*De Grote Stilte Toneelgroep „Het Masker" bracht Succesvolle tiende modeshow van fa. J. M. Moerbeek Yi toe. De succesvolle Engelse toneelschrijver Terence Rattigan, gedurende Wereldoor log II enkele jaren RAF-piloot in Afrika, heeft zijn publiek met het spel in drie bedrijven ,,De Grote Stilte" niet bepaald een opgewekt stukje toneelliteratuur voorgezet. Niettemin heeft de Texelse toneelvereniging „Het Masker" het aan gepakt. Voldoende mensen zijn er jongst leden zaterdagavond op afgegaan om de zaal van „De Oranjeboom" goed bezet te laten zijn. De inhoud van het stuk is tamelijk gauw verteld. De jonge vrouw Hester Collyer is van haar man weggelopen en heeft haar heil gezocht bij ene Freddy Page, gewezen RAF piloot. Zij wonen samen in een pension; zij laat zich me vrouw Page noemen en hij is niet al te vaak thuis. Freddy heeft geen baan meer, begint alcohol steeds lekkerder te vinden en vindt de golfstick belangrijker dan de aanwezigheid van zijn minnares. Dat moet natuurlijk fout gaan. Dat gaat het dan ook: als FYeddy ook nog de verjaar dag van zijn Hester vergeet is de maat vol. Daarmee begint het stuk. Als het doek opgaat, heeft Hester juist een zelf moordpoging achter de rug. De poging is mislukt doordat de gasmeter van onvol doende munt was voorzien. De wan hopige Hester is niet erg blij met haar redding. Liever had zij de grote stilte van de dood gevonden. Haar man Anthony Collyer wordt gewaarschuwd door haar huisgenoten Philip Welch en zijn vrouw Ann, medische hulp wordt verleend door „meneer" Miller, een gewezen arts die met de gevangenis blijkt te hebben ken nis gemaakt. Daar is nog mevrouw Elton, de pensionhoudster, die het goed met Hester meent en een vriend van Freddy, Jackie Jackson, die door Freddy om raad wordt gevraagd. Het blijkt dat Hesters echtgenoot haar nog steeds boven alles liefheeft, maar terugkomen wil ze niet. Freddy kan weer een baan krijgen als testpiloot, maar hij wil niet dat Hester meegaat naar zijn nieuwe standplaats in Zuid-Amerika. Zo zal dus Hester hele maal alleen komen te staan. Dat is haar te machtig en zij beraamt een nieuwe po ging tot zelfmoord. Op het laatste mo ment weet de meevoelende Miller haar daarvan af te houden, hoewel dat op het toneel niet helemaal duidelijk wordt. In de slotscène zien wij Hester het gas kacheltje aansteken en verder gaan met het pakken van haar koffer. Uit een en ander kan opgemaakt worden, dat zij de verdere strijd tegen het leven aan bindt. Het gaat natuurlijk niet'erg opge- weikt, maar het is tenminste wèt. Het spel Mevrouw E. Heerschap-Verstegen had als Hester verreweg de belangrijkste rol. Gezien de inhoud een wanhopige, wat negatieve, bezigheid. Geen toeschouwer in de zaal heeft aan haar miserabele toestand behoeven te twijfelen. De wan hoop sprak duidelijk uit de sombere ogen. Waarachtig geen lust om naar te kijken. Buitendien kan een recensent de zelfmoordgedachte zó verre liggen dat er wel ontzettend veel moet gebeuren wil hij van de noodzaak overtuigd raken. Hier waren wij dat bepaald niet. Ze stond er natuurlijk allerminst prettig voor, onze Hester. Maar naar onze smaak heeft ze toch niet waar kunnen maken dat zelfmoord de enige uitweg was. Ge lukkig kwam het daar tenslotte ook niet van, maar dat was alleen maar toeval. Een bijzonder moeilijke rol waaraan al leen de heel groten in de toneelwereld zich niet zouden hebben vertild. Haar tegenspeler Freddy Page werd door de heer B. Heerschap op de planken gezet. En hij heeft dat er goed afgebracht. Als hij de kans krijgt als testpiloot weer een actieve bijdrage in dc maatschappij te kunnen leveren, blijkt dat er toch nog pit in hem zit. Hester zou hem daarbij een blok aan het been geweest zijn. Ieder ogenblik zou je denken, dat hij voor de smeekbeden van zijn minnares om bij haar te blijven weer door de knieën zou gaan. Maar dat deed ie niet. Goed ge speeld, ook de scene waarin hij, al drin kende, hem langzamerhand „om" kreeg. Dat hij kort erna, als hij terugkomt en zijn geliefde in gesprek aantreft met haar echtgenoot, weer zo nuchter is als een pasgeboren baby, dat nemen we graag op de koop toe. Freddie's vriend Jackie werd gespeeld door A. van Zeijlen. Meer een praat- dan een speelrol, en er werd dan ook niets aan bedorven. In belangrijkheid de derde was de rol van rechter Anthony Collyer, gespeeld door de heer R. Visser. Een keurige En gelse verschijning.... Hij kwam wel goed voor de dag met zijn pogingen zijn vrouw voor zich terug te winnen. Het zou ook een mooie oplossing zijn geweest, maar het stond nou eenmaal niet in de tekst. Van vrijwel even groot belang was het optreden van meneer Miller (P. Ha- ker). Ook al een man die in het leven de nodige klappen had moeten opvangen Het was duidelijk dat hij wel wat voor Hester voelde. Naar ons idee was zijn spel eigenlijk het meest overtuigend. Daar was verder nog het spel van mevr. Van der Struys als de pensionhoudster mevr. Elton. Zij had er weinig moeite mee; er werd trouwens van haar veel minder gevraagd dan in de laatste uit voering van het Masker. Twee kleine rollen waren er voor P. Roeper en mevr. Haak als de kantoorbediende Philip Welch en echtgenote. Ze hebben geen fouten gemaakt. Vooral P. Roeper is, ver geleken met zijn debuut, een stuk voor uitgegaan. Het schrikkerige was er hele maal uit. Resumerend zouden we willen zeggen, dat er van gemaakt is wat ervan te ma ken viel. Maar was het stuk als geheel een juiste keuze? Neen, wij vinden van niet. Een stuk als dit vraagt om Toneel met een grote T., en dan nog zal het, om het onderwerp, z'n moeilijkheden geven. Wat niet wegneemt dat wij respect heb ben voor regisseur Stechweij en zijn groep ERNSTIGE VAL MET BROMFIETS Dinsdagmorgen reed de heer H. Ellen uit Den Hoorn met zijn bromfiets op het rijwielpad aan het Schilderend te Den Burg, richting Oudeschild. Voor de wo ning van de heer J. C. Bruin kwam hij in botsing met een groenteman, die het rijwielpad wilde oversteken naar zijn wagen. De heer Ellen kwam vrij ernstig te vallen, en is bij een der bewoners aan het Schilderend binnengedragen. Dokter Renout verleende eerste hulp en consta teerde dat de patient een shock had op gelopen. De ongelukkie bromfietser is later met de ziekenambulance naar Den Helder vervoerd. ZONDAG PALMPAASOPTOCHT TE DEN BURG Evenals vorig jaar organiseert de buurtvereniging Kogerstraat-Schoon- oordsingel-Witte Kruislaan zondag a.s. een Palmpaasoptocht. De drumband van het Koninklijk Texels Fanfare zal aan de stoet voorafgaan. Kinderen uit heel Den Burg kunnen deelnemen aan deze optocht. Om 12 uur zal de stoet vertrekken vanaf het Fan faregebouw. De organisatoren verwachten dat aan dit oude gebruik op Palmzondag ieder kind uit Den Burg zal deelnemen. Voor de mooiste palmpaas wordt een prijs uitgereikt. TEXELS ONTWIKKELINGSKANSEN Over het onderwerp: „Texelse Ont wikkelingskansen" hebben zaterdagmid dag in „Casino" te Den Burg gesproken de Tweede Kamerleden, de heren Egas en Peschar. Deze bijeenkomst (waarvoor maar matige belangstelling bestond) werd georganiseerd door de Gewestelijke fede ratie van de Partij van de Arbeid Noord- holland, de Regionale Commissie voor plattelandsvraagstukken en de sectie „Middenstand" van de Dr. Wiardi Beek man Stichting. De heren inleiders hebben weinig hoopvol nieuws verstrekt. De heer Egas noemde regeerders en bestuurders Noordholland een snurkende gemeen schap. Hij vergeleek daarbij Friesland dat altijd actief bezig is. In een volgend nummer zullen wij een volledig verslag opnemen. PROF. DR. C. DE JAGER TE DE WAAL A.s. zaterdagvond zal de bekende I Utrechtse Sterrenkundige in het Dorps huis „De Wielewaal" een lezing houden over een wel zeer actueel onderwerp: „Ruimtevaart". De avond begint om 8 uur. „JONG ADVENDO" GAF EEN ZEER GESLAAGDE UITVOERING De Koog kan er trots op zijn, dat het een jeugdkoor bezit. Zaterdag verzorgde „Jong Advendo" een avond in de zaal van „De Toekomst" en het is een zeer geslaagde avond geworden. Het geheel stond onder leiding van de dirigent, de heer J. Visser. De heer Drevel, als voorzitter van „Advendo" sprak een welkomswoord. Hij drukte de ouders op het hart er aan mede te werken, dat de kinderen die een rol in een uit te voeren stukje hadden zich niet een paar weken voor de uitvoering terugtrokken, zoals nu was gebeurd. Hierdoor moeten andere kinderen plotse ling deze rollen overnemen, wat de lei ding voor grote moeilijkheden plaatst en het geheel zeker niet ten goede komt. Het gedeelte voor de pauze werd gro tendeels door de „kleintjes" verzorgd. Zij brachten allerleukste speelliedjes ten tonele, waarvan „De sneeuwman" zeker het mooiste was. Ook de „Doktersvisite" was leuk. De solo's, die werden gezongen door Jeannette Groenhof, Saskia Blok v.d. Velde, Olga Klip,'Ineke Kuiper en Mar ja Eelman, vielen zeer in de smaak. Ook de liedjes, in koorverband gezongen, werden gewaardeerd. Een en ander werd afgewisseld door een xylofoonsolo van Elly Houwing en Tineke Hamerslag en door pianospel van leerlingen van de heer Visser. De blokfluitclub speelde een paar num mers, terwijl het eerste Koger orkest populaire liedjes bracht. Een accordeon solo werd gespeeld door Paula Groenhof, terwijl de kleppermars onder leiding van de heer Visser aan de piano, door de ;rote meisjes werd uitgevoerd. Een zeer gevarieerd programma, wat door de aanwezigen met plezier werd aangehoord. In dit gedeelte voor de pauze werden door de „groten" van Jong Advendo nog tweestemmige liedjes en cano's gezongen, die mooi en zuiver klonken. De keuze van de liedjes voor de kleintjes was o.i. beter dan die voor de oudere kinderen. Graag hadden wij wat moderne liederen gehoord, zoals b.v. die van Annie M. G. Schmidt. Een balletgroepje, gevormd uit de grote meisjes, danste „Het rokje". Een aller aardigst geheel, waarvan de costuums het bijzonder goed deden. Na de pauze werd de kinderoperette .Sneeuwwitje" opgevoerd. Het is jam mer, dat er op het toneel van „De Toe komst" niet met dubbel doek gewerkt kan worden, want nu ging er wel iets van het sprookje verloren. De verschil lende pauzes hadden misschien ook op gevuld kunnen worden door de vertel ling iets uit te breiden. Dan was er meer eenheid geweest. Maar toch is het, on danks al deze kleine gebreken, een succes geworden. De kinderen deden het allen heel aar dig en de ster van deze avond was zeker .Sneeuwwitje" (Trudy de Ridder), die met haar zuivere hoge stem, ver boven allen uitstak. De aankleding was bijzonder goed en de dames, die dit hebben verzorgd, komt zeker een complimentje toe. Zo is dan de eerste uitvoering van „Jong Advendo" een succes geworden en wij hopen dat nog menige uitvoering van deze jongeren mag volgen. In zijn slotwoord dankte de heer Dre vel al de medewerkers en in het bijzon der Marjan Bakker, die met haar uitste kende pianobegeleiding, mede tot het succes heeft bijgedragen. Zij mocht dan ook een stoffelijk blijk van waardering in ontvangst nemen, evenals de dirigent, de heer Visser. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 20 maart 1961: 4 koeien 750'1050; 58 nuchtere kalveren 30—80; 22 schapen 95—125; 14 biggen 60—85. 1 FORUMAVOND VOOR DE VISSERIJ Oosterend Voor de forumavond voor de visserij zaterdag j.l. in het „Centrum' gehouden, bestond grote belangstelling. Sprekers waren de heer P. A. de Boer, Scheveningen, en A. Hildebrand, Den Haag, die het een en ander vertelden, waarvan men als schipper wel eens wat kan opsteken. Er werden op deze avond ook zeer mooie films vertoond over de Natuur en, hoe kan het anders, over de visserij. Voor onze Texelse vissers was deze avond beslist een geslaagde avond, gezien de commentaren als volgt: Je hoort wat, je praat wat, en och je steekt er altijd weer eens wat op wat nog wel eens van pas kan komen. PRACHTIGE JEUGDFILM De bestuurdersbond van het N.V.V. organiseert een filmvoorstelling voor kinderen van N.V.V.-leden op woensdag middag 5 april in zaal „Casino" te Den Burg. Men heeft daarvoor de hand weten te leggen op de film „Lassie komt thuis", waarin de prachtige Schotse collie Lassie de hoofdrol vervult. Het is een verhaal van vriendschap tussen een schooljongen en zijn hond. Als Joe's werkloze vader zich genoodzaakt ziet Lassie te verkopen en deze helemaal van het zuiden van Engeland naar Schot land wordt vervoerd, gaat de hond op zoek naar zijn jonge vriend. Lassie's avonturen op de 1500 km. lange route naar het zuiden vormen de hoofdschotel van de film, waar de jeugd van zal smullen. NW-leden kunnen voor hun kinderen kaarten bestellen bij de bekende adres sen, ook kinderen niet NVV-leden indien kaarten voorradig. Kinderen kunnen gebruik maken van (dienst)bussen; dit voor rekening Texelse Bestuurdersbond. Entree film ƒ0,50. UITBREIDINGSPLANNEN De in de laatste vergadering van de gemeenteraad vastgestelde 3e wijziging van het „Uitbreidingsplan-in-hoofdzaken voor de gemeente Texel" (betrekking hebbende op een voorgenomen wegaanleg nabij Den Hoorn) zal van 23 maart a.s. af opnieuw gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie ter in zage worden gelegd. Belanghebbenden, die zich met bezwa ren tot de Raad hebben gewend, kunnen binnen zes weken na afloop van de ter mijn van tervisielegging bezwaren tegen de betreffende wijziging bij Gedeputeer de Staten van Noordholland te Haarlem indienen. IL be la{ ro< vo< AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Woensdag 22 maart Den Burg, „De Zwaan" R.-K. Ontwikke lingsclub. Den Burg, „Texel", filmavond Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming „Morgen is het te laat". Oosterend, ,,'t Centrum", Hervormde Mannenvereniging. Donderdag 23 maart Den Burg, „Texel" Aandeelhoudersverga dering N.V. TESO. Den Burg, De Zwaan, R.K Vrouwenver. Gilde. Vrijdag 24 maart Den Burg, „De Zwaan" Jaarvergadering KAB afd. Texel. De Koog, Toneelavond Lubertischool. Zaterdag 25 maart De Koog, Toneelavond Lubertischool. De Waal, De Wielewaal, lezing over .Ruimtevaart" door prof. dr. C. de Jager ZUIVELFABRIEK „EENDRAC BREIDT UIT Op 16 maart 1961 kwamen de j van de „Eendracht" 's avonds in „Texel" bijeen voor 'n ledenvergadj Voorzitter C. Roeper Mzn. heettj hartelijk welkom en sprak de hoi dat het een goede vergadering worden. „Vanavond", zo sprak hij, U voor een belangrijk besluit, daaj ons met zeer ingrijpende plannen wenden". Na voorlezing der notulen van rige ledenvergadering volgden de delingen. Hieraan ontlenen we het] gende: De aanvoer van melk zal dit jaar miljoen kg. bedragen, vetgehalte 3 eiwitgehalte 3.33%. De kwaliteit der producten was s goed tot zeer goed. Alleen met de sumptiemelk zijn er tijdelijk wat i lijkheden geweest. Het prijsverloop was in 1960 niet gunstig voor de producten boter, ka> b° weibrokjes, zodat dan ook een belang' bedrag als aanvulling op de nulu van de regering wordt ontvangen. Toekomstverwachting worden niet gesproken, daar èn de natuur, ét overheid èn de EEG-maatregelen de toch weer anders doen gaan, dan soms van te voren meent te mogen \KVi vpellen. n Als nieuw bestuurslid werd gekoze pe< heer H. Leber uit Eierland. Hier? ZI komt dan een einde aan de bestuun de loopbaan van de heer M. C. Bakker de 65-jarige leeftijd bereikte. De voorzitter dankte de heer Bai in hartelijke bewoordingen voor het werk, dat hij verrichtte voor de dracht, en voor de prettige manier samenwerken, die steeds van hem £h( ondervonden. In zijn wederwoord memoreerde heer Bakker, dat hij steeds met gen< bestuurslid was geweest, en dat hij als een voorrecht beschouwde, te hi mogen meewerken aan de groei v? vereniging in een 15-tal jaren. Hij ste de Eendracht niets dan goeds toekomst, verwachtte ook niet anc want meer melken zullen we mot Aan de hand van zijn loopbaan als p tische boer verklaarde hij, dat de me sk rij in doorsnee beter was dan scha; ir houderij, en dat we dat zonder de vjac lichting ook wel wisten. Als lid van de Raad van Toezicht v gekozen de heer W. Jimmink. Een voorstel van het bestuur, omlkc leden, die de 65-jarige leeftijd hebi t t bereikt, de beschikking te geven c ;n hun aandeel in het ledenkapitaal, w iot goedgekeurd. Hierna volgt hèt punt van deze avo Uitbreiding fabriek en invent* zodanig, dat de te verwachten mt stroom kan worden verwerkt. Medegedeeld werd, dat bestuur I directie een hoeveelheid melk van miljoen kg. 's jaars verwachten, die n alle waarschijnlijkheid in een 5-daa werkweek zal moeten worden omg< tsj I in producten. Hiervoor is nodig, dat 240.000 melk moet kunnen worden opges cn dat men de melk bij ontvangst d kan koelen. K ml Verder dient de uurcapaciteit van Jtc fabriek te worden opgevoerd, wat worden bereikt met meer mechanisa Met name het ontvangen der melk verwerking tot kaas vallen hieronil Uiteraard zijn hiervoor veel machines veel ruimte nodig. Denk maar eens de opslag van kaas. Ook zal een en ander een groot bed: aan geld kosten. (Naar wij van onoffici :n zijde vernemen plm. 1% miljoen gul< aa Red.) Maar het is verantvvw door de meer efficiënte manier van ken, die men er mede bereikt. OOSTERENDER MIDDENSTANDERS EXPOSEREN De komende dagen zullen vele bewo ners van Oosterend en daar buiten een bezoek brengen aan het gebouw voor Chr. Belangen. De heren Rentenaar en Kuyper zullen vanaf morgen gaarne een ieder welkom heten tijdens de voor jaarsexpositie, die in genoemd gebouw wordt gehouden. Reeds diverse jaren wordt door beide firma's een dergelijke expositie gehouden, die steeds een grote belangstelling ten deel is gevallen. Ook dit jaar is een kijkje beslist de moeite waard. Fa. Rentenaar toont U de allernieuwste brommers en voor rustige rijders is de Solex aanwezig. Misschien dat moeder de huisvrouw, meer belangstelling heeft voor een moderne wasmachine of centri fuge? Nu mevrouw, we mogen U aan raden wat vuil goed mee te nemen, want „een kind" zal voor U de was doen. Bekijkt U ook even de ijskasten en diepvrieskisten? In de schoonmaaktijd denken vele da mes aan een nieuwe vitrage of aan een nieuwe vloerbedekking in hun domein. De firma Kuyper toont tijdens de expo sitie (donderdag, vrijdag en zaterdag) gaarne het allernieuwste op dit gebied. Wordt U moe van het slenteren in de zaal, probeert U dan even een rotan stoel die zo „lekker" zit. Een bezoek aan deze expositie kunnen wij een ieder aanraden. Er blijken onder onze leden hier-en- daar toch nog wat misverstanden te zijn over het verschil tussen de aanvraaglijst en de niet-bezettingslijst. We willen gaarne nog een kleine toe lichting geven. De a a n v r a a g 1 ij s t is er voor de leden. Hierop worden adressen vermeld van personen, die graag naar Texel wil len komen, maar nog niet konden slagen, en dus een herhaald beroep doen op de V.V.V. Veelal moeilijke gevallen, dan wel gevallen die met het zenden van pro pagandamateriaal alleen niet gebaat zijn etc. Een abonnement op de aanvraaglijst, die zoveel mogelijk éénmaal per week verschijnt, kan ingeschreven worden op het bureau Parkstraat tegen contante be taling van ƒ3, De niet-bezettingslijst wordt uitgege ven ten dienste van de toekomstige gast, die de V.V.V. om hulp vraagt voor het verkrijgen van een vakantie-onderdak. Deze lijst, die zo om de tien tot veertien dagen wordt vernieuwd, geeft aan waar nog ruimte vrij is en voor welke periode. Wie nog ruimte vrij heeft moet dit dus iedere keer als de V.V.V. een oproep doet opnieuw opgeven. Kort samenvattend is het dus zo: de aanvraaglijst stellen wij samen voor de leden, opdat men zelf actief kan zijn. De niet-bezettingslijst gaat naar buiten naar de aanvragers. Zo worden de toekomstige gasten dus van twee zijden benaderd. V.V.V.-Texel zijd De organisatoren van de modeshow, die vrijdagavond in hotel Texel gehou den werd, mochten zich in een grote be langstelling verheugen. Honderden paren keurende damesogen lieten hun vaak be wonderende blikken gaan over de talrijke modellen uit de voorjaarscollectie van de firma Moerbeek, getoond door 6 dames en 1 heer. Laten we bij de afwezigen beginnen: was hun afwezigheid overigens te ver ontschuldigen toch heeft het sterke ge slacht op Texel de kans gemist om de herenkleding door een zelfverzekerde jongeman gebracht, te toetsen aan eigen smaak en behoefte. De moderne kleuren combinatie maakt het mogelijk met enige kledingstukken vele samenstellingen te maken. Een nog grotere verscheidenheid brach ten de damesmannequins ons in 3-delige mantelkostuums, pakjes, geklede en sportieve japonnetjes, rechte rokjes met jumpers, regenkleding en zoal. Uitbundige vlotte jurkjes voor onze teenagers toonden ons dat mevrouw Sok heel goed weet hoe zij de liefste wens onzer dochter in overeenstemming weet te brengen met de meer gematigde smaak harer moeders. De regenmantels bleken door hun coupe en het bijzondere materiaal waar uit zij vervaardigd waren, niet alleen zeer geschikt tot waterkering, maar ook ter completering te kunnen dienen van een eenvoudig chique japonnetje tot een stijlvol geheel, waarbij „regen" ver weg in ons bewustzijn gedrongen werd. De lijn, kleur en materiaalverwerking van rokken, jumpers en pakjes waren los, soepel en eenvoudig. Van de nieuwe kunstvezels was dankbaar gebruik ge maakt, zodat het zowel duurzaamheid als correct dragen ten goede zal komen. In de grote maten vielen de gelukkig gekozen kleurschakeringen en het mate riaal op; rechte rokken en soepele ru vallende jasjes zagen we in vele combi naties. Alle tricotrokken waren op zijde gevoerd ook de 7/8 mantels werden los of in combinatie met van de zelfde stof vervaardigde pakjes getoond. Suèdejasjes in korte of lange snit mo gen zich terecht nog altijd in een grote belangstelling verheugen. Er bestaat geen betere samenstelling van sportief en te gelijk elegant dan zo'n mooie geruite Gor-Ray rok, Lucia jumper en suède manteltje. De firma Moerbeek heeft zich dan ook meesterlijk van haar opgave gekweten door hiervan een collectie voor „Elck wat wils" te brengen. Het degelijke en toch zo bijzondere scooterpakje ontlokte te recht vele kreten van bewondering. Veel aandacht was besteed bij de keuze van kleding voor aanstaande moeders, die door kleursamenstelling, materiaal en vooral smaakvolle coupe zeer geappri- cieerd werd. De pauze was een feest op zichzelf. Onder het genot van een kopje goede koffie met een wèlgebakken tractatie was de spannende verwachting op welke entreekaart met geluksnummer een prijs van Drogisterij van der Slikke of waar debon van de firma Moerbeek wel zou vallen. De clou was de mooie gebloemde badtas, waaruit al die tubes, doosjes en kaarten kwamen. De modeshow bereikte haar climax, toen, met een warm applaus, een snoe zige bruidsstoet begroet werd. De bloe men - o.a. het prachtige bruidsbouquet, werden verzorgd door de fa. Korten- hoeve. De firma Moerbeek heeft een met zorg en smaak samengestelde collectie ge toond, die uitmuntte door draagbaarheid en lijn, ook de hoeden getuigden daar van. Vla. Nadat nog een paar vragen hiero I trent werden beantwoord, werd het stuursvoorstel met algemene stemiü I aangenomen. De voorzitter toonde zich hierover n verheugd en deelde mede, het op hc prijs te stellen, dat de leden zoveel vi trouwen hebben in hun bestuur. Na de rondvraag, die niet veel vraj I meer bracht, sloot de heer C. Roeper d voor de vereniging zo belangrijke gadering. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 was op bezoek bij Callantsa en kwam, na een zeer spannende en spa tieve wedstrijd, met een 10 overwi ning naar huis. Deze 10 voorsprö werd een half uur na de aftrap bereii toen 1.buiten P. Hopman, met een hal schuiver keeper Mooy kansloos naar hoek liet duiken. De Boys-verdedigi had zich tot taak gesteld de gevaarlijl midvoor J. Mooy zwaar te bewaken met spil J. v. Heerwaarden aan het hooi zijn ze hier zeker in geslaagd. Deze ve dedigende taak, beletten de Boys niet tevens de voorhoede gelegenheid en ke sen te geven om nieuwe aanvallen op bouwen. Het 2e elftal ontving leider St. Boy Direct na de aftrap namen onze jonge het initiatief en met succes, want J. Wit bezorgde ons na 10 min. de leiding: 1-1 St. Boys liet het er echter niet bij zittó en met goed samenspel werd de Bo)1 verdediging teruggedrongen. Hetgeen spoedig tot de gelijkmaker resulteerd In de eerste helft zagen zij kans een 3- voorsprong te nemen. Na de rust bej St. Boys met een zwaar offensief en 20 min. was de stand 51 voor St. Boy Eindstand 62 voor St. Boys. Boys a won van ZDH a met 20. Boy b won met 72 uit van Oosterend b. t welpen speelden gelijk: 00 tegen ZDJ Zondag a.s.: Tex. Boys 1-Koedijk Helder 4-Tex. Boys 2; Tex. Boys jua Watervogels jun. Zaterdag: Oosterend Tex. Boys a; Boys b is vrij. Welpen ve' moedelijk uit naar Oosterend. Terreindienst: A. Zevenhoven en C. Mal ijl- Bt

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2