f I Texel krijgt voorlopig geen tweede tandarts Opa Krijnen wordt maandag 95 jaar Vergadering Algemeen Ziekenfonds Texel H. B. de Riddü en RIJKSSTUDIETOELAGEN Belanghebbenden wordt erop gewezen dat in de maand januari de gelegenheid is opengesteld Rijksstudietoelagen aan te vragen. Dit kan geschieden door het aan vragen van een formulier, dat verkrijg baar is bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, J. P. Coen- straat 1 te Den Haag. Houdt er rekening mee, dat na 31 1 januari op het Ministerie ontvangen for mulieren onherroepelijk terzijde worden gelegd. Indien U meent voor een toelage in aanmerking te komen waarover men op de afd. Onderwijs van de ge meentesecretarie te Den Burg inlichtin gen kan verkrijgen stuurt dan onmid- dellijk Uw verzoek weg. RUSTIG IN EEN STOEL troffen wij de heer G. Krijnen in huize „Irene". Maan dag wordt Opa Krijnen 95 jaar. Als wij goed zijn geïnformeerd is hij de oudste mannelijke inwoner van het eiland. Geboren in Oosterend is hij toch Oude schilder, want reeds toen hij drie jaar was verhuisde hij naar Skil. Zijn hele leven heeft hij op zee gezeten Visserman op een blazer is heel wat an ders dan de huidige kottervissers. „Er huist nu voor een enorm kapitaal in de haven", zo vertelde de oude zeeman Toen wij nog op de Noordzee visten, kocht je een blazer voor 4 a 5 duizend gulden, dan had je een pracht schuit". De heer Krijnen is met alleen visser op een blazer geweest, maar heeft ook 25 jaar deel uitgemaakt van de beman ning van de reddingboot te De Koog. De verhalen van de Benbrack, die in 1890 strandde, kwamen ter tafel. „U woonde in Oudeschild, en behoorde tot de bemanning van de Koger redding boot, hoe kwam U dan in De Koog?" „Nou, niet met zo'n moderne auto, maar met de wagen van Keesom, dat ging prima". „We hebben nog eens zeven man van een IJmuider logger gehaald, die waren aan het haringvissen. Dat waren geluk kige uren van m'n leven". Opa Krijnen, 95 jaar, met zijn grijze kuif, de schipperspet in de hand, is nog een kwieke baas. Dat hij de pet niet op had, dat kwam omdat er een vreemde in de kamer was, anders heeft deze oude zeeman steeds de pet op; dat hoort ook bij hem, want toen hij even later toch de kuif maar bedekte, toen kregen we te doen met de zeeman. „Met die pont daar aan het Horntje, daar zal je nog wat mee beleven. Dat redden ze nooit, die stroom is daar zo groot dat ze hem nooit de baas kunnen. Dat zeg ik niet alleen, maar die minister in Den Haag wil nu eenmaal niet andersNou, die afslag in Skil weg is", zo ging Opa Krijnen verder, „kom ik er niet zoveel meer. Wat moet je er doen. Maar de haven blijft!" De heer Krijnen is niet alleen in Huize Irene. Er zitten nog enkele familieleden van hem. Dagelijks maakt hij zijn praatje in het huis en een sigaartje rookt hij met smaak. „Jaren heb ik in m'n eigen huis ge woond, dicht bij de Zeven Provincies. Nou woont er een dochter van me". Daar heeft de heer Krijnen geleefd, aan de voet van de dijk, bijna 85 jaar. Is het dan een wonder dat hij veel kan vertellen van zijn haven te Oudeschild. Opa Krijnen, wij wensen U een prettige verjaardag en nog vele jaren in goede gezondheid. De animo bij' de heren tandartsen voor vestiging op het eiland is niet bijzonder groot. Op de vergadering van het Algemeen Ziekenfonds Texel, die donderdagavond werd ge houden in Hotel „De Graaf", is over de tandeverzorging uitvoerig ge sproken. Er zijn enkele sollicitanten geweest, maar deze zullen zich voor lopig geen van allen vestigen op het eiland. Een serieuze candidaat heeft zich teruggetrokken omdat de hem aangeboden woonruimte niet ge schikt was. De tweede, die eerst een benoeming had aangenomen, heeft zich later weer teruggetrokken. Zo zit Texel dus nog zonder tweede tandarts. Na de opening door de voorzitter, de heer H. Schalkwijk, werd een ogenblik stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan het oud-bestuurslid en erelid, de heer P. Boom. De heer Boom is een der voor mannen geweest van het algemeen zie kenfonds Texel. In de rondvraag werd naar voren ge bracht om voor dit lid een gedenkplaat op te richten. Het huidige bestuur had reeds deze plannen met elkaar besproken. Uit het jaaroverzicht van de heer Was senaar bleek dat het aantal verplicht- verzekerden iets achteruit gaat. Dat de premie van de verzekerden steeds stijgt, komt hoofdzakelijk door de verpleeg- pnjzen in de ziekenhuizen. De verhoging van de laatste tien jaar is aanmerkelijk groter dan de jaren daarvoor. Het aan tal bedden in de ziekenhuizen moet nog omhoog, zodat een verhoging van de pre mie ook in de toekomst niet is uitge sloten. Herkozen werden als bestuurslid, de heren Beumkes, Wassenaar en Zoetelief. De heer Michels, administrateur van het Ziekenfonds, besprak hierna de be groting 1961 van de vrijwillig verzeker den. Hij kon daarbij opmerken, dat de financiële positie van het algemeen zie kenfonds Texel niet ongunstig is. In de rondvraag werd kritiek geleverd op de ziekenwagen. Het komt voor, dat er patiënten worden vervoerd door per sonen die geen rijbewijs bezitten. Het be stuur van het ziekenfonds zal hierover contact opnemen met de N.V. TESO. Bij het ongeluk van de heer Brouwer BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 5 tot en met 12 januari 1961 Geboren: Henriëtte, dv. Cornelis Terp stra en van Kenna A. Blok; Nanning Pieter Nicolaas Willem, zv. Nanning Kikkert (overleden) en Anna M. Jonk man; Cornelis Jan, zv. Jan Brouwer Bertha L. de Wijn. Ondertrouwd: Huibert B de Ridder en Wilhelmina A. Spigt. INGEKOMEN PERSONEN Maria A. Timmer, van Bergen, Kerke- laan 9 naar Den Burg, Weststraat 8. RIJWIEL GESTOLEN Donderdagavond is een nieuw rijwiel ontvreemd voor de woning van de heer J. Geus aan het Schilderend. De fiets, eigendom van Hans Koorn Jzn., was om 9 uur neergezet en ongeveer tien minuten later verdwenen. De politie heeft de zaak in onderzoek. LOOP DER BEVOLKING GEMEENTE TEXEL IN 1960 Op 1 januari 1960 bedroeg het aantal inwoners der gemeente Texel: 10.674 personen. Te Texel werden in 1960 194 kinderen geboren; hiervan hadden 4 kinderen elders woonplaats, terwijl elders 35 kin deren werden geboren, welke tot de be volking der gemeente Texel behoorden. Totaal aantal kinderen, behorende tot de bevolking: 225 (118 jongens en 107 meis jes). Overleden te Texel 74 personen, waar van er 5 niet tot de bevolking behoorden. Elders overleden 22 personen, welke op Texel hun woonplaats hadden. Totaal aantal overledenen, behorende tot de bevolking: 91 personen (62 mannen en 29 vrouwen). Geboorteoverschot: 134 per sonen (56 mannen en 78 vrouwen). Gevestigd: 349 personen (165 mannen en 184 vrouwen). Vertrokken: 462 per sonen '(223 mannen en 239 vrouwen) Derhalve 113 personen meer vertrokken dan gevestigd. Totale vermeerdering der bevolking: 21 personen. Aantal inwoners op 1 januari 1961: 10.695 (5382 mannen en 5313 vrouwen) Aantal gesloten huwelijken: 66; aantal ingeschreven echtscheidingsvonnissen: 3. VERTROKKEN PERSONEN Petronella H. Rozendaal, van O 144a naar Purmerend, Wolthuissingel 1; Cor nelis H. Stoepker, van E 8 naar Marokko; Pieter Dam van Den Burg, Waalderstraat 17 naar Opsterland, Gorredijk, Stations weg C 24; Gerda J. Scholten, van Ooster end, Peperstraat 53, naar Bergen, Meer weg 33; Tijmen D. Sluis (en echtgen.) van Den Burg, Binnenburg 9 naar Aalsmeer, Van Cleefkade 3; Johannes Witte, van H 90 naar Susteren, Heidestraat 71; Meis Blom, van C 94 naar Engeland; Arie Schaatsenberg van E 133g naar Duits land; Johanna Brücher, van Julianastraat 4 naar Engeland. INGEZONDEN KOEIEN EN SCHAPEN Met belangstelling las ik Uw verslagen over de discussie „koeien of schapen!" Zoals reeds voldoende naar voren werd gebracht, is het op de meeste Texelse be drijven niet mogelijk om zich geheel op de rundveehouderij over te schakelen, ook niet na de ruilverkaveling. Texel zal m.i. voor een belangrijk ge deelte aangewezen blijven op de scha penhouderij. Wanneer men echter aan de hand van de financiële resultaten tot de conclusie komt, dat de melkveehouderij veel gun stiger perspectieven biedt, dan de scha penhouderij, dan vergeet men hierbij, dat de melkveehouderij gesubsidieerd wordt, om een ander woord voor steun te ge bruiken en de schapenhouderij het prak tisch zonder hulp van buitenaf moet stellen. Als we stellen, dat de gemiddelde melkprijs voor de veehouder, zonder overheidssubsidie 20 a 21 cent per kg. zou bedragen in plaats van 29 80 of 28.50 cent laten we gemakshalve 27 cent nemen v.m. beperkte garanties, dan is dit om gerekend per ha. (plm. 4300 kg.) 4300 a 6 cent ƒ258,per ha. Deze berekening is zeker aan de lage kant! Om een berekening te maken tussen de resultaten van de melkveehouderij ten opzichte van de schapenhouderij, zou men met dit bedrag rekening moeten houden. Men zal hierbij tegenwerpen, dat alleen rekening gehouden dient te worden met de feitelijke omstandigheden. Hier mede ben ik het natuurlijk wel eens, maar het is toch wel eens goed om ook de andere kant van de medaille te be kijken. Nationaal-economisch gezien zou een uitkering per ha. aan de schapenhouders te verkiezen zijn boven omschakeling naar uitbreiding van de melkveehouderij. We zitten immers toch al met een over schot van melk. Concluderend zou het gerechtvaardigd rijn om voor de schapenhouderij-bedrij ven een uitkering per ha. te bepleiten op basis van de verstrekte subsidies aan de melkveehouderij Het is m.i. zeer zeker de moeite waard om hieraan, zo dit nog niet is geschied, aandacht te schenken en zich niet bij voorbaat bij de momenteel geldende re gelingen neer te leggen. Utrecht, 6 januari 1961. L. op 2 januari jl.. moest men bijna 1 uur op de ziekenwagen wachten. Op de ver gadering werd geopperd, dat er geen chauffeur aanwezig was. De heer Was senaar bracht naar voren, dat mopperen op de TESO erg gemakkelijk is, maar dat niet moet worden vergeten, dat de zie kenwagen voor de N.V. TESO geen winst gevend bedrijf is. Dat neemt natuurlijk niet weg dat lang wachten moet worden voorkomen. De voorzitter noemde dit een fout in de organisatie van TESO. De bezoekuren in het ziekenhuis Park zicht te Den Helder zijn voor de Texelaar ongelukkig geregeld. Deze zijn van 1.30 2.30 uur. Gaat men met de boot van 1 uur, dan komt men te laat. Gevraagd werd te proberen deze uren te wijzigen Het ziekenfonds zal hierover spreken met de directie van het ziekenhuis. De agenda bestond slechts uit 7 punten, maar het was toch elf uur toen de ver gadering werd gesloten. KEUZE VAN ZIEKENHUIS Het is voldoende bekend, dat de ver zekerden vrije keuze hebben om voor rekening van hun ziekenfonds opgeno men te worden in een ziekenhuis in hun woonplaats of de naaste omgeving daar van. Vanzelfsprekend moet aan verschil lende voorwaarden voldaan zijn, alvorens de ziekenfondsen de kosten van de ver pleging en behandeling voor hun reke ning nemen. Er moet onder meer zijn een medische indicatie, de opneming moet te voren worden aangevraagd, ten hoogste worden de kosten vergoed en wel in de laagste klasse van een ziekenhuis ge durende 70 dagen, enz. Deze keer zullen wij het daarover niet hebben, doch willen wij wijzen op de vrije keuze, die de ver zekerde heeft om opgenomen te worden in één van de ziekenhuizen in zijn woon plaats of, zo er daar geen is, in zijn naaste omgeving, althans indien deze ziekenhuizen met het ziekenfonds overeenkomst gesloten hebben voor ver pleging en behandeling van verzekerden van de ziekenfondsen. Inmiddels is deze vrije keuze voor de verplicht verzekerden enigszins ver ruimd. De wettelijke bepalingen inzake de keuze van ziekenhuis zijn gewijzigd, zodat voor ziekenfondsverzekerden, waar zij ook woonachtig zijn, de mogelijkheid wordt geopend hun keuze mede te bepa len op een der academische ziekenhuizen, evenwel onder de voorwaarde, dat even tuele meerdere vervoers- en reiskosten, welke van deze keuze het gevolg zijn, worden gedragen door het gekozen acade misch ziekenhuis. Onder meerdere ver voers- en reiskosten dienen te worden verstaan, de kosten, die het bedrag over treffen, dat verschuldigd zou zijn voor het vervoer van de patiënt naar het zie kenhuis, waar hij normaal zou zijn op genomen. Onder academische ziekenhui zen worden verstaan: Academisch Ziekenhuis te Leiden, Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht, Wilhelmina Kinderziekenhuis te Utrecht, Algemeen Provinciaal Stads- en Acade misch Ziekenhuis te Groningen, Binnen gasthuis te Amsterdam, Wilhelmina-gast- huis te Amsterdam, St. Radboud Zieken huis te Nijmegen, Nederlands Gasthuis voor behoeftige en minvermogende oog lijders te Utrecht. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 gaat zondag de strijd aanbinden met het sterke Zeemacht 1. Vertrek om 10.30 uur van postkantoor. Boys 2 gaat op bezoek bij Helder 4, vertrek ook om 10.30 uur. De wedstrijd wordt gespeeld op het Helder b-terrein. De junioren spelen om 1 30 uur thuis tegen BKC-junioren. Boys a gaat vanmiddag op bezoek bij De Koog a; vertrek om 2.15 uur per fiets vanaf „De Zwaan". Boys b is vrij. Voor de contactavond krijgen de leden nog nader bericht wanneer deze gehou den wordt. S.V. TEXEL Programma voor zondag: 4e kl. A KNVB: BKC-VZV; Succes-Vios; Hollandia T.-Schagen; Helder-LSW; Texel-Watervogels. Afd. N.H.: HRC 6-Texel 2. Adsp.: Texel c-Oosterend b. Zondag krijgen we bezoek van Water vogels, dat na een paar seizoenen in de afd. N.H. te hebben doorgebracht, in onze afd. is teruggekeerd en het heel goed heeft gedaan. In zeer vele wedstrijden, die we met W. speelden, was het meestal vol spanning en ook mogen we een pittige strijd verwachten. Er zal weer flink moeten worden aangepakt en naar we hopen wat gelukkiger met de kansen, want we hebben de punten nog steeds hard nodig. Texel 2 mag dan nu eens een uitwed- :trijd spelen tegen HRC 6. Als we nu eens afspreken, dat we compleet uitgaan en dan met een goede geest bezield, moeten we hier een kans hebben. Alleen adsp. c speelt thuis tegen Oos terend b. Allemaal present en flink aan pakken en niet pingelen. Deze week worden contributiekwitan ties aangeboden. De penningm. wil zijn boekhouding bijwerken. We wijzen er op dat voor hen, die lid werden en na korte tijd weer meenden te kunnen bedanken of zonder meer wegblijven en niets van zich lieten horen, in ons huish. reglement art. 18 en 19 wordt bepaald, dat het lid maatschap altijd voor een vol jaar geldt en dat bedanken alleen mogelijk is veer tien dagen voor het eindigen van het boekjaar, dat is 2de helf mei. Ons ver enigingsjaar loopt van 1 juni tot 31 mei. Neemt hier goede nota van. We mogen .er op rekenen, dat een en ander vlot verloopt. Een en ander geldt zeer zeker ook voor afd. Handbal. BELANGRIJK BERICHT VOOR DE TEXELSE VEEHOUDERS Op vrijdag 27 januari a.s. 's avonds 8 uur wordt de jaarlijkse algemene ver gadering van de Vereniging Texel tot bestrijding van de TBC onder het rund vee gehouden. Op deze vergadering zal een voorzitter moeten worden gekozen, aangezien de tegenwoordige voorzitter, de heer Noordijk, zich niet meer herkies baar stelt. Verder zal de heer Rempt een korte inleiding houden en zullen enkele films worden vertoond. Het bestuur dringt er bij de Texelse veehouders op aan deze vergadering te bezoeken. Z.D.H.-NIEUWS Morgen de wedstrijd ZDH 1-SRC 2, aanvang half twee. S.V. DE KOOG Programma: hedenmiddag: Tex. Boys a-De Koog a, 3.30 uur; Zondag: De Koog 1-Cocksdorp 1, 2.30 uur en WGW 4-De Koog 2, 2.00 uur, vertrek boot 11.00 uur. KLAVERJASCLUB „DE GRAAF" P. v.d. Molen-G. Rutt 52.280 22 P. Hartog-J. de Jong 51.630 13 C. v. Lenten-P. Rutt 51.424 16 Tj. Huisman-C. v.d. Slikke 49.539 12 A. J. Huisman-mej. Bagge 49.188 15 D. Zuidewind-B. Kiewiet 48.918 14 C. C. Barhorst-J. Prins 48.472 18 Echtpaar Bruin 47.818 15 Dames Kiewiet-Kooij 46.935 9 J. v. Dorp-D. Raven 46.930 11 A. Witte-G. Geurts 46.678 11 J. Borgman-J. v. Heerwaarden 46.557 17 Echtpaar Kramer 44.845 7 Naa die drökke pont-praat wós de i-jefeur fön TESO woensdagochtend héélegaar in de wór. Wót dón? Nou hee is föst naar 't Horntje reede, wónt er kwóm in De Burreg om 5 uur gien bus. KLAVERJASCLUB „DE DOORMARS" Stand eerste competitie-wedstrijd: 1. J. P. Burger-J. v. Sikkeleras 2. P. Kleve-T. Dekker 3. J. Blom-Kalverboer Echtpaar Vermeulen mevr. Hemelrijk-Kl. Vlas 6. D. Westdorp-J. Koning 7. H. Groen-P. de Brok Joop Westdonp-P. Schagen 9. C. Grootjes-D. de Ruyter 10. De Jong-de Jong 11. J. D. Koning-D. Backer 12. Bekkers-Maas 13. S. Hemelrijk-D. Hemelrijk 14. P. Vos-T. Eelman 15. J. Kuiper-J. v. Sikkeleras 16. S. Kuiper-A. Schagen 17. Echtpaar Vondel 18. Z. Stolk-G. v.d. Meer 19. Echtpaar Vlas 20. A. Kuiper-E. Westdorp 21. A. Dootjes-H. van Sijp 22. mevr. Krijnen-J. Barhorst 23. Hoep-Swaerts 7310 3 7072 6 6816 6 6714 3 6670 5 6625 6589 2 6548 6465 2 6465 2 6405 2 6150 2 6080 3 5886 1 5685 1 5666 5 5638 2 5510 5306 2 5281 2 5234 2 5120 1 4970 q KOOPAVOND VOOR HET PUBL- IN DE TOEKOMST NOODZAKEl De heer J. F. Ie Blansch heeft v dag tijdens de eerste vergadering v Kamer van Koophandel voor HoL Noorderkwartier uitvoerig gesp; over de vijfdaagse werkweek en (I volgen hiervan. Voor de middenstandssector zij j moeilijkheden wel het grootst, jj men hierin tot nu toe zelfs geen zaterdagmiddag kent. Dit is begrijg aangezien de openingstijd van het hier een integrerend underdeelöu de „service'.' vormt. Deze is mian even belangrijk of misschien nog bei< rijker dan andere aspecten van ave betoon, zoals de kwaliteit en het aet ment. pzj „Wanneer wij in aanmerking i1 dat op de zaterdagmiddag doorgaat1 zwaartepunt ligt van de gehele wernt se winkelverkoop, dan is het durrc dat een inkrimping van de winkëD, stelling op zaterdag een gevoeligad< gelegenheid is, waartoe eerst in hetiek ste geval dient te worden overgtbr Indien het niet mogelijk zou bee bijvoorbeeld door roulering in dem soneelsbezetting, de openstelling vaer kels op zaterdagmiddag te handlac. dan komt als noodzakelijk equivale h koopavond naar voren". uu Reeds eerder heeft de heer Le Bttjt gepleit voor het invoeren van eenlcie avond en wel op de vrijdag, die fojj de koopgewoonten van het publieT daarvoor het eerst in aanmerking Mocht de ontwikkeling in de richtin» een beperking van de winkelverko|n zaterdag gaan, dan valt naar het1g€ deel van de voorzitter der K.v.K. a»fv instellen van een koopavond niet teiar komen. orn •el NIEUWE b TELEFOONAANSLUITINGEN De Koog; no. 246, L. Keijser, werkbedrijf, Vogelmient 48; no. v. Splunter, Pension Eldorado, straat 39. Oosterend: no. 267, F. H. W. Tatei Aannemersbedrijf, O 159. SCHAAKNIEUWS Tj. v.d. Galiën-J. Hooijberg J. Doornbos-J. L. Veldhuis C. Schulte-A. Keizer J. Hoogerheide-A. Terpstra F. Drevel-A. Laan me lint ;1 i en Net 0 v Indien bij advertentie opdrachten niet duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir. Texelse Courant TEXELAARTJES P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster- bcek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika, Canada enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Puikbeste aardappelen PROTESTANTSE KERKDIENST HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes L' Bediening H. Doop DX De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan i Den Hoorn 10 uur ds. Wolfensberj t De Koog 19.00 uur ds. Waardenbur De Waal 10 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis Bediening H. Avondmai Oudeschild 11 uur Eerw. heer Ve Medewerking verleent het kei van De Koog o.l.v. de heer Visse Collecte Noodlijd. kerken en pei GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. De Lange 3 uur ds. Scholten Oosterend 10 uur ds. Scholten 3 uur ds. De Lange GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTI Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbei De Koog 19.30 uur ds. Van Bilderb. Oosterend 10 uur da. Reinhold De Waal 11.15 uur da. Reinhold et ft< s t in zf pei de sy les d f lee sel koi rbi len 11 ct. per kg. M. H. Bak ker, Schilderend 143, Den Burg, Tel. 2313 Moesappelen, 7 kg. voor ƒ1,Huisman, De Veen, telef. 2203 Onze kwaliteitsmaatkle- ding is door zijn lange levensduur goedkoop. Care! Schmidt, Model kleermakerij, Boomkamp- str. 8, tel. 3615, Alkmaar. Elke week op Texel Te koop goed onderh mutsaerts kinderwagen. Zevenhoven, Waalderstr 30 Te koop Ford Cus- tomhne Gasthuisstr. 26 Te k kamervoliére m. par kieten voor f 35,- tevens hondenmand. Zr. Fortgens Kolterstraat 16, Oosterend tussen 6 7 uur Goed tehuis gezocht voor hondje (reepincher teef) en voor een kater, Beiden 3 jaar. Zr Fortgens, Kotterstr 16 Ooslerend, tussen 6 en 7 u Klauwbeschermers en geruit linnen voor hooi- zakken bij Zadelmakerij Waalderstraat Ben Boogaard en Truus Bakker delen U mede, dat zij op dinsdag 7 febr. v.m. 10 u in de parochiekerk van de H Martinus te Oudeschild elkaar het H. Sacrament van het huwelijk hopen toe te dienen, waarna tot hun intentie een plechtige H Mis zal worder. opge dragen. Zevenhuizen O 124 PH Polder H 12 Texel, januari 1961 Receptie van 3 - 4.30 uur in „Casino" te Den Burg Toekomstig adres De Westen H 90 Heden is zach kalm van ons we nomen mijn lieve en onze lieve vade grootvader Cornelis Hendni de Waal echtgenoot vaijj1 Maria Maat in de ouderdom ruim 75 jaar M de Waal-1 J. J de Waal S. de Waal de Waal Behuwd- en kleinkindere 13 januari 1961 Den Burg, Texel Jan Dirksoord 5 De rouwdienst '8 P worden gehouden ddbo dag 17 jan. nm 2 ui de Ned. Herv. kerk Burg waarna de be fenis op de Ned Foek begraafplaats Jen la 'PP oe] las h d ;aai elf j ree ge he PPI HE W. A. Spigt geven u hierbij, mee mens wederzijdse oi kennis van hun voori men huwelijk, waarv voltrekking zal plaa den op vrijdag 27 ja- om 14,30 uur tengel tehuize te Den Burgf Kerkelijke inzegenit®D\ de N H. kerk te DeANr door de weleerw ds. A W. F. Waarder' jr. om 15,15 uur. De Koog, Boodtlaan Ter De Koog, Kogervelistere Receptie op de troig in van 17 lot 19 uur hoort Jeugdhuis te De Ko» bev Toekomstig adres K01ri<k straat 67, Den Burg en e in pn

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2