Bosbessejam AH-Slasaus SPINAZIE cfllf V 8 voor I.» GRATIS de lekkerste per fles KNAKWORS ZWARE REPEN maakt u het leven goedkoper! U REIST Keetmeisje in Europoort [nieuwe oogst PER POT Frankforter nieuwe oogst MACARONI 20 voor kwaliteit TOILETZEEP REGENKAPJE Had geen zin om te stoppen ZAT ÜLEUwf ooojt BOORDEVOL GEVULD LITERBLIK BUTTERSCOTCH Bereid met suiker, slagroom en koffie KWALITEITSGARANTIE Wanneer u een bij AH gekocht artikel niet élke cent waard acht die u er voor betaalde dan wordt u door Albert He(jn het volle bedrag vergoed. Albert Heijn Bij 3 stukken Carl/ - met fijnste Franse parfum - a 32 ct. per stuk PLASTIC rflf GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 31 juli 1960 Gevonden te Den Burg: grijze heren trui met V-hals; hoes met plastic regen kap; sleutel (opschrift: nr. 14); jutezak, waarin lege zakken; armbandje; rood wit plastic portemonneetje met 0,46; rood-witte metalen speelgoedvrachtauto; zwarte zwembroek met witte streep en roodgeblokte handdoek; 3 sleutels aan ring; herenregenjas; grijze portemonnee "met enig geld, postzegel en sleutel; rode knipportemonnee; zwarte regenbroek; groene camouflage olie jas, khakikleurig windjack. Verloren te Den Burg: rose en beige met witte handdoeken; bankbiljet van ƒ10,zonnebril; grijze portemonnee met rits, inh. ƒ1,50 en pakje sigaretten; T V-antenne; achterbord vrachtwagen; bos sleutels met flesopener; bruine por temonnee met ƒ4,30; fototoestel, merk Daci, waarin filmrol; zonnebril; rood wollen tafelkleed met grijs randje; geel plastic kinderslippertje (soort schoentje); zwarte wollen gebreide sjaal; 2 autosleu teltjes met vetertje; onbreekbare pop met jurkje van blauwe stof; bril met lichtbruin montuur en vergulde randjes; blauw-bruin badpak; grijswollen gebrei de sjaal; kort zwart jack met ritssluiting; blauw-wit gestreepte étui, waarin zonne bril, kam, lippenstift en nagelvijl; recht hoekig verchroomd herenhorloge, merk Komeet, zwarte gevlochten band; bruin- beige regencape; witte plastic regencape, een bedrag van ƒ35, Gevonden te Oosterend: portemonnee met ƒ5,25 en armband; speld met sleuteltjes; badhanddoek met zwem broek; tweetal zonnebrillen. Verloren te Oosterend: beige geruit kinderjasje. Gevonden te De Koog: bril met licht en donker montuur; doublé speld met rode ronde steen; armband, bestaande uit groot aantal in elkaar gedraaide rin gen; kinderschop; bril met zonnekap; 3 lipssleuteltjes; autosleuteltje (Prelahe); witte sjaal; lila vest; grijze portemonnee met 10,30; medaillon; dameshorloge merk Regalia; 15-steens dameshorloge merk Century; herenpolshorloge merk Kienzle met schakelarmband. Verloren te De Koog: fototoestel; geel damesvest; badpak (model zonnepakje); gouden speld met amatiststeen; bruine portemonnee met 60,80,beige damesvest met paarlemoer knopen; por temonnee met 0,76; grijsblauwe jon- genspullover (wit elastiek in taille); bruinlederen portemonnee met ƒ8, Het bureau der Rijkspolitie van Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. Te De Koog van 19.00 tot 20.00 uur. rustiger en prettiger als u voor uw bootovertocht of treinreis vooraf plaatsbewijzen haalt bij de V.V.V. WEINIG DEELNEMERS BIJ DE RINGRIJDERIJ TE DE KOOG Slechts 8 deelnemers hadden inge schreven voor de ringrijderij met paard en wagen, die zondag door de Oranje vereniging was georganiseerd. Jammer, dat er maar zo weinig belangstelling was. Wel was er veel publiek. Eerst werd er gereden met Texelse dames. Prijswinnaars waren: 1. D. Zijm, Den Burg; 2. Plaatsman, De Waal; 3. C. Koorn, Westermient. Daarna kregen de dames badgasten een kans, waarbij D. Zijm met z'n dame weer de eerste prijs behaalde; no. 2 was W. Zijm, Den Burg en no. 3. W. Zijm, De Westen. De prijs voor het schoonst geheel werd toegekend aan de heer W. Zijm, Den Burg, terwijl D. Witte, Den Burg, hier voor de 2de prijs kreeg. D. Witte Jr. mocht met zijn ponnywagen een derde prijs in ontvangst nemen. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 VanDenHelder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.30 10.10 14.00 16.00 18.25 20.30 VanDenHelder: 8.55 11.35 15.00 17.15 19.30 21.35 Met het m.s. „Koningin Wilhelmina" worden, voor zover weers- en bijzondere omstandigheden dit toelaten, de volgen de diensten gevaren: Op werkdagen: Van Texel: 7.00 9.30 17.00 Van Den Helder: 8.15 11.00 18.15 Op zon- en alg. erk. feestdagen: Van Texel: 9.00 11.45 17.00 Van Den Helder: 10.30 13.00 18.30 Zaterdagavond was een jeudige brom fietser in De Koog aan een van zijn rondjes bezig. Zijn vehikel was voorzien van een verblindend licht. Een dei- wachtmeesters gaf met een rood licht te kennen dat hij moest stoppen. Maar de rij lustige jongeling had geen zin op te stoppen en in plaats van te remmen gaf hij gas. De wachtmeester, die met een fiets aan de hand stond, bemerkte dit en draaide zeer snel zijn fiets over de v/eg. De bromfietsberijder kwam met een vaart tegen de fiets aan en was op een hardhandige wijze tot staan gebracht. De jongeling had in het donker willen erdwijnen omdat er nogal wat aan zijn vervoermiddel mankeerde. Remmen werkte niet, licht was niet in ordeen je moet nu eenmaal stoppen voor het bekende stoplicht. De fiets van de wachtmeester was ge heel vernield en de ordebewaarder moest te voet verder. Tevens had hij bij het snelle optreden een verwonding aan zijn hand opgelopen. LAPPIE KNIJN EN HET VERDWENEN STANDBEELD 33. Volkomen de kluts kwijt, pakte Jonas de mars op en volgde Lappie, die het erf afliep en het pad opging, dat in de rich ting van de drie bomen ging. „Ik zag een man lopen met iets zwaars op zijn schou der. ik geloof tenminste wel, dat het zwaar geweest is, want hij liep een beetje gebogen". Jonas knikte. „Dat gaat ie na tuurlijk begraven bij de bomen, denk ik". Voorzichtig, zonder geluid te maken, holden Lappie en Jonas naar de bosjes loe. In de zachte grond van het pad, stonden weer dezelfde voetstappen. Toen ze vlak bij de struiken waren, fluisterde Lappie. „Stil eens, ik geloof dat ik wat hoor.en hij hield Jonas met de hand staande. In de verte klonk een vreemd schurend geluid CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 3 augustus consultatiebureau Heden, woensdag 3 augustus worden de moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht van 13 tot 16.30 uur. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 3 aug. 3.36 en 16.12; 4 aug. 5.07 en 17.42; 5 aug. 6.36 en 19.01; 6 aug. 7.46 en 20.06. AGENDA STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Donderdag 4 augustus Den Burg, Wezentuin, Optreden Hans Grünhut en Wiener Donauschwalben. De Cocksdorp, Poppenkastvoorstelling Vrijdag 5 augustus Den Burg, Poppenkastvoorstelling. Den Burg, 20.30 uur Lampionoptocht Kon. Texels Fanfarecorps. UITSLAG ZOMERPUZZEL De oplossing van de kruiswoordpuzzel van woensdag 27 juli j.l. is als volgt: Horizontaal: 1. tombe; 4 mos; 6. aster; 10. i.o.; 11. v.a.; 12. ik; 14. om; 15. ra; 17. slap; 19. koel; 21. n.b.; 22. ijle; 24. or; 25. re; 26. pro; 27. l.d.; 29. a.v.; 31. st.; 32. ge; 33. asem; 35. last; 37. art; 38. trompet; 40. tol; 42. kap; 45. maandag; 49. mus; 51. does; 53. gaai; 56. n.t.; 57. r.g.; 58. p.k.; 60. fa; 62. and; 64. el; 65. au; 67. rob; 69. r.o.; 70. krib; 72. arno; 74. se; 75. si; 76. po; 77. n.n.; 78. du; 80. ilano; 81. nap; 82. ketel. Verticaal: 1. turijn; 2. mi; 3. bos; 4.1 map; 5. sik; 7. sol; 8. t.m.; 9. robot; 11.1 vara; 13. kort, 16. al; 18. I.o.; 20. ee; 21.1 nr.; 23. eist; 26. pest; 28. de; 30. vlo; 31.1 sip; 32. ga; 33. ar; 34. mt; 35. lt; 36. to; I 37. alk; 39. men; 41 lus; 43. ad; 44. pond; I 45. m.s.; 46. alg; 47. do; 48. g.g.; 49. maar; I 50 ui; 52. et; 54. af; 55. karei; 57. slip; I 59. karn; 61 abeel; 63. no; 64. er;; 66. un; I 68. os; 70. kin; 71. bon, 72. a.n.p.; 73. ode; 75. s a.; 79. ut. DE NIEUWE KRUISWOORDPUZZEL Horizontaal: 1. gelukwens, afk.; 2. Russ. lengtemaat, 7. in 't genoemde werk (Lat. afk.); 9. getal; 11. gummi; 14 beslag; 16. emballage; 18. Nederl. dichter vorige eeuw; 20. niet mager; 22. bep. dierentuin; 24. klein kamertje; 25. Joods godsd. boek; 28. vervoeging w.w. eten; 29. bijwoord; 31. omgeslagen bovenrand; 33. ter her innering, afk.; 34. snelle roeiboot; 36. meisjesnaam; 39 blaasinstrument; 40. verstikken; 42. evenwel, immers; 44. vuur; 46. element, afk.; 48. smeren; 51. broeder; 52. soort papagaai; 54. slimmer dan anderen; 56. vlaag, luim; 57. door ge vangenen geroeide boot; 59. pluk; 60. schoenm. gereedschap; 62. wortel; 64. kaartspel; 65. verhoogd terrein; 67. kle ding; 68. deel v.d. bijbel, afk.; 69. kleur; 70. laatstleden. Verticaal: 1. universiteitsbode; 2. ïoofdiertje; 3. spie; 4. landbouwwerktuig; 5. senior, afk.; 6. soort steen; 7. hoofd- kellner; 8. laatste; 10. proef; 12. deel v.e. boom of plant; 13. gezwel; 15. snelheid; 17. overgevoeligh. ziekte; 19. hulde; 20. dessert; 21. gesloten; 23. boom; 26. ver boden v. autorijders; 27. bestanddeel; 30. wild rund; 32. weldra; 34. zwarte agaat; 35. enzovoort, afk.; 37. plezier (spreek taal); 38. Jap. munt; 41. langzame; 43. één der Soenda-eilanden; 45. drietal; 47. weldra; 49. lidmaat; 50. bewoner van Estland; 51. trommel; 53. geb. in Zwit serland; 54. opschik; 55. iedere; 56. plant, gebr. v. sirihpruim; 58. brengt hulde; 61. Eng. graaf; 63. vochtig; 64. groente; 66. element, afk.; 67. element, afk. FEUILLETON: door H.A.N.S. 32. Nog lag het zilverblinkende water gevangen in het goudgele strand, dat weer omzoomd werd door de weelderige duinbegroeiing, als een schilderij van rust en ontspanning. Bijna niet te gelo ven, dat ook tot hier het daverende ge- jaag van de industrie kon doordringen. Langzaam toerde Christa langs de groene strook, waar enkele jaren geleden nog sierstruiken en boompjes waren aan geplant, die zich reeds ontwikkelden tot aardige bossages. Er waren vele variaties aangebracht in alle tinten groen, waar tussen bessen en wilde roosjes hun tere kleurtjes voordelig lieten uitkomen. Op verschillende kleine inhammen van het meer spartelde de jeugd in het water, zich niet bekommerend om de strijd vraag, of het water zout of zoet moest blijven. Wat begrepen zij van de zorgen van de agrariërs, wier dagelijks brood nauw verwant was aan de voorwaarde, de beschikking te hebben over voldoende zoet water voor hun gewassen. Misschien zouden deze kinderen eenmaal de fa brieken bevolken en hopen dat de order portefeuille van de directie gevuld bleef, omdat dit hun dagelijks bestaan zou uit maken. De moderne grasdrogerij, die links van haar opdoemde en die tot voor enige jaren de trots van Rozenburg uit maakte, stond nu in rust, stil en gelaten •p de vernietiging te wachten, om plaats te maken voor heel wat gigantischer bouwwerken. Haar auto maakte een zwenking en ze naderde de burg waar ze de afgelopen racht o.p zo'n sensationele wijze de arrestatie van Vonst meemaakte. Op de brug stond een groepje mensen, die zich allen vol aandacht over de brugleuning fcogen en in het water keken. Een welbe kende auto stond vlakbij en Christa zag Lintvorde, die eveneens geïnteresseerd naar beneden keek. Enkele manschappen waren aan het dreggen en Christa stopte onmiddellijk met de gedachte, dat er een ongeluk was gebeurd. Men was evenwel op een heel kalme manier bezig een kleine dreg over de bodem van het ka naaltje te halen. Vermoedelijk dus geen drenkeling, maar een voorwerp, waar naar men viste. Een koppel tamme een den stond aan de kant diepzinnig dit mensenspelletje gade te slaan en hoopte waarschijnlijk, dat het water straks weer voor hen alleen zou zijn. De commandant stak onmiddellijk zijn hand uit en verwelkomde Christa met een vergenoegde grijns. „Goed geslapen juffrouw? prachtig. Nu wij ook, al was het van korte duur. De heren rovers heb ben ons nog uren werk gekost, maar we hadden het er graag voor over. Ze blij ven ontkennen, natuurlijk, maar het be wijsmateriaal is sterk genoeg, om hen rustig enige maanden te laten nadenken over de manier waarop zij dachten rijk te worden. Intussen zoeken we verder, zoals U ziet. Hier hebben we vannacht de hoofddader te pakken gekregen en daarom dachten we zo, dat hij zich mis schien nog vlug van een of ander had ontdaan". Christa boog haar hoofd diep over het vater en hoopte, dat Lintvorde haar gloeiend gezicht niet zou opmerken. Ze had de afgelopen nacht immers de plons gehoord en direct begrepen, dat Vonst zijn revolver in het water had gegooid. Natuurlijk had ze dat moeten zeggen, maar haar vrouwelijke aard had de over- band gekregen en daardoor had ze me delijden met de zwakste partij, ook al had hij haar enige tijd een verschrikke lijke angst bezorgd. Ze had er wel over nagedacht, maar de politie was al zo ver heugd met hun goede vangst, dat ze door haar opmerking de toestand van Vonst niet wilde verergeren. Ze had evenwel moeten begrijpen, dat men meer ervaring had in dergelijke zaken, gezien nu hun opsporingspogingen. Ze had het net zo goed ineens kunnen vertellen. Juist opende ze haar mond om haar bevindin gen mede te delen toen er een kreet van voldoening opsteeg. Aan een der haken v/as de revolver blijven hangen. Voor zichtig werd het instrument in een doek gerold. Terwijl ze allen om het gevonden voorwerp samendromden, beklom Christa een van de nieuwe ophogingen, om de grote veranderingen op dat punt in zich op te nemen. Uit grote buizen gulpte modder en water in de ingedijkte pol ders. Het was een imposant en tegelijk troosteloos gezicht, die eindeloze modder vlakten, precies verdeeld in grote, grijze, vierkante ruimten. Een blauwe reiger wiekte onwennig over de eentonige mod- dervelden, zoekend naar de aantrekke lijke groene weiden, die in de gore sub stantie ten onder waren gegaan. Haar blikken dwaalden verder weg, naar de plaatsen waar nog kort geleden een bos was aangelegd en waar nu grote borden kenbaar maakten, dat de Shell daar zijn domein had gekozen. Er was animo ge noeg om Rozenburg te bezetten. Ook Ketjen Carbon had een plaats gereser veerd. Verolme breidde steeds meer uit. De geweldige nieuwe dokken, gesierd met de namen van het Koninklijk Huis kwamen met bewonderingswaardige snel heid gereed. Christa betrapte zichzelf op het feit, dat iedere keer, wanneer ze van dichtbij kennis maakte met al deze mach tige objecten, ze een bepaalde trots over de prestaties van haar eigen kleine land, niet kon onderdrukken. Dc naam „Euro poort" vond weerklank over de gehele wereld en Nederland had zich hiermee een voorname plaats veroverd. Toch wist ze, dat ze bij alle vreugde, om de toene mende welvaart van het land de onder toon van droefheid niet zou kwijtraken. De politiemannen waren nog steeds actief. Elke plaats die een mogelijkheid bood, om iets te verbergen werd onder zocht. Grote riethopen en zelfs de schuil hokjes van de werkmensen werden nage keken. Het zoeken was niet tevergeefs, want reeds waren enige zo goed als nieuwe rijwielen ontdekt, die kort tevo ren in het dorp waren vermist. Het hu meur van de mannen liet dan ook niets te wensen over, toen Christa weer af scheid nam. De commandant bood haar gul en baantje bij de politie aan, omdat ze zich zo flink had gedragen, maar Christa bedankte lachend en zei met een ernstige klank in haar stem, dat ze mo menteel op een ander baantje uit was. Hij zou achterover slaan, dacht ze met zelfspot, als hij wist, dat ik in één dag twee mannen op hun liefde voor mij wil testen. Ze suisde nu over de oude betonweg, een overblijfsel uit de bezettingstijd, die niettemin nu goede diensten bewees, daar het een begaanbare weg was, vanaf het midden van het eiland tot aan de west punt toe. Ja, ja, dacht Christa. Als het waar is, dat Krupp aandelen krijgt in de toekomstige hoogovens te Rozenburg, dan zal er nog menig landgenoot van hem ge bruik maken van de weg, die door hen is ontworpen. Het kan raar gaan in de wereld. Met belangstelling nam ze de omge ving in zich op. Haar gedachten hielden zich overal mee beizg, behalve met het punt, dat voor haar persoonlijk het be langrijkste was, de ontmoeting met Roel. Ze wilde zich daarin niet verdiepen, want els ze zich maar even voorstelde, dat hij haar koel zou bejegenen, dan voelde ze een ijzige koude over haar lichaam trek ken. Nee, de telkens nieuw oprijzende problemen, die de geweldige omwente ling van het eiland meebracht, moesten haar de nodige afleiding geven, zodat ze tenminste onderweg de moed niet zou verliezen en terug keren. De veerdienst Rozenburg-Maassluis was links van haar, maar ze besloot via de Botlekbrug haar richting te kiezen. Misschien leerde ze zonder wrok of bit tere gedachten langs de snel groeiende industrie te gaan. Meer hijskranen waren er gekomen en meer oliehouders, die er uitzagen als zilveren bonbondozen uit een reuzenland.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4