3 feSS 'Sl icfvnci VISITEKAARTJES „Alle perken te buiten Belangrijk Oiepvriesnieuws K?"?Dampe Ouwe Sunderklaas in Oudeschild J. G. Dekker LANDB0UWHUISH0UDSCH00L DEN BURG FIJNE KEUKEN takWh?'-'.: onbetwist de beste kist Sigma vanaf f 900,00 Esta 770,00 Dros' Smederij Electrohuis Bakker Tech. bureau J. Agter S. Rentenaar Drukkerij Texelse Courant Oudeschild. Ouwe Sunderklaas is hier weer opgewekt gevierd. Eerst leek het of de jeugd verstek zou laten gaan, maar tenslotte kwam toch nog een groot aan tal Ouwe Beppies op straat. Er waren er totaal 43, de een meer geslaagd dan de ander. De eerste prijs van de groepen, f4,50, viel ten deel aan Hans en Grietje en de Heks. Eerste prijs paren, f3,50, Fabiola en Boudewijn. Tweede prijs: eerst de brand, toen de diefstal, daarna de Waddenconferentie. De ton is nog leeg. Enkelingen le prijs Veilig Verkeer 2,50; 2e prijs Katoen 2.-; 2 derde prijzen Zomer 1960 en Even bel len; 3 vierde prijzen Roodkapje en hond; Hoedje van papier en de Gelaarste kat. Nadat de jeugd van de straat was ver dwenen kwamen de Ouwe Sunderklazen aan bod. Er waren niet zo veel deelne mers als vorig jaar en ook de voorstel lingen waren over het algemeen minder interessant. We zagen o.a. Nozem lichting 1961, Stierenvechters, Het nieuwe russi- sche wapen (de hak op tafel), Gasbus (altijd leeg op zondag), My Fair Lady, Voddenraper van Parijs, een dominee die naar Oudeschild wilde komen als de kerk gerestaureerd was. De rommelopruimers van de TEM, een paar dat naar huize „Mastzicht" zocht om olie te boren voor de TEM. Verder kwam de bromfietser in opstand voor het afsluiten van de dorpsstraat; een goed biljart voor de Soos; de brand bij de eendenslachterij en waren er candidaten voor de betrek king van TESO-directeur met als motto: We betalen ons grijs en de heren gaan op reis. Ook de planta eters waren aan wezig. De prijzen werden toegekend voor enkelingen: 1 Chroetsjef 4.Wie zou 't wezen 3.Kapper gaat weg 2,50; Kap per emigreert 2. Paren: 1 Zeemeermin 6.—; 2 Ton moet vol 5.3. Wij zoeken Mastzicht 4. Groepen: 1. Eendenslachterij 10.en wisselbeker. 2. Zouden wij het plantsoen nog beleven 7,50; 3. Indianen 6.4. No- zumsunderklazen 4. De volijverige jury: de dames Blom- Hoogerheide, Krijnen-Blom, Dros-Kuy- per en de heer J. Beumkes hadden geen gemakkelijke taak, we hopen dat ze zich ook in de toekomst beschikbaar zullen stellen, want ze hebben een ruime erva ring. De juryleden brengen zelf een woord van warme dank aan de fam. Slaman, die de werkplaats beschikbaar had gesteld met verwarming. S.V. TEXEL Programma voor zondag: 4e klas A KNVB, Succes - Hollandia T, BKC - HELDER, VZV - WATERVO GELS, VIOS - LSW, Schagen - RKAFC. Aid. Nh. Texel 2 - Kaagvogels 2. Adsp. Texel - De Cocksdorp, Texel c - Texel b. Ook met de Kerstdagen is T 1 vrij, die rustperiode duurt veel te lang, daarom spelers blijf in conditie. Ook Texel 2 is dan vrij. Alleen de adsp. komen dan op de mat. Texel 2 - Kaagvogels 2 kan een pit tige wedstrijd worden, als er goed en met plezier gespeeld wordt. Henk Grootjes is ernstig ziek, jammer we wensen hem een spoedig algeheel her stel toe. SPORTNIEUWS S.V.C. De adsp. spelen hedenmiddag om 3.15 uur aan Den Burg tegen Texel. Het 2e gaat morgen op bezoek bij De Koog 2, aanvang half drie. Het eerste ontmoet om half twee aan de Torenweg Zeemacht 2, scheidsrechter is de heer J. H. IJzer. Denken de spelers er om zaterdagavond om 6 uur naar de nieuwsberichten te luisteren in verband met gehele aflassing van het programma. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 VanDenHelder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 11.00 16.00 18.25 VanDenHelder: 9.15 12.10 17.15 19.35 Voor de feestcommissie een geslaag de avond. Vele mensen hadden het bui tenlicht op, terwijl langs de bomen ge kleurde lampjes waren opgehangen, wat het geheel een feestelijk aanzien gaf. „DE CARLOT" ALS PLAATSVERVANGER Gistermiddag is de nieuwe reddingboot van K.N.Z.H.R.M te Amsterdam aan de reddingcommissie van Terschelling over gedragen. Vandaag zal de Carlot in de Terschellinger haven arriveren en daar officieel de „Brandaris" vervangen. SCHAAKNIEUWS De uitslag van de 10e ronde: J. L. Veldhuis-J. Hooijberg V*V* A. Terps tra-F. Drevel 10 F. Drevel-J. Hoogerheide 01 J. Hooijberg-A. Terpstra 10 Tj. v.d. Galiën-J. Doornbos 10 C. Joustra-C. Schulte afgebr. A. Laan-Tj. v.d. Galiën 10 S.V. DE KOOG Programma voor dit weekend: Hedenmiddag: De Koog a-ZDH a, 3.30 u. Zondag: Oosterend 1-De Koog 1, 2.30 uur; De Koog 2-Cocksdorp 2, 2.30 uur. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 18 december op om 8.44 uur en gaat onder om 16.29 uur; 21 dec. op om 8.46 uur en onder om 16.30 uur. Maan: 18 dec. N.M.; 25 dec. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 17 dec. 7.16 en 19.49; 18 dec. 8.10 en 20.40; 19 dec. 8.57 en 21.26; 20 dec. 9.40 en 22.12; 21 dec. 10.22 en 22.57; 22 dec. 11.02 en 23.43; 23 dec. 11.42 en 24 dec. 0.21 en 12.18. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. INGEZONDEN OUWE SUNDERKLAAS Zo was 't toch weer een gezellige druk te met ouwe sunderklaas aan Den Burg. Wat ik heel jammer vond, was dat er in een bepaalde gelegenheid 1.25 entree voor niet gemaskerde moest worden be taald. De man met de kleine beurs had hier weer geen kans om na 10 uur gezel lig binnen het feest voort te zetten. Moest men door die entree misschien een dure band betalen? Zijn er geen mo- ken op het eiland die werkelijk eens spe len: Ouwe Sunderklaas gaat nooit verlo ren? Volgend jaar een feest voor ieder een? M. Wij delen de mening van de inzender niet. Is het niet zo dat iedere hotelhou der zelf mag oordelen wat voor muziek hij in zijn zaak wenst. Is f 1,25 werkelijk een „bedrag" op 12 december? Wij menen van niet. Maar ach, dwarskijkers heb je altijd, ook op Ouwe Sunderklaas. - Red. PRACHT SUCCES VAN DE LEDEN VAN „KOTEX" Op 9, 10 en 11 december stuurden ver schillende leden van de „Kotex" hun dieren naar de jubileumtentoonstelling te Hoorn en met welk een succes als men bedenkt, dat er ruim 660 dieren waren ingezonden. J. A. Barhorst wist met zijn 4 inge zonden dieren, 2 BI. Weners en 2 Witte Weners maar liefst 4 x ZZG te behalen. Proficiat Barhorst. H. A. Witte met 2 BI. Weners ZZG en ZG. B. van Elk met 3 BI. Weners 2 ZZG en ZG; A. Mosk met VI. Reuzen wit GG en G; S. Ellen VI. Reuzen wit GG; W. Trap VI. Reuzen haaske, 1 ZG en 2 x GG en met W. Weners 3 x ZG; Wessels W. Wener ZG en Hangoor ZG en GG; S. Tjepkema met 2 Lotharingers 1 x ZG en GG; mej. Spigt met 3 Tannen 2 x ZG en GG. Ook de Pluimveefokkers kwamen prima uit de bus in Hoorn. S. Keijser, J. A. Barhorst en Pool gingen met ver schillende prijzen huiswaarts. Al met al een pracht succes der leden van Kotex. Mochten er nog pluimvee liefhebbers zijn, die interesse hebben voor deze mooie sport, vraag dan aan één der leden om inlichtingen. B. van Elk Ook voor U Mevrouw, hebben wij het luiste Anatomisch y wetenschappelijk verantwoord: beter figuur In het belang Uw gezondheid. Met regelbaar re tersysteem. Speciaal adres voor Korsetten o a met buikband, Stepins B h 's Korsettière Paskamer aanwezig Zend vroegtijdig Uw advertenties in! l}C2cUs<5 PLANTJES DRAAIEN GRAMMOFOON EN GOEDE PLATEN Tot 24 december a.s kan aangifte worden gedaaa voor een avondcursus Bij de cursus, welke zal aanvangen op dinsdag l( januari 1961, zijn ook heren toegankelijk. Naden inlichtingen worden gaarne verstrekt door de direc trice. Tel. (02220) 2596 Door samenwerking met de Texelse slagers kunt u nu GRATIS een nieuwe bij ons ge kochte diepvrieskist of -kast voor de eersti maal vakkundig laten vullen met uw eigen slacht werzorgd donr Uw EIGEN slager I De kosten van slachten en verpakken is voo onze rekening. Verder alle merken diepvrleskisten of kasten leverbaar. Denkt U er oin te bestellen LAPPIE KNIJN EN HET VERDWENEN STANDBEELD 53. Dus in dat kistje van Eduard, dat ik niet dragen mocht, zat het verloren beeld. Nu begrijp ik het". Lappie zette het beeldje op de grond en haalde de schou ders op. „Maar wat moeten ze er hier mee". Lappie zweeg. Hij dacht na. „Hoe moet dat nu", dacht hij, „als ik het beeld nu meeneem naar Meeuwenoord, dan missen ze het hier natuurlijk en komen ze me achterna. Ik moet er iets op vinden dat ze het niet eerder merken, dan bij onthulling". Met zijn hoofd in zijn ha den ging Lappie op de mars zitten keek voor zich uit Plotseling sprong yp: „Ik heb hetriep hij verheug FEUILLETON 29. De burgemeester en Polten zaten in de burgemeesterkamer en het leek er op of dat zou nog wel enige tijd duren. Ze zouden evengoed stilletjes kunnen ver dwijnen Hij was weer naar boven ge gaan en ze hadden alle eigendommen bij elkaar gezocht. Bij het neerlaten van de trap zag hij de lege schilderijlijsten. Even tevoren was dat nog niet. Verwonderd had hij de manoeuvre met de trap onder broken en zij zag toen een hand langs de derde lijst glijden. Een scherp mes sneed het doek er uit. Dintel gaf een kreet van rchrik en even zag hij een hoofd met zwart krulhaar. Zowel Polten als Hermans schokten bij deze mededeling even omhoog en keken elkaar aan. Dintel vervolgde zijn verhaal. Hij had de trap met een doffe bons weer omhoog getrokken en verschrikt was het huisgezinnetje weer op de zolder gebleven. Later hoorden ze steeds weer mensen komen en gaan. Zijn vrouw durfde geen kans meer te wagen. Maar er moest voedsel voor de baby komen. Met eindeloos geduld ging hij daarom bij het luik zitten. Hij luisterde naar ieder geluid dat van beneden doordrong. Hij had het gesprek gehoord van Poltens collega met de burgemeester en daarna was het stil geworden. Daar de dief via de buitentrap was gevlucht, kwam nie mand op het idee om naar iemand of iets op de zolder te zoeken. Na een lange stilte had Dintel het luik weer open gemaakt en het koord, waar mee hij de trap liet zakken, van de haak gehaald. Misschien dat de burgemeester iets had gehoord, of een bepaalde ge dachte nog eens wilde nagaan, dat wist Dintel niet, maar ineens was de burge meester weer terug in de raadszaal. Op dat moment wreekte zich bij Dintel de zenuwachtige spanning. Hij schrok zo ge weldig dat het koord van de trap door zijn vingers gleed. De nietsvermoedende burgemeester kreeg de zijkant van de zware trap tegen het hoofd. Hij slodg tegen de grond. Zij beleefden ontzettende ogenblikken. De vrouw raakte helemaal van streek. Na haar enigermate gerust te hebben ge steld, ging Dintel naar de burgemeester kijken. Tot zijn grote opluchting haalde deze nog adem. Juist dacht Dintel er over om een anoniem telefoontje naar het huis van de burgemeester door te geven, toen Polten het raadhuis binnenkwam. Sinds die tijd hadden de Dintels als in een hel geleefd. Ze hoorden 'wel dat het goed ging met de burgemeester, maar ze vreesden steeds van de diefstal beticht te worden. „We willen heus weer aan het gewone leven deelnemen", zei Dintel. „Dat ongeluk met de burgemeester is natuurlijk mijn schuld, maar het was een echt ongelukkig toeval. Ik hoop maar dat iedereen dat geloven wil. Ik wil alles doen om het goed te maken. Waren we toch maar nooit aan die gekke geschie denis begonnen", eindigde hij zwaar zuchtend. Rechercheur Hermans had dapper aan tekeningen gemaakt en sloeg nu met een gewichtig gezicht zijn boekje dicht. „U kunt wel begrijpen dat de aanslag cp de burgemeester nader onderzocht zal worden. En wat die schilderijendiefstal betreft, weet U zeker dat U de dief niet herkende?" „Heel zeker", zei Dintel, „Ik zag alleen maar dat zwarte krulhaar". „Zo, laten we eens nagaan wie er hier in het dorp zwart krulhaar heeft, dat zijn er doorgaans niet veel". Polten zat op hete kolen. Hij had al bij de eerste woorden over het zwarte haar van de betrapte dief, aan Vrenken ge dacht. Maar hij bedacht zich wel tien keer aleer hij zijn vermoeden uit zou spreken. Dan kwamen die mensen toch weer in opspraak. Voor Polten bleef het een vaststaand feit dat Vrenken onschul dig was, zwart krulhaar of geen zwart krulhaar. Maar die vreemdeling rook natuurlijk lont. Hij had hem al lang zien aarzelen. Je hoefde maar even je adem in te houden, of ze zochten er een aan wijzing inZie je wel, daar had je het gegooi in de glazen al. Dintel had diep nagedacht over de vraag van de rechercheur. „Ja", zei hij dan, „de banketbakker Vrenken heeft dergelijk haar. Maar ik heb zijn gezicht niet gezien en ik zou nooit kunnen beweren dat hij het ge weest is" Hermans dacht een ogenblikje na, sloeg daarna zijn boekje weer open en vroeg: „Zei je daarstraks niet dat de dag daarop of op dezelfde dag Vrenken bij het gemeentehuis hebt ontmoet?" „Dezelfde avond", zei Dintel, die iets van zijn oude zekerheid terug kreeg nu hij zag dat de anderen zijn schuld niet onomstotelijk vaststelden. „Vrenken kan het niet gedaan hebben" zei Polten stug. Het leverde hem alleen een spottende blik op van Hermans. Op dat moment rinkelde de telefoon weer. Polten greep de hoorn en luisterde. Zijn gezicht kreeg daarbij een steeds ver- wonderder uitdrukking. Langzaam legde hij de hoorn naast het toestel neer. „Mijnheer Hermans", zei hij, met nog steeds die verbaasde blik in zijn ogen, „een mooi werkje voor u. De dochter van fabrikant Wevels is verdwenen. We dach ten een gewoon geval van weglopenj, U kent dat wel. Doch het ziet er naar uit dat het een hoogst ernstige zaak wordt. De familie is opgebeld. Men eist vijftig duizend gulden losgeld, binnen vieren twintig uur". Gretig greep rechercheur Hermans naar de telefoon en met de hand op de spreekbuis vroeg hij: „Is het die Linda Wevels die in onze stad heeft gewoond, dan ken ik haar persoonlijk". „Kijk eens aan", deed Polten ironisch, „Dan wordt deze zaak dubbel aantrekke lijk voor u". Maar rechercheur Hermans hoorde Polten al niet meer. Het gesprek, dat daarop volgde was in ieder geval aan de kant van het gemeentehuis zeer eentonig. De heer Hermans gaf herhaaldelijk de verzekering dat dit geval bij hem in go de handen was. Polten en Dintel hoord voortdurend „zeker meneer Wevels, go mijnheer Wevels, absoluut mijnheer W veis, ik kom zo mijnheer Wevels, straks mijnheer Wevels". Opperwachtmeester Polten maakte tussen een gezin gelukkig, door aan Di tel te vertellen dat hij en vrouw en ki meer dan welkom waren bij juffroi Vrenken. HOOFDSTUK X Een jong meisje volgt haar hart Na het vertrek van Hilko was Lin weer met een diep ongelukkig gevi naar haar kamer teruggekeerd. Dt avond had haar niet gebracht, wat ze van gehoopt had. Met wrok en haat v ze hier naar het dorp gekomen. Ze vt hoe in een kleine gemeente op al handelingen werd gelet. Ze zou geen ka hebben om hier in het geheim Eric ontmoeten. Want niet alleen dat men je daden lette, maar men sprak er over en al vlug zouden haar ouders nemen, dat ze, ondanks alle verbod hl omgang met Eric niet gestaakt had. Zij hield van Eric. Hij kon boeiend v tellen en zijn kussen en complimen deed je alles in de wereld vergeten, onafhankelijke geest trok haar aan. 2 onverschilligheid betreffende de men van anderen vond ze moedig. Heel h romantisch en naar avonturen verli gend hartje werd in zijn nabijheid 1 vredigd. In zijn verhalen reisde ze t en trok ze met hem door zonnige land Samen zouden ze verder rijden... men voorin de wagen. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4