m Eén week modekoningin Museumvereniging telt reeds 500 leden Zangvereniging Advendo gaf geslaagde uitvoering t s t ree koof wi kkel mg S Algemene Ledenvergadering van de Texelse Museumvereniging op 14 april 1961, in Hotel „De Lindeboom- Texel". De voorzitter van de Museumvereni ging, de heer M. Mantje, opende de eerste algemene ledenvergadering met de op merking, dat uit de niet zeer talrijke op komst van de leden bleek, dat deze ver trouwen hebben in de wijze, waarop de vereniging zich het eerste jaar van haar bestaan heeft ontwikkeld. Een bijzonder woord van welkom richtte de voorzitter tot het bestuur van de Stichting Texels Museum. Dank zij het werk, dat het be stuur gedurende lange tijd voor de ont wikkeling van het museum heeft ver richt, is in een dertigtal jaren een parti culiere verzameling uitgegroeid tot een instelling, die niet meer uit de Texelse samenleving is weg te denken. Maar nu tegenwoordig 30.000 bezoekers per jaar in het museum kennis komen nemen van de natuurhistorische bijzonderheden van Texel is uitbreiding en vernieuwing noodzakelijk geworden. De oprichting van een vereniging van vrienden van het museum werd dringend nodig om bij de nieuwbouwplannen een steun te zijn. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de Texelse Museumvereniging dit belangrijke doel tot een goed einde zal brengen en dat daarna gezamenlijk dit werk zal kunnen worden uitgebouwd. In het jaarverslag werden de vereni gingswerkzaamheden in 1960 gememo reerd. Een driemaandelijks tijdschrift „Texels Museum" werd uitgegeven. Verschillende zeer deskundige auteurs verleenden hier aan belangeloos hun medewerking. Het eerste jaar was het financieel nog niet mogelijk een grote landelijke actie te voeren. Wel heeft het bestuur zich nauw keurig op dit gebied georiënteerd. Op een rondschrijven aan de leden van de V.V.V. om deze tot een limaatschap op te wekken, gezien het grote belang dat het vreemdelingenverkeer bij de ont plooiing van het museum heeft, werd door velen gereageerd. Ook werden verschillende bedrijven en instellingen aangeschreven. De propa- gandastand in het museum werd gedu rende het zomerseizoen door vele leden van de Bond van Plattelandsvrouwen, leden en jeugdleden van de Museumver eniging beurtelings bezet. Een aantal werkstudenten verzorgden rondleidingen door het Museum. Tijdens de feestelijkheden in De Cocks- dorp ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de polder Eierland gaven 65 nieuwe leden zich op. Ook de huishoud school en de medewerkers aan de kant- klos- en spindemonstraties in de oud heidskamer beijverden zich om propa ganda voor de vereniging te maken. Aan het einde van het jaar hadden 494 leden zich laten inschrijven. Bij Koninklijk Besluit werden op 3 aug. 1960 de statuten van de vereniging goedgekeurd. Op aanvraag zijn deze sta tuten voor de leden bij het Texels Mu seum verkrijgbaar. Gedurende het afgelopen zomerseizoen werden drie puzzeltochten door de ver eniging gehouden, die bij de deelnemers zeer in de smaak vielen. Teneinde de con tacten tussen de Texelse schooljeugd en het Texels Museum te bevorderen, werd door de museumvereniging een collectief lidmaatschap voor de hoogste klassen van het L.O. en voor de U.L.O. ingesteld. Een jeugdprogramma voor 1961 werd voorbereid. Hierna volgde het financiële verslag, dat door de penningmeester, de heer H. Wuis werd voorgelezen. Tot nieuwe bestuursleden werden ge kozen: mevr. A. Kiljan-Jellema, inplaats van het aftredende bestuurslid mevr. M. C. E. C. Rappard-Smeur, en de heer G. Monen in de plaats van de heer J. Nap. Hierna nam de voorzitter in een korte toespraak afscheid van de propagandiste, mevr. I. Kremer-Dijksen, die binnenkort het eiland gaat verlaten en verrastte haar met bloemen. Na de pauze vertoonde de heer G. de Haan enkele bijzonder interessante films, o.a. over het leven der inktvissen, mens en machine en over de timmerlieden van het bos, de spechten. Gaarne willen wij hier nog even het gironummer van de Texelse Museumver eniging vermelden 37 80 80. Het plan voor een nieuw museum kan slechts dan verwezenlijkt worden, indien de Texelse Museumvereniging in staat blijkt te zijn, de belangstelling en daad werkelijke steun van de vrienden van Texel te verwerven. INKUILDEMONSTRATIE Dit voorjaar werd op diverse percelen grasland vroeg en voldoende stikstof ge strooid. Met dit groeizame weer zal er vroeg worden gemaaid. Vroeg stikstof, vroeg maaien, betekent geil gras, dat vraagt om een goede inkuilmethode. Op het bedrijf van de heer J. Dros, Propagatie, Eierland, zal het maaikneu- zen en het wringen worden gedemon streerd op donderdag 28 april a.s. Tevens zullen een aantal veehouders diverse werktuigen gaan demonstreren. B. VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR Aaltjesziek: het grote probleem In zijn openingswoord gaf de voorzit ter, de heer H. Bruijn, een overzicht van de huidige prijzen voor narcissen en cro- cussen. Tengevolge van het feit, dat de beplante oppervlakte gele crocussen met 30 ha. is teruggelopen en ook als gevolg van de hier en daar voorkomende water schade is de prijs der gele crocussen op gelopen tot ƒ1,50 per kilo. Of deze prijs nog meer zal stijgen moet echter nog worden afgewacht. Ondanks in inkrimp staan er nog 80 ha. gele crocussen aan de vaste wal tegenover 60 ha. op Texel. En daar zijn ze voorlopig nog voor minder dan ƒ1,50 te koop. De sions zijn met 5 ha. ingekrompen. Hierdoor en ook door de waterschade kan een iets hogere prijs dan afgelopen herfst worden bedongen. Gezien de enorme regenval verleden herfst valt de waterschade over het alge meen nog mee ofschoon er wel enkele kwekers meer of minder ernstig gedu peerd zijn. Zonder ruilverkavelingswerk zaamheden zou de schade evenwel veel groter zijn geweest. Na behandeling der beschrijvingsbrief bleek uit de verdere besprekingen, dat het aaltjesziek in de crocussen op dit ogenblik het grote probleem is. Er werd uitvoerig van gedachten ge wisseld hoe de bestrijding het best kan plaats vinden. Gesproken werd over een gezamenlijke opslagplaats bij één der kwekers teneinde de afgekeurde crocus sen direct na het rooien in de warmte te brengen, zoals is voorgeschreven.' Tot slot wees de voorzitter er op dat de tijd dat iedereen gele crocussen kan telen spoedig voorbij zal zijn daar deze cultuur door virusziekten en aaltjesziek veel vakkennis en arbeid zal vereisen. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK Woensdag 19 april Den Burg, „Oranjeboom", Toneeluitvoe ring ULO-school. Den Burg, De Zwaan, Sluitingsavond R.-K. Ontwikkelingsclub. Zaterdag 22 april Den Burg, Oranjeboom, Rederijkerska mer UDI voert op „Verdwijningen en Verschijningen" DS. J. A, RAABE OVERLEDEN In de ouderdom van ruim zesenzeventig jaar is de vorige week te Meppel over leden ds. J. A. Raabe, in leven emeritus predikant van de Nederlandse Hervorm de Kerk. Ds. Johan Abe Raabe werd op 30 no vember 1884 uit een ambtenaarsgezin te Vianen geboren. Hij bezocht eerst de rijks h.b.s. te Gouda, daarna die te Utrecht, deed in 1907 aanvullend staatsexamen gymnasium A. en studeerde vervolgens verder nog aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat de heer Raabe in 1911 door het provinciaal kerkbestuur van Groningen was toegelaten tot de evange liebediening in de Nederlandse Hervorm de Kerk en hij van 1 november 1911 tot 1 januari 1913 eerst veertien maanden te Rotterdam-Delfshaven werkzaam was ge weest als hulpprediker werd hij op 23 februari 1913 bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Oosterhout in de classis Nijmegen. In december 1922 verwisselde de thans overledene deze ge meente met die van Den Burg op Texel. In deze, zijn tweede gemeente, werd hem in verband met zijn benoeming tot predi kant-voorganger van de rechtzinnig her vormde evangelisatie-vereniging te Win schoten met ingang van 30 juni 1920 eer vol ontslag met de bevoegdheid van eme ritus verleend. Bijna drie jaar later keer de ds. Raabe weer als dienstdoend pre dikant in de Nederlandse Hervormde Kerk terug en werd hij op 5 juni 1932 door prof. dr. Th. L. Haitjema, toen nog hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen en thans wonende te Apel doorn, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Zwartsluis. Deze zijn vierde en laatste gemeente diende ds. Raab tot 1 januari 1952, toen hem wegens invaliditeit emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat bleef ds. Raabe eerst nog enige tijd te Zwartsluis wonen. Naderhand vestigde hij zich met terwoon te Driebergen en later te Zeist en nog niet lang geleden verhuisde hij vandaar naar een bejaardencentrum te Meppel. Tijdens zijn ambtsbediening te Ooster hout was ds. Raabe o.a. praetor van de ring Eist; te Den Burg praetor van de ring Texel en te Zwartsluis enige jaren praeses van het classicaal bestuur van Meppel en praetor van de ring Vollen- hove. Tijdens zijn bijna tienjarig verblijf te Oosterhout heeft ds. Raabe ook een jaar aardrijkskunde gedoceerd aan het christelijk lyceum te Arnhem. Ds. Raabe was ook vele jaren reisleider bij de Nederlandse Christelijke Reisver- eniging en ook nog enkele jaren bij de Nederlandse Reisveremging. In verschil lende dag- en weekbladen, o.a. in het Al gemeen Handelsblad en in de Haagse Post publiceerde hij af en toe reisherin neringen. Naar wij tenslotte nog vernemen is zijn stoffelijk overschot zaterdagmiddag 15 april 1.1. bijgezet op de begraafplaats te Diepenveen. ITE De Koog. Zaterdagavond gaf de Gem. Zangvereniging „Advendo" te De Koog haar jaarlijkse uitvoering in de zaal van hotel „De Toekomst". Om kwart over acht kon de voorzitter, de heer Drevel, een redelijk aantal belangstellen den verwelkomen. In tegenstelling tot andere jaren waren er nu geen gedrukte programma's, maar werd ieder nummer afzonderlijk met een kort woord ingeleid door de heer Drevel, hetgeen zeker geen afbreuk aan de zaak deed. Begonnen werd met Regina Coebi van Antonio Lotti, hetgeen een sterke inzet was van de avond. Daarna volgden Panis Angelicus van César Frank, Wie genlied van Joh. Brahms en Hymne an die Nacht van L. von Beethoven. Al deze nummers werden goed en met veel en thousiasme gebracht, alleen werd o.i. het Panis Angelicus iets te vlak gezongen. Iets meer forto en pianissimo zou zeer ze ker zijn effect hebben gehad. Hierna bracht het mannenkoor 2 lie deren ten gehore nl. „Der Lindenbaum" KLAMP RUIGTE IN BRAND Den Hoorn Doordat een klamp ruig te van de heer A. Smit door twee jongens in brand was gestoken, moest zaterdag middag de Hoornder brandweer uitruk ken. Spoedig was de zaak geblust. De schade was gering. FEESTAVOND HOBBYCLUB DE WAAL De leden van de Waalder Hobbyclub hebben j.l. vrijdagavond hun laatste bij eenkomst van het afgelopen wintersei zoen op feestelijke wijze gevierd. De jeugd had zelf een revue in elkaar gezet, die er zijn mocht. Het feest had een enigszins besloten karakter, maar de zaal van het Dorpshuis had gerust geheel vol kunnen zijn. Een ieder had dan ongetwij feld genoten van de verschillende pro gramma-onderdelen. De Waal is rijker dan we dachten. Er wonen mannequins, musici en balletdan seressen, zelfs stoere cowboys! Mocht de heer Ab Gaubitz (van de ochtendgymna stiek voor de radio!) plotseling verhin derd zijn, geen nood, De Waal levert zo enige,, vakkundige" plaatsvervangers. Heeft de firma Moerbeek mannequins nodig voor haar modeshow, ook dan kan men op De Waal terecht. Op aardige wijze werden de verschillende modes ge demonstreerd, zowel door meisjes als door jongens. Een groep meisjes voerde een stukje ballet op, waar Margot Fonteyn alleen maar jaloers op zou zijn. Het programma werd afgewisseld door het optreden van een jazzband. Dit was pantomime. Een reuze succes! Van acht uur tot elf uur wist de jeugd de aanwezigen te vermaken. En hoe! De tranen rolden soms over de wangen van het lachen. In een week tijd was alles voor elkaar gebracht. Voorwaar een prestatie. Het tekent zeer zeker de geest, die er heerst in de Hobbyclub. Er werd op de vrijdagavonden gezellig gewerkt in het Dorpshuis. Allerlei hand werken werden beoefend: timmeren, pit- riet vlechten, klei-arbeid, schilderwerk enz. Het bestuur, onder voorzitterschap «van de heer C. van Heerwaarden, hoopt, dat er het volgende winterseizoen op dezelfde prettige wijze zal worden gewerkt. Ver meldenswaard is zeer zeker, dat het aan tal leden dit seizoen steeg van 17 tot 38! van Fr. Schubert en een verzoeknunu ,.De twaalf rovers" van Sandor Chigar Het eerste lied was tamelijk zwak, tweede zeer onzuiver. Onderbezetting le tenoren was o.i. hiervan de oorza De disconant in het laatste gedeelte goed weergegeven. Het gehele koor zong vervolgens „Bundeslied" van Mozart, het „Geuz vendel" van H. W. de Wolff en boerkens" van M. de Jong Deze liedè werden zuiver en vlot gezongen, al een klein gedeelte van ,,'t Geuzenvend was zwak. Ondertussen had mevr. Mantje op verdienstelijke wijze, ter afwisseling, gedicht van de heer Veldhuis vooi dragen. wftga Bo€ an Ja ikni ;ent en 1 Wa Is 1 ins app« Eer Het serieus muzikale gedeelte van avond werd besloten met een selectie de operette „Der Zigeunerbaron" a£ Joh. Strauss. Het is alleen maar toe juichen dat het koor zich met vuur het instuderen van een dergelijke selet heeft geworpen. Voor de sopranen blfroe' de zetting te hoog, terwijl de tenoren geheel tot hun recht kwamen; maar licht is dit te wijten aan het feit, dat zaal wat laag is. Toch voldeed het gei wel en werd door het publiek zeer waardeerd. Alle lof voor de uitstekende pianojach geleiding van Marianne Bakker. Over het algemeen genomen is een d delijke vooruitgang te bespeuren prestaties van „Advendo". In ieder ge kan de dirigent, de heer Visser, met tr op deze uitvoering terugzien. Na de pauze werd met veel zwier komische opera „Eulalia" opgevoerd, dit een succes was bleek wel uit de re ties van de zaal. Hartelijk is er gelach Tot slot werd nog, onder leiding van heer Mantje het „Bingo" spel gespee waaraan door alle aanwezigen met ani werd deelgenomen. Een gezellig bal besloot de avond, OOSTEREND GAAT VANAVOND VERGADEREN IN ,HET CENTRUJ omt astig Feestcommissie Oosterend heeft v gte avond een algemene vergadering uit e h< schreven in „Het Centrum". Een en an zal verband houden met de komende jaardag van de Koningin en de Bev dingsdag, welke voorafgegaan wordt de dodenherdenking. De tijd is nog maar kort en missch zullen velen denken, zij redden het hetgeen nu juist niet de bedoeling is. feestcommissie hoort graag eens niet ideeën voor de tijd inplaats van achte en op deze avond heeft men daar prachtig de gelegenheid voor. Het is alL' meen bekend dat voor Texel de Ooslr ender Feestcommissie als de actiefste de kop staat Laat dit ook in de toeko zo blijven, d.w.z. een drukbezoc algemene vergadering met als result goede waardige herdenkingen. Ooster ders, het woord is aan U vanavond „Het Centrum" LAPPIE KNIJN EN HET VERDWENEN STANDBEELD 63. Bikkel verliet met zijn beeld de werkplaats en spoedde zich naar het plein. Overal in het stadje was het dood stil en verlaten. „Wat is hier gebeurd?" vroeg hij zich af". Ik dacht dat er feest gevierd werd". Een angstig voorgevoel maakte zich van hem meester. „Enfin, nu kan ik tenminste rustig mijn beeld voor het andere verwisselen. Tja, eigenlijk een rare geschiedenis. Twee precies dezelfde beelden. „Waarom was die oprichter van Meeuwenoord dan ook oprichter van ons stadje". Bikkel haalde de schouders op. Hij arriveerde op het plein en schi „Waar is het beeld", riep hij. Volkoc overstuur plaatste hij zijn beeld op lege voetstuk en bekeek toen op een stand zijn werkstuk. „Het staat wel mi dat Bikkel-beeld, maar ik zou wel willen weten wat hier gaande is... FEUILLETON 17. Ze kon nu met een gerust geweten de verdere avond veel plezier maken en nu uitsluitend haar aandacht aan Hans gaan besteden. Slechts een kort ogenblik was het bij haar opgekomen, om zich te laten verontschuldigen en weg te gaan. Bijna alle energie had ze opgebruikt aan de vele indrukken, welke ze had moeten verwerken. Door de enkele rustige ogen blikken voelde ze zich echter weer met nieuwe moed bezield. Met enige humor hield ze zichzelf voor, dat haar moed niet in haar schoenen gezakt kon zijn, want deze hadden onder haar stoel gestaan. Toch jammer dat die verhipte schoen zo knelde en nog moeilijker was het om niets te laten merken en met een glim lach op het gezicht keurig rechtop te lopen. Lang leve de klompen op hun dorp, daar kon je hoogstens een eelt- plekje van krijgen, of je enkels kapot trappen, maar je tenen hadden vrij spel en dat was veel waard. Wat zouden al de leuke poppensnuitjes, hier aanwezig, den ken of doen als ze wisten, dat de draag ster van de zo door hen bewonderde crea tie, nog dikke, eigengebreide sokken droeg en op klompen de was voor haar moeder verzorgde? Wat zou Hans Ja, wat zou Hans hiervan zeggen? Dat was veel belangrijker. Ze zou waarschijn lijk heel vlug de kous op de kop krijgen. Stel je voor Hans, een echte heer, met nog zoveel kansen op promotie, dat kon ze wel merken aan de welwillendheid, waarmee monsieur Bernhard hem behan delde, en zij Nancy, met alleen maar huis houdelijke talenten en wat aanleg voor de haute couture, maar nooit genoeg om er iets in te bereiken. Nee, ze moest blij ven, want de kans ooit nog eens in zo'n sjieke omgeving terecht te komen was nihil. Feitelijk ging daar haar verlangen ook niet naar uit. Als ze heel eerlijk was dan was het alleen Hans die haar hier vasthield. Weggaan hier vandaan stond gelijk met het contact tussen Hans en haar vroegtijdig verbreken. Als Hans haar nu terugbracht dan zou ze hem nog maar korte tijd zien. Ze ging alles en iedereen weerstaan om de tijd met hem te rekken. Terwijl ze de zaal overzag en met haar ogen het stuk schatte, dat ze met haar pijnlijke teen nog moest lopen, trachtte ze het trotse en hautaine gezicht te trekken, dat ze bij sommige dames gewaar werd. Men moest immers ook van haar denken, dat dergelijke belevenissen tot de gewoonste zaken van haar leven behoorden. Velen waren reeds opgestaan en begaven zich naar de eetzaal. Aan de ann van Hans had ze geen moeite zich trots te voelen, maar haar ogen dronken gretig alle nieuwe indrukken op. Lang zaam volgden ze de andere gasten. „We hebben nog wel even de tijd al vorens het souper begint", zei Hans. „Wil je misschien eerst de modellen, welke je hebt besteld, van dichtbij bekijken?" „Demodellendieik koortsachtig werkten haar gedachten. Had ze modellen besteld en wanneer dan? Had ze toch beter helemaal geen cham pagne kunnen drinken? Maar nee, dat was net gebeurd en intussen kon ze toch geen modellen bestellen. Was daar soms een bepaald gebaar voor nodig, dat ze ongemerkt had gemaakt? O wacht, in eens ging haar een licht op, dat waren de momenten geweest, dat Hans haar iets had gevraagd. Ze voelde zich donkerrood worden. Was hij toch niet de aardige jon gen, waarvoor hij zich had uitgegeven? Was dit hele optreden van hem spel, met het oogmerk zoveel mogelijk te verko pen? Hoe waagde hij het? Had zij haar liefde dan zo openlijk op een presenteer blaadje aangeboden? Het moest wel zijn, hij moest haar adoratie hebben waarge nomen en dit had hem aangemoedigd dit wrede spelletje met haar te spelen. Of was dit het zakendoen in de grote wereld, waarvan ze toch eigenlijk zo weinig wist? Was ze er echt als een plattelandsmeisje ingevlogen? Had ze mademoiselle voor honderden, neen misschien wel voor dui zenden guldens benadeeld, omdat ze met een verliefd gezicht en open ogen in de val was gelopen? Nu moest ze plotseling doodnuchter dit verschrikkelijke feit on der de ogen zien, haar liefde in het diep ste en donkerste hoekje van haar hart verbergen en met koele zakelijke ogen naar hem opzien. Nooit had ze geweten, dat het bedwingen van gevoelens licha melijke pijn kon veroorzaken. Naar de trekken in zijn gezicht te kijken, naar de lachrimpeltjes rond zijn ogen, die haar nu al zo dierbaar waren geworden en in hem niets anders zien, dan een zakelijke vertegenwoordiger, was meer dan ze kon opbrengen. En hoe ze ook iedere trek in zijn gezicht bestudeerde, ze zag nog niets anders dan bezorgheid en angst. Hij had natuurlijk haar veranderde stemming waargenomen en maakte zich zeker on gerust, dat ze de bestelling teniet zou doen. Als zij zonder meer ging beweren dat ze van de aankopen afzag, dan ging zeer waarschijnlijk een behoorlijke pro visie aan zijn neus voorbij. Steenkoud werd ze en ze rilde. „Voel je je niet goed", vroeg Hans bezorgd. „Nee.nee.ik wil naar huis". Ze huilde bijna. Hoe had ze toch kun nen denken, dat zij, met haar weinige ervaring mee kon doen in dit grote spel om de duiten. Wat had ze zich belachelijk gemaakt, door zich helemaal open te stel len voor zijn kunstmatige bezorgdheid en zijn goed gespeelde genegenheid. De hulde, welke zij in zijn ogen had gelezen, hoorde bij dit spel. Daar moest je het zelfde tegenover stellen, alleen je hart er buiten laten, dan was het pas leuk en spannend. Nu deel het alleen maar erg, heel erg pijn. Aan dit alles zou geen mooi einde komen, zoals ze steeds met blij hart had gehoopt. Zonder overgang moest ze een streep zetten onder alle mooie en lieve gedachten aan hem ge wijd en bovendien haar toegeeflijke hou ding nog betreuren. Tot nu toe had ze zich getroost met het denkbeeld, dat de tedere gedachten aan hun samenzijn een kleine vergoeding zouden worden voor het afscheid, dat ze voorgoed van hem moest nemen. Nu geen lieve herinnerin gen meer aan dit aardige avontuur, maar spijt, spijt en steeds maar spijt. Geen ge heimpje voor zichzelf alleen, dat ze als iets zeer kostbaars zou koesteren, waai met geen ander over sprak, maar w je, telkens als je eraan dacht van bini warm zou worden en je overgeven mooie dromerijen. Nu bleef er niets ders over dan verdrietige gedachten zelfspot. Zij had haar hart gegeven en had goede zaken gedaanVoilé hatoch nog een Frans woord, m daar kon ze niet veel redding meer verwachten. Hans had haar langzaam maar ze| zien verstrakken. Er was een grote w hoop in haar ogen gekomen en hij zijn hele bezit willen geven, om het weer uit te halen. Misschien was ze d de hele vertoning zo gefascineerd weest, dat ze ver boven haar begrot was gegaan. Dat gebeurde hier wel in en dan moest er van vele kanten won onderhandeld. Zo'n gemaakte bestell werd niet lichtvaardig opgenomen. Wa schijnlijk was Nancy met haar zac karakter niet opgewassen tegen een d gelijke situatie. Als dat zo was zou hi] schuld wel op zich nemen: Dan m geen week vakantie en geen auto. Vi alles moesten die prachtige blauwe oj hem weer stralend aankijken en niet koud en afwijzend. Wat had ze ineens „Kom", zei Hans vastberaden, gaan een rustig plekje opzoeken, waai even tot jezelf kunt komen". Gewillig liet Nancy zich leiden, m haar gemoed kwam steeds meer in stand tegen zijn beschermende houdi die immers toch niet echt gemeend wi Met een stem, zwaar gesluierd emotie, zei ze plotseling zacht tegen he „Wat heb jij hiermede verdiend?" (Wordt vervolgd) erd ord ah 'n 1 tten j d< e vi ril k aar, Dit ehoi De iroef •en aker knip /aan (eter loevc ■inde Na' /enn 'ord' •an d ein Eer ilegh amrr n ni aak Jw t prek lissc prok 'exel (erd Hei net yste. Dc h z(jn I Gee nesse van c üusst Schik naar De W naar Ne! oords J. W Rijks; van J Grav

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4