few* INMAG Foor al uw drukwerk JAN AGTER Nieuwste wintercollectie FLESSING „Alle perken te buiten „PILASTRO" Herenmode Moerbeek in meisjes- en jongensjacks AUTOSCi 3!|% pet. rente gtanujjJ^ geheel geïnstalleerd plus antenne Candidaatstelling Candidaatstelling diepvrÏeskasten Teem. BURERU TV bij ons slechts f 680,"off720," Koningstraat 117-119 Den Helder Telefoon 4508 Om te timmeren hard- en zachtboard alle soorten hout, vlakke- en golf- eternitplaten FIRMA FRANS ZEGEL Kzn. Stalen wandrekken, boekenplanken, enz. Moerbeek's Meubelhandel geeft dit seizoen de toon aan ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN De man met de baard kijkt reeds om de hoek St. Nicolaas collectie Drukkerij Texelse Courant GELD Coöp. Boerenleenbank te Texel zorgt er voor! Een zeer unieke collectie ook in Sturka Café-restaurant „FORMOSA" NUTSSPAARBANK GENERAL ELECTRIC PRIJSVERLAGING Werkelijke diepvries temperatuur tot 30 gr. onder nul GRATIS HULP BIJ INVRIEZEN Kistmodellen van 1 W O. Zweden 235 liter 405 liter 565 liter Fa. DE GRAAF SCHOORL Ons succes op Texel moedigt ons aan voort te gaan. Volledige fabrieksgarantie en correcte service. Gemakkelijke en prettige betalingsregeling. Vraag onze klanten naar hun ervaringen U zult uitsluitend bij ons willen kopen. hebben we Vanzelfsprekend gaat u daarvoor naar het juiste adres HEREN- EN JONGENSKLEDING FOTO LANGEVELD DE R00IJ N.V. In het Dorpshuis aan Den Hoorn vindt u 15, 16, 17 november een met zeer speciale aanbiedingen op allerlei gebied. U zult direct kunnen vaststellen dat onze collec ties uw verwachtingen overtreffen Samenwerkende Hoornder winkeliers KI. Boon en Zn., M. Goënga, L. Goënga, E. Groot, B. Timmerman, H. Troost, G de Wit en Zn. Uw geld kunt U verzekeren door het te storten op Uw spaar- of bankrekening. Dan is het beveiligd tegen brand, diefstal en verlies ende bank betaalt U bovendien een goede rente. U kunt er zeker van zijn, dat Uw geld veilig is bij de Ruime keuze uit Philips - Blaupunkt Erres - Graetz toestellen Maak gebruik van onze jaren lange ervaring en service werk plaats met gedipl. monteurs. Vraagt de mening onzer klanten over beeldkwaliteit, geluid en afwerking. Telefoon 2114 Ons devies blijftService uw waarborg Broodje kroket f 0,50 Gehakt m. brood f 1,50 Koffie per kop f 0,35 Hele uitsmijter f 2,— Huzarensalade met brood f 1,75 Koningstraat - Den Helder Gespeclollseerd bedrijf PLAATWERKEN SPUITEN DUIJNKER OOSTS LOOTSTRAAT i-6 DEN HELDER TEL 3733 Voor alle spaargelden tot elk bedrag met bovendien veel meer rentedagen Spaardeposito 3pel rente Inlichtingen kantoor Binnenburg 9. Tel. 620 Dagelijks open: Ma tot vrij 9-12 14-16 zaterd. 9-12 dinsd. en vrijd. 19-20 Het coll van dag. bestuur van de polder Waal en Burg op Texel brengt ter openbare kennis, dat zater dag 19 november 1960 zal plaats hebben de candi daatstelling voor de verkiezing van drie hoofdinge landen ter voorziening in de vacature, ontstaan door a. periodieke aftreding van de heer L Roeper K.Wz. hoofdingeland, herkiesbaar, en b het overlijden van de heren Jb. Keijser Albz. en F. R Keijser Wz. resp. heemraad en hoofdingeland Op die dag kunnen bij de voorzitter te diens huize van 2—5 uur namiddags schriftelijke opgaven van candidaten worden ingeleverd Formulieren verkrijgbaar bij de secretaris. Het college van dag bestuur voornoemd H. I Keijser Dz voorzitter E. L Lap, secretaris Het college van dag. bestuur van het waterschap de Gemeenschappelijke Polders op Texel brengt ter openbare kennis, dat zaterdag 19 november 1960 zal plaats hebben de candidaatstelling voor de verkiezing van drie hoofdingelanden ter voorziening in de va cature, ontstaan door a. periodieke aftreding van de heren C. P. Eelman Az en P M. Mantje Hz beiden herkiesbaar en b het aftreden van de heer S. Wuis Az (niet her kiesbaar wegens het bereiken vande70-j leeftijd) Op die dag kunnen bij de dijkgraaf te diens huize van 2—5 uur namiddags schriftelijke opgaven van candidaten worden ingeleverd Formulieren verkrijgbaar bij de secretaris. Het college van dag bestuur voornoemd S Keijser |bz dijkgraaf E. L. J Lap, secretaris HUX-1I 335 liter van f1575 nu f1490 Hu 13 405 liter van f1995 nu f1880 HU-18 560 liter van f 2550 nu f 2290 Waalderstraat 30—35 FEUILLETON door HANOL SPOOR. 20. Ik kon me niet met hem vertonen omdat ik zeker wist, dat de eerste de beste dorpeling dit verontwaardigd aan mijn ouders zou overbrieven. Ik begon het dorp steeds erger te haten. Tenslotte concentreerde zich die haat op jou". „Waarom nu juist op mij?" vroeg Hilko hoogst verbaasd. „Dat had tweeërlei oorzaak. Ten eerste was het jouw vader die had gezorgd dat wij ons hier op het dorp konden vestigen. O, hoe heb ik toen toch gehoopt dat het hem nooit lukken zou. Ik wist alles, ook van de stille strijd tussen jouw vader en de burgemeester. Jouw vader won en hiermee had ik verloren Toen jij zo duidelijk je bewondering liet blijken, maakte ik al het voornemen om me op jou te wreken. Dit besluit werd nog sterker, toen mijn ouders jou maar steeds als goed voorbeeld voor ogen stelden. Jij was de meest oppassende jon gen uit de omtrek. Ik dacht spottend: „We zullen zien hoe lang hij oppast". „Daarin heb je geen nederlaag gele den", zei Hilko zacht. „Ik leed wel een nederlaag, verschil lende zelfs. Tegen de verlokkingen van de drank was je aardig bestand. Tegen over de meisjes gedroeg je je als een gentleman en ze waren toch heus aan trekkelijk en meer dan dat. Eric was met de gehele opzet op de hoogte en hij zorgde voor dit uitgezochte vrienden kringetje. Toen lokte ik een gevecht uit tussen jou en Eric. Daar was Eric niet mee op de hoogte, maar ik wilde er voor alles een „bende" van maken en dan jou de schuld geven". Even bleef het stil. Het scheen alsof Linda in haar gedachten en belevenissen van de avond nog eens de revue liet passeren. Hilko wenste de beker tot het bittere einde leeg te drinken. „Je sprak van meer nederlagen van jouw kant, maar ik kan dat zo niet zien". „Toch wel", zei Linda met een mat lachje, „je weet nog niet half hoe ver ik gaan wilde. Ik had minstens gehoopt dat ik je zo kon tergen, dat je mij slaan zou, maar je was wonderlijk vlug weer nor maal". „En waagde je dat allemaal om aan be wijzen te komen dat die dorpelingen ook niet zo'n fraai karakter hebben?", vroeg Hilko pijnlijk verrast. Linda lichtte met een moe gebaar haar hoofd op. „Ik geloof dat ik een beetje overspannen ben. Ik begrijp nu niet waarom ik die opvoering in elkaar zette" „Erie had toch wijzer moeten zijn en je waarschuwen voor de gevolgen", zei Hilko. „Eric wist niet alles, anders had hij waarschijnlijk wel bezwaren geopperd. Alleen het doel, om jou in de ogen van mijn ouders te verlagen, was voor hem voldoende om zijn medewerking te ver lenen Zie je Hilko, jouw medeleven, ondanks alles en jouw belangstelling hebben mij enigszins rustig gemaakt. Ik geloof echt dat ik een beetje gek was". „Kon je nu maar inzien dat Erie geen man voor je is", zei Hilko ernstig. Linda schudde met een bedroefd lachje haar hoofd. „Eric blijft voor mij de enige en mijn alles, ondanks alle verdachtmakingen". „Jij ziet in hem een held omdat hij zonder zorgen door het leven gaat, maar is dat wel zo?" „Hoe bedoel je?" „Je zegt, hij wikt en weegt niet be nauwd om zijn toekomst veilig te stellen, maar met de dochter van de fabrikant Wevels als vrouw is je toekomst aardig verzekerd". „Hilko", waarschuwde Linda, terwijl haar ogen weer vonken schoten. „Hilko, laat het nu goed tussen ons blijven?" Hilko keek Linda strak aan en ver volgde: „En een wereldreiziger die enige maanden in een klein dorp rond blijft hangen, kan ik ook niet serieus nemen". Linda sprong driftig op en haalde haar hand uit om Hilko midden in het gezicht te slaan. Hilko was hierop wel voorbereid en pakte haar hand in een stevige greep. „Juist omdat het nu goed tussen ons moet blijven, zal ik je waarschuwen. Je zei daarstraks dat je gek moet zijn ge weest om voor deze avond zo'n uitzonder lijk plan op te maken. Probeer nu ook een ogenblik objectief tegenover Erie te staan. Je vergooit je aan die vent, heus, geloof me". Linda stond hijgend voor hem en pro beerde zich los te worstelen. Hilko trachtte met dringende blikken haar ogen te vangen. Het scheen hem te lukken. Linda werd kalmer. „Goed Hilko", zei ze plotseling, mee gaande. „Ik wil geloven, dat je het goed met mij meent, maar als je me enigszins begrijpt, moet je ook weten, dat ik door enkele woorden mijn grote liefde niet zal verloochenen Ondanks alles ben ik blij, dat wij el kaar zoveel beter hebben leren kennen. Ik voel me niet meer zo alleen staan. Ik geloof zelfs", zei ze met een klein glim lachje, „dat ik mijn ouders gelijk moet geven en dat je werkelijk een voorbeeld genoemd mag worden". Zacht fluisterend voegde ze er aan toe. „Ik weet zeker dat Ineke zich gelukkig mag prijzen dat ze jou heeft. Ik ben ja- lours op jullie liefde, waar je zo openlijk en vrij mee voor de dag kunt komen". „Ik heb die woorden niet verdiend Linda. Ik voel, dat ik, ondanks je waar dering toch ergens gefaald heb. Maar het is een goede les voor me geweest, daar kun je van op aan. Beloof me dat je meer contact met ons zult zoeken. Ik zal mijn kleine Ineke vragen wat meer op je te letten". Hilko stond op om te vertrekken. Hij keek naar het nu zacht en dromerige ge zichtje van Linda en voelde hoe een groot medelijden in zijn hart sloop. Deze liefde zou haar ongelukkig ma ken. Misschien kon zijn vader wel een of andere gemeenteverordening te baat ne men om die Erie van het dorp te laten verdwijnen. Tegelijk beschouwde hij die gedachten als een verraad van een juist verworven vriendschap. Linda stond daar zo verloren in de grote kamer en er was wanhoop in haar ogen. Had ze zelf ook een voorgevoel van naderend onheil? Hij greep haar klamme handen en tot zijn eigen verwondering zei hij zacht. „Zullen we de vriendschap met een kus bezegelen?" Linda antwoordde niet, maar bood hem haar zacht welvende lippen. Voorzichtig drukte hij een kus op haar mond, die ze met een even tere druk beantwoordde. „Nu durf ik alles aan Ineke te vertel len, ook dit", glimlachte Hilko, „en ze zal het begrijpen en me vergeven, dat weet ik zeker". „Gelukskinderen", zei Linda weemoedig. „Zou je je nu een klein beetje met ons dorp kunnen verzoenen?" vroeg Hilko nog dringend, terwijl hij al aan de deur stond. „In ieder geval al met een klein ge deelte", zei Linda met iets van haar oude flair, doch toen ze de deur sloot, leunde ze zwaar tegen de binnenkant aan en barstte ze los in hartstochtelijk gesnik. HOOFDSTUK VIII Marrigjes list De ochtendschemering bond de strijd aan met het nachtelijk duister, toen het in de woning van burgemeester Zwiers- ma eindelijk een beetje rustig werd. Van af het ogenblik dat opperwachtmeester Polten het lichaam van de burgemeester ontdekte en naar de telefoon was gerend, was het een geloop en gedraaf zonder einde geweest. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 3