135 315, Eén week modekoningin zegt DE SPAR dat zijn pas Gusta Real PAAS- Voordeeltjes Sparkoffie Soepballetjes 64 80 de bead 33 Siamrijst Appelmoes fijnste AdVÖC30t joe kan men ordeverstoring; voorkomen VERMICELLI pok 32 DESSERT- PUDDING CHOCOLADE HAGELpü PAAS- BONBONS 65 KOFFIEMELK1 AA 69 De boot van N.V. T.E.S.O. wordt een één klasse schip TEXELSE COURANT WE PLANTSOENEN OP HET EILAND jeugd van Oosterend t zaterdag rond de muziek- bomen geplant en heden- jag zal de jeugd van Den dit voorbeeld volgen. et programma voor Den a ziet er als volgt uit: 0 uur Verzamelen op de - jeelplaats van de Dr. Jac. P. bijsseschool aan de Keesom- an. ierna gaan de kinderen, in totaal 12 m optocht naar 't plantveld, voor- Egègaan door de drumband van de largaretha Sinclair-groep. Het is de edoeling met de kinderen een beplan- ng van struiken aan te leggen rond de eide sportvelden aan de Haffelderweg. 10 uur Aanvang van het planten on der leiding van de plantsoenendienst van de dienst van gemeentewerken. 14.45 uur Einde planten. 15.00 uur Begin van een filmvoorstelling in de aula van de Dr. Jac. P. Thijsse- school. Duur plm. 40 min. 15.45 uur Einde boomplantdag. I meer toegelaten. Zijn de gedragingen I van dien aard, dat de kampkaart moet worden ingetrokken, dan wordt dit be- I halve aan de centrales ook aan de politie en gemeentesecretarie doorgegeven. Op deze wijze kan een goede wissel werking ontstaan tussen politie en ex ploitanten en zodoende kan het kwaad snel de kop ingedrukt worden. Wat moet er gebeuren met personen, die zich op straat misdragen? Hieraan kan de ex ploitant niets doen Hij kan alleen mee werken door de politie te waarschuwen. 1 De exploitant mag nooit de politionele taak overnemen. De voorzitter raadt de exploitanten nog aan, iedere gast de kampregels te ver strekken, en te laten tekenen, dat zij deze ontvangen hebben. Ook vraagt hij om )e Koog Onder voorzitterschap van Wmeester De Koning was er donder- gavond in het „Witte Huis" te De óg een vergadering belegd om een be- ekmg te houden over de ordeversto- g in het vorige seizoen en hoe die in a.s. seizoen te voorkomen. Van de beheerders van kampeerterreinen, die xtoe waren opgeroepen had een 16-tal i deze oproep gehoor gegeven. Ook de litie was tegenwoordig, ji zijn openingsword ging de voorzitter iteen recht op het doel af en stelde de lag. wat kunnen wij doen om de moei- theden te voorkomen of althans zo ■in mogelijk te maken. Wel betwijfelde of hier een volledige oplossing voor vinden zou zijn. Bij voorkomende onregelmatigheden n de kampkaart ingetrokken worden, lar dit systeem werkt niet snel ge- eg. De voorzitter zei, dat men ter se- itarie hierin graag bemiddelend zou Hen optreden door eventuele meldin- n aldaar telefonisch door te geven aan grote bedrijven, zodat degene, die van it ene kampeerterrein verwijderd prdt, niet op het andeie meer terecht in. Nu is de vraag, willen alle exploi- nten hieraan meewerken. Het is niet ist als een exploitant een kwade gast van zijn kampeerterrein verwijdert, dat dan een andere daarmee opgescheept wordt. Om dit te voorkomen is een or ganisatie en medewerking van alle kam peerterreinbeheerders nodig. „Is U daar toe bereid", aldus de vraag van de Bur gemeester. Hierover volgde een levendige discus sie. Het bleek niet zo envoudig te zijn Als men de Secretarie inschakelde, wat dan te doen op de zaterdag en zondag, als dit gesloten was. Het politiebureau dan inschakelen bleek ook moeilijk te zijn, daar men zich graag achter politie verschuilt en dan de indruk verkregen wordt, dat de politie verbiedt om een lastige gast op te nemen. Dit zou niet juist zijn. Ook zou dit de politie, die al onderbezet is, nog extra belasten. Ten slotte kwam men tot deze oplossing: In de dorpen De Koog, Den Hoorn en De Cocksdorp zal een doorgeefcentrale ge sticht worden Wanneer er door een kampbeheerder een zich onbehoorlijk gedragende gast verwijderd wordt, geeft hij dit onmid dellijk door aan de 3 centrales. Deze op hun beurt geven het weer door aan de overige kampbeheerders in hun dorp. Zo kan binnen 1 a 2 uur dit overal bekend zijn en wordt de gast op geen terrein geldig van 28 maarl-6 april „alstublieft i j* *0*FTE .'■"'*>2' elk 2e pak fijnste dessertkorfie 250 gram va» 180 voor 3 pakken prima, yan 141 voor UU-10% elke 2c pot van 49 voor -10% elk 2e pak roodmerk. 250 oramvan148 voor BL? 10' elk 2e blik van 69 voor -10% van brandewijn en eieren van 415 voor 12 zegels 6ct in uw zegelpot 26 zegels 1 3 ct in uw zegelpot 250 gram 32 zegels 1 6 ct in uw zegelpot melk, 250 gram 85 34 zegels 17ct in uw zegelpot Koekje Paasmelange 7C met 10% fiin koekie' 0ram 100 gram 26 zegels 13ct in uw zegelpot Hotelkwaliteit, literfles 64 zegels 32 ct in uw zegelpot 8% vet, literfles 135 54 zegels 27 ct in uw zegelpot Palingworst oq 100 gram van 46 voor W^-10% Theeworst per stuk van 55 voor 10% Casselerrib 100 gram 79 voor -10% Fondanteitjes 200 gram 49-10% Halve choc.eitjes 100 gram 59-10% Gev. dragee eitjes 200 gram 49-10% Paasfondant 150 gram 55-10% Kopen bij De Spar is sparen bij de koop WERKELIJK VOORDEEL - 10°l„ KORTING - 100°). KWALITEIT medewerking voor de handhaving van een strenge nachtcontrole. De heer Van Schoonhoven stelt voor meteen de koe bij de horens te pakken en onmiddellijk de centrale punten aan te wijzen, alsmede alle bedrijven door een rondschrijven deze besluiten bekend te maken. Ook de bungalowbedrijven moe ten hierin worden betrokken. Voor De Koog zullen de centrale door- geefposten gevestigd zijn bij de heren Kamstra, Schoonhoven en het Sociaal Toerisme, voor De Cocksdorp bij de heer Mar. Reuvers en voor Den Hoorn zullen de heren Commandeur en Welboren aan gezocht worden. In zijn slotwoord betuigde de voorzit ter zijn erkentelijkheid, dat de aanwe zigen zo spontaan hebben willen mede werken. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Woensdag 29 maart Den Burg, Texel, bridgedrive Den Burg, vergadering jagersvereniging Donderdag 30 maart Den Burg, Dorpshuis. Fotoclub Den Burg, Landbouwhuishoudschool, Plattelandsvrouwen, dr A. J. van Leusen spreekt over „Gezinsmogelijkheden en -moeilijkheden". De Koog, ,,De Toekomst", Lezing R. Steup over Nw. Guinea voor Oranje vereniging. Zaterdag 1 april Den Burg, Oranjeboom, 3 uur Meeting Partij Texels Belang. Hiernaast een doorsnede van het toekomstige vlag- geschip van de N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Er kunnen 60 - 70 auto's worden vervoerd, ca. 120 rijwielen en 600 passagiers. De rijwielen kunnen aan twee kanten van het schip worden ge plaatst. De nieuwe veerboot wordt een éénklasse schip Het rijdek is ingedeeld i een middengedeelte, dat een vrije doorrij- hoogte van 4,40 m. heeft en een breedte van 6,60 m en twee zijgangen voor personenauto's en bestel wagens met een doorrij - hoogte van 2,10 m. In het vorige nummer h.'bben wij reeds gemeld, dat de heer J. J. van der Vlies voor de laatste maal het jaarverslag uitbracht. Hedenmiddag wordt ter gelegenheid van het af scheid van de directeur i een afscheidsreceptie ge houden in hotel „De Lin- deboom-Texel". In 't jaarverslag wordr gemeld, dat de schepen yan de N.V. TESO 3111 reiden ovei het Marsdiep hebben gemaakt, waar van door m.s. De Dage raad 2013, m.s. Dokter Wagemaker 280; m.s. Koningin Wilhelmina 366; m.s. Voorwaarts 452. De heer P. Dogger werd op 3 april 1960 bevorderd tot reserve-kapitein. De gemiddelde bezetting van de sche pen voor het autovervoer bedroeg over het gehele jaar 53% en voor de maanden juli en augustus 66%. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 29 maart (heden) worden de I moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn 1.15 uur; Oosterend 2.00 uur; De Cocksdorp 3.00 uur; De Koog 4.00 uur. PgpMEHftDCDEK iL, RUW CL EEK TUSSENDEK GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 25 maart 1961 Gevonden te Den Burg: voetsteun van Sparta bromfiets; bruinlederen linker gevoerde dameshandschoen; groenten- weegschaalschaal; 3 sleutels; paar bruine suède lederen herenwanten met wol ge voerd; paar bruine wollen handschoenen; paar 2-kleurige dameshandschoenen; zwarte vulpen merk Monte Rosa met gouden pen; zwarte jongensjas met capu chon. Verloren te Den Burg: paar vrijwel nieuwe bruinlederen handschoenen; bruinlederen linker herenhandschoen; enveloppe met geld; meisjesketting met rose en blauwe steentjes; zwarte regen broek; blauwe „Lamy"-vulpen zonder dop met gouden pen; racefietsband. Gevonden te De Cocksdorp: nageltang. SCHAAP MET VIER LAMMEREN Op het bedrijf van de heer L. Vermeu len, Zuidhaffel. heeft een schaap vier lammeren ter wereld gebracht. De vier lammeren genieten een uitstekende ge zondheid. FEUILLETON 12. Nancy schrok. Door deze vraag werd ze zich plotseling haar plaats in huis weer bewust. „Ik.ik kan hier alles zo in- eens niet in de steek laten", haperde zij. Hans had zich wel de punt van de tong I willen afbijten. Wat verbeeldde hij zich wel. Hij en de eigenares van zo'n zaak, of misschien de directerice, maar in ieder geval geen partij voor hem. Hij keek naar haar bedenkelijk gezichtje en dacht: Nu heb ik alles weer bedorven. Hoe kan ik me zo laten gaan! Dat is het, dat me niet geschikt maakt voor de buitendienst. Ik laat door het eerste het beste knappe ge zichtje mijn hoofd op hol brengen, en lieve help, ik zou het ook nog ver- I schrikkelijk vinden als ze boos op me was. De extra vakantie en de auto kan mij gestolen worden, maar ik zou dagen en weken in haar nabijheid willen door- I brengen. En ik dacht vast, dat het met haar precies eender gesteld was, maar natuurlijk is zij zich opeens haar plaats bewust geworden. Toch leek het al de tijd, dat we op een bepaalde manier ver- want waren aan elkaar. Er klopt hier iets niet, maar ik kan niet uitvinden wat het I is. Hoe gezellig het ook is, we lijken bei den verdwaald en niet op onze plaats. Ondertussen ben ik in die enkele uren reddeloos verloren. Hans ging wanhopig na, of hij ergens een lichtpuntje zag. Zou monsieur Bernhard hem niet zodanig kunnen promoveren, dat hij zich haar enigszins waardig zou voelen. Nancy keek verslagen, toen ze hem zo zag versomberen. Ze zou best de zater dagmiddag vrij kunnen maken, maar kon ze dat wel doen, nu ze zich voor iemand anders had uitgegeven. Ze zou geweldig graag de uitnodiging willen aannemen, maar als de vraag nu eens louter zake lijk was bedoeld, meer om een zaken relatie een genoegen te doen, dan mocht zij daarvan niet genieten. Het bijwonen van de show was te verontschuldigen, omdat ze daarbij het belang van de zaak diende, maar een dagje uit zou misbruik zijn van een gastvrijheid, waarop zij geen recht had. Hans probeerde de situatie zoveel mo gelijk te redden. Hij sprong op, schoof met een energieke beweging zijn das recht en zei daarna op formele toon. „Mademoiselle, ik kan me voorstellen, dat ik niet teveel beslag mag leggen op uw kostbare tijd, maar laten wij in ieder geval de afspraak voor morgen, waar mee u naar ik meen accoord ging, hand haven. U doet daar u zelf en ook ons een enorm plezier mee. Dus tot morgen middag. „O.... o nee, nee", zei Nancy, „Niet morgenmiddag, dan kan ik beslist niet" Zie je wel, dacht Hans, daar had je al het geduvel door de glazen. Nu wilde ze helemaal niets. En ze keek daarbij als een verschrikt vogeltje. Zou ze nu zo goed toneel kunnen spelen, of zou dit nu werkelijk allemaal echt zijn. Hij moest toch nog even het uiterste proberen. Ver hipt, hij kon morgen toch niet met de boodschap aankomen, dat het hem niet was gelukt. Ze leek week genoeg, om ten slotte toe te geven. Moest hij zich door een paar onschuldig lijkende ogen van de kook laten brengen? Vooruit Hans, nog even, geen misplaatste trots, moedigde hij zichzelf aan. „Weet u het zeker, dat u niet kunt komen?" vroeg hij bijna smekend aan Nancy. „Heel zeker. ziet u.wij missen momenteel al hulp in de winkel en als ik dan ook nog weg ga, dan zou op een ge geven moment te weinig personeel be schikbaar zijn Dat mag echt niet voor komen. Nuben ik alleen 's avonds vrij en als ik er rekening mee houd ze dacht even aan de andere uitnodiging van hem, „Als het moet ook op zaterdag middag". Hans negeerde de laatste woorden. Hij kreeg het gevoel dat dit een soort hin derlaag was, als een afleiding van het on derwerp show. Zou hij haar vragen voor de avondshow. Hij wist dat monsieur Bernhard daarmee akkoord zou gaan, al werd de show in de avonduren meer als een intieme vertoning beschouwd. Het was bedoeld voor enkele meer apart staande modehuizen en enige hoogst be langrijke privé-klanten, die anders regel recht in Parijs kochten en dan persoon lijk door couterier Maxcel te woord wer den gestaan. Bovendien zouden er nog een paar exclusieve modebladen zijn en enige vooraanstaande dagbladen. Hans keek naar Nancy, die nog vol verwachting naar hem opblikte. Moest hij dit jonge meisje aanmoedigen om daar naar toe te gaan? Zou ze zich daar thuis- voelen! Ze leek ondanks haar uitzonder lijk elegante kleding zo natuurlijk en on gekunsteld. Juist op zo'n avond was alles zo onwezenlijk en kunstmatig opge schroefd. Hij had een dergelijke show wel eens meer meegemaakt, maar dan achter de schermen. Het was een geschitter van juwelen en een gekwetter van hoge ge affecteerde stemmen en bij dat alles de achterbakse en jaloerse blikken naar el kaar. Ieder wilde daar opvallen en de boventoon voeren. Er waren steenrijke snobs, die hun eega's als paradepaardjes beschouwden en optuigden. Enige actri ces, die koste wat het koste publiciteit wensten. En verder wat keiharde kran tenmensen, die kraakten wat er te kraken viel. Op zo'n avond hadden alle mede werkers een soort examenkoorts, terwijl juist de stemming en sfeer in de zaal de kritieken konden beïnvloeden. Het zou in Nederland wel niet veel anders gaan, dan in andere landen, dacht Hans scep tisch. En dit vrouwtje, dat eigenlijk ook zo'n bikkelharde zakelijke persoonlijk heid moest zijn, zou daar zitten als een madeliefje tussen exotische bloemen, doornige rozestruiken en blauwe distels. Hij schudde al deze gedachten van zich af. Hoe kwam hij toch zo week! Goed beschouwd had ze zich tot ntf toe ook zonder hem weten te handhaven en zelfs met opkomend succes. Waarom dan nu al de zwarigheid opgeroepen, alsof hij met een onmondig kind te maken had? Hij herstelde zich vlug en zei. „Mademoiselle, mag ik u dan uitnodigen voor de avond show? Ik moet u echter waarschuwen, dat zo'n show geheel op zichzelf staat en eigenlijk een aparte vertoning is. Daarna zal men voor een eenvoudig souper bij elkaar komen en natuurlijk verwacht monsieur Bernhard u dan ook aan tafel. Er kwam iets hulpeloos over Nancy. Terwijl hij sprak nam ze zich al voor, ieder voorstel van hem te aanvaarden, als ze hem maar mocht terugzien en dus wilde ze niet terugkrabbelen, al be greep ze dat ze in een heel apart gezel schap zou verkeren. Spontaan stak ze haar hand naar hem uit. ,,U komt toch ook?" smeekte ze. Hans ging, figuurlijk gesproken regelrecht door de knieën. Met beide handen greep hij haar hand je vast. „Goed", zei hij zacht, „ik kom u halen" Na nog een teder drukje, zei hij bijna fluisterend' „Tot morgen, made moiselle Henriëtte", en om zijn gevoelens de baas te blijven verdween hij haastig uit de salon. De bladeren aan de bomen van het Bezuidenhout bewogen zacht, door de diepe zuchten, welke aan de borst van Hans ontsnapten. Om zijn verwarring en jagende hartslag kwijt te raken, had hij de auto laten staan en wandelde hij met vlugge stappen langs de Vijverberg. Voor geen geld had hij deze ontmoeting willen missen en tegelijk verwenste hij monsieur Bernhard met al zijn shows, auto's en vakanties, omdat het binnenin hem stormde en raasde en een onrust hem had bevangen, die hij niet van zich af kon gooien, al zou hij de hele stad doorrennen. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 3