Waarom geheimzinnig? Pocke(t)- VIVO waardebonnen ATDRUMN ■Het adres, voor1 ONTWIKKUtN Het is altijd weer KNECHT Parapluie's J. G. Dekker GESLOTEN Concours Hippique, Utrecht Extra Fyffes Bananen werken wij op halve kracht! Mantje's Schoenhandel Nieuw SUPP-H0SE TEXTIELHUIS ZEGEL NIEUWS IN NAJAARS-STOFFEN M0USELINE COTTON-SATIN DRAL0N WOLLEN JAQUARD en s FOTOHANDEL Langeveld De Rooy In de krant van 1 juni j.l. schreven wij iets over de raadsvergadering achter gesloten deuren. In deze vergadering werd het voorstel behandeld van verhoging aantal vergunningen en verloven-A. De Nationale Commissie tegen het alcoholisme heeft een schrijven aan de minister gericht over deze uitbreiding. Hieronder volgt een afschrift van de brief: 's-Gravenhage/Rijswijk, 28 juli 1960 Aan Zijne Excellentie de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid te 's-Gravenhage. Excellentie, Van uit de gemeente Texel is onze aan dacht gevraagd voor het besluit d.d. 27 mei 1960 van de Raad dier gemeente om H.M. de Koningin krachtens het bepaalde in Art. 6 der Drankwet 1931 te verzoeken de voor de „vergunningen" en de „ver loven A" geldende maxima van 15, res pectievelijk vastgesteld bij Koninklijk Besluit van 27 september 1930, nr. 23, en van 9 september 1950, nr. 10, te verhogen tot 22. Na kennisneming van de stukken zo mede van de wijze, waarop dit raadsbe sluit is tot stand gekomen, menen wij ons tot Uwe Excellentie te moeten wenden, omdat naar onze mening tegen genoemd raadsbesluit uit een oogpunt van de in de nuidige samenleving dringend noodzake lijke matiging van het alcoholgebruik ernstige bezwaren zijn aan te voeren. Wanneer wij de grote belangen met be trekking tot de geestelijke volksgezond heid, welke hierbij in het geding zijn, in aanmerking nemen, menen wij de behan deling van deze aangelegenheid door de gemeenteraad achter gesloten deuren in hoge mate bedenkelijk te moeten noemen. Al moge aan dit raadsbesluit een uitvoe rig gemotiveerd voorstel van Burgemees ter en Wethouders ten grondslag liggen, de burgerij had, menen wij, er recht op om te weten op welke gronden de Raad heeft gemeend een zo belangrijke ver meerdering van het aantal inrichtingen voor de verkoop van alcoholhoudende dranken te moeten bevorderen en ook welke bezwaren daartegen in de raads vergadering misschien zijn aangevoerd. In de Texelse Courant van 1 juni 1960 werd terecht tegen deze wijze van be handeling, in strijd met het in Art. 49 van de Gemeentewet neergelegde begin sel van de openbare behandeling van de publieke zaak, bezwaar gemaakt in de volgende bewoordingen: „Een belangrijke zaak, waarbij de ar gumenteringen van de diverse (door ons allen gekozen) raadsleden voor vele Texe laars interessant zouden kunnen zijn. Maar neen, de vergadering werd ge schorst en dusdoende werd het publiek buitengesloten. Rijst de vraag waarom? Als Texelse burgers willen wij graag diep respect hebben voor de besluiten van de (door ons allen gekozen) raadsleden. Be halve dat wilden wij daar ook graag iets van begrijpen". Wij kunnen deze bezwaren tegen de wijze van behandeling van dit ingrij pende voorstel delen, maar we heb ben ook ernstige bezwaren tegen het besluit zelf, bezwaren, welke ook leven bij tal van ingezetenen van de betrokken gemeente. Het valt niet te ontkennen, dat het eiland Texel deel heeft aan het toene mende vreemdelingenverkeer en dat een zeker aantal inrichtingen voor de ver koop van alcoholhoudende dranken met het oog daarop aanwezig moet zijn, maar is een vermeerdering van het aantal in richtingen, waar alcoholhoudende dran ken verkrijgbaar zijn thans 30 in to taal met niet minder dan 14 ter wille van deze vakantiegangers nu wel nood zakelijk? Wij zijn van oordeel, dat deze noodzaak riet, althans momenteel nog niet aan wezig is. Voor deze opvatting menen wij zelfs steun te vinden in het voorstel van Bur gemeester en Wethouders. Immers, ver schillende van de door dit college nood zakelijk geachte uitbreidingen zijn voor namelijk gebaseerd op toekomstverwach tingen! „Voor het "ebied van De Koog wordt uitbreiding met 3 verloven A noodzake lijk geacht, „teneinde aan de redelijke behoeften in de eerstkomende jaren te kunnen voldoen"! in het recreatie-centrum-in-opkomst „De Krim", waarvoor een ontwikkelingsplan in voor-ontwerp gereed is...."; voor de voltooiing van de nieuwe pont haven bij 't Horntje „met de aanleg waarvan dit jaar zal worden begonnen", acht men daar tenminste één vergunning en één verlof A. nodig; voorts meent men, dat de betekenis van Den Hoorn stellig als toeristisch centrum zal toenemen." Naar onze mening rechtvaardigen al deze verwachtingen geenszins een ver meerdering van het aantal drankgelegen heden als wordt gevraagd. Daar komt bij, dat men dan ook met de volgende toekomstverwachting rekening zou moeten houden: Oudeschild, de tegenwoordige haven plaats, heeft twee caf's met vergunning aan de haven, waarvan een voor het wachtlokaal van Texels Eigen Stoom bootonderneming. Als eenmaal de nieuwe haven aan Het Horntje gereed zal zijn, zal echter zeker laatstgenoemd café zijn bestaansrecht hebben verloren. En wat de nieuwe ponthaven 't Horntje zelf aan gaat, dat zal een haven zijn enkel voor doorgaand verkeer, waar de noodzaak van twee café's één met een vergun ning en één met een verlof A o.i. zeer problematisch is. Burgemeester en Wethouders delen in hun voorstel mede, dat op elk der lijsten- Art. 17 en Art. 45, tweede lid, der Drank wet 6 gegadigden voor een vergunning, respectievelijk een verlof A. voorkomen, maar door een stelsel van wijk-maxima krachtens de artikelen 10 en 43 der wet wil men blijkbaar voorkomen, dat aan deze personen een vergunning of een verlof A. zal moeten worden verleend, opdat deze, behoudens misschien een en kele uitzondering, zullen kunnen worden toegewezen aan bepaalde inrichtingen, welke het gemeentebestuur op het oog heeft. Ten aanzien van dit streven zou den wij willen opmerken, dat deze wijk- maxima uiteindelijk niet kunnen verhin deren, dat vergunningen naar andere wijken worden overgeplaatst, ook al zijn de daar geldende maxima bereikt. (Art. 28, 4e lid, en Art. 47 van de wet). Ons voornaamste bezwaar ontlenen wij evenwel aan de gevaren, welke een zo belangrijke vermeerdering van het aantal alcoholgelegenheden wel zeer in het bij zonder zou medebrengen voor het steeds toenemende aantal jeugdige kampeer ders, dat het eiland komt bezoeken. De toenemende trek van vakantiegan gers naar Texel behoort in het algemeen voor een belangrijk gedeelte tot wat men noemt het sociaal-toerisme; deze cate gorie zal echter naar onze mening ener zijds geen behoefte gevoelen aan een groot aantal inrichtingen, waar alcoho lica is te verkrijgen, maar anderzijds zal, wanneer het tot een zo sterke uitbreiding van het aantal dezer gelegenheden zou komen, ook voor deze groep de kans dat men tot alcoholgebruik komt, met alle daaraan verbonden gevaren, in belang rijke mate toenemen. Een gezonde recreatie, waartoe dit eiland in zo ruime mate mogelijkheden biedt, is zeker niet gebaat bij een groot aantal vergunningen en verloven-A. In die zin verstaan wij ook de Koninklijke beschikkingen van 6 januari 1956, nr. 31, en 7 februari 1956, nr. 20 waarbij werd uitgesproken, dat in de nabijheid van sportvelden en zwembaden vergun ningen in geen enkel opzicht vereist zijn. Wij vertrouwen, dat Uwe Excellentie het hier aangevoerde zal willen overwe gen bij het aan Hare Majesteit de Ko ningin uit te brengen advies met betrek king tot het onderhavige besluit van de Raad der gemeente Texel. Namens de Nationale Commissie tegen het alcoholisme, voor de Commissie-Drankwet: Mr. Dr. J. in't Veld, voorzitter M. J. Maas, secretaris. GESLAAGDE KLAVERJASDRIVE Oudeschild Aan de klaverjasdrive t.b.v. dorpshuis „'t Skiltje" werd door 48 personen deelgenomen. Door bakker De Ruyter werden nog enige prijzen voor deze avond beschikbaar gesteld. De uitslag was als volgt: 1 D. Hemelrijk-S. Hemelrijk 7256 pnt. 2. mevr. Hemelrijk-Kl. Vlas 7077 pnt. 3. D. Backer-Jac. Koning 6954 pnt. 4. Echtpaar D. M. Vlas 6871 pnt. 5. Barhorst-J. Hoep 6541 pnt. 6. H. Groen-A. Wessels 6321 .pnt. Troostprijs voor het koppel K. de Jong- A. Swaerts met 5485 pnt. GESLAAGD De heer P. Heerschap slaagde onlangs te Den Haag voor het Patroonsdiploma „Bovag", vakbekwaamheid voor motoren en bromfietsen. VOOR DE LAATSTE MAAL IN DIT SEIZOEN Den Hoorn „De Bietenbouwers" of liever D.E.K. zal dinsdagavond voor de laatste maal in dit seizoen de muzikale omlijsting verzorgen van de bekende Strijd om de man en de vrouw. DE RONDE VAN DE WAAL De jaarlijkse ronde van De Waal wordt dit jaar gereden op zaterdag 10 septem ber a.s. Nadere bijzonderheden zullen wij in een volgend nummer vermelden. ZONDAGSSCHOOL BEGINT WEER De Zondagsschool van de Ned. Herv. Gemeente te Den Burg zal morgen weer beginnen. Om 12 uur worden de kinde ren verwacht. De Zondagsschool wordt gehouden in de grote kerk aan de Bin- nenburg. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 26 augustus t.m. 1 september 1960 Geboren: Rudolf Pieter, zv. Albert Bakker en Neeltje Keijser; Anna Vero nica Maria, dv. Matheus Hendricus Smit en Margaretha M. Meester, Paulina Pe- tronella, dv. Johan J. Sligman en Hen- drika A. Ligtenberg; Augusta, dv. Jan Witte en Sophia A. Slegh. Ondertrouwd; Cornelis Johannes Zijm en Annechien Ottens. Overleden: Jannis Jacobus Verbrugge, oud 70 jaar, echtgen. van Maatje C. Rouw. S.V. TEXEL Afd. Handbal. Vanaf woensdag a.s, wordt er weer in de zaal getraind. De aanvangstijden zijn als voorheen. Er moet flink worden aan gepakt. De zomervakanties zijn voorbij en we gaan aandacht besteden aan ont spanning op sportieve wijze. Allemaal dus weer present. Nog hebben niet alle, daarvoor aange schreven meisjes de gevraagde foto's in geleverd. Willen we weer aan de compe titie gaan deelnemen? We worden alleen toegelaten als deze foto's bij de bond zijn ingeleverd. Z.D.H.-NIEUWS Z.D.H. speelt morgen niet tegen De Koog. In plaats hiervan worden nu oefen wedstrijden gespeeld tegen Oosterend 1 en 2. Om 13.30 uur speelt ZDH 1 thuis tegen Oosterend 1 en om 15.00 uur ZDH 2 uit tegen Oosterend 2. RECTIFICATIE In het berichtje van „Excelsior" is iets verkeerd omschreven. Het moet zijn: „In deze afdeling kwamen 14 korpsen uit, waarvan 11 korpsen een tweede prijs behaalden. De overige 3 een eerste". MAANDAG SCHAPENFOKDAG Maandag wordt de jaarlijkse schapen- fokdag gehouden. Om 9 uur zal de offi ciële opening plaats vinden. De aantallen zijn dit jaar iets minder dan in 1959. 38 inzenders zullen hun beste wolvee ten toonstellen in 252 inzendingen. De jury wacht weer een drukke dag. De volgende heren zullen als jury leden aanwezig zijn: Ir. L. de Vries, Alkmaar; A. Koop- mans, Barsingerhorn; Ir. J. Wietsma, Alkmaar; W. v.d. Oord, - Barsingerhorn; D. Hin, Oudeschild; W. Pijper, Alkmaar; C. Stoepker, De Koog; H. Hogetoorn, Beemster; A. P. Dalmeijer, Oudeschild; P. Kistemaker, Abbekerk; Jn. Hin, „Een- dekooi", Den Burg; S. J. Keijser, Oude schild; G. J. v.d. Peet, de Weere; A. Brak, Schagerbrug; Jb. Donker, Schellinkhout. Als hulp juryleden zijn hier aan toege voegd: Cor Witte Gzn., Dc Nes, Ooster- end; T. Plaatsman Jzn., De Waal; P. Bakker Jzn, Den Hoorn 12; Jn. Veeger Czn., „Emma Hoeve", Den Hoorn; P. Eel- man Nzn., „Nieuw Leven", Den Burg; A. Brans Pzn., Oost; W. Bakker, „Spijk", Den Hoorn en A. Verberne Jzn., Spang. BUKUMBI, EEN ZIEKENHUIS AAN HET VICTORIAMEER Vanuit de dokterswoning kijk je uit over het hospitaal, dat wil zeggen over twee paviljoens; links ervan ligt een heuvelrug, daarachter de missiepost. In de verte loopt het land af naar het Vic- toriameer. Water. Goud van Afrika. Zeker goud van Bukumbi, waar dr. Mol, een jonge Nederlandse arts, een zie kenhuis bouwt. In 1957 is hij met de bouw begonnen. Het werk werd verricht in een oud schoollokaaltje, terwijl een legertje van veertig Sukumanegers onder leiding van een broeder aan het werk ging. Nu drie jaar later staat er de polikliniek, voor wondbehandeling en patiënten die niet opgenomen behoeven te worden, een ver loskundige afdeling, een doktershuis en dezer dagen is de chirurgische afdeling geopend. Dr. Ruud Mol vecht er onder moeilijke omstandigheden voor de gezondheid van de bevolking, die graag wil komen omdat ze veel bewondering heeft voor de blanke dokter, die de ziekte uit iemands lichaam kan snijden. Er wordt hard gewerkt in Bukumbi. Het ziekenhuis omvat nu 'honderd bed den, die altijd bezet zijn. Als een Afri kaan naar het ziekenhuis komt, brengt hij zijn familie mee. Die zorgen voor zijn eten en drinken, dat zij voor hun patient koken in het familiehuis. „Er moeten nog tweehonderd bedden komen", zegt dr. Mol, „en daarvoor is nog tweehonderdduizend gulden nodig. Er is ook nog geen elektriciteit, 's nachts opereren wij bij petroleumlicht". De Utrechtse katholieke studenten heb ben de zorg voor de loterij voor de af bouw van het ziekenhuis op zich geno men, en verkopen nu door het hele land loten. Ieder jaar hebben zij een zomerkamp op Texel en nu hebben zij geprobeerd ook hier geld bijeen te brengen voor Bu kumbi. Zondag zult U aan alle R.-K. kerken in de gelegenheid gesteld worden loten te kopen als bijdrage voor de Ne derlandse arts in Tanganjika, in Midden Afrika. We kunnen er niet allemaal heengaan cm gezondheid te brengen dat is niet nodig. Ieder werkt op zijn manier. U kunt ook loten bestellen in Utrecht: Stu dentenvereniging Veritas, Kromme Nieu we Gracht 54, Utrecht. Het gironummer is 422350 t.n.v. deze vereniging. Geef Afrika een gezondheidsinjectie. WEINIG BELANGSTELLING Woensdagavond werd onder leiding van de Sinclair band de uitgestelde lam pionoptocht gehouden te De Koog. Deze is voor de Texel-film opgenomen en daarom is het zo jammer, dat deze op tocht geen waar beeld geeft van die, welke midden-zomer gehouden worden. Er was maar een klein aantal kinderen met lampions, meest Koger jeugd, daar op 31 augustus de meeste gasten ver trokken zijn. Toch was het wel gezellig. Na afloop voerde de band nog de taptoe uit. FOUT IN ORGANISATIE Gistermiddag om omstreeks twee uur ging de brandweersirene te De Koog. Op het land van de heer Schoo stond een stroklamp in brand. De heer Schoo had echter de politie en brandweer op de hoogte gesteld, dat hij dit gebruikte stro zou verbranden. De brandweer, die uit rukte behoefde geen water te geven. Een kleine fout in de organisatie. TEXELSE BOYS-NIEUWS Beide elftallen zijn morgen vrij. Zondag 11 september a.s. begint de competitie weer te draaien. Boys 1 gaat dan uit naar Oudesluis 1. Boys 2 speelt thuis tegen Oudesluis 2. De indelingen van junioren en adspi- ranten zijn nog niet bekend. Degenen, die zaterdagmiddag gelegen heid hebben, worden verzocht op het Boysveld te komen om het terrein in orde te maken voor de competitie. Neem dan ook wat gereedschap mee PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Wolfensberger 12 uur Aanvang Zondagsschool. De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Alle Zondagsscholen beginnen weer. Den Hoorn 10 uur ds. C. H. van Rhijn De Koog 9.30 uur ds. Waardenburg De Waal 11 uur Eerw. heer Veldhuis Oosterend 10 uur ds. Beerthuis Oudeschild 11 uur ds. Waardenburg GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Scholten 19.30 uur ds. De Lange Oosterend 10 uur ds. De Lange 15.00 uur ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. H. Luikinga van Zaandam De Koog 19.30 uur ds. H. Luikinga Onze collectie is zeer groot. LANGEVELD DE ROOIJ N.V. TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér ƒ0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. ƒ0,20 meer. Nu volop heerlijke pruimen ook voor jam en bowl. M Huisman De Veen, tel. 2203 Correct gekleed en wei nig besteed. Modelkleer makerij Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alk maar, tel. 3615. Elke week op Texel P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Knutselaars! Hout. board, triplex enz. enz. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelmina- laan 17, tel. 2356 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Natural golflichtplaten. Asbest golfplaten, grote sortering, concurrerende prijzen. A. v.d. Vis en Zoon, Wilhelminalaan 17. tel. 2356 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Grote sortering nieuw hout, tegen concurrerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 2356 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika, Canada enz. Nieuwe gegalvaniseerde golfplaten, lang 2,14 m., breed 0,68 m., per stuk ƒ6,A. v.d. Vis Zoon, Wilh.laan 17, tel. 2356 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster- beck en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Grote sortering hard board, zachtboard, tegel- board, asbcstboard, con currerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhel minalaan 17, tel. 2356 Goed onderh. moderne kinderwagen te k. bij I. Flikkema, Vogelmient 47, De Koog Te k. motor Pannonia 250 c.c. I. Win ter, Waalderstr. 22 Te koop gevr. 10 12 jonge kippen, bruin. P. H. du Porto, Schilderend 141 Woningruil Gevr. woning op Texel voor woning Nw Den Helder Te bevragen Schilderend 23 Te k. aangeb. pr. autoped 1 jr. oud. Adres te bevr. bur. Tex. Crt. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Augusta (GUDY) F. Witte-Slegh J. Witte Zwaanstraat 10, Den Burg Texel, 1 september 1960 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje Christine Louise A. G. Groen-Honigh C. Groen Den Burg, Beatrixlaan 54 Texel. 1 september I960 WWWW Maandag 5 sept. hopen onze lieve ouders C. Vonk en C. Vonk-v. d. Vis hun 12V2-jarige echtvere niging te vieren. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun kinderen Jan en Frouke, Wim Adrie en Tine Gelegenheid tot feliciteren zaterdag 10 sept. van 7 30 uur tot 9 uur in het Cen trum, Oosterend. ÏWWÏWW Willem Wiering en Anna Smit hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben DV vrijdag 16 sept. a.s. des namiddags om 2 uur in het Gemeentehuis te Den Burg Kerkelijke inzegening om 2.30 uur in de Ned. Herv Kerk te Den Burg door de Weleerw. heer ds G. H. Wolfensberger. Gelegenheid tot feliciteren van 4 tct 5.30 uur in hotel De Graaf. Den Burg, Zwaanstr. 2 De Dennen H 99, Texel, september 1960 Toek. adres 't Horntje H49 Hierbij vervullen wij de droeve plicht U kennis te geven Vjin het over lijden van onze zorg zame man en vader Jannis Jacobus Verbrugge, in de ouderdom van ruim 70 jaar. Namens de familie: M. C. Verbrugge- Rouw Eierland, Texel, 31 augustus 1960 Teraardebestelling za terdag 3 sept (heden) om 2 uur te De Cocks dorp. Vertrek van het sterfhuis 1.30 uur. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant De directeur van gemeen tewerken maakt de weg gebruikers erop attent.dat in verband met de werk zaamheden aan de Pont- weg, het gedeelte Hoorn- derweg tussen de Beatrix laan en de Zuidhaffelder- weg ingaande maandag 5 sept. a.s. tot nader order voor alle verkeer is gestremd. GEVRAAGD een gevorderde of leerling Smederij Kiljan Lang, half lang en inschuifbaar Daalders groenten en fruit Maandag 5 tot en met maandag 12 september Excursie naar het Bij voldoende deel name organiseert de Ver. voor Vrienden van het Paard een excursie op 15 en 16 september a.s. Opgave uiterlijk maandag 5 sept, bij mevr. Keesom in Hotel Texel. f 1,25 per kg 1,5 kg Clapps favourite 0.90 ct 1,5 kg James Grieve 0,90 ct 1,5 kgManks-Codlin0,90 ct 1,5 kg tomaten 0,90 ct Zoete appelen 2 kg voor 0,90 ct Volop Sinaasappelen van 10 12 voor f 1,— Champignons, paprika, perziken, Westland druiven Nieuwe oogst blikgroenten tegen ongekende lage prijzen. Fav.d. Meer-Langeveld Van 5 tot en met 13 september Dus wij blijven geopend, maar wij verzoeken voor bijzondere gevallen te wachten tot na 13 september, dan hopen wij u weer met een vernieuwde collectie van dienst te zijn. Voor sterke schoenen. de ideale steunkous met garantie aanbod. 90 cm breed 3,95 90 cm breed4,75 90 cm breed6,95 130 cm breed12,75 Zeer mooie dessins en kleuren. ATTENTIE I en spaarboekjes kunnen bij ALLE VIVO kruideniers worden ingeleverd Ook de gestempelde. Parkstraat Den Burg In één dag gereed.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2