„Alle perken te buiten VAKANTIE G.V.W. goed boek SCHOUW Waarom juist bij Zegel uw breiwol uitzoeken M. 8, A. J. VONK Opslagruimte Verhuisd Wij gaan met vakantie Eet nu fruit GESLOTEN Voor betere aardappelen puik beste aardappelen telefoonpalen jongen werklieden gesloten wegens vakantie Vissers van Texel AUTOVERHUUR. 21|2-jarige koeien Rederijkerskamer UDI donateurskaarten i» schapenwasmiddel Drog. van der Slikke De Avondvaktekenschool te Den Burg begint 3 okt. a.s. de originele Noorse levertraan Slikke Drog. v. d. Dansinstituut R. J. Boom van 19 september tot en met 1 oktober. TIMMER'S BAKKERIJ, Den Burg Eet nu veel James Greeve handappelen Fa. Gebr. van Etten T exels BioscoopTheater Telefoon 2027 De schat der Watusi De dokter van Stalingrad op woensdag 12 oktober 1960 alleen van 16 tot en met 22 sept. Goed Voor Weinig Geld fant. danies-garoituur f3,95 FEUILLETON iele ring eur- i hei hac dt jaar he pen. ■eta- l, lats- ngs- ian- te rnd- to- lige ?pe- dat an ten, zijn te lak- door HANOL SPOOR. „Het spreekt toch haast vanzelf", aldus de burgemeester, „dat hier iemand aan het werk geweest is, die hier aardig met de toestand op de hoogte is. Een vreem deling weet toch niet, dat daar kostbare schilderijen hangen. Aan de andere kant zou ik ook geen enkele dorpsgenoot wil len verdenken, al was het alleen maar om hun geringe belangstelling voor de kunst. Er moet hier iemand aan het werk zijn geweest, die wist dat de toegang be trekkelijk vrij is en die bovendien kans ziet om het gestolene in de stad, of waar dan ook ongemerkt kwijt te raken. Een dorpeling ziet daar geen kans toe. Het noet iemand zijn, diemet een voorzichtige zijdelingse blik naar Polten hier nog maar enige tijd woont en „Dat is met de familie Wevels het ge val", blafte Polten, die blijkbaar kostte wat het kostte, die Vrenken wilde ver dedigen. Onaangenaam verrast zweeg burge meester Zwiersma. Hij vond dat Polten nu toch wel zijn bevoegdheid te buiten ging. De zaak moest wel degelijk aan alle kanten onderzocht worden en hier kon geen vriendjespolitiek getolereerd wor den. „We moeten alle denkbare mogelijk heden in het oog houden", sprak hij ver wijtend tot Polten. „Zelfs al zouden we praktisch deze verdenkingen opzij willen schuiven, dan moeten we in theorie met alles rekening houden. Elk onderdeel van deze zaak moet tot in de finesses worden onderzocht". Polten stond op. „Met uw permissie, wil ik daar dan direct maar mee begin nen", zei hij kort. Hij voelde dat Bob bij burgemeester Zwiersma terrein won en hij vond dit ten koste gaan van juffrouw Vrenken en haar broer. Tot zijn eigen bevreemding voelde hij daardoor een zekere haat tegen Bob. Een grote onrust maakte zich van hem meester. Geen minuut mocht meer voor nader onderzoek verloren gaan. Hij moest voorkomen dat er weer een nieuwe blaam op de Vrenkens werd geworpen. Hem, Polten, konden ze niet zo vlug om de vinger winden, of het nu de familie Wevels betrof, of wie dan ook. Hij maak te geen onderscheid. Diep in zijn hart wist hij, dat hij wel verschil maakte. Hij duldde immers niet eens dat de naam Vrenken ook maar een ogenblik in verband met deze diefstal ge noemd werd. De Vrenkens waren, vol gens hem, boven iedere verdenking ver heven, of het nu stadslui of geheide plat telanders. Doch het zou een zware taak zijn om het te bewijzen. Deze verdenking, gevoegd bij de minder mooie opinie, wel ke men, sinds de verdwijning van de Dintels, rondom de Vrenkens gevormd had, zou als een brandende lucifer zijn, bij een droge hooiberg. Spinnijdig verliet hij het raadhuis. Nog geen minuut later moest hij opzij sprin gen voor een grote personenauto, die roekeloos bestuurd, met een veel te grote bocht de hoek om reed. Plotseling oplettend, was hij in staat, al ging het met levensgevaar, om de vol gende auto, waarmee men dezelfde ma noeuvre dreigde uit te voeren, aan te houden. Uit de auto kwam hem de alco- hollucht tegemoet. De bestuurder was echter een betrekkelijk kalme jongeman, die rustig verklaarde dat hij altijd zijn verstand bij elkaar hield, als hij achter het stuur moest zitten. Na enig onderzoek moest Polten toe geven dat de bestuurder de waarheid sprak. Bleef over, dat men te veel links van de weg had gereden. In normale ge- allen zou het bij een stevige uitbrander :ijn gebleven. Nu aanvaardde hij geen erontschuldigingen en maakte proces erbaai op. Na de nederlaag op het raad huis had hij behoefte om zich te hand haven. Al schrijvende ergerde hij zich aan het Jongens en meisjes gevraagd om bollen te planten. Ook halve dagen welkom T. VENNIK, De Koog K 27 Voor een LANGEVELD DE BOOLJ N.V. TEXELAARTJES Te k. kinderwagen en bok met wringer. Kogerstr. 10 B.z a. net R.K. meisje, 18 jaar, 2 dagen p. w., Den Burg of omgeving, telefoon (02228) 232 Te k. zo merhuisje. A. van Boven, Haven, Oudeschild Haring seizoen 1960-1961 Gez. zitkamer met 2 slaap kamers en kookgel aangeb. J. A. Basting Sr. Dorpsstr. 86, Breskens P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi- gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Knutselaars! Hout. board, triplex enz. enz. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelmina- laan 17, tel. 2356 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). aanhoudend gegichel wat uit de auto op klonk. Plotseling schoot hem te binnen, dat hij feitelijk wantrouwend moest staan, tegenover iedereen die hij van avond nog tegen zou komen. De meest onwaarschijnlijke toevalligheden zouden hem op een spoor kunnen brengen. Bars informeerde hij waar het gezel schap zich had opgehouden. „Ach zo, bij de familie Wevels, ze moesten hem niets wijsmaken, want men maakte er daar in huis geen boerenkermis van". De opmerking werd met een waarde rend lachsalvo beantwoord. Als hij het dan graag wilde weten, zij waren door de dochter uitgenodigd, maar die had nu be langrijker zaken aan de hand met zekere Hilko Voorhout. Verbluft liet Polten zijn boekje zakken. Linda en Hilko, dat was nieuws. Straks moest hij die opmerking toch even ver werken, nu eerst dat luidruchtige clubje laten wegrijden. Secuur schreef hij de raam van de bestuurder op en de gege vens van de auto. Ergens ver weg klon ken aanhoudend signalen. Kennelijk had den de inzittende van de eerste auto hun medepleziermakers gemist. „Waren er nog meer gasten.eh. van deze kant" vroeg Polten. Nee, behalve Hilko waren ze allemaal uit de stad gekomen. Die ene kon je niet meetellen, al woonde hij hier tijdelijk in een woonwagen, hij behoorde vast niet gerekend te worden tot het volk van dit, met krantenpapier dichtgeplakte gat. Polten wist over wie ze spraken. Zo af en toe werd hun dorp door een of andere artiest uitgekozen, om de meest schilder achtige hoekjes in beeld te brengen. Hij keek nog even vorsend naar de be stuurder, die zijn blik rustig doorstond. Daarna bezag Polten met afkeurende blik de gichelende troep achterin de wa gen. Dit gaf aanleiding tot nieuwe lach buien. Met een zekere tegenzin gaf hij hen verlof om door te rijden. De quasi-vriendelijke afscheidswoor den en het handgezwaai negeerde hij grondig. „De burgemeester heeft toch gelijk", mompelde hij nadenkend. Al die nieuw lichterij doet een dorp geen goed. Neem nu die familie Wevels. De zoon zit voor een verhoor op het gemeentehuis en de dochter ontvangt een twijfelachtig troepje gasten in huis. Gezien de beden kelijke lucht die mij uit de auto tegemoet kwam, zal die fuif niet erg verheffend zijn geweest, ondanks het vrij vroege uur dat d« feestgangers naar huis zijn ge stuurd. Tenminste, als ze naar huis gaan, wat ik ook nog sterk betwijfel. Bij dit alles heeft Hilko Voorhout zich vermaakt, een van onze eigen jongens, die bovendien uitstekend staat aange schreven. Hilko, die al jarenlang omgang heeft met Ineke van de grote boerderij „Groenoord". Als zijn vader, de gemeen tesecretaris het hoort zal er wat zwaaien. Dan zal die Voorhout ook even spijt heb ben, dat hij die Wevels hierheen heeft geholpen. Bij de Voorhouts dwepen ze met Ineke. Polten zuchtte. Het kan zo mooi lijken in de wereld en ineens komt daar dan verandering in. Maar hij gaf de strijd niet op. De Vrenkens zou hij van iedere blaam zuive ren, of hij heette geen Poiten meer. Het beste zou zijn, om deze nacht het bed niet op te zoeken, maar de hele gemeente uit te kammen naar eventuele aanwijzingen. Zijn collega zou in de raadzaal wel het nodige speurwerk doen, die had een uit gesproken aanleg voor de fijnere nuan ces van dergelijke dingen. Het was gelukkig bij enkele regen druppels gebleven en het was te hopen dat er geen bui mee zou komen. Van sla pen kwam in deze omstandigheden toch niets. Bezield met goede voornemens en zijn ogen en oren de kost gevend, stapte Polten door het bijna slapende dorp. (Wordt vervolgd) Natural golflichtplaten. Asbest golfplaten, grote sortering, concurrerende prijzen. A. v.d. Vis en Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 2356 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Grote sortering nieuw hout, tegen concurrerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 2356 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika, Canada enz. Nieuwe gegalvaniseerde golfplaten, lang 2,14 m., breed 0,68 m., per stuk ƒ6,A. v.d. Vis Zoon, Wilh.laan 17, tel. 2356 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Grote sortering hard board, zachtboard, tegel board, asbestboard, con currerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhel minalaan 17. tel. 2356 Voor kwaliteitskleding: Modelkleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Met grote vreugde en blijd schap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broerlje Hendrik Cornells J. G. H. Hennink A. Hennink-Zutphen Ingrid en Astrid De Koog, Pelikaanweg, 15 september 1960 Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Martien bij het H. doopsel ontving hij de namen Martinus Johannes Maria A. C. Witte— Bakker G. Witte en kinderen Den Burg, Gasthuisstr. 25 Texel, 14 sept. 1960 Inplaats van kaarten. P. Mozes en G. Roorda hebben de eer U, mede namens wederzijdse ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrij dag 30 september I960 's morgens 11 uur ten ge meentehuize te Den Burg, Texel. Lijnbaan 31, Den Burg De Cocksdorp 53 Texel, september 1960 Receptie Lijnbaan 31 op de trouwdag van 4 - 6 u. V V V V V V Ter gelegenheid van het 40-jarig huWelijk van onze ouders en grootouders N. Slot en D. C. Slot-Smit zal de receptie plaats vinden op woensdag 21 sept. van 4,30—6,3d uur in hotel De Lindeboom Texel- Kinderen en klein kinderen Kees Room en Lie van Dijk hebben het genoegen mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op donderdag 22 sept '60 om 15 uur ten gemeente huize te Den Burg, Texel Den Burg, Beatrixlaan 92 Den Helder Huisduinerweg 3 september 1960 Gelegenheid tot feliciteren in hotel De Lindeboom Texel te Den Burg van 15,30-17 uur. Toekomstig adres: Beatrixlaan 92, Den Burg Heden is in volle vrede ingeslapen onze lieve moeder en zuster Willemina Jannette Moojen wed van Carel |oseph de Vries in de ouderdom van 84 jaar. Bunnik F. L. de Vries H. E. de Vries— Nikkel J. G. de Vries G. D. de Vries— Bosschaart Haarlem J. G. Moojen Bunnik, 12 sept 1960 Provincialeweg 92 De begrafenis heeft plaats gehad op de alg. begraafplaats te Bunnik op donderdag 15 sept. 1960. Aan allen hartelijk dank voor uw hulp en medeleven bij de laatste brand. Fam. van Maldegem „Madura" familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Te huur voor winterbe- woning enige stenen bungalows compleet gem., voorzien van oliestook, koelkast Douches en washuis met alle machinerie aanwezig Zwan, De Koog tel. 312 te huur voor caravans Zwan, De Koog tel 312 Kikkert (assistent Vet. Hyg. Dienst) van Vogelmient 36, De Koog naar SCHILDERWEG B42 tel. (02220)-2523 van 18 tot 25 sept. De winkel blijft geopend voor het brengen van het wild. Fa Plaatsman-Cornelisse Nog steeds lekkere pruimen, James Greeve lekkere handperen, tomaten, bananen en sinaasappelen. Maas' groentenhandel Den Burg, telef. 2425 Oudeschild, tel. 2815 A.S. WOENSDAG is de winkel de hele dag C. J. VISMAN DE COCKSDORP Te koop gebruikte planken en baddings en een partij gebruikte stenen. J. H. GEUS Maas' Groentenhandel Den Burg, tel. 2425 Oudeschild, tel. 2815 Wij komeh maandag met piëtrain fokzeug- jes en mestbiggen Roozing en Groot, Schagerbrug tel. 231 A.s. maandag op de markt regenkleding lieslaarzen knielaarzen kinderlaarzen klompen klompschoenen koetouwen C. J. VISMAN, Tel. 232, De Cocksdorp Steeds voorradig 15 ct per kilo. Worden thuisbezorgd P. Beers, Molenstraat 30 tel. 2913 Ontvangen een partij prima tot 7 m lengte J. H. Geus GEVRAAGD voor div. werkzaamheden Dros Autocentrale Enige flinke gevraagd, liefst voor direct. Hovenierbedrijf F. J. Halsema Gerritsland, tel. 2390 Omdat ZEGEL juist die soorten heeft, welke op het ogenblik favoriet zijnbouclé, moderne multi colours, snelbreisoorten, fijne babywol. Alle knotten, welke dagelijks de deur uit gaan, bewijzen hetdit is de wol, die u zoekt NIEUWNeveda-breiboek, meer dan 100 nieuwe patronen voor het hele gezin voor slechts 1,95 textielhu Van maandag 19 septem ber tot en met 1 oktober zijn wij Bakker de bakker Binnenburg Te huur: 1 zit- en 2 slaap kamers. Vogelenzang 4, Breskens Prima materiaal en billijke tarieven. Per km, per dag of per week, 4, 5 en 6- persoons wagens. Voor Texel worden de wagens gratis in Den Helder aan de boot gebracht. BEL OP (02235) 202 Julianadorp Te koop 2 beste kalftijd begin okt. en half december. A. van Lenten, P.H. Polder Laatste gelegenheid voor het afhalen van op maandag 19 september as. tussen 9 en 13 in De Oranjeboom. Haute couture voor U radio en televisie ER RES radio vanaf f 125.- ERRES TV vanaf f745.- Ranke, slanke modellen nu slechts 28 tot 30 cm diep! VOORRADIG T.o. Postkantoor. Er wordt les gegeven in vaktekenen, handtekenen, ned. taal, rekenen, wiskunde, werktuigkunde en wetskennis. Opleiding voor alle ambachten volgens hel leerling stelsel. Aanmeldingen schriftelijk of telefonisch (Eierland 227) bij de direkteur W. B Boersma Postweg E63 Zojuist ontvangen per liter fles f 2,65 Kleine fles 1,40 Verder alle soorten Vitamine preparaten. tegenover postkantoor Lessen voor beginnenden, gevorderden, privé-lessen. Inschrijvingen vanai heden tot de eerste lessen. De cursus voor beginnenden vangt aan op maandag 26 sept. in Casino Aanvang 7.30 uur. Weverstraat 33, Den Burg Tel. (02220) 2336 Export kwaliteit 4, 5 en 7 pond f 1,— Eerste soort bananen per kg f 1,— Zoete druiven per pond f 0,90 Ook de bloemkool is een stuk goedkoper Telefoon 2908 Den Burg Uitgebreide klcurenfolders en demonstratie worden U gaarne gegeven door- Kogerstraat tel. 2078 Hogerstraat tel. 2574 Zaterdag 8 uur Zondagmiddag k uur Het glorieuze vervolg op „De mijnen van Koning Salomo" met George Montgomery Taina Elg, David Farrar. Een gevaarlijke tocht door het wild klop pende hart van Donker Afrika TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag en maandag 8 uur O. E. Hasse en Eva Bartok in Naar het gelijknamige boek „De dokter van Stalingrad" van Heinz G. Konsalik. Een film uit het harde leven Menselijkheid die de kracht heeft over het onmenselijke te zegevieren. TOEGANG BOVEN 18 JAAR. De Schouw volgens art. 28 der Kenr voor het wa terschap de Gemeenschappelijke Polders op Texel over alle tochtsloten en cenen is bepaald met dien verstande, dat de walkanten van de AYE- SLOOT moeten zijn gemaaid voor 1 oktober a s. Belanghebbenden wordt erop gewezen, dat niet voldoen aan het bepaalde in bovengenoemd artikel als een overtreding wordt beschouwd Namens het bestuur van de Gern. polders S Keijser Jbz dijkgraaf E. L J. Lap, secretaris Onze aanbieding met royale kant per garnituur

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 3