m VRUCHTENKOEKJES 59 Albert Heiin V 8f. LIMONADESIROOP .—ir»:1, j Aardbeienjam k? 78 j REPEN U REIST Keetmeisje in Europoort voor «B» Heerlijk frisse tractatie! Gelderse ham. 100 gram 59 Prima slaolie grote fles 89 maakt u het leven goedkoper! j Appelstroop BEKER 49 Grote ontbijtkoek 39 I I Boterhamkorrels 39 Fijne SnijworsUs? 38 j nieuwe oogst j U proeft de verse vruchten! Grote Butterscotch bereid met slagroom en koffie Alleen deze week per zakje 150 gram van 49 voor KWALITEITSGARANTIE Wanneer u een bij AH gekocht artikel niet élke cent waard acht die u er voor betaalde dan wordt u door Albert Heijn het volle bedrag vergoed. S ZAK 250 GRAM J O f k I Het zomerprogramma is op karton op groot formaat in druk verschenen. Deze zijn bestemd om in de bedrijven te wor den opgehangen. Wij willen de leden ver zoeken die gelegenheid hebben om ten gerieve van hun gasten en klanten een programma op te hangen een exemplaar gratis af te halen bij de V.V.V, Op het ogenblik ontbreekt ons de tijd de programma's rond te brengen; door de grootte laten ze zich bovendien niet over de post versturen Gaarne dus even Uw medewerking, opdat de zomergasten kunnen nagaan wat er op Texel aan recreatie te beleven valt. Nogmaals: het eerste exemplaar is gra tis: volgende exemplaren kosten 0,50 ter bestrijding van de hoge drukkosten. Zomerprogramma's zijn ook gestencild verkrijgbaar voor ƒ0,10 bij de V.V.V.- bureaux. Vorige week is er in Den Burg ver gaderd over de uniforme toeristische be wegwijzering. De zaken zijn thans zover gevorderd, dat begonnen kan worden met een nadere opzet van de uitvoering, en het opstellen van de financieringsrege ling. Voor een uitvoeriger verslag van de vergadering verwijzen wij naar een ar tikel elders in dit blad. Meegedeeld kan worden, dat leden, die bij de bewegwijzering belang hebben, y-v#* binnenkort een circulaire van de Yi V.V.V. kunnen verwachten Vw-/ waarop ze hun wensen kenbaar kunnen maken. V.V.V.-Texel. rustiger en prettiger als u voor uw bootovertocht of treinreis vooraf plaatsbewijzen haalt bij de V.V.V. HET WITTE KRUIS STELT ZONDAGDIENST IN Met ingang van 2 juli wordt ook voor onze wijkverpleegsters een z.g. Zondag- dienst ingesteld, teneinde een betere weekend-regeling voor deze zusters te garanderen. Direct ingaande zijn onze magazijnen voor uitleenartikelen alleen op werk dagen geopend van: Den Burg van 13-14 uur en van 18-19 uur Oosterend van 16-19 uur. Alleen voor spoedgevallen wordt ook op zon- en feestdagen hierop een uitzondering gemaakt. Onze leden worden beleefd doch drin gend verzocht hiermede rekening te houden, aangezien het tot nog toe al te vaak voorkomt, dat onze zusters tot 's avonds laat hiermede onnodig lastig wor den gevallen. Derhalve behoudens spoedgevallen des avonds na zeven uur uit deze ma gazijnen geen artikelen meer verkrijbaar. Hieraan wordt streng de hand gehouden. Aangezien het eveneens herhaaldelijk voorkomt, dat onze zusters 's avonds laat telefonisch om informaties welke zon der enig bezwaar tot de volgende dag kunnen worden uitgesteld worden op gebeld (spoedgevallen maken ook hierop weer een uitzondering), wordt langs deze weg tot onze leden een dringend verzoek gericht onze zusters met dergelijke in formaties noch telefonisch noch monde ling 's avonds na acht uur meer lastig te vallen. Een en ander om te voorkomen, dat deze zusters, na dikwijls een ver moeiende dagtaak, des avonds laat voor dergelijke informaties uit haar bed ge beld worden. NAAR ZANGERSFEEST De Stem des Volks heeft zondag deel genomen aan een zangersfeest te Den Helder. Dit op uitnodiging van de arbei derszangvereniging „Kunst aan het Volk" te Den Helder. 's Morgens werden de zangers ontvan gen door het college van B. en W. in de aula van het Lyceum. Na do middag heb ben de koren hur. stemmen laten horen .n het openluchttheater ,,De Paddestoel". De zangers hebben een prettige dag gehad. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 27 juni 1960: 2 paarden 8001000; 13 biggen 3040; 2 pinken 400475; 26 schapen 8095; 1100 lammeren 4067. Handel vlot. HERVORMD CENTRUM EN PENSION „HET CENTRUM" TE OOSTEREND OFFICIËEL IN GEBRUIK GENOMEN Zaterdagavond j.l. moesten nog vele stoelen aangedragen worden om alle ge nodigden een plaats te verschaffen bij de feestelijke opening van pension „Het Centrum". Namens de commissie Her vormd Centrum sprak de heer C. de Jong en verwelkomde al de Herv. verenigin gen en in het bijzonder ds. Beerdhuis, ds. Soesan en de heer Fortgens, directeur V.V.V., terwijl spreker het jammer vond, dat door omstandigheden ds. Klijnsma niet aanwezig kon zijn, temeer omdat ds. Klijnsma veel aan dit voorbereidende werk heeft gedaan. Spreker brengt ver volgens naar voren, dat Hervormd Cen trum en Pension „Het Centrum" twee be grippen zijn. De Hervormde Kerk zocht ruimte voor haar verenigingswerk en naast de kerkekamer werd dan ook vele malen de pastorie ingeschakeld voor het verenigingswerk Een oplossing voor dit tekort werd gevonden toen pension „Ons Nestje" gekocht kon worden. Het tweede begrip Pension ,,'t Cen trum" is ook een belangrijke factor. Wij weten, aldus spreker, dat alle verenigin gen doorgaans slecht bij kas zijn. Door middel van het pension hopen wij de middelen te verkrijgen om in deze te korten te voorzien. In de fam. Rijksen, die dit zal beheren, hebben wij een goede keus gemaakt, waarin wij zeker niet te leurgesteld zullen worden, temeer daar voor dit jaar 700 overnachtingen en aan vragen te boek staan, terwijl ook de zaal behoudens het verenigingswerk op de vrije avonden beschikbaar is voor verga deringen, bijeenkomsten, bruiloften, partijen etc. Dat dit alles in nog betrek kelijk korte tijd tot stand is gekomen, danken wij aan de diverse vakmensen, die men nu eenmaal niet zo gemakkelijk ergens bij kunt krijgen, n.l. de heren De Vries, Friesland, en R. Breman, metsel- Lappie Knijn en het verdwenen standbeeld 26. Toen verscheen de burgemeester op het balkon. De mensen bleven allen staan en waren gereed te luisteren naar het geen de burgemeester hen te vertellen had. Het werd doodstil. „Mensen, we hebben een prachtige vondst gedaan", zei de burgemeester trots. Een beeld van een oude romeinse veldheer is op onze gemeente gevonden". De mensen begon nen druk te praten. „Waar is ons beeld!" riep er een. „Is dat nog niet gevonden!" brulde een ander. De burgemeester hief de beide handen omhoog. „Mensen, men sen, kalm toch.Neen, ons beeld is nog niet teruggevonden, maar er wordt aan gewerkt...." Volkomen teleurgesteld lieten de grote kerels, Klop, Jonas en Lappie op de grond vallen. „En we dach ten nog wel te doen te hebben met de vinders van ons beeld!, mopperden ze. „Bah, een oude romein." werk, gebr. Schoenmaker, timmerwerk, S. Rentenaar, elektra en water, C. Bre mer, schilderwerk en P. S. Kuyper, stof fering. Zij allen hebben in de kortst mogelijke tijd aan onze wensen voldaan, terwijl tot slot wij ook onze credietgevers danken voor de financiële hulp, waar mede het mogelijk was om dit resultaat te bereiken. Namens de commissie allen onze welgemeende dank. Met deze woor den opende de heer De Jong het Centrum. Vervolgens spreekt ds. Soesan en zegt niet veel te weten van Hervormd Cen trum, maar heeft er wel veel over ge hoord. Het is jammer, dat ds. Klijnsma dit niet heeft kunnen meemaken en heeft kunnen openen, maar wij mogen allen blij zijn dat dit in Oosterend bereikt is. Mogen wij Hem danken, die dit alles mogelijk heeft gemaakt.. Ds. Soesan be sluit met een dankgebed. Namens het hoofdbestuur der V.V.V. spreekt de heer G. H. Fortgens enige woorden en zegt dat hij begrepen heeft, dat het geestelijke en het materiele leven hier samengaan. Spreker is blij, dat ds. Soesan het geestelijke leven heeft aange roerd, zodat hij dan even de materiële zijde kan bezien. Spreker noemt voor Texel de grote vier, n.l. Den Burg, De Koog, Den Hoorn en De Cocksdorp voor het vreemdelingenverkeer, waarbij Oos terend nog ontbreekt, maar nu is er een begin en met dit intieme restaurant zal men zeker het toerisme stimuleren om zodoende de pot van het geestelijke le ven op peil te houden. Mag ik hopen, dat de aanwezigen hier voor mij na enige jaren vertrouwden zijn geworden in de stimulans voor het toerisme. Mag ik na mens de V.V.V. U, de heer C. de Jong en U de heer Rijksen van harte succes wen sen. De heer C. de Jong dankt vervolgens ds. Soesan en de heer Fortgens voor deze woorden en biedt de aanwezigen namens Hervormd Centrum een kopje koffie aan. Wij krijgen dan even gelegenheid om rond te zien. Het. pension zelf heeft ver schillende veranderingen ondergaan, maar de aangebouwde zaal overtreft alle verwachtingen. Bij binnenkomst rechts valt ons het indirect verlichte buffet op met een frisse achterwand, terwijl ook de stoelen met blauw en rood zijn ge stoffeerd. In deze, voor iedereen toegankelijke, lunchroom is het niet alleen om een koele dronk te doen, maar ook vele lekkere hapjes kunnen geserveerd worden en wij mogen wel zeggen, dat dit moderne in tieme restaurant een unicum voor Texel is, waar Oosterend trots op kan zijn. De gehele avond heeft het dan ook niet aan belangstelling ontbroken. Zelfs vanuit Den Burg toonde men grote belangstel ling, temeer daar Oosterend nu weer een gelegenheid heeft waar men iets kan gebruiken. Zowel verfrissing als voor de versterking van de inwendige mens. Met een accommodatie voor 36 perso nen start men deze week met 24 gasten. Een mooi begin dus, waarmede de initia tiefnemers wel ingenomen zijn. Vanaf deze plaats pension en lunch room „Het Centrum" veel succes, welke gezien de behoefte aan lokaliteit te Oos terend zeker een succes zal worden. EERSTE ZOMER-BRIDGEDRIVE In de kantine van de Sluftervallei is vorige week dinsdag de eerste zomer- drive van dit seizoen gespeeld. Er zijn blijkbaar nog niet veel bridgen de gasten op ons eiland, want de op komst was niet groot. De Texelaars wa ren echter goed opgekomen, zodat het toch een gezellige drive werd. De prijswinnaars zijn: A: 1. Dam-Dros 51V2 pnt. 2. dames vd.. Heerik-Keijser- mevr. Kooijman-De Graaf 48 pnt. 3. Gebr. Van Sambeek 471/* pnt. B: 1. Brücher-Raven 31 pnt. 2. Roeper-Stolk 261/* pnt. 3. Dames Baars-Brücher 23V2 pnt. De volgende drive wordt gehouden in hotel „De Lindeboom-Texel" dinsdag a.s. 5 juli. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 Van Den Helder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.30 10.10 16.00 18.25 VanDenHelder: 8.55 11.35 17.15 19.30 Met het m.s. „Koningin Wilhelmina" worden, voor zover weers- en bijzondere omstandigheden dit toelaten, de volgen de diensten gevaren: Op werkdagen: Van Texel: 7.00 9.30 17.00 Van Den Helder: 8.15 11.00 18.15 Op zon- en alg. erk. feestdagen: Van Texel: 9.00 11.45 17.00 Van Den Helder: 10.30 13.00 18.30 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 25 juni 1960 Gevonden te Den Burg: blauwe zwem broek; rode knipportemonnee; bruine herenportemonnee; damestas met beugel inh. portemonnee met ƒ10,en zwarte bandschoenen; stofblik; twee kinderdi rectoires maat 5 en 6; dubbele rijwieltas; petroleumkan grijs, gevuld; bruine akten- tas; beige jongensschoentje. Verloren te Den Burg: gouden ring met twee granaatjes; herenpolshorloge merk Remova; blauw-groene regenjas merk Big-Ben; bril in rood-bruin étui; witte kip; reischeques; beige lederen dames portemonnee inh. plm. ƒ14,grijs wind jack; zwarte damesportemonnee inh. plm. 11,25; zonnebril met donker montuur; ruitenwisser van auto; paar dubbele bruine fietstassen; zonnebril; bruine kof fer met inh.; groene koffer; bril, blauwe rand met doorzichtig montuur. Gevonden te De Koog: sleutel no. 204; leesbril met donkergrijs montuur; twee sjaals, sjaal; verrekijker. Verloren: Big-Ben regenjas van bruin plastic; bankbiljet van ƒ10,roze- blauwe badlaken met witte strepen; klein zwart hondje; Agfa Clack fototoestel; gestreept badlaken; blauwwollen kinder vestje; blauw meisjesbadpak met witte strepen; bruine portemonnee met plm. 20,— en D.M. 10.—. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. FEUILLETON: door H.A.N.S. 23. Christa veerde luchtig in het zadel De noodzaak, al haar energie in te zetten voor een tastbaar feit, deden haar on vruchtbare tobberijen op de vlucht jagen. In gestrekte draf ging het nu huiswaarts. Christa had het bijzonder met haar gast vrouw getroffen. Ze was minzaam en hartelijk, maar liet overigens Christa haar gang gaan. Toch zag ze nu, dat Christa in opgewonden toestand ver keerde en ze sloeg de handen ineen, toen Christa van haar vermoedens omtrent het kistje vertelde. Tegelijk kwam ook de angst om het welzijn van haar gast. Christa moest beloven, zich precies aan de voorschriften van de politie te houden. „Je hebt hier altijd naar eigen goed dunken kunnen optreden, Christa", zei ze bezorgd, „Maar we hebben ook nog nooit in een dergelijke situatie verkeerd. Nu moet ik je dus wel enige raad geven". Christa, die meer dan ooit behoefte had aan moederlijkheid en zorg, kon zich al leen maar dankbaar voelen en dat zei ze dan ook. Niettemin wilde ze geen mo ment verloren laten gaan en daarom spoedde zij zich naar het bureau. Hier ontmoette ze veel meer belang stelling, dan ze had verwacht. Iedere aanwijzing, hoe klein ook, werd dankbaar aangegrepen en onderzocht. De politie be leefde al genoeg ergernis door zich op zo weinig succes te kunnen beroemen wat betreft de diefstallen van de laatste maanden. Ieder spoor was nagegaan, maar alles bleek na verloop van tijd waardeloos te zijn. Eén ding was men wèl zeker van, dat er namelijk met bijna volmaakte routine gewerkt werd en dat de speciale manier waarop de sloten wer den geforceerd, bewees, dat men steeds met dezelfde bende had te maken. Na tuurlijk had Christa in de korte tel, dut ze het kistje meende te zien, niet kunnen constateren of het beschadigd was. Ze hoopte, dat men het kistje, dat op zich zelf ook waarde had, onbeschadigd had gelaten. Aan de andere kant was het bijna niet aan te nemen, dat de dieven hun nieuwsgierigheid naar de inhoud hadden kunnen bedwingen. Het hoofd der politie, Lintvorde was zijn naam, stond haar te woord en stelde tal van vragen. Zijn scherpe blik bleef daarbij voortdurend op Christa gevestigd. Zij vertelde uitvoerig over de explosie. Daarna moest ze vertellen, of ze met iemand over haar ontdekking had ge sproken. Onder zijn oplettend kijken voelde ze haar wangen warm worden, vooral toen ze verklaarde, dat het onge val haar zo bezig hield, dat het zelfs niet tot haar doordrong, wat ze eigenlijk zag. Pas later besefte ze, hoe vreemd dat stukje bruin hout was tussen het zand en het groen en ineens wist ze, wat het ge weest kon zijn. De politieman scheen dit echter hele maal niet vreemd te vinden. Tenslotte had ze juist een grote schrik beleefd. Het was al te prijzen, dat haar ogen en her sens dat korte ogenblik hadden vastge houden. Toch moest dat kistje begraven zijn door iemand, die zich onopvallend in de duinen kon bewegen en daar ook goed bekend was, aangezien anders het terug vinden van de buit wel eens moeilijk heden kon opleveren. Had Christa vroe ger nooit personen door de duinen zien sluipen, die haar verdacht voorkwamen? Christa dacht diep na. „Nee nooit", zei ze weifelend. „Ja toch, vandaag nog. Het waren twee arbeiders, die eigenlijk bij de bunkers moeten werken, maar toen ik aankwam voerden ze helemaal niets uit. Ik dacht, dat ze aan het stropen waren. Heel wat mensen kunnen het niet na laten wild te strikken en zo een gratis, maar clandestien boutje te bemachtigen. „Ja, daar weten we van mee te praten", lachte Lintvorde. „Het geeft ons soms handen vol werk. Maar deze zaken zijn niet te vergelijken met het stelen en roven van de laatste maanden. We vre zen, dat het van kwaad tot erger gaat worden, als hier geen voorbeeld gesteld wordt. Wanneer deze zware jongens in het nauw zitten, komt er tenslotte dood slag van". Hij dacht even na. „Toch heb ik zo'n vermoeden", zei hij daarna hardop denkend, „dat deze arbei ders te eenvoudig zijn voor dit geraffi neerde werk. Ze kunnen evenwel onder leiding staan". Hij richtte zich weer tot Christa. „Wie heeft U daar nog meer ont moet?" „Al de andere mensen, die daar werk ten. Zij kwamen ons te hulp en hebben Roel, ik bedoel meneer Valk, weggedra gen en gebracht naar de oude boerderij. Daar heeft Helsingen de dokter opge beld". „HelsingenWie is Helsingen ook weer?" „Hij heeft de boerderij gekocht en wil deze verplaatsen". „Dat kan een bom duiten kosten, zit zeker goed bij kas?" „Hij is architect", zei Christa. „Toeval lig vertelde hij dat". De politieman keek naar haar warm, blozend gezichtje en schraatpe zijn keel. Hij had zo zijn eigen gedachten over de toevalligheid „Hoe kwam Helsingen op het idee de boerderij te kopen? Als architect wist hij toch wel, dat er een kapitaal mee ge moeid is, de boel behoorlijk van 't eiland te krijgen. Er zijn nog wel andere gebou wen in Nederland, die gemakkelijker te bereiken zijn". „Hijhijwas bekend op Rozen burg", zei Christa een weinig haperend, omdat ze het gevoel had, dat ze een pas verworven vriend verraadde. „Hm.een architect, bekend met de ligging van het eiland, geeft veel geld uit. We kunnen niets verwaarlozen". Tijdens het gesprek had Lintvorde vele malen van de telefoon gebruik gemaakt en van alle kanten manschappen opge roepen, niet alleen van de eigen gemeen- le, maar ook uit de omgeving. Ze waren allemaal even gretig, nadat ze de aard van de werkzaamheden hadden verno men. In de loop van de tijd was het voor hen een erezaak geworden, eindelijk eens de misdadigers te vatten, die hen het le ven zo zuur maakten. Deze keer zou men zo omzichtig optreden, dat zelfs een meesterspion geen achtervolgers gewaar zou worden, namen zij zich voor. Licht geamuseerd en toch een beetje angstig beluisterde Christa alle voorbe reidingen. Dan kwam de vraag, of ze als gids wilde meegaan. Een verzoek, dat zo half gevreesd en tegelijk gehoopt had. Gevreesd, omdat steeds duidelijker werd, dat Lintvorde ook Helsingen onder de verdachten rekende. Ze zou door de grond zinken van schaamte, als hij in haar tegenwoordigheid gearresteerd zou worden. In het belang van haar eigen dom hoopte ze mee te mogen gaan, daar het anders voor de manschappen moeilijk zou zijn, om precies de plaats te bepalen, waar ze het kistje had gezien. Mén dacht de plaats zo goed en zo snel mogelijk te omsingelen, daar de dieven, ieder ogen blik hun schat in veiligheid zouden wil len brengen. De agenten kregen de op dracht zich zo ongemerkt mogelijk naar de boerderij te begeven. Men moest zich voorlopig rondom het gebouw schuil houden en zorgen dat Helsingen het huis niet verliet. Men nam aan, dat hij de boerderij als een soort kampeergelegen heid gebruikte. Hoewel Christa de ver denking die op Helsingen was gevallen absurd vond, brachten al de genomen voorzorgen haar in staat van opwinding. Wat zouden Mark en Truus wel denken, als ze wisten in welk gevaar ze zich be vond. Ze zaten nu waarschijnlijk knus aan de huiskamertafel onder de lamp. En zou Roel zich nog enigszins bezorgd voe len, als hij vermoedde, in welke situatie zij verkeerde. Lintvorde wond er geen doekjes om. Ze zouden met geen on schuldige bloedjes te maken krijgen. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4