9- roen /wa in het harL, Keuze van toneelstuk moeilijk voor amateurs streekomwikkeung WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1960 TEXELSE 74e JAARGANG No. 7490 COURANT Uitgave N.V. v.h. Lanqeveld de Rooij Boek-, Kantoorboek- en Fotohandel Handelsdrukkerij Den Burg, Texel - Postbus 11 - Tel. 2058 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. ƒ2,25 p. kwart. 25 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm Een der moeilijkste problemen waar voor de amateurtoneelverenigingen zich jaarlijks geplaatst zien is de keuze van het stuk. Deze moeilijkheid wordt niet zozeer veroorzaakt door de kwaliteit der stukken al kan ook deze een rol spelen bijvoorbeeld bij Protestants Christelijke en Rooms Katholieke toneelverenigingen, die een toneelwerk zoeken met een le vensbeschouwelijke inslag dan wel door de kwaliteit. Ieder jaar toch worden er door de verschillende toneeluitgevers in ons land een paar honderd nieuwe stukken oorspronkelijk, zowel als ver taald op de markt gebracht en men moet werkelijk over een meer dan mid delmatige kennis van de toneelspeelkunst beschikken om de juiste keuze te maken. De beide landelijke organisaties op het gebied van het amateurtoneel de Neder landse Amateur Toneel Unie en het Werkverband Katholiek Amateurtoneel hebben reeds jaren geleden de zwaarte van dit probleem onderkend, zodat zij er toe overgingen de toneelverenigingen bij de stukkenkeuze de nodige ruggesteun te verlenen. Zij stichtten in goede harmonie een gezamenlijke bibliotheek te Utrecht „de Nederlandse Bibliotheek voor het Amateurtoneel", waar de toneelvereni gingen te kust en te keur te werk kunnen gaan wat de samenstelling van hun re pertoire betreft. Meer dan 1600 toneel werken zijn jn deze bibliotheek in volle dige rolbezettingen opgenomen, zodat de verenigingen die zijn aangesloten bij een der beide hierboven vermelde landelijke organisaties de stukken die zij wensen op te voeren bij dit instituut in huur kunnen betrekken, hetgeen doorgaans naast een artistiek voordeel de stukken in deze bibliotheek zijn vrijwel alle de „zeef" van een deskundige beoordelingscommis sie gepasseerd een aanzienlijke kosten besparing voor deze verenigingen met zich brengt. Het is dan ook geen wonder dat ruim 80°/o der verenigingen die zijn aangesloten bij de NATU jaarlijks regel matig van de diensten van deze biblio theek gebruik maakt. Goede wegwijzer Nu is het niet zo dat al die 1600 in deze bibliotheek opgenomen toneelwerken even zovele uitblinkers zijn. Ware dit het geval dan zou het niet denkbeeldig ge weest zijn dat de toneelverenigingen wer den afgeschrikt om zich bij de keuze van hun stukken te laten leiden door de ad- \iezen van dit instituut. Dit hebben de stichters zeer wel ingezien zodat zij de normen voor het opnemen van toneel werken ruim stelden al zijn deze normen wel degelijk zo dat de grootste draken en dat zijn er vele onverbiddelijk wor den geweerd. Stap voor stap werkt men echter aan de zuivering van het reper toire voor het vaderlandse amateurtoneel door periodiek naast de algemene ca talogus waarin alle stukken welke zich in de bibliotheek bevinden zijn vermeld beschrijvende catalogi uit te geven waar in slechts die stukken worden opgeno men, uitvoerig besproken en toegelicht, dienaar de mening van het stichtings bestuur boven de grauwe middelmaat uitsteken en die meer in het bijzonder geschikt moeten worden geacht om te worden opgevoerd door toneelverenigin gen die zich van haar artistieke en cultu rele taak bewust zijn. Men geeft derhalve een duidelijke aanbeveling in een bepaal de richting, die voor degenen, die oren HOORNDER GYMNASTIEK START WEER Morgenavond gaat de ouderengymna- stiek weer beginnen. Nu meester Ineke vertrokken is, is mevr. Van Wolf eren bereid gevonden voorlopig de leiding op zich te nemen. We rekenen op alle oude leden en ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Laten we er weer een leuke groep van maken. Aanvang 9 uur in „De Waldhoorn". DAMCLUB TEXEL De jaarvergadering is weer achter de rug. Vrijdagavond a.s. 7.30 uur beginnen we dus de nieuwe competitie. Er werd besloten hetzelfde systeem toe te passen als vorig jaar, waardoor voor nieuwe leden de mogelijkheid aan wezig is snel hun plaats op de ranglijst te bereiken, ongeacht hun speelsterkte. Dat zij welkom zijn staat vast! AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Donderdag 22 september De Waal, Dorpshuis, Jaarvergadering dorpshuis „De Wielewaal". Vrijdag 23 september Oosterend, o.l. school, vergadering i.v.m. dorpsbibliotheek. Zaterdag 24 september Eierland, Hoeve Gent, Ploegwedstrijd Ver. Oudleerlingen Landbouwschool. Oost, 2 uur, Wielerronde Oost. Den Burg, KVC-jeugdherberg, 8 uur, Aanvang weekend voor amateurtoneel. hebben om te horen, dat heeft de prak tijk der laatste jaren gelukkig uitgewe zen, wel degelijk wordt verstaan. Onge veer 500 toneelwerken dus een derde deel van het aantal opgenomen stukken werden in de loop van de laatste drie jaren waardig gekeurd om in deze cata logi waarvan inmiddels twee delen verschenen te worden opgenomen. Daar thans hard wordt gewerkt aan de uitgifte van een derde deel zal binnen afzienbare tijd dit aantal niet onaanzien lijk kunnen stijgen. Er is al veel verbeterd. Aldus wordt het nodige gedaan voor de verbetering van de stukkenkeuze van het Nederlandse amateurtoneel en niet ont kend kan worden dat de door de lande lijke organisaties ondernomen pogingen in deze richting resultaten hebben afge worpen. In 'het algemeen mag immers ge steld worden dat de verenigingen eerder naar een goed en verantwoord stuk grij pen dan in de eerste jaren na de oorlog het geval was en dat een omstandig heid die niet minder verheugend is ook de toneeluitgevers niet onberoerd zijn gebleven voor het streven van het georganiseerde amateurtoneel om in de jammerlijke situatie, waarin dat ama teurtoneel zich een tiental jaren geleden bevond, blijvend verbetering te brengen. Men grijpe niet te hoog, want dan schiet men zijn doel weer ergens anders voorbij, men kieze een eerlijk stuk waar in het publiek kan geloven en waarbij de ongeloofwaardigheid er niet duimen dik bovenop ligt. Die stukken zijn er, ze zijn zelfs ten behoeve van het amateurtoneel door deskundigen uitgezocht, moge dat toneel er wel zijn voordeel mee doen. Want zonder een behoorlijk stuk is een toneelvoorstelling al bij voorbaat tot mis lukking gedoemd. H. J. Zeevalking. EXCURSIE NAAR FOKVEEDAG IN DEN BOSCH Op vrijdag 30 september is er gelegen heid voor deelname aan een trip naar Den Bosch, waar de grote Fokveedag zal worden bezocht. Let wel, iedere Texelaar kan zich daarvoor opgeven. Op deze nationale tentoonstelling zal kleinvee (schapen, varkens, geiten enz.) te zien zijn. (Zie ook adv.). HOORNDER BEJAARDENSOOS BEGINT MORGEN WEER Donderdagmiddag om half 3 gaat de Bejaardensoos in „De Waldhoorn" weer beginnen. Vorig jaar trok de soos al vele trouwe bezoekers. Het zijn gezellige mid dagen, die om de veertien dagen worden gehouden. Het comité hoopt dat ook vele nieuwe bezoekers de weg zullen vinden naar de Soos. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. RONDE VAN OOST Zaterdag 24 september zal de wieler ronde van Oost weer gehouden worden. Hiermee wordt deze ronde weer in ere hersteld door enkele leden van het mu ziekkorps VIOS. Eerst zal er een wedstrijd zijn voor gewone fietsen, waaraan iedereen mee kan doen. Er moeten 10 ronden gereden worden. De wielrenners zullen 60 ronden rijden van 800 meter. Ook renners van de vaste- wal zullen meerijden. Voor de toeschouwers is dit een heel mooie wedstrijd, want de gehele ronde kan men de renners zien. Om 2 uur starten de gewone fietsen en om half 3 de racefietsen. Degenen, die premies beschikbaar wil len stellen, kunnen deze opgeven bij de bestuursleden van VIOS of zaterdag middag bij de microfoon. Z.D.H.-NIEUWS Het was zondag een goede dag voor onze vereniging, want zowel het eerste als het tweede behaalde de volle winst. Het eerste trok naar Schagerbrug om tegen Vesdo 2 de strijd aan te binden. De eerste helft was ZDH steeds in de aanval, maar doelpunten bleven schaars. Met een magere 10 voorsprong ging de rust in. Maar na de rust ging het beter en wisten we nog 5 maal het net te vinden. Met een 60 overwinning verlieten we het veld. Na de nederlaag van vorige week was het eltal sterk gewijzigd. We hopen, dat het eerste nu de smaak te pakken heeft en de goede opstelling. Het tweede speelde thuis tegen WGW 4. Reeds in de eerste minuten namen we de leiding. WGW speelde beter en slaagde er weer in gelijk te maken, maar weer kwamen we voor. De rust ging ech ter in met een 32 achterstand en toen WGW na de rust zelfs 42 maakte leek het verloren, maar onze jongens hielden vol en slaagden er zelfs in met 75 de sportieve WGW-ploeg naar Den Helder terug te sturen. Hier blijkt weer eens: nooit opgeven al lijkt het verloren. Zondag: ZDH 1-BKC 3, aanvang half 2. Oosterend 2-ZDH 2, aanvang half 12. Voor de adsp. zie het kastje; vermoe delijk begint voor hen ook de comp. RECLASSERINGSCOLLECTE IN DE PERIODE 21 SEPTEMBER T/M 1 OKTOBER Van 21 september t.m. 1 oktober a.s. zal ook op Texel weer de jaarlijkse re- classeringscollecte worden gehouden. Ik hoop, dat deze collecte ook nu weer in belangrijke mate uw steun zal mogen ondervinden. 1 Het reclasseringswerk is een bij uitstek moeilijk werk. Bij velen bestaan over de i aard van dit werk nog steeds onjuiste ge dachten. De reclassering ontkent niet, dat aan mensen die de wet hebben overtre den of een vergrijp hebben gepleegd, in het algemeen straf moet worden opge legd. Wel vraagt zij de rechterlijke auto riteiten bij de bepaling van de strafmaat ook rekening te houden met de bijzon dere omstandigheden, die een delinquent tot zijn daad konden brengen. Doch de noodzaak van een bestraffing wordt ook door de reclasseringsorganen wel erkend. Wanneer deze straf echter is onder gaan, moet echter en dit behoort tot de voornaamste taken van de reclasse ring de betrokkene weer de gelegen heid krijgen opnieuw te beginnen. In dit opzicht is de maatschappij voor de delin quent vaak hardvochtig. Hoe vele malen wordt iemand zelfs na verloop van vele jaren nog niet nagewezen met de vraag „Heeft die indertijd niet gezeten?" Het is tegen deze instelling, dat de Reclasseringsverenigingen steeds weer en overal strijd moeten voeren. De taak van de reclasseringsverenigin gen bestaat o.m. uit het uitbrengen van rapporten aan gerechtelijke autoriteiten, uit het toezicht op ontslagenen en hen, die spoedig voor ontslag in aanmerking komen, gevangenisbezoek e.d. Het is verheugend, dat de waarde van het reclasseringswerk door het rechter lijke apparaat ook ten volle wordt erkend en de organen waar mogelijk worden in geschakeld. Uit het jaarverslag 1958 van de Reclas- seringsraad te Alkmaar blijkt ook dat de Rechter-commissaris deze Raad in toene mende mate inschakelt. De opbrengst van de reclasseringscol- lecte komt ten goede aan verenigingen van alle gezindten, zowel reclasserings verenigingen als een aantal drankbestrij- dingsverenigingen. Helpt u mee dit werk de zo noodzake lijke ruggesteun te geven? Bedenkt, dat een toename van het aantal gevallen ook een kostenstijging met zich brengt en geeft u daarom dit jaar ook iets meer, dan tot nu toe gebruikelijk. Ik wil hopen, dat de komende inzame ling ook nu weer zal mogen slagen. A. de Koning-van Ramshorst UITVOERING VAN DE INSTALLATIE VOOR ELEKTRICITEITSOPWEKKING IN DE MOLEN „DE TRAANROEIER" TE OUDESCHILD Zoals wij reeds eerder mededeelden, zal met de uitvoering van bovengenoemd project deze maand een aanvang worden gemaakt. De eerste werkzaamheden zul len bestaan uit het doorboren van de mo lenas voor het doorlaten van de centrale bedieningsstang, waarmede de jalouzie- en neusremkleppen op het wiekenkruis versteld kunnen worden. Voorts zal worden begonnen met het aanmaken van de nieuwe stalen roeden en van het daarop te monteren wiek- systeem. Betreffende de vervaardiging van de nieuwe stalen koningsbuisspil wordt nog overleg gepleegd. Overigens is besloten in eerste instan tie in bedrijf te gaan met een hoofdgene rator van 50 kW bij een constant wiek- toerental van circa I6V2 omw./min., waarbij in het drijfwerk echter zodanige voorzieningen zullen worden getroffen, dat in de toekomst eventueel een hulp generator van kleiner vermogen bij een wiektoerental van ^^^omw./min. op eenvoudige wijze kan worden bijge plaatst. Deze uitbouw met een tweede generator zal echter afhankelijk worden gesteld van de economische wenselijkheid de beschikbare windenergie bij lagere windsnelheden te gaan benutten. Volgens voorlopige berekeningen zou de daaruit te verkrijgen extra elektrische energie welke niet door middel van de hoofd generator bij hoog wiektoerental, doch wel door de hulpgenerator bij lage wiek- snelheid kan worden geleverd onge veer 15000 kWh per jaar bedragen. Het is de bedoeling om door middel van nauwkeurige energiemetingen ge combineerd met windmetingen een exact cijfer te verkrijgen voor deze extra op te wekken energiehoeveelheid per jaar bij lagere windsnelheden. Indien zulks fi- nanciëel mogelijk is, zullen de metingen geschieden door toepassing van registre rende instrumenten, die duidelijke dia grammen leveren, waaruit definitieve conclusies kunnen worden getrokken. Bij het overleg betreffende de uitvoe ring werden geregeld besprekingen ge voerd door de Directeur van de Texelse Electriciteits Maatschappij N.V. en de Secretaris van de Stichting Electriciteits- opwekking door Windmolens met de molenmakersfirma Th. Bremer en Zn. te Adorp, die het mechanisch gedeelte zal vervaardigen en monteren. Ook met ver schillende fabrikanten van electrische apparatuur werd reeds uitvoerig overleg gepleegd ten aanzien van de levering van het elektrisch gedeelte, dat zal worden gemonteerd door het personeel van even- genoemde elektriciteitsmaatschappij (Uit „Molennieuws", sept. 1960) IIOE ZULLEN WE ONS GRAS INKUILEN? Zoals wij reeds eerder mededeelden wordt er op het moment op verschillende Texelse bedrijven gras ingekuild Ook dit voorjaar zijn er diverse kuilen gemaakt. Het is duidelijk, dat deze wijze van con servering van gras meer in de belang- i stelling komt En wij menen, dat dit te recht is. Vooral nu er op ons eiland ge- I legenheid is om gebruik te maken van nieuwe methode van inkuilen, verdient deze wijze van voederconservering de belangstelling van de Texelse veehouders. Als wij spreken van nieuwe methoden dan denken wij vooral aan werk van de Vicon wringmachine en van de op Texel aanwezige maaikneuzers. We zijn echter niet volledig als we ook niet spreken van een methode, waarvan we kunnen aan nemen, dat ons eiland de primeur heeft. We bedoelen het zgn. stomen van gras. Nadat de „uitvinder" van dit systeem, de heer F. Haarsma, in vorige jaren enkele kuilen volgens dit systeem had gemaakt, is hij dit jaar op grote schaal begonnen met het stomen van gras. De heer Haars ma maakt hierbij gebruik van een aard appelstomer, die door middel van buizen stoom door het gras leidt. Het aantrek kelijke van deze methode is, dat men het gras eerst normaal aan de hoop of silo kan rijden om daarna de heer Haarsma te laten komen om de rest van het werk te doen. Wel zal het aanbeveling verdie nen het gras zo snel mogelijk liefst in één dag bij elkaar te rijden en het sto men zo spoedig mo'gelijk daarna te laten uitvoeren. Zoals gezegd is er dit jaar op vrij grote schaal gebruik gemaakt van de diensten van de heer Haarsma. Wij hebben de in druk, dat er dit jaar in ieder geval wel een aantal van 35 kuilen zal worden ge stoomd. In de week van 5-10 september bereikte de heer Haarsma zelfs een aan tal van zeven kuilen. Het is te begrijpen, dat herhaaldelijk gevraagd wordt wat het oordeel van de landbouwvoorlichting is over dit kuilsys- teem. Tot nu toe hebben wij weinig an ders kunnen doen dan te antwoorden, dat dit ook voor ons een vraagpunt is. Wel iswaar waren er aanwijzingen, dat op deze wijze een vrij goed kuilprodukt kon ontstaan, maar deze waren in ieder geval te vaag om als landbouwvoorlichter een verantwoord advies te geven. De afgelopen dagen hebben wij de eer ste uitslagen van het kuilgrasonderzoek van dit seizoen ontvangen. We zijn der halve in staat een voorlopige indruk te geven. In de eerste plaats kunnen we dit zeggen. Het resultaat van het kuilen met de Vicon wringmachine lijkt zeer goed te zijn. De voedingswaarde van dit kuil- gras is zeer goed en het kuilproces is zodanig verlopen, dat kan worden ver wacht, dat deze kuilen vrij zijn van het ongewenste boterzuur. Het aantal uitsla gen van maaikneuskuilen is te klein om een betrouwbare indruk te geven. Wel blijkt het kuilproces ook hier goed te zijn verlopen, want de ipH, die hierover aan wijzingen geeft is gunstig. De zgn. koude kuilen, dit zijn kuilen, die zonder enige bijzondere bewerking of toevoeging in één of hoogstens twee dagen worden ge maakt vertonen weer het normale beeld. Naast heel goede kuilen zijn er die be slist te kort schieten, waaruit weer op nieuw blijkt, dat het kuilen volgens dit systeem risico geeft. De stoomkuilen laten een resultaat zien, dat niet geheel duidelijk is. De voe dingswaarde van dit kuilgras varieert van matig tot zeer goed en in dit opzicht komen ze zeker uit boven de wijze van kuilen, die we tot vorig jaar „normaal" noemden. Een zwak punt is de pH of zuurgraad van dit gestoomde gras. De pH ligt nl. in meer dan de helft van de gevallen beslist te hoog en enkele des kundigen menen, dat dit zal betekenen, dat deze kuilen flink boterzuur bevatten. Het is erg jammer, dat er bij de aan vrage van het onderzoek niet om gedacht is, dat voor dit soort kuilgras bepaling van het gehalte boterzuur noodzakelijk was. Het zou nl. mogelijk kunnen zijn, dat bij deze wijze van conserveren een te hoge pH niet behoeft samen te gaan met veel boterzuur. In het vervolg zullen we hiermede bij de aanvrage zeker rekenen. We blijven dus, wat het stomen betreft met vragen zitten. We juichen het daar om toe, dat het Instituut voor Veevoe dingsonderzoek te Hoorn op verzoek van „Wageningen" onderzoek gaat verrichten r.aar de voordelen en nadelen van deze methode. De heer Haarsma heeft nl. een verzoek ontvangen om naar Hoorn te ko men en op het Instiuut een paar silo's gras te stomen. Het zal zeker in de be doeling liggen om in de komende winter dierproeven te nemen, waarbij het ge stoomde gras wordt vergeleken met kuil gras, dat volgens een andere methode is ingekuild. De vraag boven dit artikel is, zoals uit het voorgaande blijkt nog niet zo gemak kelijk te beantwoorden Het resultaat van het wringen van het voorjaarsgras is zeer S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: 4e kl. A KNVB: Hollandia T.-Succes 41; Helder-BKC 21; Watervogels- VZV 4—3; LSW-Vios 4—2; RKAFC- Schagen 44. Texel 2-Geel Zwart 2 11. Texel 2 begon goed tegen Geel Zwart. Zij opende met enige goede aanvallen en reeds na 10 min. gaf Jan Z. een voorzet, de rechtsbuiten kwam goed naar binnen, kopte voor het doel, waaruit Henk ons aan de leiding bracht. Voorlopig bleef Texel het meest aan bod. Enkele goede schoten werden gelost, maar veelal bleef het te langzaam gaan. Abe speelde een pittige partij; als de andere spelers dit tempo eens zouden overnemen zou er veel gewonnen zijn. Direct na de rust nam Geel Zwart het spel in handen en zij hadden spoedig succes toen men meende dat het een bui- tensjel geval betrof: 11 dus. Talrijk waren de aanvallen op ons doel, waarin keeper Stolk een prima wedstrijd speelde en door doel verkleinen enige kansen onderschepte. Slap was het tegen spel van de onzen. Vooral in de voor hoede boterde het niet te best, terwijl de ballen door keeper en backs meestal aan de tegenpartij werden overgelaten. Pas het laatste kwartier kwam er weer gang in, maar van de kansen werd geen ge bruik gemaakt. Bijna had Abe succes met een mooi gevaarlijk schot. Wel werd het spannend, maar het bleef 11. A.s. zondag: Texel-Hollandia T; WGW 2-Texel 2. Het ziet er naar uit dat het kracht- verschil in de 4e kl. niet heel groot is en dat het er geducht kan gaan spannen. Hoe eerder we punten verzamelen, hoe beter. Handbal. Zondag a.s.: Hugo Girls- Texel half 2; Texel-N.Niedorp (jun.), één uur. Toto-nieuws. De eerste 2 prijzen zijn binnen dit sei zoen, de gelukkigen gefeliciteerd. Aan de deelnemers delen we mede, dat de uitgegeven formulieren no. 5 voor a.s. zondag, komen te vervallen, omdat bij de drukkerij fouten zijn gemaakt. Vanaf he den zijn nieuwe formulieren beschikbaar bij de bekende adressen. De ophaalafd. zal zich wel met de uitgifte belasten. Door dergelijke fouten in het vorige formulier (no. 4) moesten de wedstrijden KFC-ZFC en Stormvogels-Alkmaar afge last worden. FILMNIEUWS: DE LUCHTSLAG OM JAPAN De titel laat er geen twijfel aan be staan: we hebben te doen met een oor logsfilm, dit maal handelend over de luchtaanvallen op Japan door grote aan tallen Amerikaanse superforten. Dat Ja pan tenslotte door de knieën is gegaan v/eten we allemaal; daar gaat het in dit verhaal verder niet om. Behalve voor de dodelijke vluchten van de bommenwer pers wordt onze aandacht gevraagd voor een romance tussen de officier Majoor V/est en de knappe verpleegster luitenant Sanders. Het loopt daarmee niet zo heel best af. Hoe precies, dat kunt U zaterdag avond en zondagmiddag in onze bioscoop zelf gaan zien. DE DAG DER VERGELDING We worden verplaatst naar de Ameri kaanse stad Lebannon, waar de rivier de Humbolt op het punt staat buiten haar oevers te treden. In een spannende opeenvolging van ge beurtenissen zien wij de gevangene Donavan (gespeeld dooi de routineur Howard Keel) het op haar autodak ge vluchte angstige meisje Elizabeth Matthews (Anne Heyvvood) redden, ter wijl hij ook zijn medegevangene Peebles en waarachtig ook Sharkey, hun beider bewaker, niet in de steek laat. Donavan is ten onrechte beschuldigd van moord op de vrouw van zijn compagnon Murphy. De laatste heeft zelf zijn vrouw vermoord en wil Donavan ervoor laten opdraaien, opdat Murphy alleen de hele zaak in zijn bezit zal krijgen. Onze film laat een der gelijk kolossaal onrecht niet toe, maar er \s heel wat voor nodig om Donavan ervan te weerhouden Murphy naar de andere wereld te helpen. Daarbij is het meisje Elizabeth, verliefd geworden op Donavan, nodig om hem tot vrediger gedachten te brengen. Toch nog een gelukkige afloop. Nederlands nieuws O.a.: Kinderdijk: Tewaterlating van hopperzuiger voor Spanje; Delft: 12e Kunst- en Antiekbeurs in het Prinsenhof; Rotterdam: Neushoorn-jong geboren in Diergaarde „Blijdorp"; Amsterdam; Het „Aquarium", nieuw Gemeenschappelijk Administratie-kantoor; Nieuws uit Suri name: Opening van 75 km. lange ver keersweg door oerwoud. goed geweest, we moeten er echter wel mee rekenen, dat herfstgras zich moei lijker laat kuilen dan meigras. Ook bij het maaikneuzen moet hieimede terdege v/orden gerekend. Kuilen zonder enige toevoeging of bewerking is zeker voor herfstgras niet aan te bevelen. We zijn dan ook geneigd om voor het geval men voor de keus staat: kuilen zonder enige toevoeging of bewerking of kuilen vol gens het systeem „Haarsma" het laatste te kiezen. U moogt dit laatste zeker niet als een „advies van de landbouwvoorlich ting" opvatten. C. v. Gr.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 1