Veel enthousiasme maar weinig geld Middenstandsbijdrage aan V.V.V. Texel geregeld Speciale commissie heeft haar taak beëindigd De V.V.V.'s in Nederland Gistermorgen heeft de waarnemend voorzitter der V.V.V.-Texel, de heer C. J. van der Kooi, in tegenwoordigheid van de directeur, de heer G. H. Fortgens, mededeling gedaan aan de pers over de contributieregeling voor Middenstands- bedrijven op het eiland. Een speciale commissie heeft een gun stige regeling gevonden. Twee leden van de Algemene Texelse Middenstandsver eniging, twee leden van de Katholieke Middenstandsvereniging en twee leden van het hoofdbestuur der V.V.V.-Texel hebben de contributiebijdrage van de V.V.V. onder de loep genomen. In 1953 was de contributie vastgesteld en nadien nooit meer gewijzigd. De ontwikkeling van het toerisme is zeer zeker veranderd en diverse bedrijven hebben daar reeds lang van geprofiteerd. De commissie heeft terdege rekening gehouden met de aard en de ligging van de bedrijven, zodat met de bepaling van de bijdrage aan de V.V.V. verschil is voor een bedrijf in het noorden of zuiden en een bedrijf in de badplaats. De V.V.V.-Texel was steeds van me ning, dat er op het eiland 150 toeristische bedrijven waren en 50 semi-toeristische. De commissie is een andere mening toe- EEN REGEN VAN PRIJZEN BIJ DE 3E NATIONALE LOTERIJ VOOR DE KANKERBESTRIJDING Op 1 mei a.s. start de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrij ding haar 8e Nationale Loterij. Deze lote rij onderscheidt zich door het grote aan tal bijzonder attractieve prijzen. De Hoofdprijs bestaat uit een bedrag van f 15.000,vrij te besteden aan goederen. De tweede prijs is een personenauto en verder zijn er een afwasmachine, 2 brom fietsen, 3 wasmachines, 5 zilvium cas settes (44-delig), 3 elektrische mixers, 30 levensmiddelenpakketten, met inhoud waar het hele gezin plezier aan beleeft, 20 elektrische strijkijzers, 8 elektrische koffiemolens en niet minder dan 425 bioscoop-, bloemen- en boekenbonnen Daar er het vorig jaar loten te kort wa ren is het aantal nu op 360.000 loten be paald, loten die 50 cent per stuk kosten. Met ingang van 1 mei a.s. zijn zij op de bekende verkoopadressen (herkenbaar aan een speciale affiche) verkrijgbaar. Ook kunt U bestellen door storting op giro 12817 t.n.v. K.W.F. Amsterdam. Wie een trekkingslijst wenst te ontvangen kan 20 cent extra storten. De kankerbestrijding is een zaak, die ons allen aangaat en daarom kunnen wij U deze aktie van het K.W.F. gaarne aan bevelen. KLEINE ONDERBREKING Dokter Renout heeft dit weekend zondagdienst. Deze dienst wordt he denavond tussen 7 en 10 uur waarge nomen door dokter Siebinga, daar de heer Renout als organistor van de Oostender muzieknis bij de ingebruik name aanwezig hoopt te zijn. TANKSTATION IN DE PRINS TUSSEN KAPNI EN TJEPKEMA De Pontweg is nog een onbegaan bare massa van diverse materialen. Om daar met auto of bromfiets over te trekken is geen pretje. Maar binnen enkele weken kunt U er benzine tanken Als we dit schrijven zullen er mis schien enkelen zijn, die zeggen: dat is weer één van die grapjes van de krant. Het is echter geen grapje maar waar heid. De Esso, of we moeten eigenlijk schrij ven de Fa. Witvliet en Westerlaken te Oudeschild, opent daar begin mei een benzinestation. Tussen Kapni en Tjep- kema komt een modern dubbelzijdig pompstation. Dat zo'n station niet in veertien dagen gereed is begrijpt een ieder, maar er wordt gestart met een hulpstation. De komende zomer hoopt men het nieuwe station in gebruik te kunnen nemen. In verband met de havenwerken neemt men daarom een hulpstation in gebruik, zodat dicht bij het werkterrein ook ge tankt kan worden. Er komt een opslag van 66.000 liter, verdeeld in 5 tanks van 12.000 en een tank van 6.000 liter. Dus we kunnen daar straks onze tank van de brommer wel vullen. De fa. Witvliet en Westerlaken gaat nog meer service geven. Vanaf 1 mei kunnen de Texelaars die met de eerste boot meegaan, even de tank laten vul len. Vanaf die datum is het pompsta tion te Oudeschild om 5 uur geopend Ook het nieuwe station zal geopend zijn van de eerste tot de laatste ver binding met de vastewal. Het is de service die 't 'em doet. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 29 april op om 5.15 uur en gaat onder om 20.00 uur, 3 mei op om 5.08 uur en onder om 20.07 uur. Maan: 30 april V.M.; 7 mei L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 29 apr. 7.43 en 20.01; 30 apr. 8.25 en 20.44; 1 mei 9.02 en 21.23; 2 mei 9.34 en 21,58; 3 mei 10.16 en 22.35; 4 mei 10.51 en 23.06; 5 mei 11.26 en 23.37; 6 mei 12.01 en Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. gedaan. Zij heeft gesteld: 50 toeristische en 150 semi-toeristische. De betekenis van het toerisme is uiter aard bepalend voor het bedrijf. Er zijn bedrijven, die geheel op het toerisme zijn ingesteld, maar voor velen is het toerisme de belegging van de boterham, dus slechts een gedeeltelijke bron van inkom sten. Voor al deze bedrijven heeft ge noemde commissie een regeling gemaakt. Toch kunnen wij spreken van een radicale verhoging. De basiscontributie was reeds verhoogd en met de laatste wijziging, die door de commissie is goed gekeurd kan men zeggen dat de contri butiebijdrage van de middenstander ge middeld met 50 procent is verhoogd. Er zijn echter ook bedrijven, die reeds jaren iets teveel hebben betaald. Voor deze is een vermindering mogelijk. De heer C. J. van der Kooi was van mening, dat de toegepaste verhoging ver antwoord mag worden geacht. Het is rechtvaardig, aldus de heer Van der Kooi, dat er verschil blijft tussen leden exploitanten en leden-winkeliers en am bachtslieden. Het hoofdbestuur sprak woorden van dank aan het adres van de commissie, die met het onderzoeken een groot en goed stuk werk heeft verricht. Voorts werd nog medegedeeld, dat met de Chr. Middenstandsvereniging, die voor een groot deel in Oosterend is gevestigd, rechtstreeks contact zal worden opge nomen. MAANDAG GEEN MUZIEKSCHOOL In verband met de verjaardag van H.M, Koningin Juliana zal er maandag geen muziekschool zijn. DE HEER P. SIB1NGA MULDER LID VAN HET HOOFDBESTUUR DER V.V.V.-TEXEL De heer P. Sibinga Mulder In de vacature van de heer J. J. van der Vlies, die 24 jaar de functie van penningmeester heeft vervuld van de V.V.V. Texel, is benoemd de heer P. Sibinga Mulder. De N.V. TESO heeft statutair een stem in het hoofdbestuur der V.V.V. Tijdens een vergadering van het hoofdbestuur der V.V.V. is de heer Sibinga Mulder benoemd tot pen ningmeester. De heer C. J. van der Kooi heeft zich beschikbaar gesteld om als waarne mend voorzitter te fungeren tot de a.s. ledenvergadering na het seizoen. Het hoofdbestuur der V.V.V. Texel heeft tevens besloten een uniforme con tributieregeling toe te passen voor alle bedrijven. GEEN VOORRANG VERLEEND De jongeman F. Koorn, van de Duin weg, verleende vrijdagmorgen omstreeks 8 uur geen voorrang aan een mede-weg gebruiker. Koorn reed met zijn motor vanaf de Kogerstraat de Binnenburg in. De heer Moerbeek kwam met de bestel wagen de Hogerstraat uit. Beiden reden zeer langzaam De heer Koorn verleende geen voorrang me't het gevolg dat ze elkaar op een minder prettige wijze goedemorgen hebben gewenst. De motor kwam tegen het voorruit van de wagen en de linkerzij van de auto werd flink beschadigd. De motor kwam er gunstig onder vandaan. De berijders hebben geen letsel opgelopen. Alleen enkele stukjes overal van de motorberijder hingen aan de spiegel van de auto. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. HERDENKINGSSAMENKOMST TE DE KOOG Donderdagavond, 4 mei, 's avonds half r^cht wordt er in ,,De kleine vermaning" te De Koog een herdenkingssamenkomst gehouden. Hierin spreekt ds. Van Bilder- beek en „Advendo" en het Herv. kerk koor zullen gezamenlijk een paar toe passelijke liederen laten horen. Iedereen wordt tot deze samenkomst uitgenodigd, opdat allen gezamenlijk hen zullen her denken, die hun leven gaven voor onze vrijheid. Na afloop wordt er bij de deur een collecte gehouden voor de Stichting 1940- 1945. TEXELSE BOYS-NIEUWS De adspiranten spelen zaterdag thuis tegen De Koog adsp. Zie aanvangstijd in het kastje. Dinsdag 2 mei a.s. is er contactavond in De Zwaan. Dit is de laatste bijeen komst van dit seizoen, zodat wij vanzelf sprekend op alle leden rekenen. Aanvang 8 uur. De jaarvergadering is één week uitge steld en wordt gehouden op dinsdag 23 mei a.s. Noteert U dit even!! OPLETTEN ALTIJD GEWENST Uit een der winkels in de Molenstraat stapte een dochter van de familie Maas pardoes de straat op. Een overbuur jongen van haar, Witte junior, kwam met zijn fiets tegen haar op. Het meisje mankeer de niets, de jongen kwam te vallen en liep een lichte hersenschudding op. GARAGES EN WERKPLAATSEN GEMEENTE TEXEL AANBESTEED Vrijdagmiddag heeft de aanbesteding plaats gevonden voor de bouw van gara ges en werkplaatsen te Den Burg. Deze gebouwen zullen op het industrieterrein le Den Burg worden gebouwd, in op dracht van de gemeente Texel. Loco-burgemeester C. H. Roeper maak te de uitslag bekend in aanwezigheid van de heer P. Beemsterboer, J. Veldstra, ge meentearchitect G. van der Struis en de heer J. C. Bruin, administrateur van de N.V. T.E.M. De aanbesteding vond plaats in massa, zonder elektrawerk en glas- en schilder werk. Ingeschreven werd onder A mèt, en B zonder drie garageboxen. Laagste inschrijver was de fa. B. Gieze voor A: ƒ113.300,—, B: ƒ106.100,—. ver der werd ingeschreven door: fa. Drijver A: ƒ122.985—, B: 133.985,—; fa. Duin, A: ƒ129.000—, ƒ118.000,—; fa. Venema, A: ƒ116.800,—, B. 108.300,—; Gebr. Trap, Oosterend, A: ƒ127.500,B. ƒ119.500,—. De begroting was inclusief elektra en schilderwerk voor A: ƒ123.000,en voor B ƒ115.000,—. PROGRAMMA-WIJZIGING I.V.M. VOETBALWEDSTRIJD NEDERLAND-HONGARIJE Nu het aanvangstijdstip van de zon dag 30 april te spelen voetbalwedstrijd Nederland-Hongarije is verschoven en het ooggetuigeverslag, dat in sa menwerking met de AVRO wordt uit gezonden, om 3.50 uur begint, onder gaat het VARA-programma de volgende wijzigingen. 5.00-5.50 uur Tweede helft voetbalwed strijd Nederland-Hongarije (in samen werking met AVRO), met eventuele na beschouwing. 5.55-6 10 uur Gez. pr. Nieuwsberichten 6.10-6.30 uur Het atoomkrakertje, ver- volghoorspel. Het vervolg op de uitzending „Strijk en zet" en het Zondagssportjournaal komen dus te vervallen. WAALDER BEJAARDEN! De bejaarden van De Waal en omge ving worden verzocht om 2 uur aan wezig te zijn bij het Dorpshuis. Vandaar rijden de auto's U naar de toneelvoor stelling in Den Burg. „INSTUIF" DE KOOG Hoewel het in de bedoeling lag a.s. zondag nog Instuif te houden, kan dit thans geen doorgang meer vinden. Dus jongelui, voor dit seizoen is de Instuif definitief gesloten. We hopen dat jullie in september allemaal weer met frisse moed en vooral met „nieuwe plannen", op ko men dagen. MEITELLING 1961 De Voedselcommissaris voor Noord- en Zuidholland vestigt de aandacht van alle telplichtigen er op, dat van 2 mei tot en met 3 juni 1961 een telling zal worden gehouden van: a. rundvee, varkens, schapen, kippen eenden en paarden; b. de verbouwde akkerbouwgewassen, fruit, boom- en bloemkwekerijge wassen, bloembollen, zaden en groen ten; c. de oppervlakte grasland; d de land- en tuinbouwtrekkers, de melkmachines, alsmede de berege- nings- en/of bevloeiingsinstallaties; e de arbeidskrachten. De in aanmerking komende gere- gistreerden ontvangen een oproep om op zitdagen de gevraagde gegevens -te ver strekken. Men wordt verzocht persoonlijk c-n op de aangegeven tijd te komen en het ingevulde oproepformulier mede te bren gen; dit zal het oponthoud zo klein mo gelijk maken. Voor een gemachtigde dient de öp het oproepformulier gedrukte machtiging te worden ingevuld en ondertekend. Telplichtig zijn: 1. alle bedrijven met 1 ha. cultuurgrond en meer; 2. van de bedrijven met minder dan 1 ha. cultuurgrond: a. alle bedrijven die tuinbouw voor de handel uitoefenen (boom-, bloem- en bloembollenkwekers, groente- en fruit telers, enz.); b. alle houders van: één of meer stuks rundvee; één of meer fokzeugen en/of beren; één of meer landbouwpaarden; 3 of meer mestvarkens; 3 of meer schapen en 51 of meer stuks pluimvee. c alle loonbedrijven, alsmede de coöpe raties en andere instellingen, welke landbouwwerktuigen exploiteren of verhuren. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds, Froentjes 19.30 uur ds. F. Kuiper, uit Lemmer, De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Jeugddienst Maandcollecte kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur ds. Beerthuis Collecte interkerkelijke hulpverlening De Koog 10 uur ds. Waardenburg Hu welij ksinzegening De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. Wolfensberger Maandcollecte kerkvoogdij 19.30 uur Gezamenlijke Jeugddienst met de Doopsgezinden Oudeschild 11 uur ds. Wolfensberger Maandcollecte kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. De Lange Belijdenis des geloofs 3 uur ds. Scholten Oosterend 10 uur ds. Scholten 3 uur ds. De Lange GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur da. Reinhold Oosterend 10 uur ds. Van Bilderbeek In het april/meinummer van het toeris tische tijdschrift „UIT IN EIGEN LAND" wordt uitvoerig aandacht besteed aan het werk en de zorgen van de V.V.V.-instel- lingen in Nederland. Gezien de discussie rond het wel-en- wee van de V.V.V.-Texel komt het ons goed voor (zij het enigszins bekort) dit tijdschriftartikel over te nemen, daar het van onverdachte zijde een scherp licht werpt op de problematiek van de toeris tische bevordering. De conclusie is dat 300 verenigingen, met zo'n 3000 mede werkers moeten rondkomen met een be drag van krap twee miljoen gulden. De redactie van „Uit in Eigen Land" schrijft het volgende: Zou ik op Texel nog een zomerhuisje kunnen krijgen? Wat is er vanavond in de Schouwburg te doen? Hoe laat ver trekt de laatste bus uit Delfzijl? Is er een kampeerterrein in Hoenderlo? Hebt \j een folder van Oisterwijk? Vertrouwde vragen voor de meer dan 300 informatrices die achter de balie van de Nederlandse VW's haar even ver trouwd antwoord al klaar hebben. Want deze lieftallige jongedames zijn de char mante voorposten van een hecht en wijd vertakt apparaat: het VW-wezen, dat een indrukwekkend arsenaal van gege vens en drukwerk ter beschikking stelt van de vakantiereiziger, de kampeerder, de weekendtoerist en ook van hem, die heel eenvoudig een avondje uit wil kortom van iedereen die recreatie be hoeft. En hoevelen zijn het er niet, die zich dankzij de betaalde vakanties, de vrije zaterdag en het gestegen welvaarts peil uit het stramien van alle dag kunnen losmaken en er opuit trekken. Er zijn deskundigen, die zelfs beweren, dat al leen al uit het buitenland meer dan 20.000.000 dagtoeristen jaarlijks ons va derland binnentrekken. Zo is het nog maar sinds kort. Slechts enkele tientallen jaren geleden toen het laatste gaskousje uitfloepte, men nog bijna ongehinderd de weg kon over steken en het lawaai van een dubbel- dekkertjes in de lucht de straatjongens in extase bracht was het toerisme nog onbetwist een zaak van de „happy few" en was een vreemdeling iemand die in een van stof vergrijsde automobiel rond reed, met stapels koffers op 't imperiaal. En ook de VW's zijn niet altijd zo ge weest als ze nu zijn. Zij zijn meegegroeid met de ontwikkeling van het vreemdelin genverkeer. Niet alleen in aantal, maar ook in kracht en in paraatheid. Men mag zelfs stellen, dat van 1875 toen de eer ste VW's in Nederland werden opgericht tot de Tweede Wereldoorlog de evo lutie van het VW-wezen voor een goed deel in het kwantitatieve vlak lag en dat daarna, bewust en onbewust, de groei zich ook heeft voltrokken op het terrein der kwaliteit. Deze kwaliteitsverbetering vindt haar grondslag in een steeds groeiende uitwis seling van kennis en feitenmateriaal, in toenemende samenwerking in regionaal en provinciaal verband en in uniformiteit van uitgaven, en wordt technisch en mo reel gesteund en geleid door de overkoe pelende lichamen; de Provinciale WV's en de ANW. Het gevolg van dit samen spel van factoren is, dat de bijna 300 erkende VW's een goed op elkaar inge speeld team zijn geworden ten prof ij te van landgenoot en vreemdeling. Het is zelfs een zo goed op elkaar ingespeeld team, dat het in het buitenland bij de toeristische experts bewondering en ver wondering wekt. Deze deskundigen ko men dikwijls naar Nederland om hier hun lesje te leren, terwijl Nederlandse experts onderontwikkelde gebieden worden afge- onder de vlag der Verenigde Naties naar vaardigd om te helpen bij de opbouw van het toeristisch apparaat. Het zal sommige lezers wellicht ver bazen te vernemen, dat in deze tijd van dirigistisch streven, het Nederlandse VW-gebouw nog altijd voor een goed lier initiatief en door de bereidheid con deel wordt geschraagd door het particu- amore ten bate van de eigen grotere of kleinere gemeenschap mee te werken aan een bevordering van het vreemdelingen verkeer. Immers, de 150 VW-Verkeers- bureaus en inlichtingenkantoren, met haar vriendelijke informatrices, haar hardwerkende staf en hun energieke direkteuren en administrateurs, vormen slechts de naar het publiek gekeerde zijde van dit VW-gebouw. Aan de andere kant staan de ongeveer 1500 bestuur- deren, die de middelen moeten zien te vinden om het werk mogelijk te maken én die het beleid in laatste instantie be palen. En zij doen dit uit culturele, ideële en economische overwegingen, maar toch ook omdat zij er plezier in hebben. Als eigen vrijetijdsbesteding dus. Bij de vele kleinere VVV's, die nog niet voldoende geld bijeen hebben weten te brengen om een eigen inlichtingenkiosk te zetten en te bemannen, is het boven dien de secretaris zelf, die de taak op zich neemt de toerist de voorlichting te ver schaffen, die hij behoeft. Met een budget, dat soms in een kinderspaarpot een rede lijk figuur zou slaan, maar met de hulp, die de grotere VW's en de provinciale en landelijke organisaties kunnen bieden en met een grote dosis enthousiasme voor zijn gebied, onderneemt zo'n VW-secre- taris het kleine grootse werk: het VW- werk. In het buurdorp zit zijn collega des avonds over de schrijfmachine gebogen om de brieven van zijn toekomstige zo mergasten te beantwoorden, zijn adviezen te geven en het pensionlijstje op te stu ren. In het volgende dorp trekt de secre taris het lentebos in om de wandelwijzers weer aan te brengen. En zo ligt over heel Nederland een net van WV's, kleine en grote en nog grotere, hier met een een zaam werkende secretaris, daar met een kiosk, elders met een ruim en geoutil- leerd bureau, waar des zomers 40 man personeel emplooi vindt. De VW-kantoren, in de regel eenvou dig, té eenvoudig behuisd, gaan soms ver loren tussen de gigantische moderne bouwwerken, zijn te weinig opvallend in het kolkend stadsgewoel van deze tijd Een in 't oog springende plaats in het stads- en dorpsbeeld nemen ze zelden in Toch zijn het niet minder dan 600 ge salarieerde medewerksters en medewer kers, die in deze kantoren hun best* krachten geven voor gast èn plaatsgenoot en die de erecode van de VW'er trachten na te leven: „Op iedere vraag het juiste antwoord". Een rijke documentatie en een grote verscheidenheid van vouwbladen, brochures en naslagwerken staan hun daarbij terzijde. Het Toeristische Hand boek van de ANW met elementaire toe ristische gegevens staat op de balie ge reed. Binnen niet al te lange tijd zal van iedere plaats in Nederland, die enige be tekenis voor het vreemdelingenverkeer heeft, een informatieblad in dit boek te vinden zijn. Een apparaat als het VW-wezen, dal een zoveel omvattende taak met een der gelijk élan uitvoert, moet zo zou men denken over ruime middelen beschik- lijk één VW in Nederland aan te wijzen, ken. Het tegendeel is waar! Het is moei- die over een jaarlijks budget beschikt dat haar in staat stelt op normale wijzt in volle omgang de voor het vreemdelin genverkeer gewenste taak uit te voeren Een krasse opmerking? Maar wat dan t< zeggen van de VW, die jaarlijks over 4! gulden beschikt? Van een VW, die oj een van haar diensten voor het publiek per jaar 30.000 gulden moet bijpassen! Of van de vlammende koppen in de krant, die melden, dat een VW op bank roet staat? Het gehele VW-apparaat, met zijn meer dan 2000 medewerkers en bestuurs leden, met zijn 150 kantoren en evenveel secretariaten, heeft in totaal een jaarlijks inkomen aan subsidies en contributie, dat de 2.000.000 gulden ternauwernood over schrijdt. En daaruit moet ook het propa gandamateriaal betaald worden! Eer schamel bedrag als men bedenkt, dat in Nederland in totaal per jaar 400 506 miljoen gulden voor reclame wordt uit gegeven. Het verkrijgen van de nodige middelen is dan ook object van rusteloze zorg voor de VW-bestuurderen en -directeuren. De Provinciale en gemeentelijke over heden, die het VW-werk steunen mei subsidies, die uiteraard betaald worden uit de gemeenschapsgelden, eisen, dat het belanghebbend bedrijfsleven op zijn minst evenveel aan het VW-wezen bij draagt. Met grote inspanning en met veel overtuigingskracht wordt dit bereikt en wordt dat miljoen aan bijdragen en con tributies van de bedrijven, de bedrijfs- instellingen en particulieren geïncas seerd. Maar niet veel meer dan dat, me als gevolg dat de buidel van de VVV penningmeester een schrale is en dat vee goed werk ongedaan en veel service d toerist onthouden blijft. Om éën enke voorbeeld te noemen: het merendeel de kleinere VW-kantoren sluit nog 's mid dags om 5 of 6 uur en is zaterdags en zon dags dicht, uitsluitend en alleen, omda de salarisgelden en dus het personee voor avond- en weekenddiensten ontbre ken. Ondanks of juist dankzij de opgaandf conjunctuur, waarin wij leven, is he' dikwijls moeilijk in bepaalde kringen vac het bedrijfsleven en van de middenstand juist inzicht en begrip te vinden voor dc waarde, die een bloeiend vreemdelingen verkeer heeft voor de economische ont wikkeling van eigen plaats en onderne ming. Er is dan ook hier en daar een ten dens tot commercialisering van het VW- wezen als consequentie van dit mind# juiste inzicht bespeurbaar, hoe men hie-' ook over denkt. Inmiddels blijft het contributievraag- stuk dat de financiële grondslag vaa het VW-werk is nog altijd een tee: punt. Het is een vraagstuk, welks oplos sing de constructie van het VW-gebou* aanmerkelijk zou kunnen versterken, vr dat de WV's er nog vee! meer dan reeds het geval is voor zouden kunn# zorgen, dat enerzijds landgenoot en bui tenlander onbekommerd en ten volk kunnen genieten van vrije tijd en vakan tie, en dat anderzijds de welvaart, die hei gevolg is van een omvangrijk toeristen bezoek, wordt vergroot. De

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2