2 fefiÏÏ ZALM „Alle perken te buiten DRUM pk goed boek AMANDEL maakt u het teven goedkoper l Gemberkoek Aardbeienjam SHAG in plastic tabakszak! voor kwaliteit Half zwaar - heel lekker! Voortreffelijk van kwaliteit! Voor een LANGEVELD DE BOOLX N.V. DAAR MOSTERDrack rPZ 29 SAPPIGE GELDERSE VOL HELE VRUCHTEN PER POT GEMBER PER door-en-door met amandelen PER BLIK STUK 250 GRAM geen tidbits maar hele moot! PAK 240 GRAM Heerlijk in de erwtensoep KWALITEITSGARANTIE Wanneer u enig bij AH gekocht artikel niet elke cent waard acht die u ervoor betaalt, dan geeft AH u het volledige bedrag prompt terug. feuilleton' door HANOL SPOOR. 19. Hilko schoof onrustig op zijn stoel. Tranen in de ogen van zo'n mooi meisje, was een nieuwe aanval op zijn zojuist terugkerende zelfvertrouwen. Linda was beslist heel erg uit haar evenwicht. Er was iets wat haar diep on gelukkig maakte, maar wat? Hilko liet in gedachten de hele avond de revue passeren. Daarna het gesprek dat na de onverkwikkelijke scène ge volgd was. De laatste vraag had de bar rière van haar trotse houding doorbro ken. Dat betekende dat ze daar ergens kwetsbaar was. Werd ze door haar ouders gedwongen om in het dorp te blijven? De familie Wevels beschikte toch over ruime denkbeelden en zouden Linda in nor male omstandigheden wel toestaan om in de stad een zelfstandige werkkring op te bouwen. Als een klein bedroefd meis je zat ze in elkaar. Ze maakte een indruk alsof ze alleen op de wereld stond. Hilko geloofde dat hij haar vreemde optreden begon te begrijpen. Hij wilde haar de gelegenheid geven, om zich geheel uit te spreken, maar vreesde niet de juiste toon te treffen. Vergeten was zijn eigen tweeslachtig heid. Hij voelde nu slechts medelijden met het in elkaar gedoken figuurtje. Hij schoof zijn stoel wat dichterbij en greep haar slap neerhangende hand. „Toe Linda, wij zijn toch geen kleine kinderen meer, zeg nu eens wat er alle maal volgens jou scheef zit? Misschien kan ik je helpen. Als het zaken betreft, die in verband staan met het dorp, dan zal ik je aardig op dreef kunnen helpen". Linda kneep een klein kanten zak doekje tot een onooglijk dotje in elkaar. Even keek ze hem met betraande ogen aan en Hilko verwonderde zich over de sterk veranderde uitdrukking. Alle haat en minachting was er uit verdwenen. „Je kunt me niet helpen", zei ze ge laten, „alles is eender gebleven. Hoog stens kan ik mij nu beter tegen mijn cuders verweren, door op te merken dat ook de jongens van het platteland min der betrouwbaar zijn, dan ze er uitzien". Hilko voelde een schaamte door zich heen gaan. „Dus ik was een proefkonijn? Ik moest het bewijs leveren dat ook de mannen op het platteland niet te ver trouwen zijn. Je trekt je conclusies en je icheert ze allemaal over een kam. Weet je wel dat je met vuur speelde en dat alles een veel onaangenamer verloop had kunnen hebben?" Linda haalde haar schouders op. „Het kan me niets, maar dan ook niets meer schelen. Ik begrijp eenvoudig niet waar ik me druk over heb gemaakt. Ja, ik heb deze hele avond in scène gezet. Het was als een wraakneming op jullie dorp be doeld". „Dat ook jouw dorp is", zei Hilko zacht verwijtend. Linda ging daar niet nader op in. Ze bleef een poosje stil voor zich uitkijken. Opeens werden haar ogen wat levendiger en ze ging wat recht op zitten. Voor het eerst zag Hilko echt gemeende belang stelling in haar ogen. „Hilko", zei ze en er was ook weer een vonkje van haar oude coqueterie in haar ogen, „Hilko, jij bent dan zo wijs en je doet zo vaderlijk, wat denk je van Eric?" Hilko keek of de grond zich voor hem opende. Goeie genade, dat kind was ver liefd op die zwarte zigeuner. Hoe kon dat nu? Hij had toch met eigen ogen gezien dat ze Eric afweerde en tegelijk vroeg ze hem, Hilko, of die Eric niet wilde af straffen. Hij was niet ingegaan op die, onuitgesproken, vraag. Hij had geen angst dat hij met Eric het onderspit zou delven, maar hij vond het beneden zijn waardigheid om hier in dit huis een robbertje te vechten. Bovendien zag Linda er wel naar uit dat ze op de juiste manier haar eigen zaken kon behartigen, zeker wat die Ene betreft. Nu begreep hij dat er iets van zijn laatdunkendheid voor Eric op zijn gezicht te lezen was en dat hij Linda daarmee had bezeerd. Hij maakte zich nu bezorgd om Lindo. Eric leek hem een onbetrouwbaar sujet Hoe kon Linda nu juist aan hem haar hart verliezen? Hoe lang zou dit al aan de gang zijn? Hoe goed het dorp ook met alle zaken op de hoogte was, hierover had hij toch nog niets gehoord. Dat be tekende dat ze heel geraffineerd te werk gingen. „Nu", drong Linda aan, „zeg eens wat? Wind er maar geen doekjes om? Ik kan net nog wel een stootje verdragen". „Erie is, geloof ik.... niet de juiste partner voor je", begon Hilko voorzichtig. „O nee, waarom niet, misschien omdat hij in een woonwagen woont? Ik heb je toch gezegd dat hij iets van de wereld wil zien, voor hij zich ergens voorgoed gaat vestigen. Hij heeft durf, hij heeft moed en hij negeert de mening van an deren. Hij gaat zijn eigen gang". „Heb je hem hier in het dorp leren kennen?" vroeg Hilko, meer om tijd te winnen, om over deze onverwachte keer van het gesprek na te denken, dan dat het hem interesseerde, omdat dit feit mo menteel niet belangrijk was. Linda bloosde donkerrood. „Nee, ik ontmoette hem al in de stad. Daarom moest ik mee naar dit gat van een dorp. Mijn ouders wilden onder geen voor waarde dat ik omgang met Eric had. Ze vinden hem een nietsnut en ze vertrou wen hem niet. Voor mij blijft dat alle maal hetzelfde. Ik doe zeer beslist geen afstand van hem. Zo nodig volg ik hem tot het einde van de wereld", eindigde ze heftig. Verbluft staarde Hilko Linda aan. Hoe kon een meisje dat praktisch alles bezat in de wereld, zich toch zo verliezen. Hilko wilde aannemen, dat Eric voor een jong meisje wel een interessante per soonlijkheid was en veel aantrekkings kracht bezat, door de losse zwier waar mee hij zich door de wereld sloeg. Zijn ravenzwarte krullebol en zijn mooi ge tekend bruin gezicht droeg daar ook het nodige toe bij. Maar dat die koelbereke- nende Linda alle logica vergat, als ze over dit loslopende individu sprak, be vreemdde hem toch wel. Hilko wist bijna zeker, dat de oogop slag van Eric niet eerlijk en oprecht was. Die vent speelde een rol en die zelfver zekerde Linda liep met open ogen haar ongeluk tegemoet. „Je bent al net als de rest", verweet Linda, toen ze van Hilko ook al geen prijzende woorden over Eric kreeg te horen. „Die woonwagen is in jullie ogen de steen des aanstoots en ik bewonder hem er juist om. Hij heeft alle schepen achter zich verbrand om rustig de wereld rond te trekken. Heel wat anders dan het benauwde rekenen over toekomstige ze kerheid. Als je eens wist wat ik al heb doorstaan om hem door dik en dun trouw te blijven. Hemel en aarde heb ik be wogen om niet in dit dorp terecht te komen. In de stad konden we elkaar veel meer ongemerkt ontmoeten. Toch denk ik er niet over om hem, ondanks alle moeilijkheden op te geven. Mijn ouders begrepen dit wel en daar om mocht ik onder geen voorwaarde in de stad blijven. Ze hoopten, dat ik hier, onder de jongelui van het dorp, wel van gedachten zou veranderen. Men behandelde mij echter als een vreemde eend in de bijt. Ik was hier als een exotische vogel in een kippenhok. Men bewonderde wel mijn mooie veren, maar men nam mij niet in de gemeen schap op". „Ik heb je al uitgelegd hoe dat komt", viel Hilko haar in de rede. „Goed, laat het zo zijn, tenslotte had ik geen behoefte aan die omgang. Ik wilde alleen Eric en wanneer het dorp hem aanvaard had, dan zou ik het wat gemakkelijker hebben gehad. Maar men haalde hier de neus voor hem op. Oude ren toonden openlijk hun minachting voor zijn levenswijze en kinderen riepen hem na". (Wordt vervolgd) KLAVERJASCLUB „DE GRAAF" De stand na 20 partijen: Echtpaar Bruin 33.292 10 C. v.d. Hoort-P. v.d. Molen 31.487 7 T. Huisman-C. v.d. Slikke 31.183 8 A. J. Huisman-mej. T. Bagge 30.850 10 J. Borgman-J. v. Heerwaarden 30.075 7 A. Witte-G. Geurts 29.980 9 C. C. Barhorst-J. Prins 29.760 6 8. P. Hartog-H. Stobbe 29.033 16 9. J. Zuidewind-A. Kiewiet 28.337 2 10. J. v. Dorp-D. Raven 28.036 5 11. Dames Kooij-Kiewiet 27.657 10 AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Woensdag 9 november De Cocksdorp, o.l. school, ouderavond. Donderdag 10 november Den Burg, Dorpshuis, fotoclub. De Koog, Luberti-school, ouderavond. Vrijdag 11 november Oosterend, „Centrum", Majore Boshart spreekt over „Ons werk in Amsterdam" Den Hoorn, De Waldhoorn, 8.30 uur, forumavond burgemeester en wethouders Zuid-Eierland, bazar ten bate van de kerk, in de kapel. Zaterdag 12 november Den Burg, Oranjeboom, Rederijkers kamer U.D.I. voert op „Tropenhel". Zuid-Eierland, bazar ten bate van de kerk, in de kapel.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 3