I Deze week lage Spar-prijze 85 80 100 SPAR2S&SIS GRATIS Luxe melange Smul en Smak Wrijfwas doos 82 Zelfglanswas Schouderham Chocoladehcgl Dessertpuddin Bouillonsoep 69-io% 6? „ANGELINA" VERDWENEN Vrijdagavond heeft de Duitse coaster „Angelina" het strand verlaten. Maat schappij Wijsmuller heeft het schip vlot gekregen. BAKWEDSTRIJD TE DE KOOG Gaarne willen wij aan het verzoek van het bestuur der Oranjevereniging voldoen om de dames te herinneren aan de Bak- wedstrijd voor a.s. zaterdag. Voor al de bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. VERKEERSONGELUK IN EIERLAND Zondagmiddag heeft een ernstig ver keersongeluk plaats gehad nabij de o.l. school te Zuid-Eierland. De heer W. Veeger uit De Dennen kwam met een klap tegen de volkswagen van de heer J. Drijver, Den Hoorn, aan. De heer Veeger wilde bij een kruispunt linksaf slaan, maar de auto was toen reeds te dicht bij hem. De bromfiets- berijder met zijn 6-jarig dochtertje, dat bij hem achterop zat, liepen slechts en kele lichte verwondingen op. De passa gier van de heer Drijver, de ruim 80- jarige heer Jac. Krijnen uit Zaandijk, heeft alleen zijn voet bezeerd. De auto van de heer Drijver sloeg en kele malen over de kop en kwam daarna in aanraking met een lantaarnpaal. De bestuurder zelf kwam met de schrik vrij. Schade aan auto en brommer waren aanzienlijk. Zowel de heer Drijver als de heer Veeger zijn verzekerd. ERGERNIS BIJ BRAND Het komt meermalen voor dat bij uit breken van brand het publiek overlast bezorgt aan brandweer en politie. Ook bij de laatste brand op het eiland (vorige week te Eierland) hebben genoemde in stanties weer veel hinder ondervonden van personen, die op weg zijn naar de brand. Bovendien hing er toen een dichte mist, waardoor snel handelen werd be lemmerd. De Rijkspolitie verzoekt ons mede delen, dat een ieder die de brandweer de weg verspert, strafbaar is en dat even tuele ontstane schade nimmer gedekt wordt door verzekeringen DAMCLUB EIJERLAND Uitslagen van maandag 13 februari j.l. P. J. Stolk-Jn. Blom 0 A. Boon Mzn.-W. Z. Stolk 2- W. de Bloois-P. de Bloois 11 J. Bruining-R. Hooijberg 11 A. van Hoorn-G. ten Brug 02 Wim de Bloois en R. Hooijberg wisten een eervolle remise te behalen. P. J. Stolk verkeek zich en verloor kansloos. Z.D.H.-NIEUWS Het eerste elftal zette op gemakkelijke wijze haar zegetocht voort. Het tweede van Vesdo, dat op bezoek was, ging met een 50 nederlaag weer naar Schager- brug terug. In de 2e helft was de tegen stand van de bezoekers erg zwak en kwam ons doel er niet meer aan te pas ZDH 2 ging op bezoek bij De Koog 2. Zij verspeelde daar een kostbaar puntje: 11. Het tegendoelpunt kwam ongeluk kig tot stand De adspiranten maken een zwaar sei zoen mee en verloren nu in Den Burg met 100 van Texel. Dit elftal is nog te licht Het programma voor a.s. weekend: Tex. Boys 2-ZDH 1, aanvang 2.30 uur; ZDH 2-Watervogels 4, aanvang 1.30 uur; SVC a-ZDH a, aanvang 3.45 uur. Het spijt mij om het nogmaals te moe ten schrijven, maar we missen nog ver schillende spelers op de training. Kom op mannen, training is hard nodig. Het is vrijdagsavonds 9 uur in „De Waldhoorn". STREEKONTWIKKELING TEXEL afd Huishoudelijke Voorlichting -fr Excursie Bouwcentrum Geef U nog deze week op voor de reis naar het Bouwcentrum te Rotterdam op zaterdag 4 maart. Kosten ƒ8, De excursie is bedoeld voor allen, die betrokken zijn bij het bouwen van wo ningen, dus: werknemers, werkgevers, architecten, zij die een woning of boer derij laten bouwen en natuurlijk belang stellenden. Grijp deze gelegenheid aan om nader kennis te maken met Uw voorlichtings centrum. Het Bouwcentrum is een cen trum, waar U alles kunt zien en vragen over het bouwen in de ruimste zin. Maar ook de woninginrichting is niet vergeten. Zo vindt U de volgende afdelingen: uit voering, constructies, bouwmaterialen, in stallaties (ventilaties), elektrotechniek afwerkingsmaterialen (verf e.d.), deuren ramen, bouwbeslag, zonwering en inrich ting (sanitair, keukens, verlichting, meu bilair, woningtextiel, kachels). Ook is momenteel een woning voor bejaarden te bezichtigen. In Rotterdam staat een speciale staf gereed om ons Texelaars te ontvangen en rond te leiden. U bent toch ook van de partij?! Aanmelden Kogerstraat 40, tel. 2461. Excursie naar de Huishoudbeurs Amsterdam. Dames, dinsdag 21 maart gaan we naar de Huishoudbeurs in de nieuwe R.A I Vertrek boot 7.40 uur en terug met de boot van 16.40 uur Kosten ƒ3,50 en ƒ0,50 entree. De Huishoudbeurs 1961 brengt nieuws in keukens, woninginrichting, koeltech niek, wasbehandeling, verwarming, voe dingsmiddelen, kinderverzorging en huis houdelijke apparaten. Ook zijn er mode shows, bloemenshows en een heren-hobby afdeling. Natuurlijk kunt U ook weer van alles proeven! Vanwege de grote belangstelling heeft de commissie besloten 3 bussen te laten rijden. Dus voor velen een kans!! Kaarten kunt U vanaf vandaag krijgen bij de volgende adressen: De Cocksdorp, mevr. Visser, De Wijde Bliek, tel. 273 C.; Oosterend e.o., mevr. Kampstra, Grietjeshoeve, tel. 295 O.; De Koog e.o., mevr. Roeper, Hertekamp, tel. 259 K.; Den Hoorn e.o., mevr. Bakker, Alexanderhoeve, tel. 271 H.; Oudeschild, mevr. Hoogenbosch, Loodssingel 34; Den Burg, mevr. Witte, Witte Kruislaan 16; De Waal, mevr. Ellen, W 19, tel. 390 O. RUILBEURS PAARDENSTAL Zaterdag a.s. kunnen alle spaarders en spaarsters hun dubbele exemplaren pro beren te ruilen. Er wordt letterlijk alles aangboden: lucifermerken, suikerzakjes, sinaasappelmerken enz. enz. Half vier doen de Verkenners de deur open. Ben je er nog nooit geweest, ga ook eens kijken. Het is geheel gratis, dus dat kan geen bezwaar zijn. De verzamelaars van de St. Jeroen-verkenners S.V. TEXEL Texel wint van Watervogels Handbal senioren behalen het afdeling- kampioenschap zaalhandbal tè Alkmaar „CHINESE VOLKSREPUBLIEK Vrijdag, 24 februari a.s., zal voor de leden van het Nutsdepartement Texel spreken de heer Ir. W. van der Laar uit Santpoort. De heer Van der Laar zal ver tellen over zijn reis door de Chinese Volksrepubliek. Kleurendia's zullen wor den getoond en Chinese muziek ten ge hore worden gebracht. De lezing, die om uur begint, wordt gehouden in hotel De Lindeboom-Texel". EXAMENS VAN DE GEORGANISEERDE LANDBOUW Door de Stichting Examens van de Ge organiseerde Landbouw zal in de maand april examen worden afgenomen voor het diploma trekkerbestuurder in de land bouw le klas. Tevens is ingesteld een diploma landbouwmechanisatie, waar voor reeds examen kan worden afgelegd. De exameneisen, het inschrijfformulier, alsmede inlichtingen hierover zijn ver krijgbaar bij het Examenbureau, Belgi scheplein no. 6 te 's-Gravenhage. Telefo nisch te bereiken onder nummer 070 - 551763. OESTERPROEF IN HET VEERSE GAT GAAT DOOR Regering heeft thans de beslissing genomen De Regering heeft besloten tot de aanleg van een bassin voor de oester cultuur in het Veerse Gat en tot het nemen van proeven op praktijkschaal voor kunstmatige oesterteelt. Deze beslissing is mede namens de Minis ter van Verkeer en Waterstaat be kend gemaakt in een brief van Minis ter Marijnen aan de Staten Generaal. De kosten voor de aanleg van het proefbekken zullen in de begroting van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat worden opgenomen voor 1962 en volgen de jaren, terwijl de gelden voor de proe ven op de begroting van het Ministerie van Landbouw en Visserij zullen worden opgevoerd. Met de werken in het Veerse Gat zal dan in 1962 een aanvang worden gemaakt. Verwacht wordt, dat omstreeks het einde van 1964 het bekken geschikt is voor de proefnemingen. In de periode van 1964-1969 zal dan moeten blijken of de verwachtingen over de oesterteelt in een afgesloten ruimte zijn te verwerke lijken. Gelet op de (5-jarige) cyclus van de oesterteelt, zal pas omstreeks 1970 be kend kunnen zijn in hoeverre een tech nisch en economisch verantwoorde oes terteelt in een afgesloten bekken moge lijk kan zijn. Verder wenst de Regering de handen volkomen vrij te houden met betrekking tot de vraag of te zijner tijd ook in de Grevelingen een bassin voor de oesterteelt zal worden aangelegd. Mosselen De proef in het Veerse Gat biedt tevens gelegenheid voor het zoeken naar de beste oplossing voor het verwateren van mosselen. De proef met kunstmatige ver watering van mosselen in het Veerste Gat loopt echter met vooruit op de vraag waar uiteindelijk de verwatering zal ge schieden. S.V.O.-NIEUWS Het afgelopen weekend werd er door Oosterend weer volop gevoetbald. Oosterend 1 was op bezoek bij Water vogels 3. In een goede sportieve wedstrijd met een overwegend overwicht van Oos terend. Voor de thee kwamen we echter niet tot doelpunten, maar keken we zelfs tegen een 10 achterstand aan. Na de rust werd er weer hard voor gevochten en even later wist Boet de gelijkmaker te scoren en 10 min. daarna wist Gerrit ons aan een voorsprong te helpen: 21. Maar tot groot misnoegen van de overige spe lers wist Lou een botsing met zijn eigen keeper niet te voorkomen en hierdoor kreeg Watervogels de kans om weer ge- 'ijk te komen: 22. Wederom werd er aan beide zijden hard gevochten om het winnende doelpunt te maken, maar weel was het Boet, die er 32 van maakte. Watervogels probeerde nog wel, alles op alles zettend verandering in deze stand te brengen, maar het mocht met meer baten. Een prettige wedstrijd met veel en goed werk. Ga zo voort, jongens. Oosterend a won van Tex. Boys a met 50. Goed gedaan, jongens. Oosterend b verloor van Texel b met 133. Jammer jongens, weer was het De Waal, dat deze keer absent was Dit moet veranderen, jongens, of moet het b-elftal teruggetrok ken worden7 Bedenk goed, dat jullie daar dan de schuld van hebben. Toon je een kerel met pit en laat in het vervolg zien, dat het anders kan. A.s. weekend ontvangt Oosterend Hel der 5, aanvang 13.30 uur. Adspiranten a gaat naar Texel a, aanvang 16.00 uur; adspiranten b gaat naar Tex. Boys b, aanvang 15.45 uur Vertrek van Ooster end om 14.45 uur. Zorg er voor nu alle maal present en op tijd te zijn. De bedoeling is dat er deze week ge start wordt met de bouw van de nieuwe kleedkamer. Zaterdagmiddag hoogst waarschijnlijk de fundering storten. Hier kunnen nog enkele mensen de helpende hand bieden, dus komt U oven kijken (èn helpen natuurlijk). SPORTNIEUWS S.V.C. Deze week kwamen alleen de adspiran ten in het veld en wel tegen De Koog a Met 41 werd door de adsp. van de bad plaats gewonnen. Het 2de kwam voor niets, daar Helder 7 zonder enig bericht wegbleef. Van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt om 'n oefenwedstrijd te spelen tegen het eerste. Programma a.s. weekend: Zaterdag; SVC a-ZDH a, aanvang 3.45 u. Het eerste gaat zondag op bezoek bij Zee macht 2, aanvang 2 uur. Scheidsrechter is de heer H. de Graaf. Het tweede ontvangt om half twee thuis WGW 4. Uitslagen van zondag: 4e kl. A. KNVB: VZV-BKC 1—3; Vios- Succes 21; Schagen-Hollandia T. 11; Watervogels-Texel 03. Afd. N.H.: ZAP 3-Texel 2 6—0. Adsp.: Texel-ZDH 10—0; Oosterend b-Texel b 313; Texel c-Tex. Boys b 0—2. Handbal: senioren Texel-Zeevogels 60; Petten-Texel 15. Jun.: Texel- VZV b 6—1; ADO-Texel 4—5. Watervogels-Texel: Met vaste wil en groot vertrouwen ging Texel deze wedstrijd tegemoet. We zijn sterk en bekwaam genoeg, als nu de doelpunten maar willen komen. Texel had zijn middenlinie en achterhoede ge wijzigd, zodat de halflinie werd gevormd door Bob, Niek en Kees. Achter waren cus Thijs en Harry opgesteld. In de voor- lijn kregen we; Piet Roeper, Kees Groen, Ruud, Henk Stiggelbout en Hans Geus. Van beide zijden werd er flink aange pakt en heel spoedig bleek dat onze de fensie volkomen waterdicht was. Om beurten enige aanvallen en spoedig loste Hans een mooi laag schot dat tegen de onderkant van de paal terug sprong. Hoe wel Ruud een speciale bewaking genoot, wist hij zich in combinatie met Kees Groen toch vrij te spelen en loste een hard schot in de bovenhoek, waar de W.- keeper vergeefs naar greep: 01. Spoe dig kwam Henk met de bal vrij voor het W.-doel, hij schoot naast. Toch bracht T. door Piet de stand op 02 met een schot, dat via een W.-speler doeltrof. Hans kreeg nog een kans, maar schoot over, Kees Boot en Bob stuwden steeds weer, Niek stond als spil steeds op zijn plaats. Harry en Thijs waren eveneens prima op dreef, terwijl Bertus in z'n allerbeste vorm speelde, dus voor W. weinig kans overlatend. Rust ging in met 20 voor sprong. Watervogels trachtte in de 2de helft de achterstand door felle acties in te lopen. Texel stelde daartegenover iets terugge trokken opvangen en de voorhoede voe den, die dan ook vele malen goede kan sen kreeg. Het ging soms wat te voorzich tig en niet snel genoeg. Kees sjouwde echter dat het een lust was en kwam her haalde malen goed door. Uit een van zijn voorzetten schoot Piet ons resoluut naar de 30 voorsprong. Henk schoot eenmaal juist over, evenals Hans. Twee prachtige corners door Henk genomen, bleven jam- mergenoeg onbenut. Texel bleef de druk de baas. Thijs was naar voren gegaan wegens spierkramp, waarom Ruud naar achter verhuisde. Maar het bleef 30 voor ons, waarmede we de onzekerheid van de voorgaande wedstrijden denkelijk van ons hebben afgeschut. Er was vreugde in de kleedkamer, luid klonk het; „Lijmen Jan, lijmen Jan, enz. De heer Stam leidde uitstekend. Even later werd bekend gemaakt het prachtige succes van onze schaatsenrij ders in Gotenburg, wat een enorm thousiasme verwekte. Een grote dag was het voor Wim Kie- wiet en zijn handbalsters. Nu werd op grandioze wijze het afd. kampioenschap behaald en nog wel ongeslagen met in totaal 1 doelpunt tegen. Als eerste slacht offer van deze zondag viel Zeevogels, dat met 60 het hoofd moest buigen, terwijl Petten met 51 aan de zegekar werd ge- nonden, die dan toch nog de eer hadden het enige tegenpunt te hebben gescoord. Onze dames hebben alle wedstrijden voortreffelijk gespeeld. Met gehele over gave en liefde tot de sport hebben ze zich gegeven en geheel gesloten, èn in aanval èn in verdediging alle aanvallen opgezet en opgevangen. Met steeds een sterk ploegverband. Dat hier door training de basis tot dat succes is gelegd, zal voor de trainer en leider, de heer Kiewiet, en voor de speelsters een bijzondere voldoe ning geven. Aan hem en zijn damesploeg onze har telijke gelukwensen. Ook de junioren deden het weer best. Zij wonnen beide wedstrijden en bereik ten daarbij samen met VZV de kop in deze afdeling. Ze zullen om de begeerde titel meestrijden. Hier werd eerst VZV met 61 en daarna ADO met 54 ge klopt. Dat wordt daar spannend en nu maar zorgen dat jullie naast de senioren op 't kampioensschavotje komen te staan. Denk er om trainen blijven. Texel 2 kon het niet bolwerken, het geen hoofdzakelijk op rekening komt van haar keeper, die de jongens in de steek liet. Ondanks het pertinent beloven om altijd te zullen spelen. Erg prettig voor de andere spelers in het elftal. De adspiranten deden het weer goed, hoewel er niet veel plezier aan te beleven is als de tegenpartijen met 8 spelertjes komen opdagen. Het zal er van komen dat we weer naar de overkant moeten om meer genoegen maar ook betere spelers te vormen. A.s. zondag: Texel-BKC; Texel 2 is vrij. Adsp. Texel-OosterendTexel c-Texel b Welpencompetitie. Afgesproken is dat de opgave tot deel name per 1 maart a.s. binnen moet zijn. We hebben genoteerd: SVC, Oosterend ZDH, De Koog, Texelse Boys en S.V. Texel. Indien U met nog een 2de elftal wilt deelnemen, laat dit even weten. We starten op 11 maart a.s.. Adres Welpen- comp.: Dapper, Schilderend 63. TEXELSE BOYS-NIEUWS Het eerste elftal heeft het tegen Dirks horn 1 niet tot een overwinning kunnen brengen. Met enkele invallers moesten de Boys uitkomen. Na ca. 10 min. namen de Boys de leiding. Deze voorsprong was echter van korte duur, want spoedig wist Dirkshorn gelijk te maken. Het werd een gelijkopgaande en snelle wedstrijd, en met de rust was de stand nog steeds 11. In de 2de helft zette Dirkshorn een zwaar offensief in, hetgeen resulteerde in een doelpunt: 21. Dit was blijkbaar nog niet voldoende naar het idee van Dirkshorn en de Boys werden totaal in de verdedi ging gedrongen. Dit offensief werd de Boys noodlottig en de stand werd uitein delijk 72 voor Dirkshorn. Boys 2 moest in de thuiswedstrijd tegen BKC 3 met een 31 nederlaag ge noegen nemen. De junioren waren op bezoek bij Hel der b en na een 10 voorsprong werd na de rust de stand door Helder op 21 ge bracht. De Boys-spil H. van Sambeek, ging na dit 2e Helder-doelpunt als mid- voor opereren en met succes, want direct na de aftrap wandelde hij als het ware door alle Helder-linies heen en v ist op beheerste wijze de gelijkmaker te scoren. Ditzelfde herhaalde hij metee:^ nog eens, maar toen gaf hij ciit zijn 1-buiten C, Maas, die met ba schot de roos trof 23. Uiteindt W hier de stand 52 voor de Boys or den, Boys. Het a-elftal moest met 50 ii end a hun zijn meerdere erkenn iet In de returnmatch tegen TexeT' Boys b als overwinnaar uit het ,Cc was de stand 20 voor de Bi G prima resultaat jongens, ga zo A Programma zondag a.s.: B HRC b-Tex. Boys junioren. Zatejl Petten 1-Tex. Boys 1; Tex. Boys" dag: De Koog a-Tex. Boys a; TesT" Oosterend b. Terreindienst: G. Witte. P. v.dja S.V. DE KOOG ij Uitslagen afgelopen weekend Cocksdorp a-De Koog a 14; De ZDH 2 1—1. De adspiranten kwamen met I rige overwinning bij Cocksdorp - 1 Goed gedaan, jongens! ov Het tweede leverde strijd metr^ Na een gelijkopgaande strijd we: C punten gedeeld. Jammer, dat alle® punten nogal rumoer verwekten de ging in met een 0—0 stand. Na»r zette ZDH alles op alles om een pi ning te forceren. Uit een vooryy rechts kopte de Z.-midvoor in, n; mening buitenspel. De scheidsrej^ echter bij de hevige protesten Kogers geen krimp en kende het toe. Hierna ging De Koog verwi aanval om gelijk te maken. Bij van de Z.-keeper werd een vrij toegekend en bij de verwarring na ontstond, scoorde De Koog maker. Bij deze stand bleef het SPECIAAL BERICHT V0(B- OUDESCHILD A.s. zaterdag komen de Verg" weer in Oudeschild om papier Ei halen. Zet U het even klaar, wijt, 1 meteen na de middag. M In Den Burg doen wij weer wapve lijk is. De vaste adressen worden a; e geval verlost. jg Ook alle sporten bonnen zijn nuver actie opgekomen. We hebben ietsfOt ontdekt, oude binnenbanden. Iedeuw is welkom. Zo ziet U maar, onzS», woede wordt al groter. Wilt U het gauw kwijt, dan e; berichtje Schilderend 66, Den Bij -i 23 februori bij aankoop van 1 pak Spcsrkolfi® «awi roodrf TEXELAARTJES Moesappelen, 7 kg. voor ƒ1,Huisman, De Veen, telef. 2203 Voor behang naar koeper Tel. 2264 Zonderopruimingen, lompen, metalen en oud ijzer. J. Jongedijk, Schil derend 60, tel. 2777 Waar hebben wij ons succes aan te danken Door steeds 1ste klas stoffen en afwerking te leveren voor de laagst mogelijke .prijs. Uw kleer maker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alk maar, tel. 3615. Elke week op Texel Te koop z ga n. gabardine regenjas, grijs Schilderweg B 45 Ter dekking bl. w. ram Nog te koop bi. w. voedster '60. H A Witte, De Koog K 73 Te koop voerbieten Jac Hin.Onge- ren Bieten te koop. „Axel" De Cocksdorp Verl 15 febr. waarschijnl. op Tex. boot 7,40 uur portemonnee (bruin) met inh. Gaarne terug tegen bel T. Witte, Wegeswaal Te koop 1 p voetbal schoenen z g a n. Te bevr bij G. Eelman, Weverstr. 31 Te koop gevr. kin derstoel J. Huisman, Berk hoeve K90 tel 2401 - Te Koop z g a n. kinderwagen met bedje Kogerstr. 46 Puikbeste aardappelen te koop. Jac. Bakker Mien- terglop K 23a Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Edwin Robert A. de Smidt J de Smidt Boot Bram, Nel, Simon 't Noorden O 153, Texel 17 (ebruari 1961 Tijdelijk adres „Parkzicht", Den Helder Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Trijntje Wij noemen haar Thea M Kreeft—Bremer A Kreeft Nieuweweg S 21, Oudeschild 18 febr. 1961 en 1 fles 200 grom 72 28 zegels 14 cl in de zegelpot samen 45 18 zegels 9 ct in de zegelpot 32 zegels 16 ct in de zegelpot grote bus 104zegeJs -52 ct in de zegelpot 150 gram -10% b»{ 1 pak ri|«t voor 56 li" 250 grom Tutti-f rut voor 1 melk, zokje 250gi 34 zegels I 17 ctin dezl, puur, zakje 250gr. 32 zegels 16 ctin dezl por bril 12 zegels pakje 6 ct in de ze|l ilint blik voor 4 borden 38 zegels 19 ct in de zej Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Obbe Jan C. D Bakker A. A. Bakker—Olthof Piet en Anneke „Pronkjewail" Gerritsland Texel, 21 februari 1961 Vruchtenwijn rood/wlt óO zegels -- 30 ct in de ze Cocosbanket 250 gram 1 literblik Appelmoes van le kwal. Goudreinetten Kopen bij De Spar is' sparen bij de koop WERKELIJK VOORDEEL - 10"1, i literblik Capucijneri

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2