NU NU Eén week modekoningin r WIE MODERN SPAART KAN DIRECT KOPEN SPAAR DUS BIJ DE SPAARBANK VOOR IEDEREEN mm) ffl) 8 Prijs compleet met koffer. De Pfaff 8 heeft de vermaarde zélf-corrigerende dubbel-rotcrênde Pfaff-grijper. Bronchi letten HIK I WMMMÊËMMk WMBè, voorheen f 241.- (MPF)i6 handnaaimachine voorheen f 286.- Pfaff heeft de prijzen van verschillende typen ma chines aanzienlijk ver laagd. Profiteer van deze uit zonderlijke kans om Uw hartewens in vervulling te laten gaan. Wat een plezier, wat een voordeel zult U hebben van Uw PfaffGun U zelf zo'n Pfaff! fcgtó MM (PFAFF 6 in elektrische uitvoering voorheen f 367.- BON Uitknippen en inzenden in open envelop, ge- frankeerd met postzegel van 4 cent, aan Pfaff, Den g I Bosch. 0 GOEDERENHANDEL PH. VLESSING, DEN BURG, TEXEL Tel. 02220 ^2520 BELANGRIJKE PRIJSVERLAGING! 198.. Prijs compleet met koffer. Prijs compleet met koffer. Ingebouwde verlichting. Ingebouwde motor. Een juweel van ccn elektrische naaimachine Verzoeke gratis toezending van de folder met de af- g beeldingen van de Pfaff-naaimachines. g Naam: 5 I Straat: B Woonplaats:0 PFAFF FEUILLETON 25. Henriëtte vergeleek in gedachten dit onderhoud met het gesprek van zoeven met Biancia. Raymond matigde zich een air aan van de alleswetende man, tegen over de niets begrijpende vrouw. Hij was honderd jaar te laat geboren. Hij kon in haar geen gelijkwaardige part ner zien. Speciaal haar beroep scheen hij als iets minderwaardigs te beschou wen. Ze kon een lichte zucht niet onder drukken. „Raymond", zei ze dringend. „Als jij geen kans ziet hiervan slechts een tiende deel te begrijpen, laten we er dan een einde aan maken". Ze zag hem schrikken. Dat was het vreemde van Raymond. Hij dacht haar alles maar te kunnen toevoegen en toch wilde hij haar niet missen. Zij hield nu voet bij stuk. Hij moest weten hoe de zaken stonden, Alles of niets. „Ik wil dit werk blijven doen", zei ze met vaste stem. „Ik wil hiermee door gaan en ik voel dat ik zal slagen, omdat de basis is gelegd en dat was het moei lijkste. Het zou prettig zijn te weten, dat er iemand naast me staat, die me steunt. Die me moed inspreekt als het wat min der goed gaat en die mijn vreugde deelt als er een succesje is. Tot nu toe heb je alleen op alles kritiek uitgeoefend. Je zei zie je nu wel als het verkeerd ging en je deed minachtend als het goed ging". Ze zag de bekende laatdunkende trek op zijn gezicht komen, die ze had leren vrezen, maar nu maakte het haar alleen maar bedroefd. „Dus ik moet een mooiprater worden" viel hij driftig uit. Ik moet lijdelijk toe zien, als je later mijn vrouw bent, dat je voor mij werkt en je uitslooft voor de aanstellerige nukken van de diverse verwende dametjes. Van mij wordt al leen gevraagd de juiste woorden te zoe ken op de juiste momenten. Ja, ja, een aardig beroep zoek je voor mij uit, dat moet ik zeggen. Een soort gigolo moet ik worden, iemand, die bij de gratie van zijn vrouw zo'n beetje mee mag doen". Ineens zag Henriëtte waar de schoen wrong. Dat ze dat niet eerder begrepen had. Hij leefde in de voortdurende angst, dat ze hem in zaken zou over vleugelen en dat hij zich de mindere moest gaan voelen. Feitelijk voelde hij zich nu al afhankelijk, omdat de ver koop, zijn handel, via haar salons tot stand kwam. Hun zaken hadden reeds lang gescheiden moeten zijn, maar hij vreesde, dat dit hen van elkaar zou ver vreemden, daar ze dan ieder in hun eigen zaken zouden opgaan. Bij dit alles had hij ook behoefte aan haar belang stelling en raad. Ze hadden elkaar no dig en toch liepen ze elkaar in de weg. Waar lag hier de oplossing „Hoe dan ook, Raymond", zei ze plot seling ferm. „Ik ga met mijn zaken door en morgen ga ik naar Parijs. Daar na kom ik naar huis. Misschien kunnen we thuis nog eens rustig alles bespre ken". „Dus je gaat niet met me mee?" vroeg hij dringend en zijn ogen boorden zich in de hare. „Nee", zei ze, een snik onderdruk kend. „Over enige dagen ben ik terug". Abrupt stond hij op. Zijn ogen blik semden. Hij deed of hij haar bezwerende Ze wilde het woordje vaarwel niet handbeweging niet zag. „Vaarwel dan", snauwde hij. herhalen en zei zacht. „Tot ziens in Holland". Verstard zag ze hoe hij zich snel ver wijderde en niet één keer omkeek. Dat had ze ook niet verwacht. Zijn reis naar Italië en zijn verzoek mee terug te gaan, was al veel meer, dan ze ooit van hem had kunnen denken. Nu had hij bovendien nog een nederlaag geleden en was al zijn moeite tevergeefs geweest. Dat zou hij haar nooit vergeven. Had ze nu alle schepen achter zich verbrand, of zou hij nog in staat zijn, samen met haar alles opnieuw te bespreken? Hij had nu toch getoond van haar te houden en dat maakte het waard, zich ernstig af te vragen of zij niet tot een compro mis konden komen. Voor het ogenblik was alle plezier van haar reis voor haar verdwenen. De felle zonneschijn verwekte zelfs een lichte hoofdpijn bij haar en met lome schreden zocht ze naar de lift, om zo haar kamer te bereiken. Nancy in liet nieuws De volgende dag voelde Henriëtte zich, ondanks een onrustige nacht, toch voldoende uitgerust, om op de terugreis naar Nederland, eerst Parijs te bezoe ken. Op de achtergrond van haar ge dachten knaagde wel steeds het ver driet om het meningsverschil met Ray mond, want ze voelde, dat hun laatste woordenstrijd een crisis voor hun ver houding betekende. Nu moest het tussen hen tot een uitspraak komen. Het zou alles worden of niets en nu reeds wist ze, dat ze onder geen enkele voorwaarde afstand van haar werk zou doen. Het maakte deel uit van haar leven. Zoals een kunstenaar zijn talent niet kan ver loochenen en liever de grootste offers brengt, dan een beter betaald beroep te kiezen, zo voelde zij, dat de haute cou ture haar roeping was, waaraan ze zich niet kon en niet wilde onttrekken. Te Parijs voelde ze zich geheel in haar element. Hier werd ze met de grootste voorkomendheid behandeld, alsof ze nu reeds de succesvolle zaken vrouw was, die ze eens hoopte te wor den. De ruisende zijde, het prachtige fluweel, de nieuwe vindingen op stof fengebied, waardoor weer prachtige ef fecten werden bereikt, deden haar ge heel opgaan in een hartstochtelijk be geren, hiervan voor haar zaak de meest doeltreffende modellen te kiezen. Het kostte hoofdbrekens, want ze legde zichzelf de beperking op, rekening te houden met haar vaste cliëntele en de nogal gedurfde creaties te laten passe ren. Het gevaar was echter niet denk beeldig, dat ze na het zien van de ver schillende shows het onderscheid niet meer zag. Veel te gauw vergat men, waaraan in Nederland de voorkeur werd gegeven. Na enige bestellingen nam ze zich voor niet verder te gaan. Ze wilde dolgraag nog enkele patronen reserveren, maar ze moest voorzichtig zijn en eerst kijken of er thuis nog op drachten waren ingekomen. Misschien kon ze nu wel met Nancy telefoneren. Tot nu toe had ze dit nagelaten, omdat ze niet wilde, dat Raymond van haar inlichtingen ontving. Nu kon ze naar STELT U ZICH VOOR: Een jong gezin, dat mét de vreugde om de geboorte van baby ook de zorgen ziet toenemen. Kijk toch wat een wasgoed. En ineens is een wasmachine direct nodig... Dan is het plezierig en voordelig direct over eigen spaargeld vrij te kunnen beschikken. Een gezin onderhouden, zonder grote geldzorgen! Dat is iets om na te streven. Wie zich een bezit vormt door sparen kan kopen als dat nodig is. Wie modern spaart, kiest een Raiffeisen Spaarboekje. De belangrijke voordelen zijns gemakkelijk opvraagbaar tegoed; rentevergoeding over de totale inleg d.w.z. dat de rentevergoeding bij een Raiffeisen- bank niet ophoudt als een zeker tegoed wordt overschreden. Ten slotte: de Raiffeisen-organisatie is sterk en degelijk. Ruim 700 aangesloten banken garanderen volledige veilig heid. U ziet het: betrouwbaar, voordelig en gemakkelijk. AANGESLOTEN BIJ DE COOP. CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT 860 vestigingen waarheid zeggen, dat ze haar verblijf niet wist. Het was nu niet meer nodig. Raymond zou niet meer naar haar vra gen. Veel erger, als ze thuis kwam liep ze de kans halflege salons te vinden, omdat Raymond zijn eigendommen zou opeisen. Na enige shows bezocht te hebben, raakte ze toch wat vermoeid. Ze ge loofde, dat ze nu wel haar zakenreis als geëindigd kon beschouwen. Het inge spannen denken en kijken, het inprenten van nieuwe vondsten en frappante toe passing van stoffen, deed haar hoofd tollen. Ze begreep, dat ze bijna al haar energie had verbruikt en zo zij in Nederland met frisse moed aan de gang wilde gaan, dan moest ze er nu een punt achter zetten. Op dat ogenblik voelde ze een sterke behoefte de gehele situatie te overzien en ze nam zich voor, onmiddellijk Ne derland aan de lijn te vragen. Haar ver trek per vliegtuig was nog moeilijk te bespreken, omdat ze nog niet kon be rekenen hoeveel tijd de afwikkeling van haar zaken te Parijs zou vergen. Zover gekomen met haar beslissingen, overviel haar temidden van het razend* verkeer en de drukte van de grote stad een eenzaamheid, waarvoor ze gees woorden kon vinden. Met wie kon nu haar meuwe aanwinsten bespreken' (Wordt vervolgd) Hoestdrank in tabletvorm. 95ct Als iet v ten - Hint iele i 'et ze die »ant tfidde 'aaltj nen c

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4