„AUe perken te GROTER! TAXI UW GULDENS AÜTÖSC%Ï>I>- 3% pet. rente CURSUS DUITS E SCHOUW Opkomende pijn MAAK Ook ttooi ft ktfaak SpaahJtzMê t'cxA cedekeesi/ SCHOUW F jMOCOCI Baby-huidje rTBABYDERM^^ Sanapirm NUTSSPAARBANX Ruim too BOERENLEENBANKEN aeo eoöp. RAIFFEISENBANKENvestigingen zaterdag 15 okt. 1960 Wegens vakantie gesloten wvwwv Tel. (02220) 2.3.4.5 b-g.g. 2101 op woensdag 12 oktober 1960^ Philips hoorapparaten Electrohuis Bakker 17.50 PHIUPS Garage v.h M. v. d. SLIKKE Taxi en verhuur. Parkstraat 2 Den Burg FEUILLETON 12. „Ik had er veel eerder iets van moe ten zeggen, maar het klinkt te onwaar schijnlijk. Ik aarzel nog om er mee voor de dag te komen. Wat ik heb opgemerkt, klinkt zo vreemd dat jij en iedereen mij als een grote fantaste zullen zien. Doch nu er zulke vreemde dingen op het dorp gebeuren, zal ik wel moeten spreken". Bob zweeg, een weinig verontrust over Marrigjes heftigheid. Geruime tijd bleef het stil tussen hen. Ieder was in zijn eigen gedachten ver diept. Marrigje loosde een diepe zucht en Bob haalde haar met een beschermend gebaar naar zich toe. „Nu zeg het dan maar, laat mijn kleine heldin spreken". „Je neemt me niet serieus Bob, maar ik zeg je, dat ik dan alléén op onderzoek uitga. In dit stadium kun je op Polten ook niet voldoende rekenen, maar je kunt de opperwachtmeester ook weer niet pas seren. Voor ik echter spreek zou ik hon derd procent zekerheid willen hebben en dan kan geen macht ter wereld het recht keren, zelfs Polten zou zijn ongelijk moe ten erkennen". Marrigje haalde diep adem en dan zei ze met een stem die donker was van emotie; Juffrouw Vrenken en haar broer zijn één en dezelfde persoon". Bob deed zijn mond al open om krach tig zijn ongeloof over deze bewering te uitten, toen hij bedacht dat Marrigje hem dit al had voorspeld. Maar dit was toch te gek, om zelfs maar één ogenblik aan te nemen. Juffrouw Vrenken en haar broer waren een tweeling en dan kon de gelijkenis immers frappant zijn. Marrigje moest zich daardoor hebben vergist. Maar deze overtuiging zou dan toch wel op een rijke fantasie wijzen en daar had hij haar nog nooit eerder op kunnen betrappen. Goeie genade, dit zou een sensatie van de eerste rang geven. Van die kant beke ken toonde Marrigje toch wel een koele bezinning, dat zij zich eerst van de hele waarheid wilde overtuigenMaar hoe Hij haalde zich juffrouw Vrenken voor de geest, haar keurige verschijning en haar donkere, wat diepe stem. Haar korte krulhaar kon werkelijk zowel een man als een vrouw toebehoren. Haar broer had hij ook wel een enkele keer in de winkel aangetroffen en hij wist nog dat het hem was opgevallen, dat de banketbakker een tamelijk blanke huid had. Doch iemand, die veel binnens huis moest blijven, kon moeilijk een ge bruind en verweerd uiterlijk krijgen. Verder kreeg je de indruk, dat de winkel drukbeklant was en dat Vrenken achter in de bakkerij de handen vol had. Plotseling schoot hem de weigering te binnen, om aan het huisgezin Dintel een plaatsje in te ruimen. Niemand begreep dit. Het was voor tijdelijk en er was in dat dubbele huis ruimte genoeg. Ze zou den zelfs makkelijk een heel huis vrij kunnen geven. Als Marrigje nu eens gelijk had, wat kon dan het doel van deze vreemde op zet zijn? Hoe langer Bob nadacht, hoe meer hij tot de overtuiging kwam dat Marrigje niet zo ver mis was. Maar dan was de zaak niet eenvoudig. Dan was hier beslist misdaad in het spel Een grap hield nien niet zo lang en met zoveel moeite vol. Even stokte zijn adem. Misschien had juffrouw Vrenken haar broer wel ver moord en wilde op deze manier haar mis daad verbergen. Als zij voor beiden door ging, dan kon er geen achterdocht rijzen. Dan had ze de handen vrij. Het kon wel zijn dat er een erfenis te delen was en dat ze de gehele som wenste. Ja, duizend redenen kon deze vermomming hebben. Hoewel, ze wisten nog steeds niet zeker of deze toestand werkelijk bestond. Als dit ongelooflijke idee werkelijk waar was, dan kon dit veel meer verbergen. Zij zou wel aan een bende onderdak kunnen verlenen en wie weet of die dan niet de hand hadden in de verdwijning van het gezin Dintel. Zij vormden im mers een bedreiging voor de ontdekking van het geheim. Wie weet of dan de diefstal van de schilderijen ook niet vlug werd opgehel derd. Als men hier niet ingreep, stonden er vast nog meer verschrikkelijke dingen te wachten. Hier mocht niet geaarzeld worden. Ongemerkt, alsof hun gedachten hen leidden, waren ze het huis en de winkel van de Vrenkens genaderd. Lang bekeken ze de woningen. Zowel de winkel, als het huis waren nu goed afgesloten. Zelfs geen KA Voor het ter* lichtstraaltje schemerde door de gordij nen. Toch moesten de bewoners, of was het één bewoonster, zich nog niet te bed heb ben begeven, want er klonk nog muziek uit een der kamers. Hoe nu aan bewijzen te komen van hun onwaarschijnlijk klinkende veronderstel ling? Even kwam Bobs oude spotlust boven. „Naar wie moeten we nu zoeken, naar juffrouw Vrenken of naar haar broer? Wie van die twee is nu die ene?" Marrigje bleef ernstig en dacht diep na. „Het zal juffrouw Vrenken wel zijn. Haar broer verscheen nooit zo druk in de winkel en als je dus moet veranderen van persoon, dan kies je de gemakkelijk ste wegO, Bob", Marrigje begon ineens weer opgewonden te spreken, „heb je hen wel eens ooit alletwee tegelijk in de winkel gezien en zo niet, vind je dat dan niet vreemd? Zelfs bij de grootste drukte bleef juffrouw Vrenken alléén de klanten helpen". Bob moest dit beamen en meer en meer helde hij over naar de bijna volledige ze kerheid die Marrigje bezielde. „We zullen eens proberen, of we aan de achterkant van het huis iets gewaar kunnen worden", stelde hij voor. „Dat zullen we doen", antwoordde Marrigje ferm en Bob had ondanks alles plezier in haar zo plotseling op deze avond te voorschijn gekomen strijdvaar digheid. „Mijn kleine poesje laat haar nagels zien", hervatte Bob zijn oude plaagtoon- tje. Dit keer werd zijn plagerijtje niet, zo als gewoonlijk, met een kus afgestraft. Marrigje bleef plotseling stokstijf staan. Zelfs in de bijna geheel donkere straat kon Bob zien, hoe haar ogen groot op lichtten en hoe een nieuwe ingeving haai bijna de adem benam. „Als ons onderzoek vanavond niets op levert", fluisterde Marrigje, terwijl haai stem oversloeg van spanning, „dan wee ik voor morgen een list om toch deze per soonsverwisseling aan de kaak te stellen Ik geef het niet op, alvorens ik weet wal hier achter zit". Langzaam liepen ze langs de huizen Het was doodstil in de straat. Praktisch alle woningen toonden donkere ramen. Bob duwde zacht tegen enkele tuin poortjes, om te weten of ze waren afge sloten. Een keer bleven ze staan en dron gen zich stijf tegen een der huizen. Hei leek net of ze werden gevolgd en ze wil den op dit uur van de avond liever niet meer samen worden gezien. Wat zou het toch fijn zijn, als hun ver bintenis nu eens eindelijk openlijk ge toond kon worden. Door de gebeurte nissen van deze avond waien ze nog ver der van de beslissing afgedwaald. Nu moest ze niet alleen haar vader overtui gen dat Bob de enige en de echte man voor haar was, maar ook dat hij onschul dig was, aan een zo laffe daad, als de diefstal van de schilderijen. Het bleef stil in de straat. Ze hadden zich blijkbaar vergist. Het volgend poor tje, dat naar de tuinen achter de huizen leidde, gaf mee. Met kloppend hart slo pen ze naar binnen. (Wordt vervolgd) kouof griep,blustUsnel uitmetde veelzijdig samengestelde Koker 50 tabl. 90 ct. - 25 tabl. 60 et. Gespecialiseerd bedrijf AV OOSTSIOOTSTRAAT 4-6 0EN HEL0ÊR TÊL 3733 Voor alle spaargelden tot elk bedrag met bovendien veel meer rentedagen. Spaardeposito 3'l2 pet rente Inlichtingen kantoor Binnenburg 9. Tel. 620 Dagelijks open: Ma tot vrij 9-12 14 16 zaterd. 9-12 dinsd en vrijd. 19-20 Onze spaarrente vergroot Uw guldens jaar na jaar. Elke gespaarde gulden brengt U dichter bij de vervulling van Uw wensen. Spaar veilig en voordelig op een Raiffeisen-spaar- boekje. Het resultaatzal een verrassing voor U zijn I aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank te Utrecht. Maandag 3 okt. begint de nieuwe jj Conversatielessen voor ieder, die in deze taal een voudige gesprekken wil voeren Voor ineer-gevorderden mogelijkheid tot clublessen Aanvang 8 uur; in de Ulo te Den Burg. h Bij voldoende deelname ook in De Koog. 11 Inlichtingen en opgaven aan A. C. Peetoom, Schil derend 103, tel. 2518 a De Schouw over de tocht sloten in polder Waal en Burg is bepaald op Het bestuur van polder Waal en Burg H. J Keijser Dz voorz. E L Lap, secretaris Volkswagenbusjes te huur voor kleine gezel schappen met en zonder chauffeur. Van Koningsbruggen Loodsgracht 22 Den Helder, tel. 2026 van zaterdag 1 okt. na 6 uur tot en met zaterdag 8 oktober. Slagerij Roest, De Koog Te koop gevraagd partij goed gewonnen hooi Coop. Ver. K.l. Texel Telefoon 2525 TAXI KIEVIT Luxe autoverhuur zonder chauffeur nieuwe Ford Anglia en Consul Bruin, off. Ford-dealer Den Helder tel (02230) 3595 Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 203 Garage Reij Den Burg, Waalderstr. 15 De Schouw volgens art. 28 der Keur voor het wa terschap de Gemeenschappelijke Polders op Texel over alle tochtsloten en cenen is bepaald met dien verstande, dat de walkanten van de AYE- SLOOT moeten zijn gemaaid voor 1 oktober a s. De eigenaren van gronden, welke reeds zijn ver kaveld dienen overeenkomstig het bepaalde in art. 6 der Keur, voor bovengenoemde datum hun kavel en wegsloten eveneens te hebben gemaaid Het betreftde gehele polder Het Noorden het blok ten noorden van de Spangerweg vanaf de zeedijk tot weg door de Nes, de Hanewegstocht en de Kooitocht tot de Noorderdijkhet blok vanaf de Schildervveg, Zuidhaffelerweg tot de Hoornderweg. Belanghebbenden wordt erop gewezen, dat niet voldoen aan het bepaalde in bovengenoemd artikel als een overtreding wordt beschouwd. Namens het bestuur van de Gent. polders S Keijser Jbz dijkgraaf E L. j. Lap, secretaris Dealer voor Texel ITALIAANSE MODE-MEESTERWERKJES GEVEN DE TOON AAN uit voorraad. Vrijblijvend op proef Pullover met afstaande kraag Een zeer geslaagd voorbeeld van verfijnde Italiaanse mode-ontwerp- kunst. Dit smaak\ollc model is uit gevoerd in een fijne brei-steck. 24.50 Hooggesloten pullover Elegante, afkledende pasvorm. Met gedistingeerde kraag en lange mou wen. Fijn gebreid. Keuze uit de nieuwste tinten der herfstmode. Damcsvcst met 5-knoopssluiting 't Modieuze kraagje en dc band zijn afgewerkt in pique. Verkrijgbaar in dc laatste herfstkleuren - ook in gro tere maten. 19.75

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4