ASSIMIL 11 Een greep uit onze pantoffelcollectie Electrohuis Bakker groot teenagerbal Mantje's schoenhandel Wadden conferentie 1960 Fruit is gezond OLIEHAARD Te koop woonhuis Belgische herder gesloten. groot woonhuis Verhuisd J. Grisnigt Voor puikbeste aardappelen Verhuur VOLKSWAGEN zonder chauffeur WIJ GAAN STEEDS DOOR! Voor warme voeten naar Variétégezelschap Alex de Haas Winter-mode J. G. DEKKER ,Assa" melkmachines de beste. Smederij DE WIT f'-'-" A »Il«!k51V7 ASSiMiL AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 8 oktober De Cocksdorp, De Hoop, Feestavond „Polder Paraat". Zondag 9 oktober Den Hoorn, De Waldhoorn, Instuif voor de jeugd. Dinsdag 11 oktober Den Burg, Landbouwschool, lezing door C. P. Laan over „Economie". Woensdag 12 oktober Den Burg, Lakeman, Ledenvergadering NOV-afd. Texel. Den Burg, „Oranjeboom", optreden ge zelschap „Alex de Haas" met „Au salon des Variétés". Donderdag 13 oktober Den Burg, „Casino", 7.30 uur, Openbare ies muziekschool Texel. Den Burg, Oranjeboom, 8 uur, Mode show fa. Moerbeek. SCHAAKNIEUWS Dinsdag 11 oktober begint de compe titie van de schaakclub weer. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De bijeen komsten beginnen om half acht en wor den gehouden in de C.V.O.-school aan de Wilhelminalaan. METERSTANDEN VERVALST Gistermiddag is de heer M. M. van Oosterend voor de officier van Justitie te Alkmaar geleid. De N.V. TEM had aan gifte gedaan bij de politie van fraude door een van haar incasseerders. De heer M. had in Oosterend meterstanden opge nomen en de mensen het juiste bedrag laten betalen. Op het kantoor rekende hij echter een lagere stand af. Zo bleek dat Oosterend minder stroom verbruikte dan normaal. Een onderzoek wees uit dat er met de standen geknoeid werd. De heer M. heeft bekend dit te hebben gedaan, maar hij kon geen verklaring geven waar de (vermoedelijk) plm. 2000,zijn gebleven. FILMAVOND K.W.F. Donderdagavond werd in „De Oranje boom" de film gedraaid „Een tijd van komen.een tijd van gaan". Het afdelingsbestuur van het Koningin Wilhelmina Fonds had een propaganda- avond georganiseerd en mevr. Grisnigt mocht een flink aantal bezoekers welkom heten. De heer Laan draaide genoemde film en na deze prent werd duidelijk dat van elke vijf sterfgevallen in Nederland er een door kanker wordt veroorzaakt. Voor de bestrijding van deze gevreesde ziekte zijn mensen dag aan dag aan het werk. Dat dit alles veel geld kost behoeven wij nauwelijks te schrijven. Mocht U nog geen contribuant zijn.... geeft U van daag nog op! Ook de film Madame Curie viel zeer in de smaak. Hier zag men het eerste wor stelen tegen de gevreesde ziekte. INTERKERKELIJK JEUGDWERK TE DE KOOG Woensdagavond 5 oktober vergaderden vertegenwoordigers van de Doopsgezinde en Ned. Hervormde Kerk, teneinde te komen tot gezamenlijk interkerkelijk jeugdwerk aan De Koog. Het resultaat van deze bespreking was, dat er een be stuur gevormd is, dat als volgt is samen gesteld: voorzitter J. v.d. Kerkhof; vice- voorzitter P. Vermeulen, secretaris Jac. Dekker en penningmeesteresse, mej. A. Boogaard. De mogelijkheid is open gela ten om hierbij nog een buitenkerkelijk bestuurslid op te nemen, om zo de hele jeugd te kunnen opvangen. De grondslag van dit werk is en blijft echter het Evangelie. Het programma voor de clubs is als volgt samengesteld: Jongens, 8-12 jaar, iedere woensdag van 7 tot 8 uur; Meisjes, 8-12 jaar, iedere donderdag van 4 tot 6 uur; Jongens, 13-15 jaar, iedere woensdag van 8 tot 9 uur; Meisjes, 13-15 jaar, nog nader vast te stellen. Jongens en meisjes van 16 jaar en ouder iedere vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur. De instuif wordt iedere zondagavond gehouden. De aanvang wordt nog nader bekend gemaakt. De jeugd van De Koog wordt dus op bovengenoemde uren in het Jeugdhuis verwacht. De heer v.d. Glas heeft zich bereid verklaard om de leiding te nemen bij de lekespelen, die op de kerkelijke hoogtij dagen, zoals Kerst en Pasen zullen wor den uitgevoerd. De speleis bestaan dan uit leden van de verschillende clubs. „POLDER PARAAT" Dat de Polder Paraat was op 13, 14 en 15 juli j.l. is inderdaad wel gebleken. Menigeen heeft meegewerkt om het zijne bij te dragen tot het welslagen van ons 125-jarig Herdenkingsfeest van pol der Eierland. De weersomstandigheden waren gedu rende de 3 feestdagen prima, waardoor irele gebeurtenissen volkomen tot hun recht kwamen. Denken we alleen maar eens aan de mooie optocht door de Pol der, waarbij ook plm. 500 bejaarden van geheel Texel mochten meegenieten. De Commissie, welke zich tot doel had gesteld een waardig feest in De Cocks dorp te gaan vieren, ziet zich niet teleur gesteld, integendeel. De spontane medewerking van zeer vele Eierlanders, maar ook velen daar buiten, om voor flinke bedragen te teke nen in ons „Waarborgfonds", gaf ons niet alleen een zeer belangrijke financiële, maar ook een grote morele steun. Immers hiermede werd sympathie getoond, om ons feest te laten doorgaan. Dit was dan ook doorslaggevend, dat wij een feest durfden te organiseren, zoals door velen Uwer allicht is geconstateerd. Het is ons een groot genoegen, U mede te kunnen delen, dat het inderdaad is gelukt, door Uw aller medewerking, de touwtjes aan elkaar te knopen en wij ge lukkig geen beroep behoeven te doen op Uw toegezegde bijdrage in het Waar borgfonds. Allen hartelijk dank en tot over 25 jaar. De Commissie. Eierland, oktober 1960. EERSTE PRIJS Op de jaarlijkse najaarstentoonstelling ce Schagen behaalde de heer P. de Wit met een inzending éénjarige rammen een eerste prijs. BEJAARDENTOCHT VAN OOSTEREND Dinsdagmiddag zijn de bejaarden van Oosterend weer onthaald en hebben een genotvolle middag beleefd. Om ongeveer 1.00 uur werd gestart met 30 auto's rich ting De Cocksdorp, waar bij de Vuur toren de omgeving werd bekeken. Van daar naar „De Hoop" voor een kopje thee om vervolgens door Eierland, via gemaal Waalenburg, Waalderweg en Oudeschild op de Hogeberg te belanden, waar de Jeugdherberg Panorama werd bezocht en vanzelf niet alleen van buiten maar ook van binnen werd bekeken. Ver volgens over Den Burg, een gedeelte van de Pontweg naar De Koog, waar in het Witte Huis" de koffie klaar stond. Er was natuurlijk koek en ook een sigaartje of sigaretje en zoals voorzitter Visman opmerkte wachtte in Oosterend ook nog een verrassing. Om kwart voor zeven arriveerde men voor het Gebouw v. Chr. Belangen, waar verscheidene dames en Zuster Fortgens klaar stonden om de be jaarden veilig uit de auto's in het gebouw te loodsen. Ook de koffietafel, aanbevolen door de heer Visman werd alle eer aangedaan. Na het beëindigen van de maaltijd werd vol spanning op de verrassing ge wacht. Als de heer Visman deze verras sing dan ook aankondigt, ziet men dat de keuze bijzonder goed is geweest en de muzikale entree van het echtpaar Craa- nen krijgt een gul applaus, want met het lied „Gaat U vanavond met ons mee" wordt al een gevoelige snaar t.w. ons eiland Texel, best getroffen. Met een potpourri van gezellige oude melodieën wordt dapper meegezongen, maar met nog groter genoegen wil men luisteren naar de vele Texelse liedjes, die mevr. Craanen op haar repertoire heeft. Voor zitter Visman moet vanwege de tijd on verbiddelijk zijn. Hij dankt het echtpaar Craanen voor hun belangeloze medewer king. Ook de autobezitters worden voor hun medewerking bedankt. De zoetigheid en zoals de heer Visman opmerkt, een rond je van dit en van dat van de heren bak kers, het rokertje van „de Luifel", enfin er was van alles beschikbaar gesteld door de middenstand. Al deze winkeliers onze dank voor deze spontane medewerking. Wachtmeester Tromp werd ook nog even in het zonnetje gezet en alleen bij het horen van de naam ontketende dit bij de chauffeurs een ware ovatie. Ook de commissieleden werden bedankt voor het vele voorbereidende werk. Bij dit voorbe reidende werk is een zeer voornaam punt nl. de inzameling van geld met lijsten. Dit was door een zevental jonge dames verricht. Zij werden met een hartelijk applaus beloond. De algehele verzorging van de koffietafel in het gebouw berustte bij de heer J. v.d. Berg. De heer Visman noemde hem de superman. De heer D. Trap Sr. brengt namens de aanwezigen zijn dank voor deze reis. Het was geen mooi weer, maar, zo oppert hij, misschien kan het in de toekomst wat eerder. Maar ja, dat zal wel moeilijk zijn en wat betreft de financiën meent de heer Trap, dat degene, die denkt te wei- nig gegeven te hebben of helemaal niet: Penningmeester Riemens zal ook wel na deze reis giften willen ontvangen. „Wij zijn hier allen van verschillende richtingen", aldus de heer Visman in zijn slotwoord, „en varen een verschillende richting. Wij kruisen elkaar wel eens, maar varen ook wel weer eens gelijk op. Toch varen wij allen op een zelfde kom pas en ik ben blij dat dit mogelijk is, vooral op een dag als deze. Mogen wij hopen, dat wij allen dit ook het volgend jaar mee mogen maken. FUIK GELICHT Een matroos van de MOK heeft van de heer Beumkes, het Horntje, een fuik ge licht. De heer Beumkes is werkzaam voor het Zoölogisch Station in Den Helder. De buit was slechts een zalm. Maar doordat dit meer voorgekomen is, heeft genoemd station het thans aangegeven bij de po litie. Het antwoord van de matroos: „Ach laat ik ook eens een „bakkie" krijgen". De werkzaamheden van het Station worden door dergelijke wandaden ge remd, omdat de leken na het lichten, de fuiken verkeerd terug plaatsen. Z.D.H.-NIEUWS Alle elftallen spelen deze week thuis. Het eerste tegen ZAP 4, half 2; het tweede om half 12 tegen SVC 2 en de adspiranten, vanmiddag om 4 uur tegen SVC-adspiranten. Na afloop van het eer ste spelen de welpen. Jongens op tijd aanwezig. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 wacht zondag een zware op gaaf, nl. thuiswegen Callantsoog. Laatst genoemde heeft tot nu toe alle wedstrij den gewonnen. Daarom, Boys, concen treer je volledig op deze match. Aanvang 1.30 uur. De spelers worden verzocht 10 min. voor tijd aanwezig te zijn.. Boys 2 gaat op bezoek bij Vesdo 2. Wordt dit nu eens een overwinning, jongens? Vertrek 10.30 uur vanaf postkantoor. Aanvang 2.00 uur. De junioren gaan uit naar Watervogels. Vertrek met boot van 11.00 uur; bus 10.30 uur. De wedstrijd wordt om 2 uur ge speeld op het B-terrein van Watervogels Boys a gaat vanmiddag naar Texel a Aanvang 4.15 uur. Het b-elftal speelt om 4.00 uur thuis tegen Oosterend b. Succes Boys. Om 3.00 uur spelen de Boys-welpen thuis tegen Oosterend-welpen. Terreindienst: B. Witte en J. v. Heer waarden. Contactavond. De eerste contactavond van dit seizoen zal, zoals afgesproken, dinsdagavond a.s. worden gehouden in hotel „De Zwaan", aanvang 8.00 uur. In het voorbije seizoen kenmerkten deze avonden zich als uitermate geschikt voor de onderlinge vriendschapsband. Zodoen de rekenen wij ook nu op een massale opkomst van junioren en senioren. 12V4 JAAR G.D.S. In het weekend van 1 en 2 oktober hebben de leden op gezellige wijze het 12V2-jarig bestaan van „G.D.S." gevierd. Zaterdagavond om plm. half negen kon de voorzitster een volle zaal met leden en introducées in „De Zwaan" welkom heten. Tevens waren aanwezig kapelaan Suidgeest en trainer Th. Verwey en echt genote. De muziek werd verzorgd door herenleden van GDS, met als gast Jan Smit met z'n drumstel. Op fantastische wijze hebben de jongens de muziek naar voren gebracht. Het verdere van de avond: stukjes en voordrachten. Denken we hier aan de goochelkunst van Hans Kievits en aan de liedjes van Toon Hermans, die To Visser op voortreffelijke wijze imiteerde. De „Drie zingende zusjes" bezongen het 12V2 jaar wel en wee van GDS, waar we allemaal van genoten. Ook andere le den hebben hun beste beentje voorgezet om de avond tot een waar feest te ma ken. Er werd getracteerd op koffie met koek en verschillende hartige hapjes. Het feest werd besloten met een polonaise, die de stemming helemaal ten top bracht! Daarna viel de band een kleine huldi ging ten deel, waarna ze nog een mooie toegift bracht! Zondagmiddag was er een filmpro gramma voor de adspiranten op de zol der van de St. Jozefschool. Ongeveer veertig meisjes genoten van de 6-delige lachfilm „Pas op val niet". In de pauze werd er getracteerd op limonade. Daarna werden enkele tekenfilms gedraaid en bij de uitgang kregen allen nog een versna pering mee. Wim Dernison verzorgde met z'n pro jectieapparaat de films. Zo was deze mid dag ook een feest voor de adspiranten. SLAG OM DE KINDERPOSTZEGELS „De slag om de kinderpostzegel" begint deze keer op dinsdag 11 oktober en ein digt op zaterdag de 15e. Dinsdag, na af loop van de normale ochtendschooltijd, komt het kinderleger massaal in het ge weer. De kinderen van lagere en middel bare, van vakscholen en gymnasia, van alle kleur en confessie komen de orders noteren voor de zakjes met kinderpost zegels en de mapjes met prentbriefkaar ten. De zegels kosten één gulden-vijftig, de mapjes kaarten een gulden. Wie een zakje zegels koopt, steunt het prachtige kinderbeschermingswerk met 66 cent, want hij koopt voor 84 cent frankeer- waarde: zes postzegels van 12 cent en drie van 4 cent. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 30 september t.m. 6 oktober 1960 Geboren: Johannes Cornelis Nicolaas, zv. van Marius P. van Eijk en Martha Maria Cornelia van Hoort; Laurens, zv. William Conijn en Geesje Petronella Wigman; Dirk, zv. Ferdinandus H. W. van Tatenhove en Hiltje Rus; Maria, dv. Jacobus C. Boersen en Geertruida J. de Wit. Ondertrouwd: Biem Vlaming en Anna van Dijk; Dirk Mantje en Aafje Brak. Overleden: Meindert Kikkert, oud 90 jaar, wed. van D. Bramer. NED. HERV. GEM. DE COCKSDORP De catechisaties beginnen weer op woensdag 12 oktober 19.30 uur te Zuid- Fierland en donderdag 13 oktober 19.30 uur te De Cocksdorp. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 11 uur ds. Soesan 9.45 uur Zondagsschool De Cocksdorp 9.30 uur ds. Soesan Den Hoorn 9.30 uur ds. Wolfensberger De Koog 19.00 uur ds. Waardenburg De Waal 10 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis H. Avondmaal en dankzegging Oudeschild 11 uur ds. Wolfensberger GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. De Lange Oosterend 10 en 19.30 uur ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 2 uur intrede da. G. A. Reinhold-Scheuermann Voor de leden van Den Burg e.a. rijdt er een bus naar Oosterend. Vertrek 1.30 uur van het Postkantoor. Kosten ƒ0,50 per persoon retour. Den Burg hervatting Zondagsschool. Woensdag 12 oktober zusterkring Oude schild. TEXELAARTJES Onze nieuwste coupe met een schitterende pasvorm is niet te evenaren. Mo delkleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 Tel. 3615, Alkmaar. Elke week op Texel Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concur r. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika, Canada enz. Prachtige zuiver wollen da mesjumpers m. 40-42 f 7,95 damesvesten f 13,50 Sjaals f 4,95 alles gebreid met van Wijks Spoeltjeswol Ver- koopadr. Schilderend 130 Amerikaans orgel te k. Duinweg B 153, tel. 2951 B.z.a. meisje, liefst bij kinderen. Gerda Michels, Wilhelminalaan 11—Kin derwagen te koop. Koger- str. 90 Wegens vertrek radio te k. Schilderend 54 Te k. 4 jonge schapen A. Daalder, Dorpsstr. 13, De Koog Te k. prima permanent kolen haardka chel; z.g.a.n kinderwagen Schilderend 109, tel. 2429 Aangeb. staanplaats voor zomerwoning, omg. De Koog. Brieven onder no. 136 bur. Tex. Crt. Enige kennisgeving T. Swan-Saal J. Swan Jack geven U met grote blijd schap kennis van de ge boorte van hun zoon en broertje Taco Aris Terwispel 4 oktober 1960 Buitenweg 19b Biem Vlaming en Annie van Dijk hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden op vrijdag 21 okt. as.desnm om half 2 ten gemeente huize te Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestiging om half 3 door de Weleerw. heer Ds. F. J. Scholten in de Geref. kerk te Oosterend Achtertune 22 Peperstraat 28 Oosterend, 3 okt. 1960 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 7,30 tot 8,30 uur in het geb. v. Chr. Bel. te Oosterend. Toekomstig adrestijdelijk Breskens, Scheldekade. Bij deze betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die op enigerlei wijze belangstelling en hulp heb ben betoond bij het heen gaan van onze zorgzame man en vader Jannis Jacobus Verbrugge. Namens de familie Wed. M E. Verbrugge- Rouw Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25- jarig huwelijk ondervonden zeggen D. Maas en M. Maas—Hin heel hartelijk dank. Hartelijk dank aan allen voor de betoonde belang stelling, tijdens het verblijf in het ziekenhuis van ons dochtertje en bij haar thuis komst ondervonden. Fam. W. Verhagen Kogerweg K 47 De Koog (Geen grijs haar) Met Crème Marchal borstelt u zelf uw grijze haren weg. Bevat melanine, het pig ment van uw haar. Bij A. VAN DER SLJKKE T.o. Postkantoor, Zend vroegtijdig Uw advertenties inl V.V.V.-,,Texel" op 8, 9 en 10 november op Texel Aanmeldingsformulieren verkrijgbaar in de Park straat Zie de V.VV.-rubriek voor nadere bijzonderheden. profiteert er van, er is van alles, en de prijzen vallen mee. Maas Groentenhandel Den Burg, telef. 2425 Oudeschild, tel. 2815 Te koop gevraagd een 13.000 cal. A. Daalder, De Koog, Dorpsstraat 13 te Den Burg, Wilhelmina laan 17. Huur f50 per maand. Bod gevraagd bo ven f 7000,—. Te bevragen J. de Jager, Fuutstraat 25, Nieuwkoop. Te koop een pracht mnd. en een beste melk- geit wil ook ruilen voor goed lopende brommer. A. Hooijenga, De Ruyterstraat 134, Oudeschild Buurtvereniging Midden- en Zuid-Eierland Willen degenen die be langstelling hebben voor Danslessen op te richten dansclub E.H.B.O.-cursus en verkeerscursus zich opgeven voor maan dag a.s. bij Smederij Eierland tel. 229 en Vliegveldhotel tel. 230 Maandag 10 okt. t.m. woensdag 12 okt. A. Schaart, kapper Oudeschild. Te koop te Den Burg in Centrum van het dorp met grote tuin. Te bevr. Weverstraat 3 8 I. Heinis jr. van Burgwal 13c naar BEATRIXLAAN 70 De Hal B 7 houdt zich beleefd aanbevolen voor het lichten van bleten Maas' Groentenhandel Den Burg, tel. 2425 Oudeschild, tel. 2815 Heden zaterdag in het Dorpshuis te Oudeschild Prijs f 0,75 J. W. GEUS Emmalaan 3, Telefoon (02220) 2872 Den Burg, Texel Allriks verzekerd Bij aankoop van een prima 2-persoons kapokstel van f 110,— een halfwollen deken cadeau. Bij aankoop van een prachtkwaliteit herenkostuum van f 110,een Terlenka pantalon van f 34,50 cadeau Tevens een zware kwaliteit overall voor f 10,90. D. FRANK, Den Burg, Texel Stof rose geel damesmaten f 4,95 Diverse kleuren corduroy en vilt met en zonder bond 6,25 en 7,25 4 kleuren peau de pêche 5,95 Moccasins maten 29-35 f5.95 36-42 f6,95 Prima leder damespantoffel 4 kleuren f 8,95 en f 9,95 Echte vacht pantoffels f 16,50 Grote sortering kinderpantoffels Kaarten voor het optreden van het op woensdag 12 oktober a.s. in „De Oranjeboom, aanvang 8 uur, zijn verkrijgbaar bij het sigarenmagazijn W. Vlas, Parkstr. 1 te Den Burg, telef. (02220)2028 4 f 2,50 Abonnementskaarten, mede toegang ge vende tot 't optreden van toneelgroep Puck op 7 dec. a.s., zijn eveneens hier verkrijgbaar f 5,- Rokje geruit, fijn plissé Strak rokje in Tweed zwart-wit en geruit Reeds vanaf f 11,95 Spaar ANIMO-zegels! Uit voorraad leverbaar. Den Hoorn tel. 212 Taalstudie door plaat en boek. LUISTER, LEES en LEER BIJ UW THUIS Frans, Duits, Engels, Spaans, Italiaans, Russisch en Portugees Assimil maakt Uw reis zo eenvoudiger, zo plezieriger, zo rijker. v\wrir*. Vraag inlichtingen en foldertje bij

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2