Pockeflj- s t ree komwi kke11 ng Slaap nu mijn prinsje Het is altijd weer Hai ANTI-HONGER-ACTIE Vier meisjes van de openbare lagere school te Oudeschild hebben het initiatief genomen om ook een steentje bij te dra gen om de nood in Congo te lenigen. Emmy Boekei, Mappie Dros, Sylvia Kleve en Duwie Weijdt zijn met een lijst langs familie en bekenden gegaan. Veel mensen gaven met gulle hand. En het resultaat: ƒ116,37 hebben zij opgestuurd aan het Rode Kruis. Een compliment aan deze meisjes, welke in de kou met veel liefde hun plicht van naastenliefde ver vuld hebben, is vanaf deze plaats wel verdiend. VEEL BELANGSTELLING In het nummer van zaterdag j.l. werd een advertentie geplaatst met ongeveer de volgende inhoud: Kleine woning met erf en schuurtje te koop. Direct te aan vaarden". De belangstelling voor deze woning, gelegen in de Warmoesstraat te Den Burg, is het vermelden waard. Bijna honderd personen hebben aan het bu reau van dit blad het adres gevraagd van de verkoper. Er zijn dus nog vele lief hebbers op het eiland voor een eigen home. NACHTELIJKE OVERTOCHT Oudeschild De stormachtige Zuid- Westenwind, die zondag ons land teister de heeft 's avonds ook de bootdienst van TESO ontwricht. Om 6 uur bij het bin nenvaren moest het anker worden uitge worpen om behoorlijk te kunnen meren Met het oog op de vele passagiers werd toch de laatste dienst naar Den Helder n°g gevaren, maar terugkeer werd niet verantwoord geacht. Eerst om 2 uur 's nachts toen het tij wat gunstiger was en de wind iets verminderd, werd de terug tocht aanvaard. Maandag was de dienst weer normaal. Ditmaal een korte en bondige rubriek. En dan maar direct te vraag: Hebt U het bureau Parkstraat Uw bezetting al door gegeven? Wij verwerken thans van de be- zettingslijst het derde duizendtal, dus het zal niet zo lang meer duren of er moet een nieuwe gemaakt worden. De termijn van deze oproep sluit vrij dag aanstaande om 12 uur. Bel ons even op 02220/2280, stuur een briefje of kom even langs. U vereenvoudigt ons het werk, en per slot van rekening is het v/ in Uw eigen belang. JA V.V.V.-Texel. HENRI VAN LEEUWEN SPRAK WEER TE OOSTEREND Als de heer Jb. Visman de eerste ont wikkelingsavond in 1961 opent, is de o L schoolzolder geheel bezet. Het is twee jaar geleden, dat Henri v. Leeuwen te Oosterend zijn belevenissen verhaalde en ook nu is het hem een bij zonder genoegen om te vertellen over Marseille. Inleidend vertelt hij het hoe en waar om hij deze stad, de laatste haven van Europa en tevens de slechtste stad wilde leren kennen. Hoog boven de stad uit staat het grote Mariabeeld, Madame de la Garde, beschermvrouwe van Marseille. Rechts van het station de donkere wijk met al zijn misdaden, waar Henri van Leeuwen al zeer spoedig kennis mee maakt. Uitdrukkelijk is hij gewaar schuwd zich niet in deze wijk te begeven en als hij ondanks deze raadgeving toch gaat, wordt hij terdege uitgeschud, want er blijft hem niets anders dan hemd en slip en een behoorlijke buil op het hoofd, gelijkend op een kippeëi Een vrij ge voelig entree, hetwelk op komische wijze werd verteld, terwijl hierdoor de wil om toch in deze slechte wijk door te dringen groter werd. Door middel van zijn zwer verskleren en een asyl slaagt spreker er in om in kennis te komen met de clochard Giel, een harmonicaspeler. Deze Giel, vol komen samengegroeid met deze wijk, brengt Henri van Leeuwen nu op plaat sen waar drank, verdovende middelen, handel in vrouwen, souteneurschap, ro verij en moorden hoogtij vieren. Verschil lende beschrijvingen zijn zo treffend als of men de besproken figuur ter plaatse ziet, alsook de drinkvrouwen, afgestomp te, verlepte wezens, die alleen tot leven komen bij gecommandeerde muziek om de cliënten een goede indruk te geven of als zij geconfronteerd worden met de herinnering aan betere tijden; dan alleen ontdekt men nog een stukje mens met een hart. Na de pauze krijgt men het roerende verhaal van mej. Zegmans en haar kana riepietje, dat gestorven blijkt te zijn en waar de komische zijde onweerstaanbaar lachsalvo's geeft. Spreker wil meer zien en meer bele ven en hij krijgt zijn kameraad Giel zo ver, dat hij meegaat richting ,,Cöte d'Azur". In Nice, waar zij goed verdie nen, wordt Giel aangereden en sterft, een verlies voor spreker, waarmee hij ook ten zeerste is begaan. Door spreker wordt dit alles zo treffend weergegeven, dat men zich indenken kan dat Henri van Leeu wen na dit voorval, op stel en sprong naar zijn Vaderland, Amsterdam, afreist. Ook meeslepend is het verhaal van de pastoor die een souteneur met moord plannen weerstaat. Henri van Leeuwen zou nog veel, veel meer kunnen vertellen over deze stad waarin de misdaad hoogtij viert. Veel zeer veel is te vertellen over deze stad, waarvan men veel kan lezen in de uitgave „Zwerver van Parijs". Tot slot worden verschillende vragen beantwoord. Aan het eind van deze avond dankt de heer Jb. Visman Henri van Leeuwen voor zijn prachtige lezing en spreekt de •vens uit, ook in het najaar de heer Van euwen weer te zien voor de laatste ng „Zwerven in Marokko". HET WEER ZAT ONS DE LAATSTE ZATERDAGEN NIET ERG MEE Door de regen en wind konden ze alleen de „vaste adressen" doen. U kunt ook daartoe behoren. Geeft U dus even tjes op als „vaste papierleverancier" van de St. Jeroenverkenners. Dit geldt spe ciaal voor Den Burg. Den Hoorn en Oude schild komen wij weer over een paar weken met een bezoek vereren. Sparen maar! Nu er toch gespaard wordt. Die kaart die U in de bus gehad heeft. Gelooft U ons maar: Persil enz. zijn pracht midde len, wij gebruiken ze op ons kamp, dat moet U genoeg zeggen. Volle kaarten worden zeer gaarne door ons verzorgd. Wij specialiseren ons op: papier, kar ton, kranten en emmertjesbon. Verder alle andere materialen, die maar iets waarde hebben. Zit U met de grote hoe veelheid verlegen, U weet het toch Schilderend 66. RIJWIEL „GELEEND" Zondagavond om ongeveer 11 uur werd een rijwiel meegenomen van de heer R. Wiersma. Hij had zijn eigendom neer gezet tegen de woning van de heer J. Geus, Schilderend. Uit dankbaarheid voor het „gebruik" heeft de persoon, die hem leende de fiets in de staatsbossen te De Koog achtergelaten. De eigenaar heeft zijn rijwiel weer terug. TEXELS FANFARE IN OUDESCHILD Vorige week heeft het Kon. Texels Fanfarecorps met drumband voor het eerst een uitvoering gegeven te Oude schild in het Dorpshuis. Er werden de zelfde nummers gespeeld als te Den Burg en deze behoeven dus niet besproken te worden. Het was prima en de aanwezigen hebben dan ook zeer genoten. Jammergenoeg was de opkomst niet zo erg groot, waar het zeer koude weer ook wel schuld aan zal hebben. Het is te hopen, dat het Texels Fanfare het niet bij dit experiment laat en weer terugkomt en dan voor een stampvolle zaal. Het korps is het zeker waard. 1 FEBRUARI DE LEEUWERIK OMHOOG Dinsdagmorgen maakte een abonnee melding van de eerste leeuwerik. Deze was gezien bij de Hogeberg. Het is de gewoonte van dit gevogelte, dat het één februari van de grond komt en haar eerste geluid laat horen. Het kleine diertje was dus een dag in de war. Bij de leeuwerik hoort het sneeuw klokje. De Franse klokjes staan in volle bloei bij „Kapni". DUISTERNIS HEERST ALOM Het is wel merkbaar, dat de midden standers in de kom van Den Burg de etalage-verlichting na sluitingstijd niet ]Jten branden. Vooral in de Weverstraat heerst een diepe duisternis. De vier lan taarns (die deze week niet door de jeugd zijn vernield) in deze straat, geven maar een schamel licht. Niet wij, zo zeggen de winkeliers, maar de N.V. TEM behoort voor de straatver lichting te zorgen. Wij betalen een be hoorlijk tarief en mogen dan ook een goede verlichting verlangen, zo werd ons verteld. De heer B. Kleinhuis, directeur van de N.V. Texelse Electriciteits Maatschappij, was van mening dat er weinig overleg is gepleegd. Veel woorden wenste hij er niet aan te wijden. „De levertijd van het materiaal is één jaar en wij kunen niet dan hier één lantaarn plaatsen en dan daar één. De verlichting heeft onze volle aandacht", aldus de heer Kleinhuis. WELK SUIKERBIETENRAS? De keuze van het ras bij suikerbieten is op ons eiland vrij lang een kwestie van traditie en van voorkeur van de fabriek geweest. Zo kwam het o.i. dat bijv. het ras Kuhn P. op Texel veel langer werd verbouwd dan aan de vaste wal. De laat ste jaren is het zeker niet meer zo, dat de bietentelers het aan de andere partij overlaten welk ras op hun bedrijf ver bouwd zal worden. Toch menen wij, dat aan deze zaak nog wel meer aandacht kan worden geschon ken, omdat hierbij verschillende dingen om de hoek komen kijken. Het gaat bij deze keus niet alleen om de vraag: Welk ras geeft de meeste kilo's, maar ook kwesties als mogelijkheid van vroeg en laat zaaien, schieterresistentie en ge schiktheid voor machinaal rooien spelen een belangrijke rol. In de bladen van de standsorganisaties, de speciale publicaties van de zijde van de suikerfabrikanten en niet te vergeten in de Rassenlijst vindt U daarover waardevolle aanwijzingen. Maak daar een goed gebruik van! C. v. Gr. OP IEDER VEETEELTBEDRIJF EEN OF MEER SILO'S! We zouden ons kunnen voorstellen, dat er veehouders zijn, die de opmerking maken: „De oogst van vorig jaar is nog maar nauwelijks geborgen en moeten we nu al weer gaan denken over het voer voor de volgende winter". We zouden daarop kunnen reageren met de opmer king, dat over een maand de eerste vee houders al weer beginnen met het strooien van stikstof op hun grasland. Want zover is het inderdaad al weer. Naar ik meen te mogen zeggen is voor al deze iwnter op allerlei vergaderingen en praatgroepen wel duidelijk naar voren gekomen, dat we vooral op ons eiland er alles op moeten zetten om in de eerste maanden van de groeitijd zoveel mogelijk Als we zo eens naqaan wat we In de laatste vijftig jaar Technisch zijn vooruit gevlogen, Dan is 't bijkans wonderbaar. Telkens kwam er weer iets anders, Iets moderners voor de dag, En, m'n lezer, Joost mag weten Waar het einde wezen mag. Plastic luiers, plastic schepen, Apen tollen om de maan En straks ziet men overopoe Per raket naar Venus gaan. Doch ook bij de legerleiding Ging men met zn tijd steeds mee En is er reeds veel veranderd Sinds de duivelse V 2. 'k Ben hierin een leek, gelukkig, Maar wat men er over leest Is nu niet direct een reden Tot het vieren van een feest. Doch wat er ook vervolmaakt werd Op het defensief gebied, Jan soldaat zijn ouwe stro-zak, Die veranderde men niet. En zo hield de bloem van Holland, 's Avonds voor het slapen gaan, Eerst een strozakhotsknotsswingdans Om de nacht goed te doorstaan. Maar nu heeft plots de minister, (Blijkbaar bulkt ie van het geld) Een fijn schuimrubber matrassie In 't vooruitTÜcht dan gesteld. Doch dat zal aanstonds wat worden Als men de reveille blaast, Want dan heeft geen van de jongens Op zijn schuimrubber nog haast. Maar dit zal de tijd wel leren, Hoofdzaak is, dat de soldaat Als een lammetje zo mak straks Lekker naar zijn kooitje gaat. En de vijand mag dan weten, Of ie groot is dan wel klein Dat de Hollandse soldaten Uitgeslapen jongens zijn! Huib de Rijmelaar. Overname zonder toestemming verboden. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Woensdag 1 februari Den Burg, „Texel", bridgedrive. Donderdag 2 februari Den Burg, Oranjeboom, Texels jeugd musiceert o.l.v. Jn Visser. Den Burg, Texel, Ver. voor bloembollen cultuur. Spr. dhr. Onderwater en Koppen Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub Oudeschild, 't Skiltje, Viering 5-jarig be staan „De Havenkanters". Vrijdag 3 februari Oosterend, Uitwisselingswedstrijd gym- nastiekver. De Cocksdorp en Oosterend. Den Burg, Texel, Vergadering Ver. tot bestrijding van tbc onder rundvee. Oosterend, kerkekamer Herv. Gemeente. Vergadering Hervormde en Gereformeer de mannenverenigingen. Zaterdag 4 februari Den Burg, Oranjeboom, Toneeluitvoering ,Om de Kara's hoeve", ver. oudleerlingen Oudeschild, 't Skiltje, Viering 5-jarig be staan „De Havenkanters". De Waal, Dorpshuis, Toneeluitvoering Achter de wolken schijnt de zon". gras te winnen. Iedere Texelse veehoude: weet het, dat in „normale" jaren de mo gelijkheid om van 15 juni tot 15 augus tus veel gras te „telen" niet aanwezig is. Vooral voor de hogere en droge percelen is het dus zaak er voor te zorgen dat de buit vroeg binnen is Dit betekent vroeg en royaal stikstof strooien Wel moeten we er op wijzen, dat bo venstaand advies voor veehouders met naar verhouding veel schapen niet zo gemakkelijk is. De veebezetting is in de periode 20 maart - 20 mei op deze be drijven het zwaarst en men mist daardoor de mogelijkheid om juist in deze tijd het wintervoer klaar te maken. Toch zullen ook m.i. de schapenhouders er naar moe ten streven om in de genoemde periode percelen vrij te maken en te houden voor het winnen van wintervoeder. Het vroege gras, dat op deze manier gewonnen kan worden, kan in veel ge vallen niet tot hooi worden omgezet. Hooien vóór 20 mei geeft vooral als het materiaal jong en bladrijk is bijzondere problemen. Daarom zullen we er ons op moeten instellen, dat het vroege gras, voorzover dit niet nodig is voor de be weiding. tot kuilgras verwerkt wordt. En dit brengt ons tot het opschrift van dit artikel: Op ieder bedrijf één of meer silo's! Iedere veehouder zal het met ons eens zijn, dat gras, dat in de grasmaand bij uitnemendheid wordt gewonnen het waard is om er alle zorg aan te besteden. Iedere boer weet het heel goed: Herfst* gras kan er nog zo waardevol en smake lijk uitzien, maar het heeft nooit „de inhoud" van Meigras. En daarom: Be steed de uiterste zorg aan dit eerste gras! De bewaring moet zo zijn, dat het ri sico, dat een gedeelte van dit gras door verschimmeling, verrotting of „verdrin king" verloren gaat zo klein mogelijk is. Wij menen, dat het bezit van een silo de kans biedt om de genoemde gevaren te voorkomen. Met opzet zeggen wij: „de kans biedt". Het is zeker niet zo, dat al leen al het bezit van de silo U die waar borg geeft. U zult er ook op een verstan dige manier mee moeten werken. Daar over later nog wel eens. Het gaat ons er nu om, dat U eens serieus denkt over de voordelen, die een silo ook voor Uw bedrijf kan geven, of wanneer U al een silo hebt of er dan geen tweede of derde bij moet komen. Het valt ons telkens op, dat wanneer wij aan vee houders de prijs van een silo noemen dit meestal niet tegenvalt. Wel schrikt men meestal even van de prijs van het opzet- stuk. Deze ligt nl. maar zeer weinig be neden die van de silo. Toch menen wij, dat dit geen reden moet zijn om geen op- zetstuk te nemen, want bij een goed ge bruik van de silo behoort in ieder geval het bezit van een opzetstuk. Mogen we Uw reacties op dit artikel spoedig vernemen? C. v. Gr. DE VERGADERING VAN DE RAAD Gistermiddag zijn de leden van de gemeenteraad bijeen geweest om de eer ste agenda in dit jaar af te werken. De agenda telde 36 punten. Q De heer L. Gieles, Witte Kruislaan te Den Burg, zal eigenaar worden van een perceel grond, groot 464 m2, aan de Witte Kruislaan, de koopsom bedraagt ƒ5568,—. De heren L. Heerschap, De Westen H 95, en J. Schotanus, Burgwal 22, Den Burg, zullen beiden eigenaar worden van een perceel grond aan de Witte Kruislaan te Den Burg. De heer L. Heerschap, van een perceel van 399 m2 voor de som van 3990,en de heer J. Schotanus van een perceel van 473 m2 voor de prijs ƒ4730,—. Mej. A. Boogaard werd benoemd tot onderwijzeres aan de o.l. school te Oude schild. De woningnood is ook op Texel nog niet voorbij. De raad besloot de termijn van bewoning van drie onbewoonbaai verklaarde woningen. Den Burg, Ooster end en Oudeschild, te verlengen. VEEL GLASWERK OP IIET STRAND Er spoelen de laatste tijd veel flessen aan op het strand. Bepaalde Texelaars (geen kinderen) hebben er plezier in deze flessen stuk te gooien en de scherven te laten waar ze zijn. Waarschijnlijk wordt niet gedacht aan de gevolgen die de scherven straks zullen hebben. Deze scherven zullen zeker geen geluk bren gen maar verdriet. Als U er afblijft zijn duizenden toe risten U straks dankbaar. VERLICHTING VAN DE TREKKER BIJ MIST Verschillende malen worden bestuur ders van landbouwtrekkers bekeurd om dat bij mistig weer geen passende ver lichting wordt gevoerd. Wettelijk behoeft een landbouwtrekker die bij donker op de weg wordt gebruikt, slechts te zijn voorzien aan de voorzijde van stadslichten en aan de achterzijde izowel de trekker als de aanhangwagen, dus ook de getrokken landbouwwerk tuigen) van achterlichten. Bij mistig weer overdag geldt voor motorvoertuigen de verplichting om groot licht te voeren. Uit het oogpunt van algemene veiligheid op de weg komt het de commissie Wegenverkeersvraagstuk- ken van het Landbouwschap dan ook wenselijk voor er met nadruk op te wij zen dat ook landbouwtrekkers die voor transportwerkzaamheden tijdens mistig weer op de weg worden gebruikt, bijv. voor melkritten, ook zijn voorzien van koplantaarns met groot licht. Men dient er rekening mede te houden dat zowel de koplantaarns als de daarin aanwezige gloeilampen van een rijkskeurmerk moe ten zijn voorzien. Is de trekker slechts uitgerust met stadslichten dan adviseert de commissie Wegenverkeersvraagstukken in het be lang van de algemene verkeersveiligheid bij mistig weer niet van de openbare weg gebruik te maken. Z.D.H.-NIEUWS Het programma voor zondag is als volgt: Oudesluis 2-ZDH 1; ZDH 2-Watervogels 4, half 2; SVC adsp.-ZDH adsp. Training vrijdagavond 9 uur. Allemaal present. TEXELSE BOYS-NIEUWS Het programma is zondag als volgt: Tex. Boys 1-Oudesluisl; St. Boys 1-Tex. Boys 2; HRC b-Tex. Boys-jun. Zaterdagmiddag: De Koog a-Tex. Boys a, Tex. Boys b-Oosterend b. Terreindienst: A. Boogaard en M v.d. Wetering. VOORLICHTINGSMIDDAGEN IN DE COCKSDORP Het ligt in de bedoeling om op 22 en februari a.s. een voorlichtingsbijeen komst te houden in Hotel ,.De Hoop" te De Cocksdorp. Het aanvangsuur is ge steld op twee uur. Op deze bijeenkomsten zal de heer C. Zijdewind, bedrijfsdeskundige bij het Rijkslandbouwconsulentschap te Schagen enkele speciaal voor akkerbouwers be langrijke onderwerpen bespreken. Nadere bijzonderheden hierover volgen nog Deze voorlichtingsvergaderingen wor den georganiseerd door de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting' „Texel" en de Commissie voor Streekontwikkeling. Ver geet niet bovengenoemde data te noteren. „ZWERVER IN PARIJS" lier De heer Henri van Leeuwen heeft :e Den Hoorn gesproken over zijn zwerveiB c bestaan in Parijs. Daar de heer Vot- Leeuwen een zelfde lezing heeft geho den in Oosterend, waarover de krant voerig heeft geschreven, willen wij hj bij deze vermelding laten, ^laa KALVEROPFOKCLUB 'zen :r e tr li aa Voor de kalveropfokclub hebben zt Be 18 deelnemers opgegeven, waaronder éj meisje. Wie volgt? HOOG WATER 100 Hoog water ter rede van Oudeschildang 1 febr. 9.06 en 21.15; 2 febr. 9.42 en 21.»e 3 febr. 10.18 en 22.20; 4 febr. 10.49 «st 22.49. |n Aan het strand ongeveer een uur eiker der hoog water. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN lier tot en met 24 januari 1961 Gevonden te Den Burg: gele mohag wollen sjaal; groene korte regenjas; prjj halsband voor hond; rechter wollen bei5nS dameshandschoen met bruinlederen bat, chocoladebruine regenjas; paar beige krj3^ derhandschoenen; rode das met kwastr1^ paar bruine gebreide wollen kindc wantjes; zwarte jongenssjaal met gri; franje; broodmes; donkergroen dam vest (maat 40); bruinlederen sleutelen met huissleutel; bruine portemonnee ng| overslag en 7 centen; blauwe gebrejj wollen kinderwant met paars rand# rechter grijze herenwant; Nederlanc postduif (ringnr. 60-963195); rood kind:j portemonneetje met 2 weekkaarten Te| blauwe vlag aan stok; bruinlederen meswant met tricot; 2 meter uitlaatpj bruine portemonnee met ƒ1,metalaa^ broche. Verloren te Den Burg: grijze coat hoom grijze teddy gevoerd; 2 grijze snelbinde\y bruine plastic regenjas; paar beige \%rm len kinderwanten; wieldop V.W.; blauwe kinderwant met witte figuurtjes; bru* herenportemonnee met ongeveer /20,*ent< gele plastic regenjas; rode étui met zwjn Bi te vulpen en rood vulpotlood; goud; armband met afwisselend grote en kleijn h schakels; zilveren armbandje met onj l veer 7 bedeltjes; zwartlederen rechfc Kc motorwant; paar wollen beige dami handschoenen met bruin randje; lii bruine portemonnee waarin foto's 1 15 gulden; paar groene kinderwantj beige damesportemonnee met ritssluiti waarin ƒ1,95; 2 autosleuteltjes aan zwarte Lamy vulpen met zilverkleur" dop; paar zwartlederen wanten; paar deren handschoenen met beige haakwei kleine schaar; bruine jongenspet met sterretjes; witte meisjeswant; rode ki derwant met eekhoornfiguur opgeb* duurd; rode autojas met T.S. ingebrai paar nieuwe zwartlederen herenh, schoenen; witlederen dameshandscln zwarte Marokkaanslederen handtas "qqh 2 portemonnees (in één der portemonnej 65,en een paar pantoffels; geitewfjj len want waarop zwart ruitje. Ie Ir Het bureau der rijkspolitie te D Burg is hiervoor geopend op werkdag l. van 16.00 tot 18.00 uur. n i&f KLAVERJASCLUB „TEXEL" Dorpshuis, Den Burg Einde van de derde zesweekse: Cc Iai Iedereen is welkom! C. v. Gr. 1. Ant. v. Heerwaarden 29.332 2. mevr. Winter 28.880 3. P. v.d. Slikke 28.771 4. mevr. Bugel 28.620 5. Jac. Gielis 28.526 6. L. Eelman 28.420 7. G. Caspers 28.364 8. B. Witte 28.182 9. B. Lassche 28.129 10. H. van Sijp 28.070 11. W. van Leersum 15 p. 23.113 12. Joh. Barhorst 27.708 13. KI. Gielis 27.700 14. G. Spigt 27.665 15. Jn. Gielis 27.548 16. mevr. Tromp 27.506 17. D. Bootsma 27.393 18. W. Pranger 26.964 19. Jac. C. Rijk 26.831 20. mevr. Spigt 26.662 21. M. Bakelaar 26.515 22. A. de* Ridder 26.406 23. C. Winter 15 p. 21.997 24. A. Dijker 26.319 25. P. Tromp 15 p. 21.909 26. mevr. Gielis 26.128 27. Joh. Bugel 26.029 28. H. v.d. Meer 9 ip. 12.932 29. Jac. Mosk 25.398 30. G. Michels 25.289 31. A. de Jong 24.855 Onze collectie is zeer groot. LANGEVELD DE ROOIJ N.V. TEXELAABTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér ƒ0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. ƒ0,20 meer. Puikbeste aardappelen 11 ct. per kg. M. H. Bak ker, Schilderend 143, Den Burg, Tel. 2313 Moesappelen, 7 kg. voor ƒ1,Huisman, De Veen, telef. 2203 Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. De liefde voor ons vak doet ons in Uw belang adviseren. Uw kleerma ker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar, Tel. 3615. Elke week op Texel Te k. gevr. antieke kasten stoelen, meubelen, gouden en zilveren sieraden, oude gebruiksvoorwerpen enz. Br. no 190 bur v. d blad Kippen en haardjes pan klaar thuis. Lage prijzen W. Veeger, Westermient B 142a, Den Burg Tel. 2793 Goed tehuis gezocht voor jonge hond.C.Schaat- senberg, Hermanshoeve B 147, Den Burg B z.a. meisje voor hele of halve dagen. Adres bur. v d. blad Te koop partijtje mooie gezonde zwarte bessen- struiken. Ger Dros, De Koog tel. 351 Te koop grote parrij zuiver vruch tensap, rijk aan vitaminen Ger Dros, De Koog tel. 351 Verloren op ijsbaan Walenburg meisjespols horloge. Gaarne bericht aan Evelyn Schalkwijk, Schilderend 40 tel. 2023 Met deze zeggen i hartelijk dank voordel toonde belangstelling cht dens ziekte en overltjo van onze lieve moed SC behuwd- en grootmoe! Cornelia Elisabeth Get echtgenote van wijlei d°° IJsbr. Brouwer K Namens de familie ?e. K. Vader— Brouwe; Den Burg, Texel, ,3, 5' 30 januari 1961 an-V< Voor de vele blijken tper 0, deelneming ons betoc tijdens de ziekte en nalO' 6 overlijden van onze lis moeder, behuwd-en gro> g moeder mevr. B p' A PEN-Nijk |~TT betuigen wij onze harté: U ke dank. In het bijzonder H.H. d! toren van Loon en Schi' wijk en ds Froentjes de troostvolle woordeni dragers en Kieedoplegsl van de Buurtverenigini Namens de fan» R Pen Schoonoordsingel 13 Den Burg der ivanj ree bo ;ang Zate ivanj

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2