TAXI Nu wegrijden zonder trappen 395.- Cnèi bruin Keetmeisje in Europoort PIGMA-DERM Klaverjasdrive (02220) 2717 voor het rooien van crocus Verhuur van Ie klas rijwielen en Solexen. Taxi Speel nu R0L0T Tel. (02220) 2345 b.g.g. 2101 met vakantie MET VOL-OTOMATISCHE KOPPELING Solex Servicestation Firma Zegel, Den Burg Tel. 2150 met en zonder zdn in 't Sliiltje te Oudeschild op dinsdag 12 juli 1960 Aanvang 8 uur. Inleggeld f 0,75 p. p. Zet dit in uw telefoongids B.g.g. is ons tel. nr Esso Ned. N.V. Texel Telefoon 2525 TAXI KIEVIT BIEDT ZICH AAN met exclusieve rooimachi- ne, zaterdagmiddag in werking. A de Smldt, Tel 362 Oosterend Broedplaats De Schorren thans ook voor niet-leden toegankelijk. Kaarten bij D. Boot, De Waal Afhalen van 7 - 8 uur 's avonds Zegel, Den Burg tel 2150 U belt, wij komen R. Koolman, Den Burg Telefoon 2530 Hoge prijzen tot 50,000 gulden. Kaarten verkrijgbaar bij Mw. de Jong—Jongeboer, Kogerstr. 118, M. Bosma, Pieter v. Cuyckstr. 6, W. Wassenaar, Wittekruislaan 18 te Den Burg. J. Zwan, Ruyslaan 33, De Koog J J Wer.tdorp, De Cocksdorp 46f C. J. Ellen, Weststr 5 Oosterend S. Ellen, Spang W 35. A Backer, Loods- singel 7, Oudeschild. Trekt elke week. A s maandag ook op de markt verkrijgbaar Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 203 Garage Reij Den Burg, Waa'derstr. 15 Wij zijn van 11 tot 17 juli Kapper BAKKER FEUILLETON: Hier is groot nieuws voor alle ware brom-fietsliefhebbers: de SoleX heeft een vol-otomatische koppeling. Dat betekent dat U, als U SoleX rijdt (en wat rijdt dat fijn) U de motor niet meer hoeft uit te schakelen als U stopt. U trekt even de gashandel in en Uw goede, trouwe SoleX-motor draait gewoon door. Als U weer weg wilt rijden, laat U de gashandel los. Dan „bromt" U glimlachend door, zonder moeite, zonder trappen. Door de vol-otomatische koppeling is de voorsprong van de SoleX nog groter geworden. Des te méér is de SoleX nu nr. i in veiligheid, comfort en betrouwbaarheid. En... geen bromfiets is zó zuinig, zó degelijk cn biedt U zo'n goede service I SOLEX-OTO - nu wegrijdan zonder trappen! 'n R.S. Stokvis product, vervaardigd door van der Heem. SOLEX OTO Een technische tekening van het vernuftige apparaat, dat U in staat stelt de SoleX-motor te la ten doordraaien, terwijl U stil staat. GRATIS: prachtige Floriade-kaart Al» U een briefkaartje zendt aan R. S. Stokvis, Afdeling Publiciteit, Rotter dam, ontvangt U geheel gratis de prach tig uitgevoerde Floriadc bloemen- en bloesemkaart van Nederland Maak nu een proefrit; elke SoleX- dealer geeft U gaarne alle inlichtingen. door H.A.N.S. 26. „Toch voel ik er veel voor, nu de in houd van het kistje te onderzoeken en te verdelen, ik zie niet in waarom dat voortdurend moet worden uitgesteld?" „Gewoon, om jullie voor stommiteiten te behoeden", was het antwoord. „Je kunt het toch niet laten om de boel ten gelde te maken en dat geeft de politie weer een spoor in de handen. Nu is men lang niet meer zo op z'n qui-vive. Mo menteel heb ik een winstgevende zaak voor ons o<p het oog, zorg nu dat er door die paar prullen in dat kistje, geen kink in de kabel komt. Wil je de boel delen, met alle plezier, maar beloof me dan, dat je het de eerste weken niet van de hand doet. Je had het trouwens al veel eerder naar de schuilplaats moeten brengen Nu alla, schiet een beetje op". Christa hoorde een bekend geluid en wist dat dit de koperen handvatten wa ren, die tegen het kistje rammelden. ,,We zullen het breekijzei erin moeten zetten", zei een der mannen. Bij deze woorden vergat Christa de gevaarlijke situatie waarin ze verkeerde. Met een kreet sprong ze overeind en bot ste tegen de mannen op, waarbij ze tege lijk naar het kistje griste, dat door zijn glans even voor haar zichtbaar was. Nog voor ze tijd had om adem te scheppen, voelde ze zich ruw beetgepakt en ontrukte men haar opnieuw het pas- verworven bezit. Even stonden ze zonder een woord te spréken bij elkaar. Het scherpe gehoor van Christa ving enige sissend uitgesproken woorden op, alsof de boeven vlug overlegden welke hou ding ze moesten aannemen. „Dat noem ik boffen", zei de stem van de leider, „de eigenares van het kistje, naar alle waarschijnlijkheid. Deze man nen waren daar op geen eerlijke manier aangekomen, maar hadden juist beter schap beloofd, nietwaar mannen? Ik had hen net overgehaald, de inhoud weer aan de oorspronkelijke eigenaars terug te geven en om ontdekking tegen te gaan, wilden zij dat doen, zonder daarbij het kistje te gebruiken. Ik vind een nachte lijke wandeling in de duinen bijzonder interessant, maar ik wist niet, dat daar bij zoveel avonturen te beleven waren. Niettemin heeft U blijkbaar ook de be koring van het duinlandschap bij maan licht ontdekt en geweten, dat de maan straks in volle glorie dit gezelschap zal beschijnen". In de laatste woorden had een waarschuwing voor de andere man nen doorgeklonken en deze namen plot seling overhaast de vlucht. Christa had hen echter al herkend, als dezelfde man nen, die ze al eerder op de dag in de duinen had aangetroffen en toen de spreker zich zo zoetsappig tot haar had gewend, wist ze ook opeens wie daar voor haar stond. „Alex Vonst" zei ze ademloos en ging onwillekeurig een stap achteruit. Blik semsnel overdacht ze, welke houding ze moest aannemen. Ze durfde geen woord meer te zeggen, uit angst dat ze nog meer zou bederven voor haar metgezellen. De politiemannen waren haar niet gevolgd. De tijd werd zeker nog niet rijp geacht, om definitief op te treden. Misschien wilde men iets meer weten over de schuiLplaats van de dieven. Ze had wel eens gehoord, hoe hardnekkig sommige misdadigers bleven ontkennen, men wilde dus meer bewijzen en zij moest daaraan meewerken, maar hoe....? Ze kon de spanning bijna niet meer verdra gen en iets daarvan sloeg op de ander over. „Je bent helemaal alleen hier naar toegekomen?" vroeg hij scherp. Op dat ogenblik ritselde het verdacht in de struiken en Christa zag hem die kant toedraaien. In haar wanhoop en om iets van haar fout goed te maken, probeerde ze rustig te zeggen „Nee, met Helsingen, hij.... hijkomt daar zeker aan". Een revolver van vlakbij op haar ge richt, bewees, dat ze een fatale vergissing had begaan. „Je liegt", zei Vonst met ijs koude stem en dat betekent, dat je daar straks meer hebt gehoord, dan goed is voor je gezondheid". Hij verhief zijn stem. „Wie er ook bij je is, laat men goed weten, dat ik een revolver op je richt en dat dit instrument afgaat bij de minsteI verkeerde beweging. De staalharde stem liet geen enkelel onzekerheid bestaan over de uitvoering! van zijn bedreiging en Christa voelde een| siddering door zich heen gaan, toen ze besefte dat Vonst een door en door ge wetenloze schurk was. Waarom wist hij, dat Helsingen niet bij haar was. Zou het slachtoffer van de aanval, die niet ver van haar vandaan lag, misschien Helsin gen zijn? Had hij misschien onraad be speurd en was toen de duinen ingegaan? Maar waarom zou ze bang zijn. De poli tiemacht moest intussen wel compleet zijn. Waar wachtte men dan op? (Wordt vervolgd) Flacon 2.95 Grot# flacon 7.50

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 6