ëmsé 3 HALEN....2 BETALEN! „Alle perken te buiten GRATIS! W UETJE ALS U TWEE ROLLEN BOLLETJE-EIERBESCHU1T KOOPT! Vlug naar de bakker... deze fs Qbschuit bij aankoop van twee rollen de derde rol GRATIS! KERSTFEEST IN HET GOLLARDS RUSTHUIS Den Burg, 27 december 1960. Geachte heer Redacteur. Vergun mij een plaatsje in de veel gelezen Tesselaar. Het was weer buitengewoon met de kerstdagen in het Gollards Rusthuis. Er werden 's morgens Kerstliederen gezongen en van de Herv. Kerk kre gen de bejaarden een fruitbakje. Juffrouw Terpstra kwam met haar zangkoortje Kerstliederen zingen en toen kregen wij van deze kinderen ieder een kerststukje. De tafels waren weer rijkelijk gedekt met van alles er op. Ook het kerstdiner was buitengewoon. De heer Van Enst verraste ons nog op een mooi kerstverhaal. Ondergetekende heeft de directrice, de zuster en het overige personeel, namens allen bedankt voor alles wat zij voor ons hebben gedaan. J. Bogaard, bewoner van het Rusthuis GESLAAGD De heer Henk Prins, Parkstraat 38, deed met goed gevolg examen voor het diploma Dameskapper aan de Academie d'Antonio te Rotterdam. Tevens behaalde hij een 2de prijs bij een onderling kap- concours van de topklasse. S.V. TEXEL Het kerstprogramma liep mis. Ook de oefenwed strijd kwam door slecht weer te vervallen. Dus eindigde dit jaar voor ons met een lang voetballoos tijdperk. Texel 1 speelde haar laatste wedstrijd op 20 nov. We hopen dat met het nieuwe jaar een vlottere periode mag aanbreken en we met meer succes dan tot nu toe mogen spelen. Onze adspiranten speelden: Tex. Boys a-Texel a 0_4; Texel b-Tex. Boys b 5—1, Texel c-Oosterend b 11, waarmede we weer dik tevreden zijn. Voor a.s. zondag hebben alle elftallen vrij. Aan allen, bestuur, elftalcommissie, toto-com missie met helpers en deelnemers, wensen we een gelukkig nieuwjaar toe met heel veel succes voor al onze elftallen. Mogelijk dat in dit jaar ook de nieu we kleedkamers tot stand komen. We blijven een beroep doen op aller medewerking. S.V.O.-NIEUWS 2de Kerstdag werd Oosterend-Watervogels afge last wegens het slechte weer. Adspiranten b is naar Texel c geweest. Jammer dat er nog een paar jongens ziek waren. Van harte beterschap, hoor. Jullie hebben evengoed best ge speeld, jongens, en dat met 10 spelers. Jammer voor jullie dat tegen het einde de gelijkmaker van Texel kwam. Nu zie je toch dat het er wel inzit als jullie je allemaal voor 100°/o geven. Dus houd het nu zo, jongens. Tevens is gebleken, dat je je voetbalschoenen beter achter op je fiets kunt binden in plaats van aan je stuur, want doordat ons aller Vincent dit vergeten was, dook hij op de terugweg de modder sloot in. Dus wel een voorbeeld om even in gedach ten te houden. Adspiranten a ontving De Koog a. De Koog kwam slechts met negen man, waardoor onze jon gens op het wel zeer sportieve idee kwamen om de 2 Oosterender reserves bij De Koog te laten spelen, zodat die ook volledig aan konden treden Die twee uitgeleende reserves waren nog herhaaldelijk zeer gevaarlijk voor onze doelman, maar deze wist zijn heiligdom schoon te houden. Eindstand 50 voor Oosterend. Dit is een goede sportieve houding van jullie geweest, jongens. Allemaal een pluim ver diend en ga zo voort. Voor de adspiranten en welpen volgt nog nader bericht over een eventueel ingelaste wedstrijd voor a.s. zaterdag. Oosterend 1 is vrij. KLAVERJASCLUB „DORPSHUIS'' DEN BURG Uitslag klaverjasdrive voor de kerst, 23 dec. 1960. Gespeeld werden drie partijen van 16 spellen, met „losse" maat. (Resp. naam, punten, marsen): C. Winter 5733 5; Jac. Gielis 5626 5; B. Lassche 5330 2; D. Bootsma 5315 1; J. de Boer 5312 0; A. de Jong 5289 1; A. Dijker 5179 3; M. Bakelaar 5078 2; G. Spigt 4859 2; W. v. Leersum 4798 0; G. Michels 4743 2; mevr. Gielis 4737 2; mevr. Spigt 4700 2; A. v. Heerwaarden 4622 2; mevr. Winter 4587 1; Joh. Barhorst 4549 1, Jn. Gielis 4525 2; KI. Gielis 4480 2; G. Caspers 4440 3; H. v.d. Meer 4344 1; mevr. Bugel 4174 1; W. Pranger 4146 1; J. C. Rijk 3988 3; P. Tromp 3979 1; A. de Ridder 3829 2; P. v.d. Slikke 3759 0; mevr. Tromp 3665 0; B. Witte 3602 0; Joh. Bugel 3582 0; Jac. Mosk 3557 0. Afwezig 1 lid. Z.D.H.-NIEUYVS Ook de laatste zondag van het jaar is een voet- balloze dag geworden, want beide wedstrijden wer den afgelast. Alleen de adsp. kwamen zaterdag in het veld en verloren met 41 in De Cocksdorp. En zo staat weer een nieuw jaar voor de deur. We zullen hopen, dat het een goed jaar voor onze vereniging zal worden. Vrijdagavond om 9 uur beginnen we met de training voor de senioren in de Waldhoorn. De heer A. Keizer, leider van de gymnastiek, heeft ook hier de leiding. Er wordt een dringend beroep ge daan op de leden aanwezig te zijn, om hun conditie te verbeteren. Het bestuur wenst alle leden en donateurs en gymnastiekleidsters en -leider een gezegend nieuw jaar. OLIEBOLLEN-ACTIE VOOR Z.D.H. Den Hoorn Oudejaarsdag worden er weer ten bate van de sportvereniging oliebollen gebakken. Er komen weer meisjes rond voor het opnemen van bestel en zaterdag worden de oliebollen rondge bracht. U steunt hierjnede de kas van de vereniging ROL GRATIS deze actie is maar tijdelijk en geldt alleen voor de provincie Nrd. Holland, boven het Noordzeekanaal. KBesCHU/' Ter kennismaking met BOLLETJE voor allen die nog geen BOLLETJE- eierbeschuit geproefd hebben enals extra meevallertje voor vaste gebruikers, geeft Uw bakker FEUILLETON 99 31. Hij wilde niet, zoals zoveel jongelui, om haar gunsten bedelen. Ze verlangde nu des te vuriger, bij hem te zijn. Daarstraks, toen Hilko met zo'n innige gloed in zijn ogen over zijn liefde voor Ineke sprak, voelde zij zich nameloos wanhopig. Zij gingen een mooie tijd tege moet. Tussen Eric en haar waren duizen den hinderpalen. Zou Eric het vrije leventje willen op geven? Het had haar al maanden ver wonderd, dat hij zo lang in dit dorp ver toefde. Wanneer zij trachtte hem een uit spraak te ontlokken, dan roemde hij de schilderachtige omgeving, dat zoveel stof voor zijn studie opleverde. Ze had hem menig blik in haar hart gegund, zodat hij moest weten dat ze tot offers bereid was. Deze heimelijke omgang strookte niet met haar karakter en vergde het uiterste van haar geduld. Van haar ouders hoefde ze op geen medewerking te rekenen. Integendeel vandaag of morgen zou blijken, dat ze de omgang met Eric niet had gestaakt en dan zouden ze nog strengere maatregelen treffen. Met diepe fronsen in haar voorhoofd zat Linda lang te peinzen Ineens vloog ze overeind. Ze zou dan haar leven wel in eigen hand nemen. Ze kon zich de da gen zonder Eric niet meer indenken. Wat bleef er dan anders over, dan naar hem toe te gaan en hem tot een uitspraak tQ dwingen. Wanneer hij zou zien dat het haar bittere ernst was, dan zou hij haar misschien officieel tot zijn vrouw vragen. Ze zou hem er van doordringen dat ze alles uit liefde voor hem riskeerde, des noods de ontzegging van haar ouderlijk huis. Zonodig mochten ze haar onterven. Al die materiële dingen wogen niet op tegen het verrukkelijke idee, om dage lijks samen met Eric te zijn. Hij moest begrijpen dat zij hem boven een luxe le ventje wenste. Ach, dat was het natuurlijk, waarom die lieve schat zich nog niet had uitge sproken. Hij vreesde later verwijten, als hij haar uit haar onbezorgde omgeving weghaalde. Maar ze zou tonen, dat ze niet van marsepain was. Ze was heus niet bang voor een primitief bestaan in zijn wagen. Met hart en ziel verlangde ze hem te tonen, waartoe oprechte liefde in staat was. Ze rende naar boven en begon met koortsachtige haast verschillende kle dingstukken in te pakken. Ze nam ook wat geld mee en haar sieraden. Met een hart, overlopend van liefde, deed haar praktische aard haar voor zaken zorgen, die tot de dagelijkse behoefte gerekend kon worden. Achter al haar daden school de drijfveer om tegenover Ene een goed figuur te slaan. Ze moest hem duidelijk maken, dat ze hem bij zijn studiereizen niet in de weg zou lopen, maar juist van groot nut zou kunnen zijn. De koffer aan de hand en met gloeien de wangen daalde ze omzichtig de trap pen af. Het zou nu net kunnen gebeuren dat haar ouders thuis kwamen en ze wilde het nu liever niet tot een uitbar sting laten komen. Als ze eenmaal weg was, zouden haar ouders denken dat ze sliep en niet meer op haar kamer komen. Morgen zouden ze haar briefje vinden waarin ze vermeldde dat ze voorgoed naar Eric was. De wandeling door het dorp deed haar opgewonden gemoed goed. De frisse wind en nu en dan wat regen kalmeerde haar in hoge mate. Angst voelde ze helemaal niet. Integendeel, de nachtelijke rust op de wegen en het ruisen van de bomen, deden haar hart opengaan voor het won derlijke dat de natuur in het donker prijsgeeft. Nn ze eenmaal haar besluit ge nomen had, bruisten en woelden haar ge dachten niet meer zo door elkaar. Haar aard had behoefte aan actie en met een voldaan gevoel richtte ze haar stappen naar de standplaats waar de wagen van Eric was. De woonwagen stond om bijzondere re denen op een heel afgelegen plaats. Eric had het gemeentebestuur verzocht niet in het gewone kamp te moeten parkeren, daar hij voor heel andere dingen naar het dorp kwam dan de gewone kampbewo ners. Aangezien men dit verzoek wel bil lijk vond, maar geen ruimte wilde geven aan eventuele nieuwe verzoeken, werd de wagen een afgelegen en voor bewoners onpraktische plaats aangewezen. Eric scheen dit juist te waarderen en had zich nooit over de plek beklaagd. Opgewekt en fris en met de zekerheid dat ze Eric een aangename verrassing be reidde, bereikte Linda de standplaats. In de wagen brandde licht en Linda stapte zonder meer naar binnen. Ze zag Eric schrikken en haastig iets onder tafel schuiven. Hij herstelde zich dadelijk en sprong lachend op. „Nee, maar, wat een heerlijke verras sing en nog wel met een koffer, gaan we picnicken?" „Weer echt iets voor een man om da delijk aan eten te denken", glimlachte Linda terwijl ze op haar tenen ging staan om hem een kus te geven. „Wat zou je er van denken, als hier eens iemand was, die voorgoed je potje wilde koken en je tafel dekken?" Even was het alsof zijn voorhoofd be wolkte. „Je wilt toch niet zeggen dat „Ja", juichte Linda, „dat wil ik nu juist wel zeggen. Ik heb de vleespotten van Egypte vaarwel gezegd en kom nu dit zwerversbestaan met je delen Ben je niet een beetje blij Linda bleef aarzelend midden in de wagen staan. Zonder direct te weten waardoor, voelde zij een kilte haar hart binnendringen. Eric's gelaat toonde wel een lach, maar die lach weerspiegelde zich niet in zijn ogen. Die stonden koud en berekenend. Het was of hij razend snel stond na te denken welke houding hij moest aannemen tegenover zijn on verwachte bezoekster. Als ze zich toch eens in hem vergist had en zijn aanhalige manieren alleen maar een leuk spelletje voor hem was geweest. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4