C. P. MOOJEN OVERLEDEN Jongstleden donderdag bereikte ons het ontstellende bericht dat de heer C. P Moojen plotseling was overleden. Hij lag al enige tijd, naar de schijn herstellende, in het Lidwina-ziekenhuis te Den Helder. Zo zijn hem slechts 56 jaren gegund ge weest. Gedurende vele jaren heeft hij voor ons het vaak zo ondankbare incassowerk ver richt. Vele honderdduizenden guldens zijn door zijn handen gegaan; er man keerde nooit één cent. Hij liet dat werk schieten voor zijn zich steeds uitbreiden de verzekeringsportefeuille, maar weke lijks verscheen hij nog op kantoor om de krantjes te halen. Want de incasso van alle middenstandsadvertenties was hij blijven verzorgen. Wij wensen mevrouw Moojen en haar drie zoons alle kracht toe, zo nodig om de komende moeilijke tijd het hoofd te bieden. Zij kunnen ervan verzekerd zijn dat velen hun, waar mogelijk, daarbij de helpende hand willen reiken. Cor ruste in vrede. Dir. Texelse Courant DE HEER P. VISMAN 25 JAAR JACHTOPZIENER Woensdagavond zijn er sterke jacht verhalen vertelt in Hotel „De Linde- boom-Texel". De heer C. van Loon, één van „de heren jagers" uit Den Haag was met en kele jagersvrienden naar Texel gekomen om de heer P. Visman, jachtopziener, te huldigen. De heer Visman was op deze dag 25 jaar in dienst van een combinatie jagers uit Den Haag. De heer Van Loon sprak woorden van dankbaarheid voor de grote toewijding die de heer Visman heeft voor zijn jachtgebied Waalenburg en Eierland. De heer R. W. Stoepker sprak als voor zitter van de Texelse Jagersvereniging tot de heer Visman. Ook hij gewaagde van plichtsbesef en arbeidslust. Namens de jachtopzichters-vereniging overhan digde de heer Stoepker op verzoek een oorkonde en een medaille. Van de Texelse jagers ontving de jubilaris een doos sigaren en mevrouw Visman werd in de bloemen gezet. De heer Van Loon, die al sinds 1911 trouwe bezoeker is van het eiland, sprak over goede jacht jaren in Waalenburg. Er waren avonden, dat er 176 stuks eenden geschoten werden. Nu is dat minder. Maar toch is de jacht op Texel nog be langrijk. Dat blijkt ook uit het aantal akten dat op Texel is uitgereikt. Voor de oorlog waren er zeven jagers op het eiland en thans 70. Spreker dankte de heer Visman nogmaals voor de steun die de jagers van hem ontvangen en over handigde hem een geschenk onder couvert. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 22 tot en met 29 december 1960 Geboren: Karei Mar tien Jozef, zv. Cornelis W. Bakker en Geertruida J. den Blanken; Jan Nico, zv. Reinold J. Eelman en Lize Vos; Geertruida Maria, dv. Gerrit J. Drijver en Christina Dogger; Nastasia Michaela, dv. Jan van de Kerkhof en Akke Kikkert; Laura, dv. Laurens van Kooten en Trijntje Daalder. Overleden: Antje Nijk, oud 70 jaar, weduwe van Klaas Pen. INGEKOMEN PERSONEN Lourens Stroo (en gezin) van Wierin- germeer, Middenmeer, Ulkeweg 21 naar E 20a; Klaas Mantje en echtgen. van Den Helder, Jac. Lemairestraat 18 naar Den Burg, Hogerstraat 6; Dirkje Griffioen ev. Trap van Soest, Soesterbergsestraat 121 naar Oranjestraat 6, Oosterend; Pe trus J. Zoetelief, van Wieringermeer, Brinkweg 1 naar Den Burg, Parkstraat 32; Klaas C. Geus, van Den Helder, An kerpark 27, naar Den Burg, Warmoes straat 65. ONDER DE POMP Hèèw jee 't leste nuws uut Waaleburg ól hóórd? Wót, dót Hóns herte het kreege? Herte, ik hèèw ze nog nooit siin lóópe. Nou, ze liepe fön de week toch bee Fróns? Och, welninnet, dót waare die kleine keutjes fón Fróns. Nou, dót 's dón erreg ók! ONTWIKKELINGSCLUB OUDESCHILD De ontwikkelingsclub heeft 4 avonden vastgesteld, t.w.: 17 jan. een algemene ontwikkelings avond met mej. Feenstra en de heer Laan. 7 febr.: De heer W. Renout met films over Spanje; 14 maart: mej. De Zwaan van de kinder politie te Alkmaar; 11 april: Adjudant Gulmans over politie en burgerij. De contributie voor dit winterseizoen is bepaald op ƒ1,voor man en vrouw. Iedere belangstellende wordt aangeraden zich nu als lid op te geven. Het is beslist goedkoper dan per keer te betalen. Opgave bij het bestuur: T. v.d. Galiën, voorzitter; mevr. N. Broersma-Klomp, secretaresse of mevr. Van Beek, penning- meesteresse. Nadere bijzonderheden volgen. IN MEMORLAM C. P. MOOJEN Donderdag in de namiddag werden wij opgeschrikt door het overlijdensbericht van onze mede werker C. P. Moojen. Tengevolge van een hartaanval was hij in het ziekenhuis opge nomen. Onze laatste informaties wezen op een verbetering in zijn toestand en hoopten wij hem weer in ons midden terug te zien. Dit heeft niet zo mogen zijn. Jaren is hij een trouw lid ge weest van onze vereniging. In deze jaren heeft hij veel werk voor onze vereniging gedaan, nauwgezet en met grote plichts betrachting. Alles wat hij op zich nam werd zelfstandig en met zorg uitgevoerd. Voor deze medewer king zijn wij hem veel dank ver schuldigd. Moge zijn heengaan, onver wacht en nog betrekkelijk jong, ons tot nadenken brengen over het tijdelijke en het betrekkelijke van ons bestaan. Wij hopen, dat zijn nabestaan den de kracht zullen ontvangen dit smartelijk verlies te dragen. Hij ruste in vrede. Bestuur Algemene Middenstandsvereniging OUD EN NIEUW Oude Jaar, kom, laat ons rusten Omzien eer wij verder qaan. Het nieuwe jaar is reeds begonnen, Eer we hebben stilgestaan. Als we in ernst ons zelf afvragen, Deed ik waarlijk wat ik kon? Heb ik in die vele dagen Mijn plicht gedaan, Nadat het jaar zijn loop begon. En wat brengt ge ons Nieuwe jaarkring mee, Belooft ge ons voorspoed, vreugd' e vree, Brengt ge ons veel blijde zonneschijn En zullen wij gelukkig zijn. Dat weet men niet, dat weet niet één. Dat weet de Goede God alleen. Wij weten slechts bij zorg en pijn, Dat we in Zijn hoede veilig zijn. A. van Leeuwen-Boon Eind 1960. OPRUIMING OP POLITIEBUREAU Adjudant Gulmans van de Rijkspolitie op het eiland zou gaarn2 voor dat het jaar ten einde is nog wat opruiming hou den. Op het bureau bevinden zich nog tientallen fietsen, die in de loop van 1960 in beslag genomen zijn, doordat deze on beheerd stonden. Laten wij als burgers het jaar goed eindigen en sportief even ons karretje terughalen. Er staan nog prima fietsen bij en de kleine straf, die de wachtmees ter U mee naar huis geeft, is de moeite niet om over te praten. MIS GESCHOTEN Jagers waren de afgelopen dagen bezig in de omgeving van het Westerslag. De heer C. Winter, Den Burg, een der drij vers, kreeg een schot hagel in zijn knie en moest in een ziekenhuis worden opge nomen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Oudejaarsavond HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 20.00 uur ds. Froentjes Oudejaarsavondcollecte De Cocksdorp 20.00 uur ds. Soesan Oudejaarsavondcollecte Den Hoorn 20.00 uur ds. Wolfensberger De Koog 19.00 uur ds. Waardenburg Oudejaarsavondcollecte De Waal 20.30 uur ds. Waardenburg Oudejaarsavondcollecte Oosterend 19.30 uur ds. Beerthuis Extra collecte voor de kerkvoogdij Oudeschild 19.30 uur Eerw. heer Veldhuis Dè Oudejaarscollecte (voor bijzondere noden) DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur ds. van Bilderbeek Oosterend 19.30 uur da. Reinhold Zondag 1 januari 1961 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Wolfensberger De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg Na afloop nieuwjaarsbegroeting in het Jeugdhuis. De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Na afloop nieuwjaarsbegroeting in de de kerkekamer. Oosterend 10 uur ds. Beerthuis Oudeschild 11 u. begroetingssamenkomst GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst OVERDENKING: AFSCHEID Wij gaan afscheid nemen van een jaar, dat achter ons ligt. Nog weinige uren en 1960 behoort tot het verleden. Ik geloof niet, dat er iemand is, wie het volkomen onverschillig laat, dat hij een geheel jaar van zijn leven afsluit om een nieuw, onbekend jaar tegemoet te gaan. Hoe oppervlakkig en onverschillig een mens ook kan zijn, het zal hem toch iets doen, als hij op oudejaarsavond de klok haar twaalf doffe slagen hoort slaan. Een weg ligt achter ons. Weg no. 1960. En langs deze weg ontmoetten wij onze vreugden, onze teleurstellingen. Wensen zijn vervuld of bleven onvervuld. Zorgen werden weggenomen of zij bleven. En wij zullen deze ook het nieuwe jaar in met ons mededragen. Wij vieren met elkander Oudejaar. Maar het kan ook zijn, dat wij één moeten missen. Daar er een lege plaats gekomen is. Hoe het ook zij, wij allen worden toch wel een moment ernstig gestemd. Het dringt tot ons door, dat ons zijn hier een kwestie van tijd is, en als wij een terugblik werpen op het afgelopen jaar, een kwestie van heel korte tijd. Maar God zij dank, is dit niet het enige wat op oudejaarsavond gezegd kan worden. God heeft de hemel en de aarde en al wat daarop is, geschapen. Dat alles zal voorbijgaan, ook wij. Maar God blijft. Voor God bestaat geen tijd. Duizend jaren zijn voor Hem als één dag. En God blijft dezelfde, ook in Zijn liefde voor ons. En daarom kunnen wij blij zijn bij de jaarwisseling, omdat in Zijn hand ook onze toekomst ligt. En wie zich leiden laat door die hand, gaat een zekere toe komst tegemoet. HANDELSREGISTER Onder „nieuwe inschrijvingen" lezen wij: D. B. Zoete, (e), Texel, Den Burg, Wes- terweg 131. Hoveniersbedrijf, fruitteelt- bedrijf en tuinarchitectuur. Familie, vrienden en bekenden een voorspoe dig 1961. C. S. Lagerveld-Zegers Co en Netty Eierland E 69a. A. Lagerveld A. C. Lagerveld-Zegers Eierland E 60c. G.N. TEXELAARTJES Moesappelen, 7 kg. voor ƒ1,Huisman, De Veen, telef. 2203 Onze nieuwste coupe met een schitterende pasvorm is niet te evenaren. Mo delkleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 Tel. 3615, Alkmaar. Elke week op Texel Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Passageburcau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika. Canada enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking er opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Bezoekt op nieuwjaars dag de voetbalwedstrijd Oosterenda-Texelse Boys junioren, aanvang 14.30 uur Gevonden te Den Burg een wollen sjaal. Tegen adv.kosten terug te halen De Waal 78 Te koop eenvoudig ameuble mentje (eiken), strijk plank, gastel met plaat (Buta) en een groen wol len vest, m. 44. Zaterdag middag na 12 uur. Adres bur. v.d. blad Te koop gevr. een nette wieg. Br. onder no. 180 bur. v.d. blad Te koop z.g.a.n. hondemand. Tatenhove, Pomona, tel. 382 Te koop een nieuwe moder ne jersey jurk, m. 42. Schilderend 44 Fam. A. J. Verhoeve, K 46, wenst familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Familie en vrienden een gelukkig nieuwjaar. J .Zijm J. Zijm-van Leeuwen Eierland. Aan familie, vrienden en begunstigers een ge lukkig en voorspoedig nieuwjaar. Fam. G. J. Bakker, Veehandelaar, De Koog. Wij wensen familie vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Fam. A. J. Winter, De Koog. Fam. R. Kiewiet, De Koog K 55, wenst familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Zuivel- en Levensmidde lenhandel, De Koog, allen een voorspoedig 1961. Aan onze geachte cliën- tèle, vrienden en familie onze beste wensen voor het nieuwe jaar. Garage D. Bonne, De Koog. Een voorspoedig 1961. Fam. L. Daalder Vogelmient, De Koog. Fam. L. Eelman De Koog G.N. Fam. H. Wiegers, De Koog, wenst familie, vrienden en clientèle een voor spoedig 1961. Gelukkig Nieuwjaar ge wenst aan familie, vrien den en bekenden. R. J. Daalder, De Koog. Fam. P. Bugel, De Koog, wenst familie, cliënten, vrienden en beenden een gelukkig nieuwjaar. Aan onze cliënten, fa milie en vrienden een voorspoedig 1961 Modelslagerij A. N. Roest, De Koog. Dros' Loonbedrijf Eierland G.N. Fam. Wed. P. Bakker, Kogerweg K 85 G.N Restaurant „De Instuif" wenst allen een gelukkig nieuwjaar. ,,'t Centrum", De Koog, wenst allen een gelukkig nieuwjaar. Wij wensen familie vrienden en bekenden een voorspoedig nieuv jaar. Fam. J. Verhoeve, K 67, De Koog. Wij wensen alle klanten een voorspoedig nieuw jaar. De Schillenboer, De Koog K 67. Wij wensen familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. Fam. W. Verhagen, De Koog K 47. Familie, vrienden en cliënten een voorspoedig 1961 toegewenst. KI. Kikkert Rijwiel- en bromfiets- handel, De Koog. S. H. Wuis N. Wuis-Dros 't Noorden O 171 G.N. Allen gelukkig nieuwjaar P. Verhoeve D. Eelman-Verhoeve Eierland, „Nooitgedacht" Loonbedrijf en Smederij wensen allen een voor spoedig 1961. C. de Waard en echtgenote. De Cocksdorp en Eierland Aan familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar toegewenst. Fam Jn. Schaatsenber; Slufterweg, Texel. Aan familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar toegewenst. Fam. C. Moens Eierland. C. van Rossem J. J. van Rossem- Bruijnzeel Gelukkig nieuwjaar. Gerrit en Tiny Geense Gelukkig nieuwjaar. C. v.d. Werf N. v.d. Werf-Bakelaar Gelukkig nieuwjaar. H. Koopman N. Koopman-Pool P.H. Polder H 24 Gelukkig nieuwjaar. P. Kok B. Kok-Stark Molenstraat 31 Gelukkig nieuwjaar. A. Eelman M. Eelman-Kok Kogerstraat 58 Gelukkig nieuwjaar. A. Wuis T. Wuis-Roeper 't Noorden Jelukkig nieuwjaar. Wij wensen vrienden en bekenden een voor spoedig 1961. P. Bosma Wij wensen al onze familie, vrienden en be kenden een gelukkig nieuwjaar. J. J. Schaatsenberg M. Schaatsenberg- Barhorst en kinderen Hoofdweg 904, Hoofddorp Fam. C. Koorn, De Dennen, wenst allen een gelukkig nieuwjaar. Bodedienst en Brandstoffenhandel De Cocksdorp Gelukkig nieuwjaar. J. v.d. Vliet N. v.d. Vliet-Wuis .Dennenrust" B 156. G.N. Wij wensen U voorspoedig 1961. Ger Dros en echtgenote De Koog. een J. Bugel H. Bugel-van Halen Gelukkig nieuwjaar. Fam. S. Heerschap Warmoesstraat, Gelukkig nieuwjaar. Maas' Groentenhandel wenst allen een zalig en voorspoedig nieuwjaar. Gelukkig nieuwjaar. S. J. van Leeuwen A. van Leeuwen-Boon Z. E. 118, „Zandvliet" Fam. Beemsterboer Keesomlaan 16, Den Burg P.F. Wij wensen aan familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 1961. Fam. M. Hoogesteger Box 477, Strathmore, Alta, Canada. Alle cliëntèle, familie en vrienden een gelukkig nieuwjaar toegewenst. Bakkerij D. de Ruijter Oudeschild. V.V.V.-„TEXEL" Hotel „De Toekomst" wenst allen een gelukkig nieuwjaar. Aan familie, vrienden en begunstigers een ge lukkig 1961. Fam. M. Bonne, „De Merel", De Koog. Wij wensen ieder e gelukkig nieuwjaar. Bakkerij „De Hoop" Een voorspoedig 1961. Fam. A. Bonne, De Koog K 56. Wij wensen familie en bekenden een zalig nieuwjaar. Fam. G. Witte, „De Nes". Gelukkig nieuwjaar. Fam. Dros „De Volharding" P. Dros Bzn. A. Dros-Roeper Eierland E 34a G.N Gewenst voor '61: ■fc 'n vredig jaar ■fr 'n zonnig seizoen Bestuur, Directie en Personeel. C. Johannes en Zonen 't Zand, wensen cliëntèle en vrienden gelukkig nieuw jaar en beter weer op reis dan in 1960. Bespreekt spoedig uw reizen met onze nieuwe toerbus. Rijwielhandel Bakelaar wenst heel Texel eei gezegend 1961. A. Bakelaar G. Bakelaar-de Jong Jac. van Lenten en Zn. Transportbedrijf Zuid-Eierland Gelukkig nieuwjaar. Familie, vrienden en kennissen een gelukkig nieuwjaar. „De Hertekamp" J. A Eelman en Zn. Autotransport Gelukkig nieuwjaar. Bestuur en hoofdleidstei /an kleuterschool „De vVadlopertjes" wenst U een gelukkig 1961. Aan onze geachte cliëntèle, familie, vrien den en bekenden een voorspoedig en gelukkig 1961 toegewenst. J. Lok B. Lok-Roeper Barend Allen een voorspoedig 1961 toegewenst. Fam. H. Kooger Oudeschild. Vishandel Vlas en v.d. Vis wenst haar geachte cliën tèle een voorspoedig 1961 Alle vrienden en be kenden een voorspoedig 1961. L. Goënga M. Goënga-Boon Den Hoorn, Texel. N. Luiken T. Luiken-Ketelaar De Waal Z.N. Direktie en Personeel van N.V. Ph. Vlessing wensen U een voor spoedig 1961. Aan alle vrienden kennissen een voorspo* dig nieuwjaar. Fam. J. Koopman Pzi De Ruyterstraat 17, Oudeschild. Firma Burger Vrachtdienst Oosterend wenst vrienden, famii 2n begunstigers een lukkig nieuwjaar. Garagebedrijf H. P. Pieterse Vliestraat 11, Oosterent telefoon 396, al het beste voor 196 Wij wensen U ee gelukkig en voorspoedi 1961. Fa. Verstegen, Loodgietersbedrij Familie, vrienden óekenden een gelukki nieuwjaar. Fam. N. Vermeule: Oudeschild 101. Familie Rentenaar wenst U allen een gelul .dg nieuwjaar. Aan familie en beker den een zalig nieuwjae toegewenst. Fam. S. Witte Driehuizen. Fam. Schaap 't Skiltje Jelukkig nieuwjaar. Wij wensen U allen ee voorspoedig 1961. Kapper P. Uitgeest Taxibedrijf J. N. de Boer-van Bove Gelukkig nieuwjaar. Telefoon 2814. Een gelukkig en vooi spoedig nieuwjaar wen ~~alvé iedere Texelaar. Een gelukkig en voo spoedig 1961 wens ik t< aan alle familieledei vrienden en bekenden. Mevr. D. Vlaming- de Vrit Ons Nestje", Elemert V, Den Burg, Texel. P. Bremer M. E. Bremer-Kooimaq Gelukkig nieuwjaar. Fam. G. Eelman Wed. W. Eelman- den Braven School weg E 113, Zuid- Eierland. Gelukkig nieuwjaar. Wij wensen familie en bekenden een gelukkig nieuwjaar. J. Koopman G. M. Koopman- de Vries IJmuiden. Familie, vrienden en kennissen een voorspoe dig 1961 toegewenst. M. J. Bakker C. A. Bakker-Smit Carrajung, Vic., Australië. Fam. C. J. Swaerts wenst familie, vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar. C. Garritsen C. Garritsen-v.d. Werf Gelukkig nieuwjaar. 1961 Pech vrij rijden wenst U Solex en Rap Service- station voor Texel Zegel. Alle Texelaars een voorspoedig 1961. Fam. Zegel Rijwielhandel, Den Burg Z.N. Familie Kuip „Rozenburg" Kapsalon A. Smit Allen een voorspoedig 1961. Aan alle vrienden bekenden een gelukkig 1961. M. Heerschap, Den Burg. J. A. Barhorst A. Barhorst-Dijker „St. Jan" G.N, Gelukkig nieuwjaar. Fa. wed. G. v.d. Vis en zoon. Aan allen een goed nieuwjaar toegewenst. A. Eelman M. Eelman-Verhoeve De Cocksdorp 103. Jan van Lenten en familie, Queenspark (W.A.) Wharfstreet, Australia. Gelukkig nieuwjaar. J. Kiewiet M. Kiewiet-Broekman Gelukkig nieuwjaar. Aan onze geachte cliëi tèle, vrienden en famil onze beste wensen vo< het nieuwe jaar. H. Troost, Rijwielhandel Aan onze geachte cliëi tèle, vrienden en famil onze beste wensen voo het nieuwe jaar. W. Kiewiet, Schilderend Wij wensen allen voorspoedig 1961. Fam. M. J. Bremer Molenparkweg 23a, Lunteren. Fam. van der Vis wenst familie, vriendt en bekenden een gez gend 1961. De Koog. Onze beste wens voor 1961. Speciaal in lederen kl ding, laarzen en rege kleding. Piet Vroegop, St. Panera tel. 588. E. v. Egmond, Wilhe minalaan 10, Den Bur tel. 2391. De firma, die U aan hu bezoekt. Ondergetekende wen al de familie, vriend* kennissen op Tex een gelukkig en voo spoedig nieuwjaar. M. Burger-Kok, Purmerhof 7, Nieuwei lam. Fam. C. Bakker „Mennohoeve" Gelukkig nieuwjaar. C. Koorn Vert. H.B.G. Lisse, wenst alle Texelse rel ies een gelukkig en go< 1961. Familie Mantje, Hoeve „Rembrandt" Gelukkig nieuwjaar. Vrienden en begunst gers een gelukkig nieuv jaar. Fam. A. N. Plaatsma Kogerstraat 120. Fam. J. Drijver, De Ruyterstraat 67 Gelukkig nieuwjaar. Wij wensen U ee voorspoedig 1961. T. Huisman, en echtgenote Jan Dirkszoord 27.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2