Voorlopig geen bioscoop op Texel? Een voorbeeld ten navolging Postzegel-kapitein c< GYM DEN HOORN In verband met de uitvoering is er donderdag gym, zelfde tijd. FIETS TERUGGEVONDEN Vorige week donderdagavond werd de fiets van Hans Koorn meegenomen van af het Schilderend. Een paar dagen later trof men het rijwiel aan op het Achter om te Den Burg. LEZING OVER RUIMTEVAART TE DE WAAL In verband met een reis van Prof. Dr. C. de Jager naar het buitenland, zal de lezing over Ruimtevaart, welke gehou den zou worden op 18 februari, worden uitgesteld tot 25 maart a.s. BUURTVERENIGINGEN VAN ZUID EN MIDDEN-EIERLAND Om een beter begrip voor de moeilijk en mogelijkheden van het gemeente bestuur bij de burgerij bij te brengen, zal op woensdag 25 januari in het vliegveld hotel een forumavond met leden van dit bestuur worden gehouden. Iedereen krijgt hierdoor een unieke gelegenheid om inlichtingen of toelichtingen omtrent het beleid van het gemeentebestuur in te winnen. Komt dus allen. Zie advertentie a.s. zaterdag. GYMUITVOERING IN „DE SLUFTERVALLEI" De Cocksdorp Zaterdag 21 januari a.s. geeft S.V.C. weer haar jaarlijkse gymuitvoering in „De Sluftervallei". Deze avond treden echter alleen voor het voetlicht onze jongste gymnasten. De dames komen 4 maart op de planken. Er wordt een programma geboden van sport en spel. De gymdemonstraties staan onder lei ding van de leraar, de heer Van Veen, spel, dansjes enz. onder leiding van de dames R. v. Beek en H. Schouten. De toegang is gratis; ter bestrijding van de onkosten zal er een kleine ver loting worden gehouden. Kinderen bene den 15 jaar, zonder geleide, hebben met het oog op de rust in de zaal geen toe gang. Vorige jaren was het nl. nogal rumoerig in de zaal; dat is voor de gym nasten vrij hinderlijk. SUCCES VOOR TEXELSE AMATEUR-FOTOGRAFE Mevr. A. Tiessen-Spaans won de 1ste prijs in een foto-wedstrijd, uitgeschreven door het reisbureau Buhoma te Amster dam. Haar inzending bestond uit een reeks van 6 zwart-wit foto's op 24 x 30 cm., betrekking hebbend op een reis door Spanje. De prijs? Een 10-daagse reis naar het Zwitserse Leysin, bij het Meer van Geneve! Onze hartelijke gelukwensen! Als de inzending terug is, hopen wij de beste plaat te kunnen publiceren. TWEE KOTTERS BIJ AANVARING BETROKKEN Twee Texelse kotters, de TX 14 en de TX 17 zijn nabij IJmuiden met elkaar in botsing gekomen. Men vertelde ons dat een der schepen het roer had vastgezet tijdens de visserij. De TX 14 lag maandag voor anker bij een scheepswerf te Den Helder. Persoon lijke ongelukken zijn niet voorgekomen. FIETSSTUREN IN ELKAAR Oosterend Zondagmorgen kwamen de heer en mevrouw Duinker van Nieu- weschild Oosterend in fietsen toen plot seling hun sturen in elkaar raakten. Mevrouw Duinker kwam vrij ernstig te vallen en heeft een hersenschudding op gelopen. Haar echtgenoot kwam met de schrik vrij. Dokter Renout verleende eerste hulp en heeft de patiënt met de ziekenauto naar haar woning laten ver voeren. UITVOERINGEN KONINKLIJK TEXELS FANFAREKORPS Het Texels Fanfare geeft dit jaar niet alleen uitvoeringen te Den Burg maar ook Oudeschild zal worden bezocht. In ,,'t Skiltje" wordt een uitvoering gegeven op donderdag 26 januari a.s. De laatste gelegenheid om plaats te bespreken voor de uitvoeringen te Den Burg is morgenavond van 7-8 uur in ,.De Oranjeboom". De uitvoeringen wor den gehouden op vrijdag en zaterdag a.s. Zie ook de advertenties in dit nummer. ONFORTUINLIJKE CHAUFFEUR Oosterend Zaterdagavond j.l. be ëindigde de heer B. v.d. Vis Azn. zijn autorit al vrij spoedig en onfortuinlijk. Uit de Peperstraat komende wilde de heer Van der Vis de onoverzichtelijke hoek bij bakker Bremer waarschijnlijk wel grandioos nemen, maar schrok schijn baar van een aldaar links geparkeerde auto, met als gevolg dat er niet geremd werd, maar hiervoor het gaspendaal werd gebruikt en het stuur wel vast werd ge houden, zodat de auto met een klap tegen de gevel van bakker Bremer tot stil stand kwam. Er was geen lichamelijk letsel, maar de auto werd behoorlijk be schadigd en maar weer op stal gezet, ter- wijl inzittenden met een andere gelegen heid zich naar Den Burg begaven. Onervarenheid van de heer Van der Vis zal wel de oorzaak zijn, want de ge parkeerde auto bevond zich op de goede afstand vanuit de hoek gemeten. Oosterend heeft nu eenmaal bochten, waarbij iedere chauffeur een zekere waakzaamheid in acht moet nemen. NAAR LAATSTE RUSTPLAATS GEBRACHT Gistermiddag hebben oud-collega's de heer C. H. de Waal naar zijn laatste rustplaats gebracht. De heer De Waal was ere-lid van de Texelse vereniging van Melkslijters. Meer dan veertig jaar is de heer De Waal melkslijter geweest op het eiland. Wij herinneren ons nog uit de oorlogsjren dat hij door de bezettende macht werd veroordeeld, zijn melk vol deed niet aan de eisen. Later kwam aan het licht dat zijn melk te vet was. Na een rouwdienst in de Ned. Her vormde kerk te Den Burg is zijn stoffe lijk overschot aan de aarde toevertrouwd. AKTIE JEUGD RODE KRUIS Hans en Arie Blom, Jan Willem Ber kenbos en Piet Wolse hebben voor het noodlijdende kind in de Kongo tot nu toe ƒ155,85 opgehaald. Dit is nog geen eind bedrag! Aan alle gevers hartelijk dank! A. Tiessen-Spaans Het is reeds bijna dertig jaar geleden, dat de eerste filmvoorstelling werd ver zorgd in Texels Bioscoop Theater. Ieder weekend kwamen vanuit alle wind streken van het eiland de vaste klanten en zij genoten van de rolprent die werd vertoond op het witte doek. Is dit alles voorbij? Van niet-officiële zijde werd ons ver teld, dat maandagavond de laatste film is vertoond in de bioscoopzaal aan de Zwaanstraat. De eigenaar van „De Oran jeboom", de heer E. Breeuwer, zou de huur hebben opgezegd aan de bioscoop- exploitante, mej. R. Pen. Er bestond een contract, maar dat eindigde na het over lijden van mevr. Pen. Er zijn wel plannen voor de bouw van een nieuwe bioscoopzaal. Deze zal worden gebouwd waar nu de Vergulde Kikkert staat. De tekeningen voor deze nieuw bouw zijn in Den Haag, maar het is nog niet bekend, wanneer deze terug te ver wachten zijn. Dat deze regeling voor een groot deel van Texels bevolking een strop is daar zyn wij van overtuigd. J.l. zondagmiddag nog hebben honderden kinderen genoten van de film „Dik Trom". Ook dit is dan voorbij. Waar moet de jeugd nu heen? Deze vraag komt bij ons op als wij den ken, dat er voorlopig geen filmvoorstel lingen meer zullen plaats vinden. Van officiële zijde werd ons hierover niets meegedeeld. Misschien dat er een oplossing wordt gevonden? Wij geloven wel dat de huidige exploitante alles in het werk zal stellen om weer zo spoedig mogelijk te kunnen draaien. Waar? Ook dat is voor ons nog een vraag! Z.D.H.-NIEUWS Alleen het eerste elftal kwam voor de comp. in het veld en ontving SRC 2 uit Schagen. Voor de rust boden de bezoe kers uitstekend tegenstand en lieten zeer goede aanvallen zien. Bij ons vlotte het niet erg. Toch waren we reeds na 2 min. dicht bij een doelpunt, maar de lat stond in de weg. Na 5 min. werd het 1—0 voor ons en met deze stand kwam ook de rust. Na de thee werd het spel meer open gehouden en dit betekende, dat de SRC- cchterhoede het veel zwaarder kreeg Vooral het laatste half uur werden zij geheel overspeeld en werd het een 7—0 overwinning. Het is jammer, dat niet alle spelers zich eenmaal per week één uur vrij kunnen of willen maken om te trainen. Als je toch werkelijk iets voor de sport voelt, dan ben je present. Laten we allemaal af spreken aanwezig te zijn. De welpen trokken naar de Boys en kwamen met een 21 overwinning terug. Goed gedaan, jongens. Het jeugdwerk zit momenteel prima in elkaar, een compliment voor dit 4-tal. Frans Vlugt moest zijn jeugdleiders- functie voorlopig overdragen, wegens dienstplicht. We zijn blij dat Biem Lap bereid was zijn plaats in te nemen. Het programma voor dit weekend is als volgt: Oudesluis 2-ZDH 1, ZDH 2-Water vogels 4, aanvang half 2. zaterdag: Cocks dorp a-ZDH a. Deze week donderdagavond trainen om 9 uur. VUURBAL LANGS DE WADDENEILANDEN Zondagavond hebben ook verschillende Texelaars de vuurbal waargenomen die langs de Waddeneilanden zichtbaar was. De heer De Jong, vuurtorenwachter op de Brandaris te Terschelling schreef in zijn journaal: „Om 20.40 uur een grote, zeer heldere lichtbal boven het eiland Vlieland. Gaat langzaam boven de noord. Verdween 21.20 uur achter de kim". De vuurbal had naar schatting een doorsnee van vijftig tot honderd meter. Ook vanaf de Eierlandse vuurtoren was de bal zichtbaar. Geleidelijk aan manifesteert zich een verschuiving van de offer vaardigheid ter leniging van de interne noden naar die ter leniging van noden buiten onze landsgrenzen. Ik moge in dit verband her inneren aan hetgeen in Nederland werd verricht ten bate van de leniging van de nood van de duizenden vluchtelingen; aan de hulp verlening bij incidentele noden als die in Agadir en Chili; aan de steun, die de NOVIB ontving in verband met het tot ontwikkeling brengen van bepaalde verbeteringsplannen in de achtergebleven en minder-ontwikkelde gebieden, alsmede aan de Anti-Honger-aktie. Deze ontwikkeling acht ik alleszins verheugend. Immers met alle begrip voor hetgeen ook binnen onze landsgrenzen nog onze volle sleun verdient en nodig heeft, mogen wij in dit tijdsbestek onze ogen toch niet langer sluiten voor de noden buiten onze landsgren zen, die veelal tientallen malen schrijnender en directer zijn. In het bijzonder verheugt het mij, dat telkens weer blijkt dat deze noden op verre afstand niet alleen maar een kleine bovenlaag aanspreken, maar integendeel duidelijk de bevolking in zijn totali teit beroeren. Dit moge blijken uit tientallen incidenteel naar voren komende initiatieven, zoals deze bijv. veelvuldig ten bate van het Vluchtelingenwerk zijn ontwikkeld. En om nog een recent voor beeld te noemen zou ik willen herinneren aan de uitvoeringen van de bootscholieren, die de gehele opbrengst van deze avonden aan de Anti-Honger-Aktie ten goede deden komen. Van een nieuw initiatief in dit zelfde vlak kreeg ik dezer dagen kennis, toen mij ter ore kwam, dat één van de leerkrachten van de a P Thijsseschool, gehoor gevend aan een oproep van het Neder landse Jeugd Rode Kruis, een aktie ontwikkelde ten bate van de leniging van de hongersnood in Congo. Dit initiatief bracht wanneer ik goed ingelicht ben reeds een bedrag van ƒ150, op, voorwaar een niet gering succes. Het lijkt wel eens, dat de individuele mens zo weinig vermag te doen ter leniging van een dergelijke acute en onmetelijke nood Immers, hoe zou U of ik alleen in staat zijn de afschuwelijke hon gersnood in Congo, waarvan dagelijks honderden kinderen het slachtoffer worden, af te wenden. Doch laten wij toch niet vergeten, dat wij gezamenlijk wel daadwerkelijk in staat zijn een betekenende bijdrage hiertoe te leveren. Ik ben dan ook zeer verheugd over het hier ontwikkelde initiatief en beveel dit voorbeeld anderen gaarne ter navolging aan. C. DE KONING, burgemeester van Texel. VIERJARIG BESTAAN BEJAARDENSOCIËTEIT ,,'T SKILTJE" Oudeschild Woensdag, 11 januari, was het voor de leden van de bejaarden- sociëteit een mooie middag en avond. Wij herdachten gezamenlijk het 4-jarig bestaan van de „Soos". Om ongeveer 4 uur 's middags waren de meeste leden ranwezig en na een gezellig babbeltje, van de dames onderling en de heren met het leggen van een kaartje, was het 5 uur geworden, tijd voor de koffie. Juist toen die werd rondgebracht, kwamen er 7 leden uit Den Burg. Deze, nu allemaal bewoners van het „Gollards Rusthuis", zijn onze „Soos" trouw gebleven. Deze leden komen, met dagen als deze, weer in ons midden. De koffie met cake, ge bakken door de dames van het bestuur, smaakte heerlijk, een complimentje aan hun adres. Zo pratende werd het half zeven en tijd voor de broodmaaltijd. Die was ook prima verzorgd. Alles smaakte buitengewoon. Kadetjes, royaal belegd met kaas, vlees en worst en heerlijke krentenbroodjes gaven, met de keurig verzorgde tafels, een feestelijk aanzien. Tijdens het natafelen kregen wij het voorlezen van de notulen door de secre taresse, mevr. Bakker-Maas, en het finan cieel verslag van de penningmeesteresse, mevr. Westdorp-den Braven. Beide da mes hadden alles tot in de puntjes ver zorgd. Ze kregen dan ook een hartelijk cpplaus. Daarna werd de zaal van ,,'t Skiltje", waar wij die middag en avond waren, gereed gemaakt voor de avond voorstelling. Die zou worden verzorgd door 7 dames, die zich 't Breiclubje noemden. Deze traden het eerst op met het stukje „De Witte Vrouw van de Vinkenhof". Na dit optreden zouden „de Havenkanters" het na de pauze doen. Het was een alleraardigst toneelstukje, waar hartelijk om gelachen is. De dames ver dienden alle lof. In de pauze brachten de jongeren de lootjes voor de gebruikelijke verloting aan de man. Inmiddels werd er weer koffie met gevulde koek rondgedeeld. Voor de avond waren verschillende ge nodigden, zoals theeschenksters en al degenen, die hielpen de avond te verzor gen, aanwezig. De verloting verliep vlot en daar er door de leden zelf allerlei TEXELSE ZANGERS ACTIEF Het contactorgaan voor muziek- en zangverenigingen op Texel heeft bespre kingen gevoerd met diverse verenigingen om te komen tot het geven van een ge zamenlijk concert deze zomer, in de muzieknis te Den Burg. Deze besprekin gen hebben tot resultaat gehad, dat een drietal nummers voor uitvoering werd gekozen en wel: „Pelgrimskoor" uit Lombarden, Verdi; „Bergsuite" Moeren hout; „Gebed en Tempeldans", E. Grieg. De nummers worden gezongen met bege leiding van het Kon. Texels Fanfare corps. De zangverenigingen die mede werking verlenen zijn: „De Stem des Volks", het R.-K. Kerkkoor en het Dameskoor van Den Burg. De diverse dirigenten beginnen binnen kort met de studie, terwijl het gezamen lijk concert onder leiding zal staan van de heer Rijf, directeur der muziekschool van Texel. Nu hebben de laatste jaren ver schillende zangkoren, door allerlei omstandigheden, tot opheffing moe ten besluiten. Onder die oud-leden zullen waarschijnlijk velen zijn, die toch graag nog eens zouden willen zingen Welnu, die mogelijkheid be staat. Dirigenten en besturen van bovengenoemde zangverenigingen stellen de gelegenheid open, om bij hen de nummers voor het te houden concert mede in te studeren. Zangliefhebbers, laat deze unieke ge legenheid niet voorbijgaan, grijpt ze met beide handen. U hebt van het repeteren zelf veel genoegen en hoe meer zange ressen en zangers, hoe mooier het con cert kan worden. Stelt U in verbinding met bovenge noemde koren, voor aanvang van de repetities. Jurr. B. prijsjes waren meegebracht., was het een goed saldo. Na de pauze kwamen „De Havenkan ters". Eerst de jongeren in een clubje en daarna de gehele club samen. Dat is ook altijd weer een vrolijke en gezellige uit voering, vooral dat kleine clubje. Ja, mej. T. Blom en Jurr. Beumkes kunnen met genoegen hierop terug zien. Het was al met al een fijne middag en avond, alles verliep prachtig. Er rest mij nog een woord van harte lijke dank, en ik meen wel dit uit aller naam te mogen doen, aan de dames van het bestuur. Zij hebben toch geheel be langeloos dit alles verzorgd, met alle drukte, hieraan verbonden. Nu maar weer tot het volgend jaar. Dat wordt dan ons eerste lustrum, dat herdacht zal worden en we hopen weer met ons allen tezamen. Een Sooslid. TEXEL Het Gouden Boltje" is zo mooi. Vooral in lenten zomertooi. Daar is je mooie, brede strand. Je duin, met roosjes vaak beplant. Daar is het weelderiq qewas, De rietpluim bij de Slufterpias. Je broedterreinen, overvol. De Mui, Mient, Skorre en de Bol, 'n Wereldberoemd voqeloord, Daar wil men toeven, onqestoord. 't Voqelleven te bespieën, In dit zo vorstelijk qebieën. En als je bollen bloeien qaan, Zal alles als in vlammen staan. Het tulpenrood en 't narcisqeel, Het is een wondermooi qeheel. Je tuunwoals om een groene wei, Met schapen, koeien op een rij. Een boer die nog te melken zit. In bussen kolkt straks 't schuimend wit. Je hooiwaqens zo zwaar belaan, Waarvoor soms wel twee paarden qaan. Die de qeur'qe qoudberq heel secuur Vervoeren naar de grote schuur. Zo heerlijk is je heide en mos En 't qeurend qroene dennenbos, Daar te wand'len of te dromen, Onder schaduwrijke bomen. De „Fonteinsnol" met verqezicht En waar q'uw blik ook henen richt, G'aanschouwt een schitterend taf'reel, Van bos en duin, en 't land'lijk deel Met wolliq vee, of korenqoud. En 't zacht ruisend dennenwoud. Veel kronkelweqen, wijd en zijd, Waar boerderijen staan verspreid. En in het waziq ver verschiet Liqqen je dorpjes favoriet Met hun torentjes zeer apart, Stal je van meniqeen het hart! Rondom je zinqt de zilte zee, Daar waar je vissers zijn tevreê. En woedt een dreiqende orkaan, Je redders vallen op hem aan, Ontworstelend de zee haar prooi. Ook daarin zijt ge qroots en mooi. Behoede u God, die 't wel en wee, Leidt van de parel der Waddenzee! Oud-T exelaarster. HET PLATTELAND NU Over de toekomst van Noordhollands Noorden spreken de heren mr. O. V. L. Guermonprez, leider van de Volkshoge school te Bergen, C. Egas en Th. Laan allen lid van de Tweede Kamer. Met het Noorden van Noordholland wordt hier bedoeld de streek boven het IJ, uitge zonderd de IJmond en de Zaanstreek. De leiding van dit gesprek dat wordt uitge zonden in het V.P.R.O.-programma van 20 januari, heeft ds. A. Faber. BELANGRIJK BERICHT VOOR DE TEXELSE VEEHOUDERS De algemene vergadering van de Ver eniging Texel tot bestrijding van d T.B.C. onder het rundvee en van anden veeziekten wordt niet, zoals aanvankelijl werd bericht, gehouden op 27 januari a.s I doch op vrijdag 3 februari a.s., 's avond t uur in Hotel Texel te Den Burg. Honderden mensen scheuren dagelij gebruikte postzegels van enveloppen e: doen deze in een doosje of werpen achteloos in een la van een bureau, worden bewaard, maar de spaarde: denkt nauwelijks meer aan deze zegels Dikwijls worden ze ook weer opgeruimi en gekwalificeerd als „rommel" en ver dwijnen dan naar „Bertus". In „Lloyd-Mail", het huisorgaan voo: het personeel van Kon. Rotterdamsdv Lloyd, lazen wij iets over een oud Texelaar. „De 87-jarige oud-gezagsvoerder C. W Visser '(zijn broer, de heer J. C. Visser woonde jaren in de Zwaanstraat te Der Burg), is nog altijd actief. In de jaren ni de tweede wereldoorlog richtte hij, me; de heer J. C. Piek, oud-directeur de: School voor Scheepswerktuigkundigen t( Rotterdam, een postzegelfonds op, om ui' de opbrengst hiervan enige mensen, dij door de oorlog materieel zwaar getrof fen waren, de helpende hand te kunne^ bieden. Toen de betrokkenen deze hul] niet meer nodig hadden, werd in me, 1954 dit fonds omgezet in een alge meen „Postzegelliefdadigheidsfonds" waaruit sindsdien reeds 55 verschillend* stichtingen en organisaties, van allerle aard en allerlei gezindte, met kleinen bedragen konden worden gesteund. Wi, noemen b.v. Pro Juventute, Leger des Heils, Dor us Rijkersfonds, Rotterdams Zeehospitium, Prof. Albert Schweitzer, verschillende sanatoria, blindeninrichtin- gen, kindertehuizen, enz. Van alle kanten» re in Nederland, en ook van ver daarbuitenaéé] zowel van particulieren als van bedrij-g ven, ontvangt de heer Visser regelmatig zendingen postzegels, die hij nauwgezel en met grote toewijding uitzoekt, admini- streert en verhandelt. Alleen reeds in het afgelopen jaar, waarin ook de Rotter damse philatelist, de heer J. T. M. Post-^ tot het bestuur toetrad, kon op deze wijzelf bijna ƒ600,bij elkaar gebracht worden Wij hebben diep respect voor deze 87- est jarige oud-gezagvoerder. Denk eens aan-15 hem, als u postzegels hebt, zoals vele mensen van allerlei bedrijven doen, die. trouw „voor kapitein Visser" de post-an zegels bewaren! Zijn adres is: „Emma-0 huis", Schiekade 35, Rottcrdam-4. fste VOLLEYBALNIEUWS G.D.S. 5, te Donderdagavond trainen we samen vanp,,; «4. O T „4UJ aal nr, b las I 7 tot 9 uur. Laten we voortaan allemaal komen en bij verhindering even afbe 1 lichten! ct. r, i irg, Mc or ien TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 heeft het in de zware uitwed strijd tegen Zeemacht 1 niet tot een over- - winning kunnen brengen. Zij verlorene deze sportieve strijd met 30. De wedstrijd van het tweede elftal werd afgelast. Het junioren a-elftal speelde thuis te gen BKC-junioren. Dit is wel een over tuigende overwinning voor de Boys ge worden, nl. 90. Het veldspel van onze jongens was heel goed verzorgd en er werd een fris partijtje voetbal gespeeld. De aanvallen werden heel goed opgezet en door prima samenspel en plaatsen kwamen de gasten er veelal niet aan te pas. Met de rust hadden de Boys een 5—0 voorsprong, welke in de 2de helft tot 90 werd opgevoerd. De wedstrijd van Boys a werd afgelast. Zondag a.s.: Tex. Boys 1-Oudesluis; St. Boys 1-Tex. Boys 2; HRC b-Tex Boys junioren. Zaterdagmiddag: De Koog-Tex. Boys a. Tex. Boys b-Oosterend b. Terreindienst: A. Boogaard, M. v.d. Wetering. Denken we nog even aan de training donderdagavond a.s. in het HBS-lokaal ZONDER VERGUNNING De Voedselcommissaris voor Noord en Zuid-Holland maakt, namens het Pro ductschap voor Groenten en Fruit be kend. dat alle typen van Berlikumer en ide; tf 2 pr. t<g 39 ik i r w ord vra; tisb 17, k. rfaz bev s, B Flakkeese winterwortelen voortaan dooriboor een ieder mogen worden geteeld zonder I vergunning, ook indien de teler niet er- I kend is als groenteteler. Witbloeiende I tuinbonen mogen door een niet als groen teteler erkende persoon ten behoeve van de conservenindustrie worden geteeld, I krachtens een daartoe strekkende bijzon dere teeltvergunning, die aan de teler I slechts wordt verstrekt ingevolge een door de fabrikant bij het Productschap aangemeld contract. Door niet-erkende telers op contract I geteelde witbloeiende tuinbonen moeten aan de betrokken fabrikant worden afge leverd en mogen niet worden geveild. egci :ers jan Id n B. J. ster lerfc va zus Gri N. L iteri eteb Wa BOERDERIJBRANDEN IN NOVEMBER 1960 In de maand november 1960 zijn 20 boerderijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Vier van deze branden kwamen voor in Groningen, drie in Friesland, vijf in Overijssel, één in Gelderland, drie in Noord-Brabant, drie in Zeeland en één in Limburg. De directe schade door deze branden angericht wordt geraamd op 1 ƒ1.054.000,—. Twee van deze branden werden ver oorzaakt door en butaangas-installatie; één door onvoorzichtigheid met vuur; drie door spelen met vuur; één door neer stortend vliegtuig, twee door kort- c.q. aardsluiting, terwijl in elf gevallen de I oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen zestien koeien, acht varkens en vijfentwintig stuks pluimvee om. H< iben en, 'ebri ie k es i g. e nt en 1 arna gez op d dt g tend oene el, j eptu 4- af. ikom gen

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2