4% iiUi st reekomwikkeling Zit ineen Klein glaasje 0B herdenking Nationale op donderdag 4 mei a.s. Dinsdag 9 mei a.s. Optreden ballet Marjo MARJO pK I RA EEN ONGELUK GF M( s: DRUMBAND HAD EEN ONVERGETELIJKE DAG Maandag hebben de leden van de Mar- garetha Sinclair Drumband een onver getelijke dag gehad. Met de eerste boot vertrok de band met als einddoel Baarn Vele Texelaars hebben met spanning het défilé op het TV-schcrm gevolgd. Eindelijk daar kwamen de meisjes voor het beeld en m diverse huiskamers zal een vreugdekreet omhoog zijn gegaan. Om half zes arriveerde men weer op het eiland. Aan het Schilderend te Den Eurg werd uitgestapt en met vrolijke pas ging het door het dorp. Alle respect voor deze meisjes, die toch al een flinke mars achter de rug hadden. Nader vernemen wij, dat deze Band morgenavond ook zal deelnemen aan de dodenherdenking. Tevens zal op 5 mei een rondgang worden gemaakt. Maandag j.l. zijn de eerste contacten gelegd voor een optreden in het buiten land. AUTOBEZITTERS VAN DEN BURG DOE HET VANDAAG NOG EVEN De Dorpscommissie Den Burg herin nert autobezitters aan het formulier, dat zij hebben ontvangen. Er zijn er nog maar enkele ingevuld terug gestuurd. Mis schien dat U het vandaag nog even kunt doen? In ieder geval gaarne voor a.s. zaterdag. MONUMENT GEPLAATST Het monument „Voor hen die vielen" is maandag te Den Burg op een passend voetstuk geplaatst. Het zal donderdag morgen door enkele Texelse oorïogs- weduwen worden onthuld. STREEKONTWIKKELING TEXEL Afd. Huishoudelijke Voorlichting Volgende week begin een cursus in bloemschikken voor de dames in Oude- schild en Oosterend. Nadere gegevens zie zaterdag. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 1 mei 1961 3 koeien 650850; 3 graskalveren 350 550; 7 schapen 80120; 9 schrammen 80110; 9 biggen 4560; 69 nuchtere kalveren 40100. KAARTCLUB „HET CENTRUM" GAAT SEIZOEN BESLUITEN De leden van kaartclub „Het Centrum" zullen tot besluit van het seizoen 1960-61 op maandag 8 mei a.s. elkaar in een on derlinge koppeldrive nog eens bekampen. De verkorte gespeelde competitie is op maandag 24 april j.l. besloten. Op maandag 15 mei a.s. zal dan m een leden vergadering de prijsuitreiking plaats vinden. Het bestuur verwacht op 8 en 15 mei a.s. ieder lid aanwezig. Ook belangstellenden zijn van harte welkom. De kaartavonden zijn sportief en gezellig en iedere liefhebber is als lid van harte welkom. LAATSTE BIJEENKOMST PLATTELANDSVROUWEN AFD. DE COCKSDORP-EIERLAND Vrijdag 28 april werd onze laatste avond van dit seizoen in Hotel „De Hoop" gehouden. De opkomst van de dames was goed, wat zeer prettig was, want meestal, als het voorjaar begint te komen en de avon den worden langer, zakt de animo voor vergaderingen af. Het bestuur had de heer K. van der Kooi, oud-ingezetene van De Cocksdorp, thans wonende te Amstelveen, uitgeno digd om een lezing met dia's te houden over zijn verblijf in Japan. De heer Van der Kooi deed dit op prettige wijze. Tot slot van de avond werd nog even bij de herdenking stilgestaan. De voor zitster droeg een gedicht voor van Jan van Kampen. Ook werd nog even stilgestaan bij de verjaardag van de beschermvrouwe van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, Koningin Juliana. Na dank te hebben gebracht voor de zeer prettige avond en allen een goed seizoen, een goed gezinsleven en een pret tig weerzien te hebben gewenst, sloot de voorzitster de vergadering. ACTIECOMITÉ O.L. SCHOOL OOSTEREND Zoals reeds velen weten is er in Oos terend een Actiecomité gevormd om de nodige gelden te verzamelen voor de aankoop van een geluidsprojector. Hier voor zal in juli a.s. een grootscheepse bazar-tentoonstelling georganiseerd wor den, waaraan verbonden een bloemen- en huisvlijttentoonstelling. Namens het actiecomité wordt ons verzocht om langs deze weg iedere bloemenliefhebber op te wekken zijn plant of bloem met zorg te gaan omringen. De comitéleden, de dames Rentenaar en Timmer, en de heren Van der Snoek, C. Daalder en A. Kalis geven gaarne de no dige inlichtingen. GELD ONTVREEMD Te Oosterend is een jeugdige werkne mer aangehouden. J. v. H. uit Den Burg, werkzaam bij de fa. Rentenaar, heeft sinds geruime tijd briefjes van vijfen twintig uit de kas ontvreemd. De heer Rentenaar ontdekte steeds weer kastekorten en heeft uiteindelijk maatregelen genomen. De werkgever no teerde de nummers der briefjes en zo kwam het dat de Rijkspolitie vorige week vrijdag een van die briefjes met een ge noteerd nummer in de zak van v. H. vond Van H. heeft bekend meerdere malen briefjes te hebben ontvreemd, hij heeft het geld direct opgemaakt. In het kader van de nationale herden king zullen op 4 mei a.s. op Texel de navolgende plechtigheden worden ge houden: Den Burg: Klokluiden vanaf 19.35 uur. De stoet stelt zich tegen 19.30 uur op op de Groeneplaats en vertrekt om 19.30 uur naar de Algemene begraafplaats. Na een rondgang over het oorlogskerkhof en de algemene begraafplaats zullen 2 minuten stilte worden betracht. Hierna speelt het Koninklijk Texels Fanfarekorps, waarna krans- en bloemlegging volgt. Na afloop van de plechtigheid op de begraafplaats wordt opnieuw een stoet gevormd. Na de stille omgang zal te plm. 20.30 uur in de Ned. Herv. kerk te Den Burg voor allé groeperingen 'n bijzondere her denkingssamenkomst plaats vinden, voor ganger ds. Froentjes. De Cocksdorp: Klokgelui van 19.15 - 19.30 uur. Om 19.30 uur vindt in de Ne derlands Hervormde kerk aldaar een ge zamenlijke herdenkingssamenkomst piaats. Voorganger pastoor Van Waes- berge en ds. Soesan. Medewerking van Chr. Mannenkoor Oosterend o.l.v. de heer C. Bremer. De Koog: Klokgelui om 19.05 uur. Om 19.30 uur vindt een interkerkelijke her denkingsbijeenkomst plaats in „De Kleine Vermaning" m.m.v. het Ned. Herv. kerk koor en „Advendo", Voorganger ds. H. van Bilderbeek. Den Hoorn: Klokgelui om 19.20 uur. Van beide uiteinden van het dorp ver trekt de stille stoet om 19.40 uur naar de begraafplaats, waar na het zwijgen van de klok twee minuten stilte worden be tracht. Het fanfarekorps D.E.K. besluit de plechtigheid. Ocsterend: 7 uur opstellen in de Oran jestraat van muziek en deelnemers aan deze stille tocht; 7.30 uur onder klokgelui trekt men naar het plantsoen; 7.41 uur aankomst plantsoen, waarna allereerst muziek ten gehore wordt gebracht en vervolgens, na het voordragen van een gedicht, zal da. Reinhold-Scheuermann een herdenkingswoord spreken, gevolgd door muziek; 8.00 uur 2 min. stilte, be sloten met het spelen en zingen van het Wilhelmus; 8.10 uur Terugtocht naar de Oranjestraat De Waal: Om 19.15 uur vindt een in terkerkelijke herdenkingsbijeenkomst plaats in de Ned. Herv. kerk. Voorgangers ds. Waardenburg en kapelaan Suidgeest. Oudeschild. Om 19.30 uur is er een afzonderlijke R.-K kerkdienst. Klokgelui vanaf 19.45 uur. In het dorpshuis vindt om 19.45 uur voor alle groeperingen een gezamenlijke herdenkingsbijeenkomst plaats. Voorgangers: ds. S. de Lange en pastoor Van der Burg. Russenbegraafplaats. Kranslegging te omstreeks 15.00 uur op het Russenkerk hof. Een afvaardiging van de Russische legatie zal waarschijnlijk 's avonds aan de stille tocht te Den Burg deelnemen. Deelnemers aan de stille tochten wor den verzocht de tocht mee te maken van- nf begin- tot eindpunten niet tussentijds aan te sluiten of af te vallen. Voorts wordt op hen, die niet aan de stille toch ten deelnemen een beroep gedaan in huis te blijven en zich niet als „kqkcr" langs de weg op te stellen. Mogen velen zich gedrongen gevoelen een bloemenhulde te brengen. Aan particulieren en instellingen wordt verzocht om 18.00 uur de vlag half stok uit te steken tot zonsondergang. De horecabedrijven zullen vanaf 18 uur gesloten zijn. CORRECTIE In het vorige nummer was de uitslag geplaatst van de aanbesteding garage en schuren gemeente Texel. Fa. Drijver was één der inschrijvers. Zijn inschrijving was niet juist weergegeven. Dit moet zijn: A 122.985,—, B ƒ113.985,—. SCHOOLVOETBAL 1961 De eerste ronde is achter de rug. Het was goed voetbalweer; alle jongens (met de diverse meesters) waren prima op tijd aanwezig en er is met animo gespeeld. Af en toe zagen we goede aanvallen, afge wisseld met flinke missers, maar dat hoort er zo bij. De uitslagen zijn als volgt: Groep I: o.l.s. Den Burg-De Waal 90 De Koog-Oosterend 01 De Cocksdorp-Den Burg 07 De Waal-Oosterend 02 De Cocksdorp-De Koog 11 Groep II: RK. Den Burg 1-C.V.O. 3—0 R.K. Den Burg 2-Oudeschild 20 Den Hoorn-R.K. Den Burg 1 02 C.V.O.-R.K. Den Burg 2 0—0 Oudeschild-Den Hoorn 00 De tweede ronde heeft niet plaats op 6 mei, zoals eerst was aangekondigd, maar een week later, dus op zaterdag 13 mei a.s. Het programma komt in een volgende krant. Dus tot de 13e mei. B. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13 00 15.30 18.00 VanDenHelder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 11.00 16.00 18.25 VanDenHelder: 9.15 12.10 17.15 19.35 BALLETT MARIO Op dinsdagavond 9 mei a.s., aanvang 8 uur, zal in ,,De Oranjeboom" het ballet „Marjo" uit Den Haag, onder leiding van rpevr. Puck Goekoop-Santhagens optre den. Het dansprogramma heeft een grote afwisseling en omvat o.m. een Hollandse boerendans, een Italiaans volksliedje, een Russische dans; een mazurka, een Hon gaars bloemenmeisje en een polka. Tot de meer klassieke balletten beho ren o.m. rêverie, pas de trois, degas balle rina en pizzicato. Ook staan een aantal verhalende balletten op het programma, n.l. „Interplanetair", etalagepoppen, drumband, tuinman, de meeuw, en Ge- schichten aus dem Wienerwald. Losse kaarten voor dit optreden zijn vanaf heden verkrijgbaar bij het VVV- kantoor te Den Burg tegen de prijs van ƒ2,-. Ook zijn nog abonnementskaarten voor dit optreden, alsmede voor de drie ove rige evenementen uit de Culturele serie 1961 (Noordhollands Philharmonisch Or kest, „Het dagboek van Anne Frank" en het Nederlands Kamerkoor) verkrijgbaar a ƒ10,per persoon. Deze kaarten kun nen ook bij het WV-kantoor te Den Burg worden verkregen. Het gezelschap zal ook in een tweetal jeugdvoorstellingen optreden. Dan zal uiteraard een geheel ander programma worden opgevoerd. Deze jeugdvoorstel lingen zullen niet voor ouderen toegan kelijk zijn. POSTZEGELNIEUWS Maandag 8 mei houden we onze laatste ruilbeurs van dit seizoen. De traditie getrouw zijn er op deze avond weer een tweetal verlotingen, waarvan er één met gratis deelname door de leden. De prijs per lot voor de andere verloting is ge steld op 10 cent, zodat ook de jeugdleden in staat zijn mooie prijzen te winnen. De hoofdprijs is ongetwijfeld de „Olympiade serie 1928". In verband met deelname aan deze beide verlotingen worden de leden verzocht zo vroeg mogelijk aanwezig te willen zijn. Diverse belanghebbenden, die hun ze gels van Suriname of Ned. Nieuw-Guinea nog niet hebben afgehaald aan de be kende adressen, worden verzocht dit deze week nog even te willen doen. Het be spaart ons op de laatste ruilavond veel extra werk. GESLAAGD ORANJEFEEST TE DE KOOG Het Koninginnefeest te De Koog is goed geslaagd. De Oranjevereniging kan tevreden zijn. Ieder heeft spontaan mee gedaan. Het begin was al goed, toen door de jeugd een paar honderd oranje bal lonnen onder groot gejuich de lucht in gingen. Waar zouden ze terecht komen? Wiens ballon ging het verst? Vol span ning wachten de kinderen op bericht. De eerste wedstrijd was voor de aller kleinsten. Vlaggetjessteken. De winnaars waren: 1. Dini Oude Weernink, 2. Rob Lut, 3. Herre Sjoerd Oosterhaven. Van de 5-jarigen was 1. Anja de Jong, 2. Gonnie de Ruyter, 3. Dikkie Kuip. Zij moesten knikkers in een fles stoppen. Wedloop met een ei op een lepel was voor de zesjarigen. 1. Willy Schoo, 2. André Kuip en 3. Tilly Schoo. De was op hangen bleek Olga Klip het beste te kunnen, no. 2 was Carla de Ruyter, no. 3 Magda Witte. Tijddoelen in korf: no. 1. Netty Zoete lief, 2. Thea Boersen, 3. Tineke Hamer slag. Bladbalrace: 1. Henny Schoo, 2. Alja Jellema, 3. Ina Kikkert. Wie heeft het het eerst: 1. Marian Zegel, 2. Annegriet Zoetelief, 3. Geertje Bakelaar. Ook de jongens hebben hun best ge daan. Mandenrace: 1. Appie Wiegers, 2. Jan List, 3. Hans Mosk.. Langzaam fietsen: 1. Henk Kaars, 2. Jan Wessels, 3. Hans Rommel. Hindernisrijden: 1. Gerard Zoetelief, 2. Dik Stegeman, 3. Jan Eijgelaar. Ellerace: 1. Rob Blok, 2. Wim Koorn, 3. Harry van Splunter. Hiermede waren de kinderspelen afge lopen. Om 2 uur was het aantreden van de ouderen. Begonnen werd met een veldloop. Hier was Wim Koorn de win naar; no. 2 werd Jan Veldman en no. 3 H. Reijnders. Het tobbesteken was een waar succes. Onbedaarlijk is er gelachen, wanneer de deelnemer op een flink nat pak onthaald werd. Groot was de deelname, zowel van dames als van heren. De uitslag was als volgt: 1. Harry van Splunter, 2. Roelie Kikkert, 3. Corrie Bakelaar. De kinderwagenrace werd gewonnen door Greet Saai, no. 2 was Alie Kiewiet, terwijl mevr. Schoo-Bos de derde prijs behaalde. De mannequinrace leverde de volgende resultaten op: 1. Greet Saai, 2. Hanny Maas, 3. mevr. Stoer. Autopedrace: 1. Marjan Bakker, 2. Ireen Eelman, 3. mevr. Holtewes. Tot slot ringsteken op fietsen. 1. Paul Verhagen en Theo Kooiman; 2. L. Huis man, 3. Dean Koningsveld. De volksspelen waren hiermede afge lopen. De danslustigen konden 's avonds terecht in de „Buteriggel", waar „The Musical Friends" musiceerden. Velen hebben hier gebruik van gemaakt. Het was er vol en gezellig. HARTELIJK DANK De graslanddag, die georganiseerd werd door de streekontwikkelingscom- missie Texel op donderdag 27 april, is prima geslaagd. Dit is vooral te danken geweest aan de goede samenwerking en belangstelling, die er was tussen de Texelse veehouders en de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst te Schagen. Het is de streekontwikkelingscommis- sie Texel een behoefte om alle Texelaars, die hebben meegewerkt om deze dag te doen slagen bij deze hartelijk dank te zeggen. Op deze demonstratie zijn enkele goede inkuilmethoden gedemontsreerd. Er is dit voorjaar veel gras gegroeid. Als u vroeg gaat maaien en een goede conserveringsmethode toepast, heeft U kans op een goede kuil en vroeg nagras. B. VEEL GRAS EN TEKORT SILO'S In verband met het zeer gunstige weer is er veel gras op de bedrijven. Het ziet er naar uit dat er de komende weken veel gras ingekuild zal worden. Zowel het inkuilen met de maaikneus- machine als met de stationaire kneus machine geven een zeer grote kans dat U een kuil krijgt met een goede voeder- waarde en vrij is van stank. Bij het maai- kneuzen kunt U eventueel eerst het gras maaien en iets laten voordrogen. Dan moet er echter wel 3 a 4 melasse als toe voeging bij. Inkuilen in een silo geeft verschillende voordelen n.l. gemakkelijker stapelen, alleen bovenop met grond belasten en weinig kans op kantverliezen. U kunt echter ook zonder silo inkuilen met behulp van de maaikneusmachine of de stationaire kneusmachine. Het beste is dan op de plaats waar U wilt inkuilen een rand van strobalen te plaatsen en aan de binnenkant te bekle den met dun plastic. Na het inkuilen het gras afdekken met dit plastic en dan belasten met grond. De kuil geheel afdekken met grond is noodzakelijk. Om de grond er goed op te houden is het van belang om de kuil van de grond af langzaam in te halen, zodat U een zogenaamd tulbandmodel krijgt. Voordat de grond er op komt, kunt U de strobalen weghalen. Is het mogelijk om een gat te maken in de grond, dan is dit aan te raden. U moet dan zeker 30 - 40 cm. boven het grondwater blijven, anders wordt het onderste kuilvoer nat en onsmakelijk voor het vee. Zee. 15 MEI EERSTE LAMMERENMARKT De meningen waren maandag op de markt nogal verdeeld over de eerste lemmerenmarkt dit jaar. De boeken wijzen uit dat het de derde maandag in mei is. De eerste lammeren- markt wordt dit jaar dus gehouden op maandag 15 mei a.s. FILMNIEUWS: Zondagmiddag weer een echte wild westfilm voor de liefhebbers: „THE TIN STAR" Een keiharde en uitermate spannend film, waarin de moordenaars hun ge rechte straf niet ontlopen. Zondag- en maandagavond: „NOOIT OP ZONDAG" Een vrolijke film voor bijna volwasse nen en ouderen zal in de komende dage de bezoekers van Texels Bioscooptheate tonen, dat onder de Grieken nog steec acteurs gevonden worden, die hun sp weten op te voeren tot het hoogste ni veau. Jules Dassin, de schrijver en regis seur, heeft een beroep gedaan op hi acteertalent dat onder het Griekse vo! rchuilt Dassin, een uit Rusland afkomst! Amerikaan, speelt zelf de mannelijk hoofdrol en is de enige niet-Griek, die de film optreedt. „Nooit op zondag", is zoals wordt aar gekondigd een vrolijke film, een buitel gewoon vrolijke zelfs, maar het is b< paald geen klucht. Want ondanks uitbundigheid schuilt er toch ergens ee bittere ondergrond in het verhaal. Het een mengelmoes van fragmenten uit oud treurspelen en modern vertier. Het bont leven in een Griekse havenstad verloo; nu niet bepaald langs gekuiste lijnen het is zeker niet ten onrechte dat vos deze film een leeftijdsgrens van minima 18 jaar werd gesteld. Het is in elk gev een film waar vaart in zit, haast tevei vaart zelfs. Ze geeft met haar opzwepei de bouzoukiamuziek, de mannendanss en de vaak tot een orgie uitgroeiend nachtfeesten, een misschien wat verti kend beeld van het uitgaansleven in land, waar ook de Griekse wijn vloei Daarnaast echter bevat ze door haar stekende en flitsende blijspeldialoge toch nog weer genoeg elementen uit klassiek verleden om deze film de moei waard te doen zijn. Nederlands nieuws O.a.: Tentoonstelling „de Suiker" Amsterdam; Prinses Irene bezoekt „Flo: Nova" in Boskoop; Teenagers van hoofdstad begroeten Heidi Brühl; Me»! verslaat Nederland, onverwachte nederlaag. Wereldnieuws O.a.: Cubanen tegen Castro; De eert ruimtevaarder was een Rus; Spaan parterre-acrobaten; De grote Internat) nale Jaarbeurs te Milaan; Boksen Thailand. VER BOND.VOOR VEl LI G_VE R K E E R| l vei get en f> Ho. Tei A gev geb De Ouc 28 Mei wij b0O: en Qasi 'exi V< van huw gen Hooi steen LUTTIf Agen Den I De C Eieri; Den De K

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2