Automonteur beroep met goede toekomst Stand van gewassen op Texel Schoolreizen van de Redmer IJskaschool Grote vraag naar vakkundig personeel U Keetmeisje in Europoort Een dag of tien geleden gaven wij U een overzicht van de stand van de bouw landgewassen op ons eiland. Tevens werd toen toegezegd nog iets mede te delen over het grasland. Vóór wij dit laatste doen, willen we nog enkele opmerkingen maken over het bouwland. Het blijkt nl. dat de laatste dagen van de week van 19 - 25 juni en ook de eerste dagen van de daarop vol gende week nog heel wat schade hebben gedaan aan de gewassen op de droogte- gevoelige gronden. Er kwam toen wel zeer duidelijk naar voren, dat er geen voorraad van water in de grond aanwe zig is en enkele fel drogende dagen fu nest kunnen zijn. Er is vooral in polder Eierland op deze dagen nog vrij wat schade aangericht. Hoewel in de week van 26 juni - 2 juli een aantal buien naar ons eiland werd gedreven, hebben deze de schade niet meer ongedaan kunnen maken. Bovendien bleek nog weer, dat vooral het noordelijke deel van ons eiland buien nog al eens aan de neus voorbij ziet gaan. Het zuiden en midden van ons eiland hebben hier nl. veel meer van geprofiteerd dan polder Eierland. En terwijl wij dit schrijven (maandag 4 juli) hebben de gewassen op veel plaatsen in polder Eierland nog een „droge neus". Terloops kan worden opgemerkt, dat op de fel drogende dagen op de gediep- ploegde percelen het verschil tussen be handelde en onbehandelde objecten nog veel duidelijker naar voren is gekomen. Thans iets over het grasland. Na het voorgaande is het wel duidelijk, dat een overzicht van het grasland niet hoogge stemd kan zijn. Het voorjaar is al niet best begonnen. De grasgroei begon vrij laat en zoals reeds eerder werd verteld had veel aroogtegevoelige grond de gevolgen van bet droge laar 1959 nog in de kleren. >it illustreerde zich door een een „holle" stand en veel minderwaarde grassoorten. Ook voor het grasland geldt: „onkruid vergaat niet". Op de betere gronden was de toestand veel beter en de goed be meste percelen kwamen er, hoewel iets te laat, goed voor te staan. Van deze per celen is, voorzover deze voor hooiland werden bestemd, een goede snede hooi gewonnen. Wij hebben de indruk, dat op de bedrijven met betere gronden vol doende hooi is gewonnen. Er kan op Texel evenwel niet gesproken worden van een overvloedige hooioogst. Aan de „overkant" is dit op veel plaatsen wel het geval. Op de spoedig verdrogende gron den zal ook dit jaar de hooioogst weer aan de krappe kant zijn. Bovendien is de grasvoorraad op het moment minimaal. Het is dan ook zeer te hopen, dat we binnenkort eens flink water krijgen. De hooivoorraad is zeker niet voldoende om het vee lange tijd in de weide met hooi bij te voeren, zoals dit vorig jaar van juli tot de herfst op veel bedrijven het geval is geweest. Het blijkt telkens weer, dat de productie van ons Texelse rundvee zeer goed is, maar dit houdt tegelijk in, dat om deze productie op peil te houden voldoende gras van goede kwaliteit of duur bijvoeder nodig is. Een periode met onvoldoende gras in de periode, waarin de productie van het rundvee nog vrij hoog is, dwingt de veehouder tot het ma ken van hoge kosten. Intussen blijkt wel, dat het niet alleen de voorraad gras is, die invloed heeft op de grootte van de melkgift. Van ver- rchillende veehouders hoorden wij, dat de melkgift in de week van 26 juni - 2 juli flink gedaald was. Wij ménen wel te moeten vaststellen, dat dit een gevolg is van de lage temperaturen in de genoem de week. Weersomstandigheden, waarin wij er toe komen de kachel aan te steken zijn ook voor het rundvee beslist schade lijk. Je krijgt zelfs de indruk, dat iets minder gras bij goed zomerweer minder schadelijke gevolgen geeft dan een goede weide met temperaturen, die beslist niet zomers genoemd kunnen worden. C. v. Gr. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 VanDenHelder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.30 10.10 16.00 18.25 VanDenHelder: 8.55 11.35 17.15 19.30 Met het m.s. „Koningin Wilhelmina" worden, voor zover weers- en bijzondere omstandigheden dit toelaten, de volgen de diensten gevaren: Op werkdagen: Van Texel: 7.00 9.30 17.00 Van Den Helder: 8.15 11.00 18.15 Op zon- en alg. erk. feestdagen: Van Texel: 9.00 11.45 17.00 Van Den Helder: 10.30 13.00 18.30 TAL VAN OUDERS zien zich in deze tijd, nu het einde van het schooljaar weer in zicht komt, voor de vraag geplaatst, wat er nu verder aan de opleiding van hun zoons moet worden gedaan. In sommige gevallen levert dit punt geen problemen op en staat reeds vast op wel ke wijze de schoolkennis zal worden aan gevuld, maar er zijn toch ook heel wat jongens die eigenlijk geen idee hebben van het beroep dat hun gedurende hun latere leven een goed belegde boterham moet kunnen opleveren. „Het automobielvak" om dit zeer omvangrijke en rijk geschakeerde terrein maar met een verzamelnaam aan te dui den biedt hier mogelijkheden voor een goede toekomst en het aantal jongelui dat jaarlijks tot dit vak toetreedt is zeer groot. Een deel daarvan kiest na korte tijd een ander beroep, maai het is een op merkelijk verschijnsel dat zij, die een maal door de aantrekkelijkheden van het autovak worden gegrepen, vaak tot uit stekende pretsaties komen. Onder de vele adspirant-monteurs die jaarlijks door onze reparatie-werkplaat- sen worden opgenomen zijn er velen, die eigenlijk geen flauw begrip hebben van het beroep dat ze gekozen hebben. Mon teur zijn betekent niet de hele dag in auto's rondrijden, maar hard werken. Overdag in de werkplaats en 's avonds thuis op de theorie, die nu eenmaal on misbaar is om in dit beroep een stap vooruit te komen. Wie het monteursbe- roep kiest, kan zeker zijn van een goed bestaan. mits hij het er voor over heeft serieus te studeren en er eens een voetbalwedstrijd of bioscoop voor te la ten schieten. De basis DE BESTE PLAATS voor een techni sche opleiding voor het werkplaatsper- soneel in de garagebedrijven, vormt de technische school vroeger bekend als ambachtsschool waar de leerlingen een onmisbare basiskennis op praktisch en theoretisch gebied wordt bijgebracht. Hebben ze het diploma van deze school eenmaal in hun zak dat bestaat de moge lijkheid om via de stichting V.A.M. als leerling in een bedrijf te worden ge plaatst, waar aandacht aan zijn verdere opleiding wordt besteed en waar moge lijkheden zijn zich te bekwamen voor de officieel erkende examens voor respec tievelijk tweede en eerste monteur, chef monteur of patroon. De vraag naar geschoold personeel is de afgelopen jaren enorm toegenomen en zal ook in de komende jaren steeds gro ter worden. In 1959 waren er in ons land ca. zeven maal zoveel auto's in be drijf als in 1939 en dat betekent dat ook de sterkte van het werkplaatspersoneel verveelvoudigd is. 1800 per jaar EEN RUWE SCHATTING leert, dat op het moment ca. 32.000 monteurs in de Nederlandse autoreparatiebedrijven werkzaam zijn, terwijl er over 10 jaar be hoefte zal zijn aan 50.000 van deze werk krachten. Dat houdt dus in, dat geduren de de eerstkomende tien jaren 18.000 monteurs zullen moeten worden opgeleid, zodat er jaarlijks 1800 een vak-examen zullen moeten afleggen. Wie dus het beroep kiest van monteur behoeft zich geen zorgen te maken over de toekomst. Het vereist evenwel een harde en moeilijke studie, maar het vak is zeer interessant. Het automobielbedrijf heeft krachten nodig die bereid zijn ste vig aan te pakken. (Nadruk verboden). Lappie Knijn en het verdwenen standbeeld 27. Versuft zaten Lappie, Jonas en Klop naast elkaar op het verlaten plein. Alle inwoners waren weer aan het werk ge gaan. „Gezellige bevolking hier," vond Jonas, ,,'t Lijken wel barbaren. Kunnen ze je niet behoorlijk op de grond zetten; bah, wat een mensen!" Klop schudde eens met zijn hoofd en bromde wat bin nensmonds. Lappie stond snel weer op de been. „Kom jongens, we gaan naar huis. Een kopje koffie zal nu best sma ken, denk ik". Hij hielp Jonas op en sa men liep het drietal terug naar het huisje van Klop. „Ziezo, die vervelende ge schiedenis is achter de rug. Ik hoop, dat we niks meer met beelden te maken krijgen", zei Lappie. „Ik vind de huis- aan-kuis-handel toch wel iets rustiger". Maar ons vriendje wist nog niet wat hem allemaal boven het hoofd hing. Op vrijdag 24 juni j.l. zijn de leerlingen der 1ste, 2de en 3de klas met de TESO- bus naar Alkmaar geweest. Het was een gezellige dag, vooral doordat ook het weer zo heerlijk was. Bij aankomst in Alkmaar stapten de meisjes en jongens allereerst in een rondvaartboot en werd ei een tocht ge maakt door de grachten onder 27 brug gen door. Egbert Roeper trof het wel bijzonder, want hij mocht als aankomend stuurmannetje gedurende een tijd het stuurrad vasthouden, 't Ging hem best af! Daarna werd de kaasmarkt bekeken, 't Is altijd weer een grappig gezicht, die kaasdragers in het witte pak met rode, gele en groene hoeden op te zien lopen met de kazen. De aapjes in de Alkmaarder Hout wa ren ook aardig voor de jeugd. Alleen stak één van de meisjes een vinger uit naar een aap, die hem onmiddellijk greep en er in beet. Lichamelijke ontspanning, limonade en ijs werden gevonden in de grote speeltuin in Bergen. Er werd druk geschommeld, gegleden, gewipt, gedraaid enz., zodat de jeugd, na nog een rondrit gemaakt te hebben door Bergen zeer voldaan 's avonds weer thuis kwam. S.V. DE KOOG Zondag tijdens de bekerwedstrijden te De Cocksdorp, kwam De Koog 1 uit tegen Oosterend 1. Het werd een 21 overwin ning na een matige wedstrijd. Er werd tweemaal 30 minuten gespeeld. De Koog had eerst tegen wind, maar was toch overwegend sterker. Na vijf minuten nam Oosterend de leiding met een af standschot. Na een kwartier was de stand weer gelijk en niet lang daarna nam De Koog een 21 voorsprong. Na de rust met de wind mee was De Koog veel ster ker, maar doelpunten werden er niet meer gescoord. Volgende week zal in de finale de strijd worden aangebonden met Tex. Boys, dat Cocksdorp na penalty's versloeg. De finale begint om 19.00 uur Willen de leden er rekening mee hou den, dat de training vrijdagsavonds om 7 00 uur is? De opkomst kan echter wel groter zijn!! Voorts willen wij de leden en dona teurs even mededelen, dat onze vereni ging per 15 juni 1960 Koninklijk is goed gekeurd onder nr. 47. Hiermede hebben wij dus aan de eisen, gesteld door de K.N.V.B., voldaan. VERKOOP ZOMERPOSTZEGELS GROTER DAN VORIG JAAR De verkoop van de Zomerpostzegels 1960 zal naar verwachting van de Stich ting Comité voor de Zomerpostzegels met ongeveer tien procent stijgen ten opzichte van het vorige jaar. Dit betekent, dat de netto-opbrengst het kwart miljoen gul den in 1960 dicht zal naderen. Overal in het land heeft de fraaie serie bloemenzegels een gunstig onthaal ge vonden. De plaatselijke comité's consta teerden reeds de eerste dagen na de uit gifte aanzienlijk hogere verkopen dan in voorgaande jaren. De speciale serie prentbriefkaarten met dezelfde bloemen- afbeeldingen als op de postzegels is thans vrijwel uitverkocht. De verkoop van de zogenaamde maximumkaarten heeft de verwachting verre overtroffen. De Zomerpostzegels, waarvan de toe slag is bestemd voor tal van landelijke, regionale en plaatselijke instellingen en organisaties, die zich bezig houden met maatschappelijk werk, volksgezondheids zorg en culturele zorg, zijn aan de post kantoren en bij de plaatselijke comité's nog verkrijgbaar tot en met 9 juli. Daar na zijn de bloemenzegels alleen nog te koop bij het tijdelijke postkantoor op de Floriade te Rotterdam, waar men de ze gels ook van het speciale Floriade-post- stempel kan laten voorzien, tot de slui ting van deze expositie op 25 september. De toegenomen verkoop van de bloe menzegels, die geldig blijven tot eind 1961, is ongetwijfeld mede een gevolg van de bijzonder fraaie tekeningen en de gelukkige kleurkeuze, waardoor de bloe menzegels 1960 met recht vreugdezegels zijn geworden. FEUILLETON: door H.A.N.S. 25. De commandant had even nagedacht. Het speet hem helemaal niet, dat Hel- singen op dat ogenblik niet aanwezig was. Een slapende Helsingen zou zeer onschuldig lijken en maakte de kans, hem iets te verwijten alleen maar kleiner. Nu hij in actie was, werd de mogelijkheid geschapen, hem op heterdaad te betrap pen. De enige zorg, die Lintvorde nog be zig hield, was het tijdig betrekken van hun posten door zijn collega's. Hij hoopte echter, dat de voorlopige aanwijzingen van Christa voldoende waren geweest, hen in de onmiddellijke nabijheid van het mahoniehouten kistje te brengen. Nadat de andere politieman rapporteerde, dat het huis verder totaal verlaten was, ging men voorzichtig, via de achterkant van de woning, de duinen in. Christa kon hier ieder plekje wel dromen en met vaste hand geleidde ze de politiemannen een heel stuk langs een smal duin paadje. Wel schuurden de doorntakken langs haar benen en hoorde ze soms een nauwelijks onderdrukt gegrom, als scherpe stekels en takken de mannen in het gezicht sloegen, maar ze vorderden snel en de commandant prees zijn inge ving, Christa mee te vragen. Zonder haar zou het een hopeloos zoeken zijn geweest. Het verontrustte hem, dat nog nergens een van zijn corpsleden hen had opge wacht. Hij kon het hen in deze duisternis niet kwalijk nemen, dat ze nog niet vol doende verspreid waren, maar aan de andere kant gaf het Helsingen de kans om onraad te speuren en zich bijtijds uit de voeten te maken. En deze keer wilde hij koste wat het koste, succes hebben. Men moest van hogerhand niet de indruk krijgen, dat, nu de misdadigheid op het eiland toenam, zij niet tegen hun taak waren opgewassen. Opeens hoorden zij gedempt spreken. Het waren verschillende mannenstem men, die op heftige en toch ingehouden toon een gesprek voerden. Lintvorde be sefte onmiddellijk, dat dit niet zijn eigen mannen waren. Zij hadden de strengste consignes meegekregen, alleen in uiterste noodzaak enig geluid te geven. Stokstijf en met ingehouden adem stonden Christa en de mannen bij elkaar. De revolvers vlogen te voorschijn en Christa trachtte aan de hand van het geluid de plaats te bepalen, waar de nachtelijke conversatie werd gevoerd „We moeten hier omhoog", fluisterde ze. „Het was mijn bedoeling, rond deze duintop te lopen. Aan de andere kant is de bewuste plek, waar ik het kistje heb gezien. Als we zeer voorzichtig te werk gaan, kunnen we ze beter van bovenaf verrassen". „En hoe", grimmigde de commandant, met een klank in zijn stem, die voor de sprekers aan de andere kant van het duin weinig goeds beloofde. Christa, met haar jarenlange ervaring in de duinen en haar kennis van de duin- begroeiing, bereikte het eerst de top. De mannen, die het echter hun eer te na voelden komen, zich door een vrouw de loef te laten afsteken en bovendien be zorgd waren voor haar welzijn, volgden haar binnen enkele seconden. Het kraken van takken en het terugspringen van de struiken, waar ze doorheen slopen, be zorgde hen telkens hartkloppingen, maar een licht windje en een ritselende popu lier overstemde ieder geluid. Met een zucht van verlichting doken hun hoofden naast Christa op. Ze bleven languit in het zand liggen, de ongemakkelijke struiken voor lief nemend, alleen oog en oor voor de mannen, die nu op gehoorafstand van hun schuilplaats stonden. „Ik heb zin om jullie met je koppen tegen elkaar te timmeren", hoorden ze een woedende stem zeggen. Christa pro beerde zich vergeefs te herinneren waar ze die stem meer had gehoord. De klank was vrij beschaafd en toch gebruikte de spreker op bepaalde ogenblikken de uit drukkingen waaraan men het jargon van de onderwereld herkende. „Ik houd jullie steeds voor, voorlopig zo weinig mogelijk spatsies te maken, we moeten het hier nog langer zien uit te houden en ziedaar, als je even denkt dat er onraad is, stompen jullie er maar di rect op los. Als die vent gevonden wordt zijn we bokkie, dat kun je toch wel be grijpen, ezelsveulens. Er is grote kans, dat de duinen worden uitgekamd. Straks moeten we de kuiten nemen, terwijl het grote werk nog moet beginnen. Over enige tijd worden hier duizenden aan sa larissen betaald, dan kun je ineens een goede slag slaan. Jullie zijn nog maar half in de opleiding en dan verbeeld je je al, dat je zelfstandig kunt optreden. Broekemannetjes zijn jullie, meer niet". „Ja maar", klonk een andere stem pro testerend. „Hij zwierf hier rond en het was duidelijk dat hij iets zocht. Ik dacht, dat hij het op het kistje gemunt had, daarom gaf ik hem een opdoffer". Het drietal, dat gespannen het gesprek beluisterde, trachtte met hun ogen de duisternis te doorboren. De opkomende maan gaf af en toe een lichtschijnsel vanachter een voorbijdrijvende wolk. In die korte momenten zagen zij drie man nen bij elkaar staan, terwijl een vormloze hoop op de grond deed vermoeden, dat daar het slachtoffer lag van de aanval, waarover een der drie mannen zich zo opwond. Lintvorde knarste met zijn tanden. „Ze hebben blijkbaar een van mijn mannen neergeslagen", siste hij. „Ze mogen onder geen voorwaarde ontsnappen, pas goed op. We zullen ze nog even hun gang laten gaan, misschien komen we zo iets te we ten en intussen hebben de andere man nen meer gelegenheid hun posten te be trekken". Het protest van een der geheimzinnige figuren scheen de ander nog woedender te maken. „Ga weg, stom kuiken" hoorde men hem zeggen. „Dit is allemaal immers nog maar kruimelwerk, daarvoor hoef je je hachje niet in gevaar te brengen. Nu lokken jullie de politie hier naar toe, ter wijl ik juist jullie als verse krachten had uitgezocht, om de politie om de tuin te leiden, wat me tot nu toe ook prachig is gelukt. Ik kan je verzekeren, dat die vent dat kistje niet zocht. Die meid heeft er met niemand een woord over gewisseld. Op maandag en dinsdag d.a.v. gingen de 4de, 5de en 6e klassers op stap met juf en meester. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de speeltuin te Valkeveen; er werd o.a. gevaren en gebotst in de motor bootjes, waarna de zwemlustigen een duik namen in de Kanovijver. Na dit heerlijke verfrissende bad werd een be zoek gebracht aan de NCRV-studio te Hilversum. Hier werden de dia's ver toond over het bedrijf en daarna werd, voor zover mogelijk in verband met radio-uitzendingen, de studio bekeken. In de hoorspelkamer werd gedemonstreerd hoe met allerlei apparatuur een hoorspel zijn „echtheid" verkrijgt. Vervolgens ging men naar het Muider- slot te Muiden. Langs de wenteltrap om hoog en naar de verblijven van P. C. Hooft, de 17de eeuwse slotbewoner; het vertrek, waar Floris V gevangen zat, de ridderzaal, wapenzolder met een unieke verzameling harnassen, de keuken en de eetkamer. Alles nog in Middeleeuwse stijl. Zo'n slot is wel een kostbaar bezit in ons land. We zullen hopen, dat de huidige restauratie dermate zal geschie den, dat het kasteel voor verdere ver zakking bespaard blijft. Van het Muiderslot zuidwaarts naar Bunnik. Daar staat n.l. de jeugdherberg „Rhijnauwen", alwaar de nacht zou wor den doorgebracht. Bij aankomst luidde de etensbel, dus het was: „Val aan!" Een heerlijke slaschotel kwam op tafel. Ver frissend en gezond! Jammer, dat er ver scheidene jongelui zijn, die geen sla lus ten. Het was zo heerlijk en uitstekend verzorgd. Na het diner was het voor de jongens eindelijk zover, dat ze even kon den voetballen. Daar werd dan ook ge bruik van gemaakt. Later nam de jeugd- herbergvader de leiding over en deed verscheidene spelletjes met al de aanwe zige jongelui. De avond werd besloten met een flinke wandeling door de bossen in de omgeving. Om 10 uur ging de jeugd te bed. Niet om direct te gaan slapen. Oh nee, eerst moest er nog snoep gegeten en met „kussings" worden gegooid. Men kreeg hier ongeveer een uur de tijd voor. Toen gingen de leiders naar boven en was het: „Slapen en mond dicht, niet snurken e.d." De tweede dag ging men naar het Spoorwegmuseum te Utrecht, waarna de Domtoren werd beklommen. Er werd ge noten van het prachtige uitzicht. Het was toen nog vrij helder, al zagen we in de verte wel regenbuien vallen. Het Spoor wegmuseum bood ook veel interessants. Het mooiste was natuurlijk de maquette met rijdende treinen. 's Middags werd een bezoek gebracht aan de Centrale Brandweerkazerne te Amsterdam. Er werd veel uitgelegd, ge toond en gedemonstreerd. De ladderwa gen werd uitgereden en de ladder ging, geheel automatisch, omhoog, waarna een brandweerman in volle uitrusting naar boven klom, plm. 33 meter hoog! Nu niet bepaald iets om zo maar na te doen. Eén van de jongens kwam per ongeluk in de cabine van de motorspuit tegen een handle, waarna de sirene begon te loeien! Een hels kabaal in de garage! Hij bleek niet gauw tot bedaren te brengen, daar hij reeds defect was, voordat Jaap er te genaan stootte. Het was jammer, dat er zoveel wind was, anders had men ook de Jan van der Heijden, de drijvende brandspuit gede monstreerd. Na dit interessante bezoek werd de terugtocht aanvaard, via Marken en Volendam, alwaar in de speeltuin de eerste flinke regenbui uit de hemel neer kletterde. Verder Noordwaarts, door de Wieringermeer naar Den Helder. Met De Dageraad" naar Oudeschild, nog even naar De Waal en zo kwam helaas het eind aan dit gezellige uitstapje van de Redmer IJska-school. RECTIFICATIE In een vorig stukje vermeldden wij het telefoonnummer van mevr. Kremer- Dijksen. Dit was foutief. Het moet zijn 2131. Zijn er nog dames, die bereid zijn één of meer middagen in het museum als propagandiste te dienen? Er zijn nog steeds enige middagen vrij. Belt U boven staand nummer even? Ik ben haar nagegaan, tot ze haar tijd zat le verdromen aan de dam. Ze zat veel te veel over haar lieve Roelie in de war, om aan andere dingen te denken, maar hij gaf weinig sjoegel op haar verliefde blikken". De spreker grinnikte laatdunkend en de trotse Christa moest al haar zelfbe heersing te hulp roepen, om niet op te springen en de spreker voor zijn hate lijkheid een klap in het gezicht te geven. Ze kneep haar lippen op elkaar en een golf van schaamte beving haar bij de ge dachte, dat ook de politiemannen van haar versmade liefde hoorden. Ze be greep echter, dat deze teveel in spanning leefden, om zich in haar hartsgeheim te verdiepen. „Heeft ze helemaal niet over het kistje gesproken?" klonk het op ongelovige toon. „Ach weineen en daarom moet je be grijpen, dat dit ding helemaal geen waarde heeft. Als jullie nu maar inzien, dat je je de eerste tijd zeer voorzichtig moet gedragen, dan kunnen we binnen kort aan belangrijker werk beginnen. Geef acht op alle dingen, die in deze omgeving gebeuren en laat de plannen maar aan mij over. Zorg, dat we hier in de duinen nog over een tweede schuil plaats kunnen beschikken, met genoeg levensmiddelen, om het eventueel een tijdje uit te zingen. We gaan morgen weer gewoon aan het werk, dat wekt de minste verdenking. Die bewusteloze kerel zullen we even buiten het duinge bied brengen, dat voorkomt misschien hier onnodige drukte". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4