F0T8BEDRIJF Jan de Waal Op Texelse bedrijven te weinig silo's Hevige botsing tussen twee auto's Voor betere aardappelen maaidorsen Ontwikkelen en afdrukken Volop fruit combine- en perswerk WERKKLEDING TEXTIELHUIS ZEGEL Begin te fotograferen AGFA CLACK f 25,00 LANGEVELD DE R00IJ N.V. Donderdagmiddag half twee kwam een Hollandse auto.van Den Burg af, terwijl een Dutse wagen in snelle vaart vanaf De Koog de hoek bij Bispinckhof nader de. De Duitser vloog uit de bocht en ram de de Hollander. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Wonder boven won der werden de vier inzittenden maar licht gewond. De politie, die spoedig ter plaatse was, constateerde dat de Duitse bestuurder drank gebruikt had. Procesverbaal werd opgemaakt en het rijbewijs ingehouden. De fa. Reij heeft beide wagens met de kraanwagen weg gesleept. EEN KENGETAL BEGINT MET EEN NUL Vooral in De Koog en Oosterend wor den nogal eens mensen opgebeld die het „verkeerd verbonden" te horen krijgen. Wat wil (vaak) het geval? De bellers vergeten eerst de NUL voor het kenge tal te draaien, waardoor ze met een plaatselijke abonnee worden verbonden. Dus: éérst de NUL draaien als U met een andere plaats moet bellen. WONING GESLOOPT De bekende lichtwachterswoning bij het Molwerk boven op de dijk wordt op het ogenblik gesloopt door de fa. Goedkoop en de Vries. POPPENKAST Dinsdagmorgen werd door de fam. van Leeuwen uit Amsterdam een poppen kast voorstelling gegeven op het sport terrein te Den Hoorn. Het is de bedoeling dat ook a.s. dins dag een voorstelling gegeven wordt. De recette is bestemd voor bestrijding melaatsheid. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL Geboren: Theo Daniël, zoon van Klaas Bonne en Maartje Werkhoven. Overleden: Jan Witvliet, oud 82 jaar, echtgen. van J. Platvoet. AGENDA STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zondag, 7 augustus De Cocksdorp, 7 uur Veteranenvoetbal wedstrijd. Maandag, 8 augustus Den Burg, Casino, Klaverjas-drive. Dinsdag, 9 augustus Den Burg, Wezen tuin, Gezamenlijk con cert Kon. Texels Fanfarekorps en Stem des Volks. Den Hoorn, Strijd om de man en de vrouw en optreden poppentheater. Woensdag, 10 augustus De Cocksdorp, 20,30 uur, Lampionop tocht m.m.v. Gidsenband Marg. Sinclair Donderdag, 11 augustus Den Hoorn, Ned. Herv. Kerk, Zangdienst Den Burg, Wezentuin, Opera-concert m.m.v. Gerard Holthaus De Koog, 14 uur, Srandfeest en optre den poppentheater De Koog, 20.30 uur, Lampionoptocht m.m.v. het Kon. Texels Fanfarekorps Zaterdag, 13 augustus Den Burg, Troephuis St Jeroen, Holl wal, 15,30 uur Hobbyruilbeurs. DORPSHUIS „DE WALDHOORN" WORDT VERFRAAID Den Hoorn. De versiering die op het dorpshuis „De Waldhoorn" aangebracht zou worden, begint zichtbaar te worden. De heer Kerrér uit Amsterdam kunt u op het ogenblik druk bezig zien met het vervaardigen van een mozaiek uit gekleurd baksteen. Personeel van de heer P. Boon heeft eerst het ontwerp in grote lijnen uit de bestaande muur gehakt. Er wordt door de heer Kerrér een voorstelling gemaakt over het leve vroeger en thans van Den Hoorn en het doel van het dorpshuis. De voorstelling beslaat een oppervlakte van 3x3 meter. Het is de bedoeling van het dorpshuis bestuur het mozaiek op feestelijke wijze te onthullen. LEERZAME WANDELTOCHT Den Hoorn. Evenals vorig jaar heeft de heer Prins uit Utrecht in samenwer king met de heer G. de Haan, een ex cursiewandeltocht georganiseerd in de omgeving van Den Hoorn. Het is ook dit jaar weer een geslaagde tocht geworden „Verken Uw vakantieoord" was het motto: maar langs de gehele route waren vele vogels, planten en boomtakken ge plaatst, die beschikbaar waren gesteld door het Texels Museum.. De deelnemers werden getest op hun vogel- en planten kennis. Dat het niet allemaal even ge makkelijk was bleek wel uit de gesprek ken die na afloop werden gevoerd. 's Middags was de jeugd aan het on derzoeken geweest. 109 jongeren hebben aan deze tocht deelgenomen. Er waren 11 deelnemers die 15 van de 18 posten e.oed hadden. Na loting werden nummer 1, 2 en 3: W. Hoppe; Jaap Schuil, Iet Goëga. De andere acht ontvingen een troostprijs. Bij de ouderen waren er 's avonds 3 die een gelijk aantal punten behaalden. Na loting werd nummer 1: De heer Springhorn, Dusseldorf, 2. D. J. Drijver, Mevr. N. Duinker-Drijver. Zij hadden 24 van de 25 posten goed, een pracht re sultaat. Na afloop draaide de heer G. de Haan de film van het Texels Museum. De heer A. Slegh, voorzitter VVV Den Hoorn, dankte de heren organisatoren voor het geboden programma. Herhaling te De Koog Een zelfde tocht zal dinsdag te De Koog worden gehouden. De aavang is: 2.30 uur voor kinderen; 7 uur voor ouderen. De starttijd duurt ongeveer drie kwar tier. VERTROKKEN PERSONEN Gerardus J. van Beukering (en gezin) van De Cocksdorp 47 naar Hoenderloo, Weikamperweg 105; Adrianus van Groot- veld, van H 131 naar Rotterdam, Waal haven OZ 50; Marha van der Molen v. Hallerweg 2 naar Heemstede, Dreef 30; Tetje Dijker van Oudeschild, Kerkesteeg 5 naar Den Helder, Timorlaan la; Gus- taaf A. Buijs van De Koog, Ruijslaan 5 naar Tilburg, Koningstraat 16; Jacobus L. Schilders van Brink 30, De Koog, n. Doetinchem, Cronjéstraat 11; Dirk J. Witte van Oosterend, Kerkplein 2 naar Hoorn, Drieboomlaan 324; Maria Bakker van Beatrixlaan 13 n Alkmaar, Nieuw- landersingel 56; Catharina M. Riteco v. Schilderend 81 naar Haarlem, Braken- burghstraat 27; Petrus C. van Duren v. C 117 naar Asten, Deurneseweg 12; Ja- coba M. Lagendijk van Warmoesstraat 28 naar Rotterdam, Mauritsweg 55, Wil lem M. van Reijendam (en gezin) van \v armoesstraat 22 naar Cuyk, Markt 1; Cornelis Heinis van Schoonoordsingel 35 naar Heiloo, Kennemerstraatweg 94 H; Hans G. Zijm van K 76 naar Den Helder, Spoorstraat 94; Dieuwertje Keijser van Wilhelminalaan 80 naar Den Helder, Huisduinerweg la; Johanna L. M. Der- nison, van Zwaanstraat 6 naar Haarlem Konninginneweg 8. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 VanDenHelder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.30 10.10 14.00 16.00 18.25 20.30 VanDenHelder: 8.55 11.35 15.00 17.15 19.30 21.35 Met het m.s. „Koningin Wilhelmina" worden, voor zover weers- en bijzondere omstandigheden dit toelaten, de volgen de diensten gevaren: Op werkdagen: Van Texel: 7.00 9.30 17.00 Van Den Helder: 8.15 11.00 18.15 Op zon- en alg. erk. feestdagen: Van Texel: 9.00 11.45 17.00 Van Den Helder: 10.30 13.00 18.30 S.V.O.-NIEUYVS Woensdagavond is de wedstrijd De MokOosterend gespeeld en met 1-0 door Oosterend gewonnen. Reeds voor de rust wist Wim Bakker de keeper te pas seren en Albert wist een welhaast zeker doelpunt tegen ons weg te werken door de bal zeer hard uit het doel te schieten. Na de rust werd er door beide partijen hard aan getrokken en menigmaal wa ren er dan ook benauwde ogenblikken voor ons doel. Maar door zeer goed werk van Piet en enkele keren met de hulp van vrouwe Fortuna wist Oosterend het doel schoon te houden. Alle spelers van Oosterend een pluim voor het vele werk en de sportieviteit waarmee deze wed strijd is gespeeld. Het aanwezige spandoek „De Mok kampioen 1960" kan de Marine nu wel weer in de mottenballen leggen. De navolgende leden kunnen vanmid dag om 1 uur even bij L. van Kooten langs komen om hun prijs af te halen voor de loten verkoop: 1 Benno Beuving, 2 Adri Kalis, 3 Frans Visman, 4 KI. v.d. Kooi, 5 Pieterjan Drijver,. Ballonnen wedstrij d De ballonnenwedstrijd sluit vandaag met de laatste postbezorging. De versten zijn tot nu toe (donderdagavond) Zwit serland. In de TC van woensdag zal be kend worden gemaakt wie winnaar is geworden. Wil de helper, die bij het gereedma ken van het nieuwe sportveld een graaf meegenomen (opgeborgen) heeft deze even terug brengen. INGEKOMEN PERSONEN Cornelia M. Hin van Bergen, Loudels- weg 24 naar B 109; Willem A. L. Beek van Rotterdam, Kleijnstraat 22b naar H 131; Elisabertus Stoer (en gezin) van Weezuperbrug, Oranjekanaal NZ 10 naar Brink 27, De Koog; Jan van den Hil, v. Leiden, Coornhertstraat 49 naar De Koog Dorpsstraat 45. GESLAAGD Onze vroegere plaatsgenoot de heer M. W. Roeper Pzn slaagde dezer dagen voor de Tuinbouwakte Wageningen. Klaverjassen. Maandag acht uur in Casino Zeepieren te koop bij J. Kok, 't Witte Huisje (t.o, vissteiger) 't Horntje Knutselaars! Hout, board, triplex enz. enz. A. v.d Vis Zoon, Wilhelmina laan 17, tel. 2356 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrtjf H. Ooster beek en Zn, Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Natural golflichtplaten, Asbest golfplaten, grote sortering, concurrerende prijzen. A. v.d. Vis en Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 2356 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Te koop houten was machine. N. de Waard, De Ruyterstr. 33, Oude schild Slabonen te koop Van Maldegem, Jachtlust, Eierland tel. (02225) 254 Nu volop hand- en moesappelen M. Huisman De Veen B 15, tel. 2203 Wil degene die een welhaast nieuwe graaf meegenomen heeft van het sportterrein te Oosterend deze even terugbrengen. De naam van deze persoon is ons bekend. Oesterstr 25, Oosterend Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Theo Daniël M. Bonne-Werkhoven K. Bonne Nico Peter De Koog K 25a Texel, 3 augustus 1960. Het is niet de eerste keer, dat wij bovenstaand onderwerp onder de aan dacht van de Texelse veehouders bren gen. Het is echter nog steeds nodig aan te dringen op het bouwen van groen- voedersilo's. We zouden zelfs kunnen op merken, dat de noodzaak steeds groter wordt. Als verklaring vooi deze bewe ring het volgende. Zo'n twintig jaar geleden werd er op ons eiland maar zeer weinig gras inge kuild. Het aantal melkkoeien was klein, zodat de behoefte aan kuilgras ook min der groot was. Bovendien maakte de zware schapenbezetting het vrijwel on mogelijk om in het voorjaar voldoende gras te krijgen om een kuil te maken. Dat wordt de laatste jaren duidelijk an ders. Het aantal stuks rundvee wordt ieder jaar groter en daarmee ook de be hoefte aan voor rundvee geschikt ruw- voeder. Kuilgras kan daarbij een belang rijke plaats innemen Verder kunnen we nog opmerken, dat het toenemende ge bruik van stikstofmeststoffen een moge lijkheid geeft om bij gunstige weersom standigheden in korte tijd een hoeveel heid gras te „telen" in een periode, die voor hooien niet meer zo geschikt is. De animo voor het inkuilen van gras wordt verder vergroot als gevolg van het feit, dat nieuwe inkuilmethoden naar voren zijn gekomen, die één groot nadeel van het ouderwetse kuilen missen, nl. de onaangename geur van het kuilgras. We kunnen wel zeggen, dat veehouders, die voorheen kuilgras op hun bedrijf ge bruikten overal onmiddellijk als „boer" gesignaleerd werden door de geur aan lichaam en kleren. Dat is thans niet meer nodig. Deze nieuwe methoden hebben even wel ook meegebracht, dat inkuilen zon der silo practisch niet meer mogelijk is. Weliswaar kan men het voor één keer bij gebruik van bepaalde hulpmiddelen en het kiezen van een afwijkende vorm van de kuilhoop nog wel eens zonder silo doen, maar veehouders, die regelmatig willen inkuilen, moeten één of meer silo's op hun bedrijf hebben. Hiervoor zei ik „veehouders, die regel matig willen inkuilen". Wij zijn van me ning, dat iedere veehouder er in de toe komst naar zal moeten streven om naast hooi ook een flinke voorraad kuilgras op het bedrijf te hebben. Een combinatie van hooi en kuilgras geeft de mogelijk heid van een hogere productie. Verder zal bij het zoeken naar arbeidsbesparende methoden op veehouderijbedrijven het inkuilen ook zeker meer in de belang stelling komen. Voor de Texelse bedrijven met een naar verhouding klein aantal silo's bete kent dit, dat er in de eerstvolgende jaren een flink aantal gebouwd moet worden. Wacht daar niet te lang mee. Ieder jaar, dat U hem eerder hebt, hebt U er al ple zier van. Helaas kon dit voorjaar aan het verzoek van enkele Texelse veehou ders om een silo te bouwen niet worden voldaan, omdat de firma, die het bouwen zou verzorgen te veel bezet was met aan vragen van collega's aan de vaste wal. We hebben echter de toezegging, dat hiervoor in de tweede helft van deze maand gelegenheid is. Wij raden U zeer dringend aan dit nu te doen. Er is alles kans, dat de betreffende firma in het voorjaar van 1961 z'n handen weer vol heeft aan de vaste wal. Bovendien is er nog een kans, dat U de silo al deze herfst kunt gebruiken. Ais het met de grasgroei wat mee zit, kan september nog heel goed een gras overschot geven. Maar in ieder geval, U hebt de silo dan en kunt deze in het voorjaar van 1961 gebruiken. Mogen wij binnen enkele dagen iets van U horen? C. v. Gr. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. J. Smit, uit Ee (Fr.) Maandcollecte kerkvoogdij De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer J. de Vries, Heemstede Collecte ,,De Macht van het Kleine" Oosterend: Geen opgaaf ontvangen Den Hoorn 9.00 en 10.30 uur Eerw. heer Giethoorn Extra collecte voor restauratiefonds De Koog 9.00 en 10.30 uur Ds. Waardenburg 10.30 uur kinderdienst naast de pastorie 20.00 uur Ds. Van der Poll, jeugddienst 21.15 uur Duitse Dienst De Waal 11 uur Ds. Van der Poll 19.30 uur Jeugddienst Oudeschild 9 30 uur Ds. Van der Poll GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19.30 uur Ds. De Lange Oosterend 10.00 en 19.30 uur Ds. IJtsma GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15.30 uur Ds. G. Roukema, van Ede GEREF. GEMEENTE Oosterend 10.00 en 15.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. S. M. A. Daalder van Haarlem De Koog 9.30 uur Ds. Van Bilderbeek Oosterend 11.00 uur Ds. Van Bilderbeek Den Hoorn 10 uur br. H Kossen Den Hoorn 10.00 uur br. H. Kossen Met dankbaarheid en blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze zoon en broertje Piet A. M BoonHaker A. E. Boon Kees, Greetje en Elly Den Hoorn, Texel, I 4 augustus 1660 Met grote vreugde geven wij kennis van degeboorte van onze zoon Hendrik Cornelis J. S. Dijt A. Dijt—Rus Texel, 5 augustus 1960 „De Kluis" Westergeest B 63, Den Burg. TEX BLAARTJES P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi- gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Voor klassekleding en aparte dessins. Model- kleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Grote sortering hard board, zachtboard, tegel- board, asbe-stboard, con currerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhel minalaan 17, tel. 2356 Deurw Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel' (verkopingen, rechtza ken, in' asso, kosteloos advies in pachtzaken). Grote sortering nieuw hout, tegen concurrerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17 tel. 2356 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar TUrika, Australië, Ame rika. Canada enz. Nieuwe gegalvaniseerde golfplaten, lang 2,14 m., breed 0,68 m., per stuk ƒ6.A. v.d. Vis Zoon, Wilh.laan 17, tel. 2356 Op D.V. 11 augustus a s. hopen on2e lieve ouders en grootouders O. Medema en J. MedemaTrap hun 45-jarige echtvereni ging te gedenken. Dat God hen nog lang voor elkaar en voor ons moge sparen, is de wens van hun kinderen en klein kinderen W. Beijerl—Medema L Beijert J. Medema T. Medema—Leegwater A. Dogger Medema S. Dogger E. Medema C. Medema—v. d. Berg D. Medema W. M Medema-Druif A Medema M. Medema—Drijver M. Medema G. Medema—v d. Slikke en hun 31 kleinkinderen Gelegenheid tot feliciteren in het gebouw van Chr Belangen van 20—21 uur Oosterend, Texel Hoekstraat 4 Voor uw deelneming betoond bij het overlijden van onze geliefde broer, zwager en oom jan Jacob van der VisFz. betuigen wij onze oprechte dank. In het bijzonder dokter Renout en zuster Fortgens voor hun hulp en Ds Soesan voor de troost woorden tot ons gespro ken. Verder dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer aan de over ledene bewezen. Namens de familie H. Steigstra Langs deze weg betui gen wij onze hartelijke dank voor de belangstel ling bij ons huwelijk on dervonden. I. Kok Kok—Nooy 't Buurtje 4, Oudeschild Ondertrouwd Niek van der Geest en Mary Brugmans De huwelijksinzegening zal plaats vinden op zater dag 20 aug a.s om 10 uur in de parochiekerk van St. Joannes de Doper te Den Burg. Den Helder, Ribesstraat I Den Burg, De Zes 8 Receptie van 4—5 uur in hotel De Zwaan. Toekomstig adres: Vecht- straat 12, Den Helder M. C. VISSER kinderarts afwezig tot 20 aug. Maas' Groentenhandel Den Burg, tel. 2425 Oudeschild, tel. 2815 Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Voor met de nieuwe CLAEYS is door enorme capaciteit ruimschoots de gelegen heid. Ook prima voor erwten dorsen door toeren- variator op dorstrommel J. v. STRIEN, Loonbedrijf Oudeschild Tel. (02220) 2884 H.H. Hotel- en Pensionhouders voor uw gasten woensd. 10 aug. A'dam, Artis, Schiphol f 4,75 p.p. en f 3, - p.k. artis inbegr. Vrijdag 12 aug. naar Alk maar kaasmarkt, Volendam A'dam f5,— p.p. f4,—p.k. Beide reizen vertrekken na aankomst 8,30 u vanaf havenhoofd, terug voor 9,15 uur havenhoofd. Bel Keisbureau Moorman, Brakkeveldweg 62-66, tel. (02230) 286C Den Helder De Bremakker vraagt van 11 tot 25 aug. hulp in de brood- keuken Tel. 2863 Den Burg in één dag klaar. UW ADRES I Weverstraat 51, Den Burg Gelieve ook hier geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw Trijntje Krul—Bonne, regelmatig vertoevende Burgwal 14, Den Burg, ten huize van de heer jac. Bonne, daar door mij niets wordt be taald. H. Krul, 's-Gravenhage appels en peren voor lage prijzen Maas' groentenhandel Den Burg, telef. 2425 Oudeschild, tel. 2815 Evenals vorige jaren verzorgen wij uw Van Maldegem, jachtlust Eierlanb tel (02225) 254 Verkrijgbaar bij: met een met prima lens, geelfilter en portretlens ingebouwd tel. 2058, Den Burg

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2