A Eén week modekoningin HAL VE-Z WARE - PITTIG - MILD LEKKER #-*« -*#• tijd om een ROYAI te rollen Uit het zonnige Carolina en uit het rijke, ruige Kentucky komen de tabakken. Voor Royal. Double selected! De nieuwe shag - Voor mannen - Voor U! - ROYAL KONINKLIJKE TABAKFABRIEK J. A. C. VAN ROSSEM - ROTTERDAM met handige extra-lange klep KLAVERJASCLUB „TEXEL" Dorpshuis, Den Burg. Einde van de vierde zesweekse: (Resp. gemiddelde aantal punten, marsen) 1. P. Tromp 1664 11 2. Mevr, Gieles 1657 14 3. A. van Heenvaarden 1607 20 4. B. Lassche 1604 13 5. Mevr. Winter 1578 14 6. W. Pranger 1571 18 7. Jac. Gielis 1559 12 8. G. Caspers 1552 10 9. M, Bakelaar 1547 13 10. Mevr, Bügel 1545 13 11. K. Giehs 1544 11 12. G. Michels 1544 14 13. C. Winter 1535 11 14. H. van Sijp 1532 10 15. Jn. Gielis 1532 14 16. Joh. Barhorst 1529 11 17. Joh. Bügel 1525 11 18. P. v.d. Slikke 1513 12 19. L. Eelman 1501 13 20. B. Witte 1491 13 21. Mevr. Tromp 1487 7 22. D. Bootsma 1479 8 23. Jac. C. Rijk 1472 8 24. G. Spigt 1445 2 25. Mevr. Spigt 1442 7 26. A. Dijker 1398 4 27. Jac. Mosk 1375 6 28. A. de Ridder 1359 13 29. A. de Jong 1328 2 G. Michels, spelleider PAAS - LENTE Lente is „leven". Lente is lieven. Lente heelt haai eigen Lied; Het Lied van verlangen naai 't volle leven, Lente is „beginnen" uit het schijnbare niet; Zij is ontplooiing dei bundeling van krachten. Lente is één scheppingslied! Lente is de kroon der seizoenen, Sprankelend vcrn schoonheid en kracht. Zij is het symbool van de „Opstanding ten leven", „Verrijzenis" uit de dood en de nacht". M. Dros-Eelman, Oosterend, Paas - Lente 1961. HANDELSREGISTER In Handelsbelangen lezen wij onder „Wijzigingen": Prins Hendrik, Texel, Oosterend, O 139. Expl. van een verlof B. U.e.: G. Dijker. Zaak w.v.d. J. Witte o. dez. n. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 VanDenHelder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 11.00 16.00 18.25 VanDenHelder: 9.15 12.10 17.15 19.35 MANNELIJKE BEROEPSBEVOLKING DER GEMEENTE TEXEL Bedrijfsgroepen 1947 1960 Akkerbouw en veehouderij 1207 925 overige bedrijven in de landbouw en bosbouw 172 188 jacht en visserij 114 112 publieke werken, water en wegenbouw 84 146 burgerlijke en utiliteitsbouw 157 196 grondboring- en buizenleg- gersbedrijven 1 26 kultuurtechnische werken 8 30 overige nijverheidsbedrijven 353 373 groothandel in bouwmaterialen 15 27 overige handel (niet in winkels) 145 123 winkels 153 123 bank- en verzekeringswezen 26 29 verkeersbedrijven 195 201 rechts-, politie- en gevan geniswezen 44 9 andere overheidsdiensten 57 73 onderwijs 32 60 eredienst 14 14 maatschappelijke en zakelijke diensten 511 2! hotels, jeugdherbergen en kampeercentra 28 pensions, kamerverhuur bedrijven, café's, restaurants 18 onbekend 2 Totaal 2899 281! I Tijdelijk in militaire dienst 113 6:1 Volgens de Algemene Woningtelling I 1956 waren er 1264 mannen werkzaan in het agrarisch bdrijf en 1613 in andere bedrijven en beroepen, totale mannelijke beroepsbevolking 2877, en 38 tijdelijk ie militaire dienst. LAPP1E KNIJN EN HET VERDWENEN STANDBEELD 60. Ondertussen was Bikkel, in zijn werkplaats, druk bezig met het voltooien van zijn beeldje. De zweetdruppels .parel den hem op het voorhoofd; zo druk maakte hij zich. En hij had er helemaal geen vermoeden van wat zich op het marktplein afspeelde. De bevolking was woedend. „Dat is zeker moderne kunst!" riep 'n verontwaardigde stem. Maar het werd nog erger, toen Jonas opeens ont dekte, dat het beeld, zijn mars was en verwoede pogingen deed zijn eigendom te bemachtigen. Iedereen was overstuur. „Waar is het beeld!" riep de burgemees ter met een zuur gezicht. „Dat heeft Lappie! Die denktEduard schreeuwde opeens heel hard, zodat nie mand meer kon verstaan wat Lappie dacht, „Mensen, we gaan Lappie achter na! Op naar Meeuwenoord FEUILLETON 14. „Ja maar," zei hij nog steeds op op gewonden toon. „Mademoiselle heeft tot nu toe altijd gezegd waarheen ze ging en wanneer ze terugkwam, waarom dan nu niet?" „Misschien dat u haar daarin beter be grijpt dan ik.Wat moet ik tegen die dame zeggen?", kwam ze plotseling op haar eerste vraag terug. „Dat kan me niet bommen", deed me neer steeds nijdiger. Nancy voelde dat zijn ongerustheid over mademoiselle het won van zijn begerigheid om geld te ver dienen en ze had lust om zacht te gaan neuriën, maar dan zou de hoorn zeker roodgloeiend worden van de verwensin gen welke ze naar haar hoofd geslingerd zou krijgen. Ziezo, dacht ze wreed. Made moiselle scheen nu toch de juiste methode gevonden te hebben om haar geliefde het bloed wat warmer door de aderen te jagen. Ik hoop, dat ze het nog een paar dagen volhoudt. Het bleef even stil aan de andere kant van de lijn. „Als ze het gemerkt heeft van het dubbele stel en ze weigert de koop, dan laat je het maar zo", zei me neer daarna. Ik had de helft voor made moiselle achter gehouden, zo'n enkel stel is op zichzelf ook al mooi. De koopster wist niet beter of er bestond maar een enkel stel. Zie maar hoe het loopt, het in teresseert me niet meer". De dame had, met een zuur gezicht naar de achterblijvende glazen, toch tot d« koop besloten en Nancy had zorgvul dig de overige exemplaren weggezet. Mis schien dat ze nu toch eens gauw tot de huwelijksuitzet van mademoiselle gingen behoren, Hoe kwam mademoiselle ook zo lankmoedig, om aan meneer zoveel voor rechten hier in huis toe te staan en er zo weinig voor terug te verlangen. Maar toen was haar de vertegenwoordiger van het modehuis Maxcel voor de ogen ge komen en alleen de gedachte aan hem deed haar al blozen. Hoe ver zou haar geduld gaan, aangenomen dan, dat hij blijvend belangstelling voor haar zou to nen en de kennismaking zou voortzetten? Als hij ook steeds opnieuw haar gezel schap zou zoeken en zich verder nooit uit sprak, zou zij dan de moed hebben, hem op zekere dag weg te sturen, of hem een verklaring af te dwingen. Of zou ze tel kens en telkens weer denken, dat het juiste moment nog niet was aangebroken en steeds opnieuw weer wachten en met nieuwe hoop de dag beginnen? Reeds nu was ze niet meer zeker van zichzelf. Wat had ze verlangd naar de avond. Het was heerlijk, zijn blikken vol liefde op te vangen en zich ook nog beschermd te weten. Met angst had ze aan de show ge dacht, maar dit werd telkens verdrongen door de vreugdige opwinding over de aanstaande ontmoeting met hem en het verlangen zijn prettige stem weer te horen. Ze geloofde wel. haar rol de vorige dag goed te hebben gespeeld en ze had zich voorgenomen tijdens de show nog eens goed haar best te doen. Het was misschien de laatste keer, dat ze hem zou zien. Daarna moest haar bedrog uitko men, dat kon niet anders. Zover gekomen, had ze haar gedachten telkens een halt toegeroepen. Nu reeds wist ze dat het afscheid pijn zou doen. Daarom moest ze trachten ieder uur van zijn nabijheid te genieten, dubbel genieten. De komst van mademoiselle kon er immers elk ogenblik een einde aan maken. Met nog groter zorgvuldigheid had ze toilet gemaakt. Ze had nu geen japon ge kozen, die waarschijnlijk binnenkort tot de afdankertjes zou behoren. Ze dacht een goede verontschuldiging te vinden in het feit, dat er voor deze avond teveel belangen op het spel stonden. Zeer streng hield ze zich voor ogen, dat het belang van de zaak er in de eerste plaats opaan kwam, maar hoe ze ook probeerde het op de achtergrond van haar gedach ten te houden, heel diep in haar binnen ste moest ze toegeven, dat ze ook voor „hem" heel bijzonder mooi wilde zijn. De keus was niet gemakkelijk, maar tenslotte koos ze een halflange japon van glanzende, lichtgrijze bijna zilverkleurige zijde, als een waas bedekt met lichtlila bloemen. Zwaar golfden de plooien om haar ranke heupen, waardoor het niet opviel, dat de japon haar enigszins te wijd was. Het weelderige dikkrullende haar maakte ze hoog op, zodat ze er meer volwassen uitzag en een zachtlila roos in het kapsel gaf haar al iets meer van de Grande Dame, die ze zo graag wilde lij ken. Lang weifelde ze tussen een paarlen collier, of enkel oorbellen met bijbeho rende broche. Tenslotte koos ze het laat ste, omdat ze wist dat ze een goed ge vormde hals had, wat met het lage decol leté beter tot zijn recht kwam. Toen de bijbehorende schoenen nog, die I haar nog meer klemden dan de vorige, die ze van mademoiselle had aangetrok ken, maar ze had gemeend het wel te kunnen uithouden. „Wie mooi wil gaan, moet pijn doorstaan", zei moeder vroe ger en ze herinnerde zich nog hoe ze had gehuild, omdat ze oorbellen wilde en het gaatjesprikken in de oorlelletjes niet was meegevallen. Grote zorg had ze besteed aan haar make-up. Ze hield niet van een heel erg opgemaakt gezicht, maar wist ook, dat ze in zeer fel kunstlicht zou zitten en dat vroeg wel enige kleur Of zou de opwin ding haar al van nature kleuren? Toen ze klaar was voelde ze zich van top tot teen in een andere huid gekropen. Met recht was ze nu in iemands schoenen gaan staan. Mocht ze zich hiermede verbeelden een waardige vertegenwoordigster te zijn van mademoiselle? Alleen de gedachte aan het succes met de freule had haar de nodige moed gegeven het spel door te zetten. Om beurten was ze koud en warm geworden van de zenuwen, tot Hans kwam. Als bij toverslag voelde ze geen onrust meer, alleen nog maar de drang om hem te behagen. Alles wees erop, dat ze daar geen moeite voor hoefde te doen. Er was eerlijke en oprechte bewondering in zijn blik geweest. Even was hij wat verstrooid geweest, alsof hij zich minder prettige dingen realiseerde. Daarna had ze hem bijna onmerkbaar een beweging zien ma ken, die ze van zichzelf zo goed kende, namelijk voor het moment alle zorgen opzij zettend en alleen genieten van de goede zijden die het leven op dat ogenblik bood. Zodra ze dan ook in gesprek raak ten, viel bij beiden alle beklemming weg. Iedere minuut van hun samenzijn was een genot geworden. Terwijl haar ogen nog moe waren van het kijken naar de vele mooie en schitterende toiletten, die aan haar waren voorbijgegaan, riep ze ieder woord en elke blik van haar met gezel weer voor haar geest. Voor hun vertrek uit de zaak had hij haar met voorzichtige, bijna eerbiedige gebaren in haar mantel geholpen. Even waren zijn armen aarzelend rond haar heen. Ze had zich niet teruggetrokken. Met een lichte siddering van geluk verwachtte ze, dat hij haar zou omhelzen en kussen. Hij her kreeg echter zijn zelfbeheersing, al moest hij hebben gezien, dat zijn gebaar haar niet onwelgevallig was. Wel was zijn stemming vrolijk en overmoedig gewor den en reeds in de auto had hij gevraagd, hem voortaan, of alleen deze avond bi] 2ijn voornaam te noemen. Met warme wangen had zij gezegd. „Noem mij dan Nancy". „Nancy?" had hij wat bevreemd ge vraagd. Met een schok van schrik herstelde zij haar fout. „Ach ja", zei ze glimlachend, „Dat is mijn huisnaampje en dat vind ik op zo'n avond prettiger om te horen". Hans had zich blij verrast getoond en toch was even later weer dat wolkje on rust over zijn gezicht gestréken. Ze voel de behoefte, hem met een troostend ge baar aan te raken en toen hij weer een zijdelingse blik op haar wierp, had ze hem haar liefste glimlach geschonken Bijna zwijgend hadden ze de weg van Den Haag naar Amsterdam afgelegd en toch was er zelfs in dat zwijgen een ster ke verbondenheid geweest en de sfeer van geluk hing bijna voelbaar om hen heen. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4