Eén week modekoningin HALVE-ZWARE- PITTIG MILD -LEKKER B tijd om een te rollen Uit het zonnige Carolina en uit het rijke, ruige Kentucky komen de tabakken. Voor Royal. Double selected! De nieuwe shag - Voor mannen - Voor UI - ROYAL KONINKLIJKE TABAKFABRIEK J. A. C. VAN ROSSEM - ROTTERDAM met héndige extra-lange klep m In ijs he (cc de hei me I de ceu nac vro dar de me: geb li Bur tooi zien Sch der inpc D vont gest VOO] Di FEUILLETON 21. „Heeft U grote verwachtingen van de aankopen, op deze show gedaan?" „Niet alleen grote verwachtingen", zei Nancy, nu veel meer zelfverzekerd. „Ook al zekerheden. Op deze aankopen zijn nu reeds bestellingen geplaatst". „Zag ik niet de alom bekende mevrouw Schuursma met U in gesprek?" Nu voelde Nancy een innerlijke waar schuwing, zeer voorzichtig te zijn met deze vraag. Wanneer zij hem toestem mend zou beantwoorden, dan verscheen ook de naam van mevrouw Schuursma in de krant, terwijl je nooittevoren wist, of ze daarvan wel gediend was. Er beston den nu eenmaal op dit gebied heel ver schillende bezwaren of voorliefden. Er waren mensen, die tot alles in staat wa ren, om hun naam maar in de krant te krijgen en aan de andere kant, deden vele personen moeite niet in de openbaarheid te komen. Zij had niet het recht hierover te beslissen en zeker niet nu de mogelijk heid bestond, dat de dames Schuursma tot de graag geziene cliënten zouden gaan behoren. Ze zei dus met een effen gezicht. „Kan het ook zijn, dat mevrouw Schuurs ma met monsieur Bernhard in gesprek was?" Sandten retireerde. Het was toch echt geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Jammer, mevrouw Schuursma behoorde tot de society en af en toe een nieuwtje uit deze kringen wilde er altijd wel in bij de lezers. Zoiets als, mevrouw Schuursma toonde interesse voor een Ne derlandse couturiëre. Afijn, dan niet, ten slotte zou het al aardig zijn dit originele persoontje, dat ongetwijfeld vele gaven bezat, te beschrijven. Hij keek haar even doordringend aan, maar Nancy raakte niet meer van streek. Ze wist, dat ze tot nu toe, bij wijze van spreken, het schip aardig van de wal had afgehouden en ze vreesde geen strikvraag meer. Ze meende te mogen aannemen, dat hij haar, on danks de soms onvolledige antwoorden, toch wel goed gezind was. Niettemin zou het nodig zijn, zo gauw mogelijk contact te zoeken met mademoiselle. Misschien was ze te bereiken in het hotel in Frank rijk, waar ze doorgaans verbleef als ze de shows te Parijs bezocht. Wie weet welke storm er losbarstte als de zaak in de pu bliciteit kwam. Bovendien moest made moiselle voorbereid zijn betreffende de aankoop. Met meneer zou ze natuurlijk de grootste ruzie krijgen, dat was te voor zien. Misschien kreeg ie wel een flauwte als hij het bericht van haar inkopen on der het oog kreeg. Waar hij zich overi gens mee bemoeide begreep ze niet. Het was toch zeker zijn geld niet. Sandten had intussen nagedacht over een laatste vraag. Daaraan zou hij graag de vakkundigheid van dit jonge vrouwtje willen toetsen. Als journalist van een groot dagblad kon je niet voorzichtig ge noeg zijn. De mensen gingen zich zo graag te buiten aan allerlei fantasieën. Hoewel dit meisje hem alleszins betrouwbaar leek, gebood zijn gewone routine hem, haar aan de tand te voelen. „Gelooft u," vroeg hij, „dat de haute couture in Nederland een goede tijd te gemoet gaat, of zou men uiteindelijk de voorkeur gaan geven aan confectie, die voor velen toch veel gemakkelijker bin nen het bereik ligt?" „Tja", zei Nancy nadenkend, „daar kan men heel verschillend over oordelen. „Zij dacht aan de kledingproblemen van freule Spinet en vergeleek ze met de zorgen van de vrouwen van haar dorp, die zo graag, vooral op zondag, netjes wilden zijn. „Er zullen altijd mensen zijn", zei ze langzaam, „die met confectie genoegen moeten nemen en velen zullen ook daarin goed gekleed kunnen gaan. Maar zolang er in hogere kringen recepties worden gehouden, belangrijke functionarissen worden geïnstalleerd en dergelijke plech tigheden meer, zullen er dames zijn, die op zulke hoogtijdagen iets aparts willen dragen, omdat ze zich daarmee de zeker heid verschaffen en zo aantrekkelijk mo gelijk uit te zien, dat wil zeggen, dat alle tekortkomingen verdoezeld zijn en hun schoonheden verhoogd. Kijk, ziet U, dat moet de taak van de haute couture zijn". Verrast had Sandten haar aangekeken. Hier was geen vergissing mogelijk. Dit jonge meisje nam haar werk zeer gewe tensvol op en ondanks de eerste indruk van onervarenheid, bleek ze wel degelijk tegen haar taak opgewassen te zijn. Wat bovendien zeer sympathiek aandeed, was het feit, dat ze in het geheel niet over het paard was getild. Met veel dankbetuigingen nam hij af scheid. Op dat moment verscheen Hans. Hij had monsieur Bernhard niet meer kunnen ontdekken en meende dat deze in de eetzaal verdwenen was. Daar wilde hij hem liever niet storen en was dus onver- richterzake teruggekeerd, helemaal ver wonderd Nancy niet meer op het oude plaatsje te vinden. Nu zag hij haar hier in een geanimeerd gesprek met een vreemde heer. Hij hoorde hen juist vriendschappe lijk afscheid nemen en siste, „Wat moet die kerel?'v Er gleed een weemoedige glimlach over Nancy's gezicht. Wat heerlijk, hij was jaloers. Dat zou echter wel over gaan als hij achter haar ware identiteit gekomen was, meende ze. „Ach iemand van de krant", antwoord de ze kwasie nonchalant. Met verwondering keek Hans haar aan. Er was niets meer te herkennen van de huilende, beschermingzoekende Nancy. Haar gedachten waren afwezig en ze leek weer tamelijk zelfverzekerd. Wat zou er intussen gebeurd zijn? „Ik heb monsieur Bernhard niet ge sproken", zei hij timide. .Geeft niet", zei Nancy. „Wij hebben elkaar al ontmoet en hij was heel aardig". Het gezicht van Hans klaarde helemaal op. „Heeft hij de modellen teruggeno men?" vroeg hij verheugd. „Nee, ik heb ze toch maar gehouden", zei Nancy, zonder dat haar stem enige emotie verraadde. Hans zweeg perplex. Hoe ter wereld was het mogelijk de gedachtengang van een vrouw bij te houden? Zo lagen ze als een hoopje ellende in je armen en het volgende ogenblik gingen ze weer fier en zelfstandig door het leven. Hij gunde naar dat geluk wel, maar wist plotseling niet meer hoe hij zich tegenover haar gedragen moest. Hij had haar nog graag zijn liefde en toewijding willen betuigen, ook al was er voor hem helemaal geen hoop op een blijvende vriendschap te mo gen rekenen. Het had een remmende in vloed op ieder woord, dat hij tot haar sprak. Misschien wilde ze dat wel zo, dacht hij bitter. Ze had blijkbaar haar tegenwoordigheid van geest hervonden en had hem niet meer nodig. Het beste was, haar zo weinig mogelijk lastig te vallen en zich niet op te dringen. Terwijl ze een poosje stilzwijgend, ie der in eigen gedachten, bij elkaar zaten, ontstond er merkbaar een verkoeling tus sen hen. Het was voor beiden een voorbe reiding op een afscheid, dat bedoeld was voor altijd. Op dat moment kwam er een dame ge haast op hen toestappen en verzocht Nan cy om een onderhoud voor een der da mestijdschriften. „Het spijt me", zei Nancy gedecideerd, ,.Maar ik heb juist een dergelijk inter view exclusief voor een der grote dag bladen vastgesteld". De dame betuigde haar spijt en ver dween weer. Zie je wel, dacht Hans, hoe weinig ze mijn hulp nodig heeft. Dit is een zaken vrouw van top tot teen, zeer goed in staat /ichzelf te redden. En ik maar de galante ridder uithangen, ik heb er genoeg van. Laat ik er een eind aan maken, alvorens ik weer buiten mezelf raak. Het zou be lachelijk zijn. Nog even, en ze zet me met een hooghartig gezichtje op mijn plaats. Laat ik dat goed beseffen en me niets aanmatigen. (Wordt vervolgd) HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 10 mei 3.44 en 16.47; 11 mei 5.21 en 18.12; 12 mei 6.41 en 19.17; 13 mei 7.41 en 20.09. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. HANDELSREGISTER Onder wijzigingen lezen wij: N.V. Texels Eigen Stoomboot Onder neming, Texel, Den Burg. Stoomboot- dienst. U. dir. J. J. van der Vlies. Ben. dir. P. Sibinga Mulder. JAARVERGADERING „DE WIELEWAAL" Dinsdag 2 mei werd in het dorpshuis „De Wielewaal" de jaarvergadering ge houden, onder voorzitterschap van de heer W. Albers. Er kunnen weer bruiloften gehouden worden in ons Dorpshuis, aldus de voor zitter, doch er mag geen sterke drank worden geschonken, ook niet in besloten kring. In een gebouw, waar Verlof A is verleend, mag absoluut geen sterke drank aanwezig zijn; dus wel bier, wijnen en andere zwak-alcoholische dranken Wij mogen zeer verheugd zijn, dat ons dit Verlof A is verleend. Laten wij met el kaar zorg dragen, dat wij het behouden. We hebben er jaren over gedaan, alvo rens de toestemming binnenkwam. Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. C. Kager, werd onveranderd goedgekeurd. Uit het financieel verslag van de penmngmeesteresse, mevr. R. du Porto-Kieft, bleek, dat het penningmees terschap zeer zeker in goede handen is. Het banksaldo steeg afgelopen seizoen van ƒ306.tot ruim ƒ525,Uit het ver slag bleek, dat de grondbelasting aan de hoge kant is. Hiernaar zal nader geïnfor meerd worden. De verbouwing in de hal van het Dorpshuis is bijna voltooid. Door ziekte van de aannemer, de heer P. J. Kooger, was hier enige vertraging in gekomen, maar thans bevinden de buitendeuren zich aan de zijde van de Schilderweg Wanneer over enige weken een beroep wordt gedaan op de Waalders om het gebouw aan de buitenkant van een nieu we verflaag te voorzien, hoopt het be stuur op ruime medewerking. Het ge bouw is immers van ons allen! De mogelijkheid werd besproken, over te gaan tot de aanschaf van een groot biljart. De ruimte is er wel voor, doch aan de aanschaf hiervan zijn wel enige kosten verbonden. Uiteindelijk zijn er nog vele wensen: een tweede ventilator zou zeer zeker geen luxe zijn. In de toekomst hoopt het bestuur het gebouw te kunnen uitbreiden met een aanbouw aan de grote zaal. Het Dorps huis wordt 's winters zo intensief ge bruikt, dat het meermalen bleek dat één zaal niet voldoende is. De openbare school diende reeds wegens de Verkeei cursus als dépendance! Nu het gebouw zo geregeld gebr wordt, zal het bestuur overwegen of hi mogelijk is, een betaalde kracht aan stellen als beheerder, welke dus de z< krijgt voor het aanmaken der kachel, schoonmaak e.d. Hierover wil het best' eerst overleg plegen met de ande: Dorpshuisbesturen, welke in deze me; ervaring hebben. Bij de bestuursverkiezing werde mevr R. du Porto-Kieft en de heer Lok met algemene stemmen herkozen. Rondvraag De heer M. Reij informeerde naar d financiële resultaten van de Bejaarden tocht. We tekenen wel op een lijst, mai vernemen nooit hoe het geld werd steed. De voorzitter was het hierme eens en zegde toe, dat voortaan op jaarvergadering hiervan verantwoorde zal worden afgelegd Naar aanleiding van een vraag van c heer W. Sweere werd medegedeeld het bestuur bij de T.E.M. een begrotin rkk V-» n f ^3 U heeft aangevraagd betreffende het ver plaatsen (of liever aanbrengen) van elektriciteitsmeter in de woning van heer Sweere. Zijn meter zit thans het Dorpshuis. In verband met te hof belasting van de Dorpshuismeter (weger de toneellichten) wordt het nl. wenselij geacht de leidingen te scheiden. Mevr. J. Plaatsman-Voigt informeert of het de bedoeling is, nu Verlof A verleend, dat het bestuur voortaan ze! de inkopen van dranken verzorgt. N tnig gepraat werd besloten, dat zij voo! lopig de levering op zich neemt, wachting van de gang van zaken. Nu Verlof A aanwezig is, zien de aai wezige donateurs een mogelijkheid omi de zomertijd, wanneer ook op De Wai vele gasten zijn, het Dorpshuis open i stellen voor het nuttigen van een koel drank. Ook hier is uiteraard de vraa; wie zal de gelegenheid hebben dit uit voeren. de De heer Luiken stelde voor eens dansavond voor echtparen te organiser® Dit naar aanleiding van de gezellige bai welke hij totnuoe hier had meegemaak De voorzitter sloot om 11.15 de gezellige vergadering, waaruit ai het bestuur wederom enige problem* ter oplosisng werden voorgelegd. in hi 00 rond De waai ook zijn grijz we 1 2ijn is IJ er st kewe In in 19 dien De weer Va stene met ijzert De mein; De ?ee z deel logisc thans eist c tot n vroeg hreid Polde Men dat u LAP PIE KNIJN EN HET VERDWENEN STANDBEELD 65. „Daar wil ik een verklaring voor hebben!" gilde de oude veldwachter. ,,Ik, man der wet, dien er toch voor te zorgen, dat alles in volle orde verloopt.... en dit". Hij wees met een wijds gebaar om zich heen, „dit is toch geen volle orde, bij mijn welnemen!" Bikkel kwam naar voren en zei: „Dat zal ik U eens duide lijk uitleggen, Veldwachter". De veld wachter greep z'n boekje en stond klaar. Lappie stond bij het standbeeld op grond en keek belangstellend toe. Hij vv« ook benieuwd te weten, hoe, dit all* maal in elkaar zat. Het leek hem ei zéér verwarde geschiedenis

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4