9 roen in het harL, ELKE Geslaagde Texelse fokveedag Verwarmings- en Huishoudbeurs BAKKERS IJZERHANDEL in het Casino te Den Burg Heden woensdag 7 sept morgen donderdag 8 OENSDAG 7 SEPTEMEBER lflflO TEXELSE Maandag werd de jaarlijkse fokveedag gehouden. Waren de inzendingen min er dan vorig jaar, de handel was williger. Doordat de vlcesprijs tegenwoordig >ed is te noemen, was de vraag naar goede fokdieren vrij groot. Een lVs-jarige m werd voor de officiële opening verkocht voor ƒ650,De belangstelling an het vaste land was weer bijzonder groot. Ook buitenlandse kopers hebben in keus uit Texels Wolvee bepaald. Wethouder C. H. Roeper complimenteerde aan de lunch de prijswinnaar, de •er P. C. Hin, Spang. Hij overhandigde namens het gemeentebestuur een prijs oor de kampioensram en een prijs voor het beste viertal oudere ooien. De heer in, aldus wethouders Roeper, is een ras fokker. van P. C. Hin; van de viertallen oudere ooien gaat een zending naar Den Bosch van P. C. Hin; viertallen 1-jarige ooien van 1 vaderdier van Joh. J Roeper Johz. en van P. Verberne; viertallen ooilamme ren van 1 vaderdier van P. C. Hin. (Zie vervolg pagina 2) 74e JAARGANG No. 7486 COURANT itgcrve N.V. v.h. Lanqeveld de Rooij Boek-, Kantoorboek- en Fotohandel Handelsdrukkerij f»n Burg, Texel - Postbus 11 - Tel. 2058 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. ƒ2,25 p. kwart. 25 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm De opening In Hotel „De Lindeboom-Texel" vond n 9 uur de officiële opening plaats en de voorzitter van het „Het Texelsch chapenstamboek" in Noordholland de nodigden welkom heten. In het bijzon- 2r richtte spreker een woord van dank >t het voltallig college van B. en W. .et verheugde hem, dat ook dit jaar 'eer de medewerking van de zijde van et gemeentebestuur groot was. Alles as gedaan om de schapenfokdag te doen agen en als het weer zou medewerken na was er niets te vrezen. Nu het weer eeft zich maandag uitstekend gehouden, exels wolvee heeft 'het tijdens de keu- ing droog gehouden. Verder verwelkomde de voorzitter, de eer A. Koopmans, de heren jury-leden 1 hulp-juryleden; de veeteeltconsulent Wietsema, de dierenartsen, de heren 'oordijk en Wensfoort, de heer Laan, oofd van de lagere landbouwschool en ele anderen. Er waren minder prijzen dan vorig jaar laar toen werd het 50-jarig bestaan ge- ierd van het Schapenstamboek. De voorzitter was van mening, dat oor werken en samenwerken iets goeds at stand was gekomen. Deze dag staat ekend als de beste fokveedag in Neder- ind. Spreker wees op de rubriek Oudere chapen, die dit jaar minder minder root was. Er waren 7 nummers van vijf izenders en dit kon meer zijn. Van de verkoopklas noemde de heer loopman zich geen voorstander. Burgemeester De Koning noemde de 'exelse fokveedag een der hoogtijdagen an het jaar. Texel is en blijft nog steeds iet eiland van de schapen en ik hoop dat lit zo zal blijven. De heer André Hin sprak namens de hereniging van Oud-leerlingen zijn dank it voor het beschikbaar mogen stellen an de hulp-juryleden. Onze leden ma- vandaag een zeer leerzame les mee, naar het verwonderd ons dat bij de na bespreking deze hulp-juryleden niet zijn itgenodigd. De voorzitter antwoordde, dat hier een erandering in te verwachten was. Hierna kon de jury haar taak beginnen. Diverse inzendingen naar 's-Hertogenbosch Op de fokveedag waren diverse inzen- lingen, die ook zullen deelnemen aan de entoonstelling op 30 september in Den 3osch. Dit zijn: de oudere ram van C. J. Commandeur; de kampioensram van de leer P. C. Hin; en nog een ram van de eer Hin; de twee-jarige ram van P, 3rans; van G. Eelman Jaczn. en van K. Zuidewind; ie éénjarige ram van G. C. Kikkert en V/ed. N. Kikkert; ichapen met twee ramlammeren, geb. voor 30-3, van C. J. Commandeur; geb. ia 30-3 van G. C. Kikkert; ;chapen met een ooi- en een ramlam van P. C. Hin; schapen met 2 ooilammeren P. C. HIN, SCHAPENFOKKER VAN KLASSE De heer P. C. Hin kunnen we met recht ras-schapenfokker noe men. Van zijn 20 inzendingen werden er 19 met prijzen of een eervolle vermelding bekroond. De heer Hin behaalde met zijn dieren een la, lc, 3c, 2, 3, 1, 3a, 1, 1, 3, 2a, la, lc, la, lc, la prijs. Drie eervolle vermeldingen werden ge boekt. Eén inzending kwam dus niet bij de jury in aanmerking. Ge zien het aantal inzendingen (248), dat voor Texel niet groot is, is dit een goed resultaat. De kampioensram dit jaar was niet alleen eigendom van de heer Hin, maar mede-eigenaar was de heer C. Roeper uit Alkmaar. De heer Roeper had deze ram vorig jaar in Alkmaar gekocht uit vrees dat deze anders Noordholland zou verlaten. Deze winnaar zal vrijdag 30 september ook in 's-Hertogen bosch op de tentoonstelling ver schijnen. Naar deze tentoonstel ling zal een bus rijden, zodat ook daar zeker vele Texelaars verte genwoordigd zullen zijn. AMATEURAVOND TE OUDESCHILD Het ligt in de bedoeling van de stich ting dorpshuis ,,'t Skiltje" te Oudeschild om een amateuravond te organiseren en wel begin november. Alle amateurs van Oudeschild en wijk S., die iets menen te kunnen presteren op het gebied van to neel, voordracht of muziek worden ver zocht zich voor 16 september op te geven bij Frans Zegel, De Ruyterstraat, Oude schild, tel. 2728. Zo spoedig mogelijk na 16 september volgt dan een oproep voor een nadere bespreking. Het bestuur hoopt, dat velen zich mel den en dat een gevarieerd programma kan worden samengesteld. Meent U sluimerende krachten in U te hebben, laat dit niet alleen aan het be stuur weten, maar ook straks aan de Oudeschilders horen, zodat deze kunnen genieten van jong en oud talent. Doe het meteen, stel het niet uit!! ZATERDAG RONDRIT VAN DE HOORNDER BEJAARDEN Voor zaterdagmiddag staat de reis voor bejaarden van Den Hoorn en wijk H. op bet programma. Deze reis wordt om de twee jaar, aansluitend op het volksfeest gehouden. Om half twee komen twee TESO-auto- bussen door het dorp om de deelnemers op te pikken. Eén bus komt door De Westen en haalt meteen de mensen op die zich hebben opgegeven. Tot donderdag- vond is er gelegenheid voor degenen, die zich. nog niet hebben opgegeven om dit alsnog te doen bij de heer D. Beum- kes, tel. 218. Om 7 uur arriveren de bussen weer in het dorp, waarna men in „De Wald hoorn" nog een gezellig uurtje bijeen blijft. AGENDA STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Donderdag 8 september Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kie kendief", lezing de heer Krom, voorzitter AAFV, Amsterdam. Zaterdag 10 september Den Hoorn, bejaardenrit. De Koog, Buteriggel, slotavond seizoen. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag, consultatiebureau Heden, woensdag 7 sept. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn 1.15 uur; Oosterend 2.00 uur De Cocksdorp 3.00 uur; De Koog 4.00 uur zijn er momenten waarop uw lichaam behoefte heeft aan een extra dosis energie. De opwekkende en ver kwikkende eigenschappen van King pepermunt vol doen aan die behoefte: u voelt u weer fit en fris. De natuurzuivere INGEKOMEN PERSONEN Sijbe de Vries (en gezin) van Dantuma- deel, Runsumageest E 302 naar E 44 Ate H. Bosma, van Weststellingwerf, Oldeholtpha, Hoofdweg 158 naar Lijn baan 35, Den Burg; Gerda J. Scholten, van Alkmaar, J. v. Goyenstraat 89 naar Oosterend, Peperstraat 53; Johannes H M. Ruiter, van Leusden, Dodeweg 6 naar B 205a; Josephina C. Bakker, van Bergen NH., Loudelsweg 24, naar Weverstraat 13, Den Burg; Oege Feitsma (en echtgen. van Tietjerkstradeel, Hardegarijp, Rijks straatweg 25 naar De Koog, Vogelmient 24. LAMPIONOPTOCHT MET DRUMBAND TE DE WAAL Op dinsdagavond 13 september zal de Drumband „Margaretha Sinclair" De Waal met een bezoek vereren. Uiteraard ligt het in de bedoeling van deze actie, de aandacht van de bevolking te vestigen op de prestaties van deze actieve band. Men verwacht dan ook. dat meerdere in woners zich zullen laten verleiden deze drumband financieel te steunen in de /orm van donateurschap. Want de kosten om een dergelijke groep in stand te houden liggen hoog! Aan deze manifestatie wordt voor de eugd een lampionoptocht verbonden. Jongens en meisjes, hoe meer brandende lampions, hoe feestelijker het geheel wordt. Komen jullie ook allemaal om half acht bij de school? VERTROKKEN PERSONEN Lina van der Slikke, van Oosterend, Verlorenkost 9 nr. Alkmaar, Pr. Juliana- straat 14; Hiltje Hamstra, van De Koog, K 99c naar Leeuwarden, Nieuwestad 3; Nely M. Kikkert, van Den Hoorn 1 naar Amsterdam, Oranje Nassaulaan 54; Hen drik L. de Beaufort (en gezin) van K 83c naar Vlaburg, Zetten, Wageningsestr. 52; Antonia J. Smale, van O 138 naar Wie- ingermeer, Zuiderdijkweg 8a; Ide Moer beek, van Den Burg, Parkstraat 8 naar Enschede, Bentrostraat 5; Reinoud B. Koolhaas, van Den Burg, Ada van Hol- landstraat 2 naar Delft, Ternatestraat 105; Helena Witvliet, van Den Hoorn 157 naar Schagen, Loet 63; Dirk Mantje, van S 37 naar Delft, G. van Oostenstraat 46; Adriaan G. Kooiman, van H 131 naar Vlissingen, Pr. Hendrikweg 40; Johannes H. M. Koopman, van Den Burg, Molen straat 18 naar Enkhuizen, Westerstraat 105; Willemina H. Geus, van Den Burg, Weverstraat 55 naar Den Haag, Dierense- laan 181; Maria J. Th. Bakker, van Oude schild, De Ruyterstraat 99; naar Alkmaar Nieuwpoortselaan 38; Marie C. Keijser (ev. Wentink) van E 19 naar Bergh (Gld.), Zeddam, Braamstraat 2. WIN EEN PRIJS Hedenmorgen, om half twaalf, wordt ^r bij de firma De Graaf en Schoorl een quiz verzorgd door de bekende radio- en TV-zanger Herman Emm ink. Een ieder, die het BP-station bij de fa De Graaf en Schoorl bezoekt kan aan de quiz deelne men. Herman Emmink stelt een vraag en winnaar is degene, die als eerste het juiste antwoord geeft; hij mag 'n persoon naar keuze opgeven, die de BP-dagprijs krijgt. Trouwens ook de niet-winnaars Krijgen een (troost)prijs. Elke vraag wordt op de band vastgelegd en het win nende antwoord wordt uitgezonden de volgende dag om half een door radio Luxemburg 208 meter. Het is de moeite waard even een kijkje te gaan nemen in de Waalderstraat. S.V. TEXEL Het was een goede gedachte van het bestuur om de laatste zondag vóór de competitie een wedstrijd te laten spelen tegen een sterke tegenpartij, nl. DWS-A 3, uitkomend in de res. 2e kl. KNVB, in de kracht van een goede 3e klasser dus. Hiertoe werd een bezoek in Amster dam gebracht en maakten we kennis met het prachtige gemeentesportterreinen- complex bij de Van Galenstraat. Een groot aantal terreinen met een prachtige grasmat en allen keurig onderhouden, omzoomd met heesters enz. maken al direct een gunstige indruk. Om 11 uur begon dan de wedstrijd DWS-A. 3-Texel en spoedig bleek ons dat de verdediging het lang niet gemakkelijk zou krijgen. Snel en met goede combina ties werden de eerste aanvallen op ons doel ondernomen. Gelukkig was Harry weer van de partij en gaf weer volop vertrouwen. Vooral voor de rust klopte het soms niet helemaal, waarvan D. gebruik wist te maken en de stand tot 30 opvoerde. Wel kwam Texel enige malen tot be hoorlijke tegenaanvallen, maar de D defensie was voorlopig nog te sterk voor ons. Enkele prima schoten leverden niets op! Tegen het einde der le helft begon het te regenen en werd de 3de bal in de tuinen der achtergelegen huizen getrapt, waarna men ging rusten. De 2e helft ging voor ons bepaald be ter. In de voorhoede was Ruud, onze sterkste man daar, enige malen dicht naar het D.-doel doorgedrongen, loste een paar zeer harde schoten, maar de nul bleef nog voorlopig. Eerst maakte D. er rog 40 van. Nadat Harry het eerste ge vaar had afgeslagen, spatte de bal voor de voet van een tegenstander, die Bertus geen kans gaf. Spoedig werd een T.-aan- val over rechts ingeleid en doorgegeven naar links, waar Hans, goed meegeko men, met een zuiver schot de eer voor ons redde. Nog enkele malen kwam het D.-doel in groot gevaar, maar succes bleef uit, het bleef 41 voor D. Een nuttige prettige wedstrijd en als oefening zeer geslaagd. 's Middags woonden we de wedstrijd Ajax-PSV bij, waar we geen doelpunt te zien kregen. Wel technsich zeer vaardige spelers, maar de verdedigingen waren het sterkst, vandaar die 0—0. A.s. zondag dan Texel-RKAFC en JVC 2-Texel 2. Woensdagavond (vandaag) trainen. k» PROGRAMMA VOOR DE HOORNDER VOLKSFEESTEN Hier volgt het feestprogramma voor de Hoornder Volksfeesten, die op woensdag 14 en donderdag 15 september worden gehouden. Woensdag 14 september: 9.00 u. Muziek van de toren door D.E.K. Opstellen van de optocht in de Kerk straat. 9.30 u. Start van de optocht. 10.30 u. Hinderniswedstrijd heren 16 jaar en ouder (nat werk); 11.15 u. Hinderniswedstrijd dames 16 tot 30 jaar; 13.30 u. Kinderspelen tot 14 jaar; 20.00 u. Groot spel voor iedereen. Donderdag 15 september: 9.00 u. Rondgang van D.E.K. door het dorp; 9.30 u. Hinderniswedstrijd voor meisjes en jongens 14 tot 16 jaar; 10.15 u. Hinderniswedstrijd dames 30 jaar en ouder; 13.30 u. Ringsteken voor paard en wagen; max. 3 paren. Een prijs voor het schoonst geheel; 15.30 u. Tobbesteken dames, vanaf 16 jr. 20.00 u. Spel voor paren. Wijzigingen voorbehouden. Een ieder steekt natuurlijk de vlag uit. LAWAAI IN DE KOOG De V.V.V.-Texel ontving als adhaesie op het schrijven van de heer dr. R. S. te Bad-Godesberg de volgende brief: Destijds als hotelgasten, thans als zo- merbewoners van een zomerhuisje te De Koog, zijn wij sinds 1928 geregelde jaar lijkse badgasten, die recreatie zochten en vonden en thans trachten te zoeken en nauwelijks vinden op het door U zo te- echt geroemde parel-eiland der Wadden. Het door U in de Texelse Courant ge publiceerde schrijven van Dr. R. S. te Bad Godesberg heeft onze volle instemming: het zal dringend nodig zijn, dat serieuze maatregelen worden genomen en ook worden nageleefd, „om orde en rust te herstellen". Zo niet, dan vrezen wij wer kelijk ernstig, dat het toch reeds ge schonden karakter van Texel in het alge meen en van De Koog in het bijzonder steeds dieper ingrijpt en een geheel ander type van „badgasten" de overhand "rrijgt. Een scherpere selectie der kam peerders, een numeriek sterker politie toezicht, dat energiek kan optreden wan neer nodig en decentralisatie van kam peerplaats De Koog en zo voort, zijn, buiten Dr. R. S., mijzelf en zo vele andere vaste zomerklanten, essentiëel voor ver betering in de toestand. Hoogachtend, G. v. D., Rotterdam RONDE VAN DE WAAL Op zaterdag 10 september zal wederom de wielerronde van De Waal worden verreden. Er zal gestreden worden om de fraaie kampioensbeker van Texel, welke vorig jaar werd gewonnen door de heer Vlaming. Zal hij hem dit jaar weer be machtigen en dan zijn eigendom kunnen noemen? De route is gelijk aan die van het laat ste jaar: start bij de Redmer IJska-school - Nieuwe weg - Veenweg -Wilhelmina- laan - Waalderweg. Deze route, die bij de renners zeker in de smaak is gevallen, moet door de ju nioren eenmaal en door de senioren tien maal worden afgelegd. De deelname is uitsluitend voor inwoners van Texel. Het wedstrijdcomité vestigt er nadruk kelijk de aandacht op, dat zij, die een hele ronde achter zijn geraakt (7 km.) en zij, die zich laten „trekken" de baan moe ten verlaten. Zo niet, dan worden zij ge diskwalificeerd. Het bestuur wenst een sportieve strijd. De start der junioren vindt plaats om 2 uur en de senioren beginnen om half 3 de strijd. Men kan zich opgeven bij de heer A. Betsema te De Waal. Ook aan de start plaats is gelegenheid om zich te laten in schrijven. (Junioren betalen ƒ1,senio ren ƒ1,50). De renners worden verzocht een kwartier voor de starttijd aanwezig te zijn. Gaarne doet het bestuur een beroep op de wielersportliefhebbers zowel in De Waal als in Den Burg: bij voorbaat har telijk dank voor het beschikbaar stellen van premies. AUTOTOCHT BEJAARDEN DEN BURG EN OMSTREKEN Het bestuur van de Dorpscommissie Den Burg en omstreken heeft besloten de jaarlijkse tocht voor bejaarden dit jaar te houden op dinsdag 27 september a.s. Opgave voor deelname dient te ge schieden vóór 19 september a.s. bij mevr. J. C. Keesom, Molenstraat 62, Den Burg of bij mevr. W. Wassenaar, Witte Kruis- laan 18, Den Burg. De directies van de rusthuizen worden verzocht een collec tieve opgave van deelname bij een van genoemde adressen in te leveren. De autobezitters, welke bij afzonder lijk schrijven zullen worden uitgenodigd hun medewerking te verlenen, verzoeken wij eveneens hun opgave bij een der ge noemde dames in te zenden. De burgerij van Den Burg en Omstre ken wordt verzocht evenals vorige jaren de te houden collecte met open hart en beurs te ontvangen, opdat onze oudere 'ngezetenen een prettige dag kan worden geschonken. Geopend's middags 3 tot 6 uur 's avonds 7 tot half 11. Toegang vrij. Vandaag eerst even een babbeltje over de vakantie. Ditmaal niet over de vakan tie van die vele duizenden die ons eiland weer hebben bezocht, maar over de va kantie van de V.V.V.-medewerkers en de konsekwenties daarvan voor de ope ningstijden van de informatiebureaux. Inmiddels zijn de posten Den Hoorn en De Cocksdorp per 1 september gesloten. Gezien de voorlopige resultaten mogen wij hier voor eigen parochie reeds stel len, dat de activiteiten van mevrouw Lap en mevrouw Kikkert een zeer goede bij drage hebben geleverd aan de uitbouw van het toerisme in beide dorpen. Wij zien de beoordeling van hun beleid in de plaatselijke algemene vergaderingen met vertrouwen tegemoet. Mevrouw Lap heeft reeds meegedeeld, dat zij voor het komende seizoen Den Hoorn graag weer voor haar rekening zal nemen. Mevrouw Kikkert gaat de V.V.V.-balie tot onze grote spijt verlaten, omdat zij het nu nodig oordeelt zich ook in de zo mermaanden wat meer aan haar gezin te wijden. En dat standpunt hebben wij te respecteren. Voor geïnteresseerden zij dus meegedeeld, dat De Cocksdorp va- kant komt. Tot half september zijn V.V.V,-admini strateur J. W. Dekker en zijn echtgenote (informatrice in De Koog) met vakantie. De Koog wordt waargenomen door mej. Witte. Ingaande 17 september wordt het bu reau Den Burg tot en met 9 oktober vol ledig gesloten wegens vakantie van direc tie en informatrices. Gedurende die pe riode is het bureau De Koog hoofdkan toor, waar mevr. Dekker dan de hon neurs waarneemt. Ook telefonisch is Den Burg in die periode overgezet op De Koog. En tot slot moeten wij hier dan ook nog melding maken van het besluit van me vrouw Dekker zich uit de V.V.V. terug te trekken. Derhalve komt dus in De Koog de post van chef-informatrice vrij. Het is hier niet de plaats om waarde ring te gaan uiten voor het werk van mevrouw Kikkert en mevrouw Dekker. Wij nemen aan, dat de gelegenheid daar toe zich nog stellig voor zal doen. Tot slot van deze rubriek een geheu gensteuntje. V.V.V.-leden, maak thans ernst met de obligatielening. De kwartton is vol. Na een goed seizoen is het graan O-V thans rijp om te oogsten. v Reik de V.V.V., in Uw eigen be- Tl lang, de helpende hand. V.V.V.-Texel. REDERIJKERSKAMER U.D.I. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat a.s. maandag donateurskaarten te verkrijgen zijn. (Zie ook adv.)

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 1