Waddenconferentie dit jaar op Texel op 8, 9 en 10 november Last ru Beun wem I Zeer geslaagde volksfeesten te Den Hooru Het bestuur van de Waddenfederatie is maandag in Leeuwarden in vergadering bijeen geweest. Besloten werd de 15de Waddenconferentie, die dit jaar op Texel wordt gehouden, vast te stellen op 8, 9 en 10 november. Voorts werd in deze vergadering onder meer het antwoord opgesteld naar aan leiding van de vragen en conclusies, die het resultaat waren van de vergaderin gen van de secties Politie/Justitie en Kamperen, antwoorden die door de ont wikkelingen van de afgelopen zomer op Texel en Terschelling actueel zijn gewor den. Als algemeen antwoord aan alle secties stelde de Waddenfederatie: 1 Overduidelijk blijkt dat een technische behandeling van een toeristische proble matiek op de Waddeneilanden zeer con structief is, zij het dat de vraag rijst of de huidige organisatie van de Waddenfede ratie voldoende stootkracht heeft om de suggesties uit de secties waar te maken. 2 Het bestuur is van mening dat het zeer wenselijk is, dat in navolging van de sectie kamperen ook de overige sec ties overgaan tot het instellen van een vast secretariaat, opdat de Waddenfede ratie in voorkomende gevallen direct overleg kan plegen met een daartoe ge machtigde sectie-vertegenwoordiger, bij voorbeeld voor het indienen van verzoek schriften etc. etc. 3. Het bestuur is van mening dat het inderdaad zeer waardevol is dat de ant woorden van de Waddenfederatie op de sectie-conclusies zo snel mogelijk na het aflopen van een Waddenconferentie wor den gegeven. Tot zijn spijt is deze opzet in 1960 nog niet geheel gerealiseerd, maar er zal naar gestreefd worden dit systeem van werken in 1961 te versnel len. Hierbij moet echter worden aangete kend dat het bijeenroepen van vertegen woordigers van de 5 Waddeneilanden voor een vergadering van de Wadden federatie veelal op technische moeilijk heden stuit, en dat derhalve en snel rea geren van de Waddenfederatie belem merd wordt. 4. Met klem wordt erop aangedrongen, dat de secties hun conclusies niet ver vatten in rapportvorm, maar deze punts gewijs samenvatten, hetgeen voor de be antwoording eenvoudiger is. De sectie Politie/Justitie kwam tot de volgende conclusies: 1 Gelegenheid geboden door Wadden conferentie voor overleg en beraad poli tie eilanden en justitie waardevol. 2. Gedragingen toeristen: op alle eilan den werd geconstateerd, dat in tegenstel ling tot berichten in de pers, over het algemeen de gedragingen van de toeris ten vergeleken met vorig jaar verbete ring liet zien. 3. T.a.v. kampeerverordening, veel ver schil tussen de verschillende eilanden. Op het merendeel der eilanden niet mogelijk de individuele kampeerders wegens wan gedrag aansprakelijk te stellen. Dit van belang, omdat intrekken kamp- kaart dikwijls geen effect sorteert, aan gezien het makkelijk is zich twee of meer kampkaarten te verschaffen. Gemeente besturen zal in overweging worden gege ven bruikbare kampeerverordeningen uit te vaardigen. Hierop antwoordt de Waddenfederatie: 1 In dank voor kennisgeving aange nomen. 2. Conslusie helaas in minder goede zin achterhaald door verschijnselen in het jaar 1960, die bepaald een overweging over de te nemen maatregelen vorderen. 3. Zie antwoord onder no. 2. De sectie-kamperen kwam tot de vol gende conclusies: De aanwezigen ter vergadering waren het er over eens, dat er geen enkele aan leiding bestaat om te vermoeden dat de groei van het aantal kampeerders in de naaste toekomst zal verminderen en evenzeer was men het er over eens dat de akkommodatie van de kampeerterrei nen aan dat grotere aantal zal moeten worden aangepast, maar bovendien ook aan de instelling van de moderne kam peerder die niet langer tevreden is met zeer summiere voorzieningen op de ter reinen. De kampeerder van 1960 ziet niet in waarom hij het moderne komfort, waar hij thuis aan gewend is (stromend water, behoorlijk sanitair, douches e.d.) zou moeten ontlDeren, alleen maar omdat hij kampeert. Hij is graag bereid om daarvoor een hoger kampgeld te betalen en ziet niet in waarom hij min of meer tot de oerstaat moet terugkeren omdat hij nu eenmaal in een overigens zeer kom- fortabele tent verblijf houdt. In dit verband kwam ook de wens naar voren, dat meer aandacht besteed moet worden aan de vakopleiding van houders van kampeerbedrijven, bivakken en kampschuren, voor zover die althans niet uitsluitend groepen onder eigen leiding herbergen. Reeds sedert enige jaren dienen ver schillende kampeerbedrijven op alle Wad deneilanden gegevens in aan het Centraal Bureau voor de Statistiek. De sectie ver zoekt het secretariaat van de Wadden conferentie het C.B.S. te vragen, de re sultaten van deze enquêtes nu eens ken baar te maken. Hieruit kunnen belang rijke conclusies getrokken worden. Het stemt tot voldoening, dat op het gedrag van de kampeerders op de Wad deneilanden weinig kritiek geleverd kan worden. Van excesseen was ondanks het grote aantal kampeerders gelukkig geen sprake. Wel werd wederom geklaagd over het feit, dat de dansgelegenheden op enkele eilanden, die blijkbaar een sterke aan trekkingskracht uitoefenen op de jonge kampeerders, pas zo laat sluiten. Daar door ontstaat dikwijls van na 12 uur 's nachts een rumoer op de kampeergele- genheden door de terugkerende danslus- tigen. Reden temeer om zo spoedig mo gelijk over te gaan tot het scheppen van behoorlijke recreatie-gelegenheid vooral op de grotere terreinen, waarvoor de lei ding dan beter zorg kan dragen dat hun gasten de andere kampeerders geen over last aandoen. Men achtte het voorts reëel niet langer te verlangen, dat de kampeerders 's avonds om 10 uur rustig moeten zijn, maar 11 uur als limiet te stellen. Tussen 11 en 12 uur kan dan nog wel wat door de vingers gezien worden, maar na mid dernacht dient het muisstil te zijn op de terreinen. Verdere suggesties: Zo weinig mogelijk bordjes „Verboden Liever meer positieve opschriften, wanneer er althans opschriften noodza kelijk zijn. Hierop antwoordt de Waddenfederatie: Het bestuur kan zich volledig akkoord verklaren met de in rapportvorm ver vatte conclusies. Het bestuur is echter van mening dat de ontwikkeling van het kamperen in de loop van het seizoen- 1960 op diverse plaatsen tot zodanige ex cessen aanleiding heeft gegeven, dat thans vóór alles aandacht zal moeten be steed aan de bescherming van de bona fide kampeerder en de toerist in het alge meen tegen de pseudo-kampeerder, die één van de edelste vormen van rekreatie misbruikt voor het plegen van obstruktie in de kampeercentra en daarbuiten. Het bestuur verwacht van de sectie kamperen zo mogelijk suggesties, die een bijdrage kunnen betekenen aan het weren van al die uitwassen, die de rust van de Wad deneilanden geweld aandoen, en een la tent gevaar inhouden voor de toeristische economie. M|ikir4t'i Z«iivtakUti«a b«tp*a U «r »T>rki— REIZENDE BIBLIOTHEEK MIDDEN-EIERLAND Vanaf woensdag 21 september is de bibilotheek van de „Reizende Bibliothe ken" weer geopend van 3.45-4.15 uur. Voorlopig zijn de boeken nog onderge bracht in de o.l. school. Na ongeveer 1 oktober kunt U terecht in de Jan P. Strijbos-school aan de Wageningseweg. Het uitleengeld bedraagt 10 cent per boek per week. Het totale aantal boeken be draagt 150, waarvan 50 jeugdboeken. LANDELIJK CONGRES KON. NED. MIDDENSTANDSBOND VOLGEND JAAR OP TEXEL Wij vernemen dat het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond dezer dagen Texel heeft ge kozen als plaats waar het landelijk con gres in 1961 zal worden gehouden. De Texelse middenstanders zullen, dunkt ons, alles in het werk stellen om deze eervolle keuze want dat is het waardig te zijn. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Den Burg, Doopsgezinde gemeentendag Noordholland. Maandag 19 september Den Burg, De Graaf, Postzegelruilbeurs Zuid-Eierland, Vliegveld, Aafje Top treedt op voor Plattelandsvrouwen. Dinsdag 20 september Den Burg, 10.30 en 14.30 uur, Aafje Top treedt op voor de scholen. Den Burg, Landbouwhuishoudschool, Aafje Top treedt op voor Plattelands vrouwen met „de liefde van de 7 poppen" Donderdag 22 september De Waal, Dorpshuis, Jaarvergadering dorpshuis „De Wielewaal". Vrijdag 23 september Oosterend, o.l. school, vergadering i.v.m. dorpsbibliotheek. Zaterdag 24 september Eierland, Hoeve Gent, Ploegwedstrijd Ver. Oudleerlingen Landbouwschool. Oost, 2 uur, Wielerronde Oost. Den Burg, KVC-jeugdherberg, 8 uur, Aanvang weekend voor amateurtoneel. WAARDOOR WEER HONDERDEN FOTO'S MISLUKTEN (Ingezonden) Vele vakantiegangers leggen hun her inneringen graag vast door middel van film en camera. Hoe groot moet dan ook de teleurstelling zijn als men in de foto- handel vernemen moet, dat de meeste plaatjes finaal mislukt zijn doordat men de verkeerde sluitertijd heeft gebruikt, d.w.z. „B" heeft gekozen. Wat betekent dat teken eigenlijk? Wel, zo lang men de knop van het sluitermechanisme ingedrukt houdt, blijft de lens open staan. Het gevolg daarvan is óf totaal over belichte negatieven óf sterk bewogen ta ferelen. Die „B" hebben de camerafabri kanten er op aangebracht met het doel de fotografen de mogelijkheid te bieden 's nachts geïllumineerde gebouwen of ver sierde grachten te vereeuwigen. Zelfs kan men met die „B" binnenshuis zonder ge bruik van blitslampjes uitstekend resul taat behalen. In die gevallen dient de camera echter op een stevig statief te staan of op een muurtje. Velen menen, dat „B" betekent: be wolkt of binnen of buiten of. blitz. In de praktijk zal de „B" dus nauwe lijks gebruikt worden. Men late de came ra op „I" of „M" staan. Ik meen de volle instemming te hebben van de zijde mijner collega's door gesig naleerd euvel even onder de aandacht te brengen, daar het mislukken van opna men de liefhebberij voor de fotografie nu eenmaal niet bevorderen kan. Met dank voor de plaatsing, J. de W. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 9 tot en met 15 september 1960 Geboren: Anneke Jacomina, dv. Hen drik P. Hooijschuur en Maartje A. Wet steen; Tetje, dv. Jan P. Slik en Jantje Daalder; Arnold Simon, zv. Dirk S. Boon en Maartje Daalder; Johan Theo, zv. Hamke KI. Veenbaas en Maartje Klein, Peter, zv. Gerrit A. Keijser en Jannetje Bakker; Karolina Marianne, dv. Gerard C. Wolse en Willemina P. Eelman; Cor nelia, dv. Marius Vermeulen en Benja- mintje J. Pool; Johanna Jacqueline, dv. Jan v.d. Vis en Geertruid de Boer; An dreas Maria Nicolaas, zv. Hendrik Boo gaard en Cornelia M. Witte; Martinus Johannes Marie, zv. Gerrit J. Witte en Agatha C. Bakker. Ondertrouwd: Gerardus Johannes van Ree en Geertruida Berendina Wierdsma. Overleden: Jan Vonk, oud 89 jaar, echtgen. van Wijntje Eelman. INGEKOMEN PERSONEN Dirk C. N. Timmer, van Leusden, Do- deweg 6 naar Den Burg, Wilhelminalaan 45; Jacoba J. de Visser, van Kruiningen, Rijksweg 53 naar C 34; Robert de Nie, van Den Haag, Leuvensestraat 43a, naar Warmoesstraat 66, Den Burg; Henrikus Katsmar, van Barneveld, Achterveld, Ringlaan 14 naar S 2a; Johannes F. Rommel, van Assen, Dozystraat 14, naar Ruijslaan 6, De Koog (met gezin); Klazina F. M. E. Bruinooge, van Deventer, J. v.d. Vondellaan 23 naar nabij K 84b; IJsbrand C Tuin, van Warmond, Mgr. Aengenent- -aan 3 naar Molenstraat 18, Den Burg Paula Rooij, van Den Haag, Smitstraat 54 naar Warmoesstraat 38, Den Burg; Her- manus E. Peeters en echtgenote, van Den Haag, Hoefkade 1362 naar Boogerd 24, Den Burg; Marja Kleinhuis, van Haar lem, Spruitenboschstraat 17, naar Schil derend 72, Den Burg; Cornelia M. van Schaik Zillesen, van Rotterdam, Meent 7d, naar K 63b. VERTROKKEN PERSONEN Bregtje Bosma, van Den Burg, Groene- plaats 14, naar Sneek, IJlsterkade Geertruida B. Wierdsma, van Den Burg, Vismarkt 4 naar Den Haag, Regentesse- laan 369; Jansje Vlaming van O 122 naar Haarlem, Oosterhout 4; Debora Smits- huijsen van De Koog, Vogelmient 22 naar Nijmegen, St. Annastraat 362; Simon Daalder, van De Koog, Dorpsstraat 13 naar Driebergen-Rijsenburg, Hoofdstraat 177; Johanna C. Hin van B 109 naar Ber gen NH., Loudelsweg 24; Adrianus C. A. Weerdenburg van Den Hoorn 61 naar Anna Paulowna, Smitsweg 10; Aaltje Lap, van Den Hoorn 87 naar Leersum Hoogstraat 8; Jan Vlaming, van O 122 naar Amsterdam, Kepplerstraat 59 bv; Nicolaas Jacobs, van De Cocksdorp lj naar Utrecht, Dahliastraat 31 bis; Maria P. Pouwer, van Den Burg, Wilhelmina laan 45 naar Arnhem, Schaarsbergen, Koningsweg 241; Henri A. Elias, van Den Burg, Julianastraat 9 naar Leeuwarden, Vredeman de Vriesstraat 18; Willem van der Endt, van Den Burg, Hogerstraat 13, naar Goes, Kloetingseweg 53; Hendrik P Hin, van Den Hoorn 21a naar Medem- blik, Ridderstraat 10; Gerda Bijl, van Den Burg, Witte Kruislaan 24 naar Al melo, Ootmarsumstraat 88; Maria S. A. Brugmans (ev. v.d. Geest) van De Zes 8, Den Burg, naar Den Helder, Vochtstraat 12; Nicolas C. van der Hurk (met gezin) van De Koog, Vogelmient 38 naar Hil versum, Leeuwenstraat 50; Roelof L. de Haas van Keesomlaan 25, Den Burg, naar Utrecht, Herm. Modedstraat 5; Wijbrand Ouweltjes (met gezin) van Oudeschild, Loodssingel 32 naar Stompetoren (gem. Oterleek, Schermeerstraat 20. GESLAAGDE RADIO- EN T.V.-SHOW VAN FA. JAN AGTER De in de gezellige zaal van „Casino" gehouden T.V.- en radio-show van de firma Jan Agter gaf de indruk van een beste loopzaak. „TV-pionier" noemt de firma zich, en dat moet je dan toch ook waar maken. Dat is goed gelukt, dachten we. Komt nog bij dat een viertal mensen met een vorst van een strijkbout geluk kig gemaakt kon worden. Gratis, jawel, omdat ze de „zoveelste" bezoeker waren. Een goede show! REIZENDE BIBLIOTHEEK DE KOOG Donderdag 22 september kunnen de liefhebbers weer boeken bekomen van de Reizende bibliotheek. Hiervoor houdt mevr. Stoer zitting in de Luberti-school van 3.30 - 5.00 uur. OERWOUDSFEER TE DE WAAL Men kon zich j.l. dinsdagavond op De Waal wanen in de tropische oerwouden van de Congo, alwaar de krijgers van Loemoemba (of Kasa-Voeboe?) geheim zinnige en belangrijke boodschappen seinden naar stamgenoten, diep verscho len in de duistere wouden. Dezen wacht ten in spanning de berichten af, gaven ze wederom door en gingen daarna tot de aanval over. De tam-tam, het verbin dingsmiddel der oerwoudbevolking sprak zijn taal. Mocht de Drumband „Margaretha Sin clair" eens op toernee gaan door Afrika en komen zij dan in moeilijkheden, geen nood, de mutsen onder de snaren en zij kunnen rustig om hulp seinen! Dat bleek tenminste gedurende de taptoe, welke deze band gaf te De Waal: een aaneenschakeling van aantrekkelijke marsen, w.o. ook de Indianenmars met bovengenoemde tam-tam. Alles onder leiding van een pittige tamboer-majoorse. De algemeen leider dezer band, opper wachtmeester Stomp, kan tevreden zijn over de prestaties van zijn dames. Keurig liepen allen langs de Waalder huizen, waar een ieder uiteraard op de stoep stond om niets van het fleurig ge heel te missen. De drumband werd gevolgd door vele kinderen met hun brandende lampions. Dank zij het mooie windstille weer kwa men zo goed als alle lampions weer heel huids terug. Na afloop van de taptoe werd de ge hele band door de fam. J. van Heerwaar- den, wier dochter de bazuin blaast, ont haald op een glaasje limonade. Dat smaakte natuurlijk best. RECTIFICATIE In tegenstelling met wat staat vermeld op de voorpagina, delen wij mede, dat de zondagsdienst voor dierenartsen niet wordt gehouden door J. Dorrestijn maar door H. DE BOER, tel 2527. J. ZWAN: „CARNEGIE-HELD" Tijdens een korte plechtigheid op het raadhuis werd aan de heer J. Zwan door de burgemeester een cheque ten bedrage van ƒ250,beschikbaar gesteld door het Carnegie Heldenfonds, overgedragen. Hiertoe werd besloten na de redding, die de heer Zwan, tezamen met anderen, had verricht nadat de auto van de heer Daalder, De Cocksdorp, in het Noord- hollands Kanaal was terecht gekomen. De heer Zwan verloor daarbij zijn porte feuille met een aanzienlijk geldbedrag. Hij heeft deze cheque aanvaard maar onmiddellijk het bedrag weer ter be schikking gesteld van het Koninklijk Texels Fanfare omdat naar zijn mening de geleden schade op andere wijze had dienen te worden vergoed (Een mening, die wij geheel kunnen delen Red.) Ook dit jaar is het volksfeest aan Den Hoorn, dat om de twee jaar wordt ge houden, prima geslaagd. Het weer werkte volop mee. Al was het de ttveede dag niet zonnig, het bleef gelukkig droog en het programma kon zonder onderbreking afgewerkt worden. Beide dagen bestond er voor alle spelen grote belangstelling. Op het knusse veldje bij het hoekie, waar de meeste spelen werden gehouden, ging het gezellig toe. Vooral de olifantenrace was een groot vermaak. Woensdagmorgen om 9 uur luidde D.E.K. vanaf de kerktoren het feest in, waar inmiddels de jeugd met versierde fietsen en voertuigen zich klaar maakte voor de optocht. Door de jury werden de volgende prijswinnaars aangewezen: Enkelingen: 1. Versierde kruiwagen; 2. versierde fiets no. 1; Paren; 1. De Boe rinnetjes, 2. Op naar het feest; Groepen: 1. Olympiade, 2. Geef ons dagelijks brood. Voor de mannen van 16 - 30 jaar was het stoppen trekken uit een vat met water: 1. Martien Witte, 2. Reijer Dijker, 3. Frans Bakker. De dames van 16 tot 30 jaar moesten door middel van een olifantenrace uit maken wie met de prijzen gingen strij ken. Dat veel lang niet mee om een oli fant te berijden en te sturen: 1. Nel Keijser; 2. Elly Hin; 3. Ria Hin. Na de middag kregen de kleuters van 3, 4 en 5 jaar Poppenkast in de kleuter school, terwijl op het veld de schooljeugd tot 14 jaar de strijd aanbond. Jongens, 67 jaar, onder een zeil door kruipen: 1. Klaas Tjepkema, 2. Jaap Kie- wiet, 3. Louis Bakker. Meisjes 67 jaar, was ophangen: 1. Emma Bakker, 2. Thea Gielis, 3 Nellie Huisman. Jongens, 89 jaar, zaklopen: 1. Siem Wijngaarden, 2. Henk Leijen, 3. Rudy Bakker. Meisjes 89 jaar, verkleden: 1. Rietje Tjepkema, 2. Ariena Lap, 3. Cora Terpstra. Meisjes 1011 jaar: Snoepje happen uit meel: 1. Irene Bakker, 2. Lia Schuil, 3. Grietje Kikkert. Jongens 1011 jaar, door fietsband kruipen en vlaghijsen: 1. Martien Com mandeur, 2. Piet Witte, 3. Martien Veeger. Jongens 1213 jaar, langzaam fietsen: 1. Kees Duinker, 2. Geert Timmer, 3. Aat Witte. Meisjes 1213 jaar, langzaam fietsen: 1. Simona Lap, 2. Anneke Kikkert, 3. Ria Rodenburg. Jongens 1415 jaar, mastklimmen: 1. Jan Witte Fzn., 2. Jan Witte Mzn., 3. Wim Bakker. Meisjes 1415 jaar, pop zoenen: 1. Thea Bakker, 2. Suze Lap, 3. Nelie Dekker. Dames 30 jaar en ouder, pop zoenen: 1. mevr. N. de Hoog-de Jager, 2. mevr. D. Bakker-Bakker, 3. mevr. M. Bakker- Veeger. Heren, boven de 40 jaar, ton rollen: 1. D. Terpstra, 2. K Lap Jbzn., 3. W. Com mandeur. Op de middag van de tweede dag werd ringsteken gehouden voor paard en wa gens: 1. Emma Bakker, 2. Tinie Koorn, 3. mevr. J. Bakker-Bakker. Wilhelm Bakker ging met de prijs voor de mooist versierde wagen strijken. Ook voor het tobbesteken bestond, evenals andere jaren, grote deelname, ondanks de grote balie water, die je over je heen krijgt: 1. Annelies Bakker, 2. Jannie Bakker, 3 Ria Bakker. De eerste feestdag werd er 's avonds een spel gehouden, waar 150 paren aan deelnamen. Men moest de slagzin Hoorn der Volksfeest bijeen zien te krijgen. Men kon 9 maal een zakje met 2 letters bij verschillende posten verkrijgen. Als men de zin nog niet had, mocht men ook ruilen. Het lot besliste over een aantal ingeleverde zinnen: 1. Echtpaar Van Duren, 2. de heren Dros en De Wit, 3. Wim Keijser en Nel Kooiman. De tweede avond was er als sluiting van de festiviteiten een wedstrijd voor paren, kruiwagenrace, waarbij de dame op de wagen mocht zitten en de man, ge blinddoekt en aan 'n leidsel, moest trek ken. Hier waren de volgende dames, die de teugels goed in handen hadden; 1. Mej. v.d. Berg en Dick Lap; 2. Echtpaar C. Bakker, Alexanderhoeve, 3. Echtpaar A. Dijker. Beide avonden werd het feest voortge zet in ..Loodsmanswelvaren". En zo kan Den Hoorn na de geslaagde bejaardenrit ook terugzien op een uit stekend geslaagd Volksfeest. Z.D.H.-NIEUWS Programma: Vesdo 2-ZDH 1, boot 10.10 uur; ZDH 2-WGW 4, aanvang half twee. JAARVERGADERING ,,'T AMATEURTJE" Op woensdagavond 14 september j.l hield de Waalder toneelvereniging Amateurtje" in het Dorpshuis „De Wiele waal" haar jaarlijkse ledenvergadering Slechts 50% van de leden gaf blijk vai haar belangstelling. De voorzitter, de heer M. Reij, betreur- de dit in zijn openingswoord, alsmede hei feit, dat de vergadering lang op zich hac laten wachten. De oorzaak lag in dt ziekte van de regisseur in het voorjaar Daarna had iedereen het te druk met be zigheden op het land en bij de schapen. Nu was het dan zover. Uit de jaarverslagen van de secreta resse, mevr. E. I. Albers-v. Zonneveld, en de penningmeesteresse, mevr. J. Plaats- man-Voigt, bleek, dat het verenigings leven gezond is, zowel mentaal als finan- ciëel. Vervolgens kwam het nieuw op te voeren stuk aan de orde. Bij de bekend making in de krant bleek rü. dat de to neelvereniging ,,'t Masker" reeds enige weken met hetzelfde stuk aan het repe teren was. Het bestuur betreurde het, dat deze vereniging niet onmiddellijk de an dere verenigingen heeft laten weten, waarop hun keuze was gevallen. Wij zijn nu gedwongen alsnog iets anders uit te zoeken. Dit is nu eenmaal geen gemak kelijke taak. Bij de bestuursverkiezing werden de secretaresse en de commissaris, mevr. A Keijser-Zegel, herkozen na een vlotte stemming. Een zestal leden gaf zich in principe op voor deelname aan het toneelweek end, dat gehouden zal worden op 24 en 25 september, georganiseerd in samenwer king met de N.A.T.U. De kosten van deel name zullen gedragen worden door de verenigingskas. Als nog meerdere leden van deze gelegenheid willen profiteren, laten zij zich dan opgeven bij de secreta resse (tel. 2577). Tijdens de rondvraag werd besloten de leden in de gelegenheid te stellen komen de winter een uitvoering bij te wonen van een beroepstoneelgezelschap. Dit vond uiteraard algemene bijval. Nadat meester Albers nog enige filmp je had vertoond, werd deze gezellige ver gadering om half twaalf gesloten door de voorzitter met de wens, dat het komende seizoen voor de vereniging succesvol mag zijn. SPORTNIEUWS S.V.C. Morgen speelt alleen het 2de elftal en v/el thuis tegen Helder 6. Dit is voor het 2de de eerste competitiewedstrijd. Zorg voor een goed begin, jongens, door de punten thuis te houden. Aanvang 1.30 u. Programma 25 sept.: SVC 1-De Koog 1, Zeemacht 2-SVC 2. TEXELSE BOYS-NIEUWS Zondag a.s. is er geen programma in verband met het aanbiddingsfeest. Maandag 26 september a.s. wordt de tussentijdse vergadering gehouden. Houdt deze avond vrij, Boys. Toto. In verband met de verjaardag van de voorzitter op donderdag a.s. dient de toto de volgende week ingeleverd te wor den op woensdagavond. Wilt U allen hier even rekening mee houden. Bij voorbaat namens de familie Van Sambeek harte iijk dank voor de medewerking. De indelingen van de adspiranten wor den nog nader bekend gemaakt. Er is ingeschreven met 1 elftal van 11 t.m. 13 jaar en 1 elftal van 14 t.m. 16 jaar. S.V. DE KOOG Uitslag zondag j.l.: De Koog 1-Flevo 2 2—5. Het eerste is de comp. wel zeer slecht begonnen door de eerste wedstrijd thuis nog wel te verliezen. Een gelijkspel heeft er toch zeker wel ingezeten. Programma zondag: WGW 3-De Koog 1 aanvang 2.00 u. Denken de spelers erom dat de boot om 10.10 uur vertrekt? De Koog 2-HRC 7, aanvang 1.30 uur. Als er nog jonge jongens zijn in De Koog, die voetballen willen, laten zij zich dan opgeven. Het ligt in de bedoeling om twee adspiranten-afdelingen op Texel te vormen, t.w. een 11, 12 en 13 jaar en een van 14, 15 en 16 jaar. Kunnen we nog op enige aanmeldingen rekenen? S.V. TEXEL Programma voor zondag: 4e kl. A KNVB: Hollandia T.-Succes; Helder-BKC; Watervogels-VZV; LSW- Vios; RKAFC-Schagen. Texel 1 vrij. Afd. N.H.: Texel 2-Geel Zwart 2. Het programma voor de jeugd is nog niet binnen. Donateurs. Willen onze donateurs hun kaart tonen bij de ingang? Graag, dank u! Laten we hopen, dat ons 2e elftal com pleet in het veld komt met een elftal, be staande uit spelers waar we op aan kun nen voor uit- en thuiswedstrijden. Dan nu in elk geval met al je krachten proberen het verloren terrein te her winnen met een ploeg, die tot het uiterste wil. Succes, lui! PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9 uur ds. Beerthuis in de Hervormde kerk De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Wolfensberger De Koog 19.30 uur ds. Wolfensberger De Waal 19.30 uur ds. Soesan Oosterend 10 uur Eerw. heer Veldhuis Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. De Lange Bediening H. Avondmaal Oosterend 10 en 3 uur ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15.30 u. ds. G. Blijdorp van Dokkum DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg Noord-Hollandse Gemeentedag

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2