19.30 Met het m.s. „Koningin Wilhelmina" worden, voor zover weers- en bijzondere omstandigheden dit toelaten, de volgen de diensten gevaren: Op werkdagen: Van Texel: 7.00 9.30 17.00 Van Den Helder: 8.15 11.00 18.15 Op zon- en alg. erk. feestdagen: Van Texel: 9.00 11.45 17.00 Van Den Helder: 10.30 13.00 18.30 OVERDENKING: OP EEN ONBEWAAKTE OVERWEG GEGREPEN Tussen Den Burg en De Koog is het nog niet voorgekomen, dat de heer en mevrouw X op de onbewaakte overweg door een passerende trein werden ge grepen, meegesleurd enz. Er rijdt geen trein op het gehele eiland, er zijn dus ook geen onbewaakte overwegen, hoogstens onbewaakte kruisingen, waarop zich iets soortgelijks zou kunnen voordoen en dat gaat gelukkig nog steeds vrij goed. Daarom, als we een opschrift lezen als hierboven, denken we meteen aan de overkant, ver van eigen huis. Toch hebben we onbewaakte overwe gen bij huis, verscheidene. Ons pad is niet het enige op de wereld, de weg, die wij denken te gaan, wordt nogal eens door een van een ander gekruist of door kruist. Mogelijkheden van botsing zijn er bijzonder veel, ook mogelijkheden om overreden te worden, meegesleurd door een trein, nl. door een krachtige, on weerstaanbare stroom in het leven, door het gewelddadig optreden van een ster kere, een mens, een massa mensen, of door het naderen van de Mensenmoorder. Men noemde vroeger de tram in het Gooi de Gooise moordenaar, omdat er zovelen door verongelukten. De moordenaar der mensheid van den beginne, de Satan en Antichrist, rijdt er ook talloze slacht offers onder. Het is ongelukkig, tragisch en vaak dom, dat een mens op een onbewaakte overweg omkomt. Soms kijkt hij niet ge noeg uit, omdat zijn gedachten er niet bij zijn, omdat het tot dan altijd automatisch goed ging, omdat hij zware zorgen heeft of bijzonder in de wolken is. Soms hangt er een verraderlijke mist of is anderzins het uitzicht belemmerd. Ook wel vergist hij zich in zijn berekening en beoorde ling van de situatie, is hij roekeloos en achteloos op de seinen, faalt zijn voertuig. En dit komt allemaal ook in overdrach telijke, geestelijke zin voor, verrassend toepasselijk op de geestelijke overwegen des levens. Men kan niet alle onbewaakte over wegen vermijden, wel zoveel mogelijk over bewaakte gaan, wel zoveel mogelijk zichzelf bewaken. Zoveel mogelijk is he laas niet almachig. Er davert en dendert zo vaak zoveel op ons af en aan ons voorbij; er zijn al zovelen aangereden, zo niet overreden. We letten niet altijd op, kunnen niet al tijd goed opletten, worden soms duizelig, doof of zelfs panisch van het verkeer, van de mallemolen. God wil ons bewaken, Jezus Christus, Zijn Geest wil ons veilig en ook ongezien leiden en op gevaar tijdig attent maken. Maar eenmaal worden we allen neer- gemaaid, omdat het leven ergens eindi gen moet. Daarom gaat het niet zozeer er om, of we veilig en ongedeerd door het leven komen over alle overwegen, maar of we veilig in de eeuwigheid ko men, waar geen zonde meer benauwt. Jezus, de Christus, is gekomen als de Rots in de branding, de rots, waarop een eeuwig huis kan gebouwd. Vaste rots van mijn behoud, als de zonde mij benauwt, laat mij steunen op uw trouw, laat mij rusten in uw scha uw, waar het bloed, door U gestort, mij de bron des levens wordt. Waa. ANDER NUMMER De koren van de heer Visser hebben niet hetzelfde verplichte nummer gezon gen op het zondag gehouden zangcon cours te Schoorl. Het dameskoor van Den Burg heeft als verplicht nummer gezon gen Kyrieleison van J. de Kerle. TEXELSE BOYS-NIEUWS Zondag neemt ons 2de elftal deel aan het HST-toernooi te Oosterend. Hiervoor moeten zij om 13.15 uur spelen tegen Oosterend, waarna om 15.30 uur de ver liezersronde en om 16.45 uur de finale wordt gespeeld. Succes Boys. De junioren gaan zondag naar De Cocksdorp 2 op bezoek. Deze wedstrijd wordt 's avonds of 's middags gespeeld. Zie hiervoor in het kastje. FILMNIEUWS: Zaterdag- en zondagmiddag: „DUIVELS VAN DE WEG" Een zeer toepasselijke titel, want van daag wordt de jaarlijkse TT te Assen ge houden. Daar zullen de motoren worden beproefd. Wij weten niet of de exploi- tante van de bios er rekening mee heeft gehouden met de keuze van de film, maar ook op de rolprent in Texels Bioscoop Theater zien wij races. Het mogen dan geen tweewielers zijn die door de bocht vliegen. Het is een spannend verhaal van meisjes, mannen en motoren. Fantastische opnamen van een autorace van Canada naar Mexico. De één was een stijfkop de ander een heethoofd en het meisje dat tussen deze twee instondroekeloos. Zondag- en maandagavond: „IIEIMWEH De „tophit" oftewel „schlager" van Freddy „Heimweh", speelt een belang rijke rol in de film, die dit weekend v/ordt vertoond Als Renate Burg speelt de charmante Sabine Bethmann de tra gische rol van het meisje, dat zich door haar geliefde in de steek gelaten waant. Bijna neemt haar leven een droeve wen ding, maar sympathieke kloosterlingen en koorknapen brengen de keer ten goede teweeg. De goede oude Paul Hörbiger taat garant voor het uitbeelden van een vaderlijke abtfiguur. Bijzondere vond sten komen in de film niet voor. Het is een gedegen variant op een aloud gege ven, in fraaie kleuren verfilmd. Nederlands nieuws O.a.: Bij het verscheiden van Evert Vermeer; Prinses Beatrix en Prins Albert op M-dag-U in Utrecht; Zweven boven Veluwezoom; Mode op hoog niveau; Autorace in Zandvoort. Wereldnieuws O.a.: Chroestsjef ontvangt een Cu baanse Delegatie; Een vreemd stadje in Mexico; De 14e verjaardag van de Ita liaanse Republiek; Planten kweken zon der aarde; De le wedstrijd in het nieuwe Sportpaleis van Rome; Tentoonstelling in Boedapest. AGENDA STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 25 juni Den Burg, Wezentuin, Texels Jeugd mu siceert o.l.v. Jn. Visser. Oosterend, jubileum-feestavond sport vereniging Oosterend. Zondag 26 juni De Waal, 10.30 uur Start gezelligheidsrit paardensportvereniging Texel. Maandag 27 juni Den Burg, 8.15 uur, De Graaf, ledenver gadering sportver. Texel. Dinsdag 28 juni Den Burg, „De Oranjeboom", Voorlich tingsavond telefoondienst. Woensdag 29 juni De Cocksdorp, 20 uur Strijd om de man en de vrouw. Den Burg, ,,De Oranjeboom", Voorlich tingsavond telefoondienst. Donderdag 30 juni Den Burg, Taptoe Kon. Texels Fanfare korps m.m.v. de drumbands. Zaterdag 2 juli Den Burg, Troephuis St. Jeroen Holle- wal, 15.30 uur Hobbyruilbeurs. Oosterend, 7 uur, Demonstratie gymna stiekvereniging Oosterend. TKXELAABTJES Te huur aan het Noordvlak stoelen, tenten, spanzeilen strandhuisjes. G. Kooiman- Klein paal 12 Te koop nieuwe japanse prisma kijker 6x35 met paraattas J. Dooren, Gasthuisstr. 6 Prima boerenkoolplan- ten te koop. H. J. Schraag Harkebuurt O 24 0'end Strandpaviljoen pracht uit zicht op zee, voor Texelaars en gasten bij G. Kooiman- Klein Noordvlak Te k. prima motorrijwiel N.S.U. 98 cc voor de spotprijs van f 50,—. Na 1 uur, onder zoek toegestaan. A. Hui- zinga, Warmoesstr. 72 Te koop 3-3 bl. weners en een 2-pits gaskomfoor. H, A Witte, Everstekoog K 73 2 aardige poesjes, die het liefst Felix eten, zoe ken een lief tehuis. Emma- laan 10, Den Burg 2 snoezige speelse poesjes, dol op Felix, zoeken een gezellig tehuis. Loodssingel 12, Oudeschild Strand huisjes, tenten, ligstoelen aan het Hoornder strand bij C. Kooiman Te koop Fiat 500. Hollewal 114 Verloren een overall in de Smitsweg Eierland. Adres J. v. Benthum, Postweg E 82, Eierland Te koop 3 jonge konijnen, witte we ners. J. Pranger, Dennen Te koop aangeb. 15 z. g.a.n. gaasbakken. Brink 12 De Koog tel. 369 Nog gelegenheid voor orgelles Z.E. 118 's-Hertogenbos- weg. Grote sortering hard board, zaohtboard, tegel board, asbostboard, con currerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wiihel- minalaan 17, tel. 256 Knutselaars! Hout, board, triplex enz. enz. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelmina- laan 17, tel. 256 Voor klassekleding en aparte dessins. Model kleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Grote sortering nieuw hout, tegen concurrerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 256 Zeepieren te koop bij J. Kok, 't Witte Huisje (t.o. vissteiger) 't Horntje Natural golflichtplaten. Asbest golfplaten, grote sortering, concurrerende prijzen. A. v.d. Vis en Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 256 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave V.T.B.. Den Burg, tel. 85 Nieuwe gegalvaniseerde golfplaten, lang 2,14 m., breed 0,68 m., per stuk ƒ6,A. v.d. Vis Zoon, Wilh.laan 17, tel. 256 Deurw Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, in' asso, kosteloos advies in pachtzaken). Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn, Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika. Canada enz. Voor direct gevraagd SPORTNIEUWS S.V.C. Morgen speelt het tweede een oefen wedstrijd tegen het junioren-elftal van Tex. Boys, aanvang half drie op ons ter rein. Mocht het strandweer zijn, dan wordt 's avonds om 7 uur gespeeld. Zondag 3 juli de voorronde om de SVC-beker. Nader bericht hierover volgt in de krant van woensdag a.s. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Bediening H. Doop Maandcollecte kerkvoogdij De Waal geen opgaaf ontvangen. Den Hoorn 10 uur Ds. Wolfensberger De Koog 19.30 uur Ds. Wolfensberger Oosterend 10 uur Eerw. heer Veldhuis Oudeschild 11 uur Ds. Van Reijendam GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19.30 uur Cand. P. N. Kruijswijk, Amsterdam Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Ds. R. Koolstra van Rotterdam DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. van Bilderbeek Oosterend 19 30 uur Ds. Van Bilderbeek Hiermede betuig ik mijn oprechte dank voor de vele blijken van belangstelling mij betoond bij het over lijden en de teraardebestel ling van mijn lieve man Jacob ie Noble In het bijzonder dank ik Ds. de Lange voor de steun en de troostwoorden tot ons gesproken, de dragers en kieedoplegsters en allen die de overledene de laat ste eer hebben bewezen. J. A. le Noble— v. d. Slikke Texel, Den Hoorn 25 juni 1960 Hotel „De Lindeboom- Texel" Kees van Wijk en Nel Drijver hebben het genoegen u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op vrijdag 8 juli 1960 om 11.30 uur ten gemeente huize te Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestiging in de Doopsgezinde Kerk te Den Hoorn door de Wel eerwaarde heer Ds. H. van Bildtrbeek om 12,15 uur. Tulpencroftlaan 46, Heiloo Den Hoorn 63, Texel Gelegenheid tot feliciteren te Den Hoorn 63 van 15 tot 16,30 uur. Toekomstig adres: Schipbeekstraat 19 III Amsterdam-Zd. Heden overleed plot seling onze beste man en broeder Jan Aris Eelman echtgen. van Johanna Maria van Poppel in de ouderdom van 56 jaar. Namens de familie Johanna M. Eelman- van Poppel Gasthuisstraat 7 Den Burg, Texel 21 juni 1960. De begrafenis zal plaats vinden heden 25 juni op de Herv. begraaf plaats Den Burg. TE KOOP staande aan De Koog 80 kb m. inhoud. J. A. Barhorst, aannemer Den Burg tel. 181 1 gecomb. hooimachine 1 vorkjesschudder 1 Tispel hooischudder DROS' SMEDERIJ Tel. Eierland 229 Leuke theebladen f 2,95 bij J P. STAM Zend vroegtijdig Uw advertenties in! Kies nu KERSEBLOESEM su perfijn, een compliment aan uw charme! Strapless tc dragen! Strepje 2.8S, panty v.a. 1.85, slipje met kant v.a. 2.10 TEXTIELHUIS ZEGEL PRISMA'S a 1,25 David Howarlh Het Epos van D-Day Aurd von Jiichen De werkelijkheid in Sovjet Rusland A. Rutgers Vogels in huis en hun verzorging Ursula Curtiss De glimlachende moordenaar P G Wodehouse Geld zat I Y. Bergier - P. de Labil Uitvindingen van morgen Tjonne de Vries Tekenen en schilderen als liefhebberij PRISMA JUNIORES a 1,25 Hugh Walters Ruimtevaarder nummer één jongens 12—16 jr M. Saville De jacht op de Talisman jongens en meisjes 10—14 jaar W. Mayne De onderaardse pang jongens en meisjes 8—12 jaar ZWARTE BEERTJES 1,50 Bantzinger Vrouwen Literair akkoord Peter Cheyney Bij mij verveel je je niet Idem De duistere straat Havank D- schaduw is terug Nog veel meer pockets bij LANGEVELD DE ROOIJ N.V. welke ingaande 16 juli 1960 ONGELDIG zullen zijn kunt u voor die datum nog inleveren bij de NUTSSPAARBANK. Door regelmatig uw spaargelden op een spaarbankboekje in te leggen voorkomt u niet alleen het risico van verlies door ongeldig verklaring, maar bovendien ontvangt u rente vanaf de dag na storting. Binnenburg 9, Den Burg Texel

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2