tijd om een I tijd om een I tijd om een ROYAL I ROYAL I ROYAL te rollen! I te rollen! I te rollen! Eén week modekoningin ULO-leerlingen verdienen een tien Culturele serie 1961 BAKKER5 >r HUUORA D0L5CHPDT5ENua/v TWEEDE blad TEXELSE COURANT ZATERDAG 22 APRIL 1961 Bob was een ware robbedoes S. Lste! Een daverend applaus mochten de gaf eerlingen van de ULO ontvangen na het e ge presenteren van „Robbedoes" een blijspel e€! van Christien van Bommel-Kouw en ee Henk Bakker. Dinsdag- en woensdagavond was de ial van ,,De Oranjeboom flink bezet toen zou|het plaatsvervangend hoofd der school, ^eel de heer A. Peetoom, de aanwezigen ver welkomde. Volgens de heer Peetoom was het in- studeren van „Robbedoes" op school on- ipgemerkt voorbijgegaan. Wij kunnen ons dat moeilijk voorstellen, daar alles v i wat de jeugd op de planken heeft gepres- teerd met vaart naar voren kwam. In het spel van de leerlingen ontdekten wij de strakke hand van de heer Van der Wulp, die de regie van dit vrolijke spel had- •erzorgd. Jans van Tatenhove was als Bob de dou van de avond. Als afgestudeerde op jJ de kostschool was zijn, na een afspraak roe. niet haar vriendin, bij de heer Louis Terlaet (Daan Welboren) binnen komen rollen. Bob en Louis zijn de sterren van avond geweest. Want hun spel was 1(j. voortreffelijk. Ook tante Guusje, Paula Groenhof, kreeg hoe langer hoe meer haar draai. Of dat kwam door haar tegenspeler Mr. Simon Geldens (Henk Stiggelbout), of door het verdwijnen van de planken koorts, wij willen er niet over oordelen. „Guusje en Simon" werden het na vele jaren toch nog met elkaar eens en dat is altijd prettig. Er was nog een hij en een zij. Ineke Bak ker had een hele dure naam: Florence van Weel-Terlaet Vermonde. Zij was een 3r0 nicht van Louis Terlaet. Haar tegenspe- eeD Ier was Hein Bont (Dick van Egmond). aar' Ook zij brachten prettig spel, waarin za! Ineke Bakker de boventoon voerde. -*en" Om het stuk af te ronden was er een ver- ïrzfc Den Burg: no. 2155, J. de Beurs Sr. ezig Kogerstraat 35; no. 2359, A. de Bber, Julianastraat 14; no. 2138, Fa. J. J. Vonk, Winkelverkoop, Weverstraat 42. De Koog: no. 245, W. Kühn, K 83b; no. agd 241, W. Stam, Boodtlaan 16. Isen p Drevel-C. Joustra Di' he' NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN SCHAAKNIEUWS De uitslagen zijn: A. Laan-C. Schulte J, L. Veldhuis-Tj. v.d. Galiën N Schulte-J. L. Veldhuis P. Bakelaar-J. Doornbos 1—0 0—1 0—1 V2—Vï 0—1 CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 26 april a.s. worden de moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht van 13.00 tot 16.30 uur. huisknecht, Henk Hin, en een dienstbode, Anneke Lips. Ook deze wisten op de juiste wijze het publiek te, boeien. Het aanhoudende applaus was voor de spelers en speelsters wel het beste bewijs, dat de aanwezigen genoten hebben. De muziek tijdens de pauze werd ver zorgd door leerlingen van de school, die onder leiding van de heer Wieten een heel aardig programma brachten. De toneelaankleding was verzorgd door de firma Moerbeek en de grime door de heer Pollman. Zo behoren de jaarlijkse ulo-avonden weer tot het verleden. IJZERHANDEL TEL: 2767 WELPENCOMPETITIE Deze wedstrijden worden op 29 april en 6 mei niet gespeeld. Op deze data vinden de schoolwedstrijden plaats. STUDIETOELAGEN Het Bestuur van de Stichting „Prof. Dr. W. H. Keesomstudiefonds te Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat personen met een goede studieaanleg, die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aangevangen stu die te betalen en die gedurende het cur susjaar 1961/1962 voor een studietoelage uit genoemd fonds ter tegemoetkoming in die kosten in aanmerking wensen te ko men, zich vóór 1 mei a.s. kunnen wenden tot voornoemd Bestuur door middel van een daartoe strekkend aanvraagformu lier, dat te verkrijgen is op de afdeling Financiën en Onderwijs der gemeente secretarie te Den Burg. Verzoekschriften, die na 1 mei a.s. worden ingezonden, zullen niet meer in behandeling kunnen worden genomen. VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der gemeente Texel op vrijdag 28 april 1961, des na middags 2.30 uur ten gemeentehuize. Texel, 18 april 1961. De burgemeester van Texel, C. DE KONING. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3 Benoeming van twee gedelegeerde leden in het bestuur van de „Stichting Lagere Technische School Texel". Aan bevolen worden de heren: 1. C. De Koning; 2. C. H. Roeper 1. C. J. van der Kooi; 2. S. van der Vis. 4. Benoeming van een onbezoldigd amb tenaar \ran de burgerlijke stand. Aanbe volen wordt de heer W. Stam, ambtenaar ter secretarie. 5. Negende wijziging van het „Algemeen Ambtenarenreglement der gemeente Texel". 6. Vaststelling over 1960 van de bedragen der gemeentelijke vergoeding voor het bijzonder lager onderwijs en van de voor vergoeding in aanmerking komende uit gaven van dat onderwijs. 7. Tweede wijziging van de „Verordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de gemeente Texel". 8. Wijziging gemeentebegroting voor 1960 9. Wijziging gemeentebegroting voor 1961. 10. Garantieverlening, tezamen met de provincie, ten behoeve van een door de N.V.. T.E.S.O. te sluiten geldlening ten bedrage van maximaal 5.000.000, 11. Garantieverlening ten behoeve van een door de Stichting Sociaal Toerisme Texel met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten te 's-Gravenhage te sluiten geldlening ten bedrage van 200.000,— 12. Verlenging van het recht van opstal ter zake van 12 Zweedse noodwoningen. 13 Aanbieding van de derde wijziging van het uitbreidingsplan voor Den Burg. 14. Aankoop strookje grond te Den Burg van mevr. W. de Jong-Lagerveld te Amsterdam. 15. Ruiling van grond met de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs, geves tigd te Den Burg. 16. Aankoop van een strook grond te Everstekoop van de heer D. v.d. Werf, aldaar. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER SCHALKWIJK (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Oosterend en De Cocksdorp: DOKTER SIEBINGA (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Dierenartsen H. DE BOER, tel. 2527 (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr. RIETVELD De Cocksdorp, tel. (02222) - 292 (van zaterdag 13 uur tot zondag 24 uur) Zr. MANNESSEN Den Burg, tel. (02220) - 2414 (zondag van 9 tot 13 uur) Het bestuur van de „Stichting Kunst kring Texel" heeft het programma voor de Culturele serie 1961 thans definitief vastgesteld. Het programma omvat de volgende evenementen: Dinsdag 9 mei; De Oranjeboom, Optre den van de Haagse balletgroep „Marjo", met een zeer gevarieerd dans programma o.l.v. mevr. Puck Goekoop-Santhagens. Deze betrekkelijk kleine balletgroep (een grotere groep zou overigens op het Texel se toneel nauwelijks uit de voeten kun nen komen) heeft een zeer goede naam verworven en treedt ook meermalen in het buitenland op. Woensdag 5 juli: Ned. Hervormde kerk. Concert door het Noordhollands Philhar- monisch Orkest o.l.v. Marinus Adam. Als solist fungeert in een hoornconcert van Mozart de heer Iman Soeteman, die thans de tournee van het Concertgebouworkest door Amerika meemaakt. Tot de verder uit te voeren werken behoren werken van Haydn, Vivaldi, Debussy en Saint-Saëns. Dinsdag 3 oktober: „De Oranjeboom", Optreden van de Haagse toneelgroep „De Schouwspelers" onder regie van Coba Keiling met het stuk „Het dagboek van Anne Frank". Dit stuk, hetwelk nauwe lijks enige nadere toelichting behoeft, heeft destijds in de pers een zeer goede kritiek gehad. De rol van Anne Frank wordt gespeeld door Charmy Reynen. Tot de medespelenden behoren verder Theo van Duyn, Robert Sobels, Fien Berg wegge, Riet Wieland-Vos en Betsy Smeets Donderdag 19 oktober: Ned. Hervorm de kerk. Concert door het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel. Ook dit koor heeft meerdere buitenlandse tour- nee's achter de rug. Uiteraard zal er bij de programmakeuze rekening mee wor den gehouden, dat andere werken worden uitgevoerd dan de reeds eerder op Texel uitgevoerde. Een abonnement op deze gehele serie zal 10,gaan kosten. Bovendien zijn halve abonnementen verkrijgbaar a ƒ5,50 óf alleen toegang gevende tot de beide concerten óf alleen toegang gevende tot de ballet- en de toneeluitvoering. Zij, die een abonnement wensen dienen het ver schuldigde bedrag te storten op de reke ning van de Kunstkring bij de Coop. Boe renleenbank, alhier. Indien men een half abonnement wenst, dient men bij de be taling op te geven „half abonnement muziek" of „half abonnement ballet/ toneel", al naar gelang van de bestaande voorkeur. Ook kan men zich voor een abonne ment opgeven hetzij bij de penningmees ter, de heer P. Zegers, Wilhelminalaan 78. Den Burg, of bij de administrateur van de Kunstkring, de heer G. A. Oskam, p.a. raadhuis Den Burg (tel. 2141). Voor elke uitvoering zullen t.z.t. zo mogelijk ook losse kaarten verkrijg baar zijn. Het heeft echter verschillende voorde len abonné te zijn: 1. Men is te allen tijde verzekerd van een plaats; 2. Voor abonné's wordt het voorste ge deelte van de zaal gereserveerd; 3. Wanneer voldoende abonné's gewor ven kunnen worden kan t.z.t. nog een vijfde evenement in het uitzicht wor den gesteld, hetwelk dan voor abon né's gratis toegankelijk zal zijn. In de loop van de serie 1961 zal bepaald worden of zulks mogelijk is, welk evenement en welke datum hiervoor gekozen zullen worden. De abonné's kunnen er dus zelf aan meewerken het rendement, van hun abonnement te verhogen, door zoveel mogelijk ken nissen en vrienden te bewegen dit jaar ook een abonnement op de Cul turele serie te nemen. Het bestuur meent, dat de serie er een is van hoog gehalte en men hoopt dan ook, dat Texel hiervoor de nodige belang stelling zal weten op te brengen. Voorts wordt nog medegedeeld, dat op maandag 24 april a.s. in het dorpshuis te Den Burg een vergadering van aange slotenen van de Kunstkring zal worden gehouden. De abonné's (en zij, die abonné willen worden) worden dan in de gele genheid gesteld meer uitgewerkt kennis te nemen van de plannen voor de ko mende serie, opmerkingen te maken over de afgelopen serie. Ook zullen rekening en begroting worden besproken en zullen er bestuursleden dienen te worden ver kozen, wegens periodieke aftreding. INVOERING VIJFDAAGSE WERKWEEK BELASTINGDIENST Met ingang van 1 mei 1961 zal bij de belastingdienst worden aangevangen met de geleidelijke invoering van de vijf daagse werkweek. Tot 1 mei 1962 zal eenmaal per twee weken een vrije zaterdag worden inge voerd. De eerste vrije zaterdag zal vallen op 6 mei 1961 en vervolgens 14 dagen later de volgende vrije zaterdag. In verband hiermede zal het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Texel op genoemde zaterdagen gesloten zjjn. Het kantoor is op maandag 1 mei a.s. de gehele dag gesloten. S.V. TEXEL Programma voor zondag: 4e kl. A KNVB: Vios-VZV, RKAFC- BKC; Schagen-Succes; Watervogels- LSVVHollandia T.-Texel. Afd. N.H.; Texel 2-JVC 2._ Adsp.: Texel-De Cocksdorp. Voor Texel 1 een lastig geval, wat ech ter zo goed mogelijk moet worden opge lost. Beide ploegen hebben evenveel be lang bij de uitslag en zullen zich daarop geheel instellen. We weten dat bij voetbal alles mogelijk is. Laten we dus met goede moed aantreden. Texel 2 zal het tegen JVC 2 ook nu niet gemakkelijk krijgen. Toch zou een kleine overwinning wel gewenst zijn. De adspiranten moeten strijden voor hun kleine kans. Texel b heeft deze comp.-wedstrijd be ëindigd en is van deze afd 2IJ kampioen Texel b 12 10 1 1 21 81—12 Texel c 12 5 2 5 12 29—23 Tex. Boys b 12 5 1 6 11 27—44 Oosterend b 12 1 2 9 4 18—76 Prima gedaan, jongens! GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 19 april 1961 Gevonden te Den Burg: rugzakje, waarin plastic fles; witte handfietspomp, merk Germaan; damesspeld (figuur van spin); paar lederen handschoenen; groene dameswant met gevoerde rand; snelbin der; paar lichtbruine /beige herenhand schoenen (lichtbruin is leder en beige is katoen); paar zwarte motorwanten. Verloren te Den Burg: lederen halsket ting, waaraan groen met rode plastic rondjes; goudkleurig rond damespolshor loge met rood lederen bandje; rode porte feuille met ƒ12,of ƒ13,paar beige dameshandschoenen; bruine portemonnee waarin spoorkaartje en ƒ2,geruite grijze jongensjas (winter), paarlemoeren halsketting; grijs jongensvest; bruine jongensportemonnee met 15 centen; dub bele fietstas; rode knipportemonnee met rits, inh. ƒ0,70 en 3 rekeningen; heren polshorloge, merk Zeiss, nikkel met sta len armband. Het Bureau der Rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 23 april op om 5.28 uur en gaat onder om 19.50; 26 april op om 5.21 uur en onder om 19.55 uur. Maan- 22 april E.K.; 30 april V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 22 apr. 0.23 en 12.30; 23 apr. 1.01 en 13.14; 24 apr. 2.01 en 14.25; 25 apr. 3.23 en 15.52; 26 apr. 4.45 en 17.10, 27 apr. 5.57 en 18.17; 28 apr. 6.55 en 19.12, 29 apr. 7.43 en 20.01. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. rk- ge- FEUILLETON ek 17. Hans begreep de plotselinge vraag met en voelde zich als een betrapte schooljongen. Hij zag echter geen reden, er omheen te draaien en zei met inge houden stem: „Een week extra vakantie en gratis gebruik van een wagen van de zaak". Tot zijn grote schrik kwamen er lang zaam tranen omhoog, die als parels aan haar krullende wimpers bleven hangen. Met een ruk draaide ze zich om en vluchtte de zaal uit, in de richting waar ze de garderobe dacht te vinden. In de gang daarheen haalde hij Jiaar in en in zijn wanhoop greep hij haar stevig vast. „Nancy, Nancy toch, wat heb je?" Hijgend stond ze stil en keek hem woest aan. Dan rukte ze zich los en haar kleine hand kletste midden in z'n gezicht. Even keek ze hem nog met vuurschieten de ogen aan en rende toen weer verder. Totaal overdonderd keek Hans haar na. Goeie genade, wie had dat van zo'n lief schepseltje verwacht? Hij wreef voorzich tig over zijn wang, die zoals hij in een der spiegels zag, prachtig rood opbloeide. Was dit het ietwat verlegen kind, waar van hij meende, dat ze zo'n zachtaardig karaktertje bezat? Wat was er nu eigen lijk gebeurd en vanwaar die vreemde vraag van haar? Hij keek haar na en zag haar slanke figuurtje net om de hoek ver dwijnen. Meteen nam hij een kloek be sluit, klemde zijn lippen op elkaar en draafde haar na. Ze had in de volgende gang haar vaart geminderd, want ze wil de nadenken wat haar te doen stond. Plotseling voelde ze zich ruw beetgepakt. „Nancy", zei Hans met hese stem, „Ik eis een verklaring, dit neem ik zo niet". Willoos leunde ze tegen de wand en keek hem aan met een zee van droefheid in haar ogen. „Jij, jij hebt aan mij ver diend", snikte ze. Hans zag een nieuwsgierige garderobe juffrouw om het hoekje kijken en trok Nancy mee naar een afgeschermd hoekje. Hier dwong hij haar te gaan zitten en nam naast haar plaats. Met zachte drang hief hij haar betraaand gezichtje omhoog. Bij het zien van de grote ellende, die hem uit haar ogen tegenblikte, drong hij met moeite een brok in zijn keel terug en vergat alle zelfbeperking, welke hij zich had opgelegd. „Toe lieveling", smeekte hij, „zeg dan toch wat er is? Heb je meer gekocht dan je zaak verdragen kan, zeg het dan maar. Ik neem alle schuld op me en zal wel tegen monsieur Bernhard zeg gen, dat alles een vergissing was". Ze keek hem ongelovig aan, „En je week vakantie dan en de auto?" Teder trok hij haar naar zich toe en zei fluisterend. „Maar schat, wat geef ik daar nu om. Denk je, dat ik dat verdienen wil terwijl jij je ongelukkig voelt". „Zeg dat nog eens.lachte en huil de Nancy tegelijk. „Ja maar", zei Hans, want tegelijk be gon het tot hem door te dringen, welk een ongelijke partij hij voor haar was. Het kon zijn dat zij geen groot handelskapi taal bezat, gezien haar verwarring nu, maar ze was dan toch altijd nog eigenares van een kostbaar ingerichte modezaak. Het speet hem, dat hij zijn gevoelens niet de baas was gebleven. Hij wenste in zijn huwelijk geen tweede viool te spelen en Jat zou onder deze omstandigheden be slist het geval worden. Daarom wist hij zich op het moment geen houding te ge ven. Het was heerlijk haar zo in zijn armen te houden, maar wat was hier het eind van? Op haar beurt kon Nancy wel juichen om zijn lieve woorden. Alleen het denk beeld, dat ze haar niet toekwamen was een domper op haar vreugde. De bestel lingen waren voor het ogenblik vergeten. Haar bedreigde liefde voelde ze aan als hoofdzaak. Al dat andere kwam later. Reeds nu steunde ze al weer op Hans, die haar vast uit deze perikelen zou redden. Het was een overweldigend idee, dat ze zich toch niet in hem had vergist. Dat zijn liefde stand zou houden, als hij wist hoe ze hem had bedrogen, door zich voor een ander uit te geven, dat geloofde ze niet, maar mocht ze hem dat kwalijk ne men? Oowat was het toch een drama om verliefd te zijn. Beiden zaten ze lange tijd stil bij el kaar, ieder in eigen gedachten verzonken. Hans kon er niet toe komen haar los te laten en Nancy voelde zich, met haar hoofdje tegen zijn schouder, heerlijk ge borgen. Ze verlangde, dat dit eeuwig zou duren. In de gang naderden vanuit de verte opgewonden stemmen. Langzaam aan werden de woorden voor hen ver staanbaar. „Ik zeg u madame", het was de stem van monsieur Bernhard: „dat ze zeker niet zonder een boodschap zouden ver trekken, daar ken ik mijn medewerkers te goed voor. De heer Voorland zou zeker met een geldig excuus gekomen zijn, dat moet u van mij aannemen. Ze moeten hier dus nog ergens zijn. Misschien heb ben zij ergens nog eëfi afzonderlijke be spreking. Het is geen kleinigheid op één show bijna tien modellen te kopen. Het kan ook zijn, dat ze nog wat toilet wilde maken, het was een allercharmantst per soontje, vond u niet? Het zal voor u prettig zijn zaken met haar te doen. We zullen nog even in de omtrek van de gar derobe kijken". „Er is mij alles aan gelegen", sprak nu een dame met gehaaste stem, „om een onderhoud met haar te hebben. Mijn vriendin en ik willen een afspraak ma ken. Voor ons is het heel belangrijk om de eerste te zijn. We hebben slechts een zeer korte tijd van voorbereiding en daarom sta ik erop haar te ontmoeten De stemmen stierven weg, voordat Nancy en Hans tot het besef kwam, dat het gesprek op hen persoonlijk sloeg. Met liefdevolle blikken keek Hans naar Nancy, die verschrikt overeind was gaan zitten. „Er wordt naar ons gezocht", zei ze verbaasd. „Laat mij maar even gaan kijken", stelde Hans voor. „Ik zal zien of ik mis schien monsieur Bernhard al alleen te spreken kan krijgen, dan kunnen we ge lijk alle problemen wegwerken". Nancy wilde protesteren, maar Hans pakte liefkozend haar handen en drukte ze met een teder gebaar tegen zich aan. „Voor jou ga ik desnoods een leeuwen kuil in", schertste hij. „Doe intussen wat poeder op je neus", ging hij plagend ver der, terwijl hij strelend met een vinger over haar wang gleed. Meer dan ooit kwam haar gezichtje jong en onervaren onder de geschonden make-up te voor schijn. Hij kon zich niet meer beheersen, bukte zich en drukte een kus op haar warmrode mond. „Nu heb je het recht om mij te slaan", nodigde hij overmoedig uit, want het ant woord van haar lippen hadden hem iets anders duidelijk gemaakt. „O Hans", zie Nancy m?t verstikte stem, „Als je toch eens alles wist". „Ik geloof, dat het beter is niet alles te weten", zei Hans, grimmig denkend aan zijn plaats op het kantoor. Nancy rommelde verlegen in haar tasje met toiletbenodigdheden. Met een gevoel van weemoed bleef Hans haar even gade slaan. Morgen zou ze de dingen in een geheel ander licht zien, overdacht zij. Morgen zouden de zaken haar opslokken en het nuchtere verstand zegevieren. Mis schien zou ze nog even aan hem denken, als de aardige jongen, die ridderlijk de moeilijkheden voor haar uil de weg ruim de, maar verder zou haar genegenheid niet gaan, terwijl zijn hart zou hunkeren naar een blik van die klare blauwe ogen. Er was geen sprake van, dat hij haar ooit weer kon vergeten. Het zat te diep, dat wist hij de vorige avond al en hij zag geen mogelijkheid zich tot op haar hoogte op te werken. Daar gingen jaren over heen. Dus moest hij nu al in zijn hart afscheid van haar nemen, afscheid voor goed. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 3