Boeren vlijt in deze tijd Programma van de feestelijkheden op 13, 14 en 15 juli 1960 SPAARBANK CAREL SCHMIDT Invulformulier behendigheidswed strijd tractoren 125 jaar Polder Eierland Philips hoorapparaten S Electrohuis Bakker Firma KI. Boon Zn. Den Hoorn Vlees is voedzaam en gezond Slagerij D. Visser, Hogerstr. 16 Wie haalt ons weg Firma KI. Boon Zn. Den Hoorn Proficiat 125-jarig Eierland Centrale Coöperatie L.T B. Voor maatkleding vakman M. J. de Krijger Niet in de stand Wel op het land Baby verbond ondergoed s J 125 jaar polder Eierland en 1251 H Mc Cormick tractoren VOOR IEDEREEN Coop. Boerenleenbank te Texel DR0S' SMEDERIJ al meer dan 50 jaar landbouwwerktuigen Schrijfmachines Langeveld en de Rooij n.v. MEESTERWERK Onder bovenstaand motto zal een aantal jongeren uit de Eierlandse Polder een landbouwstand in de tentoonstel lingstent verzorgen. Daar de landbouw in de ruimste zin van het woord wel als de hoofdbron van bestaan in Eierland aan gemerkt kan worden, is het zeer zeker van belang, dat ook bij de tentoonstelling hieraan enige aandacht wordt besteed. Aangezien de feestcommissie de ver wachting koestert, dat naast vele Texe laars, ook een aanzienlijk aantal niet- Texelaars (en dus ook personen, die niet in direct contact staan met de landbouw) de tentoonstelling zullen bezoeken, zal getracht worden deze bezoekers een beeld te geven van de landbouw, zoals deze heden wordt beoefend, ook in Eier land. Een maquette, voorstellende een mo derne Eierlandse boerderij met het wa tergemaal, een afwateringssloot, een polderweg en enige landerijen zal het centrale punt van de expositie zijn. Naast deze maquette zult U een uit beelding van de graanteelt aantreffen met behulp van miniatuurwerktuigen, foto's en produkten. Tevens zal de nodige aandacht worden besteed aan de ziekten, die het gewas belagen en wel in het bij zonder de virusziekten van de aardappel. GEVELVERSIERING ENZ VLAGGEN UIT Het ligt in de bedoeling dat alle gevels van de huizen in De Cocksdorp en Eier land versierd worden. Er worden prijzen beschikbaar gesteld voor de mooiste. De kerktorens, het watergemaal en het polderhuis zullen door schijnwerpers ver licht worden. Het Molenbos wordt geïllumineerd. Op verschillende plaatsen in De Cocks dorp en Eierland zullen erepoorten wor den opgericht. BIJZONDERE STANDS Op het feestterrein vindt U ook enkele bijzonder stands, die zeker Uw belang stelling verdienen: Witte Kruis, afd. Texel; Texels Museum; Voorlichtingsdienst; Landbouwstand. Het Witte Kruis is eveneens „Paraat"; net Museum heeft eigen problemen vn de twee andere stands zijn op land bouwgebied en spreken voor zichzelf. Hoewel de tweede week van juli niet de meest ideale tijd is om een mooie ex positie van de diverse gewassen te ver krijgen, zullen toch de voornaamste ge wassen van Eierland te "zien zijn. Vooral na de tweede wereldoorlog is de rundveefokkerij in de Polder" een steeds voornamere plaats gaan innemen, getuige het feit, dat op de laatst gehou den fokveedag in Den Burg de kam pioenstitel in de wacht werd gesleept door een Eierlandse koe en dat een Eier landse fokker sinds kort in het bezit is van twee Preferente Stammoeders. Een afbeelding van één van deze Preferente Stammoeders en van genoemde kam pioenskoe zal eveneens getoond worden met de productiegegevens. Wanneer U de tentoonstelling bezoekt, zal het zeer zeker de moeite lonen, ook de landbouwstand te bezichtigen. Degenen, die deel willen nemen aan de Behendigheidswedstrijd voor tracto ren, welke gehouden wordt op vrijdag 15 juli a.s. 's morgens om 9 uur, moeten het onderstaande formulier vandaag even inleveren bij een der volgende adressen: Dros' Smederij; B. Paagman; C. de Waard. Naam eigenaar tractor: Leeftijd: Type tractor: Gekocht in: Woensdag 13 juli: 10.30 uur Opening met een feestelijke openbare polder vergadering in de feesttent, waarna om 12 uur de genodigde een lunch zal worden aangeboden in Hotel „De Hoop". 13.30 uur Gratis filmprogramma voor de kinderen van heel Texel in de grote feesttent. 15.00 uur Opening Lunapark en tentoonstelling. 18.00 uur Start sterrit van alle dorpen voor auto's, motoren en bromfietsen naar De Cocksdorp. Finish feestterrein. Organisatie M.A.B.-club Texel Start tussen 18.00 en 21.00 uur; finish gesloten om 22.00 uur. Inschrijfgeld 50 cent. Iedere deelnemer moet minstens 5 contrölestem- pels vergaren. Iedere deelnemer-chauffeur, die de sterrit op de juiste wijze volbrengt, ontvangt een herinneringsvaantje en een gratis toegangskaart voor de amusementstent. Start- en controlepunten: Den Burg, gebouw V.T.B., Schilderend De Koog, Kantoor V.V.V. Den Hoorn, Kantoor V.V.V. Oudeschild, smederij Witvliet Oosterend, smederij Rentenaar De Waal, bakkerij Plaatsman. 20.00 uur Opening Amusementstent. Dansen met orkest „De Mirletons". Als speciale attractie: „The Three Jacksons". allegorische optocht, Donderdag 14 juli: 10.00 uur Start historische m.m.v. D.E.K., Den Hoorn. Route: Start Achterweg (Langeveldstraat); door De Cocksdorp, Postweg, Schoolweg, Hoofdweg, Hollandseweg, Postweg, De Cocksdorp, Achterweg. Dit wordt een zeer grote en prachtig afgewerkte optocht. 14.00 uur Opening Lunapark en tentoonstelling. 15.30 uur Samenkomst van alle bejaarden van Texel in grote feesttent, m.m.v. orkest „De Mirletons". Be zichtiging tentoonstelling en aankomst optocht. Er zal een consumptie worden geserveerd. Speciale attractie „De Spelbrekers". Dit wordt de bejaarden aangeboden door het feestcomité; de organisatie berust bij de plaatse lijke bejaardencomitc's en -sociëteiten. 20.00 uur Opening amusementstent. Dansen met „De Mirletons. Attractie: „De Spelbrekers". Vrijdag 15 juli: 8.30 uur Wedstrijd voor de best onderhouden tractor. 9.00 uur Behendigheidswedstnjd met tractoren. In dit programma is een speciale attractie opge nomen, welke verzorgd zal worden door het In stituut voor Landbouwtechniek in Wageningen. 14.00 uur Kinderoptocht met versierde fietsen, autopeds, enz vrije deelname Route rond het dorp De Cocksdorp, eindpunt feestterrein Medewerking van de drumband „Margaretha Sinclair". 15.00 uur Opening Lunapark en tentoonstelling. 20.00 uur Opening amusementstent. Dansen met de Mirletons Speciale attractie „De Corita's". Deze avond ook de trekking van de grote loterij! Hoofdprijs: diepvrieskist; 2de prijs ijskast 3de prijs: wasmachine 4de prijs: centrifuge 5de prijs: dames- of herenrijwiel en nog 100 andere nuttige prijzen! -fr Het feestterrein is gelegen op het land van de boerderij „Weltevreden", achter De Cocksdorp. •fr Het Lunapark komt zo van de Helderse kermis, o.a. draaimolen, zweefmolen enz. enz De tentoonstelling binnen beslaat een oppervlakte van 1000 m2. Tevens wordt buiten nog een expositie gehouden. Hier is alles te zien wat in Eierland te koop is en wat er groeit en bloeit, aangevuld met artikelen van buiten. -fc Op het feestterrein staan twee tenten: één voor de tentoonstelling en één grote amusementstent; tevens toiletten enz.. EH.B.O. en omroepinstallatie Ingang feestterrein Achterweg. ■jir Tijdens de middaguren is de amusementstent voor iedere bezoeker toegankelijk voor consumpties enz. Uitgezonderd de middag voor de bejaarden (14 juli). Op het terrein is natuurlijk van alles verkrijgbaar, zoals ijs, patates frites, paling, broodjes, vis, enz. •fr Tijdens de feestdagen wordt de Achterweg voor doorgaand verkeer gesloten. Parkeerterrein, vlak bij het feestterrein, voor auto's enz. aanwezig. ■fc Toegangsprijzen: Terrein 0,50 per dag 's Avonds voor terrein en tent 2,50; 3 dagen-kaarten ƒ5,voor alles, Kinderen beneden 12 jaar vrij toegang; 3-dagen-kaarten enkel terrein ƒ1, alle kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa. •fr De Commissie bestaat uit: R. W. Stoepker, voorz.; C. Zijm, secretaris; Jac. Reuvers; C. de Waard, J. C. Dros, Jac. v. Heerwaarden; Joh. v. Heerwaarden; B. Paagman, B. Dros; P. Druif, B. de Ridder; L. van Tongelen; C. Jongejan; G Monen, mevr. Van 't Noordende-Louwman, Ben van Heerwaarden. uit voorraad Vrijblijvend op proef phium Dealer voor Texel Viltzeil Linovelt Linoleum Colovenyl Vast tapijt in talrijke variaties Uw trap met linoleum, vlot, veilig en verrassend Komt u eens praten, gratis advies Telefoon (02226) 258 Rundvlees van prima kwaliteit Paardevlees een bron vun kraeht Varkensvlees voor de fijnproever en iedere woensdag een speciale GEHAKTDAG dat biedt u Wij zijn eerste keus en van eerste klas fabrikaat Prima overalls tot 56 Blauw simson vesten Manchester vesten legen extra lage prijzen Zolang de voorraad strekt. 14,50 15,50 29,90 ook de volgende 25 jaar weer sleeds meer LTB veevoeders onder CLO controle. Enkelvoudige en Mengmeststoifen LUXAN bestrijdingsmiddelen Gaas, draad en palen Machines en gereedsch ippen Zaaizaden en pootgoed Geleverd door afd. Texel moet u zijn bij de met een jarenlange ervaring en dat is Julianastraat 16. Der. Burg Telefoon 2488 Centrale Coöp. L.T.B. voor betere baby-kleding. Advies aan alle moeders: Kijk eerst bij Firma KI. Boon Zn Den Hoorn Ook fn Draion Jansen en Tllanus voor dames, jonge dames en piepjonge dames. Voor rijke keuze kopen bij Firma KI. Boon Zn. Den Hoorn c o h - 0) O X T3 O O Qu Cr o Sm <1> <D r* O, s 0 <D N W De deur van onze spaarbank staat wijd open voor iedereen Bovendien kennen wij alle moderne spaarvormen en werken mede met btdrijfuparen spaarregeling voor arabtcnare jtfufdiparen «choolsparco. NEEM OOK EEN SPAARBOEKJE BIJ DE de eerste die werd verkocht na de oorlog; nog dagelijks in gebruik bij P Koopman, P H. polder en hier de 125ste trac tor (type l) 217) die door ons werd geleverd aan Joh Bak ker, Hollewalsweg, Den Burg Een ieder die in 1960 een nieuwe I H Mc Cormick Tractor van ons koopt dingt mee naar de prijzen van 6 x f125,- 3 x f125,- en 1 x f125,- VOOR MAATKLE DINGSPECIALIST Boomkampstraat 8 Alkmaar (bij de Westerweg) Telefoon 3615 Giro 229022

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 7